Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βοηθεια για Defcom 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μάης 25 2013, 15:43

Αχιλλεα εχουμε την ιδια μηχανη αλλα εγω στον συναγερμο ειχα προσθεσει κραδασμικο, μπουτον σελλας πριν 2 μηνες και η τηλεειδοποιηση μπηκε συμπληρωματικα. Καλυτερα συνενοησου οπως σου ειπε και ο Ανδρεας με τον Θαναση απευθειας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
everg
Member
Member
everg

Ηλικία : 52
Τόπος : ΓΑΛΑΤΑΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ-ΑΙΓΑΛΕΩ CITY
Registration date : 30/01/2009

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μάης 25 2013, 15:47

Αχιλλεα αν αγορασεις απο το 2 fast την τηλεειδοποιηση που πηρε ο Νικος ακου πως την συνδεεις:
-Το (-) μαυρο καλωδιο στο (-) της μπαταριας
-Το κοκκινο καλωδιο το συνδεεις στο πισω φλασακι στο (+) κολλας και την κεραιουλα που εχει στην πλαστικη βασουλα και εισαι οκ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μάης 25 2013, 16:51

Ο Θανάσης έχει τηλεειδοποίηση αλλά θα στο πει και μόνος του (και μπράβο του για αυτό) ότι την έχει στα 60 ευρώ ενώ μπορείς από αλλού να την αγοράσεις φτηνότερα.
Εγω την έχω πάρει και περιμένω προς το παρόν (με μάτιασε ο Rebelos) γιατί θέλω να του βάλω και κραδασμικό και οι τρόμπες της meta του λένε ότι να ναι ημερομηνίες, οπότε περιμένω να του φέρουν για να πάω να τα κάνω όλα μαζί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achilleas1956

Achilleas1956

Ηλικία : 67
Τόπος : Μαρουσι
Registration date : 24/02/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μάης 25 2013, 17:19

Νικόλα έχεις δικιο απλά ήθελα να δω τι με περιμένει αλλα τωρα tribit και ΕΣΥ με βάλατε στο τρυπάκι να βάλω και κραδασμικό οπότε σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να τηλεφωνήσω για τα περαιτέρω.
Everg σε ευχαριστώ για την βοήθεια, για την περίπτωση που το κάνω μόνος μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουν 05 2013, 18:56

More news on my upgrade:
Δυστυχώς το φωτορεπορτάζ ακυρώθηκε λόγω έλειψης φόρτισης μπαταρίας (κάτι παίζει με τις μπαταρίες μου τον τελευταίο καιρό να το προσέξω...)
Μπήκε το κραδασμικό (επιτέλους η meta αξιώθηκε να στείλει), μπήκε η παγιδα στη σέλα, μπήκε και η τηλεειδοποίηση, όλα άψογα. Το καλό με το κραδασμικό είναι ότι η ευαισθησία του είναι πολύ εύκολο να ρυθμιστεί με ένα κατσαβιδάκι σε περίπτωση που θέλει κανείς να το κάνει μιγιάγγιχτο ή να το κάνει φεεεεεετα.
Ο Θανάσης γαμώ τα παιδιά, πολύ συμπαθητικός, απαντούσε σε κάθε μου απορία και μου εξηγούσε αρκετά αναλυτικά για τα του συναγερμού μας. Επίσης πολύ περιποιημένη δουλειά και διόρθωσε και κάποια λάθη που είχαν γίνει (και συνηθίζεται να γίνονται) στην αρχική τοποθέτηση του συναγερμού. Για αυτό το λόγο άλλο ένα μεγάλο + από εμένα για το Θανάση. Δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί από το forum τον έχουν επισκευθεί.
Επίσης σήμερα ήταν να πάει και άλλος ένας Στέφανος για τα ίδια πράγματα και ήθελε να μας βάλει μαζί αλλά του το ανέβαλε μου είπε. Στέφανε ακούς? πολύ καλόπαιδο ο Θανάσης Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Decepticon650
Member
Member
Decepticon650

Τόπος : πατρα
Registration date : 08/10/2011

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Οκτ 02 2013, 12:54

παιδια καλησπερα !!!!θελω να βαλω τηλεειδοποιηση πανω στον συναγερμο defcom 3 και αυτο που εφερνε το toofast.... πλεον εχει τελειωσει και δεν ξερω που θα βρω κατι αντιστοιχο μηπως καποιος μπορει να βοηθησει σε αναζητηση κατι τετοιου ....ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Decepticon650
Member
Member
Decepticon650

Τόπος : πατρα
Registration date : 08/10/2011

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: http://www.toofast.gr/showprod.php?id=478   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 04 2013, 12:21

παιδια δεν εχει βρει κανεις κατι αντιστοιχο αλλου http://www.toofast.gr/showprod.php?id=478
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 04 2013, 12:35

Decepticon650 έγραψε:
παιδια δεν εχει βρει κανεις κατι αντιστοιχο αλλου    http://www.toofast.gr/showprod.php?id=478
Την φέρνει ο Θανάσης στο 2102772762, αλλα αγοράζει ακριβότερα απο τα 20ευρω που την πούλαγε ο τύπος.
Παρτον ένα τηλέφωνο να σου πει αν θελεις μια τιμή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Decepticon650
Member
Member
Decepticon650

Τόπος : πατρα
Registration date : 08/10/2011

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 04 2013, 13:03

ναι τον πηρα τον ανθρωπο εξαιρετικος μου το εξηγησε .....αλλα δεν ηταν στην τιμη των 20 ευρω ....γιαυτο ρωτησα μηπως καποιος απο αλλο καταστημα εχει βρει κατι σε παραπλησιο καταστημα σε κοντινη τιμη ..... θα το εκτιμουσα.... σε ευχαριστω andreasp για την απαντηση .. Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 04 2013, 14:25

Decepticon650 έγραψε:
ναι τον πηρα τον ανθρωπο  εξαιρετικος  μου το εξηγησε .....αλλα δεν ηταν στην τιμη  των 20 ευρω  ....γιαυτο ρωτησα μηπως καποιος απο αλλο καταστημα εχει βρει κατι σε παραπλησιο  καταστημα σε κοντινη τιμη ..... θα το εκτιμουσα.... σε ευχαριστω  andreasp για την απαντηση .. Very Happy 
Δεν ξέρω αν ποτε ξαναεμφανιστει στα 20 ευρώ...
Προσωπικά δεν το έχω ξαναδεί πουθενά σε τέτοια τιμή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas_Ath
Member
Member
Kostas_Ath

Ηλικία : 44
Τόπος : ΓΛΥΦΑΔΑ - ΜΑΝΤΟΥΔΙ
Registration date : 26/09/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 04 2013, 15:30

Αυτό ή Αυτό σου κανει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 04 2013, 17:02

Αυτό που του λες είναι proximity sensor όχι τηλεειδοποίηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas_Ath
Member
Member
Kostas_Ath

Ηλικία : 44
Τόπος : ΓΛΥΦΑΔΑ - ΜΑΝΤΟΥΔΙ
Registration date : 26/09/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 04 2013, 17:50

Ώπα... Γράψε λάθος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Decepticon650
Member
Member
Decepticon650

Τόπος : πατρα
Registration date : 08/10/2011

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 05 2013, 10:06

Εκανα και γω μια αναζητηση αλλα δεν μπορω να το βρω σαν πακετο ....η προσθηκη τηλεειδοποιησης εχει κανα 60 αρι στον θαναση... και γιαυτο ειπα μηπως καποιος το βρει καπου φθηνοτερα σαν πακετο το beeper.... αν δει κατι καποιος.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xshark7x

xshark7x

Ηλικία : 40
Τόπος : Athens
Registration date : 09/10/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31 2014, 01:37

Καλησπερα. Σημερα εβαλα κραδασμικο. Σελας αισθητηρα. Τηλεειδοποιηση. Θανασης κορυφη. Γαμω τα παιδια κ γνωστης του αντικειμενου.

Απο Μετα ειναι για γελια. Πηρα τηλ 3 φορες. 3 διαφορετικα πραγματα ακουσα. Χαος!

Αγορασα απο toofast τηλεειδοποιηση 30ευρω την κλασσικη beeper.
50 euro με τοποθετηση ολων απο θαναση. Για την δουλεια που εκανε πηρε πολυ λιγα σε φαση που ντραπηκα. Οργανομενη τοποθετηση κ αλλαγη σημειου συναγερμου. Αδιαβροχοποιηση εξαρτηματων. Ρυθμιζομενη ευαισθησια κραδασμικου. Αρκετα ευαισθητος ειδικα στο πισω μερος. Τοποθετημενος αισθητηρας ακριβως στην μεση. Αισθητηρας σελας ειναι σαν κουμπακι αναδιπλουμενο φαση κεραια ραδιοφωνου με ταση προς τα πανω. διπλα απο το σημειο που κλειδωνει η σελα. Μολις βγαλεις σελα σηκωνεται κ οπλιζει. Πολυ χρησιμο. Τηλεειδοποιηση για τα 30 ευρω αξιζει με χιλια. Εμβελεια ικανοποιητικη. 3ος οροφος κ μηχανη στην διπλανη πολυκατοικια. Το μειον ειναι οτι το beeper ειναι θηριο. Δεν μπαινει στο μπρελοκ.

80 ευρω αναβαθμιση πιστευω αξιζει. Αν τον πηρες κ τσαμπα με την μηχανη. Αλλιως δωσε 400 για σκορπιο.
Οποιος ειναι κοντα νεα ιωνια ανεπιφυλακτα θανασης. Ηχεια ενισχυτες οτι θες!!! Εγω απο κεντρο πηγα.

Επισης απο toofast disklock με συναγερμο 19 ευρω. Σειρηνα αρκετα δυνατη αλλα αν την καλυψεις με το χερι ουτε στο μισο μετρο δεν ακουγεται. Την βαζω στο μεσα μερος της ζαντας για δυσκολη προσβαση χεριου για καλυψη ηχειου. Απλη κλειδαρια για extra προστασια.

Χρονο να χεις να ξεκλειδωνεις αλλα οποιου του χουν φαει το εργαλειο... με νιωθει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xshark7x

xshark7x

Ηλικία : 40
Τόπος : Athens
Registration date : 09/10/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 15 2014, 18:48

Decepticon650 έγραψε:
παιδια δεν εχει βρει κανεις κατι αντιστοιχο αλλου    http://www.toofast.gr/showprod.php?id=478

την ξαναεφερε ο ιδιος με αλλη τιμη, 34
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xshark7x

xshark7x

Ηλικία : 40
Τόπος : Athens
Registration date : 09/10/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 15 2014, 18:51

everg έγραψε:
Αχιλλεα αν αγορασεις απο το 2 fast την τηλεειδοποιηση που πηρε ο Νικος ακου πως την συνδεεις:
-Το (-) μαυρο καλωδιο στο (-) της μπαταριας
-Το κοκκινο καλωδιο το συνδεεις στο πισω φλασακι στο (+) κολλας και την κεραιουλα που εχει στην πλαστικη βασουλα και εισαι οκ

Αν το συνδεσεις ετσι καθε φορα που θα αναβει το φλας θα χτυπαει η τηλεειδοποιηση χαχα
το + το βαζεις στο καλωδιο του συναγερμου που δινει ρευμα στην σειρηνα οταν οπλιζει κ χτυπαει.
ειναι τερμα απλη η συνδεση της τηλεειδοποιησης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Decepticon650
Member
Member
Decepticon650

Τόπος : πατρα
Registration date : 08/10/2011

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 16 2014, 18:06

Σε ευχαριστω πολυ φιλε !!την πηρα ηδη και την τοποθετησα!!!! merci 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chrismath



Registration date : 22/02/2014

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 02:30

Καλημέρα παιδιά, εγω εχω το εξης θεμα, πηρα πριν λιγο καιρο ενα Kawasaki Versys με εγκατεστημενο τον εν λογω συναγερμο, αλλα το προβλημα ειναι οτι αν τον κλειδωσω με το χειριστηριο βαραει η σειρηνα οποτε θελει, οποτε μενει με το κλειδωμα μονο του imobilizer. Τα εχει φτυσει μηπως ο συναγερμος; Κι αν ναι ισχυει η εγγυηση εφ'ορου ζωης;
Καλως σας βρηκα, να είστε καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 07:31

chrismath έγραψε:
Καλημέρα παιδιά, εγω εχω το εξης θεμα, πηρα πριν λιγο καιρο ενα Kawasaki Versys με εγκατεστημενο τον εν λογω συναγερμο, αλλα το προβλημα ειναι οτι αν τον κλειδωσω με το χειριστηριο βαραει η σειρηνα οποτε θελει, οποτε μενει με το κλειδωμα μονο του imobilizer. Τα εχει φτυσει μηπως ο συναγερμος; Κι αν ναι ισχυει η εγγυηση εφ'ορου ζωης;
Καλως σας βρηκα, να είστε καλα

Θανάσης Μόσχος 2102772762. Κατά τις 9.30 θα είναι στο μαγαζί. Παίρνεις τηλέφωνο, και του λές ακριβώς αυτά που έγραψες απο πάνω.
Κανονίζετε ένα ραντεβού , να το δεί και να το φτιάξει απο κοντά.
Ο Θανάσης είναι εξουσιοδοτημένος της META.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chrismath



Registration date : 22/02/2014

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 09:52

Ευχαριστώ Αντρέα, θα το κάνω, αν και η συνάντηση είναι δύσκολη καθώς είμαι Πάτρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 09:56

Παρτον εστω τηλεφωνο να σου πει, αν και τον ρωτησα, και το πρωτο που μου ειπε, ειναι μηπως εχει παρει νερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Persis



Registration date : 01/03/2017

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 01 2017, 14:04

Πρόβλημα defcom3, 4 μπιπ στην απενεργοποίηση κ 1 μπιπ στην ενεργοποίηση χωρίς να αναβοσβήνουν τα φλας. Το πρόβλημα λύνεται με την απενεργοποίηση του sleep mode. Εμένα μου το έκανε χωρίς να περάσει ο χρονος που χρόνος ώστε να πρέπει να μπει σε sleep mode
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βοηθεια για Defcom 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: