Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Γαντακια για το κρυο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντακια για το κρυο   Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 13 2012, 10:07

andreasp έγραψε:
tazakos έγραψε:
Αντρέα επιφυλάξου....γίνεσαι ισοπεδωτικός! πίστεψέ με σε 50 κωδικούς γάντια δεν έχει ούτε ένα που δεν παίρνεις ότι πληρώνεις...μπορεί να υπαρχουν πράγματα σε ένα γάντι που έχει 120 ευρώ ή κ παραπάνω που δεν θα τα κάνεις χρήση αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχουν την χρησιμότητά τους για κάποιους.Σε αυτή την περίπτωση βρίσκεις το γάντι που κάνει τέλεια όσα ΕΣΥ χρειάζεσαι κ κάνεις δουλειά χωρίς να πληρωσεις περιττές για σένα παροχές.

Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να κάνει ένα γάντι που δεν το χρειάζομαι εγώ, και το χρειάζεται κάποιος άλλος.


Παράθεση :

Τώρα στον τομέα της ασφάλειας κ της θερμομόνωσης αλλά κ της αδιαβροχοποίησης κ πάλι τα επίπεδα διαφοροποιούνται πάρα πολύ από τα 15 στα 40 στα 70 στα 100 κ στα 140.

Το γαντάκι του Lidl πάντως, δεν περνάει ούτε νερό , ούτε κρύο.
Στο κομμάτι της ασφάλειας, πές μου πώς διαφοροποιούνται. Απο θέμα ενισχύσεων λές?

Παράθεση :

υ.γ. συμφωνώ μαζί σου ότι κάποιες εταιρίες πουλάνε κ αέρα κ διαφήμιση μαζί με το γάντι αλλά όχι σε βαθμό σαν αυτόν που αναφέρεις...ίσα για να λες φοράω κ τριγωνάκι!

Μπορεί να υπερβάλω λιγάκι... γεγονός. Αλλά η εικόνα είναι περίπου όπως την περιγράφω.

ο μπρέτσος πάει Λάρισσα κ ο νιούφης Ξάνθη, εσύ πας χαλάνδρι - κηφισιά, δεν έχετε τις ίδιες ανάγκες.

Κάποιος έχει πέσει κάποτε με γαντι λίντλ σούπερ ζεστό κ αδιάβροχο (για 5 λεπτά) κ γύρισε-έγδαρε δυο δάχτυλα κ έραψε έναν τένοντα...πλέον έχει άλλη προοπτική στο τι πρέπει να έχει ένα γάντι.

Κάποιος έχει τα χέρια σου (τανάλιες) κ κάποιος είναι χειρούργος στον ευαγγελισμό με χεράκια που δεν βγήκαν στο κρύο ούτε για περπάτημα ποτέ γυμνά, δεν έχετε τις ίδιες ανάγκες.
Εγώ κυκλοφορώ με κοντομάνικο κάτω από μπουφαν χωρίς επενδύσεις όλο το χρόνο κ δίπλα μου ο άλλος φοράει, ισοθερμικά φουλ τζάκετ κ τρέμει...έχουμε άλλες απαιτήσεις-ανάγκες.

Μάλλον εσύ δεν χαμπαριαζεις κ είσαι τυχερός γιατί δεν χρειάζεσαι τα 120 τουλάχιστον στο θέμα κόμφορτ (κρύο, αίσθηση) αλλά κατάλαβε ότι υπάρχουν πολλές διαφοροποιήσεις από άνθρωπο σε άνθρωπο για αυτό υπάρχουν κ χιλιάδες γάντια στην αγορά.

Δική μου πρόταση για γάντι με πολύ προστασία κ φουλ ζέστη κ double cuff είναι το FIVE WFX-TECH. Αδιαπέραστο από τα στοιχεία στα 100ευρώ περίπου λ.τ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντακια για το κρυο   Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 13 2012, 10:11

tazakos έγραψε:

ο μπρέτσος πάει Λάρισσα κ ο νιούφης Ξάνθη, εσύ πας χαλάνδρι - κηφισιά, δεν έχετε τις ίδιες ανάγκες.

Κάποιος έχει πέσει κάποτε με γαντι λίντλ σούπερ ζεστό κ αδιάβροχο (για 5 λεπτά) κ γύρισε-έγδαρε δυο δάχτυλα κ έραψε έναν τένοντα...πλέον έχει άλλη προοπτική στο τι πρέπει να έχει ένα γάντι.

Κάποιος έχει τα χέρια σου (τανάλιες) κ κάποιος είναι χειρούργος στον ευαγγελισμό με χεράκια που δεν βγήκαν στο κρύο ούτε για περπάτημα ποτέ γυμνά, δεν έχετε τις ίδιες ανάγκες.
Εγώ κυκλοφορώ με κοντομάνικο κάτω από μπουφαν χωρίς επενδύσεις όλο το χρόνο κ δίπλα μου ο άλλος φοράει, ισοθερμικά φουλ τζάκετ κ τρέμει...έχουμε άλλες απαιτήσεις-ανάγκες.

Μάλλον εσύ δεν χαμπαριαζεις κ είσαι τυχερός γιατί δεν χρειάζεσαι τα 120 τουλάχιστον στο θέμα κόμφορτ (κρύο, αίσθηση) αλλά κατάλαβε ότι υπάρχουν πολλές διαφοροποιήσεις από άνθρωπο σε άνθρωπο για αυτό υπάρχουν κ χιλιάδες γάντια στην αγορά.

Δική μου πρόταση για γάντι με πολύ προστασία κ φουλ ζέστη κ double cuff είναι το FIVE WFX-TECH. Αδιαπέραστο από τα στοιχεία στα 100ευρώ περίπου λ.τ. Wink

Πάσο! Με κάλυψες και εμπιστεύομαι την κρίση σου στο αντικείμενο.

Υ.γ Τα μποτάκια ακόμα γαμάνε! 3η χρονιά φέτος! φτου φτου μη τα ματιάσω! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντακια για το κρυο   Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 13 2012, 10:14

tazakos έγραψε:

Δική μου πρόταση για γάντι με πολύ προστασία κ φουλ ζέστη κ double cuff είναι το FIVE WFX-TECH. Αδιαπέραστο από τα στοιχεία στα 100ευρώ περίπου λ.τ. Wink

Τα συγκεκριμένα γαντάκια απλά γ@μ@νε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντακια για το κρυο   Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 13 2012, 12:39

γιαννη τα εχεις εσυ;;; να περασω απο εκει;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαντακια για το κρυο   Γαντακια για το κρυο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 13 2012, 12:43

akaliptos έγραψε:
γιαννη τα εχεις εσυ;;; να περασω απο εκει;;;

Τα έχει...τα έχει...είναι λιγάκι σκληρό στην αρχή και μπαίνει και λιγακι δύσκολα λόγω του διπλού μανικιού που έχει (ένα στενο νεοπρέν και ένα φαρδύ δερμάτινο για να μπαίνει πάνω από το μανίκι του μπουφαν) αλλά πραγματικά δεν πρέπει να καταλαβαίνει τίποτα στο κρύο!! Εγω μετανιωσα που δεν τα πήρα πριν λίγες μέρες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Γαντακια για το κρυο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ένδυση-
Μετάβαση σε: