Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ποιο φιλτρο να παρω?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποιο φιλτρο να παρω?   ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 23 2012, 20:25

mikios έγραψε:
shadow.gr. έγραψε:
για το pipercross τι λετε?πηρα μια yoshimura απο στην suzuki στα 400
και ψαχνομαι για φιλτρο τωρα...

και εγώ που είχα BMC (ίδιο με το ΚΝ) και το έσπασα (μη ρωτάτε πως, ας πούμε πως μου έπεσε όταν το καθάριζα) και έβαλα πάιπερκρος, δεν είδα διαφορά. Για τα 30? που κάνει το 2ο, δεν το συζητώ καθόλου!


δλδ τι εσπασε μικιε?

σημερα ρωτησα για ρυθμισμα μειγματα σε ενα μαγαζι και οταν του ειπα για παιπερκρος μου ειπε οχι γιατι ειναι πιο ανοιχτο και δεν ρυθμιζεται με αυτο ευκολα.το μαγαζι εχει μεγαλη πειρα σε δυναμομετρησεις και δεν πουλαει φιλτρα για να πει καποιος οτι το ειπε γιατι πουλαει κατι αλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποιο φιλτρο να παρω?   ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 23 2012, 21:14

shadow.gr. έγραψε:
δλδ τι εσπασε μικιε?

το κόκκινο πλαστικό σε μια γωνία
ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 BMC-Performance-Air-Filter--09--SFV650-Gladius
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποιο φιλτρο να παρω?   ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 23 2012, 21:21

Παιδια και εγω φοραω piper εδω και κανα 3μηνο και έλεγα αυριο που θα πάω για service να τους πώ να αλλάξουν και λιγακι τα μειγματα με yoshibox...τι ρυθμιση χρειαζεται να κανουν για να δουλευει καλυτερα η μηχανη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποιο φιλτρο να παρω?   ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 24 2012, 20:25

mikios έγραψε:
shadow.gr. έγραψε:
δλδ τι εσπασε μικιε?

το κόκκινο πλαστικό σε μια γωνία
ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 BMC-Performance-Air-Filter--09--SFV650-Gladius


σκληρο πλαστικο ειναι?? mouuuuuu

σε μια afla romeo που ειχα και ειχα βαλει ηταν λαστιχο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kiriakos



Registration date : 08/07/2011

ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποιο φιλτρο να παρω?   ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 00:18

Παιδια επειδη εγω ξεκίνησα το post μπορω να πω οτι η κουβέντα ξέφυγε λιγάκι.Εγω παντως ρωτησα εαν υπάρχει καποιο φίλτρο που να μην θελει καποιο παραπάνω πείραγμα στο μηχανάκι και να μην χειροτερευει την κατανάλωση.Δεν θελω παραπάνω άλογα,απλα να το πάρω μια φορά και μετά απλα να το καθαρίζω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποιο φιλτρο να παρω?   ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 00:24

Να σ'το πω με πιο απλα λογια ο,τι σου εχουν απαντησει τα παιδια στην πρωτη σελιδα του νηματος. Οταν εβαλα το ΚΝ πανω, δεν πειραξα τιποτα. Δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα ή διαφορα στη λειτουργια του μοτερ μεχρι σημερα.


BTW το ΚΝ μου το πουλαω, περισσοτερα στην αγγελια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποιο φιλτρο να παρω?   ποιο φιλτρο να παρω? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 09 2012, 11:51

Eδω και κανα χρονο φοράω το pipercross και πριν λίγες μερες παρατηρησα κάτι αρνητικό...σε μια βολτα που πήρα ενα μαμα v-strom παρατήρησα πολύ πιο "γλυκό" ήχο κατα την λειτουργία του μοτέρ και στις επιταχύνσεις!! Υπάρχει περίπτωση μόνο το φιλτρο να προκαλεί τετοια μεγαλη διαφορά? Σκέφτομαι στο επόμενο service να ξαναβάλω το μαμα φίλτρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ποιο φιλτρο να παρω?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: