ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΗμερολόγιοΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Απονομή βραβείου ανικανότητας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απονομή βραβείου ανικανότητας   Κυρ Φεβ 26 2012, 14:36

Μιας και σήμερα είναι η ημέρα απονομής βραβείων όσκαρ, δράττομαι της ευκαιρίας να απονείμω κι εγώ μερικά, ξεκινώντας από το δημόσιο τομέα. Δεν νομίζω να έχει υπάρξει κανείς πολίτης που να έχει μπει σε κάποια δημόσια υπηρεσία και να μην έχει βγει με μια τεράστια έκφραση απορίας ζωγραφισμένη στο πρόσωπό του, σκεπτόμενος πόσο ηλίθιοι πρέπει να είναι οι υπάλληλοι της τάδε εφορίας ή του τάδε ΙΚΑ και πάει λέγοντας και πόσο πανηλίθιο είναι το σύστημα με το οποίο «εξυπηρετούν» τον κόσμο.
Δυσκολεύτηκα πολύ γιατί όλες οι υποψηφιότητες ήταν εξίσου καλές, αλλά θα αδικούσα την τρενΟΣΕ, αν δεν την αναγόρευα σε νικήτρια απόλυτης ηλιθιότητας και παντελούς ανικανότητας.
Το βραβείο μου αυτό είναι ο ελάχιστος φόρος τιμής που μπορώ να αποτίσω σε αυτόν τον οργανισμό. Γιατί χρειάζεται καντάρια ανικανότητας για να καταντήσεις ένα έργο εκατομμυρίων, σε τέτοιο χάλι. Εντός, εκτός και επί τα αυτά! Συνδυασμένα με καντάρια ηλιθιότητας, για να αλλάζεις συρμό σε μία μόνο διαδρομή, περπατώντας κάτι χιλιόμετρα με τα μπαγκάζια στο χέρι και με τους ανελκυστήρες εκτός λειτουργίας, αν καταφέρεις να μαντέψεις τι ώρα φεύγει ο προαστιακός μελετώντας τον πίνακα-δίσκο της Φαιστού του οργανισμού, που ενημερώνει τον απλό πολίτη για τα δρομολόγια. Μπείτε και θαυμάστε, αξίζει τον κόπο:
http://www.proastiakos.net/page/dromolhogia-1#proastiakos_athens

Συγχαρητήρια στα golden boys της τρενΟΣΕ. Συγχαρητήρια στους δημόσιους λειτουργούς μας, συγχαρητήρια στους άξιους πολιτικούς μας..και τέλος συγχαρητήρια σε όλους εσάς..που σέρνετε αγόγγυστα τα μωρά, τα καρότσια, τις βαλίτσες και τις τσάντες σας ..από συρμό σε συρμό με τόση αντίδραση όση επιδεικνύει ένας φαγωμένος γάιδαρος!

Το βρήκα τυχαία στο Φατσοβιβλίαρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απονομή βραβείου ανικανότητας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: