Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 26 2012, 14:55

socrates έγραψε:

Μάλλον ο Νικόλας θέλει να αποφύγει την διαδικασία της κλασσικής εξαέρωσης Rolling Eyes Very Happy


Κλασικός τεμπελάκος!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
zabounis
Member
Member
zabounis

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα, N. Πεντέλη
Registration date : 27/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 26 2012, 19:31

terino έγραψε:
Κλασικός τεμπελάκος!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
lol!!

Λοιπόν για να διευκολύνω το φίλο που βαριέται να κάνει εξαέρωση θα του πω ότι και εγώ βαριόμουν την όλη διαδικασία και για να αποφύγω το πολύ πρέσαρε-κλείσε την πολύ δουλειά την έκανα με σύριγγα και σωληνάκι από τη βαλβίδα.

Τράβηξα με σύρριγα περίπου 2 κανατιές ( 2 δοχειάκια τρόμπας) και μετά από 2 εξαερώσεις στην κάθε δαγκάνα και μετά τέλος.
Μια πετυχημένη εξαέρωση. Δεν θέλει κόπο...τρόπο μόνο!



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 26 2012, 21:00

zabounis έγραψε:
terino έγραψε:
Κλασικός τεμπελάκος!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
lol!!

Λοιπόν για να διευκολύνω το φίλο που βαριέται να κάνει εξαέρωση θα του πω ότι και εγώ βαριόμουν την όλη διαδικασία και για να αποφύγω το πολύ πρέσαρε-κλείσε την πολύ δουλειά την έκανα με σύριγγα και σωληνάκι από τη βαλβίδα.

Τράβηξα με σύρριγα περίπου 2 κανατιές ( 2 δοχειάκια τρόμπας) και μετά από 2 εξαερώσεις στην κάθε δαγκάνα και μετά τέλος.
Μια πετυχημένη εξαέρωση. Δεν θέλει κόπο...τρόπο μόνο!




με μπέρδεψες τώρα.. Smile με την σύριγγα από που τράβηξες..?? από την δαγκάνα? ή από το δοχειάκι..?
κατά την εξαέρωση που έκανες από τη δαγκάνα, βρήκες τελικά πράγματι αέρα.??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zabounis
Member
Member
zabounis

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα, N. Πεντέλη
Registration date : 27/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27 2012, 01:05

Από τη δαγκάνα... δεν μπορείς να κάνεις αλλού. βάζεις ένα σωληνάκι και ρουφάς με σύριγγα αργά. αρχίζει και τραβάει όλο το υγρό.

Ναι βγήκαν αρκετές φυσαλίδες κάπου στα μισά. πρέπει να ήταν ο ελάχιστος αέρας που πέρασε κατά την αλλαγήμε την νέα τρόμπα γιατί χύθηκε λίγο υγρό όταν ξεβίδωσα και βίδωσα τη γραμμή στην τρόμπα πάλι.

Αφού άδειασα 2-3 δοχεία με σύριγγα διαδοχικά στις δαγκάνες, μετά έκανα και 2-3 πεταλιές από πάνω έτσι για το γαμώτο μην έχει μείνει τίποτα. Δεν έβγαλε ούτε μπουρμπουλίθρα ούτε μπουρμπουλιθράκι. Συνεχής ροή. Ήταν κομπλέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 00:05

ας κανω και εγω μια ερωτηση...

αν αφησεις την τρομπα που εχει το 650 κ9 και βαλεις τετραπιστονες δαγκανες τι διαφορα εχει??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 01:59

Apache έγραψε:
ας κανω και εγω μια ερωτηση...

αν αφησεις την τρομπα που εχει το 650 κ9 και βαλεις τετραπιστονες δαγκανες τι διαφορα εχει??

είναι πιο σπογγώδης η αίσθηση..ενώ με μεγαλύτερη τρόμπα απ'ότι λένε όσα παιδιά άλλαξαν, έχει καλύτερη αίσθηση,,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 09:18

nikolasr200 έγραψε:
Apache έγραψε:
ας κανω και εγω μια ερωτηση...

αν αφησεις την τρομπα που εχει το 650 κ9 και βαλεις τετραπιστονες δαγκανες τι διαφορα εχει??

είναι πιο σπογγώδης η αίσθηση..ενώ με μεγαλύτερη τρόμπα απ'ότι λένε όσα παιδιά άλλαξαν, έχει καλύτερη αίσθηση,,

Έτσι το έχω εγώ τώρα! Έχω αλλάξει σε τετραπίστονες αλλά έχω αφήσει την μαμά τρόμπα στο L0.
Η διαφορά πριν με μετά είναι τεράστια όσον αφορά τα φρένα.

Τώρα για την αίσθηση (άρα ίσως και αμεσότητα στο φρενάρισμα) ένα κλικ παραπάνω θα το πάρεις με την 16άρα τρόμπα άρα πιστεύω ότι αξίζει κάποιος να κάνει και αυτή την αλλαγή. Το πιο πιθανό είναι να την κάνω και εγώ όταν βρω μια 16άρα τρόμπα σε καλή τιμή.

Αν το κάνεις σταδιακά τετραπίστονες και μετά τρόμπα θα έχεις καλύτερη προσαρμογή (συνηθίζεις την αίσθηση) όμως είναι μεγαλύτερος μπελάς αφού θα πρέπει να κάνεις διπλή δουλειά στην εξαέρωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 13:03

σε ευχαριστω socrates...

η εξαερωση δεν ειναι κοπος.... mouuuuuu mouuuuuu

θα το κανω με την τρομπα που εχει και μετα βλεπουμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 14:19

Apache έγραψε:
σε ευχαριστω socrates...

η εξαερωση δεν ειναι κοπος.... mouuuuuu mouuuuuu

θα το κανω με την τρομπα που εχει και μετα βλεπουμε..

αν διαβάσεις λίγο πιο πάνω σε αυτή την ενότητα, περιγράφει ένα παιδί πως το έκανε..και είναι διαδικασία που πρέπει να γίνει με προσοχή και σωστά..

εγώ είμαι της άποψης επειδή γενικά ισχύει το "ουδέν μονιμότερο του προσωρινού" αν μπορείς κάνε την αλλαγή μαζί..
εγώ έχω ήδη ένα χρόνο τις 4πίστονες και ακόμα το σκέφτομαι για την τρόμπα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 14:55

νικολα με την ιδια τρομπα που εισαι ειδες μεγαλη διαφορα με αυτες τις δαγκανες??

ειναι κατι που λειπει στον χειρισμο??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 22:46

Apache έγραψε:
νικολα με την ιδια τρομπα που εισαι ειδες μεγαλη διαφορα με αυτες τις δαγκανες??

ειναι κατι που λειπει στον χειρισμο??

εγώ θα σου πω ότι μεγάλη διαφορά στο φρενάρισμα δεν είδα..βλέπεις διαφορά, αλλά όχι υπερβολικά μεγάλη..νομίζω γίνεται πιο αισθητή όταν θα μπει και η τρόμπα..
τώρα ίσως μερικά παιδιά να πέσουν να με φάνε, πάντως η δική μου αίσθηση είναι ότι κάνει διαφορά αλλά όχι υπερβολικά μεγάλη..
αυτό που λέω είναι ότι μάλλον η διαφορά φαίνεται πιο έντονα σε κάποιον που χρησιμοποιεί τη μηχανή συνήθως δικάβαλος και ενδεχομένως φορτωμένος..
εκεί όντως θα φανεί ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά γιατί τα νέα φρένα εκτός από επιπλέον δύναμη θα σου δώσουν και διάρκεια..

ΔΕΝ σε αποθαρρύνω..σίγουρα αξίζουν τα λεφτά, αλλά αν είναι να το κάνεις, σου ξαναλέω κάντο ολοκληρωμένα..και εγώ έχω αρχίσει να χαζοψάχνω για τρόμπα τώρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 04 2012, 01:06

αντε να βρουμε τρομπα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03 2013, 23:41

τα νεύρα μου Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 17:25

Έβαλα σήμερα την τρόμπα..και νομίζω πως η διαφορά είναι πολύ μεγάλη..και θα συνιστούσα όποιος πάει σε αναβάθμιση φρένων, να την κάνει συνολικά κατευθείαν και όχι σπαστά όπως το έκανα εγώ..αξίζει

Στα "της εξαέρωσης" με το που έβαλα την τρόμπα και πρέσαρα τη μανέτα αρκετές φορές ελαφρά, έβγαλε πολύ αέρα από πάνω η τρόμπα κατευθείαν και η αίσθηση έγινε αμέσως πολύ καλύτερα..Ακολούθησα με εξαέρωση κάτω, όπου έβγαλε (αν έβγαλε) απειροελάχιστο αέρα..
Τσέκαρα με άλλο vstrom ωστόσο και η αίσθηση του ήταν ελαφρώς πιο σφιχτή..οπότε κρατώ μια επιφύλαξη μήπως θέλει και μια δεύτερη εξαέρωση σε καμιά βδομάδα..

Η διαδικασία είναι απλή για όποιον θέλει να την κάνει..και εγώ πρώτη φορά το έκανα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 18:10

Νικόλα σίγουρα θες και 2η εξαέρωση... εγώ έκανα 3 για να είμαι 100% σίγουρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 18:45

terino έγραψε:
Νικόλα σίγουρα θες και 2η εξαέρωση... εγώ έκανα 3 για να είμαι 100% σίγουρος.

Ευχαριστώ για την επισήμανση Λευτέρη, θα κάνω δεύτερη σε μερικές μέρες, και ανάλογα πως θα πάει ίσως ακολουθήσει και τρίτη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 22:01

nikolasr200 έγραψε:
terino έγραψε:
Νικόλα σίγουρα θες και 2η εξαέρωση... εγώ έκανα 3 για να είμαι 100% σίγουρος.

Ευχαριστώ για την επισήμανση Λευτέρη, θα κάνω δεύτερη σε μερικές μέρες, και ανάλογα πως θα πάει ίσως ακολουθήσει και τρίτη..

Niko στειλε μηνυματακι να την κανουμε παρεα μιας και εγω ειμαι για εξαερωση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 22:37

nikolasr200 έγραψε:
Έβαλα σήμερα την τρόμπα..και νομίζω πως η διαφορά είναι πολύ μεγάλη..και θα συνιστούσα όποιος πάει σε αναβάθμιση φρένων, να την κάνει συνολικά κατευθείαν και όχι σπαστά όπως το έκανα εγώ..αξίζει

Χαίρομαι που αναγνωρίζεις το λάθος σου σε σχέση με αυτά που έγραφες δύο post πιο πάνω!!! Άσε να περάσουν μία δύο μέρες και κάνε μία ακόμα εξαέρωση. Μη λυπηθείς τα υγρά, άσε να φύγει αρκετό υγρό. Τρόμπα έβαλες 16άρα strom ή από άλλο μηχανάκι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 05 2013, 01:52

apogt έγραψε:
nikolasr200 έγραψε:
Έβαλα σήμερα την τρόμπα..και νομίζω πως η διαφορά είναι πολύ μεγάλη..και θα συνιστούσα όποιος πάει σε αναβάθμιση φρένων, να την κάνει συνολικά κατευθείαν και όχι σπαστά όπως το έκανα εγώ..αξίζει

Χαίρομαι που αναγνωρίζεις το λάθος σου σε σχέση με αυτά που έγραφες δύο post πιο πάνω!!! Άσε να περάσουν μία δύο μέρες και κάνε μία ακόμα εξαέρωση. Μη λυπηθείς τα υγρά, άσε να φύγει αρκετό υγρό. Τρόμπα έβαλες 16άρα strom ή από άλλο μηχανάκι?

δεν αναίρεσα κάτι Αποστόλη..η αίσθηση που είχα με την προηγούμενη τρόμπα ήταν πως δεν υπήρχε και τόσο θεαματική διαφορά στο φρενάρισμα και αυτό έγραψα και στο post όσο δεν είχα τρόμπα..αντίθετα με την αλλαγή της τρόμπας, η αλλαγή έγινε πολύ πιο αισθητή, περισσότερο από όσο θα περίμενα..
γι'αυτό και καταλήγω "συνιστώντας" να γίνουν και τα δύο μαζί και όχι αποσπασματικά..

έβαλα 5/8 από vstrom 1000 από Γερμανία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 07 2013, 10:37

Νικο στα γερμανικα πως γραφεται η τρομπα απο 1000 V-strom για να ψαξω κι εγω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 07 2013, 10:50

stakhs έγραψε:
Νικο στα γερμανικα πως γραφεται η τρομπα απο 1000 V-strom για να ψαξω κι εγω;

bremspumpe V-strom 1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 07 2013, 13:22

Αυτό που είπε ο Χρήστος, και ψάξε επίσης και σαν master cylinder.. και σαν σκέτη τρόμπα Pumpe .. απλά πρόσεξε μην την μπλέξεις με τον υδραυλικό συμπλέκτη.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 08 2013, 16:28

angry angry angry angry angry angry

τις τελευταίες δύο μέρες μου δίνει την εντύπωση ότι έχει χειροτερέψει και η αίσθηση..
παίζει να χε εγκλωβιστεί πουθενά αέρας, και τώρα να "κουνήθηκε" και μου δίνει αυτή την μάλλον διαφορετική αίσθηση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 08 2013, 17:11

Νικο και Χρηστο σας ευχαριστω για την απαντηση σας. Βρηκα μια ευκαιρια με μια 19αρα nissin και λεω να την δοκιμασω Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο   Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 08 2013, 19:26

nikolasr200 έγραψε:
angry angry angry angry angry angry

τις τελευταίες δύο μέρες μου δίνει την εντύπωση ότι έχει χειροτερέψει και η αίσθηση..
παίζει να χε εγκλωβιστεί πουθενά αέρας, και τώρα να "κουνήθηκε" και μου δίνει αυτή την μάλλον διαφορετική αίσθηση?

Ναι παίζει... & γι'αυτό λέμε ότι μετά την εξαέρωση που κάνεις κατά την τοποθέτηση τετραπίστωνων, πρέπει να ξανακάνει μετά από καμιά εβδομάδα. Για ρίξε μια εξαέρωση ακόμη. Δεν έχεις να χάσεις κάτι... Υγρά έχεις!! Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τοποθέτηση 16άρας τρόμπας σε ABS μοντέλο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: