Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10 2012, 18:08

Καλησπέρα στο φόρουμ! Δεδομένου οτι πολλοί απο εμάς έχουμε βάλει bagster στις μηχανές μας, θα ήθελα να ρωτήσω με ποιό τρόπο μπορούμε να το συντηρούμε ώστε να αντέξει τα μέγιστα στο χρόνο; Υπάρχει κάποιο σπρέη που το συντηρεί και το προστατεύει ταυτόχρονα; Μιλάω βεβαίως για αδιαβροχοποίηση λόγω βροχών το χειμώνα καθώς και για έκθεση στον ήλιο λόγω υψηλών θερμοκρασιών το καλοκαίρι. Έχω ακούσει διάφορα για σπρέη σιλικόνης κλπ κλπ αλλά είναι σίγουρο πως σαν χημικά δεν επηρεάζουν το δέρμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guskafetzo
Member
Member
Guskafetzo

Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
Registration date : 27/03/2010

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10 2012, 18:56

Εγω φίλε μου Τάσο βάζω σπρέι σιλικονης κ προστατεύει το δέρμα
κ του χαρίζει μια γυαλάδα. Τώρα άμα θέλεις μπορείς να βάλεις κ βαζελινη
κ ειδικά αυτές που είναι για τα μωρά αφου μιλήσες για το δέρμα αλλα
εκει θα έχεις ζόρι στην εφαρμογή του ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10 2012, 19:14

το εχω 5 χρονια και δεν του βαζω τιποτα και ως τοσο δεν εχει παθει τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolismark
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tolismark

Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά
Registration date : 30/12/2010

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10 2012, 19:37

Bretsos έγραψε:
το εχω 5 χρονια και δεν του βαζω τιποτα και ως τοσο δεν εχει παθει τιποτα.

+650
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10 2012, 20:08

Το δέρμα του μπαγκστερ δεν χαλάει εύκολα, έχει μεγάλες αντοχές. Αυτό που πονάει είναι η κλωστή στις ραφές. Το πρώτο μου μπαγκστερ το κράτησα περίπου 5,5 χρόνια μέχρι που άρχισαν οι ραφές να κόβονται από την πολυκαιρία, τον ήλιο κτλ. Τότε βέβαια τη μηχανή μου την έβλεπε πολύ ο ήλιος και μέχρι ένα σημείο το δικαιολογώ. Με ένα σπρέυ σιλικόνης και ένα πανάκι αν το περάσεις τότε θεωρώ πως θα είσαι κομπλέ για πολύ καιρό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Xouve



Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 30/07/2010

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΔευ Ιουν 11 2012, 11:04

Είμαι περίπου στα 4 χρόνια και το μόνο που βαζω είναι νερακι και σαπουνάδα.Δεν εχει πάθει τίποτα και μετα απο κάθε πλύσιμο ειναι σαν καινούριο.Βεβαια όπως προανέφεραν και οι φίλοι πιο πρίν παίζει ρόλο αν την μηχανη την εχουμε σε parking μακριά απο ήλιο ,ο οποίος σκληραίνει και κάνει ξερές τις δερματινες επιφάνειες με αποτελεσμα με την πάροδο του χρόνου να δημιουργουνται ζάρες-σκασίματα πάνω στο δέρμα καταστρέφοντάς το.
Υπάρχουν ειδικες "κρέμες" συντηρισης δέρματος τις οποίες μπορουμε να βρούμε σε σουπερμαρκετ-βενζιναδικα κλπ αλλά η φθηνη και καλη λυση είναι βαζελίνη .Την σιλικόνη προσωπικα την χρησιμοποιώ στα λαστιχένια σωληνακια της μηχανης τα οποια και συντηρεί και τα κάνει να φαίνονται καινουργια Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paulsin
Member
Member
paulsin

Ηλικία : 40
Τόπος : Filirian-Porto Salonico
Registration date : 22/04/2009

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΤρι Ιουν 12 2012, 00:47

Εγω δοκιμασα με nivea κ μωρομαντηλο.

Το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2FAST4U(GEORGES)
Member
Member
2FAST4U(GEORGES)

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΡΕΒΕΖΑ
Registration date : 16/08/2011

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΤρι Ιουν 12 2012, 09:27

δεν έχω ακόμα αλλά όταν βάλω θα βάζω αυτό που βάζω στα δέρματα στο αυτοκίνητο είναι μια αλοιφή της ARMOR ALL για καθαρισμό -ενυδάτωση των δερμάτων. στο αμάξι μου έχει βγεί καλό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GD
Member
Member
GD

Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 15/03/2011

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΤρι Ιουν 12 2012, 11:57

Εγώ με την σειρά μου το βάζω και λίπος φώκιας είναι πολύ καλό για τα δέρματα και το βρίσκεις σε μαγαζί με είδη περιποίησης παπουτσιών και είναι και οικονομικό(3-4 ευρώ αν θυμάμαι καλά).Μια στις τόσες και τις υπόλοιπες με σπρέι σιλικόνης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΤρι Ιουν 12 2012, 20:02

GD έγραψε:
Εγώ με την σειρά μου το βάζω και λίπος φώκιας είναι πολύ καλό για τα δέρματα και το βρίσκεις σε μαγαζί με είδη περιποίησης παπουτσιών και είναι και οικονομικό(3-4 ευρώ αν θυμάμαι καλά).Μια στις τόσες και τις υπόλοιπες με σπρέι σιλικόνης.


τι σου φταίει η φώκια βρε .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΤετ Ιουν 13 2012, 14:43

κι εγώ βάζω (κάπου, κάπου, όχι συχνά) γαλάκτωμα σιλικόνης και είναι μια χαρά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΤετ Ιουν 13 2012, 14:49

geo έγραψε:

τι σου φταίει η φώκια βρε .

+650
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gogosmama

gogosmama

Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Registration date : 27/05/2011

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 07 2012, 22:42

Παιδιά εγώ το βάζω σε σκιά και δεν έχει πάθει τίποτα!!!!!!!!!!! ZESTI
Το έχω εδώ και μια ολόκληρη μέρα!!!!! lol!


Σήμερα το έβαλα καινούργιο........ μ ε γ ι ά μου!!!!!
Ίχνος φθοράς λέμε............ mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 07 2012, 23:06

Και το δικό μου σε καλή κατάσταση είναι με εξαίρεση ψηλά που ακουμπάνε τα γόνατα και μου έχει κάνει μια ασπρίλα που φαίνεται μόνο στον ήλιο.


Θα δοκιμάσω με καμιά nivea που είπαν και τα παιδιά, ή με λίγη βαζελίνη και πανάκι. Ελπίζω να δω αποτελέσματα.


Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος στα 4 χρόνια που το έχω επάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@p@r@d3kt0s

@p@r@d3kt0s

Ηλικία : 46
Τόπος : Πολύγυρος Χαλκιδικής
Registration date : 03/04/2010

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΤρι Μάης 05 2015, 21:05

Επαναφέρω το θέμα θέλοντας να κάνω μια ερώτηση. Φιλαράκι έχει στο V-Strom του κίτρινο bagster το οποίο μάλλον δεν είναι το γνήσιο καθώς είναι δερματίνη και με τον καιρό έχει ξεθωριάσει. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρει κάπως βάφοντάς το δηλαδή με κάνα ειδικό σπρέυ ή δεν γίνεται τίποτα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΤρι Μάης 05 2015, 22:50

@p@r@d3kt0s έγραψε:
Επαναφέρω το θέμα θέλοντας να κάνω μια ερώτηση. Φιλαράκι έχει στο V-Strom του κίτρινο bagster το οποίο μάλλον δεν είναι το γνήσιο καθώς είναι δερματίνη και με τον καιρό έχει ξεθωριάσει. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρει κάπως βάφοντάς το δηλαδή με κάνα ειδικό σπρέυ ή δεν γίνεται τίποτα?

Ρώτα κάνα καθαριστήριο που βάφει δερμάτινα, ίσως να μπορέσει να κάνει κάτι, υπάρχουν ειδικές βαφές που τα πλένουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών    - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Icon_minitimeΤρι Μάης 05 2015, 23:07

Πήγα και έβαψα δερμάτινο μπουφάν. Μια χαρά έγινε όμως μου τόνισαν να μην βρέχεται. Οπότε δεν κάνει . 5050 ευρώ κόστισε

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών 33ncnm10 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών 33e6ee10 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών 63u2ip10 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών Amzm8k10 - Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Bagster - Συντήρηση δερμάτινων επιφανειών

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: