Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?
ΝΑΙ
Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? I_vote_lcap88%Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? I_vote_rcap
 88% [ 87 ]
ΟΧΙ
Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? I_vote_lcap11%Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? I_vote_rcap
 11% [ 11 ]
ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ
Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? I_vote_lcap1%Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 99
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 17 2012, 21:27

Τι εννοω :

Αν ο μισθος σας εχει μειωθει (ειτε ο πραγματικος,ειτε απληρωτες υπερωριες)
Αν εχετε υπογραψει ατομικες συμβασεις
Αν εχετε απολυθει

Με το ΝΑΙ και ΟΧΙ επιλογη νομιζω οτι ειναι κατανοητο
Με το ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ εννοω αν εχει ανακοινωση κατι το αφεντικο

Οι γυναικες μας εννοειται οτι λαμβανονται υποψην
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 17 2012, 21:37

ΝΑΙ... Δεν γίνεται και πιο μεγάλο... Η γυναίκα απολύθηκε και εγώ είμαι περίπου 45% κάτω... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
AYTOS
moderator
moderator
AYTOS

Τόπος : Macedonia - Thessaloniki - Toumba...Από το 356 π.χ
Registration date : 07/05/2011

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 17 2012, 21:52

Γ@μήθηκε.... και έρχεται και της γυναίκας μου με ατομικές συμβάσεις που δεν ξέρω τι θα γίνει Sad

_________________
Alexandros  ..   ♬ ♫ ♪ ♪ ♫ ♬ 
Thessaloniki - Macedonia - Hellas - Europe - World - .............
Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? 2aΔημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Animationmoto2222Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? %25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25AC%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.opendrive.com/listen/NF81NjAwMjM4X1FQelZk#
GiannisM78

GiannisM78

Ηλικία : 45
Τόπος : Παπάγου, Αθήνα
Registration date : 28/08/2011

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 17 2012, 21:57

Και βέβαια ναι...
Πέρυσι έγινα 4ωρος από 8ωρος και δηλώθηκα στο ΙΚΑ ως ανειδίκευτος. Εφέτος στις 3 Σεπτεμβρίου έγινε πρόταση να δουλεύω 4 ώρες την εβδομάδα για 5? την ώρα, κάτι το οποίο δεν έχει γίνει ακόμα, αφού ο όγκος της δουλειάς είναι τέτοιος που δεν προλαβαίνω και έτσι κατά μέσο όρο δουλεύω 20 ώρες την εβδομάδα. Υπάρχουν βέβαια και εβδομάδες που δουλεύω 10-12 ώρες την ημέρα.

Και ένα σχετικό σύντομο ανεκδοτάκι...

Πάει ένας τυπάκος (σαν τα μούτρα μου) στο νοσοκομείο να κάνει εξετάσεις και τον ρωτάει ο γιατρός:
- Τί ασφάλεια έχετε;
- ΙΚΑ....ΔΕΝ ΕΚΩ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 17 2012, 22:15

Απλα με κανει εντυπωση απο τις 32 αναγνωσεις (μεχρι στιγμης) του post 6 εχουνε ψηφισει μονο .Οι υπολοιποι???Δεν τους ενδιαφερει??Ή "ντρεπονται" για την σταθεροτητα της εργασιας τους??

Δεν προκειται να κριθει κανεις αλλα απο στατιστικης αποψης ας απανταμε ολοι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 17 2012, 22:23

δουλεια καργα , μιας και ειμαι ο τυχερος της περιπτωσης (ειμασταν 3 διωξαν τους 2 εμεινα μονος μου) .
δουλευω λοιπον για 3 ατομα πλεον και αμειβομαι 25% κατω εδω και 5 μηνες.................γαμω?
Η κυρα ειναι 6ωρη απο 8ωρη εδω και 1,5 χρονο με οτι αυτο συνεπαγεται στον μισθο της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 00:18

NAI πολύ πιο κάτω απο πέρυσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
verylife78
Member
Member


Ηλικία : 45
Τόπος : Κέρκυρα
Registration date : 29/07/2011

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 00:42


Τι να λεμε .. μισθος σχεδον 45% μειωση και εχουμε αυξηση των παγιων εξοδων τουλαχιστον 20-30% αρα μιλαμε για πραγματικα μειωση ανω το 50-60% του μισθου που περναμε πριν 2 χρονια ... οταν εβαζα βενζινα με 1.1?

συγνωμη ρε παιδες αλλα ξερετε καποιον που δεν εχει επηρεαστει οικονομικως απο την κριση;
Γιατι αν ξερετε θα ηθελα να τον γνωρισω για να δω τι κανει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.milka-home.gr
NewFish
gold member
gold member
NewFish

Ηλικία : 47
Τόπος : Όπου γης και πατρίς
Registration date : 13/02/2008

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 01:08

Κι εγώ που μετανάστευσα για να μην επηρεαστεί τι δηλώνω;

Μπορεί από δουλειά να είμαι καλά, αλλά κατάφεραν να μας στείλουν μακριά κι από τις οικογένειες κι από τους φίλους κι από τα σπίτια μας (το χαράτσι όμως το πληρώνουμε)... Στην τελική, βέβαια, αυτό που μετράει για μένα είναι να μπορώ να προσφέρω στην οικογένειά μου ένα, συγκριτικά, πιο σίγουρο μέλλον χωρίς να χρειαστεί να κλέψω, να γλύψω και χωρίς να αισθάνομαι κορόιδο. Αφού προς το παρόν το καταφέρνω, δεν κλαίγομαι, αλλά δεν παύω να εκνευρίζομαι αφάνταστα με τα λαμόγια που κατάντησαν τη χώρα μας μη κατοικήσιμη και με τον εαυτό μου που τους το επέτρεψα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 07:47

40% περιπου κατω και εγω και η γυναικα μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 07:56

Από 8ωρο που δούλευα, τώρα εργάζομαι 16 ώρες σε 2 δουλειές και συνολικά βγάζω τα ίδια.

Δεν αναφέρω βέβαια το πόσα παραπάνω φεύγουν σε χαράτσια, φόρους και αυξήσεις στις τιμές των προϊόντων.

Όλα αυτά βέβαια σκέφτομαι πως είναι για το καλό μου και των συνανθρώπων μας.
Αποφύγαμε τη χρεοκωπία!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 09:20

60% κάτω και προχωράμε.
Αν δεν αλλάξει κάτι με βλέπω να γίνομαι αγρότης σύντομα.
Αυτό που με σώζει είναι ότι το κτίριο που έχω το μαγαζί είναι του πεθερού μου και δεν πληρώνω ενοίκιο.
Διαφορετικά θα την είχα κάνει με ελαφρά πηδηματάκια από νωρίς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 09:51

άλλαξα 4 δουλειές μέσα σε 3 χρόνια...

ακόμα επιζώ, αξιοπρεπώς...

Υ.Γ. έχω κάνει σεμινάρια πως να γίνω καλός cartonero, αν χρειαστεί στο μέλλον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 10:31

Είμαι από τους τυχερούς που εργάζονται στον κλάδο της ποντοπόρου ναυτιλίας. Σε ότι αφορά την επιχείρηση στην οποία εργάζομαι, δεν έχει γίνει καμία αλλαγή, ο μισθός όμως έχει μειωθεί σύμφωνα με τις αλλαγές που έχουν κάνει η κυβερνήσεις.

Η σύζυγος επίσης δεν έχει κάποια σοβαρή αλλαγή στις αποδοχές αλλά η δουλειά της κρέμεται σε μία κλωστή.

Από εκεί και πέρα αν υπολογίσουμε αυξήσεις σε βενζίνες, ρεύμα, αγαθά τότε ναι, έχουμε επηρεαστεί αρκετά οπότε τι ψηφίζω ? όχι γιατί ουσιαστικά τα έσοδά μας παραμένουν στα επίπεδα που ήταν ή ναι γιατί έχουν αυξηθεί οι τιμές στα πάντα γύρω μας ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 11:37

Vamael έγραψε:
Είμαι από τους τυχερούς που εργάζονται στον κλάδο της ποντοπόρου ναυτιλίας. Σε ότι αφορά την επιχείρηση στην οποία εργάζομαι, δεν έχει γίνει καμία αλλαγή, ο μισθός όμως έχει μειωθεί σύμφωνα με τις αλλαγές που έχουν κάνει η κυβερνήσεις.

Η σύζυγος επίσης δεν έχει κάποια σοβαρή αλλαγή στις αποδοχές αλλά η δουλειά της κρέμεται σε μία κλωστή.

Από εκεί και πέρα αν υπολογίσουμε αυξήσεις σε βενζίνες, ρεύμα, αγαθά τότε ναι, έχουμε επηρεαστεί αρκετά οπότε τι ψηφίζω ? όχι γιατί ουσιαστικά τα έσοδά μας παραμένουν στα επίπεδα που ήταν ή ναι γιατί έχουν αυξηθεί οι τιμές στα πάντα γύρω μας ?


"Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?"

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 11:51

Στραβομάρα.... Cool Laughing

Ψήφισα όχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 13:15

Απ' το 2010 ξεκίνησαν με μείωση, κόβοντας το 1/4 του μισθού μου. Τον Ιούνιο του 2011 απολύθηκα και μέχρι σήμερα που γράφω αυτό το μήνυμα δεν έχω λάβει τις νόμιμες αποδοχές μου οι οποίες είναι 2 μηνιάτικα και αποζημίωση...


Ανέκδοτο (με τη σειρά μου):

- Τι κανεις σήμερα?
- τίποτα..
- μα, το ίδιο δεν έκανες και χθες;
- δεν έχω τελειώσει ακόμα...

Η εργασία μου εδώ και ενάμιση περίπου χρόνο δεν έχει επηρεαστεί καθόλου...

Edit: Υ.Γ. Τώρα που ψήφησα κι εγώ "ΝΑΙ" παρατήρησα ότι έχει 88% ΝΑΙ και 13% ΌΧΙ... 101% δηλαδή; Ποιος μάστορας έγραψε αυτόν τον υπέρτατο κώδικα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiannisM78

GiannisM78

Ηλικία : 45
Τόπος : Παπάγου, Αθήνα
Registration date : 28/08/2011

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 14:30

Νέα δεδομένα. Η εταιρεία στην οποία εργάζομαι ετοιμάζεται για λουκέτο... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 14:46

Vamael έγραψε:


Ψήφισα όχι.

Θέλω να γράψουν και οι άλλοι 4 που είπαν ΟΧΙ έως τώρα πως τα καταφέρνουν ???!!!

Αυτό που βλέπω γύρω μου και βιώνω είναι καθυστερήσεις μισθών, μεγάλη ανεργία (επηρεάζει ακόμα και αυτούς που εργάζονται), μείωση ωραρίων/μισθών και κίνητρα ανάγκης (αν σου αρέσει μάγκα μου).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 15:02

Εγώ είμαι από τους τυχερούς γιατί στον δικό μου κλάδο, την ποντοπόρο ναυτιλία, δεν έχουν επηρεαστεί τόσο οι εταιρίες, ναι μεν τα ναύλα παγκοσμίως είναι πεσμένα τα τελευταία 3 χρόνια αλλά όχι τόσο που να οδηγούν τους εφοπλιστές σε μειώσεις μισθών, χώρια που οι περισσότεροι εφοπλιστές αυτής της κατηγορίας δεν έχουν μόνο τις ναυτιλιακές εταιρίες τους αλλά δραστηριοποιούνται και σε άλλους χώρους, κάτι που βοηθά στην περίπτωση που πέσει ο ένα κλάδος να στηριχθεί ο όμιλος στον άλλο.

Φυσικά δεν ισχύει το ίδιο σε ναυτιλιακές εταιρίες που δραστηριοποιούνται στην ακτοπλοΐα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 18:07

Χαιρομαι ρε παιδια που ανοιγεστε.Ο στοχος μου βεβαια δεν ηταν αυτος.Μου αρκουνε τα αριθμητικα δεδομενα.
Και παλι με κανει εντυπωση ο αριθμος ψηφοφορων σε σχεση με τον αριθμο αναγνωστων του post
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
alex-vstrom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
alex-vstrom

Ηλικία : 47
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚHΣ
Registration date : 18/01/2008

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 18:31

δυστυχώς η οικοδομή πλήττετε καθημερνά είτε από φόρους είτε από χαράτσια οπότε γεγονός είναι ότι όσο ο κόσμος δεν κτίζει ανακαίνιζει η δουλειά μου πάει από το κακό στο χειρότερο pappous
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.vstromhellasforum.com/
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 18:41

Η εργασία με την κυριολεκτική έννοια όχι! Αφού δουλειά υπάρχει και μάλιστα για δύο και τρία άτομα, άσχετα αν την κάνει ένας! ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ όμως είμαστε 30% κάτω!!!Δε μας χάλασε καθόλου!!! Φτάσαμε να λέμε ότι είμαστε τυχεροί που δουλεύουμε, εκεί καταντήσαμε !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 18:52

εγώ εργασία έπιασα εντός κρίσης, αλλά δεν πρόλαβα να τη χαρώ, καθώς απολύθηκα σε σύντομο διάστημα εξαιτίας της κρίσης..
οπότε ψήφισα "ναι" αφενός με το γνώμονα της απόλυσης, όσο και με το γνώμονα ότι η κρίση δεν μου επιτρέπει να βρω εργασία..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?   Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 19:36

apogt έγραψε:
Η εργασία με την κυριολεκτική έννοια όχι!

Αν ο μισθος σας εχει μειωθει (ειτε ο πραγματικος,ειτε απληρωτες υπερωριες)
Αν εχετε υπογραψει ατομικες συμβασεις
Αν εχετε απολυθει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
 

Δημοψηφισμα - Εχει επηρεαστει η εργασια σας απο την κριση ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: