Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αξιολογηση Κρανους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 31 2012, 19:30

Θελω μεσα απο αυτο το thread να βρεθει ενα (μπορει και δυο και 3 και 4) κρανος που να ειναι τιμιο και αξιολογο!!....μιλαμε ΠΑΝΤΑ για full face!

Αρχικα θα θεσω καποια στανταρ!

Θελω λοιπον με βαση αυτα τα στανταρ να αναφερετε το κρανος σας αν πιστευετε οτι ειναι αξιολογο και να το βαθμολογησετε σε καθε στανταρ ξεχωριστα, με το μηδεν(0) να ειναι το απολυτα τραγικο και το πεντε(5) το απολυτα σωστο! (το 2,5 να ειναι μια κατασταση μετριοτητας)

Θελω αν γινεται παρακαλω αυτος που θα απαντησει να εχει εμπειρια προσωπικη απο το κρανος του και οχι "μου ειπανε", "ακουσα", "ενα φιλος μου που εχει το ταδε" κτλ! (καλο θα ηταν να μην ειναι το μοναδικο κρανος που εχει φορεσει!)

Η αξιολογηση του κρανους μιας και εχουμε ολοι vstrom γινεται για τις μηχανες μας που εχουν σχετικα ορθια θεση οδηγησης και φερινγκ (αν καποιος εχει οδηγησει ή οδηγαει καποια αλλη μηχανη με το κρανος που θα κανει την αξιολογηση παρακαλω να το αναφερει)

ΤΙΜΗ:...η αρχικη ας ειναι και 500 και 600 ευρο, η τελικη με προσφορες κτλ να ειναι αναμεσα σε 250 με 350! (το λεω αυτο γιατι αν δωσεις κανενα 800αρι για κρανος 95% θα εχει ολα τα παρακατω σε σωστα επιπεδα αλλα λογο των καιρων που ζουμε καλο θα ηταν να βρουμε κατι αξιολογο σε λογικη τιμη που να μην ποναει πολυ!)

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ:... κατασκευης καρμπον, φιμπερ ή και τα δυο, να μην χαραζεται ευκολα, το χρωμα και τα γραφικα(αν εχει) να ειναι καλης ποιοτητας

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ:...να βγαινουν ολα τα εσωτερικα μερη του ωστε να καθαριζονται, το εσωτερικο να ειναι αντιαλλεργικο καλης ποιοτητας, τα μαξιλαρια του να μην "πεφτουν" γρηγορα και οι δερματινες που μπορει να εχει στη βαση ή στα λουρακια να μην φθειρονται στο 1ο εξαμηνο

ΘΟΡΥΒΟΣ:...ξερω οτι απολυτη ησυχια δεν ειναι δυνατον να υπαρξει αλλα τουλαχιστον ο θορυβος να ειναι "γενικος" και σε χαμηλα επιπεδα ΟΧΙ σφυριχτος απο συγκεκριμενα σημεια, οχι τσιριχτος, δηλαδη αν προσομειωσετε τον θορυβο με το στομα σας να βγαινει κατι σε "χουουουυυ" και οχι σε "ιηιηιηηιηιηιηηιιιιηηηηη" που σε τρελαινει!

ΒΑΡΟΣ:...να μην ειναι φτερο στον ανεμο αλλα να μην σε πιανει και ο σβερκος σου!

ΖΥΓΙΣΜΑ:...να καθεται στο κεφαλι σου σωστα χωρις να το ριχνει μπροστα αλλα ουτε να το τραβαει και πισω

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ:...να μην τρεμει, να μην κανει το μυαλο σου φραπε λες και εχει ο σβερκος σου παρκινσον, και γενικα να κραταει το κεφαλι σου σταθερο

ΖΕΛΑΤΙΝΑ:...να μην θαμπωνει ΚΑΘΟΛΟΥ! ...(για μενα καλυτερα με πιν λοκ και οχι με χημικη εσωτερικη επικαλυψη της ζελατινας)

ΑΕΡΙΣΜΟΣ:...θα πρεπει το κεφαλι σου να αεριζεται σωστα δηλαδη ανοιγοντας τους εξαερισμους ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ τον εισερχομενο αερα!

ΟΜΟΡΦΙΑ:...χρωμα και γραφικα(το ξερω οτι ειναι υποκειμενικο αλλά προσωπικη αξιολογηση θα ειναι, οποτε κολοκυθοπιτα!)

ΕΞΤΡΑ: ολα τα εξτρα που μπορει να εχει ..εσωτερικα γυαλια ηλιου, υποσιαγωνο, 2η ζελατινα, επιρυνιο, αναμονη ενδοεπικοινωνιας κ.α

*το χνωτισμα της ζελατινας γινεται πολυ εντονο το χειμωνα με τη βροχη οποτε καλο θα ηταν η αξιολογηση να εχει αυτο σαν μετρο!

ΚΑΝΤΕ COPY PASTE ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΟ!

ΤΙΜΗ:

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ:

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ:

ΘΟΡΥΒΟΣ:

ΒΑΡΟΣ:

ΖΥΓΙΣΜΑ:

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ:

ΖΕΛΑΤΙΝΑ:

ΑΕΡΙΣΜΟΣ:

ΟΜΟΡΦΙΑ:

ΕΞΤΡΑ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 31 2012, 19:41

To βασικότερο απ'όλα είναι πρώτα να κάθεται καλά στο κεφάλι! Η αξιολόγηση του κράνους είναι σημαντική, αλλά δεν πάμε τυφλά να αγοράσουμε κράνος μόνο λόγω αξιολόγησης! Μπορεί ίδια νούμερα να μην κάθονται εξίσου καλά στο ίδιο κεφάλι π.χ. να σου κάθεται καλά ένα ARAI και το αντίστοιχο SHOEI να σε πιέζει στο μέτωπο όπως εμένα. Πάντα μα πάντα τα δοκιμάζουμε και βάση αξιολόγησης δοκιμάζουμε τα καλύτερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 31 2012, 19:51


Μιχαλη σωστο αυτο που λες!
Την λιστα αξιολογησης την εφτιαξα για να εχει οποιος θελει να αγορασει κρανος ενα "μπουσουλα" στο τι θα παει να δοκιμασει για να δει αν του καθεται και καλα στο κεφαλι!

Υπαρχουν αμετρητα κρανη, δεν μπορεις να τα δοκιμασεις ολα και σιγουρα δεν υπαρχει καταστημα με υγρασια και βροχη για να δεις αν χνωτιζει ουτε μπορεις να βγεις απο αυτο και να αρχισεις να τρεχεις με 140 για να δεις αν τρεμει ή αν βγαζει θορυβο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 31 2012, 20:31

Agv stealth
Αξιολογηση Κρανους AGV%20Stealth%20grifo%20Gunmetal%201




ΤΙΜΗ: 5

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 5

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 5

ΘΟΡΥΒΟΣ: 3

ΒΑΡΟΣ: 3

ΖΥΓΙΣΜΑ: 5

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ: 5

ΖΕΛΑΤΙΝΑ: 2,5

ΑΕΡΙΣΜΟΣ: 4

ΟΜΟΡΦΙΑ: 5

ΕΞΤΡΑ: 2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 31 2012, 20:52

Uvex wing-rs 745
Αξιολογηση Κρανους Images?q=tbn:ANd9GcRj0b4Hygl-famWBeiMz3TrZtzTrU3oAujOT75-q5sya6PYqA9yrkudav5K

ΤΙΜΗ: 5 (κρανος που βρισκεις με 200ε ενω αρχικα ειχε 350-400)

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 5 (GFK/Kevlar/Carbon)

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 3 (τα μαξιλαρια του πεσαν σχετικα γρηγορα)

ΘΟΡΥΒΟΣ: 4 (τον αντεχες και στο ταξιδι χωρις ωτοασπιδες, ηταν γενικα πολυ υποφερτος)

ΒΑΡΟΣ: 5

ΖΥΓΙΣΜΑ: 5 (δεν σε κουραζε, ηταν σαν να μην το φορας)

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ: 5 (δεν κουναγε καθολου)

ΖΕΛΑΤΙΝΑ: 2,5 (ενω ελεγε super anti fog, super anti scratch 3D single shield μετα απο λιγο καιρο θαμπωνε ευκολα και το κουμπωμα της δεν ηταν τοσο στοιβαρο)

ΑΕΡΙΣΜΟΣ: 1(απλα για να μην πω 0 )

ΟΜΟΡΦΙΑ: 4

ΕΞΤΡΑ: επιρυνιο και υποσαγωνο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 31 2012, 21:05

agv t2
Αξιολογηση Κρανους T2white


ΤΙΜΗ: 5

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 5

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 5

ΘΟΡΥΒΟΣ: 4

ΒΑΡΟΣ: 3

ΖΥΓΙΣΜΑ: 5

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ: 5

ΖΕΛΑΤΙΝΑ: 5

ΑΕΡΙΣΜΟΣ: 5

ΟΜΟΡΦΙΑ: 5

ΕΞΤΡΑ: 5
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: SHOEI XR 1000   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 31 2012, 21:24

TIMIO KRANOS ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ 5 ΧΡΟΝΙΑ



ΤΙΜΗ:4

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ:5

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ:5

ΘΟΡΥΒΟΣ:5

ΒΑΡΟΣ:4

ΖΥΓΙΣΜΑ:5

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ:4

ΖΕΛΑΤΙΝΑ:2

ΑΕΡΙΣΜΟΣ:3

ΟΜΟΡΦΙΑ:4

ΕΞΤΡΑ: 2
[img]Αξιολογηση Κρανους Shoeixr1000diabolic3tc5 [/img][center][b]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΚυρ Απρ 01 2012, 20:28

σαλιγκάρι έγραψε:
Agv stealth
Αξιολογηση Κρανους AGV%20Stealth%20grifo%20Gunmetal%201




ΤΙΜΗ: 5

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 5

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 5

ΘΟΡΥΒΟΣ: 3

ΒΑΡΟΣ: 3

ΖΥΓΙΣΜΑ: 5

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ: 5

ΖΕΛΑΤΙΝΑ: 2,5

ΑΕΡΙΣΜΟΣ: 4

ΟΜΟΡΦΙΑ: 5

ΕΞΤΡΑ: 2


Ίδια βαθμολογία για το ίδιο κράνος....... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΚυρ Απρ 01 2012, 20:32

εχει κανεις ζελατινα καθρευτη??

μπορεις να οδηγησεις το βραδυ??(με τη φιμε ΔΕΝ μπορεις ΣΙΓΟΥΡΑ)

υπαρχει καθρευτης που να παιρνει πιν λοκ?


(υ.γ καντε και κανενα σχολιο διπλα απο καθε αξιολογηση να ειναι πιο κατατοπιστικη και περιγραφικη!) Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΚυρ Απρ 01 2012, 21:19

[img]Αξιολογηση Κρανους 1685n [/img]

BELL M4R CARBON

ΤΙΜΗ: 3 (Ελλαδα απο 450 εως 500 ευρω)

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 5 (Carbon)

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 4 (για τον 1,5 χρονο που το εχω)

ΘΟΡΥΒΟΣ: 5 (χωρις να εχω μεγαλη εμπειρια απο αλλα ακριβα κρανη)

ΒΑΡΟΣ: 4,5 (1240 γραμμαρια ζυγισμενο σε ζυγαρια ακριβιας, η bell το δινει 1050γρ.)

ΖΥΓΙΣΜΑ: 3 (χωρις να ειμαι πληρως αντικειμενικος γιατι εχω σοβαρο αυχενικο)

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ: 3 (κουναει πανω απο τα 120, αλλα ισως να φταει η αεροδυναμικη του vstrom)

ΖΕΛΑΤΙΝΑ: 5 (παχος 3,2 mm σαν να ειναι αλεξισφαιρη, θα θαμπωσει πολυ δυσκολα)

ΑΕΡΙΣΜΟΣ: 0 (χωρις υπερβολη ειναι καθαρα χειμερινο κρανος)

ΟΜΟΡΦΙΑ: 3 (υποκειμενικο)

ΕΞΤΡΑ: επιρυνιο, υποσαγωνο, Whisper Kit, πανεμορφη τσαντα μεταφορας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καθρευτης   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΚυρ Απρ 01 2012, 21:41

4kings έγραψε:
εχει κανεις ζελατινα καθρευτη??

μπορεις να οδηγησεις το βραδυ??(με τη φιμε ΔΕΝ μπορεις ΣΙΓΟΥΡΑ)

υπαρχει καθρευτης που να παιρνει πιν λοκ?

Εγώ έχω ζελατίνα καθρέπτη στο arai rx 7 gp που έχω. Τη νύχτα δεν βλέπεις τίποτα ή σχεδόν τίποτα για να είμαι πιο σωστός. Επίσης είναι δύσκολη και η οδήγηση στη βροχή. Την ημέρα είναι εκπληκτική, μπορείς να οδηγάς ώρες με κόντρα ήλιο, χωρίς να σε ενοχλεί. Γι αυτό το μοντέλο δεν βγάζει καθρέπτη επίσημα η arai ( τουλάχιστον πριν 3 χρόνια που το πήρα) και δεν ξέρω αν υπάρχει διαθέσιμη με πιν λοκ.

Δεν μπορώ να λάβω μέρος στην αξιολόγηση γιατί το κράνος μου είναι εκτός των προδιαγραφών που τέθηκαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΚυρ Απρ 01 2012, 21:42

axibde έγραψε:
[img]Αξιολογηση Κρανους 1685n [/img]

BELL M4R CARBON

ΤΙΜΗ: 3 (Ελλαδα απο 450 εως 500 ευρω)

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 5 (Carbon)

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 4 (για τον 1,5 χρονο που το εχω)

ΘΟΡΥΒΟΣ: 5 (χωρις να εχω μεγαλη εμπειρια απο αλλα ακριβα κρανη)

ΒΑΡΟΣ: 4,5 (1240 γραμμαρια ζυγισμενο σε ζυγαρια ακριβιας, η bell το δινει 1050γρ.)

ΖΥΓΙΣΜΑ: 3 (χωρις να ειμαι πληρως αντικειμενικος γιατι εχω σοβαρο αυχενικο)

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ: 3 (κουναει πανω απο τα 120, αλλα ισως να φταει η αεροδυναμικη του vstrom)

ΖΕΛΑΤΙΝΑ: 5 (παχος 3,2 mm σαν να ειναι αλεξισφαιρη, θα θαμπωσει πολυ δυσκολα)

ΑΕΡΙΣΜΟΣ: 0 (χωρις υπερβολη ειναι καθαρα χειμερινο κρανος)

ΟΜΟΡΦΙΑ: 3 (υποκειμενικο)

ΕΞΤΡΑ: επιρυνιο, υποσαγωνο, Whisper Kit, πανεμορφη τσαντα μεταφορας


Συμφωνώ σε γενικές γραμμές (έχω το ίδιο) εκτός από τα κάτωθι:

Η αεροδυναμική του είναι πολύ καλή, όμως αυτό το κράνος δεν είναι για το V-Strom... η ζελατίνα του στρομ κάνει πολλούς στροβιλισμούς και αυτοί σου χαλάνε την αεροδυναμική. Βγάλε τη ζελατίνα και κάνε μια βόλτα να δεις.
Το ίδιο και για τον αερισμό, η ζελατίνα του στρομ πάλι χαλάει τη συνταγή. Κάνε βόλτα χωρίς ζελατίνα και θα δεις τι ωραίο αερισμό έχει.

Υ.Γ.: ΟΜΟΡΦΙΑ : 5 από εμένα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
rakomelas

rakomelas

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΕΝΙΔΙ
Registration date : 30/03/2011

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2012, 13:20

agv stealth μακρια κ αγαπημενοι χχαχαχαχχαχ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2012, 13:48

προσωπικα εχω ενα κρανος για το χειμωνα (schuberth s1 pro) και ενα για το καλοκαιρι (kbc vr-2r)...οποτε θα πω αποψη για το καθενα

schuberth

ΤΙΜΗ: 4 (το πηρα απο εξωτερικο σε προσφορα και ηταν πολυ χαμηλοτερα απο οτι εδω)

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ:5

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ:5 (μετα απο 2 χρονια που το εχω ειναι σε πολυ καλη κατασταση τα μαξιλαρια του)

ΘΟΡΥΒΟΣ:5 (ειλικρινα ξεχνας σχεδον τι σημαινει θορυβος)

ΒΑΡΟΣ:4 (παροτι ειναι βαρυ κρανος δεν το καταλαβαινεις)

ΖΥΓΙΣΜΑ:5

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ:4 (στις ψηλες ταχυτητες δεν νιωθω να κουναει ιδιαιτερα)

ΖΕΛΑΤΙΝΑ:5 (στα φαναρια τραγουδαω, επιτηδες ριχνω ανασα στο κρανος και τιποτα)

ΑΕΡΙΣΜΟΣ: 3-4 (για χειμωνα ειναι σουπερ, καλοκαιρι σκας)

ΟΜΟΡΦΙΑ:4 (υποκειμενικο)

ΕΞΤΡΑ: 3

παμε και στο KBC


ΤΙΜΗ: 5 (το πηρα απο το louis με 100 ευρω μαζι με τα μεταφορικα οποτε ηταν σουπερ)

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ: 4

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ:5

ΘΟΡΥΒΟΣ:4 για τα δεδομενα που ειχα ειναι πολυ καλο!!!

ΒΑΡΟΣ:4

ΖΥΓΙΣΜΑ:5

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ:4

ΖΕΛΑΤΙΝΑ:4 (εβαλα μια τελειως φιμε και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος)

ΑΕΡΙΣΜΟΣ:4 (για μενα ηταν σημαντικο γιατι το καλοκαιρι δεν τη παλευω με τη ζεστη και ομως με αυτο το κρανος την εβγαλα ανετα τη ζεστη του καλοκαιριου)

ΟΜΟΡΦΙΑ: 5 (το σχεδιο που διαλεξα εγω τα σπαει αν και ειναι και παλι καθαρα υποκειμενικο)

ΕΞΤΡΑ: 3

αυτα απο εμενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2012, 14:03

HJC FG-15 KYNEE MC5 (Fiberglass composite)

Αξιολογηση Κρανους 0620682001295608971



Τιμή 4 (όταν το πήρα, 270 ?) τώρα 5 (το έχει προσφορά 189?)
Εξωτερική ποιότητα 4 κανένα πρόβλημα μετά από 2 σχεδόν χρόνια
Εσωτερική ποιότητα 4 κανένα πρόβλημα μετά από 2 σχεδόν χρόνια
Θόρυβος 4
Βάρος 4 η μεγαλύτερη σερί διαδρομή που έχω κάνει είναι 120 χιλιόμετρα, δεν με κούρασε
Ζύγισμα 5
Αεροδυναμική 5
Ζελατίνα 3 ο λόγος το θάμπωμα το χειμώνα
Αερισμός 4 το χειμώνα, 3 το καλοκαίρι
Ομορφιά 3, δεν με ενθουσίασαν ποτέ τα γραφικά, όταν πήγα να το πάρω δεν είχε λευκό που ήθελα
Έξτρα 4, το υποσιάγωνο κάνει δουλειά στο κρύο, το επιρύνειο αν φοράς γυαλιά τα θολώνει συνέχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2012, 15:24

το xr1000 5 εσωτερικό?? χωρις να αφαιρείται πως παίρνει 5? το εχω, καλό χρυσό ήσυχο αλλά προσπαθείστε όσοι ποστάρετε να είστε αντικειμενικοί κ μην ευλογάτε τα γένια σας Smile

Το μπελλ το κάρμπον που το ζύγισε ένας φίλος σε αναλυτικό τι μέγεθος? μου κάνει εντύπωση το 1240 γιατί εμείς ζυγίσαμε ένα small στα 1090.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2012, 15:52

tazakos έγραψε:
το xr1000 5 εσωτερικό?? χωρις να αφαιρείται πως παίρνει 5? το εχω, καλό χρυσό ήσυχο αλλά προσπαθείστε όσοι ποστάρετε να είστε αντικειμενικοί κ μην ευλογάτε τα γένια σας Smile

Το μπελλ το κάρμπον που το ζύγισε ένας φίλος σε αναλυτικό τι μέγεθος? μου κάνει εντύπωση το 1240 γιατί εμείς ζυγίσαμε ένα small στα 1090.
Εσενα θελω εδω να μαζευεις τα λουρια! Laughing

...εισαι πλεον επιτημος παρατηρητης αυτου του θρεντ! Laughing (μιας και εισαι μεσα στα κρανη!)

....οσοι ευλογουν τα γενια τους και δεν ειναι αντικειμενικοι θα πιπτει ραβδος! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2012, 16:02

tazakos έγραψε:
Το μπελλ το κάρμπον που το ζύγισε ένας φίλος σε αναλυτικό τι μέγεθος? μου κάνει εντύπωση το 1240 γιατί εμείς ζυγίσαμε ένα small στα 1090.

To bell μου ειναι μεγεθος medium.
Νομιζω καπου το εχω ξαναγραψει εδω μεσα...
Στην ιδια ζυγαρια την ιδια ημερα και ωρα μετρησα τα κατοθι.
Ανθος αραβοσιτου γιωτης καθαρου βαρους 43 γραμμαριων, το μετρησε 48 γραμμαρια
Κρεμα ζαχαροπλαστικης γιωτης καθαρου βαρους 125 γραμμαριων το μετρησε 131 γραμμαρια.
Ενα πακετο φαριν απ αλλατινη καθαρου βαρους 500 γραμμαριων το μετρησε 497 γραμμαρια.
Ενα πακετο ζαχαρη καθαρου βαρους 1000 γραμμαριων το μετρησε 1013 γραμμαρια

Το κρανος της κοπελας μου shoei xr1000 μεγεθος small με ενδειξη 1350 γραμμαρια το μετρησε 1356 γραμμαρια.
Το δικο μου bell m4r carbon μεγεθος medium με ενδειξη 1050 γραμμαρια το μετρησε 1240 γραμμαρια.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2012, 16:11

μαλλον θελει πεταμα η ζυγαρια..τα εφτυσε mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2012, 16:12

axibde έγραψε:
tazakos έγραψε:
Το μπελλ το κάρμπον που το ζύγισε ένας φίλος σε αναλυτικό τι μέγεθος? μου κάνει εντύπωση το 1240 γιατί εμείς ζυγίσαμε ένα small στα 1090.

To bell μου ειναι μεγεθος medium.
Νομιζω καπου το εχω ξαναγραψει εδω μεσα...
Στην ιδια ζυγαρια την ιδια ημερα και ωρα μετρησα τα κατοθι.
Ανθος αραβοσιτου γιωτης καθαρου βαρους 43 γραμμαριων, το μετρησε 48 γραμμαρια
Κρεμα ζαχαροπλαστικης γιωτης καθαρου βαρους 125 γραμμαριων το μετρησε 131 γραμμαρια.
Ενα πακετο φαριν απ αλλατινη καθαρου βαρους 500 γραμμαριων το μετρησε 497 γραμμαρια.
Ενα πακετο ζαχαρη καθαρου βαρους 1000 γραμμαριων το μετρησε 1013 γραμμαρια

Το κρανος της κοπελας μου shoei xr1000 μεγεθος small με ενδειξη 1350 γραμμαρια το μετρησε 1356 γραμμαρια.
Το δικο μου bell m4r carbon μεγεθος medium με ενδειξη 1050 γραμμαρια το μετρησε 1240 γραμμαρια.



tazako κοιτα τη ζυγαρια σου γρηγορα....απο πανω κοντεψε να μετρησει οτι υπηρχε στην κουζινα του για να ειναι ακριβης! 👅
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2012, 16:13

Για το S1 pro θα συμφωνησω με οτι γραφει ο Akaliptos με τη μονη διαφορα οτι θα εβαζα 5 στον εξαερισμο κ σιγουρα 4-5 στα εξτρα. Καλοκαιρι τι περιμενετε βρε παιδια να κανει ο εξαερισμος σε ταχυτητες πολης? Ειναι το μονο κρανος που νιωθω τον αερα στις τρυπες οταν εχω ψιλοιδρωσει. Στα εξτρα εχει ζελατινα φιμε αποσπωμενη και υποσιαγονο standard στην τιμη του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jumaru
gold member
gold member
Jumaru

Ηλικία : 45
Τόπος : Πιο πανω απο τα ελατα
Registration date : 10/03/2011

Αξιολογηση Κρανους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξιολογηση Κρανους   Αξιολογηση Κρανους Icon_minitimeΤρι Απρ 03 2012, 20:39

SHOEI XR 1100

Αξιολογηση Κρανους Imagescapu09ra



Σοβαρα 5αρια στο Βαρος - Θορυβο - Αερισμο


Το πιν λοκ ειναι αποτελεσματικοτατο στο θαμπωμα.
Ο χρονος για να αλλαξεις ζελατινα τπτ, αλλα θα χρειαστεις κ δευτερη στα μπαγκαζια... !!
Τα εσωτερικα βγαινουν, ενω δινει υποσιαγωνο στα εξτρα...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αξιολογηση Κρανους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: