Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
savaspar

savaspar

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα / Καβάλα
Registration date : 04/12/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 14:42

kgalano έγραψε:
Ωραίος!!! Μπράβο για τη δουλειά!! Τα μπαλαστ που τα στερέωσες τελικά?

Ως Κ6 χωρίς ABS, είχα άπλετο χώρο μέσα από τα πίσω πλαινά πλαστικά. Τα στερέωσα εκεί, και χρησιμοποίησα προεκτάσεις xenon των 60cm από την κάθε πλευρά για να φτάσω στα προβολάκια. Επίσης, πήρα ρεύμα διακοπτόμενο από την ασφαλειοθήκη και έκανα σύνδεση με ρελέ και διακόπτη συνδέοντας τον ρελέ σε σειρά, για να μην κάνω τόσο μεγάλες βόλτες το ρεύμα μέχρι μπροστά και ξανά πίσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/savaspar
savaspar

savaspar

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα / Καβάλα
Registration date : 04/12/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 14:45

kgalano έγραψε:
EDIT: Με το φανάρι πίσω τι έκανες και δείχνει τόσο φωτείνο? Του πρόσθεσες λεντάκια που έλεγες?

Ναι του τα άλλαξα όλα με ελληνικά leds που σκοτώνουν.. Laughing (βέβαια παίζει και η φωτογραφική να τα δείχνει έτσι..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/savaspar
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 14:56

massai έγραψε:
Να και ένας άνθρωπος που χρησιμοποιεί τους προβολείς ομίχλης ως προβολείς ομίχλης...
Με κίτρινες λάμπες...

cheers

Μήπως είναι θέμα φωτό?
Γιατί αναφέρει xenon...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
savaspar

savaspar

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα / Καβάλα
Registration date : 04/12/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 15:01

gmavrid έγραψε:
Μήπως είναι θέμα φωτό?
Γιατί αναφέρει xenon...

Όχι φαίνονται ακριβώς έτσι και στην πραγματικότητα. Οι φωτογραφίες έχουν τραβηχτεί με ευαισθησία HDR για να μην υπάρχει απόκλιση στα χρώματα. Μόνο στις νυχτερινές δεν έβαλα HDR αλλά εκεί φαίνονται έτσι κ αλλιώς σωστές χρωματικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/savaspar
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 15:02

Σε τι βαθμούς είναι δηλαδή οι λάμπες σου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 15:03

savaspar έγραψε:

- Για την μετατροπή θα χρειαστούμε καταρχάς ένα σετ προβολάκια με άρτια λάστιχα χωρίς σκισίματα και έξτρα τρύπες. Το επισημαίνω αυτό διότι αν έχουμε βραχυκύκλωμα από νερά και υγρασίες, δεν θα έχουμε να κάνουμε με 12v αλλά με 23000v με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν σας έχουν σκιστεί, ξέρω κάποιον που κάνει εισαγωγή από Hella Γερμανίας μόνο τα πίσω λάστιχα, εδώ στην Αθήνα, ενώ η ίδια η hella greece δεν τα έχει καν σαν κωδικό.

Μπορείς να μου στέιλεις ένα Pm με τα ως άνω στοιχεία γιατί είναι καλό να υπάρχουν σαν ανταλλακτικά. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
savaspar

savaspar

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα / Καβάλα
Registration date : 04/12/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 15:03

gmavrid έγραψε:
Σε τι βαθμούς είναι δηλαδή οι λάμπες σου?

3000 Kelvin, το αναφέρω και στην αρχή του Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/savaspar
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 15:08

savaspar έγραψε:
gmavrid έγραψε:
Σε τι βαθμούς είναι δηλαδή οι λάμπες σου?

3000 Kelvin, το αναφέρω και στην αρχή του Project

Sorry, δικό μου λάθος δεν διάβασα...

Πολύ ωραίο το αποτέλεσμα...
Εμείς χρησιμοποιήσαμε απλά 35 W Η3 (2700K ή 3000Κ δεν θυμάμαι)...
Ως project πάντως είναι ενδιαφέρον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
savaspar

savaspar

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα / Καβάλα
Registration date : 04/12/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 15:12

gmavrid έγραψε:
Sorry, δικό μου λάθος δεν διάβασα...

Πολύ ωραίο το αποτέλεσμα...
Εμείς χρησιμοποιήσαμε απλά 35 W Η3 (2700K ή 3000Κ δεν θυμάμαι)...
Ως project πάντως είναι ενδιαφέρον...

goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/savaspar
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 48
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 15:36

Πάντως όσο αφορά την σύγκριση μεταξύ πυρακτώσεως και ξένον στον τομέα
της αποχρώσεως και πάντα στους ίδιους βαθμούς κέλβιν,η ξένον έχει αισθητά ποιο κίτρινο φως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
savaspar

savaspar

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα / Καβάλα
Registration date : 04/12/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 13 2012, 16:53

Και για να δώσω και μια πιο ξεκάθαρη εικόνα, επειδή είχα πάει λίγες μέρες στην Β. Εύβοια, και έτυχε πολλές φορές να ταξιδεύω στους ωραίους επαρχριακούς της γεμάτες στροφές δρόμους, είχα τα μεγάλα φανάρια με τα 6000Κ στη μεγάλη σκάλα για μακριά, και τα προβολάκια ανοιχτά να φωτίζουν τον δρόμο μπροστά μου! Το αποτέλεσμα ήταν να έχω τέλεια ορατότητα, μπροστά να γίνεται πανικός σαν να είναι μέρα! Όταν ερχόταν αμάξι χαμήλωνα τα μπροστινά στην μικρή σκάλα και αυτό που πρόσεξα (αφού ρύθμισα και τα μπροστινά σωστά έπειτα από παρέμβαση του hristos13 που τα είδε), ήταν ότι δεν τύφλωνα κανέναν. Τα προβολάκια φέγγουν πολύ πιο κάτω από την θέση οδήγησης των αυτοκινήτων όταν είναι μόνα τους. Τώρα σε κατάσταση βροχής ή ομίχλης που προβλέπονται δεν ξέρω πως θα είναι. Θα δούμε. Πάντως περιμένω πώς και πώς να τύχει (ναι ξέρω χαζό ακούγεται.. Razz ) για να τα δοκιμάσω... success
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/savaspar
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 06 2013, 14:35

Ακολουθώντας τις οδηγίες του φίλου έκανα τα Hella μου ξένον και έφτιαξα και του δρ! Απίστευτο αποτέλεσμα που αποζημιώνει και γλυτώνεις και 40 watt κατανάλωση! Όσοι το σκέφτεστε, κάντε το... αξίζει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
savaspar

savaspar

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα / Καβάλα
Registration date : 04/12/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 07 2013, 04:25

Ναι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.. Ομως αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι εάν έχεις τα κύρια φώτα κλειστά και ανοίξεις μόνο τα hella, τουλάχιστον τα δικά μου που είναι 3000k κ χρυσαφίζουν, ο φωτισμός δεν είναι επαρκής... Χρειάζεσαι κ κάτι ακόμα.. Πιστεύω ότι 4 προβολάκια αντιστοιχούν στα 2 φανάρια του strom. Για να πεις οτι θα βλέπεις το ίδιο, και αν.... Εγώ προς το παρόν όποτε έχει πιάσει πολύ βροχή, αν είναι ακόμα μέρα ανάβω μόνο τα hella. Αν είναι σκοτάδι τα ανάβω όλα. Για να βλέπω καλά... Τώρα σε ομίχλη δεν ξέρω.. Δεν μου 'τυχε ακόμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/savaspar
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 07 2013, 14:47

Πολυ ευκολη δουλεια και αποδιδει τα μεγιστα στον αναβατη, μιας και η συγκεντρωμενη δεσμη των Hella ανταποκρινεται παρα πολυ καλα σε λαμπες HID. Εγω ειχα βαλει λαμπες 4300Κ 35αρες και ηταν μια χαρα απο αποδοση. Εκαναν τα φωτα της μηχανης (εργοστασιακα με λαμπες Nightbreaker) να χανονται.


Πολυ καλο το φωτογραφικο και η περιγραφη και σιγουρα θα βοηθησουν οποιον το προσπαθησει.

Δυο διορθωσουλες μονο, για να μην τρομαζει κοσμος αδικα.
1) Τα HID 35w παραγουν λιγοτερη θερμοτητα απο τις αλογονου, ενω εκεινα των 55w την ιδια με τις αλογονου. Συνεπως δεν παιζει να λιωσει κανενα κατοπτρο που ειναι φτιαγμενο για αλογονου.

2) Τα 23000volt δεν σου κανουν απολυτως τιποτα περα απο ενα δυνατο τσιμπημα. Και ναι, με εχουν χτυπησει... Oι λαμπες αυτες τραβανε 3Α σε σχεση με ενα ζευγαρι συμβατικες αλογονου που φτανουν τα 10Α.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 31 2013, 14:01

Παίδες με ταλαιπωρεί να βγάλω τα pins από τα HID AMP connectors. Έχω βγάλει τα πλασιτκά κόκκινα και από το αρσενικό και από το θηλυκό αλλά δεν μπορώ να βρω το πως απασφαλίζονται τα pins με το κατσαβιδάκι. Any help?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 31 2013, 14:03

Bαζεις στο κενο το κατσαβιδακι, μεχρι τερμα μεσα, κρατας κατσαβιδακι και πλαστικο περιβλημα με το ενα χερι, και απλα τραβας το καλωδιο προς τα πισω με το αλλο χερι. Θα βγει μαζι με τον ακροδεκτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 31 2013, 15:13

K0k0$ tis Aravias έγραψε:
Bαζεις στο κενο το κατσαβιδακι, μεχρι τερμα μεσα, κρατας κατσαβιδακι και πλαστικο περιβλημα με το ενα χερι, και απλα τραβας το καλωδιο προς τα πισω με το αλλο χερι. Θα βγει μαζι με τον ακροδεκτη.

Το ένα μετά κόπων και βασάνων βγήκε... αν ξεασφαλίσει βγαίναι εύκολα αλλά το θέμα είναι να βρω το σημείο... σαν να πάω να διαρρήξω κλειδαριά ένα πράμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 31 2013, 15:26

angry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 31 2013, 15:30

popcorn Σε λίγο σε βλέπω να... mapes

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 33ncnm10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 33e6ee10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 63u2ip10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Amzm8k10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 31 2013, 15:35

loverdos11 έγραψε:
popcorn Σε λίγο σε βλέπω να... mapes

Άσε έχουν ιδρώσει τα χέρια μου με την μ@λ@κία που έμπλεξα και παρότι είχα πεισμώσει ότι θα βγει πρώτα και μετά θα πάω για cafe με βλέπω να το αφήνω για να το πιάσω αργότερα.... Twisted Evil

Υ.Γ. ξέρω ότι θέλει τρόπο και όχι κόπο... μόνο που ... δεν έχω την υπομονή να τον βρω.
Y.Γ. Πάει και το 2ο bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jasonR
Member
Member
jasonR

Ηλικία : 37
Τόπος : ανω κατω ραχουλα
Registration date : 11/11/2012

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 31 2013, 23:52

ενας πιο ευκολος τροπος για να στερεωσουμε την λαμπα ειναι να βαλουμε την λαμπα και απο πανω το λαμακι που εχει για την στηριξη της λαμπας αλογονου, αφου την στραβωσουμε λιγο για να καθεται σωστα η λαμπα. καπως ετσι...


για να βγουν τα κοκκινα απο τις φυσες, το αρσενικο ειναι ευκολο, για το θυλικο στην αρχη σπρωξτε απο την πλευρα του καλωδιου(αναποδα δλδ) λιγο για να βγει.
μετα για να βγουν τα μεταλικοι ακροδεκτες πρεπει να πιεεσουμε λιγο το καλωδιο προς τα μεσα και σηκωνοντας λιγο το πλαστικο βγαινει πολυ ευκολα. αν τραβατε το καλωδιο θα θα φατε καμια ωρα Laughing

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 IMG_20130531_233748_zps0f18d4fc

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 IMG_20130531_233806_zpsd115a40f

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 IMG_20130531_233811_zps66b303e2

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 IMG_20130531_234058_zps01626e25


Έχει επεξεργασθεί από τον/την jasonR στις Σαβ Ιουν 01 2013, 00:53, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 45
Registration date : 11/02/2011

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 01 2013, 00:14

jasonR έγραψε:
ενας πιο ευκολος τροπος για να στερεωσουμε την λαμπα ειναι να βαλουμε την λαμπα και απο πανω το λαμακι που εχει για την στηριξη της λαμπας αλογονου, αφου την στραβωσουμε λιγο για να καθεται σωστα η λαμπα. καπως ετσι...

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 IMG_20130531_233748_zps0f18d4fc

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 IMG_20130531_233806_zpsd115a40f

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 IMG_20130531_233811_zps66b303e2

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 IMG_20130531_234058_zps01626e25


Έτσι ακριβώς τις πέρασα κι εγώ... εύκολα και γρήγορα..

OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 11 2013, 21:03

Σήμερα έγιναν και τα δικά μου hella xenon.

Να ευχαριστήσω και απο εδω τον hristos13gr που έκανε την μετατροπή στα hella αλλα και στην καλωδίωση που
είχα πάρει για να πέρνουν ρεύμα απο την μπαταρία.

Υ.Γ Μακάρι όλοι να ήταν σαν τον Χρήστο, όχι μονο ως άνθρωποι, αλλα και στην δουλειά που κανει.
Σαν να ηταν δικά του έκανε και με περισσότερη προσοχή στην λεπτομέρια.I love you 

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 33ncnm10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 33e6ee10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 63u2ip10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Amzm8k10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
savaspar

savaspar

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα / Καβάλα
Registration date : 04/12/2010

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 30 2013, 19:53

loverdos11 έγραψε:
Σήμερα έγιναν και τα δικά μου hella xenon.

Να ευχαριστήσω και απο εδω τον hristos13gr που έκανε την μετατροπή στα hella αλλα και στην καλωδίωση που
είχα πάρει για να πέρνουν ρεύμα απο την μπαταρία.

Υ.Γ Μακάρι όλοι να ήταν σαν τον Χρήστο, όχι μονο ως άνθρωποι, αλλα και στην δουλειά που κανει.
    Σαν να ηταν δικά του έκανε και με περισσότερη προσοχή στην λεπτομέρια.I love you 
Εύγε! Καλορίζικα.. Smile Συμφωνώ κι εγώ για τον Χρήστο. Ότι δουλειά έχω δει σε φώτο εδώ στο φόρουμ να κάνει, την κάνει με πολύ μεράκι.

Τί χρώμα xenon λάμπες έβαλες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/savaspar
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON   Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 30 2013, 22:26

6.000 kelvin.
Με 23? στην πορτα μου.( βασικά στηνπόρτα του φίλου που μου τα πηρα απο το ebay).Wink 

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 33ncnm10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 33e6ee10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 63u2ip10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 Amzm8k10Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Οδηγός μετατροπής Hella Micro De αλογόνου σε XENON

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: