Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Θερμαινόμενα grips

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 19:54

Τι γνώμη έχετε γι'αυτά; http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-Suzuki-Yamaha-Heated-Grips-/230832552465?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item35beb13a11&vxp=mtr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 22:21

εγω τα βλεπω ακριβα μαζι με τα μεταφορικα.δεν βλεπω και την υπολοιπη καλωδιωση .

καλυτερα σε κατι δοκιμασμενο.saito,oxford
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
billaros19



Registration date : 14/12/2010

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΤετ Σεπ 19 2012, 09:14

εγώ έχω βάλει της OXFORD και είμαι πολύ ευχαριστημένος. συνήθως τα βάζω μέχρι την 2η σκάλα...τον χειμώνα έτσι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tobacconistas.gr
duke
Member
Member
duke

Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 22/09/2011

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΤετ Σεπ 19 2012, 09:45

Επειδη και εγω ενδιαφερομαι για θερμαινομενα oxford, μηπως να βλεπαμε αν υπαρχει ενδιαφερον για ομαδικη αγορα?
Ας κανουμε μια αρχη και βλεπουμε, ε;

1) duke
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΤετ Σεπ 19 2012, 16:53

billaros19 έγραψε:
εγώ έχω βάλει της OXFORD και είμαι πολύ ευχαριστημένος. συνήθως τα βάζω μέχρι την 2η σκάλα...τον χειμώνα έτσι

Ενδεικτική τιμή έχουμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neosos
Member
Member
neosos

Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 18/01/2012

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΤετ Σεπ 19 2012, 17:16

duke έγραψε:
Επειδη και εγω ενδιαφερομαι για θερμαινομενα oxford, μηπως να βλεπαμε αν υπαρχει ενδιαφερον για ομαδικη αγορα?
Ας κανουμε μια αρχη και βλεπουμε, ε;

1) duke

Φίλος αγόρασε πρόσφατα (1 μήνα αν δεν κανω λάθος) oxford από Praktiker Θεσ/νικης στα 65€...ωραίο πιάσιμο τα Grip
και δεν νομίζω να χρειάστηκε κάτι παραπάνω αναφορικά με την καλωδίωση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DHMOKRITOS69
moderator
moderator
DHMOKRITOS69

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 18/05/2010

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΤετ Σεπ 19 2012, 19:47

για τα KOSO τι λετε κοντα στα 50Ε ισως και ποιο κατω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22 2012, 19:58

Να ρωτήσω κιόλας κάτι; τα βυσματάκια με κάτι καλωδιάκια που έχουμε στα μαμά grips στο τιμόνι εκεί απο κάτω πώς και πού οδεύει η καλωδίωσή τους;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22 2012, 20:32

ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Να ρωτήσω κιόλας κάτι; τα βυσματάκια με κάτι καλωδιάκια που έχουμε στα μαμά grips στο τιμόνι εκεί απο κάτω πώς και πού οδεύει η καλωδίωσή τους;


Question Question Question Question Question Question Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NonosG4
Member
Member
NonosG4

Ηλικία : 32
Τόπος : ΤΟΥΜΠΑ
Registration date : 15/05/2012

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23 2012, 02:40

Αυτα που δείχνεις φίλε από το ι-μπει πρέπει να είναι σαιτο και υπ΄;αρχουν στην Ελλάδα στα μισά λεφτά αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά που τα βρήκες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23 2012, 17:36

vstromrider έγραψε:
ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Να ρωτήσω κιόλας κάτι; τα βυσματάκια με κάτι καλωδιάκια που έχουμε στα μαμά grips στο τιμόνι εκεί απο κάτω πώς και πού οδεύει η καλωδίωσή τους;


Question Question Question Question Question Question Question Question Question

ούτε εγώ κατάλαβα Τάκη, τι εννοείς..μέρος τις πλεξούδας της μηχανής είναι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΔευ Σεπ 24 2012, 08:27

[quote="duke"]Επειδη και εγω ενδιαφερομαι για θερμαινομενα oxford, μηπως να βλεπαμε αν υπαρχει ενδιαφερον για ομαδικη αγορα?
Ας κανουμε μια αρχη και βλεπουμε, ε;

1) duke
2) nikosdll
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΔευ Σεπ 24 2012, 15:56

nikolasr200 έγραψε:
vstromrider έγραψε:
ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Να ρωτήσω κιόλας κάτι; τα βυσματάκια με κάτι καλωδιάκια που έχουμε στα μαμά grips στο τιμόνι εκεί απο κάτω πώς και πού οδεύει η καλωδίωσή τους;


Question Question Question Question Question Question Question Question Question

ούτε εγώ κατάλαβα Τάκη, τι εννοείς..μέρος τις πλεξούδας της μηχανής είναι..

Μία εικόνα χίλιες λέξεις...
Θερμαινόμενα grips 328745_10151080365152877_553330053_o

το ίδιο υπάρχει και κάτω απο το δεξί γκρίπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΔευ Σεπ 24 2012, 15:59

αυτο ειναι το διακοπτακι που κλεινει κυκλωμα για να παρει μπρος η μηχανη

οταν πατας τον συμπλεκτη.

Δεξια ειναι για να αναβει το στοπ οταν πατας φρενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΠαρ Φεβ 27 2015, 14:00

Επανήλθα στο συγκεκριμένο θέμα... έχετε να προτείνετε μάρκες για θερμαινόμενα grips με τιμές; Απο αίσθηση λαβής και ανθεκτικότητα επίσης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΠαρ Φεβ 27 2015, 17:37

ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Επανήλθα στο συγκεκριμένο θέμα... έχετε να προτείνετε μάρκες για θερμαινόμενα grips με τιμές; Απο αίσθηση λαβής και ανθεκτικότητα επίσης;

Οπωσδήποτε ξεχνάς τα Saito... ποιότητα απαράδεκτη. Εγώ προσωπικά φοράω Oxford και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεύτερη χρονιά που τα χρησιμοποιώ και τα grip δεν έχουν καθόλου σημάδια φθοράς. Επίσης είναι τα μοναδικά (απ'όσο γνωρίζω) που αν χαλάσουν τα grip, τα πουλάνε ξεχωριστά και δεν χρειάζεται να αγοράσεις ξανά τις καλωδιώσεις και τον controller...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΣαβ Φεβ 28 2015, 10:39

terino έγραψε:
ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Επανήλθα στο συγκεκριμένο θέμα... έχετε να προτείνετε μάρκες για θερμαινόμενα grips με τιμές; Απο αίσθηση λαβής και ανθεκτικότητα επίσης;

Οπωσδήποτε ξεχνάς τα Saito... ποιότητα απαράδεκτη. Εγώ προσωπικά φοράω Oxford και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεύτερη χρονιά που τα χρησιμοποιώ και τα grip δεν έχουν καθόλου σημάδια φθοράς. Επίσης είναι τα μοναδικά (απ'όσο γνωρίζω) που αν χαλάσουν τα grip, τα πουλάνε ξεχωριστά και δεν χρειάζεται να αγοράσεις ξανά τις καλωδιώσεις και τον controller...

goood αυτό !!! goood

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
gefr

gefr

Registration date : 21/10/2015

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2015, 19:41

Χρησιμοποιώ από αυτά με ρυθμιστή και τα φίλμ κάτω από τα μαμά grip για αρκετά χρόνια και είμαι ικανοποιημένος:
http://heatdemon.com/collections/motorcycle-grip-heaters/products/motorcycle-external-grip-heater-kit-with-four-level-controller

μόνο που είχαν συνεχόμενη ρύθμιση


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gefr στις Σαβ Δεκ 05 2015, 20:45, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2015, 20:36

Καταργούνε τα γάντια αυτά τα μαραφέτια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2015, 20:43

Χείρων έγραψε:
Καταργούνε τα γάντια αυτά τα μαραφέτια;

Σε καμια περιπτωση , σαν τα γαντια δεν ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefr

gefr

Registration date : 21/10/2015

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2015, 21:01

Μπορείς να μην βάλεις γάντια για μία μικρή απόσταση ή να τα βάλεις στο φούλ για να ζεστάνεις τα παγωμένα σου χέρια με τα γάντια σου. Έχω κάνει διαδρομές με 4C και είναι μεγάλη παρηγοριά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2015, 21:44

Χείρων έγραψε:
Καταργούνε τα γάντια αυτά τα μαραφέτια;

οχι αλλά με καλοκαιρινά εισαι μια χαρά εντος πόλης και εκτός πόλης με χειμωνιάτικο γάντι είναι μαγεία!!
έχω τα μαμά θερμαινόμενα γκριπ πολλά χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24 2015, 01:08

Πόσα βατ είναι στο περίπου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24 2015, 01:23

Να πω και εγώ την απορία μου...

Αν εχεις αδιάβροχα γάντια (έχουν δηλαδή μια αδιάβροχη μεμβράνη goretex η κάποια αλλη) που δεν πρέπει να στεγνώνουν πχ σε καλοριφέρ γιατί θα σπάσει η μεμβράνη και δεν θα ειναι πλέον αδιάβροχα.. Τα θερμενομενα δεν θα χαλάσουν αυτήν την μεμβράνη;;;

Υγ: είχα θερμενομενα στην μηχανή και γάντια αδιάβροχα αλλα δεν είχα παρατηρήσει κατι βέβαια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Θερμαινόμενα grips Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θερμαινόμενα grips   Θερμαινόμενα grips Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24 2015, 02:17

lmb650 έγραψε:
Να πω και εγώ την απορία μου...

Αν εχεις αδιάβροχα γάντια (έχουν δηλαδή μια αδιάβροχη μεμβράνη goretex η κάποια αλλη) που δεν πρέπει να στεγνώνουν πχ σε καλοριφέρ γιατί θα σπάσει η μεμβράνη και δεν θα ειναι πλέον αδιάβροχα.. Τα θερμενομενα δεν θα χαλάσουν αυτήν την μεμβράνη;;;

Υγ: είχα θερμενομενα στην μηχανή και γάντια αδιάβροχα αλλα δεν είχα παρατηρήσει κατι βέβαια...

Αν είναι να θερμαίνονται τα γκριπ σαν καλοριφέρ τότε δεν χρειαζόμαστε γάντια αδιάβροχα. Πυρίμαχα χρειαζόμαστε!
Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Θερμαινόμενα grips

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: