Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Θερμαινόμενα grips

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24 2015, 02:40

Χαχαχαχα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefr

gefr

Registration date : 21/10/2015

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24 2015, 08:35

Ρώτησα και είναι στα 50W τα δύο μαζί σε πλήρη ισχύ.
Το troller που έδιναν τότε δούλευε με διακοπτόμενη λειτουργία. Μάλλον ένα κυκλωματάκι 555 ρυθμιζόμενο. Ρύθμιζες δηλαδή το χρόνο on και off. Έχει και ledάκι να δείχνει πότε τραβάει ρεύμα. Το troller που βλέπω τώρα είναι διαφορετικό. Είχα διαβάσει κάποιους που τους χάλασε το troller... ίσως ήταν ευπαθές. Εμένα μου δουλεύει μιά χαρά μετά από 4 χρόνια, αλλά το τοποθέτησα σε προστατευμένο σημείο πίσω από τα όργανα.
Το καινούργιο έχει κάποια στάνταρ κλίμακα, νομίζω 4 θέσεις.
Γειά χαρά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 21 2016, 19:54

(και συνεχίζω το θέμα, για να μην ανοίγω άλλο)

να ρωτήσω βρε παλικάρια, εσάς που το έχετε ψάξει παραπάνω.....

ρώτησα σε μαγαζί για θερμαινόμενα χερούλια, όλο το πακέτο με grips και τα σχετικά, όχι την αντιστασοταινία.... 

μου προτείναν τα saito (γιατί αυτά φέρνουν οι ίδιοι) και ρωτήσανε τον προμηθευτή τους για μαμα suzuki και τους/μου είπαν για 200+ ? ο προηγούμενος κωδικός και 300 κάτι ο καινούριος.... ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????????????????? όλα τα aftermarket, σε full πακέτο, παίζουν στα λιγότερα από 100? και η μαμά τα χρεώνει διπλάσια-τριπλάσια????

εκεί Αθηνα, παίζει κανένα μαγαζί με φθηνά oxford (εκεί έχω καταλήξει σαςν επιλογή)?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefr

gefr

Registration date : 21/10/2015

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 21 2016, 20:06

Να σε προειδοποιήσω, καλά είναι να μάθεις την εξωτερική διάμετρο των γκρίπ. Εγώ είχα πάρει, νομίζω Oxford και ήταν πολύ χοντρά τα χερούλια, δημιουργώντας μου πρόβλημα στο κράτημα. Δεν έκλειναν οι χούφτες μου, προκαλώντας μου ανασφάλεια. Τελικά τα ξήλωσα.
Γειά χαρά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gefr στις Τετ Δεκ 21 2016, 20:47, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 21 2016, 20:09

gefr έγραψε:
Να σε προειδοποιήσω, καλά είναι να μάθεις τη διάμετρο των γκρίπ. Εγώ είχα πάρει, νομίζω Oxford και ήταν πολύ χοντρά τα χερούλια, δημιουργώντας μου πρόβλημα. Τελικά τα ξήλωσα.
Γειά χαρά.

ενδιαφέρουσα πληροφορία!! και νόμιζα ότι όλα από "μαμά" έχουν 22mm διάμετρο.. οκ, θα ψάξω καλύτερα και πιο εξειδικευμένα για v-strom...

αλλά η απορία μου είναι ως προς την τιμή από τα μαμά suzuki
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefr

gefr

Registration date : 21/10/2015

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 21 2016, 20:35

Προσωπικά είμαι τελείως αναρμόδιος για τα Suzuki, γιατί έχω ΚΤΜ. Αλλά το θέμα της εξωτερικής διαμέτρου είναι κάτι που δεν το είχα κάν φανταστεί. Νομίζω οτι 22χιλ θα είναι η εσωτερική;;; διάμετρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 21 2016, 20:39

νομίζω ότι 22 είναι η εξωτερική, αλλά δεν παίρνω και όρκο (ως εντελώς άσχετος)

από τα oxford ποιο μας ταιριάζει χωρίς κοψίματα?? 
adventure - 122 με 132 mm
touring - 110 με 120 mm
sport - 114 με 1123 mm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taloscreta
Member
Member
taloscreta

Ηλικία : 46
Τόπος : Τυμπακι Κρητη
Registration date : 26/01/2015

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 21 2016, 22:16

to touring ειναι για vstrom εγω πηρα τα adventure κι ηταν πολυ μεγαλα και τα εκοψα πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 22 2016, 22:41

Επιβεβαιώνω και γω ότι τα ADV είναι μεγάλα, καλύτερα τα touring. Να πω επίσης ότι σε ένα χρόνο χρήσης το αριστερό grip ψιλοέλειωσε και επίσης σε καμιά περίπτωση μη βάλεις τη κόλλα που έχει μέσα. Βάλε μια καλύτερη του εμπορίου. Εμένα και στα δυο ξεκόλλησαν και στριφογύριζαν... Evil or Very Mad

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 2zznwv6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23 2016, 13:58

ΜΗ βάλεις Saito... θα το μετανοιώσεις. Τα Oxford πολύ ποιοτικότερα, μεγαλύτερη διάρκεια ζωής (όλα χαλάνε κάποια στιγμή) και σωστή υποστήριξη. Το πρόβλημα με όλα τα θερμαινόμενα είναι ότι πολυμερίζεται και καταρρέει η επιφάνεια του γκριπ. Δεν υπάρχει γιατρειά... δεν το αποφεύγεις αυτό. Απλά τα Oxford έχουν τη μαγκιά ότι πουλάνε σκέτα τα γκριπ και δεν χρειάζεται να αγοράσεις πάλι όλο το σετ. Συν ότι έχουν περίπου διπλάσια διάρκεια από τα Saito
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
DHMOKRITOS69
moderator
moderator
DHMOKRITOS69

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 18/05/2010

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23 2016, 17:30

Οπως τα λέει ο τερινο είναι και άκουσε τον
Εγω θα σου πω πως περα απο τα oxfort πολυ καλά ειναι τα KOSO Και πολυ ποιοτικά και ενα κλικ πιο κάτω τα Daytona που εχω εγώ το μονο αρνητικό που έχω να πω ειναι πως τα Daytona σε εξτριμ θερμοκρασίες δεν ειναι τοσο δυνατά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23 2016, 17:51

άσχετο αλλά έχει κανείς δοκιμάσει (έστω και σε μαγαζί) τα θερμαινόμενα γάντια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostastromk7

kostastromk7

Ηλικία : 60
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 24/10/2016

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: θερμαινομενα   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23 2016, 18:28

DHMOKRITOS69 έγραψε:
Οπως τα λέει ο τερινο είναι και άκουσε τον
Εγω θα σου πω πως περα απο τα oxfort πολυ καλά ειναι τα KOSO Και πολυ ποιοτικά και ενα κλικ πιο κάτω τα Daytona που εχω εγώ το μονο αρνητικό που έχω να πω ειναι πως τα Daytona σε εξτριμ θερμοκρασίες δεν ειναι τοσο δυνατά.

Χωρίς να θέλω να σας επηρεάσω εγώ ζώ στα Γιάννινα και πριν λίγες μέρες με -7,5 (μιλάμε για ψωφόκρυο) δεν κατάλαβα κρύο στα χέρια με ενα ζευγάρι κινέζικες των 15,κάτι ευρώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23 2016, 18:41

kostastromk7 έγραψε:
DHMOKRITOS69 έγραψε:
Οπως τα λέει ο τερινο είναι και άκουσε τον
Εγω θα σου πω πως περα απο τα oxfort πολυ καλά ειναι τα KOSO Και πολυ ποιοτικά και ενα κλικ πιο κάτω τα Daytona που εχω εγώ το μονο αρνητικό που έχω να πω ειναι πως τα Daytona σε εξτριμ θερμοκρασίες δεν ειναι τοσο δυνατά.

Χωρίς να θέλω να σας επηρεάσω εγώ ζώ στα Γιάννινα και πριν λίγες μέρες με -7,5 (μιλάμε για ψωφόκρυο) δεν κατάλαβα κρύο στα χέρια με ενα ζευγάρι κινέζικες των 15,κάτι ευρώ.

 ε στείλε ένα Link να πάρουμε μια ιδέα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostastromk7

kostastromk7

Ηλικία : 60
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 24/10/2016

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23 2016, 18:47

todor έγραψε:
kostastromk7 έγραψε:
DHMOKRITOS69 έγραψε:
Οπως τα λέει ο τερινο είναι και άκουσε τον
Εγω θα σου πω πως περα απο τα oxfort πολυ καλά ειναι τα KOSO Και πολυ ποιοτικά και ενα κλικ πιο κάτω τα Daytona που εχω εγώ το μονο αρνητικό που έχω να πω ειναι πως τα Daytona σε εξτριμ θερμοκρασίες δεν ειναι τοσο δυνατά.

Χωρίς να θέλω να σας επηρεάσω εγώ ζώ στα Γιάννινα και πριν λίγες μέρες με -7,5 (μιλάμε για ψωφόκρυο) δεν κατάλαβα κρύο στα χέρια με ενα ζευγάρι κινέζικες των 15,κάτι ευρώ.

 ε στείλε ένα Link να πάρουμε μια ιδέα... Wink

Μετα χαράς , τσίμπατο ! http://www.lightinthebox.com/gr/motorcycle-7-8-22mm-electric-hot-heated-molded-grips-handle-handlebar2014_p4420239.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23 2016, 19:05

θέλει κάποια έξτρα καλωδίωση, δε φαίνεται να έχει ασφάλεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23 2016, 20:17

Καλησπέρα παίδες επειδή οι περισσότεροι έχουμε βάλει 12V μπριζακι, την παρακάτω λύση την έχει δοκιμάσει κανείς???  ζεσταίνουν καθόλου ή μάπα...  scratch  scratch  scratch Δεν θελω να αλλάξω τα μαμα Grips γιατί αν και 8+ χρονών ειναι σε ακόμα καλή κατάσταση και τα θερμαινόμενα τα θεωρώ κατι περριτο στην μηχανή μας , παρολα αυτα αν βρω κατι οικονομικό οπως τα παρακατω και κανουν δουλεια, ισως να τα δοκιμάσω στο πολύ κρύο. Ριξτε μια ματια....


http://www.ebay.com/itm/2x-Motorcycle-USB-Electric-Hot-Heated-Grips-Handle-Handlebar-Warmer-Heater-/232148644754?hash=item360d233392:g:f-kAAOSwKtlWsHvF

http://www.ebay.com/itm/2PCS-Motorcycle-USB-Electric-Hot-Heated-Grips-Handle-Handlebar-Warmer-Heater-/322342487243?hash=item4b0d1c04cb:g:nHgAAOSwEzxYPAQr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostastromk7

kostastromk7

Ηλικία : 60
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 24/10/2016

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 25 2016, 20:08

painterakis έγραψε:
θέλει κάποια έξτρα καλωδίωση, δε φαίνεται να έχει ασφάλεια.

Ναι εγω τράβηξα μια γραμμή απο την μπαταρία με μια ασφάλεια 5 αμπερ για να μην φορτώσω τον διακόπτη , εναλλακτικά μπορείς να πάρεις ρεύμα απο τον διακόπτη με κάποιον κλέφτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
white angel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
white angel

Ηλικία : 45
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 22/04/2010

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 25 2016, 21:04

kostastromk7 έγραψε:
painterakis έγραψε:
θέλει κάποια έξτρα καλωδίωση, δε φαίνεται να έχει ασφάλεια.

Ναι εγω τράβηξα μια γραμμή απο την μπαταρία με μια ασφάλεια 5 αμπερ για να μην φορτώσω τον διακόπτη , εναλλακτικά μπορείς να πάρεις ρεύμα απο τον διακόπτη με κάποιον κλέφτη.

βάλε και καμια φωτογραφία φορεμένα πάνω στη μηχανή όπου τα έχεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostastromk7

kostastromk7

Ηλικία : 60
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 24/10/2016

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 25 2016, 22:38

white angel έγραψε:
kostastromk7 έγραψε:
painterakis έγραψε:
θέλει κάποια έξτρα καλωδίωση, δε φαίνεται να έχει ασφάλεια.

Ναι εγω τράβηξα μια γραμμή απο την μπαταρία με μια ασφάλεια 5 αμπερ για να μην φορτώσω τον διακόπτη , εναλλακτικά μπορείς να πάρεις ρεύμα απο τον διακόπτη με κάποιον κλέφτη.

βάλε και καμια φωτογραφία φορεμένα πάνω στη μηχανή όπου τα έχεις


Θα βαλω αύριο.Τελικά τις έβγαλα, Πάρτε τις:

Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 4q67ue
Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 Swdd0m
Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 30bd7pd
Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 1zcibtj
Θερμαινόμενα grips - Σελίδα 2 312abtv
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Θερμαινόμενα grips

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: