Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akisdom
Member
Member
akisdom

Ηλικία : 54
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 05/03/2011

Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα)   Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16 2013, 16:02

Γυναίκα είναι το πλάσμα που αν θέλει μια συγκεκριμένη μπλούζα είναι ικανή να την στεγνώνει 3 τέταρτα με το πιστολάκι & στο τέλος δεν την φοράει γιατί βρίσκει μια άλλη που της ταιριάζει καλύτερα!

-Γεια σας, έχετε ένα πακέτο.
-Αχ δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω στο πλατό... Ευχαριστώ όμως !!!
-Το παιδί για τα σουβλάκια είμαι...

-Μωρό μου σαγαπώ < 3
-Και γω σαγαπώ αλλά όχι τόσο < 2.99

Τι κακό και αυτό με το facebook.. Μπαίνεις για 10 ωρίτσες και τελικά κάθεσαι όλη μέρα.

Δεν ξέρω τι είναι πιο τραγικό,το ότι δεν έχω πάρει ακόμα πτυχίο ή το ότι πήγα για καφέ και η σερβιτόρα είχε μεταπτυχιακό;

Ακόμα λίγα κιλά να πάρω και θα χρειαστώ personal trailer.

-Εχoυν καιρό που είναι μαζί;
-Ποιοί;
-Τα φρύδια σου.

-Αργείς ??
-Πήρα ταξί!
-Καλορίζικο. Αργείς??

Κλασσικές φράσεις ελληνίδας μάνας PART 2:

1) "Το φαι ειναι ετοιμο"! "Ελαστοτραπεζιλεμεθακρυωσειτοφαγητοναφαμεσανοικογενειαμιαφοραεπιτελουςαντεσηκωαπτονυπολογιστηδεφευγειαποκει"
2) Όταν κανεις κι εσύ παιδιά τότε θα με καταλάβεις!
3) "να πεθάνω να ησυχάσω."
4) (στις 9 το πρωί) ΣΗΚΩΩΩΩΩ 10 και μισή πήγε και ακόμα στο κρεβάτι είσαι!
5) Πήγαινε να πετάξεις τα σκουπίδια.
6) Μη πετάς τα πράγματα σου το σαλόνι,πες ότι έρχεται ένας άνθρωπος ξαφνικά.
7) -Να σου κάνω κάτι να φάς; -Όχι -Καλά εγώ θα σου κάνω και μη φάς!
8 ) Μη βγεις έξω λουσμένη.
9) Θα κάνεις ζημιά! ΚΑΙ θα χτυπήσεις ΚΑΙ θα φας και ξύλο"
10) Ουέ κ αλίμονό σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.luxuryhome.gr
thomas

thomas

Ηλικία : 57
Registration date : 26/03/2008

Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα)   Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ Μάης 17 2013, 10:51

Σέ ένα δημοτικό σχολείο κάπου στήν Αθήνα τήν πρώτη μέρα τής νέας σχολικής χρονιάς ή δασκάλα παίρνει παρουσίες..
- Χακίμ καζάλ αλ νταρουί;
- Παρών.

- Χασάν ντομάν ντα σαρουί;
- Παρών.

- Γιόν κιμ λι γκόνγκ;
- Παρών.

- Σουλειμάν αλη ζαουάχρι;
- Παρών.

- Χατζή λαζά ρούμιχ αλής;
Τίποτα...

- Χατζή λαζά ρούμιχ αλής; έπαναλαμβάνει ή δασκάλα..
Πάλι τίποτα.

Έκεί πού ετοιμάζεται νά σημειώσει άπουσία ή δασκάλα βλέπει δειλά δειλά ένα παιδάκι νά σηκώνει τό χέρι τού άπό τήν τελευταία σειρά..
- Κυρία, μάλλον έγώ είμαι αύτός, άλλά τό όνομά μού δέν διαβάζεται έτσι..
Χατζηλαζάρου Μιχάλη μέ λένε..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα)   Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2013, 14:20

Τρεις μπογιατζήδες -ένας Αλβανός, ένας Γερμανός και ένας Έλληνας- πέθαναν και πήγαν στον Παράδεισο. Ο Άγιος Πέτρος τους άνοιξε την πόρτα

-Καλώς τα παιδιά. Επιτέλους ήρθαν και τρεις χρήσιμοι άνθρωποι. Ρε παιδιά θέλω να βάψω την πόρτα του Παράδεισου.

- Για πες μου, λέει του Αλβανού, πόσα θέλεις για να τη βάψεις;

- 600 ευρώ, λέει ο Αλβανός.

- 600; Πώς τα λογάριασες;

- Nα: 400 για μένα και 200 τα υλικά.

- Εσύ, λέει του Γερμανού, πόσα θέλεις ;

- 900 ευρώ: 300 για μένα, 300 στην εφορία και 300 τα υλικά.

- Και εσύ, λέει του Έλληνα, πόσα θέλεις ;

- 3.000 ευρώ Άγιε Πέτρο

- 3.000; Τρελός είσαι; Πώς τα λογάριασες;

- Άγιε Πέτρο, έλα πιο κοντά να μην μας ακούν.

Ο Άγιος Πέτρος πήγε κοντά του και ο Έλληνας του ψιθυρίζει: Άκουσε να δεις: 1.000 για σένα, 1.000 για μένα, 400 στο Γερμανό για να το βουλώσει και 600 θα δώσουμε στον Αλβανό για να βάψει την πόρτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makjr

makjr

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Γλυφάδα
Registration date : 13/09/2010

Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα)   Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 01 2013, 20:46

-Γιατί ρε φίλε κάθε βράδυ που πάω σπίτι με γλύφει τοσο πολύ o σκύλος μου;
-Γιατί γυρνάς κόκαλο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
devisor



Registration date : 25/08/2010

Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα)   Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 28 2014, 18:23

Πετυχαίνει που λέτε ο γάιδαρος τον παλιόφιλο του το άλογο στο δρόμο.
Γ: -Που είσαι ρε αρχηγέ ποσά χρόνια έχω να σε δω, χαθήκαμε.
Α: -Άστα να πάνε φίλε χρόνια και ζαμάνια. Δεν έρχεσαι μια το βραδάκι από το σπίτι μου να πιούμε κάνα τσιπουράκι να τα πούμε;
Πάει λοιπόν ο γάιδαρος στο σπίτι του αλόγου, πίνουν εκεί τα τσίπουρα τους και τα λένε και σε κάποια φάση του λέει το άλογο: "άντε έλα να σου δείξω και το σπίτι", και αρχίζει την ξενάγηση. Από δω το σαλόνι, εδώ η κουζίνα, εδώ το μπάνιο και μέσα η κρεβατοκάμαρα. Διασχίζοντας το χωλ βλέπει ο γάιδαρος ένα δωμάτιο γεμάτο με τρόπαια και με κύπελλα. "Τι είναι όλα αυτά;" ρωτάει ο γάιδαρος. Α λέει το άλογο αυτά είναι από όταν ήμουν νέος και έτρεχα στον ιππόδρομο και έβγαινα συνέχεια πρώτος.
Τελειώνει λοιπόν η επίσκεψη και προτείνει ο γάιδαρος να ανταποδώσει τη φιλοξενία.
Στο δρόμο για το σπίτι του σκεπτικός και λυπημένος μονολογούσε "κοίτα πόσα πράγματα έκανε στη ζωή του το άλογο", εγώ τίποτα, δε θα έχω τίποτα να του δείξω.
Φτάνει σπίτι, μπαίνει στο ίντερνετ και παραγγέλνει λοιπόν ένα τεράστιο πόστερ με μια ζέβρα. Παραλαμβάνει μετά από λίγες μέρες το φιγουράρει στο σαλόνι και καλεί το άλογο για δείπνο.
Έρχεται το άλογο, τον ξεναγεί και ο γάιδαρος στο σπίτι, φτάνουν στο σαλόνι και ρωτάει το άλογο: "τι είναι αυτή η φωτογραφία;"
Και απαντάει ο γάιδαρος: "Α είναι από τότε που ήμουν νέος και έπαιζα στη Γιουβέντους".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ας γελάσουμε λίγο.... (Ανέκδοτα)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Ανέκδοτα...funny video...-
Μετάβαση σε: