Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ανάγκη για αιμοπετάλια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 18:52

παιδιά, υπάρχει ένα περιστατικό για πιτσιρίκι, το οποίο χρειάζεται αιμοπετάλια..
η διαδικασία είναι ότι πάει ο "εθελοντής" του κάνουν μια εξέταση, και ανάλογα με το αποτέλεσμα τον καλούν να δώσει μετά αιμοπετάλια..
η ιδιαιτερότητα είναι ότι δεν μπορεί να πάει σε οποιοδήποτε νοσοκομείο, παρά μόνο στο Αγλαϊα Κυριακού (παίδων)..

επειδή πρόκειται για πιτσιρικάκι και είναι "ευαίσθητη" περίπτωση αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα προτιμούσα να του δώσω τα στοιχεία μέσω πμ..

ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zagaros
Member
Member


Ηλικία : 51
Τόπος : Μηλίτσα Καστοριάς
Registration date : 26/02/2010

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 19:12

μακαρι να πανε ολα καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 20:09

zagaros έγραψε:
μακαρι να πανε ολα καλα
μακάρι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMAKIAS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
VSTROMAKIAS

Ηλικία : 45
Τόπος : AΡΙΔΑΙΑ
Registration date : 31/12/2009

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 20:55

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΑΥΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://TEOBURNOUT@IN.GR
DoUdoU
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
DoUdoU

Τόπος : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Registration date : 02/09/2009

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 21:01

για να δωσεις αιμοπεταλια πρεπει πρωτα να εχεις δωσει και αιμα τουλαχιστον μια φορα, τυπικα.! εγω επειδη ηταν ζητημα ζωης και θανατου εδωσα αιμοπεταλια λεγοντας οτι εχω δωσει αιμα μια φορα (ψεμα) ενω ποτε δεν εδωσα αιμα! μια ωρα περιπου διαρκει η διαδικασια και δεν ειναι επωδυνη. μακαρι να μπορουσα να βοηθησω αλλα πρεπει οπως λες να ειναι στο ιδιο νοσοκομειο με τον ασθενη η τουλαχιστον κοντα, γιατι πρεπει μεσα σε καποια ωρα να γινει η μεταγγυση αλλιως εξασθενουν. περαστικα στον πιτσιρικο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 21:07

και εγώ απ'ότι έμαθα, περίπου στα 45 λεπτα είναι η διαδικασία και νομίζω ότι το ξαναπαίρνεις το αίμα..αν δε κάνω λάθος..ναι δυστυχώς το θέμα με το νοσοκομείο είναι "δεσμευτικό" πρέπει να γίνει όλη η διαδικασία εκεί..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoUdoU
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
DoUdoU

Τόπος : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Registration date : 02/09/2009

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠαρ Νοε 30 2012, 21:14

σου περνανε 2 σωληνακια , το ενα τραβαει το αιμα , το φυλτραρει μεσω της φυγοκεντρου δυναμης , κραταει τα αιμοπεταλια και μετα απο το αλλο σωληνακι στο ξαναδινει πισω. περισσοτερα εδω !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ifantonio
Member
Member
ifantonio

Ηλικία : 36
Τόπος : Καισαριανή
Registration date : 18/04/2011

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΤρι Δεκ 04 2012, 15:42

Παιδιά πήγα εχτές στο νοσοκομείο και δυστυχώς με απορρίψανε λόγω του ότι δεν πετάγονταν αρκετά οι φλέβες μου. Τους εξήγησα ότι είμαι και εθελοντής αιμοδότης αλλά έχω δώσει και άλλη μιά φορά αιμοπετάλια αλλά τελικά δεν εισακούστηκα. Και στενοχωρήθηκα περισσότερο γιατί πρόκειται για ένα παιδάκι μόλις 5 ετών....

Ελπίζω κάποιος άλλος που θα πάει να σταθεί πιο τυχερός και να δώσει....Δεν είναι τίποτα τα 45 λεπτά απ το χρόνο σου μπροστά στην σκέψη και την αίσθηση ότι βοήθησες ένα παιδάκι να ξαναρχίσει να ονειρεύεται για το μέλλον.

Μακάρι να γίνει καλά και ούτε να τη θυμάται αυτή τη περιπέτεια του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΤετ Δεκ 05 2012, 02:21

Σ'ευχαριστώ πολύ και δημόσια που κινητοποιήθηκες άμεσα για να δώσεις αίμα, άσχετα αν τελικά σε απέρριψαν..

Παιδιά, όποιος μπορεί να διαθέσει λίγο χρόνο για να πάει για μια εξέταση στο νοσοκομείο, θα βοηθούσε αρκετά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΤετ Δεκ 05 2012, 11:35

210-7703789 για ραντεβού στην αιμοδοσία του Αγ.Σοφία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΤετ Δεκ 05 2012, 21:36

kalampokas έγραψε:
210-7703789 για ραντεβού στην αιμοδοσία του Αγ.Σοφία.

απ'ότι μου είπαν, πρέπει να είναι στο Αγλαϊα Κυριακού και όχι στο Αγ.Σοφία..
έδωσε ένας στο Αγ.Σοφία και τελικά δεν το δώσαν στο Αγλαϊα Κυριακού το αίμα.. What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos_arta
Member
Member
nikos_arta

Ηλικία : 52
Τόπος : Arta
Registration date : 01/02/2012

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΤετ Δεκ 05 2012, 21:54

Μακαρι να ημουν εκει κοντα και πολυ ευχαρίστως να εδινα...
αλλα δυστυχώς ειμαι στην αρτα.
περαστικά στον μικρούλι...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06 2012, 08:23

nikolasr200 έγραψε:
kalampokas έγραψε:
210-7703789 για ραντεβού στην αιμοδοσία του Αγ.Σοφία.

απ'ότι μου είπαν, πρέπει να είναι στο Αγλαϊα Κυριακού και όχι στο Αγ.Σοφία..
έδωσε ένας στο Αγ.Σοφία και τελικά δεν το δώσαν στο Αγλαϊα Κυριακού το αίμα.. What a Face

δεν το έγραψα έτσι το τηλέφωνο αγαπητέ εορτάζοντα Laughing εγώ πάω και δίνω τακτικά και με ραντεβού αιμοπετάλια μέσω αυτού. και είναι στο Αγία Σοφία, στη νέα πτέρυγα, πίσω από την παλιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06 2012, 19:15

kalampokas έγραψε:
nikolasr200 έγραψε:
kalampokas έγραψε:
210-7703789 για ραντεβού στην αιμοδοσία του Αγ.Σοφία.

απ'ότι μου είπαν, πρέπει να είναι στο Αγλαϊα Κυριακού και όχι στο Αγ.Σοφία..
έδωσε ένας στο Αγ.Σοφία και τελικά δεν το δώσαν στο Αγλαϊα Κυριακού το αίμα.. What a Face

δεν το έγραψα έτσι το τηλέφωνο αγαπητέ εορτάζοντα Laughing εγώ πάω και δίνω τακτικά και με ραντεβού αιμοπετάλια μέσω αυτού. και είναι στο Αγία Σοφία, στη νέα πτέρυγα, πίσω από την παλιά.

απ'ότι μου μετέφεραν, έδωσε κάποιος στο Αγ.Σοφία, και είχαν μετά "θέμα" με το Αγλαϊα Κυριακού..
σήμερα πήγα εγώ και δυο φίλοι μου στο Αγλαϊα Κυριακού για να δώσουμε..εγώ και ο ένας φίλος μου φάγαμε x, και μόνο από τον ένα τελικά πήρανε αιμα, και έκλεισαν ρντεβού για να δώσει αιμοπετάλια.. What a Face

δεν λέω ότι το Αγ.Σοφία δεν δέχεται γενικά, απλά ότι στη προκειμένη περίπτωση "χρειαζόμαστε" στο Αγλαϊα Κυριακού..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Ανάγκη για αιμοπετάλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για αιμοπετάλια   Ανάγκη για αιμοπετάλια Icon_minitimeΠεμ Δεκ 13 2012, 02:58

Κάνω μια υπενθύμιση παιδιά, γιατί εκτός από τον φίλο ifantonio που από την πρώτη στιγμή επικοινώνησε, δεν έχει εκδηλωθεί ενδιαφέρον γενικότερα..
Καταλαβαίνω ότι οι ιδιαιτερότητες ότι πρέπει να ειναι συγκεκριμένο νοσοκομείο κλπ κλπ το καθιστούν ακόμα πιο δύσκολο, αλλά αν κάποιος μπορεί να θυσιάσει λίγο από το χρόνο του για μια επίσκεψη-εξέταση, θα ήταν πολύ χρήσιμο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ανάγκη για αιμοπετάλια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: