Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
REDoctober

REDoctober

Ηλικία : 40
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 31/03/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 29 2012, 16:45

καλά κατάλαβα τελικά φαίνεται ότι είναι τόσο άσχημη όπως φαντάστηκα Shocked άρα το ερώτημα είναι τελικά αν θα βάλω ΜΡΑ 550 η την πιο μικρή πάντως ευχαριστώ με σώσατε merci ¨
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
serlok



Registration date : 30/11/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤρι Ιαν 29 2013, 07:52

εγω παλι σκεφτομουνα να βαλω αυτη της givi air flow αλλα με επηρεασατε ...με το ειναι ασχημη κτλπ και μιας και δεν την εχω δει απο κοντα φορεμενη το σκεφτομαι ..? απο προστασια πως τα παει λογικα θα πρεπει να χει καλη προστασια..?
επισης θελω να μου πειτε εντυπωσεις κτλπ ?? απο την αλλη με το φρυδακι που ρυθμιζεται μαλλον ειναι αυτης της MRA και απο οτι διαβασα την ιδια δινει και η suzuki ? εχω υψος 175 ...για πειτε ρε παιδια ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 03 2013, 21:56

πω ρε το κέρατό μου..διαβάζω εδώ και πόση ώρα ΟΛΟ το θέμα και έχω χαθεί...πολλοί κάνουν την ερώτηση που έχω στο μυαλό μου (με ύψος 1,80 τι σκατά ζελατίνα να βάλω??? MRA??Baracuda??sedcem??απλή μαμά +10cm??) και σχεδόν κάθε φορά διαβάζω διάφορες προτάσεις...ταξίδα δεν πολύ κάνω (τώρα τουλάχιστον) με 150 δε νομίζω να πάω (λόγω απειρίας-φόβου)...ΈΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΊ ΛΈΜΕ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
soulv



Registration date : 13/06/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28 2013, 01:35

ειχα την ψηλή της kappa. πολυ μετρια κατα την γνωμη μου. μεγαλη αντισταση λογω επιφανειας, πολλοί στροβιλισμοί απο τα 120 και πανω σε σημειο επικινδυνοτητας, εχω υψος 1.80 και οταν εβρεχε δεν εβλεπα τον δρομο διοτι κοιτουσα μεσα απο την ζελατινα.τωρα εχω την mra 515.πολυ καλη ζελατινα απο καθε αποψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 19:38

Συμφορουμιτες καλησπερα και sos! Σημερα λυνοντας τη ζελατινα (κλωνος μπαρακουντα) που ειχαμε παρει απο τον MPF απο το power buy μου εφυγε ενα απο τα 4 τσιμουχακια-αποστατες που πιανουν πισω απο τις 4 βιδες που στερεωνει η ζελατινα και πρεπει να μου επεσε το ενα μεσα στο φαναρι απο το κενο στο μπροστινο φαιρινγκ.Εφαγα τον τοπο μα δε βρηκα τιποτα... ξερει κανεις που μπορω να βρω ενα ιδιο; Δεν μενω και Αθηνα ρε γαμωτο να πεταγομουνα απο τον τυπο να μου δωσει ενα unsure
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vs_yoshi
Member
Member
vs_yoshi

Ηλικία : 34
Τόπος : Δράμα
Registration date : 24/07/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 20:38

Και σε κανένα μαγαζί με βίδες μορεί να έχει και σε κανένα βενζινάδικο που να πουλάει διάφορα κοκοψίνια πάλι μπορεί να έχει Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 21:59

ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Συμφορουμιτες καλησπερα και sos! Σημερα λυνοντας τη ζελατινα (κλωνος μπαρακουντα) που ειχαμε παρει απο τον MPF απο το power buy μου εφυγε ενα απο τα 4 τσιμουχακια-αποστατες που πιανουν πισω απο τις 4 βιδες που στερεωνει η ζελατινα και πρεπει να μου επεσε το ενα μεσα στο φαναρι απο το κενο στο μπροστινο φαιρινγκ.Εφαγα τον τοπο μα δε βρηκα τιποτα... ξερει κανεις που μπορω να βρω ενα ιδιο; Δεν μενω και Αθηνα ρε γαμωτο να πεταγομουνα απο τον τυπο να μου δωσει ενα unsure

παρε ενα σαν δειγμα για το υψος του και παρε 4 γιατι ιδιο ακριβως με αυτο που εχεις,λιγο δυσκολο να βρεις.

Οπως ειπε ο φιλος χρωματοπωλεια η μαγαζι με βιδες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 22:32

Merci παιδες! Να'στε καλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14 2013, 20:16

Τι σε χρωματοπωλειο και εξειδικευμενο μαλιστα γι'αυτοκινητα πηγα, τι σε μαγαζι με βιομηχανικα ειδη... πηρα τα 3 μου και δεν βρηκα τους εν λογω αποστατες...
Μενει κανεις κοντα (Καλλιθεα) ρε παιδια στον τυπο να μου στειλει ταχυδρομικως 4 κομματια και να του κερασω τον καφε εξ'αποστασεως;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannisk
Member
Member


Ηλικία : 51
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/07/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 20 2013, 20:15

εχω μια απορία η οποια μπορει να εχει ξανασυζητηθεί,  η ρυθμιση της ζελατινας μαμα στην θέση όπου απο τη θεση του οδηγου εμεις βλεπουμε τις 2 τρυπες , ειναι επικινδυνη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 21 2013, 10:14

ioannisk έγραψε:
εχω μια απορία η οποια μπορει να εχει ξανασυζητηθεί,  η ρυθμιση της ζελατινας μαμα στην θέση όπου απο τη θεση του οδηγου εμεις βλεπουμε τις 2 τρυπες , ειναι επικινδυνη?
Όχι καλέ, γιατί να είναι επικίνδυνη; Smile
Ο κατασκευαστγής το χει φτιάξει έτσι, έχει περάσει από ελέγχους.
Σε αυτή τη θέση (τέρμα πάνω) είχα της μάνας της για δύο χρόνια περίπου, μέχρι που άλλαξα σε μπαρακούντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤρι Αυγ 06 2013, 18:40

Ξερει κανεις εαν πωλούνται ξεχωριστά τα δυο πλαστικα που μπαίνουν πάνω στην ζελατίνα στο μπροστά μέρος?? Σημερα διαπίστωσα, μετα από ένα ταξιδάκι, οτι το ένα από τα δύο έκανε φτερά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Αυγ 07 2013, 11:57

Ναι, πωλούνται ξεχωριστά.
Βέβαια, κάποιος που έχει βάλει Barracuda, τα πιρπιρόλια αυτά του περισσεύουν και μπορεί να θέλει να τα ξεφορτωθεί κιόλας..
Δε βάζεις μία αγγελία ζήτησης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatos 1000
gold member
gold member
gatos 1000

Ηλικία : 40
Τόπος : ΔΡΑΜΑ
Registration date : 23/12/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤρι Σεπ 17 2013, 20:31

μηπως ξερει κανεις αν βγενει barracuda για τα πρωτα 1000αρια?μοντελα μεχρι 03
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sot_pal

sot_pal

Registration date : 16/09/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΔευ Σεπ 23 2013, 12:32

Καλησπέρα παιδια. Έχω μπερδευτει με τις τοσες πολλες αποψεις και εναλλακτικες για ζελατινες. Θέλω τη βοηθεια σας. Λοιπον έχουμε και λεμε:

Είμαι καπου 1.88 και αυτή τη στιγμη μάλλον έχω τη flip-up ζελατίνα που έιδα σε κάποιο τελευταίο ποστ. (πριν λιγες μερες πηρα τη μηχανη με φορεμένη αυτη τη ζελατινα και απο τη φωτο νομιζω πως ειναι αυτη).
Το θέμα είναι οτι την έχω στη πάνω σκαλα και εχω παρατηρησει ότι μετα τα 110-120 τρωω σφαλιαρες στο κρανος και η οδηγηση γινεται παααρα πολυ κουραστικη! Σα να τρεμει ολο το κεφαλι μου!
Υπάρχει εγγυημενα καποια ζελατινα που να κάνει δουλεια? Απο άποψη χρηματων δε με νοιαζει κ τοσο γιατι κανω μεγαλες αποστασεις και μου είναι απαραίτητη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΔευ Σεπ 23 2013, 13:56

sot_pal έγραψε:
Καλησπέρα παιδια. Έχω μπερδευτει με τις τοσες πολλες αποψεις και εναλλακτικες για ζελατινες. Θέλω τη βοηθεια σας. Λοιπον έχουμε και λεμε:

Είμαι καπου 1.88 και αυτή τη στιγμη μάλλον έχω τη flip-up ζελατίνα που έιδα σε κάποιο τελευταίο ποστ. (πριν λιγες μερες πηρα τη μηχανη με φορεμένη αυτη τη ζελατινα και απο τη φωτο νομιζω πως ειναι αυτη).
Το θέμα είναι οτι την έχω στη πάνω σκαλα και εχω παρατηρησει ότι μετα τα 110-120 τρωω σφαλιαρες στο κρανος και η οδηγηση γινεται παααρα πολυ κουραστικη! Σα να τρεμει ολο το κεφαλι μου!
Υπάρχει εγγυημενα καποια ζελατινα που να κάνει δουλεια? Απο άποψη χρηματων δε με νοιαζει κ τοσο γιατι κανω μεγαλες αποστασεις και μου είναι απαραίτητη.
οι ψηλοί ως επι το πλείστον και όχι μόνο χρησιμοποιούν αυτές:
την μπαρακούντα ή την απομίμηση αυτής,
την μαμά +10 εκ ή flip up
ή την mra 515..
την γνήσια μπαρακούντα θα την βρεις σε διάφορα καταστήματα, αν δεν είσαι αθήνα κοίτα πχ εδώ
απομίμηση μπαρακούντα και τις άλλες δύο εδώ
για την mra τρέχει ένα pb έχουν βρει καλή τιμή από θεσσαλονίκη.
είναι ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις με το μηχανάκι που έχουμε!
πρότασή μου, κατέβασε κάτω την ζελατίνα στην τελευταία θέση και θα δεις ότι το πρόβλημα αν δεν εξαλειφθεί θα μειωθεί.
και εγώ την δικιά σου έχω , βέβαια είμαι 1,80, αλλά πρόβλημα ουδέν.
ελπίζω να βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
sot_pal

sot_pal

Registration date : 16/09/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΔευ Σεπ 23 2013, 19:17

Οπότε το να μη με χτυπάει καθόλου ο αέρας το ξεχναω; Και στη κάτω θέση που την είχα το ίδιο αποτέλεσμα είχα.
Η mra με το φρυδακι θα εχει κάποιο αποτέλεσμα; Φοβάμαι μη σκάσω τόσα χρήματα και τελικα έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 26 2014, 10:20

Καλησπερα ..μετα απο πολυ διαβασμα κατέληξα σε αυτες τις δυο επιλογες ....

α) http://www.mpf-windshields.com/el/2012-05-31-18-20-32/suzuki/ws076-detail


β) http://www.mpf-windshields.com/el/2012-05-31-18-20-32/suzuki/ws0192-detail


τα πλεονεκτήματα της πρώτης ειναι η μεγαλυτερη καλυψη αερα

ενω της δευτερης η ομορφια της (απο καλυψη αερα η δευτερη πως ειναι σε σχεση με την μαμισια μεγαλη διαφορα? )

δεν μπορω να αποφασισω σε τι απο τα δυο να συμβιβαστω

Μπορει καποιοι που τις εχουν να μου πει τις διαστασεις αυτων? (μηκος ,πλατος )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 26 2014, 13:19

Παρε την 2η που είναι σουπερ από εμφάνιση και εχει και μια χαρα καλυψη . Στο 1.87 που είμαι εγω δεν ειχα πρόβλημα με αυτη .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 26 2014, 14:50

Για την πρώτη δεν έχω άποψη, τη δεύτερη τη φοράω αρκετά χρόνια.
Από κάλυψη...ανύπαρκτη.
Η ομορφιά είναι υποκειμενική ως γνωστόν.
Τη φοράω ακόμα επειδή μου αρέσει, και ας μην καλύπτει.. μηχανή καβαλάμε στην τελική, αέρα θα φάμε...
Πάντως, αν μου την κάρφωνε και έβγαινα σήμερα στη γύρα για ζελατίνα, θα έπαιρνα τη μανίσια (που έχει παράσει και από αεροδυναμική σήραγγα) σε ΦΙΜΕ.

Καλές αγορές
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 26 2014, 15:42

massai έγραψε:
Για την πρώτη δεν έχω άποψη, τη δεύτερη τη φοράω αρκετά χρόνια.
Από κάλυψη...ανύπαρκτη.
Η ομορφιά είναι υποκειμενική ως γνωστόν.
Τη φοράω ακόμα επειδή μου αρέσει, και ας μην καλύπτει.. μηχανή καβαλάμε στην τελική, αέρα θα φάμε...
Πάντως, αν μου την κάρφωνε και έβγαινα σήμερα στη γύρα για ζελατίνα, θα έπαιρνα τη μανίσια (που έχει παράσει και από αεροδυναμική σήραγγα) σε ΦΙΜΕ.

Καλές αγορές


Την μανισια πια?  αυτην που αν την ανεβασεις τριτη σκαλα εχει απο κατω 10 ποντους ανοιγμα ?? οντως υποκειμενική ομορφια ομως οι 8/10 συμφωνουν οτι ειναι πιο ομορφη οποτε η ομορφια της "γινεται¨" αντικειμενικη Wink

με προβληματισες ? δηλαδη δεν εχει καλύτερη κάλυψη απο την μανισια (στην 3η σκαλα? ) ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 26 2014, 18:48

jimkopa έγραψε:
massai έγραψε:
Για την πρώτη δεν έχω άποψη, τη δεύτερη τη φοράω αρκετά χρόνια.
Από κάλυψη...ανύπαρκτη.
Η ομορφιά είναι υποκειμενική ως γνωστόν.
Τη φοράω ακόμα επειδή μου αρέσει, και ας μην καλύπτει.. μηχανή καβαλάμε στην τελική, αέρα θα φάμε...
Πάντως, αν μου την κάρφωνε και έβγαινα σήμερα στη γύρα για ζελατίνα, θα έπαιρνα τη μανίσια (που έχει παράσει και από αεροδυναμική σήραγγα) σε ΦΙΜΕ.

Καλές αγορές


Την μανισια πια?  αυτην που αν την ανεβασεις τριτη σκαλα εχει απο κατω 10 ποντους ανοιγμα ?? οντως υποκειμενική ομορφια ομως οι 8/10 συμφωνουν οτι ειναι πιο ομορφη οποτε η ομορφια της "γινεται¨" αντικειμενικη Wink

με προβληματισες ? δηλαδη δεν εχει καλύτερη κάλυψη απο την μανισια (στην 3η σκαλα? ) ?

Για να είμαι ειλικρινής, την έχω δοκιμάσει μόνο στην κάτω κάτω θέση (σε οποιαδήποτε από τις 2 ψηλότερες μου φαινόταν εντελώς καραγκιόζης.
Τι να σου πω, μου πέφτεις και σχετικά μακριά για να στην έδινα να τη δοκιμάσεις λίγες μέρες Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 26 2014, 20:05

jimkopa έγραψε:
Καλησπερα ..μετα απο πολυ διαβασμα κατέληξα σε αυτες τις δυο επιλογες ....

α)  http://www.mpf-windshields.com/el/2012-05-31-18-20-32/suzuki/ws076-detail


β) http://www.mpf-windshields.com/el/2012-05-31-18-20-32/suzuki/ws0192-detail


τα πλεονεκτήματα της πρώτης ειναι η μεγαλυτερη καλυψη αερα

ενω της δευτερης η ομορφια της (απο καλυψη αερα η δευτερη πως ειναι σε σχεση με την μαμισια μεγαλη διαφορα? )

δεν μπορω να αποφασισω σε τι απο τα δυο να συμβιβαστω

Μπορει καποιοι που τις εχουν να μου πει τις διαστασεις αυτων? (μηκος ,πλατος )

Την πρώτη φίλε μου την είχα εγώ.
1,80 είμαι και με κάλυπτε πλήρως. Αέρα δεν έτρωγα σχεδόν καθόλου!
μετά όμως την άλλαξα και είχα αυτή η οποία είναι ακόμα καλύτερη γιατί είναι ίδια σε ύψος αλλά λίγο πιο φαρδυά και έχει και ένα σπάσιμο-κούρμπα στη μέση. αν σου αρέσει οπτικά κάποια από τις 2 πάρτην. θα σε καλύψει πλήρως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΤετ Μαρ 26 2014, 20:17

την δευτερη, κλωνος της Baracuda, την εχω και εγω οπως και καμποσοι αλλοι απο εδω μεσα.
απο καλυψη αερα ειναι για τα πανηγυρια, αλλα απο εμφανιση ειναι ωραια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasssilis

Vasssilis

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα-Βύρωνας
Registration date : 30/03/2013

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 19 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 27 2014, 22:31

Τις ειχα και τις 2.
Την 1η την πουλησα την 2η την χαρησα σε εναν καλο φιλο και τωρα εχω ermax.

Επειδη αλλαξα αρκετες ζελατινες μεχρι να καταληξω στην ermax ας μου επιτραπει να πω την εμπειρια μου.


Οσο αφορα την 1η οπως και η givi ειχε πολυ καλη ανεμοκαλυψη αλλα ειχε προβληματα σταθεροτητας.
2 φορες μεσα στην Αττικη οδο με οχι πολλα χιλιομετρα (100-110) αλλα με αρκετο αερα μου ψαρεψε επικινδυνα το μπροστινο.

Οσο αφορα την 2η ενω ειναι πανεμορφη ειχα τα εξης 2 προβλημα.
Το βραδυ προσπαθωντας να δω μπροστα μου (αρα μεσα απο την ζελατινα) ειχα προβλημα στο να εστιασω γρηγορα λογο του οτι ειναι αρκετα φιμε.Το 2ο προβλημα (που ηταν και περιεργο) ειναι οτι σε πολλα χιλιομετρα (150-170) ετρωγε πολλες πλαγιες ριπες αερα ο συνεπιβατης.


Αν επρεπε να διαλεξω αναμεσα στις 2 παντως θα διαλεγα την 2η καθως ειναι πολυ πιο ομορφη δεν ειναι καθολου επικινδυνη και δεν νομιζω οτι εισαι συνεχως δικαβαλος Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 19 από 20Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: