Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βοηθεια για Defcom 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 28 2012, 15:02

Μολις καλεσα στην Meta στην Βουλιαγμενης και μου ειπαν οτι ο Defcom3 δεν δεχεται κραδασμικο και οτι ειναι εκτος των προδιαγραφων του.
Εχει βαλει καποιος στον συγκεκριμενο συναγερμο κατι τετοιο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 28 2012, 15:15

ReBeLoS έγραψε:
Μολις καλεσα στην Meta στην Βουλιαγμενης και μου ειπαν οτι ο Defcom3 δεν δεχεται κραδασμικο και οτι ειναι εκτος των προδιαγραφων του.
Εχει βαλει καποιος στον συγκεκριμενο συναγερμο κατι τετοιο ?


Ειμαι στον θαναση, πινω καφε, του διαβαζω το post σου και γελαει!
Παρτον στο 2102772762 να κανονισεις, ποτε να περασεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 15:29

Πριν λιγο γυρισα απο τον Θαναση.
Απλα επαγγελματιας με ολη τη σημασια της λεξης.
Πιο πολλα δεν θα πω απλα οποιος εχει meta και δεν ειναι ικανοποιημενος με την αποδοση του συναγερμου ας τον επισκεφτει με κλειστα τα ματια.
Μπηκε κραδασμικο και μπουτον σελας.

ΥΓ. Ανδρεα χαρηκα που σε γνωρισα και ευχαριστω !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black_hawk
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
black_hawk

Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΑΤΡΑ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
Registration date : 10/03/2011

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 18:13

για δωσε καμια πληροφορια...
τι μπηκε και ποσο κοστησε...????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 18:16

Μπηκε οπως ειπα κραδασμικο της Meta και μπουτον για να χτυπαει ο συναγερμος αν βγει η σελα συνολο 40 ευρω.
Με φυσακια κτλ εντελως εργοστασιακη φαση. Δεν κοπηκε ουτε ενα καλωδιο.
Περιτο να σου πω οτι ο συναγερμος με το κραδασμικο, το οποιο εχει και ρυθμιστη ευαισθησιας, "ξυπνησε" .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black_hawk
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
black_hawk

Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΑΤΡΑ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
Registration date : 10/03/2011

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 18:20

μια χαρα.... πολυ καλη τιμη...
τωρα θυμηθηκα οτι ειχαν πει και σε εμενα οτι δεν μπαινει κραδασμικο στον ΜΕΤΑ αλλα οταν ρωτουσα να μου πουν το γιατι μου εδιναν ασαφης απαντησεις.. οτι και καλα ειναι μονο για αμαξια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 18:21

Ενημερωτικα ρωτησα για το φιλαρακι μου που φοραει spyball αν μπαινει το μπουτον για την σελα και η απαντηση ηταν οτι ναι μπαινει κανονικα και με πολυ μικρο κοστος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04 2013, 18:22

ReBeLoS έγραψε:
Ενημερωτικα ρωτησα για το φιλαρακι μου που φοραει spyball αν μπαινει το μπουτον για την σελα και η απαντηση ηταν οτι ναι μπαινει κανονικα και με πολυ μικρο κοστος.

Βαλτο και θα με θυμηθεις. Εγω με τον συναγερμο ειχα εντελως απογοητευτει με τον τροπο που λειτουργουσε.
Τωρα ειναι οπως πρεπει.

Επισης ειπα στο Θαναση και μου απενεργοποιησε και το immobilizer που επαιρνε μπρος μονο του μετα απο 50 δευτερολεπτα και που ηταν εντελως σπαστικο οταν σταματαγα για βενζινη, τσιγαρα κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 11:50

Ξεθάβω το thread για να ρωτήσω και εγώ κάτι για τον Defcom 3
Το κραδασμικό που λέτε είναι απλά για αν βγαίνει η σέλα ή ουσιαστικά βελτιώνει και την ευαισθησία του συναγερμού?
Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν μπαίνει και τηλεειδοποίηση στον συναγερμό (φαντάζομαι πως η απάντηση είναι θετική)
Αυτός ο Θανάσης που λέτε έχει ή τα αγοράζω χώρια και του τα πηγαίνω να τα βάλει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pisherman
Member
Member
pisherman

Ηλικία : 48
Τόπος : ΓΙΩΡΓΟΣ - Αθήνα, Ηράκλειο - Κρήτης
Registration date : 24/10/2011

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 11:58

tribit έγραψε:
Ξεθάβω το thread για να ρωτήσω και εγώ κάτι για τον Defcom 3
Το κραδασμικό που λέτε είναι απλά για αν βγαίνει η σέλα ή ουσιαστικά βελτιώνει και την ευαισθησία του συναγερμού?
Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν μπαίνει και τηλεειδοποίηση στον συναγερμό (φαντάζομαι πως η απάντηση είναι θετική)
Αυτός ο Θανάσης που λέτε έχει ή τα αγοράζω χώρια και του τα πηγαίνω να τα βάλει?

Άλλη η παγίδα κάτω από την σέλα, άλλο το κραδασμικό. Δεν έχουν σχέση το ένα με το άλλο.
Τηλεειδοποιήση μπαίνει. Την είχα πάρει κανά 15άρι εάν θυμάμαι καλά από κατάστημα στην Αργυρούπολη. Οταν την πήγα για τοποθέτηση ο Θανάσης μου είπε ότι έχει και αυτός βέβαια.
Σε κάθε περίπτωση πριν πας κάνε του εάν τηλέφωνο και συννενοήσου μαζί του. Είναι καλό παιδί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 12:01

Το κραδασμικό τι είναι δηλαδή? Βελτιώνει την ευαισθησία του συναγερμού?
Αν είναι έτσι, τότε δεν είναι λίγο αχρείαστη η παγίδα για τη σέλα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 12:51

tribit έγραψε:
Ξεθάβω το thread για να ρωτήσω και εγώ κάτι για τον Defcom 3
Το κραδασμικό που λέτε είναι απλά για αν βγαίνει η σέλα ή ουσιαστικά βελτιώνει και την ευαισθησία του συναγερμού?
Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν μπαίνει και τηλεειδοποίηση στον συναγερμό (φαντάζομαι πως η απάντηση είναι θετική)
Αυτός ο Θανάσης που λέτε έχει ή τα αγοράζω χώρια και του τα πηγαίνω να τα βάλει?

ο Θανάσης έχει ότι θα χρειαστεί.
Το κραδασμικό είναι αισθητήρας κραδασμού για τον συναγερμό. Απο την μάνα του δεν έχει. Εχει μόνο κλισιόμετρο. Αντιλαμβάνεται μόνο την αλλαγή κλίσης. Δηλαδή αν σηκωθεί απο το σταντ το μηχανάκι.
Με το κραδασμικό, αντιλαμβάνεται τον κραδασμό που θα φάει, αν π.χ το χτυπήσει κάποιος.
Η επαφή στη σέλα, κάνει δουλειά ώστε αν κάποιος σου ξηλώσει την σέλα, για να "δουλέψει" απο κάτω στον συναγερμό, να χτυπήσει ο συναγερμός κατευθείαν.
Κατ εμέ, είναι αναγκαία και τα δύο.
Αν θέλεις να ρωτήσεις τον Θανάση οτιδήποτε, πάρτον στο 2102772762.
Εννοειτε πως και τηλεειδοποιηση μπαίνει. Απο την απλή με buzzer, μέχρι τηλεειδοποίηση σε κινητό ή και δορυφορικό σύστημα εντοπισμού.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 13:31

Μίλησα με το θανάση πολύ κομπλέ ακούστηκε.
Περιμένω την τηλεειδοποίηση να μου έρθει και θα πάω για γενική θωράκιση.
Θα γράψω εντυπώσεις όταν γίνει η δουλειά
ευχαριστώ και πάλι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 13:44

Ποια τηλεειδοποιηση πηρες και απο που για τον defcom ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 14:04

Πήρα αυτό http://www.toofast.gr/showprod.php?id=478 που είδα ότι το έχουν και αρκετοί από εδω και λένε ότι είναι καλό.
Παίζει κάτι άλλο καλύτερο? καλό δεν είναι αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 14:20

tribit έγραψε:
Πήρα αυτό http://www.toofast.gr/showprod.php?id=478 που είδα ότι το έχουν και αρκετοί από εδω και λένε ότι είναι καλό.
Παίζει κάτι άλλο καλύτερο? καλό δεν είναι αυτό?

Πολλά καλύτερα παίζουν, αλλά και αυτό, κάνει αυτό που υπόσχεται, τουλάχιστον στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Απλά το θέμα είναι, πόσο μακριά θα πιάνει, αν είναι στο υπόγειο το μηχανάκι... ή εσύ στον 3ο όροφο και στην πίσω μεριά της οικοδομής.. και κατα πόσο θα το κουβαλάς ή όχι.
Πάντως αυτές οι τηλεειδοποιήσεις, έμπαιναν πριν απο 10 χρόνια...και τώρα ξαναεμφανιστήκαν.
Σε αυτά τα λεφτά πάντως, δεν πρόκειται να βρεις τίποτα καλύτερο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 14:32

Κοίτα εγώ το θέλω για να πιάνει από την πυλωτή κάθετα μέχρι τον 3ο όροφο όταν μένω στην κοπελιά μου. Σε ένα άλλο thread κάποιος έγραφε ότι το δοκίμασε στον 4ο και έπιανε. Βέβαια το πιο σημαντικό για μένα είναι το κραδασμικό γιατί αν ξεκινήσει να βαράει ο συναγερμός στο στενάκι που μένω που δεν χωράει ούτε βανάκι και που έχει και 4 σκυλιά θα σηκωθεί όλη η γειτονιά στο πόδι, δεν γίνεται να μην ξυπνήσω. Οπότε είναι λίγο overkill η τηλεειδοποίηση αλλά φύλαγε τα ρουχα σου για να έχεις τα μισά.

Τώρα σε καφέδες κλπ προσπαθώ να το παρκάρω κοντά μου και να το βλέπω. Σίγουρα πάντως πάνω από 500 μέτρα δε νομίζω πως θα το παρατήσω σε περίεργα μέρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 21:15

Μολις με το καλο το εγκαταστησεις ριξε ενα update να μας πεις αν παιζει σωστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 21 2013, 14:21

Λογικά θα πάω αύριο μιας και αύριο θα μου έρθει η τηλεειδοποίηση.
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.
Ο περιμετρικός αισθητήρας έχουμε καμιά εικόνα αν μπαίνει στον defcom 3 και πόσο περίπου πάει το μαλλί?
Δεν είναι προτιμότερος από το κραδασμικό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pisherman
Member
Member
pisherman

Ηλικία : 48
Τόπος : ΓΙΩΡΓΟΣ - Αθήνα, Ηράκλειο - Κρήτης
Registration date : 24/10/2011

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 21 2013, 14:26

Φίλε ο περιμετρικός θα σου φάει την μπαταρία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 21 2013, 23:59

Tribit περιμενουμε τα αποτελεσματα !!
Μην ξεχασεις να μας κανεις ενα μινι review.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 22 2013, 08:04

Εννοείται!
Μέχρι το τέλος της εβδομάδος θα έχει γίνει η δουλειά και θα προσπαθήσω να έχω και φωτορεπορτάζ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THEOD



Registration date : 11/05/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 22 2013, 10:38

Στον Def-com 3 έχουν χαθεί τα αρχικά κωδικά του συναγερμού που υπήρχαν σε μια κόκκινη κάρτα κατά την αρχική αγορά του από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη της μηχανής. Αυτό σημαίνει ότι αν συμβεί κάτι με το immobilizer δεν έχω τρόπο να το κάνω manual reset... Ρώτησα στην αντιπροσωπεία και μου ζητάνε 30 ευρώπουλα μόνο για την έκδοση νέων κωδικών, και επιπλέον 20 ευρώ για το μπουτόν ασφάλισης σέλλας + 20 ευρώ εργατικά. Σύνολο δηλαδή 70 ευρώπουλα...
Τα θεωρώ πολλά. Υπάρχει κάποια φθηνότερη λύση ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 22 2013, 18:00

Παρε τηλέφωνο τον Θανάση που αναφέρανε και πιο πριν τα παιδιά. Ίσως να σου βγει φθηνότερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοηθεια για Defcom 3   Βοηθεια για Defcom 3 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 25 2013, 00:48

Σημερα πηγα και τοποθετηθηκε η τηλεειδοποιηση.
Κανει ακριβως οτι υποσχεται χωρις κανενα προβλημα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βοηθεια για Defcom 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: