Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ανεκδοτα..... απο ολους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
IPPEAS
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
IPPEAS

Ηλικία : 56
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 06/01/2013

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 20, 2014 9:36 pm

Ένας Έλληνας πεθαίνει και φτάνει στη ρεσεψιόν της Κόλασης και ο υπάλληλος του ανακοινώνει ότι επειδή είναι υπήκοος χώρας μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης, μπορεί να διαλέξει μία από τις κολάσεις των χωρών-μελών.

Σκέφτεται λίγο και αποφασίζει να πάει στη Γερμανική. Οργανωμένη χώρα σου λέει, τόσα χρόνια στην Ελλάδα τι κατάλαβα, μου βγάλανε το λάδι. Τουλάχιστον, ας πάρω μυρωδιά του τι σημαίνει Ευρώπη, έστω και στην κόλαση.

Φτάνει λοιπόν μπροστά στην πύλη της γερμανικής κολάσεως.

Μαύρο μάρμαρο, καλογυαλισμένο, σιδερένια πύλη και ψηλά γράφει με μεγάλα γράμματα: ΚΟΛΑΣΗ στα γερμανικά.

Χτυπάει…. Του ανοίγει ένας άψογα ντυμένος υπάλληλος και τον ρωτά τι θέλει.

- Να δω, του απαντά εκείνος πώς είναι.

– Ούτε να το σκέφτεστε, του απαντά ο υπάλληλος! Όλη την ημέρα μας δέρνουνε με κάτι τεράστια μαστίγια και το βράδυ μας βάζουνε σε κάτι τεράστια βαρέλια γεμάτα σκατά!! Φρίκη! Φρίκη!

Όπου φύγει-φύγει ο Έλληνας……

Δοκιμάζει τις υπόλοιπες κολάσεις, τα ίδια.

Έτσι, απογοητευμένος, καταφεύγει στην έσχατη λύση, την ελληνική κόλαση! Φτάνει λοιπόν έξω από την πύλη.

Μία πύλη εγκαταλειμμένη, βρώμικη όπου στο ψηλότερο σημείο της υπάρχει με μεγάλα φωσφορίζοντα γράμματα η λέξη ΚΟΛΑΣΗ. Το Κ και το Λ φυσικά δεν ανάβουν.

Έτσι η επιγραφή γράφει «ΟΑΣΗ».

- Ελληνική ανοργανωσιά….μουρμουρίζει…..

Όσο πλησιάζει, ακούει κάτι περίεργους θορύβους…… Μοιάζουν με μουσική. Πλησιάζει περισσότερο. Η μουσική πλέον ακούγεται ολοκάθαρα. Μπουζούκια, μπαγλαμάδες κλπ.

Χτυπάει…

Του ανοίγει ένας τύπος κρατώντας μία μπουκάλα στο χέρι εντελώς φέσι και τον ρωτά τι θέλει.

- Ήρθα να δω πώς είναι, του λέει και βάζει το κεφάλι του μέσα…

Τραπέζια, κάπνα, κάτι γκόμενες χορεύουν πάνω στα τραπέζια τσιφτετέλια, νταούλια….. Γενικώς, μπάχαλο.

Τρελαίνεται ο τύπος….

- Τι γίνεται εδώ;! ρωτά.

– Aσε φίλε, χάλια του λέει ο μεθυσμένος. Η κατάσταση είναι δραματική εδώ πέρα. Μας δέρνουν όλη μέρα με κάτι τεράστια μαστίγια και το βράδυ μας βάζουν σε κάτι τεράστια βαρέλια με σκατά.

– Πλάκα μου κάνεις, ρωτά ο πεθαμένος. Εδώ πίνετε και γλεντάτε……

– Εεε, ξέρεις πώς είναι εδώ στην Ελλάδα . Τη μία δεν έχουμε σκατά, την άλλη χαλάνε τα μαστίγια……
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Απρ 14, 2014 12:23 am

- Θες να κάνουμε μαγικό σεξ?
-Πως?
- Σε γαμάω και εξαφανίζομαι .



-Σήμερα θα συνδυάσουμε παιχνίδι και σεξ.
-Δηλαδή;
-Παίζει να σε γαμήσω!

Μια φίλη μου ξανθιά μου στέλνει μήνυμα στο κινητό "Αύριο πρέπει οπωσδήποτε να σε συναντήσω. Φιλάκια".
Εγώ της απαντώ "Που;"
Και εκείνη μου ξαναστέλνει "Στα μάγουλα φυσικά... πονηρούλικο!!!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Απρ 14, 2014 12:29 am

Μια μέρα ο Κωστίκας είχε ανοίξει ένα μανάβικο. Τότε ένας τουρίστας πήγε να ψωνίσει και όταν κοιτούσε τις ντομάτες τον ρώτησε.
-Τι είναι αυτό?
-Ντομάτες, απαντάει.
-Ντομάτες? Τόσο μικρές? Εμείς στην Αμερική έχουμε μεγάλες ντομάτες. Αυτό εδώ τι είναι?
-Πατάτες.
-Πατάτες? Τόσο μικρές? Εμείς στην Αμερική έχουμε μεγάλες πατάτες.
Μετά δείχνει το καρπούζι και ρωτάει
-Αυτό τι είναι?
και απαντάει ο Κωστίκας
-Αυτό είναι αρακάς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GD
Member
Member
GD

Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 15/03/2011

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 19, 2014 11:11 am

θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, μια εμπειρία μου επάνω στο ποτό και την οδήγηση.
Όπως γνωρίζετε, πολύ κόσμος είχε προβλήματα με την Τροχαία ενώ επιστρέφει σπίτι μετά από ποτό.
Προχθές, βρέθηκα κι εγώ μαζί με παλιούς φίλους σε ένα μπαράκι, για να το «γιορτάσουμε». Μερικές μπύρες παραπάνω, μερικά ουισκάκια. Κατάλαβα ότι είχα πιει κάτι παραπάνω και ότι δεν έπρεπε να οδηγήσω το αυτοκίνητό μου για να επιστρέψω στο σπίτι.
Έτσι έκανα κάτι που δεν είχα κάνει ποτέ μου...
Πήρα το λεωφορείο!!!
Έφτασα στο σπίτι σώος και αβλαβής, πράγμα που με άφησε έκπληκτο, διότι δεν είχα οδηγήσει ποτέ μου λεωφορείο...
Επίσης δεν μπορώ να θυμηθώ από πού το πήρα για να το επιστρέψω...!!!
χαχα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IPPEAS
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
IPPEAS

Ηλικία : 56
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 06/01/2013

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2014 11:22 pm

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo29Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo30Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo31Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo49


-Tο σπίτι διαλύεται και εσύ σκέφτεσαι μόνο το ποδόσφαιρο... 
-Δεν είναι αλήθεια αυτό. 
-Η βρύση χάνει, σού λέω. 
-Με ποιον παίζει;!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo7


Μητέρα: Πώς έγραψες ιστορία?? 
Τοτός: Τι να σου πω ρε μανα, με ρωταγαν κατι πράγματα που έγιναν πριν γεννηθώ...Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo48


-Πόσο έχει αυτό το μονόκαννο;
-200 
-Αυτό το πιστόλι;
-300 
- Η καραμπίνα;
-400 , σας ενδιαφέρει κάτι συγκεκριμένο;
-Οχι
- Τότε γιατί ρωτάτε;
-Για την τιμή των όπλων!!!!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo78


_Έλα, πού είσαι;
- Σπίτι !
- Μπορείς να μιλήσεις;
- Από 2 χρονών περίπου!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo46


- Τι κάνεις?
- Κυνηγάω μύγες.
- Σκότωσες καμία?
- 3 αρσενικές και 2 θηλυκές.
- Πως κατάλαβες το φύλο?
- Οι τρεις ήταν στην μπύρα και οι δύο στο τηλέφωνο !!!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo29


ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑ:
ΠΡΩΙΝΟ
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ
ΒΡΑΔΙΝΟ
ΑΥΡΙΑΝΟ........Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo59


Δέκα τροφές που σε κάνουν να αισθάνεσαι ευεξία: 10 σουβλάκια..!!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo24


- Ρε πας καλά; Τι κάνεις εκεί; Γιατί ρίχνεις βότκα στα μακαρόνια;
- Τα σουρώνω...!!!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo48


Έκανε η άλλη τεστ εγκυμοσύνης και επιβεβαιώθηκαν οι χειρότεροι φόβοι της... Είναι χοντρή!...Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo71Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo61


Τελευταιες ερευνες εδειξαν οτι οι γυναικες με παραπανω κιλα ζουν περισσοτερο απο τους αντρες που το αναφερουν..!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo72


Πέθανε ο άλλος 200 κιλά κ δεν χώραγε στο φέρετρο.. 
Προσευχόμασταν όλοι «Θεός χωρέστον».Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo19



Η πραγματική ομορφιά ενός ανθρώπου είναι ο μέσος όρος της φωτογραφίας στο Facebook και της φωτογραφίας στο δίπλωμα οδήγησης-ταυτότητας...Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo31




_Έχετε κάρτες  του αγ.Βαλεντίνου, σε σχήμα καρδιάς, που να γράφουν :  Στη Μοναδική μου Αγάπη? 
–Βεβαίως κύριε... 
–Ωραία, πιάσε μου 5 !!!!!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo9


-Παιζω ταβλι με τον κολλητο μου και με ρωταει η δικια του..
-Τι παιζετε?
-"Φευγα" της λεω...Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo41


Χαζεύοντας χθές τις βιτρίνες βλέπω:  
Πουκαμισο: 2 ευρώ
Παντελονι: 5 ευρώ
Σακκακια:7 ευρώ
Μπουφαν: 8 ευρώ
Τρελάθηκα από τη χαρά μου !! Μπήκα και ήταν καθαριστήριο o ανόητος!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo11


Βρήκα φοβερή ταξιδιωτική προσφορά…!!!!
Βερμούδες μόνο με 10 ευρώ … !!!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo28


Είμαι σε δίλημμα: να καθαρίσω το σπίτι ή να μετακομίσω????Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo50



Με έκοψαν στο δίπλωμα οδήγησης... Με ρώτησαν ποιο είναι το πρώτο πράγμα που βάζω όταν μπαίνω στο αυτοκίνητο... Τους είπα Γονίδη!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo66


Όταν οδηγείς σε χωριό, προτεραιότητα έχει αυτός που είναι από το χωριό, να ξέρετε...Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo18



130 ευρώ, μου λέει ο μηχανικός γιατί το αμάξι έμεινε από μπαταρία. Ποιον πας να κοροϊδέψεις ρε; Λες και δεν ξέρω ότι τα αμάξια δουλεύουν με βενζίνη!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo62



Με είπε αιθεροβάμων και της είπα να μην τολμήσει να ξαναπεί κάτι τέτοιο γιατί δεν μπορεί να διακόπτεται ο τσακωμός για να τρέχω στα λεξικά....Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo4



Όταν ακούς γυναίκα να λέει λέξεις όπως ''συστημικό'', ''ρεφορμισμός'', ''ιδεολογικοπολιτική''  να ξέρεις  ότι δεν ξέρει να μαγειρεύει....Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo25


- Ο μπαμπάς μου με πέταγε στον αέρα για να κοιμηθώ.
- Και κοιμόσουν;
- Αμέσως! Το σπίτι μας ήταν χαμηλοτάβανο....!!!Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Emo58
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουν 25, 2014 1:46 am

-Τι μεγάλο ρολό κοτόπουλο!
-Η κόρη μου στην αιώρα είναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2014 12:44 pm

YOU! YOU! YOU! YOU! OK 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex-vstrom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
alex-vstrom

Ηλικία : 47
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚHΣ
Registration date : 18/01/2008

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 31, 2014 12:31 pm

Μια κοπέλα πήγε να αγοράσει καινούργιο κρεβάτι για εκείνη και τον σύζυγό της!
Όταν λοιπόν βρήκε ένα ωραίο κρεβάτι, λέει στον καταστηματάρχη: Εμ ναι, είναι ωραίο, αλλά είναι χαμηλό ! Ο καταστηματάρχης, έκπληκτος, λέει:
Χαμηλό; Μα πρώτη φορά ακούω τέτοιο πράγμα! Και, αν επιτρέπετε, γιατί είναι χαμηλό;
Αμέσως η κοπέλα, βγάζει τα ρούχα της, πέφτει στο κρεβάτι, ανοίγει τα πόδια της και λέει:
Άντε, έλα!! Ξαφνιασμένος ο καταστηματάρχης, βγάζει τα ρούχα του και πέφτει πάνω της και αρχίζει δουλειά.
Μετά από λίγο, φωνάζει η κοπέλα: Αχ, Παναγία μου!! Ο άντρας μου!!!
Φοβισμένος ο καταστηματάρχης, πέφτει, πάει να μπει κάτω από το κρεβάτι και χτυπά την κεφαλα του!
Τότε γυρίζει η κοπέλα και του λέει: Είδες που είναι χαμηλό!;!
κοινος  qwer 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.vstromhellasforum.com/
alex-vstrom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
alex-vstrom

Ηλικία : 47
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚHΣ
Registration date : 18/01/2008

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 31, 2014 1:39 pm

Είναι 4 κρουασάν και παίζουν πόκερ. Ποιο από τα 4 θα νικήσει





































Το κρουασάν μερέντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.vstromhellasforum.com/
IPPEAS
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
IPPEAS

Ηλικία : 56
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 06/01/2013

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Σεπ 16, 2014 11:31 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex-vstrom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
alex-vstrom

Ηλικία : 47
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚHΣ
Registration date : 18/01/2008

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Σεπ 22, 2014 9:56 am

Η δασκάλα της Α' δημοτικού έχει πρόβλημα με τον Τοτό που όλο βρίζει και δε δίνει την παραμικρή σημασία στο μάθημα..
'Ποιο είναι το πρόβλημά σου;', τον ρωτάει εξαγριωμένη.

'Είμαι πολύ...
έξυπνος για να είμαι στην πρώτη τάξη'. Απαντά ο Τοτός με ύφος.'Η αδερφή μου είναι στην τρίτη τάξη και είμαι πολύ εξυπνότερος από αυτήν. Πιστεύω πως πρέπει να πάω τουλάχιστον στην τρίτη κι εγώ'.

Η δασκάλα τον πάει στον διευθυντή, ο οποίος συμφωνεί να του κάνουν διάφορα tests γνώσεων κι εξυπνάδας κι αν απαντήσει σωστά, να τον βάλουν στη τρίτη τάξη.

'Πόσο κάνει 3x13;', ρωτά ο διευθυντής.
'Τριάντα εννέα'.

'Ποια είναι η πρωτεύουσα της Φιλανδίας;'
'Το Ελσίνκι'.

'Πότε γιορτάζουμε το έπος της Αλβανίας;'
'Την 28η Οκτωβρίου'.

Σε όλες τις ερωτήσεις του διευθυντή, ο Τοτός απαντά σωστά. Όμως, μετά αρχίζει να ρωτά η δασκάλα, η οποία τον
έχει άχτι και θέλει να αποδείξει πόσο αθυρόστομος είναι.

'Τι είναι αυτά που η αγελάδα έχει 4 κι εγώ 2;', ρωτάει πονηρά η δασκάλα.
'Τα πόδια', απαντά ήρεμα ο Τοτός.

'Τι είναι αυτό που έχεις μέσα στο παντελόνι σου, ενώ εγώ δεν έχω;'
'Τσέπες'.

'Τι είναι μαλλιαρό, οβάλ, γλυκό και μέσα υγρό?'

'Η καρύδα'.

'Τι μπαίνει μέσα σκληρό και ροζ και βγαίνει μαλακό και βρεγμένο;'
Ο διευθυντής ανοίγει διάπλατα τα μάτια του, αλλά πριν προλάβει να μιλήσει ο Τοτός λέει με αυτοπεποίθηση:
'Η τσίχλα'.

'Τι κάνει ο άντρας όρθιος, η γυναίκα καθιστή και το σκυλί στα τρία πόδια του;', ρωτά ακόμη πιο έντονα η δασκάλα.
'Χειραψία'.

Η δασκάλα τα έχει πάρει στο κρανίο! Αποφασίζει λοιπόν να χτυπήσει πιο δυνατά:
'Χώνεις τα παλούκια μέσα μου. Με πιέζεις, με καρφώνεις κι εγώ ανεβαίνω. Δεν προλαβαίνεις να τελειώσεις κι εγώ βρέχομαι. Τι είμαι;'

Τα μάτια του διευθυντή ανοίγουν τρομαγμένα, αλλά πάλι πριν προλάβει να πει κάτι, ακούει τον Τοτό να απαντά:
'Η σκηνή!', απαντά με σιγουριά ο Τοτός.

'Βάζεις το δάχτυλο μέσα μου! Με παίζεις νευρικά! Ο σωστός άντρας αυτό κάνει πρώτα. Τι είμαι;'
Ο διευθυντής πλέον άναυδος κοιτάζει σα χαμένος!
'Η βέρα!', λέει θριαμβευτικά ο Τοτός.

'Είμαι σε διάφορα μεγέθη. Όταν δεν είμαι καλά, στάζω. Όταν με πιάνεις και με αναταράζεις, ανακουφίζομαι.... Τι είμαι;'
'Η μύτη'.

'Είμαι σα σκληρό δοκάρι με σουβλερή άκρη. Καρφώνομαι με δύναμη τρέμοντας.. Τι είμαι;'
'Το βέλος!'.

'Αρχίζω από 'μ' και τελειώνω σε 'ι'. Όταν με δοκιμάσεις λιγώνεσαι. Τι είμαι?'
'Το μέλι φυσικά!'

Ο διευθυντής φωνάζει:

Φτάνει πια! Ποια τρίτη τάξη; Στείλε το κωλόπαιδο κατευθείαν στο Πανεπιστήμιο! Εγώ από μέσα μου απάντησα λάθος σε όλες τις ερωτήσεις...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.vstromhellasforum.com/
JIMSTAMOS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JIMSTAMOS

Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 23/05/2013

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ανεκδοτα   Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Σεπ 22, 2014 10:00 am

IPPEAS έγραψε:
Ένας Έλληνας πεθαίνει και φτάνει στη ρεσεψιόν της Κόλασης και ο υπάλληλος του ανακοινώνει ότι επειδή είναι υπήκοος χώρας μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης, μπορεί να διαλέξει μία από τις κολάσεις των χωρών-μελών.

Σκέφτεται λίγο και αποφασίζει να πάει στη Γερμανική. Οργανωμένη χώρα σου λέει, τόσα χρόνια στην Ελλάδα τι κατάλαβα, μου βγάλανε το λάδι. Τουλάχιστον, ας πάρω μυρωδιά του τι σημαίνει Ευρώπη, έστω και στην κόλαση.

Φτάνει λοιπόν μπροστά στην πύλη της γερμανικής κολάσεως.

Μαύρο μάρμαρο, καλογυαλισμένο, σιδερένια πύλη και ψηλά γράφει με μεγάλα γράμματα: ΚΟΛΑΣΗ στα γερμανικά.

Χτυπάει…. Του ανοίγει ένας άψογα ντυμένος υπάλληλος και τον ρωτά τι θέλει.

- Να δω, του απαντά εκείνος πώς είναι.

– Ούτε να το σκέφτεστε, του απαντά ο υπάλληλος! Όλη την ημέρα μας δέρνουνε με κάτι τεράστια μαστίγια και το βράδυ μας βάζουνε σε κάτι τεράστια βαρέλια γεμάτα σκατά!! Φρίκη! Φρίκη!

Όπου φύγει-φύγει ο Έλληνας……

Δοκιμάζει τις υπόλοιπες κολάσεις, τα ίδια.

Έτσι, απογοητευμένος, καταφεύγει στην έσχατη λύση, την ελληνική κόλαση! Φτάνει λοιπόν έξω από την πύλη.

Μία πύλη εγκαταλειμμένη, βρώμικη όπου στο ψηλότερο σημείο της υπάρχει με μεγάλα φωσφορίζοντα γράμματα η λέξη ΚΟΛΑΣΗ. Το Κ και το Λ φυσικά δεν ανάβουν.

Έτσι η επιγραφή γράφει «ΟΑΣΗ».

- Ελληνική ανοργανωσιά….μουρμουρίζει…..

Όσο πλησιάζει, ακούει κάτι περίεργους θορύβους…… Μοιάζουν με μουσική. Πλησιάζει περισσότερο. Η μουσική πλέον ακούγεται ολοκάθαρα. Μπουζούκια, μπαγλαμάδες κλπ.

Χτυπάει…

Του ανοίγει ένας τύπος κρατώντας μία μπουκάλα στο χέρι εντελώς φέσι και τον ρωτά τι θέλει.

- Ήρθα να δω πώς είναι, του λέει και βάζει το κεφάλι του μέσα…

Τραπέζια, κάπνα, κάτι γκόμενες χορεύουν πάνω στα τραπέζια τσιφτετέλια, νταούλια….. Γενικώς, μπάχαλο.

Τρελαίνεται ο τύπος….

- Τι γίνεται εδώ;! ρωτά.

– Aσε φίλε, χάλια του λέει ο μεθυσμένος. Η κατάσταση είναι δραματική εδώ πέρα. Μας δέρνουν όλη μέρα με κάτι τεράστια μαστίγια και το βράδυ μας βάζουν σε κάτι τεράστια βαρέλια με σκατά.

– Πλάκα μου κάνεις, ρωτά ο πεθαμένος. Εδώ πίνετε και γλεντάτε……

– Εεε, ξέρεις πώς είναι εδώ στην Ελλάδα . Τη μία δεν έχουμε σκατά, την άλλη χαλάνε τα μαστίγια……
χααχ cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2014 9:56 am

alex-vstrom έγραψε:
Η δασκάλα της Α' δημοτικού έχει πρόβλημα με τον Τοτό που όλο βρίζει και δε δίνει την παραμικρή σημασία στο μάθημα..
'Ποιο είναι το πρόβλημά σου;', τον ρωτάει εξαγριωμένη.

'Είμαι πολύ...
έξυπνος για να είμαι στην πρώτη τάξη'. Απαντά ο Τοτός με ύφος.'Η αδερφή μου είναι στην τρίτη τάξη και είμαι πολύ εξυπνότερος από αυτήν. Πιστεύω πως πρέπει να πάω τουλάχιστον στην τρίτη κι εγώ'.

Η δασκάλα τον πάει στον διευθυντή, ο οποίος συμφωνεί να του κάνουν διάφορα tests γνώσεων κι εξυπνάδας κι αν απαντήσει σωστά, να τον βάλουν στη τρίτη τάξη.

'Πόσο κάνει 3x13;', ρωτά ο διευθυντής.
'Τριάντα εννέα'.

'Ποια είναι η πρωτεύουσα της Φιλανδίας;'
'Το Ελσίνκι'.

'Πότε γιορτάζουμε το έπος της Αλβανίας;'
'Την 28η Οκτωβρίου'.

Σε όλες τις ερωτήσεις του διευθυντή, ο Τοτός απαντά σωστά. Όμως, μετά αρχίζει να ρωτά η δασκάλα, η οποία τον
έχει άχτι και θέλει να αποδείξει πόσο αθυρόστομος είναι.

'Τι είναι αυτά που η αγελάδα έχει 4 κι εγώ 2;', ρωτάει πονηρά η δασκάλα.
'Τα πόδια', απαντά ήρεμα ο Τοτός.

'Τι είναι αυτό που έχεις μέσα στο παντελόνι σου, ενώ εγώ δεν έχω;'
'Τσέπες'.

'Τι είναι μαλλιαρό, οβάλ, γλυκό και μέσα υγρό?'

'Η καρύδα'.

'Τι μπαίνει μέσα σκληρό και ροζ και βγαίνει μαλακό και βρεγμένο;'
Ο διευθυντής ανοίγει διάπλατα τα μάτια του, αλλά πριν προλάβει να μιλήσει ο Τοτός λέει με αυτοπεποίθηση:
'Η τσίχλα'.

'Τι κάνει ο άντρας όρθιος, η γυναίκα καθιστή και το σκυλί στα τρία πόδια του;', ρωτά ακόμη πιο έντονα η δασκάλα.
'Χειραψία'.

Η δασκάλα τα έχει πάρει στο κρανίο! Αποφασίζει λοιπόν να χτυπήσει πιο δυνατά:
'Χώνεις τα παλούκια μέσα μου. Με πιέζεις, με καρφώνεις κι εγώ ανεβαίνω. Δεν προλαβαίνεις να τελειώσεις κι εγώ βρέχομαι. Τι είμαι;'

Τα μάτια του διευθυντή ανοίγουν τρομαγμένα, αλλά πάλι πριν προλάβει να πει κάτι, ακούει τον Τοτό να απαντά:
'Η σκηνή!', απαντά με σιγουριά ο Τοτός.

'Βάζεις το δάχτυλο μέσα μου! Με παίζεις νευρικά! Ο σωστός άντρας αυτό κάνει πρώτα. Τι είμαι;'
Ο διευθυντής πλέον άναυδος κοιτάζει σα χαμένος!
'Η βέρα!', λέει θριαμβευτικά ο Τοτός.

'Είμαι σε διάφορα μεγέθη. Όταν δεν είμαι καλά, στάζω. Όταν με πιάνεις και με αναταράζεις, ανακουφίζομαι.... Τι είμαι;'
'Η μύτη'.

'Είμαι σα σκληρό δοκάρι με σουβλερή άκρη. Καρφώνομαι με δύναμη τρέμοντας.. Τι είμαι;'
'Το βέλος!'.

'Αρχίζω από 'μ' και τελειώνω σε 'ι'. Όταν με δοκιμάσεις λιγώνεσαι. Τι είμαι?'
'Το μέλι φυσικά!'

Ο διευθυντής φωνάζει:

Φτάνει πια! Ποια τρίτη τάξη; Στείλε το κωλόπαιδο κατευθείαν στο Πανεπιστήμιο! Εγώ από μέσα μου απάντησα λάθος σε όλες τις ερωτήσεις...!!!


YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU!ΦΤΑΝΕΙ!!!!!!!!ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΕΤΣΙ!!!!! Ναι το λέω δυνατά γιατί γέλασα φοβερα!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Νοε 17, 2014 2:28 pm

ΓIATI OI ANABΑΤΕΣ BMW GS ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΤΑΝΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ?

- Το manual λέει να μην αφήνεις το τιμόνι
- Το μηχανάκι σου δεν είναι αρκετά παράξενο
- Πολύ απασχολημένος να ρυθμίζει το gps, radar, sat nav, ipod, ή να μιλάει στο κινητό.
- Τα καλώδια στα χέρια του είναι πολύ κοντά.
- Δεν οδηγείς τη σωστή μπεμβε
- Φοβάται ότι μπορεί να παρεξηγηθεί σαν φιλική χειρονομία
- Δεν ξέρει αν τον χαιρέτησες ή του έκανες κωλοδάχτυλο
- Φοβάται μην πάθει κρυοπαγήματα αν αφήσει το θερμαινόμενο γκριπ
- Κοιμόταν όταν χαιρέτησες
- Έκανε conference με τον χρηματιστή του και έναν έμπορο aftermarket katouratech
- Έψαχνε το κουμπί auto wave back.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
JIMSTAMOS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JIMSTAMOS

Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 23/05/2013

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ανεκδοτα   Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Νοε 17, 2014 4:30 pm

terino έγραψε:
ΓIATI OI ANABΑΤΕΣ BMW GS ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΤΑΝΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ?

- Το manual λέει να μην αφήνεις το τιμόνι
- Το μηχανάκι σου δεν είναι αρκετά παράξενο
- Πολύ απασχολημένος να ρυθμίζει το gps, radar, sat nav, ipod, ή να μιλάει στο κινητό.
- Τα καλώδια στα χέρια του είναι πολύ κοντά.
- Δεν οδηγείς τη σωστή μπεμβε
- Φοβάται ότι μπορεί να παρεξηγηθεί σαν φιλική χειρονομία
- Δεν ξέρει αν τον χαιρέτησες ή του έκανες κωλοδάχτυλο
- Φοβάται μην πάθει κρυοπαγήματα αν αφήσει το θερμαινόμενο γκριπ
- Κοιμόταν όταν χαιρέτησες
- Έκανε conference με τον χρηματιστή του και έναν έμπορο aftermarket katouratech
- Έψαχνε το κουμπί auto wave back.
lol! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IPPEAS
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
IPPEAS

Ηλικία : 56
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 06/01/2013

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Νοε 22, 2014 1:49 pm

4 ναυαγοί ηλικίας 20, 30, 40 και 60 ετών βρίσκονται σε ένα νησί και σε απόσταση αναπνοής σε ένα άλλο νησί βρίσκονται 4 πανέμορφα μοντέλα.
Ο 20άρης λέει: - Γρήγορα να κολυμπήσουμε να πάμε απέναντι στα κορίτσια!
Ο 30άρης του απαντά: - Καλά μην βιάζεσαι και τόσο.
Ο 40άρης προτείνει: - Εγώ λέω να κατασκευάσουμε μία σχεδία
O 60άρης: - Για σταθείτε ρέ παιδιά. Γιατί να τα κάνουμε όλα αυτά; Αφού κι από εδώ βλέπουμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IPPEAS
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
IPPEAS

Ηλικία : 56
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 06/01/2013

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Νοε 22, 2014 2:00 pm

Η θεραπεία της γιαγιάς






Ένας παππούς πηγαίνει τη γρια του στο γιατρό. Αφού αυτός την εξετάζει, θέλοντας να πειράξει τον παππού του λέει.
- Παππού υπάρχει πρόβλημα με την υγεία της γιαγιάς και θεραπεία είναι το sex.
- Sex; τι εννοείς ρωτάει ο παππούς.
- Sex παππού, του λέει ο γιατρός, δεν ξέρεις από sex;
- A! sex! λέει ο παππούς. Και πόσο συχνά πρέπει;
- Τουλάχιστον τρεις φορές τη βδομάδα, λέει ο γιατρός.
- Δηλαδή; ρωτάει ο παππούς
- ε να παππού, λέει ο γιατρός, ας πούμε Τρίτη Πέμπτη Σάββατο.
- Λοιπόν παιδί μου, λέει ο παππούς, Τρίτη και Πέμπτη εντάξει αλλά το Σάββατο αποκλείεται να σου τη φέρνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IPPEAS
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
IPPEAS

Ηλικία : 56
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 06/01/2013

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Νοε 22, 2014 2:02 pm



Η εξαφανισμένη σύζυγος.






Πάει μια γυναίκα για ψώνια στην αγορά, αλλά δεν γυρίζει ποτέ. Ανήσυχος ο άντρας της, πηγαίνει μετά από 3 ημέρες στην αστυνομία για να δηλώσει την εξαφάνιση. Μόλις όμως γυρίζει σπίτι, βλέπει την γυναίκα του εκεί.
- Καλά βρε γυναίκα, που χάθηκες τόσον καιρό;
- Άστα άντρα μου. Με έπιασαν τρεις άντρες, με πήγαν σε μια ερημιά και με βίαζαν επί 4 συνεχόμενες ημέρες!
- Μα καλά, αφού εσύ 3 μέρες λείπεις;
- Ε, θα πάω και αύριο!








Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 46
Registration date : 11/02/2011

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04, 2014 5:41 pm

Πως ξεκινάς καυγά

Κάποια Χριστούγεννα αγόρασα στην πεθερά μου για δώρο έναν τάφο σε ένα ωραίο νεκροταφείο.
Τον επόμενο χρόνο δεν της αγόρασα δώρο.
Όταν με ρώτησε γιατί, της είπα
- Ε, μα δεν χρησιμοποίησες ακόμα το δώρο που σου έκανα πέρσι!
Και έτσι άρχισε ο καυγάς...


Βγήκαμε με την γυναίκα μου για φαγητό.
Ο σερβιτόρος, για κάποιο λόγο, πήρε πρώτα την δική μου παραγγελία.
- Θα πάρω την μοσχαρίσια μπριζόλα. Λίγο ψημένη, να έχει μέσα αίμα.
- Δεν ανησυχείτε για την τρελή αγελάδα;
- Μπα, μπορεί να παραγγείλει μόνη της...
Και έτσι άρχισε ο καυγάς...


Η γυναίκα μου και εγώ είχαμε πάει στην συνάντηση των παλιών συμμαθητών του σχολείου της. Η γυναίκα μου κοίταζε έναν μεθυσμένο να πίνει μόνος του στο διπλανό τραπέζι.
- Τον ξέρεις; την ρώτησα.
- Ναι. Τα είχαμε παλιά. Έμαθα ότι άρχισε το ποτό μόλις χωρίσαμε και δεν τον έχει δει κανείς ξεμέθυστο από τότε.
- Θεέ μου, είπα. Ποιός θα μπορούσε να φανταστεί ότι ο εορτασμός θα κράταγε τόσα χρόνια;
Και έτσι άρχισε ο καυγάς...


Όταν χάλασε το μηχάνημα κουρέματος του γκαζόν η γυναίκα μου άρχισε να μου ζητάω να το φτιάξω.
Γυρίζοντας μια μέρα από την δουλειά είδα ότι η γυναίκα μου είχε έναν έξυπνο τρόπο να μου δείξει την αναγκαιότητα για επισκευή.
Ήταν ξαπλωμένη στο γκαζόν και έκοβε το γρασίδι με ένα ψαλίδι νυχιών.
Την κοίταζα σιωπηλός για λίγο και μετά μπήκα στο σπίτι και της έφερα μια οδοντόβουρτσα και της είπα:
"Όταν τελειώσεις με το γρασίδι μπορείς να σκουπίσεις και την είσοδο."
Οι γιατροί λένε ότι θα ξαναπερπατήσω, αλλά πάντα θα κουτσαίνω λίγο.


Η γυναίκα μου κάθισε δίπλα μου όπως έκανα ζάπινγκ.
- Τί έχει στην τηλεόραση; με ρώτησε.
- Σκόνη.
Και έτσι άρχισε ο καυγάς...



Το Σάββατο πρωί σηκώθηκα νωρίς, ντύθηκα ήσυχα, έφτιαξα το πρωινό μου και πήγα στο γκαράζ.
Έδεσα την βάρκα στο φορτηγάκι, και έκανα να βγώ από γκαράζ όταν διαπίστωσα ότι έβρεχε καταρρακτωδώς.
Πήγα πίσω στο σπίτι, ξεντύθηκα ήσυχα και ξαναξάπλωσα στο κρεβάτι.
Αγκάλιασα την γυναίκα μου, τώρα με διαφορετικές προσδοκίες από την μέρα, και της ψιθύρισα:
- Έξω βρέχει καταρρακτωδώς!
Και η γυναίκα μου απάντησε:
- Και το πιστεύεις ότι ο άνδρας μου είναι έξω με αυτόν τον καιρό;
Και έτσι άρχισε ο καυγάς...


Όταν ήταν να πάρω σύνταξη πήγα στο ΙΚΑ.
Η γυναίκα στο γκισέ μου ζήτησε την ταυτότητά μου για να δει την ηλικία μου.
Έψαξα στις τσέπες μου, και διαπίστωσα ότι είχα ξεχάσει το πορτοφόλι μου στο σπίτι.
Το είπα στην υπάλληλο και είπα ότι θα ξαναπέρναγα αργότερα.
Η υπάλληλος μου λέει:
- Ξεκούμπωσε το πουκάμισό σου.
Ξεκούμπωσα το πουκάμισο και φάνηκαν οι λευκές τρίχες στο στήθος μου.
Η υπάλληλος είπε:
- Σίγουρα είστε σε ηλικία για σύνταξη, και προώθησε την αίτησή μου.
Όταν γύρισα σπίτι είπα την ιστορία στην γυναίκα μου.
Μου είπε:
- Έπρεπε να είχες κατεβάσει το παντελόνι σου. Θα έπαιρνες και επίδομα αναπηρίας...
Και έτσι άρχισε ο καυγάς...


Η γυναίκα μου στεκόνταν γυμνή μπροστά στον καθρέφτη και μου λέει:
- Αισθάνομαι χάλια. Δείχνω γριά, χοντρή και άσχημη. Πές μου κάτι θετικό.
Και της απάντησα:
- Η όρασή σου όμως είναι τέλεια...
Και έτσι άρχισε ο καυγάs
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 46
Registration date : 11/02/2011

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04, 2014 5:42 pm

Μια φωνακλού. κακάσχημη, κακιά και ξυνή γυναίκα μπαίνει στο Wal-Mart με τα δύο παιδιά της, φωνάζοντάς τους διαρκώς με δυσάρεστο τρόπο από την είσοδο. Ο επί της υποδοχής του Wal-Mart της λέει χαρούμενα: "Καλή σας μέρα και καλώς ήλθατε στο Wal-Mart. Χαριτωμένα παιδάκια έχετε. Δίδυμα είναι;"

Η απαίσια γυναίκα σταμάτησε να φωνάζει ίσα-ίσα για να πει, "Διάολε δεν είναι δίδυμα. Το μεγαλύτερο είναι 9 και το άλλο είναι 7. Πως σού ρθε ότι είναι δίδυμα; Τυφλός είσαι ή χαζός;"

"Ούτε τυφλός είμαι ούτε χαζός κυρία μου" απάντησε ο επι της υποδοχής. "Αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος θα σε πήδαγε 2 φορές."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Δεκ 17, 2014 11:16 am

Έχω πρόβα

έχω πρόβα

έχω πρόβα






έχω πρόβα








Έχω πρόβατα ν' αρμέξω
τα ρημάδια είν' πολλά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JORDAN AFRICANOS
Member
Member
JORDAN AFRICANOS

Ηλικία : 55
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2010

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2015 8:22 pm

Τα παλια χρονια ο Γιωρικας ητανε κομμουνιστης.Τοτε τους κυνηγουσανε τους κομμουνιστες.
Επιασανε λοιπον τον Γιωρικα 3 χωροφυλακες γιατι εκανε αγώνα υπερ του Κομμουνισμου.
Τον πανε στο τμημα και αφου τον ξυλοφορτωσανε τον ρωταει ο ενας χωροφυλακας.
Για πες μας τωρα ποιος θελεις να πεθανει ο Νίξον ή ο Πρέζνιεφ ?
Ε  φυσικα ο Νίξον , απαντά ο Γιωρικας ....
Τον ξαναπλακωνουν στο ξυλο ,, παρτον λυποθυμο τον Γιωρικα.Αφου τον συνεφεραν τον ξαναρωταν
Τωρα τι λες?? ποιος θελεις να πεθανει ο Νιξον ή ο Πρεζνιεφ??
Ε φυσικα ο Νιξον , ξαναλεει ο Γιωρικας ...
Ξανα τον τουλουμιαζουν στο ξυλο ..λυποθυμος ο Γιωρικας .. του ριχνουν νερο ξυπναει , τον ξαναρωταν
Για πες μας τωρα , ποιος θελεις να πεθανει ο Πρεζνιεφ ή ο Νιξον ??
Ενα λεπτο κυρ αστυνομε μου , λεει ο Γιωρικας , κι ας ρωτήσω εγω εσενα ..ποιος θελεις να πεθάνει ??
Ο Πρεζνιεφ φυσικά ,του απαντα ο αστυνομος ...
Μάλιστα... εσύ κυρ αστυνόμε μου ??,ρωτά τον δεύτερο αστυνομο ο Γιωρικας...
Φυσικα ο Πρεζνιεφ του απαντα και ο δευτερος αστυνομος...
Μάλιστα ... εσυ κυρ αστυνομε μου ? ποιος θελεις να πεθανει ?? ρωτα τον τριτο αστυνομο ο Γιωρικας ..
Φυσικα ο Πρεζνιεφ , του απαντα και ο τριτος αστυνομος ...
Ε.. βλεπετε λοιπον ?? ,  τους λεει ο Γιωρικας , ..τον Νίξον πάλι σε μενα τον αφήνετε Smile Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aetos
Member
Member
aetos

Ηλικία : 63
Τόπος : Χολαργος-Λαγονησι-Πεντελη
Registration date : 12/12/2012

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 24, 2015 11:55 am

Παράδεισος και Κόλαση.

Εισαι στον Παραδεισο οταν:
1.Εχεις Αμερικανικο μισθο
2.Εχεις Κινεζικο φαγητο
3.Εχεις Γερμανικο αυτοκινητο
4.Εχεις Εγγλεζικο σπιτι
5.Εχεις Ελληνικη γκομενα


Εισαι στιν κολαση οταν:
1.Εχεις Αμερικανικο αυτοκινητο
2.Εχεις Κινεζικο σπιτι
3.Εχεις Γερμανικο φαγητο
4.Εχεις Εγγλεζα γκομενα
5.Εχεις Ελληνικο μισθο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JIMSTAMOS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JIMSTAMOS

Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 23/05/2013

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ανεκδοτα..... απο ολους   Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 24, 2015 12:28 pm

IPPEAS έγραψε:
4 ναυαγοί ηλικίας 20, 30, 40 και 60 ετών βρίσκονται σε ένα νησί και σε απόσταση αναπνοής σε ένα άλλο νησί βρίσκονται 4 πανέμορφα μοντέλα.
Ο 20άρης λέει: - Γρήγορα να κολυμπήσουμε να πάμε απέναντι στα κορίτσια!
Ο 30άρης του απαντά: - Καλά μην βιάζεσαι και τόσο.
Ο 40άρης προτείνει: - Εγώ λέω να κατασκευάσουμε μία σχεδία
O 60άρης: - Για σταθείτε ρέ παιδιά. Γιατί να τα κάνουμε όλα αυτά; Αφού κι από εδώ βλέπουμε!!!
xaxaxax yeye yeye
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LeyterisPap



Registration date : 06/02/2015

Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεκδοτα..... απο ολους    Ανεκδοτα..... απο ολους  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Φεβ 24, 2015 10:11 pm

Μια ξανθιά αποφασίζει να δοκιμάσει ιππασία χωρίς όμως να έχει προγενέστερη

εμπειρία ή να έχει κάνει κάποια μαθήματα. Ανεβαίνει στο άλογο χωρίς βοήθεια και

το άλογο αμέσως αρχίζει και κινείται. Καλπάζει με σταθερό και ρυθμικό ρυθμό,

αλλά η ξανθιά αρχίζει να γλιστράει από τη σέλα.

Με τρόμο προσπαθεί να αρπάξει τη χαίτη του αλόγου, αλλά δε μπορεί να την πιάσει

γερά. Προσπαθεί να αγκαλιάσει το λαιμό του αλόγου αλλά γλιστράει στο πλάι του.

Το άλογο συνεχίζει να καλπάζει αδιάφορα παρά τον αναβάτη που κρέμεται από το

λαιμό του. Η ξανθιά κάνει μια απέλπιδα προσπάθεια να απελευθερωθεί από τον

κίνδυνο και να πέσει όσο το δυνατόν ασφαλέστερα και ανώδυνα.

Δυστυχώς για αυτήν, το πόδι της μπλέκεται στον αναβατήρα και είναι τώρα στο

έλεος του καλπασμού του αλόγου. Το κεφάλι της κτυπά στο έδαφος ξανά και ξανά.

Είναι στα πρόθυρα της αναισθησίας όταν... ο κυρ Νίκος, ο περιπτεράς, βγάζει το

αλογάκι από την πρίζα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ανεκδοτα..... απο ολους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Ανέκδοτα...funny video...-
Μετάβαση σε: