Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 O Παντελής !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 13:04

- Παντελή, δεν δουλεύεις σήμερα στην ΕΥΔΑΠ;

- Ναι μωρε, πετάχτηκα δυο λεπτά να πάρω τη γυναίκα μου - κουρεύει μια πελάτισσά της εδώ δίπλα.

- Δουλεύει ρε, μπραβο, καλοριζικη! Εβγαλε και μπλοκακι δηλαδη;

- Οχι, δεν κόβει αποδειξεις, αυτό έλειπε, με 12 ευρώ που χρεώνει το κούρεμα!

- Και από ασφάλιση για σύνταξη τι θα κάνει;

- Την παίρνει εικονικά ένας κουμπάρος μας στο ξενοδοχείο του έξι μήνες τον χρόνο και τους υπόλοιπους μπαίνει στο ταμείο ανεργίας. Του δίνουμε μόνο τις εισφορές.

- Ωραία, είναι ασφαλισμένη, θα βγαλει σύνταξουλα και παίρνετε και το επιδοματακι, οσο να ναι κατι βοηθαει κι αυτο....

- Σιγά, ούτε για τη βενζίνη της δεν φτάνουν αυτά που δίνει το Ταμείο ανεργιας...

- Αλλά κι εσείς τρίτο αυτοκίνητο τι το θέλατε;

- Το πήραμε ως τρίτεκνοι χωρίς εισφορά. Το παιρνει η κόρη μας στο σχολείο να μην χανει χρονο με τα λεωφορεια φετος με τις πανελληνιες...

- Μπα; Έχει δίπλωμα;

- Όχι, αλλά φέτος γίνεται 18 και θα της βγάλω.

- Και με το παλιο σου αγροτικό ποιος κυκλοφορεί;

- Ο μεγάλος γιος μας, αλλά προσέχει.

- Τι πράγμα;
- Δεν έχει πινακίδες, τις καταθεσαμε. Ούτε ασφάλεια, δεν συμφέρει. Εξάλλου μόνο Σαββατοκύριακα το κινεί.
- Για να πάει πού;
- Στον κουμπάρο με το ξενοδοχείο, δουλεύει στην ταβέρνα. Λέω μήπως τον πάρει κι αυτόν σαν τη μάνα του, να έχει ασφάλιση. Πετάγεται και στο χωριό και βοηθάει τον αδελφό μου στα πρόβατα και τις ελιές.
- Έχει καμιά εκατοστή πρόβατα νομίζω.
- Μπα, καμιά 25αριά έμειναν.. Αλλά επιδότηση παίρνει για 100.
- Και ο έλεγχος δεν τον πιάνει;
- Όταν έχει μέτρημα τού στέλνει ο γείτονας τα δικά του.
- Τα λιοδεντρα βγαζουν;
- Είχαμε 200 ρίζες, άλλα οι μισές ξεράθηκαν.
- Δεν ξαναφύτεψες;
- Δεν συμφέρει. Με 2-3 ευρώ το κιλό το λάδι, τα μισά τα παίρνουν οι Αλβανοί, άσε λιπάσματα, οργώματα. Μια χαρά είμαι με την επιδότηση.
- Τελικα δεν ειναι βολεμενοι μονο οι πολιτικοί ρε Παντελή, ε;
- Σιγά ρε τώρα, αυτοί τρώνε με χρυσά κουτάλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V - NIGHTHAWK
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
V - NIGHTHAWK

Ηλικία : 39
Τόπος : Από τον άλλο κόσμο κουφάλες..... κάμπος
Registration date : 06/07/2011

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 13:32

andreasp έγραψε:

- Τελικα δεν ειναι βολεμενοι μονο οι πολιτικοί ρε Παντελή, ε;
- Σιγά ρε τώρα, αυτοί τρώνε με χρυσά κουτάλια.

εγω το φωναζα ... το φωναζω ... και το ξαναφωναζο ...

εμεις φτασαμε την ΕΛΛΑΔΑ μας εδω που ειναι ...

βαλε μεσα και αυτους με τα χωραφια που περνα επιδοτησεις και δηλωναν περισσοτερα χωραφια ενω ειχαν λιγοτερα ...

βαλε μεσα που σπερναν σε χωραφια ξενον που οι ανθρωποι δεν τα αξιοποιουσαν , και σπερναν χωρις να τους πει κανενας τπτ

και χωρις να πληρωνουν ενοικια ...

βαλε μεσα που οι αποδειξεις σε μπαρ γυρνανε τα τραπεζια 20 -40 φορες ...

βαλε μεσα που σε ολη την ελλαδα μια ζωη οι ταριφες επερναν 4ρης κουρσες μαζι ...


βαλε μεσα ... βαλε βαλε βαλε στα νησια τι απατεωνιες κανανε ξενοδονεια - ταβερνες ...

βαλε βαλε βαλε βαλε ....




Μια χαρα κοιτουσαμε τον κολο μας ΟΛΟΙ ΜΑΣ ...

και τωρα που κοπηκαν ΟΛΑ ... μας '' μπηκε βαθια '' ....

+ οτι δεν γινοταν ελεγχος πουθενα και σε τιποτα ...


Αρα ποιος φταιε ???

οπως λεει και ο αγαπητος Ανδρεας ...

φταιμε ΕΜΕΙΣ ... καλο σας μεσημερι κυριοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMEYROS

JIMEYROS

Ηλικία : 44
Registration date : 10/04/2012

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 16:17

Ωραια τα λες φιλε μου αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως
Και δεν θα πω για ολους αλλα γι αυτους που ξερω
Δεν ειχαν ολοι οι αγροτες την ανεση να δηλωνουν τα διπλα
Δεν ειχαν ολοι οι κτηνοτροφοι την ανεση να δηλωνουν τα διπλα
και να μετρανε μαζι και του γειτονα
Ουτε αυτοι με τις καφετεριες γυρνουσαν ΟΛΟΙ τις αποδειξεις κυκλο

Ολα αυτα τα εκαναν αυτοι που μπορουσαν που ειχαν την ΑΝΕΣΗ,
τη γονικη συναινεση και την υποστηρηξη των απο πανω
Αν αυτοι δεν ηθελαν κανεις δεν θα τολμουσε
ειτε αγροτης ,ειτε κτηνοτροφος ,ειτε εχει καφε................


ΔΕΝ ειναι ολοι οι ελληνες σκαρτοι επειδη το λεν οι ξενοι
ΟΥΤΕ καλυτεροι ειναι αυτοι απο μας
ΜΗΝ τα ισοπεδωνετε ολα

Γι αυτο που μας συμβαινει εχουμε μεριδιο ευθυνης ολοι
αλλα δεν φταιμε ολοι,ουτε οι μισοι φταιμε
οι ολιγοι φταινε και το ξερουμε ολοι
τωρα αν θεωρηται οτι οποιος εβλεπε και δεν μιλουσε
φταιει..................τοτε ΝΑΙ φταιμε ολοι.........

Δυστηχως ομως δεν ειναι ετσι
ηθελαν να γινει αυτο που εγινε και εγινε

καποιοι που ειχαν συμφερον ισως καποιοι που εβγαλαν και βγαζουν λεφτα
καποιοι που .......................

Δεν εχει νοημα να συνεχισω ολοι ξερουμε
Καλο απογευμα σε ολους

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 18:28

JIMEYROS έγραψε:
τωρα αν θεωρηται οτι οποιος εβλεπε και δεν μιλουσε
φταιει..................τοτε ΝΑΙ φταιμε ολοι.........

Δυστηχως ομως δεν ειναι ετσι
ηθελαν να γινει αυτο που εγινε και εγινε

Ν' αγιάσει το στόμα σου άνθρωπε μου... Εδώ έχεις 1000% το δίκιο με το μέρος σου και σε πλακώνουν στα χημικά και στο ξύλο, εδώ σε τραβάνε video και πάνε να σου πούνε ότι σηκώθηκε η ζαρντινιέρα μόνη της και σε χτύπησε, εδώ σε σκοτώνουν εν ψυχρώ και σου λένε ότι εξοστρακίστηκες και χτύπησες τα όπλα τους.

Κούρασε η προπαγάνδα σας κύριοι παραπάνω και η δική σας και των πολιτικών που σας ταΐζουν κουτόχορτο. Σας επέβαλλαν να λειτουργήσετε την οποιαδήποτε επιχείρηση σας έτσι, σας έμαθαν ότι αυτός είναι ο τρόπος, σας δίδαξαν από τότε που γεννηθήκατε πως να γίνεται σαν τα σκατόμουτρα τους κι εσείς επιμένετε ότι φταίτε. Αν θέλετε να συνεχίζετε να επιμένετε ότι φταίτε εσείς, μετά χαράς να πληρώσετε και τα δικά μου χαράτσια και τις δικές μου εφορίες και τα δικά μου τέλη και τις δικές μου ασφάλειες...

Το γλυφιτζούρι όλοι μαζί φταίμε και μαζί τα φάγαμε τελειώνει μαζί με την υπομονή μου.

Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 36
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 20:19

Παιδια μια ερωτηση μονο επειδη ειμαι μικρος και δεν ξερω....

Στις κλεψιες σιγουρα δεν φταιμε ολοι το ιδιο....και τους απο πανω δεν τους φτανει κανεις σε αυτο το κομματι....


Κατι 80αρια που χτυπαγανε στις εκλογες οι δυο μεγαλοι ποιος τους τα εδινε???
Και καλα μπορει καποιος να μου πει ''ελα μωρε νοθεια παιζοτανε'' κι ολοι αυτοι οι μαλακες που γεμιζαν τις πλατειες κρατωντας σημαιες και ταμπουρλα???Και αυτοι πληρωμενοι ηταν???
Και αυτοι που μετα την ανακοινωση του εκλογικου αποτελεσματος ξαναγεμιζαν τις πλατειες,κορναραν στους δρομους εριχνα βαρελωτα κτλ. και αυτοι πληρωμενοι ηταν??
Και ολοι οι γνωστοι σας-συγγενεις σας που εβγαζαν φλυκτενες οταν ακουγαν για το αντιπαλο δεος και αυτοι πληρωμενοι ηταν???

Και παλι θα βρεθει καποιος να πει ναι αλλα αυτοι ηταν οι λιγοι,οι πολλοι δεν εφαγαν....
Το θεμα ειναι οτι τελικα αυτοι ηταν οι πολλοι και οι αλλοι λιγοι απλα νομιζαμε το αντιθετο.Τουλαχιστον τα νουμερα αυτο λενε....

Το παιχνιδι ηταν συναιτερικα στημμενο...εμεις τους διατηρουσαμε στην εξουσια και αυτοι αφηναν τον καθε ενα να κανει οτι γουσταρει...Το οτι μας την εφερε ο συναιτερος μας ομως δεν μας απαλλασει απο τις ευθυνες μας κυριοι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 20:26

Ας δούμε όμως και την άλλη όψη του νομίσματος...

Για κάθε έναν Παντελή υπάρχει και ένας Μιχάλης που συνειδητά ήταν σε όλα τυπικός και νομοταγής. Αυτός και η οικογένεια του πλήρωνε κανονικά τους φόρους του στο κράτος, διατηρούσε μια μικρή επιχείρηση κόβοντας πάντα αποδείξεις και είχε στην εργασία του 1-2 υπαλλήλους δηλωμένους κανονικά. Όμως οι τωρινές συνθήκες δεν του επιτρέπουν να επιβιώσει και για πρώτη φορά μετά από 15 συναπτά χρόνια υπερεργασίας βρίσκεται στο δίλημμα ή κλείνω ή παρανομώ. Νιώθει την αδικία στο πετσί του αφού του ζητούν να πληρώσει τα σπασμένα για κάτι που προφανώς δεν φταίει.

Μην κοροϊδευόμαστε... όταν παρακμάζει η οικονομία ακμάζει η παραοικονομία. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις οικονομίες του κόσμου και δεν έχει να κάνει με την νοοτροπία του Έλληνα. Δεν είναι μόνο η αιτία του προβλήματος αλλά και το αποτέλεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 20:27

Από mail που μου 'στειλε ένας φίλος...

Επειδή έχω μνήμη χρυσόψαρου κι εθισμό στο Κουτόχορτο. Ξέχασα ότι.

Την Τετάρτη έφταιγαν οι Δημόσιοι Υπαλληλοι,

Την Τρίτη οι Συμβασιούχοι,

Την Δευτέρα οι Οδηγοί Φορτηγών,

Την Κυριακή οι Οδηγοί Ταξί,

Το Σάββατο οι Ναυτικοί,

Την Παρασκευή οι ΑΜΕΑ.

και φυσικά και φταίει ο Περιπτεράς, που κακώς βέβαια, δεν κόβει απόδειξη 1,50  για τα πατατάκια.

Αλλά Εμαθα ακόμα ότι

Δεν φταίνε οι Τράπεζες που πήραν
+ 163.000.000.000 (2009-2012)
+ 40.000.000.000 (2012)
= 203.000.000.000

Δεν πταίει η Siemens που της δώρισαν
2.000.000.000 
(όσα ψάχνουν να κόψουν απο τις συντάξεις!)

Δεν πταίει η Hochtief που χρωστάει
500.000.000 

Δεν πταίει ο Ακης κι η KMV για τα Υποβρύχια
2.000.000.000 

Δεν φταίνε οι Εργολάβοι των Ολυμπιακών Αγώνων
13.500.000.000 

Δεν πταίει το Μέγαρο που πήρε
180.000.000 

Δεν πταίει ο Σάλας που του Χάρισαν την ΑτΕ
15.000.000.000  (για 95εκ!)

Δεν πταίει η "Πράσινη Ανάπτυξη" του ΛΑΓΗΕ με την Τρύπα 300.000.000 

Δεν πταίει το PSI που ΥΠΕΞΑΙΡΕΣΑΝ
110.000.000.000 
(από Ταμεία, Νοσοκομεία, Πανεπιστήμια, Δήμους)

Δεν φταίνε οι "Ελληνες" που έστειλαν στην Ελβετία
23.000.000.000 
(δεν ενοχλούμε τους γείτονες της διπλανής βίλας)

Δεν φταίνε οι Τόκοι του Μνημονίου, που πήγαν σε Τόκους, που πήγαν σε Τοκοχρελύσια, που θα Τοκιστούν στο Μέλλον για λεφτά που έγιναν Θαλασσοδάνειο του Μνημονίου.

Δεν φταίνε οι Εργολάβοι που χρεώνουν σε τιμές χρυσού την πίσσα και πλατίνας το χαλίκι των Εθνικών Οδών

Για ολα πταιει ο μ@λ@κας ο Mητσος που τα εφαγε μαζι με τον Παγκαλο.....

Για ολα πταιει ο μ@λ@κας ο Mητσος που δεν αφηνει να τον σφαξουν και κατεβαινει στο Σύνταγμα......

Για ολα πταιει ο μ@λ@κας ο Mητσος που εργαζεται ακομη και θελει και να πληρωθει γι αυτο.......

Για ολα πταιει ο μ@λ@κας ο Mητσος που εργαζεται 8ωρο και προκαλει ανεργια.......

Για ολα πταιω εγω που δεν βλεπω ιδιωτικες ΥΕΝΕΔ και σκεπτομαι .. ο μ@λ@κας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 36
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 20:29

Σωκρατη σιγουρα υπηρχαν και Μιχαληδες και Γιωργηδες που ηταν σε ολα τους σωστοι....και που τωρα πληρωνουν τα σπασμενα αλλων...
Το θεμα ειναι οτι ηταν η μειοψηφια...και δυστυχως το μονο κακο που εχει η δημοκρατια ειναι οτι κανεις δεν ασχολειται με την μειοψηφια...

Γινεται παντα οτι προσταξει η πλειοψηφια...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 36
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 20:40

Ρε φιλε dimnik κανεις δεν ειπε οτι φταει μονο ο Μητσος ή οι δημοσιοι υπαλληλοι ή δεν ξερω εγω ποιος αλλος...και οτι δεν φταινε οι πολιτικοι...
Ουτε οτι εχουμε ιδιο μεριδιο ευθυνης...Και αφου θες να το ακουσεις αν το δουμε καθαρα Νομικα το θεμα αυτος που θα πρεπει να καταδικαστει και να εκτελεστει ειναι ο πολιτικος..

Κοινωνικα ομως το πραγμα αλλαζει...

Οποια πετρα κι αν σηκωσεις βρισκεις μια παρανομια απο κατω μικροτερη η΄μεγαλυτερη δεν παιζει ρολο....

Και παλι θα μου πεις αφου ηταν ετσι το συστημα ωστε ο καθενας να μπορει να φαει και απο κατι εγω μλκς ειμαι?¨Η ακουω συχνα να λενε αφου κλεβανε οι πολιτικοι και το ξεραμε..γτ να τους τα δωσω για να τα φανε???

Ωραια κλεβανε και το ξεραμε...και περασε η μαμημενη 4ετια...Τι εκανες???

Τους ξαναψηφισες γτ πολυ απλα τα ψιχουλα που τους ''πεφτανε'' καθως τρωγανε σου ηταν αρκετα για να εχεις 1-2-3 σπιτια ,1-2-3 αμαξια ,1-2-3 κινητα κ.α

Και αντε εκανες και το σπιτι σου και πηρες και το μαξι σου και περασε και αυτη η ριμαδα η 4ετια...Τι εκανες??
Τους ξαναψηφισε...
Ναι αλλα κοντα 40 χρονια ειναι αυτα....

Ειναι πολλα....



Υ.Γ1 Dimnik εννοειται οτι δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα με το 1ο ενικο αλλα και σε κανενα παιδι συγκεκριμενα
Υ.Γ2 Κουβεντα κανουμε οποτε ζηταω συγγνωμη αν κατι απο τα παραπανω εθιξε η προσεβαλλε κανεναν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 36
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 20:54

Λογο του τιτλου μου ηρθε αλλα ταιριαζει γαντι....




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 20:58

drumnik83 έγραψε:


Το γλυφιτζούρι όλοι μαζί φταίμε και μαζί τα φάγαμε τελειώνει μαζί με την υπομονή μου.

Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep

Η δικιά μου υπομονή πάλι, εξαντλήτε απο τους συνανθρώπους μου που δεν βλέπουν τις αιτίες του προβλήματος, και ρίχνουν τα πάντα στους κακούς πολιτικούς (που η πλειψοφηφία ψήφιζε) και στους Σιωνιστές.
Και οι άλλοι λαοί στον ίδιο πλανήτη ζούνε, αλλά δεν κατάντησαν εδώ που κατάντησαμε εμείς....
Αλλα ξέχασα! Εδώ μαζεύτηκαν όλοι οι κακοί υποψήφιοι πολιτικοί και έξω είναι οι Αγιοι!
Μπούρδες!
Ο μέσος ΝεοΕλληνας , ψηφίζει με το ίδιο κριτήριο που ψήφισε ο Τρικαλινός λαός, τον Ταμήλο, και είναι ένα ψωροφοροφυγάς, που κοιτάει πώς θα βολέψει τον κώλο του, που αδειάζει το τασάκι στην άσφαλτο, πετάει τα σκουπίδια του όπου βρεί, και δεν τον ενδιαφέρει στο παραμικρό ο πλησίον του, εκτός απο το να κουτσομπολέψει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMEYROS

JIMEYROS

Ηλικία : 44
Registration date : 10/04/2012

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 00:24

Εγω παλι απο υπομονη αλλο τπτ.
μιας και δεν μπορω να κανω τπτ το απολαμβανω.

Χαλασε ο ΕΛΛΗΝΑΣ ξαφνικα???????????
Και εγινε ο Γ.........νος θεος????????????
Και αφου ο ελληνας τα παιρνει ο Γ............Σ
γιατι τα εδινε με νομο του κρατους (SIEMENS)

Hθελαν να φτασει εκει η ΕΛΛΑΔΑ και την εφτασαν
Σημερα τους φταιμε εμεις αυριο θα τους φταινε αλλοι
Δημιουργησαν μια κατασταση και μετα απο πολυ καιρο
τους βγηκε και τωρα το απολαμβανουν

Ακομα και τωρα ξερουν ποιο ειναι το σωστο και
κανουν το αντιθετο

Και μεις καθομαστε και λεμε για πολωση
συζηταμε τα παλια............
το μυαλο μας ειναι ποιος φταιει.....
ποιος απο τους δυο..........

ο ΕΛΛΗΝΑΣ δυστηχως γι αυτους δεν πασχει απο ηγετες
και συντομα θα φανει

Αντε και καλο μας βραδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 01:03

Ποιος κατα την άποψη σου είναι ηγέτης; Ρωτάω σοβαρά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V - NIGHTHAWK
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
V - NIGHTHAWK

Ηλικία : 39
Τόπος : Από τον άλλο κόσμο κουφάλες..... κάμπος
Registration date : 06/07/2011

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 01:56

george83 έγραψε:
Ποιος κατα την άποψη σου είναι ηγέτης; Ρωτάω σοβαρά.


για εμενα σοβαρα ....


να μπει η Χρυση αυγη στη βουλη να τελειωνουμε ...

ξεκιναμε απο το μηδεν και ησυχαζουμε ...


αλλα πολλοι παρα πολλοι μαθανε μεσα στα λουσα και στα γουστα ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 02:29

Ο ηγέτης πρέπει να εμπνέει σεβασμό και όχι φόβο.

Ας ξαναρχισουμε από την αρχή. Το θέμα είναι πως κάποιοι έχουν πλουτίσει και έχουν βγάλει τα χρήματα έξω και κάποιοι έχουν ένα αυτοκινητακι και μια μηχανουλα όλα και όλα. Σε διαβεβαιω πως οι δεύτεροι θα χάσουν με αυτό τον τροπο.
Πρέπει πρώτα να γίνει αναδιανομή του πλούτου και ύστερα ξεκινάμε από την αρχή να δούμε ποσά απιδια πιάνει ο σάκος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 02:55

andreasp έγραψε:
drumnik83 έγραψε:


Το γλυφιτζούρι όλοι μαζί φταίμε και μαζί τα φάγαμε τελειώνει μαζί με την υπομονή μου.

Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep

Η δικιά μου υπομονή πάλι, εξαντλήτε απο τους συνανθρώπους μου που δεν βλέπουν τις αιτίες του προβλήματος, και ρίχνουν τα πάντα στους κακούς πολιτικούς (που η πλειψοφηφία ψήφιζε) και στους Σιωνιστές.
Και οι άλλοι λαοί στον ίδιο πλανήτη ζούνε, αλλά δεν κατάντησαν εδώ που κατάντησαμε εμείς....
Αλλα ξέχασα! Εδώ μαζεύτηκαν όλοι οι κακοί υποψήφιοι πολιτικοί και έξω είναι οι Αγιοι!
Μπούρδες!
Ο μέσος ΝεοΕλληνας , ψηφίζει με το ίδιο κριτήριο που ψήφισε ο Τρικαλινός λαός, τον Ταμήλο, και είναι ένα ψωροφοροφυγάς, που κοιτάει πώς θα βολέψει τον κώλο του, που αδειάζει το τασάκι στην άσφαλτο, πετάει τα σκουπίδια του όπου βρεί, και δεν τον ενδιαφέρει στο παραμικρό ο πλησίον του, εκτός απο το να κουτσομπολέψει!

Θα ξεκινήσω με το οικολογικό κομμάτι, με το οποίο συμφωνώ απολύτως. Εχουμε καταστρέψει το περιβάλλον και τις πόλεις στις οποίες κατοικουμε.
Συνεχίζω με το κουτσομπολιό, συμφωνώ επίσης πως είμαστε κουτσομποληδες.
Για την ψήφο έχω να πω πως αυτό ίσχυε παλαιότερα αλλά σε καμία περίπτωση εδώ και κάμποσα χρόνια. Το πρόβλημα με τους πολιτικούς που μας κυβερνούν είναι και ήταν η αποχή. Η πλειοψηφία των λίγων που ψήφιζαν, ψήφιζαν βάσει προσωπικών συμφερόντων.

Οσον αφορά τις άλλες χώρες τώρα. Σουηδία, στα πλαίσια προγράμματος λιτότητας στα 680? ο κατώτερος από 800? κοντά. Σλοβενία, σήμερα είδα πως χτες τα έσπασαν επειδή αντιδρούσαν στη λιτότητα που του επιβάλλει η κυβέρνηση. Κύπρος, Ιταλία, Ισπανία, Πορτογαλία, Αγγλία, Αμερική... Να κάτσω να πω όλες τις χώρες; Δεν έχει νόημα.

Δε μπορώ να καταλάβω πως το είπες αυτό ενώ είναι προφανές τι πανε να κάνουν τα μ@υν....ανα όλα τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 03:39

ούτε άμοιροι ευθυνών είμαστε, ούτε όμως για όλα όσα στραβά συμβαίνουν, το φταίξιμο είναι μόνο δικό μας..
νομίζω είναι μια συνισταμένη και της μίας και της άλλης άποψης..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 04:15

andreasp έγραψε:
Η δικιά μου υπομονή πάλι, εξαντλήτε απο τους συνανθρώπους μου που δεν βλέπουν τις αιτίες του προβλήματος, και ρίχνουν τα πάντα στους κακούς πολιτικούς (που η πλειψοφηφία ψήφιζε) και στους Σιωνιστές.
Και οι άλλοι λαοί στον ίδιο πλανήτη ζούνε, αλλά δεν κατάντησαν εδώ που κατάντησαμε εμείς....
Αλλα ξέχασα! Εδώ μαζεύτηκαν όλοι οι κακοί υποψήφιοι πολιτικοί και έξω είναι οι Αγιοι!
Μπούρδες!
Ο μέσος ΝεοΕλληνας , ψηφίζει με το ίδιο κριτήριο που ψήφισε ο Τρικαλινός λαός, τον Ταμήλο, και είναι ένα ψωροφοροφυγάς, που κοιτάει πώς θα βολέψει τον κώλο του, που αδειάζει το τασάκι στην άσφαλτο, πετάει τα σκουπίδια του όπου βρεί, και δεν τον ενδιαφέρει στο παραμικρό ο πλησίον του, εκτός απο το να κουτσομπολέψει!

Sleep Sleep Sleep Καληνύχτα... Sleep Sleep Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 09:32

nikolasr200 έγραψε:
ούτε άμοιροι ευθυνών είμαστε, ούτε όμως για όλα όσα στραβά συμβαίνουν, το φταίξιμο είναι μόνο δικό μας..
νομίζω είναι μια συνισταμένη και της μίας και της άλλης άποψης..

Κοινώς δεχόμαστε τις ευθύνες που μας αναλογούν... ούτε κάτι λιγότερο, ούτε κάτι περισσότερο. Πίστεψε με, τα σπασμένα που καλείται να πληρώσει ο απλός πολίτης είναι πολλά περισσότερα από τις όποιες ευθύνες του. Μην ξεχνάς ότι ακόμα ήμαστε στην αρχή της ύφεσης και τα πράγματα θα χειροτερεύσουν και άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 14:40

socrates έγραψε:
nikolasr200 έγραψε:
ούτε άμοιροι ευθυνών είμαστε, ούτε όμως για όλα όσα στραβά συμβαίνουν, το φταίξιμο είναι μόνο δικό μας..
νομίζω είναι μια συνισταμένη και της μίας και της άλλης άποψης..

Κοινώς δεχόμαστε τις ευθύνες που μας αναλογούν... ούτε κάτι λιγότερο, ούτε κάτι περισσότερο. Πίστεψε με, τα σπασμένα που καλείται να πληρώσει ο απλός πολίτης είναι πολλά περισσότερα από τις όποιες ευθύνες του. Μην ξεχνάς ότι ακόμα ήμαστε στην αρχή της ύφεσης και τα πράγματα θα χειροτερεύσουν και άλλο.

ακριβώς, έχουμε ευθύνες άλλος μεγαλύτερες άλλος μικρότερες..όπως ταυτόχρονα απ'ότι φαίνεται είμαστε θύματα ενός μεγαλύτερου και καλά οργανωμένου σχεδίου (νέα-τάξη πραγμάτων? )..το ένα δεν αναιρεί το άλλο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NASOS_p
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NASOS_p

Ηλικία : 43
Τόπος : Πυργος Ηλειας
Registration date : 07/05/2011

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 08 2012, 18:57

Εμενα μου αρεσει που μιλατε λες και προκειται για ελευθερο λαο σε εναν κοσμο που ειναι αυτος που δειχνει.Λαοι ελευθεροι ειναι μονο καποιες φυλες σε ζουγκλες.Οι υπολοιποι ειμαστε λαοι που εδω και γενιες εχουν υποστει πλυση εγκεφαλου με χρηση καναλιων, εφημεριδων,δημοσιογραφων,παγκοσμιων image makers ωστε να προωθουνται τα τσιρακια των διαφορων σιωνιστικων λεσχων, εκολαπτηρια βουλευτων και πρωθυπουργων.Οσο για τους κοντοφθαλμους που θεωρουν οτι μονο εμεις ειμαστε σε αυτο το χαλι και οτι αλλοι λαοι δεν ειναι, θα τα ξαναπουμε στο μελλον οταν αποδειχθει οτι στον χορό αυτο βρισκονται ολοι και χορευουν στο ρυθμο των λιγων ανωμαλων που ονειρευτηκαν τον παγκοσμιο ελεγχο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 08 2012, 19:07

NASOS_p έγραψε:
Εμενα μου αρεσει που μιλατε λες και προκειται για ελευθερο λαο σε εναν κοσμο που ειναι αυτος που δειχνει.Λαοι ελευθεροι ειναι μονο καποιες φυλες σε ζουγκλες.Οι υπολοιποι ειμαστε λαοι που εδω και γενιες εχουν υποστει πλυση εγκεφαλου με χρηση καναλιων, εφημεριδων,δημοσιογραφων,παγκοσμιων image makers ωστε να προωθουνται τα τσιρακια των διαφορων σιωνιστικων λεσχων, εκολαπτηρια βουλευτων και πρωθυπουργων.Οσο για τους κοντοφθαλμους που θεωρουν οτι μονο εμεις ειμαστε σε αυτο το χαλι και οτι αλλοι λαοι δεν ειναι, θα τα ξαναπουμε στο μελλον οταν αποδειχθει οτι στον χορό αυτο βρισκονται ολοι και χορευουν στο ρυθμο των λιγων ανωμαλων που ονειρευτηκαν τον παγκοσμιο ελεγχο

Και εσύ λοιπόν, είσαι ένα άβουλο πλάσμα που σε πάνε όπου θέλουν! Μπράβο! Σε μεγάλη εκτίμηση εκτίμηση έχεις τον εαυτό σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NASOS_p
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NASOS_p

Ηλικία : 43
Τόπος : Πυργος Ηλειας
Registration date : 07/05/2011

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 08 2012, 23:20

andreasp έγραψε:
NASOS_p έγραψε:
Εμενα μου αρεσει που μιλατε λες και προκειται για ελευθερο λαο σε εναν κοσμο που ειναι αυτος που δειχνει.Λαοι ελευθεροι ειναι μονο καποιες φυλες σε ζουγκλες.Οι υπολοιποι ειμαστε λαοι που εδω και γενιες εχουν υποστει πλυση εγκεφαλου με χρηση καναλιων, εφημεριδων,δημοσιογραφων,παγκοσμιων image makers ωστε να προωθουνται τα τσιρακια των διαφορων σιωνιστικων λεσχων, εκολαπτηρια βουλευτων και πρωθυπουργων.Οσο για τους κοντοφθαλμους που θεωρουν οτι μονο εμεις ειμαστε σε αυτο το χαλι και οτι αλλοι λαοι δεν ειναι, θα τα ξαναπουμε στο μελλον οταν αποδειχθει οτι στον χορό αυτο βρισκονται ολοι και χορευουν στο ρυθμο των λιγων ανωμαλων που ονειρευτηκαν τον παγκοσμιο ελεγχο

Και εσύ λοιπόν, είσαι ένα άβουλο πλάσμα που σε πάνε όπου θέλουν! Μπράβο! Σε μεγάλη εκτίμηση εκτίμηση έχεις τον εαυτό σου...

Η απαντηση σου δειχνει οτι ο τροπος σκεψης σου ειναι απλοικος.Εχεις μπερδεψει την αυτοεκτιμηση με τον εγωισμο.Η παραδοχη οτι εχεις κανει λαθη, οτι σε εχουν κοροιδεψει, οτι σε εχουν επηρεασει σε αποφασεις κλπ (ακομα και σε καθημερινες απλες αποφασεις) δεν δειχνει ελλειψη αυτοεκτιμησης, λυπαμαι που το βλεπεις ετσι.Μαλλον αφυπνιση δειχνει.Κι ευτυχως λογω κρισης αλλα και λογω πληροφοριων του ιντερνετ που ειναι το μονο μεσο που δε λογοκρινεται ακομα, μπορουμε καπως να ξυπνησουμε και θεωρω οτι οντως ξυπναμε σιγα σιγα.Οποιος αναζητα ειδησεις στο ιντερνετ καταλαβαινει τι θαψιμο ειδησεων πεφτει απο τα καναλια.Ειχαμε τις επιλογες που μας αφηναν να εχουμε φιλε μου.Ακομα και μεταξυ πολιτικων, προωθουνταν αυτοι που ανηκαν σε σχολες, παμπολοι πολιτικοι μας διαφορων παραταξεων.Κι οταν καποιοι πολιτικοι ή ιερομενοι ειχαν ρευμα και πηγαν αντθετα στα συμφεροντα τοτε ειτε απειληθηκαν και αποσυρθηκαν ειτε τους σκοτωσαν με δηθεν ατυχηματα ή δηλητηριασεις.Κι ετσι εμεινες παλι με τις επιλογες που ηθελαν και νομιζες οτι ειχες Δημοκρατια.Δυστυχως ολο αυτο το στημενο παιχνιδι γινεται πολλα χρονι και η αντιστροφη ειναι δυσκολη.Οσο για τα υπολοιπα κρατη και λαους συντομα θα φανει οτι κι αυτοι ειναι στο ιδιο λουκι της οικονομικης χουντας των λιγων οταν η κριση χτυπησει την πορτα τους.Καλα ξυπνητουρια και σε αυτους.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NASOS_p στις Κυρ Δεκ 09 2012, 17:10, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09 2012, 16:45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

O Παντελής ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O Παντελής !   O Παντελής ! Icon_minitimeΔευ Δεκ 10 2012, 10:26

To λοιπόν..

Έχει δρομολογηθεί το ξεπούλημα της χώρας μας οπότε όσο κ να φαγωνόμαστε μεταξύ μας, δεν θ'αλλάξει κάτι. Το νερό μπήκε στο αυλάκι τώρα..

Φταίει ο κόσμάκης κατά ένα μικρό ποσοστό ( όσοι δηλαδή είχαν την ευχέρεια να "φάνε" υπό την ανέχεια του κράτους ) και κατά τεράστιο ποσοστό το κράτος κ ο κυβερνητικός μηχανισμός του, διότι ενώ γνώριζαν-γνωρίζουν τί γινόταν - γίνεται, αυτοί απλά σιγοντάριζαν με τον δικό τους τρόπο κ σε πάραπολλές περιπτώσεις επωφελούνταν κ αυτοί. Κάποια στιγμή προγραμματισμένα πάντα, αυτή η κατάσταση θα έκανε το μπάμ.. Και εδώ οι δημιουργοί αυτού του τέλεια προγραμματισμένου σχεδίου αναλαμβάνουν δράση κ πετυχαίνουν αυτό που επιθυμούν. Την εξαγορά κάθε χώρας που τους γυαλίζει, σε πραγματική ευκαιρία κοψοχρονιάς..

Αφήνουν τους δημοσιογράφους να καθοδηγούν τον κόσμο εκεί που θέλουν, βάζουν κ κάνα -δυο πιό αγαπητούς -αρεστούς στον Ελληνικό λαό να κάνουν τον αντίλογο ( πολλές φορές με χιουμοριστικές εκπομπές ) για να νιώθει ο Έλληνας ωραία κάθε φορά που σιχτιρίζουν κ κοροιδεύουν τους πολιτικούς ( είναι ένας τρόπος εκτόνωσης των νεύρων μας κ αυτός )... Και στήνονται όλη μέρα στις TV οι δύσμοιροι Έλληνες περιμένοντας τον Εθνοσωτήρα τους κ το κάθε νέο χαράτσι που δήθεν βγαίνει για το καλό μας, τον κάθε Σαμαρά που ματώνει για την Ελλάδα, τον κάθε Παπαδάκη που τα βάζει με τους πολιτικούς κ δεν μασάει εχωντας κάθε μέρα κ αναλυτές για να επεξηγούν στον κόσμο το πώς θα πρέπει να πληρώνει τον κάθε καινούργιο φόρο και πάει λέγοντας... όλο το παιχνίδι είναι τέλεια στημένο...

Πραγματικά μένω έκπληκτος όταν βλέπω ανθρώπους να επιρρίπτουν ευθύνες ο ένας στον άλλον και να μην μπορούν να καταλάβουν απλά πραγματάκια... Ότι 1+1 = 2....

Η μόνη λύση είναι ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΑΙΜΑ αλλιώς δεν αλλάζει τίποτα. Είναι έτσι η παγκόσμια κυβέρνηση που τους ήρθε τώρα να κάνουν... Αύριο θα ναι κάτι άλλο.. Χορέυουν οι πολλοί στους ρυθμούς των λίγων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

O Παντελής !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: