Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Philips Motovision H4 or not ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 03 2012, 23:02

Αποφασισαμε με το φιλαρακι μου Lamb-angelo να βαλουμε τα Philips Motovision H4 στα στρομακια μας (προσεχως θεμα "Τα διδυμα").
Ποιες ψειρες ταιριαζουν για αυτες τις λαμπες ?
Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο γενικα για εμπρος φωτισμο τυπου xenon ?

Επισης θα θελαμε να μαθουμε αν ειναι κατι το οποιο μπορουμε να το κανουμε μονοι μας (την αντικατασταση) η να παμε σε ενα μηχανικο αν παιζει καποιο ρισκο γενικοτερα.

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v-kougi
Member
Member
v-kougi

Ηλικία : 44
Τόπος : ροδος - ξανθη
Registration date : 25/04/2009

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 03 2012, 23:43

.. εχεις πολλες επιλογες για τις ψειρες..αναλογα το φωτισμο απο τις λαμπες σου..οσο για την α αντικατασταση οχι και μαστορα..δεν ειναι πανω απο πεντε λεπτα δουλεια η αλλαγη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 03 2012, 23:45

προτεινε μου καποιο σετακι σε παρακαλω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v-kougi
Member
Member
v-kougi

Ηλικία : 44
Τόπος : ροδος - ξανθη
Registration date : 25/04/2009

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 03 2012, 23:49

αυτα φοραω εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. και απο καταναλωση τιποτα... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 03 2012, 23:52

για τα πορειας ειναι αυτα ετσι ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v-kougi
Member
Member
v-kougi

Ηλικία : 44
Τόπος : ροδος - ξανθη
Registration date : 25/04/2009

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 03 2012, 23:54

για ψειρες ειναι αυτα που σου εδειξα... αν καταλαβα καλα η απορεια σου ηταν τι ψειρες να βαλεις μιας και τα πορειας εχεις καταληξει στις φιλιπς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΔευ Σεπ 03 2012, 23:56

δεν εχουμε καταληξει ακομα απλα περνουμε γνωμες απο κατοχους.
Ειπαμε για τις philips motovision γιατι εχουμε ακουσει καλα λογια.
Αν εχεις κατι καλυτερο στο μυαλο σου μας το λες αν θες.

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v-kougi
Member
Member
v-kougi

Ηλικία : 44
Τόπος : ροδος - ξανθη
Registration date : 25/04/2009

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 04 2012, 00:03

εγω οπως και πολλοι εχω τις μομο απο το παουερ μπαι που ειχαμε κανει,,, λεπτομερειες να σου πω την αληθεια δεν θυμαμε αλλα αν θες κανε μια ερωτηση στον γιωργο 4kings που το ειχε μελετησει το θεμα και μας ξελασπωσε.. εγω παντως ειμαι απολυτα ευχαριστημενος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 04 2012, 00:04

Σε ευχαριστω.

Κανεις αλλος με τις philips motovision για να μας δωσει και αυτος τα φωτα του?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 04 2012, 08:03

είμαι φαν της απλότητας, άρα για μένα απευθείας αποκλείονται τα ξένον. Η4 βρίσκεις και στο τελευταίο χωριό εν ανάγκη, αν χαλάσουν τα ξένον θες μια βδομάδα λύσε δέσε για να βρεις τη βλάβη (υπερβάλλω βέβαια).

Φοράω κάτι χρόνια τις ΜοτοΒισιον και τις βρίσκω υπέροχες. Πιο καλό φως από τις μαμά και το μεγάλο πλεονέκτημα της ορατότητας ακόμα και με ντάλα ήλιο (οι άλλοι να σε βλέπουν, όχι εσύ τους άλλους). Επίσης, οι μαμά λάμπες είναι κάτω από τη σέλα για περίπτωση ανάγκης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
pisherman
Member
Member
pisherman

Ηλικία : 48
Τόπος : ΓΙΩΡΓΟΣ - Αθήνα, Ηράκλειο - Κρήτης
Registration date : 24/10/2011

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 04 2012, 10:03

για ψείρες:
http://www.ebay.com/itm/140790632521?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_sacat%3D0%26_nkw%3D140790632521%26_rdc%3D1#ht_2883wt_1346


και επειδή μπορεί να ψαχτείς αργότερα... για πινακίδα:
http://www.ebay.com/itm/170723088621?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_nkw%3D170723088621%26_rdc%3D1#ht_2903wt_932
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤρι Σεπ 04 2012, 21:52

Καποιο site ή καταστημα εσωτερικου η εξωτερικου με καλες τιμες για τις motovision υπαρχει ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lamb-angelo

lamb-angelo

Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα
Registration date : 28/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 12:58

Παιδια μηπως καποιος ψαγμενος μπορει να μας πει τιμη για τις λαμπες κ που θα τις βρουμε πιο οικονομικα γιατι λογω δουλειας δεν προλαβαινουμε να το ψαξουμε κ πολυ....ευχαριστουμε προκαταβολικα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 13:00

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=6225

http://www.skroutz.gr/c/1252/moto_lights.html?keyphrase=Philips
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lamb-angelo

lamb-angelo

Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα
Registration date : 28/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 13:42

ευχαριστω για τη αμεση απαντηση.....και αλλη μια ερωτηση....επειδη βρηκα μεγαλη διαφορα στις τιμες θελω να ρωτησω....
Η philips moto vision H4 βγαζει μονο αυτη τη συγκεκριμενη λαμπα...δηλαδη δεν υπαρχει αλλος τυπος?μην παρω καμια πατατα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 13:43

lamb-angelo έγραψε:
ευχαριστω για τη αμεση απαντηση.....και αλλη μια ερωτηση....επειδη βρηκα μεγαλη διαφορα στις τιμες θελω να ρωτησω....
Η philips moto vision H4 βγαζει μονο αυτη τη συγκεκριμενη λαμπα...δηλαδη δεν υπαρχει αλλος τυπος?μην παρω καμια πατατα....

Η philips moto vision H4 βγαζει μονο αυτη τη συγκεκριμενη λαμπα...δηλαδη δεν υπαρχει αλλος τυπος

ναι

Very Happy Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την bandit στις Πεμ Σεπ 06 2012, 13:07, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lamb-angelo

lamb-angelo

Ηλικία : 39
Τόπος : αθηνα
Registration date : 28/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 13:50

bandit έγραψε:
lamb-angelo έγραψε:
ευχαριστω για τη αμεση απαντηση.....και αλλη μια ερωτηση....επειδη βρηκα μεγαλη διαφορα στις τιμες θελω να ρωτησω....
Η philips moto vision H4 βγαζει μονο αυτη τη συγκεκριμενη λαμπα...δηλαδη δεν υπαρχει αλλος τυπος?μην παρω καμια πατατα....


Η philips moto vision H4 βγαζει μονο αυτη τη συγκεκριμενη λαμπα...δηλαδη δεν υπαρχει αλλος τυπος

ναι

Very Happy Very Happy

πολυ ωραια τοτε....τις βρηκα στη νικαια με 9 ευρω τη μια....εδω και το καταστημα για οσους ενδιαφερονται....
http://www.e-autoshop.gr/advanced_search_result.php?keywords=moto+vision&osCsid=da0ba3287757a0eefda50a417aeaacc0&x=0&y=0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 14:03

Παραγγελθηκαν 4 κομματια μεσω του φιλου μου Lamb-Angelo (Κιμωνα).

Απογευμα παραλαμβανουμε και θα σας ενημερωσουμε.

Πρεπει να προσεξουμε κατι ιδιαιτερο σχετικα με την τοποθετηση τους ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 21:09

Καλησπέρα , χωρίς να θέλω να δημιουργήσω σύγχυση στην πρόθεση σας για την αγορά των συγκεκριμένων λαμπών και έχοντας εμπειρία από τις συγκεκριμένες λάμπες στην δική μου μοτο , θεωρώ ότι είναι αρκετά καλές στην απόδοση τους αλλά όχι ,κατά την δική μου πάντα άποψη ,όσο οι OSRAM night breaker plus H4.
Τα πλην που έχουν οι Osram είναι :η τιμή σε σχέση με την τιμή που ονομάζετε για τις Philips (21ευρω και οι δύο)
η διάρκεια ζωής σε σχέση με τις απλές.

Το μεγάλο συν για εμένα πάντα ,είναι η απόδοση την νύχτα και σε δρόμους χωρίς ίχνος φωτισμού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 21:14

Φιλε μου σε ευχαριστω για την αποψη σου και φυσικα δεν δημιουργεις καμμια συγχυση. Μεγαλα παιδια ειμαστε αλλωστε.
Πιστευω οτι με 18 ευρω το σετακι που πηραμε, απο τον εργοστασιακο φωτισμο θα ειμαστε σε αρκετα καλυτερη μοιρα.
Δεν αγορασαμε και σπιτι στην τελικη.
Οταν τις βαρεθουμε τις αλλαζουμε με τις OSRAM και βλεπουμε και αυτες. geiamas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 21:23

ReBeLoS έγραψε:
Φιλε μου σε ευχαριστω για την αποψη σου και φυσικα δεν δημιουργεις καμμια συγχυση. Μεγαλα παιδια ειμαστε αλλωστε.
Πιστευω οτι με 18 ευρω το σετακι που πηραμε, απο τον εργοστασιακο φωτισμο θα ειμαστε σε αρκετα καλυτερη μοιρα.
Δεν αγορασαμε και σπιτι στην τελικη.
Οταν τις βαρεθουμε τις αλλαζουμε με τις OSRAM και βλεπουμε και αυτες. geiamas

Σε ότι έχει να κάνει με τις εργοστασιακές λάμπες ,εννοείται ότι δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης οι philips είναι πολύ ανώτερες!!
Τις έχω δοκιμάσει όπως αρχικά έκανα αναφορά. Σε ότι έχει να κάνει με την τιμή που πήρατε για το προϊον είναι πολύ καλή!!

geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 21:26

και εγω θεωρησα απο το ψαξιμο που εκανα οτι η τιμη ειναι πολυ καλη και γιαυτο ανεβασα και το θεμα στις προσφορες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 21:26

οσον αφορα την εγκατασταση τους πρεπει να προσεξουμε κατι ιδιαιτερο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 21:30

Όχι δεν υπάρχει κάτι που θα σας δυσκολέψει!!

Απλά αποφυγή στην επαφή των χεριών με τα γυάλινα στοιχεία του λαμπτήρα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nickolaos στις Τετ Σεπ 05 2012, 21:32, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Philips Motovision H4 or not ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Philips Motovision H4 or not ?   Philips Motovision H4 or not ? Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2012, 21:31

ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Philips Motovision H4 or not ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: