Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 θα πας σε ...μαγαζι σημερα;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 18:31

ποιοι απο εμας θα πανε σε μαγαζι(μπουζουκια) να υποδεχτουν το 2012 κ ποιοι θα μενουν σπιτι ή θα πανε σε σπιτι φιλων -συγγενων;
εγω παντως σε ...σπιτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 18:34

Μετά από πολλά χρόνια σε σπίτια, μιας και είμαι κατά της νοοτροπίας του ρεβεγιόν σε μαγαζί... αποφάσισα φέτος να βγω έξω (βρήκα και εγώ χρονιά Laughing ) επειδή είχα καλή πρόταση...

Η χρονιά λοιπόν θα με βρει στην Ακτή Πειραιώς... θα κάνω ρεβεγιόν με Ζουγανέλη-Μπουλά-Σταρόβα κτλ! Ελπίζω να περάσω καλά και να μη δικαιωθεί η νοοτροπία μου του να μη βγαίνω έξω τέτοιες μέρες! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
white angel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
white angel

Ηλικία : 45
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 22/04/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 18:37

καλησπέρα εγώ είμαι είδη στο χωριο πεζή το τζάκι και έχει ψήσε φέρε και τσίπουρο.
καληχρονιά σε όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 18:40

white angel έγραψε:
καλησπέρα εγώ είμαι είδη στο χωριο πεζή το τζάκι και έχει ψήσε φέρε και τσίπουρο.
καληχρονιά σε όλους

εισαι ο καλυτερος!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 18:42

terino έγραψε:
Μετά από πολλά χρόνια σε σπίτια, μιας και είμαι κατά της νοοτροπίας του ρεβεγιόν σε μαγαζί... αποφάσισα φέτος να βγω έξω (βρήκα και εγώ χρονιά Laughing ) επειδή είχα καλή πρόταση...

Η χρονιά λοιπόν θα με βρει στην Ακτή Πειραιώς... θα κάνω ρεβεγιόν με Ζουγανέλη-Μπουλά-Σταρόβα κτλ! Ελπίζω να περάσω καλά και να μη δικαιωθεί η νοοτροπία μου του να μη βγαίνω έξω τέτοιες μέρες! Very Happy

ουτε εγω θελω να βγαινω τετοιες μερες .
βεβαια αν εχεις γυναικα μερικες φορες τα θελω σου πανε...περιπατο. Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΤΣ
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
ΜΙΤΣ

Ηλικία : 47
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 20/04/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 18:51

Μαγαζί ???????????? mouuuuuu
Σπίτι οικογενειακά και με πολλούς φίλους...........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 18:57

Σπιτι κρασι drink και κανα χαρτακι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 19:01

Αν και δεν έχω πάει ποτέ έξω θα πήγαινα εκεί που θα πάει ο Λευτέρης Smile
Έχετε και τα καλά σας εκεί στην πρωτεύουσα.

Καλή Χρονιά με ΥΓΕΙΑ και ΤΥΧΗ σε όλους Smile
Πάντα όρθιοι Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 21:19

Σπίτι για ύπνο... Άλλη μια σκατοχρονια πέρασε.... πάμε για άλλα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 21:44

γιατι ,..,,,,τι το διαφορετικο εχει η σημερινη μερα ....να γλεντήσουμε τι ??? αυτο που φεύγει η αυτο που .ερχεται .......τεσπα .....


οπως και να χει...τι πιο ωραίο απ το σπιτι του καθενος μας !!!


καλή πρωτοχρονια σε ολους μας !!!!

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
tarammass
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tarammass

Ηλικία : 45
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 06/03/2011

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 22:00

Σημερα ολη μαζι στο σπιτι οικογενειακα,θα φαμε και βασιλη!!(βασιλοπιτα)!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 22:05

Σπίτι με την κοπελιά εγώ Wink No money για έξοδο,καμμιά πρόταση για έξοδο,άσε που είμαι και κούτσαβλος και με το ζόρι περπατάω Crying or Very sad

Υ.Γ. 1)Θα ήμουν στο νησί τώρα οικογενειακά αλλά ας όψεται το θέμα με τα πόδια angry
2)Θα ήμουν στο καράβι τώρα αλλά ας όψεται το θέμα με τα πόδια Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 22:51

και σπίτι, και έξοδος.... μ' ένα σμπάρο δυό τρυγώνια...! Wink

Καλή χρονιά σε όλους...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 23:09

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΣαβ Δεκ 31 2011, 23:22

stam έγραψε:
και σπίτι, και έξοδος.... μ' ένα σμπάρο δυό τρυγώνια...! Wink

Καλή χρονιά σε όλους...!

Ένα από τα γίδια! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 12:39

groi1000 έγραψε:

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/12/blog-post_2608.html#more

Επιβεβαίωσέ το Λευτέρη όταν ξανασυνδεθείς,μου έκαναν εντύπωση και τα σχόλια Crying or Very sad


Δεν τα έχει πει όλα ο τύπος... είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα απ'ότι λέει! Θα επανέλθω με λεπτομέρειες αργότερα γιατί πρέπει να φύγω εντός ολίγων λεπτών...


Γαμώ τη νοοτροπία του λαού μας... αυτό μόνο έχω να πω... δεν θα γίνουμε άνθρωποι ποτέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 14:00

δεν διαβάζετε καθόλου.......

https://www.vstromhellasforum.com/t11277-topic#198871

αν και θα ήθελα να ανοιχτεί ένα νέο τόπικ από αυτούς που βγήκαν χθες έξω να "διασκεδάσουν" και να μας πουν πως τα πέρασαν...
Εμείς πάντως, σύσσωμη η παρέα ξαναγύρισε σπίτι και συνεχίσαμε μέσα τη διασκέδαση γιατί έξω η κίνηση αλλά και τα ασφυκτικά γεμάτα μαγαζιά μόνο διασκέδαση δεν υπόσχονταν.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 14:42

stam έγραψε:
δεν διαβάζετε καθόλου.......

https://www.vstromhellasforum.com/t11277-topic#198871

αν και θα ήθελα να ανοιχτεί ένα νέο τόπικ από αυτούς που βγήκαν χθες έξω να "διασκεδάσουν" και να μας πουν πως τα πέρασαν...
Εμείς πάντως, σύσσωμη η παρέα ξαναγύρισε σπίτι και συνεχίσαμε μέσα τη διασκέδαση γιατί έξω η κίνηση αλλά και τα ασφυκτικά γεμάτα μαγαζιά μόνο διασκέδαση δεν υπόσχονταν.....
τα ασφυκτικα μεγαλα μαγαζια ειναι ο λογος που απο το 2006 και μετα ΔΕΝ βγαινουμε τετοια βραδυα.
σπιτι, με φιλους, με γελιο και καλη παρεα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 15:19

Εγώ χτές πήγα στο "Αδιαχώρητο" στη Πανόρμου.
Για άλλη μία φορά, δεν έκανα εγώ την επιλογή, και το αποτέλεσμα ήταν προδιαγεγραμμενο.
Το φαγητό, ελεεινο και τρισάθλιο! (δόξα τον Θεο, που για να γλυτώσω στην γκρίνια της μάνας μου, έκατσα και έφαγα με την οικογένεια, παρότι είχα κλείσει να πάω σε μεζεδοπωλείο).
Μια σαλάτα της συμφοράς, 2 πιατακια με τυρια Σκλαβενιτης, και ένα ατομικό ορεκτικό με κάτι σκουπιδο-κεφτεδοκολοκυθοκεφτεδοτυροπιτακια, και 3 πιάτα με κρεατικά, τηγανισμένα στην πλάκα όλα μαζί, που είτε λουκάνικο έτρωγες, είτε κοτόπουλο είχε την ίδια γεύση.
Μας έβαλαν να πάμε στις 22:00, και αντι φυσικα η κοπέλα που ειχε κανει την κράτηση να πατήσει πόδι, μας μάζεψαν εκεί να καθόμαστε 2 ωρες στο τραπέζι, με ένα ψωροκρασί κόκκινο, για να ανέβει η ορχήστρα στις 23:55 να μας πει τα κάλαντα.
Στο ταβάνι έχουν κρεμμάσει ότι σκουπίδι έχουν βρει, νομίζοντας ότι αυτό ειναι στυλ παλαιοπωλείου, και εσύ απο κάτω λές "τώρα έφυγε το τηγάνι στο κεφάλι!"
Αποπνιχτικη ζεστη , να ιδρωνεις και να ξειδρώνεις με το σακάκι και την γραββάτα.
Το κομμάτι της μουσικής? να μην το σχολιάσω! Τραγουδιάρες, με κοκκινα φορέματα, υπέρβαρες, να φεύγουν πατσές απο τα στράπλες και τα τιραντάκια, με τα μπούτια κολλημένα επάνω σε 12 ποντες γόβες, και εσύ να αναρωτιέσαι! "Μα είναι δυνατόν να μην έχουν καθρέφτη στο σπίτι τους???" Απο φωνή? να μην σχολιάσω... Ούτε στου Γάσπαρη στην Αμαλιάδα, πριν απο 20 χρόνια δεν τα είχα δει αυτά!

Αντεξα μέχρι τις 2 ... σηκώθηκα να φύγω, και οι γυναίκες τις παρέες με παρακαλάγαν να τις πάρω μαζί να γλυτώσουν!
Οι άντρες ως πιο στα αρχίδια τους, το είχαν ρίξει στον κανιβαλισμό των πάντων! Μαγαζί, τραγουδίστριες, φαγητό κλπ...

Πήγα σε ένα φιλικό σπίτι, που έκαναν παρτάκι... με 7-8 άντρες και 40 γυναίκες!
Πέρασα μια χαρά, είπια τα ουισκάκια μου, και γύρισα σπίτι μου κατα τις 6 για ύπνο!

Και του χρόνου, με υγεία και χαρά για όλους μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 17:26

stam έγραψε:
δεν διαβάζετε καθόλου.......

https://www.vstromhellasforum.com/t11277-topic#198871

αν και θα ήθελα να ανοιχτεί ένα νέο τόπικ από αυτούς που βγήκαν χθες έξω να "διασκεδάσουν" και να μας πουν πως τα πέρασαν...
Εμείς πάντως, σύσσωμη η παρέα ξαναγύρισε σπίτι και συνεχίσαμε μέσα τη διασκέδαση γιατί έξω η κίνηση αλλά και τα ασφυκτικά γεμάτα μαγαζιά μόνο διασκέδαση δεν υπόσχονταν.....
Πώς και δε το πήρα χαμπάρι το θέμα σου? Embarassed Εσύ τα έλεγες...Όπως και να'χει,θα ήταν ενδιαφέρον το άνοιγμα ενός θέματος για όσους βγήκανε χθές,έχεις δίκιο Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 18:12

Σκεφτόμουνα να κάνω ένα πρόλογο με τις προτιμήσεις μου, αλλά δεν έχω όρεξη να γράψω έκθεση και η αλήθεια είναι πως ειδικά το θέμα του τσιγάρου και των ωραριών από το θέμα του Σταμέλου με καλύπτουν απόλυτα!
Δυστυχώς 25 Δεκεμβρίου 2011 έχασα την μητέρα μου από την παλιαρρώστια και την 27η είχαμε κηδεία. Πάντα με το που έμπαινε η χρονιά έκανα ποδαρικό στους 2 κολλητούς μου και ή καθόμασταν παρεά σπίτι ή πηγαίναμε έξω! Δεν είναι λόγω πένθους, αλλά θεωρώ πως η πρώτη του χρόνου είναι υπερτιμημένη, όπως και η έναρξη του φθινοπώρου. Όλοι θέλουμε να τρέφουμε την ελπίδα ενός νέου ξεκινήματος και καλών οιωνών, αλλά το 2011 ήταν σκατά και κάθε πρόπερσι και καλύτερα. Αλήθεια τί περιμένετε από το 2012 όταν ήδη μας προετοιμάζουν για μεγαλύτερα χαράτσια, περισσότερη εθνική προδοσία κ.ο.κ.
Συγγνώμη αν ρίχνω το ηθικό σε κάποιους, αλλά τί ακριβώς έχει να γιορτάσει ο Έλληνας για το 2012;

Όπως καταλάβατε έμεινα σπίτι, έφαγα, είδα τηλεόραση, τριγύρισα στο διαδίκτυο και πάνω απ'όλα φχαριστήθηκα ύπνο!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την msp στις Κυρ Ιαν 01 2012, 18:54, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 18:45

Αφού γευμάτισα και έκανα την αλλαγή του χρόνου σπίτι, επέλεξα μία από τις επιλογές που είχα για έξοδο και πηγα σε ένα ροκ μπαράκι στον Βοτανικό κοντά στο μαγαζί που πήγε ο Λευτέρης. Ήπια το ποτό μου με την παρέα μου, άκουσα μουσική στα γούστα μου (αν και πιο δυνατά από ότι θα επιθυμούσα), χωρίς ιδιαίτερο στριμωξίδι και το σημαντικότερο με λογικές τιμές. Δεν ήταν το πιο fancy, σουπερ wow, υπερδιαφημισμένο μαγαζί αλλά πέρασα καλά και αυτό έχει σημασία. Όχι για να γιορτάσω κάτι ούτε επειδή περιμένω κάτι καλύτερο στον νέο χρόνο. Περισσότερο όμως για να ξεχαστώ και να αλλάξω παραστάσεις με φίλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 19:12

@stam : Φίλε το τοπικ αυτό μου είχε ξεφύγει... αν το είχα δει είμαι σίγουρος πως θα είχα αλλάξει γνώμη...


Δεν πειράζει όμως, παθαίνουμε και μαθαίνουμε... γενικά είχα να βγω βράδυ πολλά χρόνια και η χτεσινή βραδιά μου θύμισε γιατί! Είμαι υπέρμαχος της φιλοσοφίας "σπίτι-φίλοι-ότι μας κατέβει" αλλά είχα και τον καημό να δω τον Ζουγανέλη από κοντά. Πανάθεμα με... Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 20:15

stam έγραψε:
...η κίνηση αλλά και τα ασφυκτικά γεμάτα μαγαζιά .....
Μου'κανε εντύπωση αυτό η αλήθεια είναι!Όπως και τα γεμάτα χιονοδρομικά αλλά και άλλα διάφορα που ακούω τελευταία scratch Μάλλον το ''λίπος'' υπάρχει ακόμα σε πολλούς Wink

Λευτέρη δώσε αν θέλεις λεπτομέρειες γιατί αν κατάλαβα καλά ήτανε πιασοκωλέ η φάση Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θα πας σε ...μαγαζι σημερα;   θα πας σε ...μαγαζι σημερα; Icon_minitimeΚυρ Ιαν 01 2012, 20:32

Μόλις τέλειωσα το κατεβατό που έγραψα και έστειλα στο tromaktiko!

Όποιος έχει κουράγιο ας το διαβάσει...


Αφορά το http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/12/blog-post_2608.html καθώς και το http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/01/blog-post_643.html


Από που να πρωτοξεκινήσω για το χτεσινοβραδυνό ρεβεγιόν? Από το μαγαζί ή από το σχήμα? Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή... σε αυτό το σημείο θα μου επιτρέψετε να παραθέσω τη γνώμη ενός πολύ καλού φίλου που έγραψε σε φόρουμ που μας φιλοξενεί και τους δύο για το συγκεκριμένο μαγαζί στις 23 Νοεμβρίου 2010, ενώ το σχήμα λεγόταν "Διαόλου Κάλτσες" αλλά στεγαζόταν στο ίδιο κτήριο.

Το κείμενο του αυτούσιο:

"καλησπέρα σας.

γράφω τα παρακάτω για να περιγράψω την εμπειρία μου, και να πω τη γνώμη μου μετά το σάββατο βράδυ που μας πέρασε κατα το οποίο παρακολούθησα το show "Διαόλου Κάλτσες" με τους: Ζουγανέλλη, Μπουλά, Στόκα και Μαχαιρίτσα.
κατ' αρχήν πριν πω οτιδήποτε άλλο να σημειώσω ότι το πρόγραμμα ήταν πολύ καλό και "οι τέσσερις ήταν υπέροχοι". Πραγματικά πολύ καλοί.
αυτά βάβαια είναι και τα τελευταία μου θετικά σχόλια.

τα υπόλοιπα που θέλω να πω θα ακουστούν μάλλον δυσάρεστα:

1ον: απο το τηλέφωνο όταν κλείσαμε το τραπέζι μας είχαν πει πως για να διατηρήσουμε την κράτησή μας πρέπει να βρισκόμαστε εκεί στις 9.30.
έτσι λοιπόν, κατά κακή συγκυρία η κοπέλα μου βρέθηκε να περιμένει μπροστά στην είσοδο του μαγαζιού ένα τέταρτο νωρίτερα. Το απίστευτο είναι πως οι "κύριοι" που ήταν στην υποδοχή δεν της επέτρεψαν να περάσει μέσα και την άφησαν να περιμένει έξω στο κρύο (ήταν βράδυ και είχε και υγρασία) γιατί λέει, το μαγαζί άνοιγε στις 9.30.

2ον: όταν επιτέλους κατέφθασα κι εγώ μαζί με το ζευγάρι φίλων με τους οποίους είχαμε κανονίσει, και μπήκαμε μέσα και τακτοποιηθήκαμε, ήταν πια 9:40. Από εκείνη την ώρα και μέχρι τις 12 περίπου παρακαλάγαμε, ζητάγαμε, φωνάζαμε να μας φέρουν να πιούμε ένα μπουκάλι κρασί. Στον χώρο υπήρχε απ' ότι μπόρεσα να διακρίνω ένας "μετρ" της ανικανότητας, ο οποίος παρακαλώ, έβαζε ποτό ξεχωριστά στο ποτήρι του κάθε πελάτη όταν πήγαινε το μπουκάλι στο τραπέζι. Στα 300 άτομα όπως καταλαβαίνετε αυτή η εργασία απαιτεί χρόνο. Ωστόσο εμάς είχε στεγνώσει το λαρύγγι μας... Λέμε δεν βαριεσαι... θα ξεκινήσει το πρόγραμμα τωρα και θα διασκεδάσουμε.

3ον: μου έκανε τρελή εντύπωση το πόσο μικρά ήταν τα τραπέζια, και οι καρέκλες που μετα βίας χώραγαν κάτω από τα τραπέζια, είχαν φάρδος 50cm και ηταν κολητά η μία στην άλλη. ήταν φανερό πως είχαν υπολογίσει καρέκλες και όχι ανθρώπους.... σκουντάγαμε ο καθένας τον διπλανό του για να βολευτούμε. Τελικά βολευτήκαμε ο ένας πάνω στον άλλο αρμονικά όταν ακούσαμε τον Στόκα να τραγουδά παλιά και αγαπημένα τραγούδια των Πυξ Λαξ και αρχίσαμε να διασκεδάζουμε....

4ον: το μαγαζί μετά από μια ώρα μουσικού προγράμματος θυμιζε τεκέ, παρ 'όλο το μεγάλο μέγεθός του. Ήταν προφανές, δεν είχαν προβλέψει καθόλου το θέμα του εξαερισμού... τα μάτια μας έτσουξαν και ο λαιμός μας στέγνωσε. Δεν είμαι γενικά αντι-παθητικός αντι-καπνιστής όμως εκείνο το βραδυ με έκαναν να μισήσω το τσιγάρο του διπλανού μου... βεβαια προσπάθησα να μη δίνω και πολύ σημασία για να συνεχίσω να διασκεδάζω με τα αστεία του ζουγανέλλη. Είπα, η διασκέδαση προέχει....

5ον: τις 2 φορές που μπήκα και βγήκα από το μαγαζί μου φέρθηκαν με τον χειρότερο τρόπο οι "κύριοι" της υποδοχής: τη μία φορά μάλιστα ένας μπήκε μπροστά μου, μου έκλεισε το δρόμο, και σε "ενικό αγενείας" γυρνάει και μου λέει, "που πας;". έδωσα όμως τόπο στην οργή και δεν του μίλησα όπως θα πρεπε γιατί θα χάλαγα τη διασκέδασή μου.

6ον: όταν το πρόγραμα έφτασε στο τέλος του και έπρεπε να πληρώσουμε, ενώ στο αθηνόραμα γράφει χρέωση για κρασί 80ευρώ η φιάλη, μας ζήτησαν 90 γιατί ήταν κόκκινο κρασί και μετριέται σαν premium μας είπαν... και λεω κι εγώ, που το γράφει ρε παιδιά? και μου λέει ο μάγκας που είχε χειριστεί κι άλλα κορόιδα σαν κι εμένα, αυτή είναι η χρέωση και εγώ αυτά πρέπει να εισπράξω. Είπαμε να δώσουμε τόπο στην οργή μιας και είχαμε διασκεδάσει αφάνταστα μέχρι εκείνη τη στιγμή και δεν θέλαμε να το χαλάσουμε...οπότε πληρώσαμε.

7ον: Στο πάρκινγκ που είχαν αφήσει οι φίλοι μας το αμάξι τους χρέωναν 10 ευρώ. επίσης αν και θεωρείται σαν υπηρεσία φύλαξης, στην ουσία ποτέ δεν φυλάχτηκε... τα κλειδιά κατά τη συνήθη τακτική των παρκαδόρων βρισκόντουσαν πάνω στην αριστερή ρόδα του αυτοκινήτου. όποιος ήθελε θα μπορούσε να βουτήξει ότι ήθελε... κι όμως χρέωναν 10 ευρώ στον κοσμάκη ο οποίος σαν το πρόβατο περίμενε έξω από το μαγαζί να πάρει το αμάξι του πληρώνοντας. Βέβαια απόδειξη πουθενά. Στεναχωρήθηκα γιατί οι φίλοι μου χάλασαν τη διασκέδασή τους ζητώντας από τον παρκαδόρο απόδειξη, πράγμα που τον έκανε να τρέξει μέσα στο μαγαζί να τη φέρει μετά από 10 λεπτά καθώς δεν είχε προβλεφθεί να υπάρχει έτοιμη έξω, από το μαγαζί. Κρίμα, χάλασαν τη διασκέδασή τους με αυτές τις μικρότητες και τις λεπτομέρειες....

Μετά απ όλα αυτά, την επόμενη μέρα, και αφού συνήλθα από το ξενύχτι, γιατί γυρίσαμε 5 η ώρα, μου γεννήθηκαν οι παρακάτω απορίες...

α) Γιατί για να διασκεδάσουμε πρέπει να χάνουμε τον πολύτιμο ύπνο μας...? γιατί μας αναγκάζουνε για να δούμε ή να ακούσουμε κάτι ωραίο, να γυρνάμε την επόμενη μέρα σαν τα πρεζάκια από έλλειψη ύπνου? δηλαδή αν είχαν το πρόγραμμα να ξεκινάει στις 10-10:30 και να τελειώνει 2:00 δεν θα πήγαινε κόσμος?

β)Γιατί πάντα πρέπει να ανεχόμαστε την συμπεριφορά όλων αυτών των άξεστων "φουσκωτών" που πολλές φορές προσβάλουν με την παρουσία τους, γιατί να ρίχνουμε το δικό μας επίπεδο σε αυτό της "νύχτας" και να μην ανεβάζουν αυτοί το δικό τους επίπεδο προς το δικό μας...!

γ) πως γίνεται όλα να είναι εις βάρος του πελάτη και καταναλωτή ενώ κανονικά τον έχουν ανάγκη αφού αυτός έχει την εξουσία... (δηλαδή την γεμάτη τσέπη).... πως γίνεται στην καθημερινότητά μας να είμαστε τόσο απαιτητικοί και σε αυτές τις καταστάσεις να είμαστε μαλθακοί και να δρούμε σαν πρόβατα ή άβουλα όντα....?

και ένα σωρό άλλα ερωτήματα...
δεν θα πω περισσότερα, μετά από αυτά που κατέθεσα, τα συμπεράσματα δικά σας.....!"




Πάμε και στη δική μου γνώμη...

Για κακό του κεφαλιού μου δεν τον άκουσα και αποφάσισα να κάνω ρεβεγιόν και αλλαγή της χρονιάς στο εν λόγω μαγαζί, ενώ είμαι κάθετα αντίθετος με τη λογική του να βγαίνεις έξω τέτοιες μέρες μιας και ο ανύπαρκτος πολιτισμός μας σαν λαός μας αναγκάζει να συμπεριφερόμαστε όλοι τουλάχιστον σαν αγροίκοι.

Φρόντισα και έκλεισα τραπέζι για 8 άτομα ένα μήνα πριν ώστε να είμαι τυπικός. Από την πρώτη στιγμή κιόλας ρώτησα αν απαιτείται κάτι άλλο για την κατοχύρωση της κράτησης και με ενημέρωσαν ότι θα χρειαστεί εντός το πολύ δύο εβδομάδων να περάσω και να αφήσω κάποια προκαταβολή τυπικά. Άλλη μια φορά και εγώ, υπέρ του δέοντως τυπικός, 3 μέρες μετά πέρασα και τους άφησα 100 ευρώ προκαταβολή. Έχω ενημερωθεί για τις τιμές τους εντωμεταξύ από την ιστοσελίδα του καταστήματος εδώ http://www.aktipireos.gr/%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%83-%CE%B5%CE%BF%CF%81%CF%84%CF%89%CE%BD οι οποίες αυτή τη στιγμή που γράφω έχουν αλλάξει. Όταν έκανα την κράτηση δεν ήταν αυτές. Οι τιμές ήταν όλες 10 ευρώ κάτω από τις αναγραφόμενες.

Φτάνουμε στη βραδιά, άφιξη στο κατάστημα και βλέπω ότι χρησιμοποιούν το parking του παρακείμενου Praktiker για δικό τους χώρο στάθμευσης καθώς και το στενό του καταστήματος. Ταρίφα 10 ευρώ στον παρκαδόρο με την άφιξη φυσικά (προκαταβολικά) ενώ χρησιμοποιούν ιδιωτικό χώρο άλλης επιχείρησης (Praktiker) καθώς και ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ!!! Φυσικά και δεν τους έδωσα ούτε λεφτά, ούτε κλειδιά... απλά πάρκαρα 20 μέτρα πιο πέρα από μια ταμπέλα που "οριοθετούσε" τον χώρο τους.

Μας ανάγκασαν να φτάσουμε στο μαγαζί από τις 21.30 ενώ το πρόγραμμα άρχισε στις 23.30, ενώ από τις 23.00 έπαιζαν κάποια σατιρικά βίντεο σε μια οθόνη βιντεοπροβολέα στην κεντρική σκηνή... χμμμμ... ωραία... πληρώνω 170 ευρώ το μπουκάλι για να βλέπω βίντεο από το youtube.

Έρχεται ο σερβιτόρος ο οποίος μας ενημερώνει για τη χρέωση "λόγω της ημέρας" των 170 ευρώ, καθώς και για την ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ συνοδεία του ποτού από πιατέλα με τυριά-αλλαντικά. Όταν λέμε πιατέλα μη νομίζετε τίποτα τεράστιο, ένα πιάτο φαγητού με 5-6 κομματάκια τυρί και 2-3 φέτες από κάποια αγνώστου προέλευσης αλλαντικά. Η τιμή αυτού? 40 ευρώ, 10 ευρώ το κεφάλι. Ωραία... φτάσαμε στα 210 το μπουκάλι μέχρι στιγμής. Παίρνουμε και ένα μπουκάλι λευκό κρασί, 85 με τη νέα τιμή που μόλις μας ανακοινώθηκε... και φυσικά υποχρεωτικά συνοδεύεται από (αισθητά μικρότερη) πιατέλα με αλλαντικά-τυριά. 105 το μπουκάλι το κρασί... 315 μέχρι στιγμής, και αν είχατε κάνει το λάθος να αφήσετε και το αμάξι στον παρκαδόρο, 325. Έρχεται ο καθιερωμένος φωτογράφος, σε βγάζει καμιά 10αριά φωτογραφίες και έπειτα επιστρέφει να στις πουλήσει. 8 ευρώ η ΜΙΑ φωτογραφία. Σε εκείνο το σημείο μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα.

Μέχρι εκείνη την ώρα ήμασταν 5 άτομα, μετά την αλλαγή του χρόνο ήρθαν άλλοι δύο και γίναμε 7. Μας ενημερώνει ο σερβιτόρος πως τα ποτά που έχουμε παραγγείλει μέχρι στιγμής καλύπτουν ελάχιστη κατανάλωση 6 ατόμων, για τον 7ο πρέπει να πάρουμε τουλάχιστον ένα ποτό ακόμα. Οκ λέμε... σεβαστό. Φέρε μας ένα τάδε ποτό. Κόστος του ποτού???? 45 ΕΥΡΩ???? Εκεί πλέον είμαι εκτός εαυτού και καταριέμαι την ώρα και τη στιγμή που βγήκα έξω τέτοια μέρα.

Σύνολο βραδιάς? 360 ευρώ δίχως παρκαδόρο και δίχως φωτογραφίες...
Σε τι ακριβώς διαφέρετε κύριοι από αυτούς τους Κλέφτες και Λωποδύτες που σατιρίζετε και κοροϊδεύετε στο πρόγραμμα σας?

Αυτό ήταν το κομμάτι του μαγαζιού... πάμε στο κομμάτι του σχήματος.

Όπως αναφέρω παραπάνω, το πρόγραμμα ξεκίνησε πολύ μουδιασμένα στις 23.30! Το κέφι άγνωστη λέξη καθ'όλη τη διάρκεια της βραδιάς. Στις 12 αντίστροφη μέτρηση και αλλαγή του χρόνου με το σχήμα επί σκηνής να αναρωτιούνται δυνατά στα μικρόφωνα "Ρε, ο Ζουγανέλης που είναι? Ακόμα να έρθει?" Από τα χείλη του κύριου Μαχαιρίτσα η φράση. Η ντίβα της βραδιάς κύριος Ζουγανέλης μας έκανε την τιμή να εμφανιστεί στη σκηνή στις 01.30 το βράδυ. Μέχρι εκείνη τη στιγμή όλοι οι υπόλοιποι σου έβγαζαν μια εντύπωση ότι προσπαθούν να γεμίσουν το πρόγραμμα μέχρι την άφιξη του σταρ. Λέω και γω... θα το σώσει ο Ζουγανέλης. Αμ δε... βγήκε στη σκηνή, είπε 3-4 κρύα και παλιά πλέον αστεία και ξανακατέβηκε........ και δώσ'του πάλι οι υπόλοιποι να προσπαθούν να γεμίσουν το πρόγραμμα. 3.25 μας ανακοινώθηκε πως το πρόγραμμα τελείωσε και ότι "μπορείτε να πάρετε τον πούλο" ήταν τα λόγια από το στόμα του κύριου Ζουγανέλη!! Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι οφείλω να ομολογήσω ότι μετά από αυτή την ανακοίνωση και ένα σύντομο γιουχάρισμα του κόσμου, έμεινε το σχήμα στη σκηνή και παρόλο που είχε τελειώσει το πρόγραμμα, θα μας κάνουν το χατήρι να μείνουν σε παρεΐστικό κλίμα να πούμε 2-3 τραγούδια!!! Ευχαριστώ Γιάννη που φρόντισες μέσα σε 2 μόλις ώρες γενικά και μόλις μία ώρα στη σκηνή να πέσεις τόσο πολύ στα μάτια μου. Ευχαριστώ που μου θύμισες γιατί δεν βγαίνω τέτοιες μέρες (και γενικότερα πλέον με την κατάσταση) σε μαγαζιά τέτοιου τύπου.

Λαμπρές εξαιρέσεις οι κύριοι Μαχαιρίτσας και Πασχαλίδης. Πραγματική απόλαυση και οι δύο με φωνές που προσωπικά με ανατριχιάζουν και τραγούδια που δικαιώνουν τη φήμη γύρω από το όνομα τους. Αυτοί οι δύο κάπως έσωσαν τη βραδιά... Ο κύριος Μπουλάς μόλις ανακοινώθηκε η λήξη της βραδιάς φώναξε "Εγώ φεύγω" και αποχώρησε πανυγηρικά!!! Μπράβο και σε εσένα "Παυλίτο" (όπως σε αποκάλεσαν επί σκηνης) για το ήθος και τη συμπεριφορά σου!


Σας ευχαριστώ κύριοι που με κάνατε να σας βλέπω πλέον μόνο από το youtube και τα ωραιότατα λεφτά μου να τα κάνω πίτσες και να απολαμβάνω.

Συνεχίστε να ζείτε στο παράλληλο σύμπαν που ζείτε μέχρι στιγμής... ο χρόνος θα σας δικάσει και θα με δικαιώσει.


Το highlight της βραδιάς ήταν η κυρία Λιάνα Κανέλλη σε πρώτο τραπέζι μπροστά στην πίστα συνοδεία από την αδερφή της και πολλά ακόμα άτομα. Πείτε μου κυρία Κανέλλη μιας και είστε άνθρωπος του λαού και φυσικά προσκείμενη στο ΚΚΕ, πως σας φάνηκε η χτεσινή βραδιά στο μαγαζί? Τι εγκρίνετε από όλα αυτά που είδαν τα μάτια σας/μας?

Ευχαριστώ για την υπομονή σας και το κουράγιο σας να διαβάσετε όλο αυτό το κατεβατό!

Λευτέρης!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

θα πας σε ...μαγαζι σημερα;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: