Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Πρόβλημα με πίσω φρένο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με πίσω φρένο   Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 05 2015, 02:25

Ναι,το γνωριζω.
ο ενας μηχανικος τους,
ειναι στο περιστερι,στα κεντρικα.

κανε αυτο που σου ειπα.
προτιμησε να ανεβεις αθηνα
και να το κανεις ολο μαζι μεσα στην
αντιπροσωπεια.

εαν γνωριζεις και ποτε
ακριβως μπορεις,σου κλεινω και ραντεβου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georged
Member
Member
georged

Ηλικία : 44
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Registration date : 28/12/2008

Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με πίσω φρένο   Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 08 2015, 00:35

τελικα παιδια μιλησα και με τον υπευθηνο στην αντιπροσωποια τησ suzuki αθηνα και μονο απο τα συμπτωματα που του ειπα δεν με αφησε να τελειωσω και μου ειπε οτι φταιει το abs ,λες και ακουγα σε κασετα τον μαστορα μου , δεν φταιει η μοναδα καθε αυτου αλλα η βαλβιδα ας το πουμε που περναει το υγρο φρενων μεσα απο την μοναδα δεν επανερχετε , μου ειπε δυο λυσεις , 1ο αλλαγει μοναδας abs 2ο αλλαγει σε συμβατικο και το κουφο συνηθες βλαβη αυτη συχνα συμβαινει οποτε την πατησα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mateo1
Member
Member
mateo1

Ηλικία : 45
Registration date : 06/11/2012

Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με πίσω φρένο   Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 08 2015, 11:07

Ειπε υπευθυνος σερβις σε εξουσιοδοτημενη αντιπροσωπεια να μετατρεψεις το ΑΒS σε συμβατικο?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zabounis
Member
Member
zabounis

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα, N. Πεντέλη
Registration date : 27/10/2010

Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με πίσω φρένο   Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 08 2015, 11:12

Τσέκαρε αυτή την περίπτωση. Είναι πολύ ύπουλη.

Βουλωμένο σωληνάκι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georged
Member
Member
georged

Ηλικία : 44
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Registration date : 28/12/2008

Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με πίσω φρένο   Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 08 2015, 23:47

δεν μου προτεινε να το κανω συμβατικο ο αντιπροσωπος , απλα μου ειπε οτι οντως εχει δικιο ο τεχνικος μου και οτι οι λυσεις ειναι δυο, να αντικαταστησω το ABS η να το κανω συμβατικο , βουλωμα δεν ειναι κατεβαζει υγρα στην δαγκανα και πρεσαρει οποτε το θυματε , εξαερωσεις εχω κανει δοκιμασα οσα μπορουσα , θα τον ακουσω και προς το παρον θα το κανω συμβατικο και αργοτερα θα το ξανακοιταξω , ειναι βαρια ζημια για αυτες τις εποχες . Αν ηταν το μπροστα δεν το συζητουσα . Τον εμπιστευομαι αρκετα τον εχω μαστορα σε ολες τισ μηχανες μου χρονια και παραπονο δεν εχω , απλα εμεινα εκπληκτος στην αρχη , δεν εχει και κανενα οφελος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με πίσω φρένο   Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 09 2015, 04:49

Δε θελω να σε στενοχωρησω αλλα μια μοναδα ABS παει μτχ πανω απο 350ευρω...

Θυμαμαι οτι υπαρχει καποιος Αθηνα που επισκευαζει βαλβιδες κτλ σε μοναδες ABS. Ψαξτο λιγο.

Για να το γυρισεις σε συμβατικο νομιζω οτι αρκει απλα να βγαλεις τις ασφαλειες του ABS. Απλα καντο ενω το πενταλ δουλευει κανονικα, για να εισαι σιγουρος. Αλλιως πρεπει να καταργησεις τα σωληνακια που πανε απο πενταλ σε μοναδα και απο μοναδα στη δαγκανα με ενα απευθειας πενταλ/δαγκανα.

Εdit: Παρε εδω ενα τηλεφωνο γιατι αν δουλευει κανονικα η μοναδα η τιμη της ειναι απιστευτα καλη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mateo1
Member
Member
mateo1

Ηλικία : 45
Registration date : 06/11/2012

Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με πίσω φρένο   Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 09 2015, 09:00

καλε μου άνθρωπε ψάξε λίγο ''Μανος Μοραρης''
στειλτου την δαγκανα σου να της κάνει ένα σερβακι σε τσιμούχες και έμβολα..
επίσης συντήρησε την βαλε γρασακι στην βιδουλα της και άλλαξε τα υγρά σου
όλο το κόστος δεν περνάει τα 30-35 ευρω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με πίσω φρένο   Πρόβλημα με πίσω φρένο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 09 2015, 13:37

Αν θες να σιγουρευτεις και δεν εμπιστευεσαι ουτε τον κεντρικο οτι δεν ειναι θεμα αντλιας, τσεκαρε το εμβολο στην τρομπα φρενου μηπως μαγκωνει. Μπορει εκει μεσα να θελει σερβις, οχι στη δαγκανα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πρόβλημα με πίσω φρένο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: