Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jimmis
gold member
gold member
Jimmis

Ηλικία : 53
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-- ΕΔΕΣΣΑ- ΒΟΛΟΣ
Registration date : 17/05/2008

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 00:51

FINITO έγραψε:
οσο καλοπροσεγμενα και ναναι χανουν αξια μετα απο 5 χρονια!τα παντα χανουν μερος της αξιας τους και ειδικα μετα απο 5 χρονια,ειναι νομος της αγορας πως να το κανουμε,εδω παιρνεις αμαξι καινουριο κανεις 1500 χλμ και αν θες να το πουλησεις το δινεις σχεδον 1000 ευρω κατω τι μου λες τωρα.


για να καταλαβω φιλε FINITO πεσμου σε παρακαλω πoso κοστολογης

1) vstrom k7 full extra και ποσο γυμνο 20000-30000χλμ
2)vstrom k8 full extra και ποσο γυμνο 20000-30000χλμ


γιατι απο οτι καταλαβα απο τα λεγομενα σου πρεπει να εισαι πολυ ψαγμενος στο τι γινετε στην αγορα





παντα φιλικα okeik okeik
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://dkautosevice@yahoo.gr
FINITO



Ηλικία : 37
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 03/04/2011

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 12:39

ενα κ7 και ενα κ8 δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη,θα μπορουσε το κ7 να ειναι εντελως αγρατζουνιστο και πιο προσεγμενο και να πιανει και παραπανω χρηματα..οπως και ναχει δεν παυουν να ειναι μηχανεσ 6ετιας και 5ετιας και θα σου πω ενδεικτικα πως κ7 αδειο εντελως με 30000χλμ δεν αξιζει πανω απο 3800-4000 και το κ8 εκει στα 4000..και κακα τα ψεματα ολοι τοσο τα κοστολογουν απλα δεν το καταλαβαινουν,γιατι οταν το κ7 το δινουν 5100 ειναι απο τα 1200 ευρω εξτρα που φορανε και κανουν ειδικη τιμη στα 1100 απο 1200..(!).τωρα το full εξτρα που μου λες ειναι εντελος υποκειμενικο,υπαρχουν 1002 εξτρα που μπορεις να βαλεις η να φτιαξεις και μονος σου στη μηχανη εαν εισαι μαστορας και μερακλης..παντως εξτρα των 2000 δε μπορεις να τα δινεις 1800 ευρω,θα παρεις πισω 800-1000 ευρω πως να το κανουμε αλλιως βγαλτα ασε 2-3 πανω στη μηχανη και πουλα τα μεμονομενα να βγαλεις και πιο πολλα.!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 12:47

Εγω το κ8 μου το κοστολογώ πολυ περισσότερα και τα αξιζει. με 4000 πλέον σκουτερακι παιρνεις και με 2500 παπι... αν θελεις μηχανη προσεγμένη πρεπει να δωσεις κατι παραπανω. Γνωμη μου παντα. βρισκεις βεβαια και με 4000 χιλιαρικα σε αθλια κατασταση με καμενα πλαστικα , γδαρσιματα σπασιματα, γενικα σκισιμο κτλ κτλ....

Οσο για το αν ειναι κοντα η τιμη στο κ7 και στο κ8 το θεωρώ λαθος... ειναι σαν να λεμε οσο κανει το κ8 μπορει να κανει και το κ9.... αλλο το ενα αλλο το αλλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 13:18

georgaras έγραψε:
Εγω το κ8 μου το κοστολογώ πολυ περισσότερα και τα αξιζει. με 4000 πλέον σκουτερακι παιρνεις και με 2500 παπι... αν θελεις μηχανη προσεγμένη πρεπει να δωσεις κατι παραπανω. Γνωμη μου παντα. βρισκεις βεβαια και με 4000 χιλιαρικα σε αθλια κατασταση με καμενα πλαστικα , γδαρσιματα σπασιματα, γενικα σκισιμο κτλ κτλ....

Οσο για το αν ειναι κοντα η τιμη στο κ7 και στο κ8 το θεωρώ λαθος... ειναι σαν να λεμε οσο κανει το κ8 μπορει να κανει και το κ9.... αλλο το ενα αλλο το αλλο...

Aκριβώς...δεν μπορείς να κοστολογείς μια απροβλημάτιστη μηχανή σαν την v-strom στα 3800-4000ευρώ!!!


υ.γ. Εκτός των άλλων πρέπει να υπολογίζουμε και την περίοδο που διανύουμε για να μπορέσουμε να κατανοήσουμε το πώς κινούνται οι τιμές...για παράδειγμα η αδερφή μου είχε αγοράσει μεταχειρισμένο το 2006 ενα 1100cc seicento του 2001 με 1500ευρώ και τότε θεωρούνταν οτι είναι και ακριβό μιας και έβρισκες και άλλα sei με λιγότερα χρήματα! Τωρα που και εγω κοιτούσα για ένα 1100 seicento για τις καθημερινες μετακινήσεις της γυναίκας μου, το φθινότερο που βρίσκεις είναι 2500ευρω του 1998 μοντέλα...
Θέλω να πώ δηλαδή από την στιγμή που ο κόσμος γύρισε στα μικρά και οικονομικά αυτοκίνητα, αυτόματα όλα αυτά ανέβασαν αξία λόγω της ζήτησης...ανάλογη είναι και η περίπτωση με τα v-strom μιας και πολλοί μηχανόβιοι πουλάνε τις ακριβές μηχανές τους (ακριβές είτε λόγω ακριβης συντήρησης, είτε ακριβής χρήσης) και γυρνάνε στα αξιόπιστα και οικονομικά v-strom οπότε έχουν και αυτά μεγάλη ζήτηση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 13:53

FINITO έγραψε:
...ενδεικτικα πως κ7 αδειο εντελως με 30000χλμ δεν αξιζει πανω απο 3800-4000 και το κ8 εκει στα 4000...

SuzukiΚυβικάΚατηγορία2011201020092008200720062005
DL 650 V-STROM650ON-OFFΑγορά ΠώλησηΑγορά ΠώλησηΑγορά ΠώλησηΑγορά ΠώλησηΑγορά ΠώλησηΑγορά ΠώλησηΑγορά Πώληση
6300 70005760 64005310 59004860 54004500 50004320 48004050 4500

Πηγή: http://www.mototriti.gr/data/usedbikes/times/55.asp

Σημείωση:

Το mototriti.gr εδώ και 10 χρόνια έχει καταφέρει να έχει τις εγκυρότερες τιμές μεταχειρισμένων της αγοράς. Οι τιμές υπολογίζονται δυναμικά (με ειδικό software) κάθε μέρα, από τις τιμές πώλησης των μεταχειρισμένων που περιλαμβάνονται στη βάση δεδομένων μας.

Οι τιμές πώλησης είναι μέσες τιμές πώλησης:

από ιδιώτη σε ιδιώτη και
από έμπορο σε ιδιώτη για μοτοσικλέτες:
με βασικό εξοπλισμό
σε πολύ καλή κατάσταση
με 12000 χλμ. το χρόνο

Οι τιμές αγοράς είναι:

από ιδιώτη σε έμπορο

και εξαρτώνται από την εμπορικότητα του μοντέλου (δηλ. πόσες μέρες κατά μέσο όρο, παραμένει στην έκθεση, επιβαρύνοντας τον έμπορο με χρηματοοικονομικό κόστος)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 13:56

Ζούμε στην εποχή της ελεύθερης αγοράς!!! Οποιοδήποτε προϊόν στον κόσμο, μπορεί ο πωλητής να το κοστολογεί όσο θέλει!!!κάνε για παράδειγμα μία έρευνα αγοράς στο ebay και κοίταξε να δεις διαφορά στις τιμές στο ίδιο προϊόν. Υπάρχει στην αγορά ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης! κάτι που πωλείται ακριβά θα παραμένει απούλητο για πολύ καιρό ή μπορεί να μην πουληθεί ποτέ!!! το v strom εξαιτίας των πολλών πωλήσεων που σημείωσε όλα αυτά τα χρόνια και του καλού ονόματος που έχει στην αγορά( δεν σπάει, δεν χαλάει, δεν καίει κτλ), έχει μεγάλη ζήτηση σαν μεταχειρισμένο, και τα καλά μηχανάκια φεύγουν γρήγορα. Από την άλλη επειδή είναι πολλά μπορείς να επιλέξεις εκείνο που σου κάθεται καλύτερα στα οικονομικά σου, ανάλογα με την κατάστασή του, τα έξτρα κτλ.
Οι μαντράδες γενικά, δεν εκτιμούν τα έξτρα όταν είναι να αγοράσουν, αλλά τα θυμούνται ξαφνικά όταν είναι να πουλήσουν! Ο ιδιώτης από την άλλη όταν πουλάει κάτι μόνος του είναι ανόητο να μην τα εκτιμήσει και να μην τα βάλει στην τελική τιμή( ένα μέρος της αξίας και όχι όλο το ποσό)! Δεν μπορείς να ζητάς να πάρεις ένα strom γυμνό στην ίδια τιμή με ένα που έχει πράγματα πάνω 2000 ευρώ !! Είναι παράλογο,είναι φυσιολογικά λοιπόν θα έχει ένα καπέλο στην τιμή! Δεν έχω δει όμως καμία αγγελία τον τελευταίο καιρό που να ζητάει παράλογα χρήματα! Ο βασικός λόγος που δεν πωλούνται, είναι γιατί δεν υπάρχει χρήμα στην αγορά και όχι γιατί είναι ακριβά. Δεν μπορείς να ζητάς από κάποιον που δεν καίγεται για χρήματα να "σκοτώσει" τα περιουσιακά του στοιχεία απλά γιατί έχουμε κρίση!!! Αν κάτι σου φαίνεται ακριβό πάρε κάτι άλλο φτηνότερο!!!
Επιπλέον τα περισσότερα μηχανάκια που πωλούνται εδώ μέσα είναι φορτωμένα όσο δεν παίρνει, γι' αυτό και η τιμή τους είναι τσιμπημένη σε σχέση με τα υπόλοιπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 14:24

γιατί συγχέεται η έννοια της ευκαιρίας, με την ύπαρξη της αγγελίας?? πρέπει δηλαδή μια αγγελία να είναι μόνο ευκαιρία, για να δημοσιευτεί?
δεν μπορεί να υπάρχει αγγελία σε φυσιολογική τιμή, ή σε τσιμπημένη?
επίσης το ότι δημοσιεύει κάποιος μια αγγελία, δεν συνεπάγεται ότι όποιος τη δει πρέπει να αγοράσει..ο καθένας, βλέπει, κρίνει, και κάνει τις επιλογές του..
που είναι το μεμπτό ο πωλητής να θέλει να επιτύχει την υψηλότερη τιμή και ο αγοραστής, την χαμηλότερη? όταν ο αγοραστής κάποια στιγμή γίνει ο ίδιος πωλητής, θα σκεφτεί με βάση τα κριτήρια του αγοραστή ή του πωλητή?

apogt έγραψε:
Ζούμε στην εποχή της ελεύθερης αγοράς!!! Οποιοδήποτε προϊόν στον κόσμο, μπορεί ο πωλητής να το κοστολογεί όσο θέλει!!!κάνε για παράδειγμα μία έρευνα αγοράς στο ebay και κοίταξε να δεις διαφορά στις τιμές στο ίδιο προϊόν. Υπάρχει στην αγορά ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης! κάτι που πωλείται ακριβά θα παραμένει απούλητο για πολύ καιρό ή μπορεί να μην πουληθεί ποτέ!!! το v strom εξαιτίας των πολλών πωλήσεων που σημείωσε όλα αυτά τα χρόνια και του καλού ονόματος που έχει στην αγορά( δεν σπάει, δεν χαλάει, δεν καίει κτλ), έχει μεγάλη ζήτηση σαν μεταχειρισμένο, και τα καλά μηχανάκια φεύγουν γρήγορα. Από την άλλη επειδή είναι πολλά μπορείς να επιλέξεις εκείνο που σου κάθεται καλύτερα στα οικονομικά σου, ανάλογα με την κατάστασή του, τα έξτρα κτλ.

ακριβώς αυτό..απλοί νόμοι της αγοράς.. προσφορά/ζήτηση..η προσφορά και η ζήτηση παρέχουν τους μηχανισμούς για την ισορροπία της αγοράς..
http://www.euretirio.com/2010/06/nomos-prosforas-zitisis.html

και ανά διαστήματα εξαιρέσεις, από άτομα που είναι σε πραγματική ανάγκη και σκοτώνουν κάτι, προκειμένου να πάρουν γρήγορα τα λεφτά που χρειάζονται..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neosos
Member
Member
neosos

Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 18/01/2012

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 14:53

Τις περισσότερες φορές η αγορά δικαίως ή αδίκως ρυθμίζεται από τον κανόνα προσφοράς και ζήτησης ή μάλλον το αντίθετο πιο σωστά.Το Vstrom θεωρείται από τα πιο αξιόπιστα και κτάλληλα μηχανάκια για την χώρα μας χωρίς να σε γδαίρνουν τα
συνεργεία και τα ανταλλακτικά πολύ,μιας και με λίγο ψάξιμο,λίγη όρεξη και βοήθεια μπόρείς να κάνεις θαύματα στην μηχανή.
Παραθέτω την δική μου άποψη αλλά και την αγορά που έκανα μιας και είναι σχετικά πρόσφατη
Πήρα το Vstrom του'10 με 15000χλμ χούφτες,ψηλή Kappa ζελατίνα,κάγκελα μπροστά,κάγκελα για σαμάρια πίσω,ποδιά μεταλική,
πίσω βαλίτσα 46lt στα 5000€,τιμή που θεώρησα καλή μιας και τα υπόλοιπα ήταν πολύ πιο ακριβά(μάλιστα κάποιος μου ζητούσε για μοντ.του '10 (2ετών δλδ) γυμνό εντελώς 6000€!!επειδή είχε λέει 6000χλμ!!)
Γενικότερα πιστεύω ότι ο καθένας αρχικά κοστολογεί όπως θέλει την περιουσία του και έπειτα αν όντως θέλει να το πουλήσει τότε διαμορφώνει ανάλογα με την εκάστοτε περίοδο της αγοράς και την τιμή του.
Υπάρχούν όμως και περιπτώσεις που ........ affraid affraid http://www.car.gr/parts/view/2638249/ ήμαρτον!!!!!
και νομίζω σε κάτι τέτοια αναφέρεται και ο finito
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FINITO



Ηλικία : 37
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 03/04/2011

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 15:54

καλα avrid αστο δε συμβαδιζουν αυτα με την πραγματικοτητα..αυτα ειναι πιο ακριβα και απο αυτα που βλεπουμε και ''κραζουμε''..μη βλεπετε τυποποιημενα πραγματα,κοιταξε πως εχει η κατασταση ελεος τωρα αδειο Κ7 να πωλειται 4500 χιλιαρικα θα πεσουν τα μαλλια μας!ουτε στο car.gr ουτε εδω στο φορουμ δεν εχει τετοιες τιμες..4500 το δινουν με εξτρα χιλιων ευρω βρε τι μου λετε τωρα και μου ποσταρετε λινκ απο autotriti και χαζομαρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FINITO



Ηλικία : 37
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 03/04/2011

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 16:03

φιλε μου neosos εισαι ο μοναδικος που μιλησε σωστα ως τωρα..οι αλλοι ολοι μας παραθετουν σε λινκ και σε νομους της αγορας..ξερουμε πως ειναι η αγορα πολυ καλα και ξερουμε και οτι ο καθενας πουλαει οσο θελει οτι θελει..απλα εγω εχω την ενσταση μου και την παραθετω εδω μπας και ανοιξουν τα ματια τους καποιοι..το vstrom που πηρες θεωρω πως ειναι εξαιρετικο και σε εξαιρετικη τιμη,συνηθως τετοια vstrom τα βρισκεις σε αγγελιες οσο ειπες στα 6000.στα 5000 που το πηρες εσυ με αυτα τα εξτρα αν ψαξεις βρισκεις μονο Κ7 η Κ-8 στα 35000 χλμ..καλοταξιδο και πολυ το κουρασαμε νομιζω το θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eliaskat

Eliaskat

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 04/05/2011

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 16:10

παιδες αν βαλεις μλκ τιμη απλα θα το εχεις εκει να το βλεπεις.

αν βαλεις σωστη τιμη θα το καταλαβεις γιατι καποιος θα σε παρει τηλ..

παραδειγμα προς αποφυγη

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1393884/

και ενα μηχανακι που θα πουληθει


http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2741238/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DHMOKRITOS69
moderator
moderator
DHMOKRITOS69

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 18/05/2010

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 16:16

FINITO έγραψε:
φιλε μου neosos εισαι ο μοναδικος που μιλησε σωστα ως τωρα..οι αλλοι ολοι μας παραθετουν σε λινκ και σε νομους της αγορας..ξερουμε πως ειναι η αγορα πολυ καλα και ξερουμε και οτι ο καθενας πουλαει οσο θελει οτι θελει..απλα εγω εχω την ενσταση μου και την παραθετω εδω μπας και ανοιξουν τα ματια τους καποιοι..το vstrom που πηρες θεωρω πως ειναι εξαιρετικο και σε εξαιρετικη τιμη,συνηθως τετοια vstrom τα βρισκεις σε αγγελιες οσο ειπες στα 6000.στα 5000 που το πηρες εσυ με αυτα τα εξτρα αν ψαξεις βρισκεις μονο Κ7 η Κ-8 στα 35000 χλμ..καλοταξιδο και πολυ το κουρασαμε νομιζω το θεμα.



για να καταλαβω καλα οταν λες να ανοιξουν τα ματια μας ειναι οταν καποιος θελει να δωσει την αγαπη του να την κανη χαρησμα η να την σκοτωση οταν αποκτησης με το καλο την μηχανη που αγαπας ειμαι σιγουρος οτι θα τα δεις ολα με αλλο ματι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 16:33

Ειλικρινα δεν εχω καταλαβει ακομα το λογο υπαρξης αυτου του thread!

Να υποθεσω οτι ισχυει κατι απο τα παρακατω :

-Μπηκε ο φινιτο να μας μαθει τους νομους της αγορας?
-Θελει μηπως να μας μαθει ποσο κοστολογουνται τα εξτρα?
-Εψαξε για στρομ απο το φορουμ και του φανηκαν ακριβα?
-Ξυπνησε στραβα το πρωι?

mouuuuuu

Τεσπα για να μην πολυλογουμε , οταν φινιτο ψαχνεις στρομα σε αυτο εδω το φορουμ ,
μπορει να μην βρεις την ευκαιρια ή τον μαλακα που προφανως ψαχνεις ,αλλα σου
εγγυωμαι οτι θα βρεις τα πιο περιποιημενα και με αγαπη φτιαγμενα στρομ που θα πετυχεις
,οπου και να ψαξεις.
Επειδη λοιπον εμεις με το στρομ δεν εχουμε μια απλη σχεση αλλα κατι παραπανω ,
κανε μου λοιπον την χαρη που θα μας κανεις και μαθημα με το ποσο να δωσουμε
αυτο που με θυσιες οι περισσοτεροι φτιαχνουμε καθε μερα με μερακι ,ακομα και σε
αυτες τις δυσκολες μερες που περναμε.

ΥΓ. Βαλε και καμια τελεια....μενω απο ανασες διαβαζοντας σε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 16:50

loxias έγραψε:
Ειλικρινα δεν εχω καταλαβει ακομα το λογο υπαρξης αυτου του thread!



ανα γεια σου ...........και + 1000

Ο πωλητής κρίνει και πουλάει όσο θέλει ,ο αγοραστής κρίνει και αγοράζει με βάση αυτό που παίρνει.
Αν δεν τα βρουν ...ο επόμενος !!!
Τι αναλύουμε ???
ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ !!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
tolismark
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tolismark

Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά
Registration date : 30/12/2010

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 16:56

Φίλε FΙΝΙΤΟ έχεις V-Strom ή θέλεις να πάρεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMAKIAS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
VSTROMAKIAS

Ηλικία : 45
Τόπος : AΡΙΔΑΙΑ
Registration date : 31/12/2009

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 17:51

FINITO έγραψε:
θα μαντεψω εγω ουτως η αλλως μαυτα που βλεπω εχω καταλαβει πως δεν πουλαμε εδω μεσα,κερδος βγαζουμε,λεφτα πως το λενε..επιχειρηση εχει γινει η πωληση vstrom πλεον..6000 αντε 5900 να φαινεται το πενταρι μπροστα..φιλικα παντα



ΑΑΑΑ......................ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! geia


ΑΝ ΗΣΟΥΝ απο τα παληκαρια απο δω μεσα που στερουνται απο την οικογενεια τους
και απο τα προσωπικα τους ΕΞΟΔΑ για να βαλουν μια βιδα-ενα εξτρα αξεσουαρ στην
ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ τους τοτε να σε εβλεπα αν ΣΚΟΤΩΝΕΣ την μηχανη σου.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΑΣ - ΚΑΨΟΥΡΑ ΚΑΙ Η ΚΑΨΟΥΡΑ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!



-ΦΙΛΙΚΑ παντα ετσι. Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://TEOBURNOUT@IN.GR
FINITO



Ηλικία : 37
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 03/04/2011

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 20:03

βρε οτι και να λετε γελαω πραγματικα..ολοι ειστε ιδιοκτητες vstrom , αν μιλησει κανενας υποψηφιος αγοραστης θα δειτε οτι εχει την ιδια αποψη..θυματα υπαρχουν πολλα θα βρειτε να τα πουλησετε ολοι τωρα τι μου λετε για σχεση αγαπης και ερωτα,μαλλον σας λειπει καμια καλη κοπελιτσα να σας αναπληρωσει τα κενα!με 700 ευρω ζουμε εξυπνακια μου εσυ αλλα θελεις να πεταξεις την εξυπναδα σου..λεφτα θα βγαλετε απο θυματα οχι απο αυτους που ξερουν.αλλα στην ελλαδα ετσι ειναι παντα πουλαμε ακριβα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 20:38

Finito οταν βρεις την ΄ευκαιρια΄ που ψαχνεις (3000 μοντ 08-09)

στειλε πμ να το παρω 2000 οταν το πουλας μιας και θα

εχει μεταχειριστει και απο εσενα το μηχανακι....


και μετα Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 327746 .....



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 20:44

Τι γινετε ρε γμτ...τον μαλακομαγνητη εχει το φορουμ τωρα τελευταια?
Ρε διαχειρισταδες αντε κλειδωστε το θεμα να τελειωνουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 20:48

Ρε συ FINITO, δε θα σχολιάσω το ύφος όσων λες, ούτε αυτά που λες. Θέλω όμως να σου κάνω κανα δυο ερωτήσεις:

Έχεις V-Strom?? Θέλεις να αγοράσεις V-Strom??
Γενικότερα εσένα τί σε ενδιαφέρει πόσο πουλάει ο καθένας τη μηχανή του?? Θέλω να πω πως εαν δω κάποια εξωφρενική τιμή σε κάτι που θέλω να αγοράσω, θα σκεφτώ "καλά μ@λ@κ@ς είναι?" και θα βρω κάτι άλλο.

Εσύ γιατί μπαίνεις σε κάποιο φόρουμ και κράζεις όλους τους ιδιοκτήτες μιας μηχανής??

Στο κάτω κάτω άσε τη μηχανή και χρησιμοποίησε τη συμβουλή σου. Βρες μια κοπελίτσα, πιο φθηνά θα σου έρθει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 20:50

loxias έγραψε:
Ρε διαχειρισταδες αντε κλειδωστε το θεμα να τελειωνουμε.

Όχι ρε παιδιά, μη το κλειδώσετε. Έχει ψωμί το θέμα.

Αφήστε να σκάσει λίγο το χειλάκι μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 21:13

FINITO έγραψε:
βρε οτι και να λετε γελαω πραγματικα..ολοι ειστε ιδιοκτητες vstrom , αν μιλησει κανενας υποψηφιος αγοραστης θα δειτε οτι εχει την ιδια αποψη..θυματα υπαρχουν πολλα θα βρειτε να τα πουλησετε ολοι τωρα τι μου λετε για σχεση αγαπης και ερωτα,μαλλον σας λειπει καμια καλη κοπελιτσα να σας αναπληρωσει τα κενα!με 700 ευρω ζουμε εξυπνακια μου εσυ αλλα θελεις να πεταξεις την εξυπναδα σου..λεφτα θα βγαλετε απο θυματα οχι απο αυτους που ξερουν.αλλα στην ελλαδα ετσι ειναι παντα πουλαμε ακριβα!


Φίλε μου θα σε παρακαλέσω να αλλάξεις ύφος και τόνο στα γραφόμενα σου. Είσαι νέο μέλος και δεν ξέρεις τι καπνό φουμάρει ο καθένας από εμάς εδώ μέσα. Να λείπουν χαρακτηρισμοί και γενικότητες γιατί μπορούμε και εμείς να χαρακτηρίσουμε, και πιο εύκολα από εσένα. Εκτός αν μπήκες εδώ μέσα για να βγάλεις τα απωθημένα σου και όχι για να σε αγκαλιάσει μια από τις μεγαλύτερες κοινότητες μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα. Αν συνεχίσεις το θέμα θα κλειδωθεί για αρχή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 21:32

terino έγραψε:
FINITO έγραψε:
βρε οτι και να λετε γελαω πραγματικα..ολοι ειστε ιδιοκτητες vstrom , αν μιλησει κανενας υποψηφιος αγοραστης θα δειτε οτι εχει την ιδια αποψη..θυματα υπαρχουν πολλα θα βρειτε να τα πουλησετε ολοι τωρα τι μου λετε για σχεση αγαπης και ερωτα,μαλλον σας λειπει καμια καλη κοπελιτσα να σας αναπληρωσει τα κενα!με 700 ευρω ζουμε εξυπνακια μου εσυ αλλα θελεις να πεταξεις την εξυπναδα σου..λεφτα θα βγαλετε απο θυματα οχι απο αυτους που ξερουν.αλλα στην ελλαδα ετσι ειναι παντα πουλαμε ακριβα!


Φίλε μου θα σε παρακαλέσω να αλλάξεις ύφος και τόνο στα γραφόμενα σου. Είσαι νέο μέλος και δεν ξέρεις τι καπνό φουμάρει ο καθένας από εμάς εδώ μέσα. Να λείπουν χαρακτηρισμοί και γενικότητες γιατί μπορούμε και εμείς να χαρακτηρίσουμε, και πιο εύκολα από εσένα. Εκτός αν μπήκες εδώ μέσα για να βγάλεις τα απωθημένα σου και όχι για να σε αγκαλιάσει μια από τις μεγαλύτερες κοινότητες μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα. Αν συνεχίσεις το θέμα θα κλειδωθεί για αρχή...


Λευτερη η αγαπη και το προδερμ δεν μας οδηγησε πουθενα ,οπως εχει αποδειχθει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 21:44

Ρε μαστορα, απαντησε μου λιγο... Αυτο εδω ειναι φτηνο ή ακριβο?

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1535965/

Γιατι εγω ψαχνω ενα αμαξακι φτηνο , μικρου κυβισμου, αλλα ο τυπος δινει αμαξι 45 ετων σε τιμη καινουριου!!!


Επειδη μαλλον ψαχνεις V-Strom αλλα δε σου βγαινουν τα κουκια, σε συμβουλευω να κοιταξεις προς BMW μερια.










Μετα παρε ενα τηλεφωνο τον Μαγκρεγκορ και τον Μπουρμαν και τραβα τους ενα χεσιδι που εχουν κανει τα GS να χτυπανε τιμες καινουριων στα μεταχειρισμενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.   Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 22:02

FINITO έγραψε:
βρε οτι και να λετε γελαω πραγματικα..ολοι ειστε ιδιοκτητες vstrom , αν μιλησει κανενας υποψηφιος αγοραστης θα δειτε οτι εχει την ιδια αποψη..θυματα υπαρχουν πολλα θα βρειτε να τα πουλησετε ολοι τωρα τι μου λετε για σχεση αγαπης και ερωτα,μαλλον σας λειπει καμια καλη κοπελιτσα να σας αναπληρωσει τα κενα!με 700 ευρω ζουμε εξυπνακια μου εσυ αλλα θελεις να πεταξεις την εξυπναδα σου..λεφτα θα βγαλετε απο θυματα οχι απο αυτους που ξερουν.αλλα στην ελλαδα ετσι ειναι παντα πουλαμε ακριβα!





Φίλο νομίζω ότι είσαι πολύ νέος και μιλάς με λάθος τρόπο, σε λάθος ανθρώπους, και σε λάθος βάση .
Θεωρώ ότι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις είναι να ζητήσεις συγνώμη ,να μάθεις τρόπους και μετά να ζητήσεις ΑΝ θέλεις βοήθεια απο μας.
Αλλιώς το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις μια αφίσα V-STROM στο δωμάτιο σου και να ονειρεύεσαι ότι την αγόρασες,γιατί μόνο στον ύπνο σου θα βρεις αυτό που ζητάς .

Εδώ μέσα έχουμε κανόνες δεν νομίζω να σου μίλησε κανείς με αυτό τον τρόπο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
 

Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση επί της τιμής μεταχειρισμένου Vstrom.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: