Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μεταλλικές Βαλίτσες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 10:47

k0k0$ έγραψε:
Κι εδω ερχεται ο "μαγκας" ο ρουμανος. Οι παρακατω ειναι μεν 1.5χιλ αλλα ερχονται κομπλε με κλειδαριες και βαμμενες, οπως στη φωτο με 280? σπιτι σας. Εννοω μαζι με μεταφορικα, και ναι, εννοω το ζευγαρι.

Ασχετο, αλλα...
Εχεις προχειρο κανενα link απο τον τυπο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 10:57

καπου εδω μεσα παιζει να ειναι http://advrider.com/forums/

...θα τις βρω που θα παει Laughing

edit:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την 4kings στις Δευ Φεβ 20 2012, 11:16, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 11:15

Αν τις βρω πρωτος τι κερδιζω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 11:23

Hypersonic έγραψε:
Αν τις βρω πρωτος τι κερδιζω?

σου δινω "κλου"....δεν μετραει Razz

ξεθαβω: http://www.symoska.gr/viewtopic.php?f=14&t=599 Laughing



EDIT: http://www.konvoi.ro/coburi.html Razz ΑΡΓΗΣΕΣ! Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 644705
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 11:47

Thanx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 11:51

Hypersonic έγραψε:
Thanx

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Images?q=tbn:ANd9GcSDJZoVVCEGORQn9FvowhVLcdHH77F8sFIR0dTCMQ4dI5SHqSTl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 13:49

Καλησπερα παιδια..

Τωρα διαβασα τα σχολια..
Ας μην ξεχναμε οτι οι εταιριες παραγουν μαζικα και αγοραζουν τα υλικα τους μαζικα..
Κατι που συνεπαγεται σε κατακορυφη μειωση του κοστους..

Οι βαλιτσες αυτες ειναι hand made, οποτε εχουν τα υπερ και τα κατα τους σαν χειροποιητες..
Εχεις ασχημη πτωση, τσαλακονονται, τις στελνεις Τρικαλα και επισκευαζονται..
Για τον Ρουμανο δεν ξερω με τι κοστος τα φτιαχνει, ουτε ειμαι στο ειδος για να σας πω..
Ουτε ξερω αν η τιμη απο τον Ρουμανο εχει αποδειξη και τι "αποδιδει" στο κρατος του για αυτην την συναλλαγη..
Αφαιρεστε το φπα- υπολογιστε κοστος υλικων και δουλειας και δειτε τι μενει..

Το κερδος των παιδιων,οσο ξερω ειναι αρκετα κατω απο τα επιπεδα των απανταχου εμπορων μοτοσυκλετιστκων ειδων..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vagelis Gar



Registration date : 23/12/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 14:49

Καλημέρα και καλή εβδομάδα παιδιά,
λόγω υποχρεώσεων δεν μπήκα τον τελευταίο καιρό στο forum και δυστυχώς θα απαντήσω κάπως ετεροχρονισμένα σε κάποια πραγματάκια που αφορούν τις βαλίτσες.
Καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως οποιαδήποτε καλοπροαίρετη κριτική είναι δεκτή. Καθένας από εμάς βλέπει τα πράγματα διαφορετικά και είναι φυσικό να σχηματίζονται πολλές απόψεις και γνώμες.
Φυσικά είναι θεμιτό να μας βάζετε σε συγκριτικά με άλλες εταιρείες (αλήθεια όμως πόσο δίκαιο είναι να αναφέρονται οι μισές αλήθειες?). Και ξεκαθαρίζω πως δεν αναφέρομαι σε κάποια ανάρτηση στο παρόν νήμα αλλά θα σας δώσω ένα παράδειγμα από γειτονικό forum στο οποίο έγινε η σύγκριση.

Γράφει λοιπόν κάποιο παλικάρι...
"πεδια μεταξη μας εγω αγορασα 2 βαλητσες της μοτεκ αλουμηνιο 37 λυτρον με 6 κληδαργιες (2 εξτρα σε περηπτοση τοπ ποξ ) 2 βαλητσες εσωτερηκες 2 βαλητσες που προσαρμοζοντε πανο απο της αλουμηνιου μαζη με 2 αταπτο απο χεπκο πεκερ σε μοτεκ στα 490 ευρο μαζη πε το φπα το φπα ειναι 17%
αυτα τα αγορασα απο καταστημα στη Λεμεσο που συγουρα θα ειχε κε το κερδος του
αυτο το λεο για να δυτε ξανα τα κοστα σας"

απαντάω...
Φίλε ********,
καταρχήν θα ήθελα να πω πως αυτή η διαδικασία στην οποία θα μπω τώρα είναι κάτι το οποίο απεχθάνομαι.
Να ξεκαθαρίσω πως αυτό που λέω δεν έχει να κάνει με την απάντησή σου, που καλά έκανες και την ανέβασες παρεθέτοντας την εμπειρία σου από την αγορά των συγκεκριμένων βαλιτσών, αλλά από το ότι εξαρχής θέλουμε να κοιτάξουμε το προϊόν μας και όλα όσα σχετίζονται με αυτό παρά να ξεκινήσουμε τις συγκρίσεις με άλλες εταιρείες του χώρου. Το αν είναι εφικτό να γίνουν οι συγκρίσεις είναι ένα άλλο θέμα.

Πάμε λοιπόν στο διαταύτα....
με μια γρήγορη έρευνα στο νετ στα προϊόντα που παραθέτεις παραπάνω βρήκα στην Ελληνική αγορά τα εξής,
-************** 37 αλουμινένια βαλίτσα, δεξιά, μαύρη, medium τιμή 259,95 ευρώ. Το ίδιο και η αριστερή. Σαν σετ πωλείται στα 499,99 ευρώ.
-Κυλινδρικές κλειδαριές (6) βαλιτσών αλουμινίου "****" τιμή 21,50 ευρ.
-***************** M αδιάβροχος σάκος τιμή 14,95 ευρώ Χ 2 = 29,90 ευρώ
-ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΤΣΑΝΤΑ ΓΙΑ *************** τιμή 50 ευρώ Χ 2= 100 ευρώ (δεν ξέρω αν εννοείς αυτό που βρήκα γι' αυτό και δεν το βάζω καθόλου στην συνολική τιμή)

Το όλο σύνολο είναι στα 551,39

Χωρίς να έχω δει από κοντά τις συγκεκριμένες βαλίτσες έχω και τις εξής (ίσως αφελείς) ερωτήσεις που αν θες μου τις απαντάς.

- Τα κιτ στήριξης που βρίσκονται στην πλάτη της βαλίτσας συμπεριλαμβάνονται στην αρχική τιμή?(το ρωτάω γιατί κάτω κάτω στο site που πουλάει τις συγκεκριμένες βαλίτσες γράφει αυτό....Σημείωση: Στην συσκευασία δεν περιλαμβάνετε η βάση στήριξης καθώς και η κλειδαριά.)

- Τα κιτ στήριξης της συγκεκριμένης βαλίτσας είναι universal? Δηλαδή αν εγώ έχω κάγκελα άλλης εταιρίας μπορώ να "κουμπώσω" τη βαλίτσα ή θα πρέπει να αγοράσω και τον αντάπτορα ο οποίος κοστίζει 69,95 ευρώ?

Η απάντησή μου γίνεται για να βλέπουμε και κάποια πράγματα πίσω από το ωραίο περυτίλιγμα που μας πλασάρουν και χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης μαζί σου ή με οποιονδήποτε άλλο συμφορουμίτη .

Αν πάλι κάτι κατάλαβα λάθος σου ζητώ συγνώμη και είμαι εδώ για να το συζητήσουμε.

και μου απαντάει...
"ελεξα κε πραγματη το ποσο ειναι 490 ευρο οπως εγραψα + οι βασης της *********** που ηταν 300 ευρο κε ηταν αγορασμενες τελη ιουλιου του 2010 κε μαληστα την προηγουμενη πρην την αναχορηση μου για τουρκια"
ο λογος που ειναι τοσο ψυλο το κοστος ειναι τα κολληματα alu αν ηταν με προσθηκη στες γονιες πλαστηκον κε πιασμενα με ριβερς τα κοστα θα ηταν πολυ πιο κατο

Αυτό είναι ένα μικρό παράδειγμα πως ο οποιοσδήποτε μπορεί να απαντήσει σε κάποιο νήμα χωρίς προηγουμένως να έχει προσμετρήσει όλες τις παραμέτρους.
Ας μην σταθούμε όμως εκεί, το ανέφερα απλά για να δούμε κάποια πράγματα.

Οι βαλίτσες μας για κάποιους είναι οικονομικές, για κάποιους άλλους φθηνές, για κάποιους ακριβές και για κάποιους απλησίαστες.
Ξεκινώντας να κατασκευάζουμε τις βαλίτσες βρεθήκαμε μπροστά σε αρκετές δυσάρεστες εκπλήξεις και εξηγούμαι.
Για να κατασκευαστεί η βαλίτσα χρειάζονται επιμέρους κάποια υλικά και εξαρτήματα. Από την έρευνα αγοράς που κάναμε οι διαφορές στο ΙΔΙΟ προϊόν ήταν απλά ΜΕΓΑΛΕΣ. Χαρακτηριστικά να αναφέρω πως στις ΙΔΙΕΣ κλειδαριές βρήκαμε απόκλιση τιμής μέχρι και 80% στην ίδια πόλη (αν κάποιος θέλει μπορώ να του δώσω περισσότερες πληροφορίες σε p.m). Στα φύλλα αλουμινίου κάτι αντίστοιχο, και μάλιστα κάποιος αφού μας ξεφούρνησε την τιμή μας έκλεισε το μάτι λεγοντάς μας πως η τιμή αυτή θα είναι "μαύρη".Θέλετε να πάμε στο 23% ΦΠΑ που σαν νομότυποι πολίτες έχουμε υποχρέωση να αποδόσουμε στο κράτος? Δεν θέλω να το πάω παραπέρα το συγκεκριμένο γιατί λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε πως λειτουργεί η Ελληνική αγορά.

Δεν δέχομαι με τίποτα να προσπαθήσει κάποιος να περάσει στο υποσυνείδητο των υπολοίπων πως κάποιοι τύποι από τα Τρίκαλα με την λογική του greek mouzaka και της χωριάτικης, προσπαθούν να τα κονομίσουν από εμάς τα κορόϊδα. Στα 38 μου δεν υπήρξα και ούτε πρόκειται να υπάρξω ο άνθρωπος της αρπαχτής. Για εκείνους που πιστεύουν πως η κατασκευή της συγκεκριμένης βαλίτσας γίνεται τοποθετόντας το φύλλο αλουμινίου στην μηχανή παραγωγής και βγάζοντας από την άλλη άκρη μια ολοκληρωμένη βαλίτσα τότε ναι έχουν δίκιο να θεωρούν τις βαλίτσες ακριβές και ναι είχαν δίκιο να ελπίζαν σε μια τιμή ενός κουρέματος του Yasser Arafat.

(Θα επανέλθω για την συνέχεια Smile )


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 15:58

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ! Rolling Eyes

...ευχομαι ολοψυχα οι δουλειες σας να πανε καλα!(δεν κανω πλακα!)

...και ελπιζω αν καποια μερα φτασει το Ελληνικο κοστος υλικων στα επιπεδα της Ρουμανιας να φοραω και 'γω Ελληνικη βαλιτσα!


υ.γ Δεν λεω οτι οι πατατες Αιγυπτου, τα αγγουρακια Κινας ή τα λεμονια Τουρκιας ειναι καλυτερα αλλα αν το ΕΛΛΗΝΙΚΟ δεν ερθει στο ραφι μου φθηνοτερα δεν μπορω να κανω αλλιως!

220 + 220 + 23%(για το καλο της Ελλαδας) =540ευρο vs 280ευρο η Ρουμανικη κατασκευη (χωρις βεβαια τα 100 ευρο του κρατους!)...αλλα και παλι θα ηταν 540 vs 380(..τον π@υστη τον Ρουμανο κλεμμενα υλικα βαζει?) Laughing

Συγνωμη εγω προσωπικα ΔΕΝ τα εχω για να σας στηριξω!...


Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 6e094145aee4e32a_19841_308119691710_308114806710_3994349_1455896_n

υ.γ2 Μην δινετε σημασια και μην στεκεστε στους υπαινιγμους του γκρικ μουζακα..........ειναι ενας τροπος να διασκεδαζω και να λεω την γνωμη μου πιο ελευθερα και σαρκαστικα ως μελος αυτης της κοινοτητας και εχοντας μονη βλεψη το συμφερον της τσεπης της δικιας μου και των υπολοιπων συμφορουμιτων .....αν ειχα αλλα συμφεροντα θα με διακατειχε η σοβαροτητα!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gagarin

gagarin

Ηλικία : 67
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 04/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 17:00

Vagelis Gar έγραψε:
Καλημέρα και καλή εβδομάδα παιδιά,
λόγω υποχρεώσεων δεν μπήκα τον τελευταίο καιρό στο forum και δυστυχώς θα απαντήσω κάπως ετεροχρονισμένα σε κάποια πραγματάκια που αφορούν τις βαλίτσες.
Καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως οποιαδήποτε καλοπροαίρετη κριτική είναι δεκτή. Καθένας από εμάς βλέπει τα πράγματα διαφορετικά και είναι φυσικό να σχηματίζονται πολλές απόψεις και γνώμες.
Φυσικά είναι θεμιτό να μας βάζετε σε συγκριτικά με άλλες εταιρείες (αλήθεια όμως πόσο δίκαιο είναι να αναφέρονται οι μισές αλήθειες?). Και ξεκαθαρίζω πως δεν αναφέρομαι σε κάποια ανάρτηση στο παρόν νήμα αλλά θα σας δώσω ένα παράδειγμα από γειτονικό forum στο οποίο έγινε η σύγκριση.

Γράφει λοιπόν κάποιο παλικάρι...
"πεδια μεταξη μας εγω αγορασα 2 βαλητσες της μοτεκ αλουμηνιο 37 λυτρον με 6 κληδαργιες (2 εξτρα σε περηπτοση τοπ ποξ ) 2 βαλητσες εσωτερηκες 2 βαλητσες που προσαρμοζοντε πανο απο της αλουμηνιου μαζη με 2 αταπτο απο χεπκο πεκερ σε μοτεκ στα 490 ευρο μαζη πε το φπα το φπα ειναι 17%
αυτα τα αγορασα απο καταστημα στη Λεμεσο που συγουρα θα ειχε κε το κερδος του
αυτο το λεο για να δυτε ξανα τα κοστα σας"

απαντάω...
Φίλε ********,
καταρχήν θα ήθελα να πω πως αυτή η διαδικασία στην οποία θα μπω τώρα είναι κάτι το οποίο απεχθάνομαι.
Να ξεκαθαρίσω πως αυτό που λέω δεν έχει να κάνει με την απάντησή σου, που καλά έκανες και την ανέβασες παρεθέτοντας την εμπειρία σου από την αγορά των συγκεκριμένων βαλιτσών, αλλά από το ότι εξαρχής θέλουμε να κοιτάξουμε το προϊόν μας και όλα όσα σχετίζονται με αυτό παρά να ξεκινήσουμε τις συγκρίσεις με άλλες εταιρείες του χώρου. Το αν είναι εφικτό να γίνουν οι συγκρίσεις είναι ένα άλλο θέμα.

Πάμε λοιπόν στο διαταύτα....
με μια γρήγορη έρευνα στο νετ στα προϊόντα που παραθέτεις παραπάνω βρήκα στην Ελληνική αγορά τα εξής,
-************** 37 αλουμινένια βαλίτσα, δεξιά, μαύρη, medium τιμή 259,95 ευρώ. Το ίδιο και η αριστερή. Σαν σετ πωλείται στα 499,99 ευρώ.
-Κυλινδρικές κλειδαριές (6) βαλιτσών αλουμινίου "****" τιμή 21,50 ευρ.
-***************** M αδιάβροχος σάκος τιμή 14,95 ευρώ Χ 2 = 29,90 ευρώ
-ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΤΣΑΝΤΑ ΓΙΑ *************** τιμή 50 ευρώ Χ 2= 100 ευρώ (δεν ξέρω αν εννοείς αυτό που βρήκα γι' αυτό και δεν το βάζω καθόλου στην συνολική τιμή)

Το όλο σύνολο είναι στα 551,39

Χωρίς να έχω δει από κοντά τις συγκεκριμένες βαλίτσες έχω και τις εξής (ίσως αφελείς) ερωτήσεις που αν θες μου τις απαντάς.

- Τα κιτ στήριξης που βρίσκονται στην πλάτη της βαλίτσας συμπεριλαμβάνονται στην αρχική τιμή?(το ρωτάω γιατί κάτω κάτω στο site που πουλάει τις συγκεκριμένες βαλίτσες γράφει αυτό....Σημείωση: Στην συσκευασία δεν περιλαμβάνετε η βάση στήριξης καθώς και η κλειδαριά.)

- Τα κιτ στήριξης της συγκεκριμένης βαλίτσας είναι universal? Δηλαδή αν εγώ έχω κάγκελα άλλης εταιρίας μπορώ να "κουμπώσω" τη βαλίτσα ή θα πρέπει να αγοράσω και τον αντάπτορα ο οποίος κοστίζει 69,95 ευρώ?

Η απάντησή μου γίνεται για να βλέπουμε και κάποια πράγματα πίσω από το ωραίο περυτίλιγμα που μας πλασάρουν και χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης μαζί σου ή με οποιονδήποτε άλλο συμφορουμίτη .

Αν πάλι κάτι κατάλαβα λάθος σου ζητώ συγνώμη και είμαι εδώ για να το συζητήσουμε.

και μου απαντάει...
"ελεξα κε πραγματη το ποσο ειναι 490 ευρο οπως εγραψα + οι βασης της *********** που ηταν 300 ευρο κε ηταν αγορασμενες τελη ιουλιου του 2010 κε μαληστα την προηγουμενη πρην την αναχορηση μου για τουρκια"
ο λογος που ειναι τοσο ψυλο το κοστος ειναι τα κολληματα alu αν ηταν με προσθηκη στες γονιες πλαστηκον κε πιασμενα με ριβερς τα κοστα θα ηταν πολυ πιο κατο

Αυτό είναι ένα μικρό παράδειγμα πως ο οποιοσδήποτε μπορεί να απαντήσει σε κάποιο νήμα χωρίς προηγουμένως να έχει προσμετρήσει όλες τις παραμέτρους.
Ας μην σταθούμε όμως εκεί, το ανέφερα απλά για να δούμε κάποια πράγματα.

Οι βαλίτσες μας για κάποιους είναι οικονομικές, για κάποιους άλλους φθηνές, για κάποιους ακριβές και για κάποιους απλησίαστες.
Ξεκινώντας να κατασκευάζουμε τις βαλίτσες βρεθήκαμε μπροστά σε αρκετές δυσάρεστες εκπλήξεις και εξηγούμαι.
Για να κατασκευαστεί η βαλίτσα χρειάζονται επιμέρους κάποια υλικά και εξαρτήματα. Από την έρευνα αγοράς που κάναμε οι διαφορές στο ΙΔΙΟ προϊόν ήταν απλά ΜΕΓΑΛΕΣ. Χαρακτηριστικά να αναφέρω πως στις ΙΔΙΕΣ κλειδαριές βρήκαμε απόκλιση τιμής μέχρι και 80% στην ίδια πόλη (αν κάποιος θέλει μπορώ να του δώσω περισσότερες πληροφορίες σε p.m). Στα φύλλα αλουμινίου κάτι αντίστοιχο, και μάλιστα κάποιος αφού μας ξεφούρνησε την τιμή μας έκλεισε το μάτι λεγοντάς μας πως η τιμή αυτή θα είναι "μαύρη".Θέλετε να πάμε στο 23% ΦΠΑ που σαν νομότυποι πολίτες έχουμε υποχρέωση να αποδόσουμε στο κράτος? Δεν θέλω να το πάω παραπέρα το συγκεκριμένο γιατί λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε πως λειτουργεί η Ελληνική αγορά.

Δεν δέχομαι με τίποτα να προσπαθήσει κάποιος να περάσει στο υποσυνείδητο των υπολοίπων πως κάποιοι τύποι από τα Τρίκαλα με την λογική του greek mouzaka και της χωριάτικης, προσπαθούν να τα κονομίσουν από εμάς τα κορόϊδα. Στα 38 μου δεν υπήρξα και ούτε πρόκειται να υπάρξω ο άνθρωπος της αρπαχτής. Για εκείνους που πιστεύουν πως η κατασκευή της συγκεκριμένης βαλίτσας γίνεται τοποθετόντας το φύλλο αλουμινίου στην μηχανή παραγωγής και βγάζοντας από την άλλη άκρη μια ολοκληρωμένη βαλίτσα τότε ναι έχουν δίκιο να θεωρούν τις βαλίτσες ακριβές και ναι είχαν δίκιο να ελπίζαν σε μια τιμή ενός κουρέματος του Yasser Arafat.

(Θα επανέλθω για την συνέχεια Smile )



Ευτυχώς που υπάρχουν Έλληνες με μερακι κ δημιουργικό πνεύμα.
Μπράβο παιδια. Ο
Αν έρθω Τρίκαλα θα βρεθούμε.
ZZR1400 με κάγκελα givi. Κάτι έχω στο νου.

Υγ
Με τα λίγα μαλλιά που μου έμειναν για κουρεμα ,
η λύση είναι Πακιστανός κουρεας των 6? με απόδειξη.
Ελπίζω να βρω και στα Τρίκαλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 18:38

gagarin έγραψε:

Ευτυχώς που υπάρχουν Έλληνες με μερακι κ δημιουργικό πνεύμα.
Μπράβο παιδια. Ο
Αν έρθω Τρίκαλα θα βρεθούμε.
ZZR1400 με κάγκελα givi. Κάτι έχω στο νου.

Υγ
Με τα λίγα μαλλιά που μου έμειναν για κουρεμα ,
η λύση είναι Πακιστανός κουρεας των 6? με απόδειξη.
Ελπίζω να βρω και στα Τρίκαλα.

Εγω δεν ειρωνευτηκα μελος του φορουμ
χρησημοποιησα ενα σαρκαστικο τροπο (που καποιους, μπορει να τους τσιγκλαει) για να πω αληθειες!..Ο τιτλος του τοπικ ειναι "Μεταλλικές Βαλίτσες" και μεσα σε αυτο το νημα προσθεσα μεταλλικες βαλιτσες απο αλλους προμηθευτες!

Τον σαρκαστικο λογο τον χρησημοποιησα σε καποιον που ενημερωσε το φορουμ μας για καποιες βαλιτσες που πουλαει.... σε εναν ΕΜΠΟΡΟ δηλαδη (απο τη στιγμη που αγοραζει υλικα με 23% και πουλαει βαλιτσες με 23% ειναι εμπορος
Αντιθετως ΕΣΥ πετας ειρωνικο σχολιο σε μελος του φορουμ εμεσως πλην σαφως (εγω το θεωρω ευθεως) μου τη λες δηλαδη!

Δεν συμβαδιζουμε:
1ον η τσεπη μας μαλλον διαφερει!
2ον εσυ νομιζεις οτι φτανει απλα καποιος να ειναι ελληνας για να τον στηριξεις το "value for money" δεν σου περναει καν απο το μυαλο!
3ον δεν εχεις μαλλια εγω εχω
και 4ον κουρευεσαι σε ατομα που δεν ξερουν δυστυχως να κουρευουν!



υ.γ1 Στην απαντηση σου εκτος απο το να μου την πεις, τεκμηριωσε και λιγο γιατι αξιζει τοσο πολυ να αγορασουμε ενα σετ μεταλλικες πλαινες βαλιτσες 260ευρο πιο ακριβα απ'οτι μπορουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gagarin

gagarin

Ηλικία : 67
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 04/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 19:33

*Πάντων χρημάτων μέτρον άνθρωπος*, και * Ο νοών νοείτω *

Τέλος απο μένα φίλε 4kings

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 19:45

gagarin έγραψε:
*Πάντων χρημάτων μέτρον άνθρωπος*, και * Ο νοών νοείτω *

Τέλος απο μένα φίλε 4kings


Σεβομαι την υποκειμενικη σου αποψη επι του θεματος...αλλα αντικειμενικα τα παιδια δεν μου περισσευουν λεφτα να τα στηριξω!

Συγνωμη απο εμενα, τους ευχομαι καλες δουλειες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vagelis Gar



Registration date : 23/12/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 23:36

4kings έγραψε:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ! Rolling Eyes

...ευχομαι ολοψυχα οι δουλειες σας να πανε καλα!(δεν κανω πλακα!)

...και ελπιζω αν καποια μερα φτασει το Ελληνικο κοστος υλικων στα επιπεδα της Ρουμανιας να φοραω και 'γω Ελληνικη βαλιτσα!


υ.γ Δεν λεω οτι οι πατατες Αιγυπτου, τα αγγουρακια Κινας ή τα λεμονια Τουρκιας ειναι καλυτερα αλλα αν το ΕΛΛΗΝΙΚΟ δεν ερθει στο ραφι μου φθηνοτερα δεν μπορω να κανω αλλιως!

220 + 220 + 23%(για το καλο της Ελλαδας) =540ευρο vs 280ευρο η Ρουμανικη κατασκευη (χωρις βεβαια τα 100 ευρο του κρατους!)...αλλα και παλι θα ηταν 540 vs 380(..τον π@υστη τον Ρουμανο κλεμμενα υλικα βαζει?) Laughing

Συγνωμη εγω προσωπικα ΔΕΝ τα εχω για να σας στηριξω!...


Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 6e094145aee4e32a_19841_308119691710_308114806710_3994349_1455896_n

υ.γ2 Μην δινετε σημασια και μην στεκεστε στους υπαινιγμους του γκρικ μουζακα..........ειναι ενας τροπος να διασκεδαζω και να λεω την γνωμη μου πιο ελευθερα και σαρκαστικα ως μελος αυτης της κοινοτητας και εχοντας μονη βλεψη το συμφερον της τσεπης της δικιας μου και των υπολοιπων συμφορουμιτων .....αν ειχα αλλα συμφεροντα θα με διακατειχε η σοβαροτητα!


Φίλε μου σαφώς και μπορώ να καταλάβω πως πίσω από τις ψυχρές λέξεις της οθόνης το πως εννοεί ο καθένας κάποια πράγματα μπορεί να παρερμηνευτούν και να αλλοιωθεί η ουσία. Οπότε no hurt feelings από την πλευρά μου.
Σαφώς και ο καθένας έχει την επιλογή να αγοράσει και να επενδύσει τα χρήματά του όπως αυτός νομίζει καλύτερα. Σαφώς και δεν βγήκαμε να πούμε "Αγοράστε από εμάς" αλλά επέτρεψέ μου να υπερασπιστώ το προΙόν μας (ξέροντας κάποια μικρά μυστικά τα οποία πιθανόν να μην έχεις παρατηρήσει).
Αναφέρεσαι σε σετ βαλιτσών των οποίων το κόστος είναι στα 280 ευρώ. Τις γνωρίζω, έχω παρακολούθησει όλη την προσπάθεια του ανθρώπου από την αρχή (θα βάλω το link από το AdvRider στο τέλος της ανάρτησης) και θα ήθελα να το δεις με προσοχή ώστε να παρατηρήσεις κάποια σημεία που θα σου επισημάνω. Ξεκαθαρίζω για ακόμη μια φορά πως δεν κατηγορώ την προσπάθεια κανενός απλά καλό είναι, όταν μπαίνουμε σε διαδικασία σύγκρισης, να βλέπουμε σφαιρικά το θέμα και να μην κοιτάζουμε μόνο την τιμή.
Αν παρατηρήσεις στις συγκεκριμένες (όμορφες ομολογουμένως) βαλίτσες υπάρχουν κάποια μείον που κατά την ταπεινή μου άποψη θα αποτελούσαν τροχοπέδη αν ήθελα να τις αποκτήσω.
Καταρχήν αν δεις σε κάποιες φωτογραφίες φαίνεται πως στις γωνίες της βαλίτσας κάτω από τις πλαστικές γωνίες υπάρχει κενό. Τι σημαίνει πρακτικά αυτό? Έχεις μια βαλίτσα της οποίας οι τέσσερις γωνίες είναι κούφιες. Αυτο για κάποιον μπορεί να μην σημαίνει τίποτα αλλά για εμένα σημαίνει πολλά. Πχ σε μια στατική πτώση οι συγκεκριμένες βαλίτσες και κάτω από το βάρος της μοτοσυκλέτας θα ανοίξουν σαν τραντάφυλλο. Όπότε έχεις επενδύσει 280 ευρώ σε ένα σετ βαλιτσών το οποίο είναι αν μη τι άλλο πολύ ευαίσθητο σε οποιαδήποτε μικροπτώση. Προβλήματα στο συγκεκριμένο σημείο επίσης μπορεί να προκύψουν από το πιτσικάρισμα των πριτσινιών από τους κραδασμούς με ότι αυτό θα συνεπάγεται στην στεγανότητα της βαλίτσας.
Ένα δεύτερο σημείο το οποίο προσωπικά δεν μου αρέσει είναι η χρήση πριτσινιών παντού στη βαλίτσα. (ακόμα και στην βασική κόληση των πλευρών της βαλίτσας)
Αγοράζοντας λοιπόν ένα σετ βαλιτσών και δίνοντας 280 ευρώ δεν σου εγγυάται κανείς πως μετά από 1 ή 6 μήνες οι βαλίτσες δεν θα αρχίζουν να στραβώνουν (θερμοκρασίες, καιρικές συνθήκες, κακομεταχείριση). Δεν λέω ότι αυτό θα συμβεί σίγουρα αλλά σαν ενδεχόμενο και βάσει κατασκευής στο δικό μου μυαλό παίζει αυτή η σκέψη δυνατά.

Εν κατακλείδι και κλείνοντας θα ήθελα να πω πως το προϊόν που κατασκευάζουμε δεν είναι μια φτηνοκατασκευή, έχει γίνει βάσει των δικών μας προσδοκιών ως μοτοσυκλετιστές, δεν θα απολογηθούμε σε κανέναν για το κόστος απόκτησης, δεν θα αναγκάσουμε κανέναν να τις αγοράσει, και αν στην τελική το όλο θέμα δεν προχωρήσει δεν χάλασε και ο κόσμος. Θα έχουμε φτιάξει από ένα σετ βαλιτσών για τους εαυτούς μας και για κάποιους φίλους και όλα καλά. Smile

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=661079&page=10 Δες το κούφιο της γωνίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 23:43

Vagelis Gar

πολυ ωραια και αξιεπαινη προσπαθεια!
επειδη ειμαστε και κοντα(Λαρισα γαρ) με την πρωτη ευκαιρια που θα ερθω Τρικαλα θα ηθελα να σας γνωρισω
και να πιουμε ενα καφε Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vagelis Gar



Registration date : 23/12/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 23:50




[/quote]

Ευτυχώς που υπάρχουν Έλληνες με μερακι κ δημιουργικό πνεύμα.
Μπράβο παιδια. Ο
Αν έρθω Τρίκαλα θα βρεθούμε.
ZZR1400 με κάγκελα givi. Κάτι έχω στο νου.

[/quote]

Να 'σαι καλά φίλε.
Όποτε σε φέρει ο δρόμος πέρνα για καφεδάκι-τσιπουράκι και να τα πούμε από κοντά Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vagelis Gar



Registration date : 23/12/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 23:51

SOTHRHS έγραψε:
Vagelis Gar

πολυ ωραια και αξιεπαινη προσπαθεια!
επειδη ειμαστε και κοντα(Λαρισα γαρ) με την πρωτη ευκαιρια που θα ερθω Τρικαλα θα ηθελα να σας γνωρισω
και να πιουμε ενα καφε Smile

Σωτήρη θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vagelis Gar



Registration date : 23/12/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 23:59

Και κάποιες φωτογραφίες από την Africa με φορεμένες τις βαλίτσες. Τεστ 160 χιλιομέτρων με 10 λίτρα βάρος στην κάθε μία (μπουκάλια με νερό), μέση ωριαία 100χλμ/ώρα, μέγιστη ταχύτητα 140χλμ/ώρα. Αποτελέσματα ΑΚΡΩΣ ικανοποιητικά Smile

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Scaled.php?server=835&filename=dsc00741072x712

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Scaled.php?server=15&filename=dsc00271072x712

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Scaled.php?server=194&filename=dsc00571072x712

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Scaled.php?server=853&filename=dsc00281072x712
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 21 2012, 07:42

Vagelis Gar έγραψε:
Και κάποιες φωτογραφίες από την Africa με φορεμένες τις βαλίτσες. Τεστ 160 χιλιομέτρων με 10 λίτρα βάρος στην κάθε μία (μπουκάλια με νερό), μέση ωριαία 100χλμ/ώρα, μέγιστη ταχύτητα 140χλμ/ώρα. Αποτελέσματα ΑΚΡΩΣ ικανοποιητικά Smile

Φαινονται πολυ ομορφες και ποιοτικές οι βαλίτσες...


υ.γ. Μια παρατηρηση όμως...τα 10 λιτρα είναι όγκος και όχι βάρος! Απλά τυχαίνει στο νερό το ειδικό βάρος να ειναι 1kg/lt και ο όγκος 10λιτρων νερού να ζυγίζουν 10 κιλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 21 2012, 19:54

Vagelis Gar έγραψε:


Φίλε μου σαφώς και μπορώ να καταλάβω πως πίσω από τις ψυχρές λέξεις της οθόνης το πως εννοεί ο καθένας κάποια πράγματα μπορεί να παρερμηνευτούν και να αλλοιωθεί η ουσία. Οπότε no hurt feelings από την πλευρά μου.
Σαφώς και ο καθένας έχει την επιλογή να αγοράσει και να επενδύσει τα χρήματά του όπως αυτός νομίζει καλύτερα. Σαφώς και δεν βγήκαμε να πούμε "Αγοράστε από εμάς" αλλά επέτρεψέ μου να υπερασπιστώ το προΙόν μας (ξέροντας κάποια μικρά μυστικά τα οποία πιθανόν να μην έχεις παρατηρήσει).
Αναφέρεσαι σε σετ βαλιτσών των οποίων το κόστος είναι στα 280 ευρώ. Τις γνωρίζω, έχω παρακολούθησει όλη την προσπάθεια του ανθρώπου από την αρχή (θα βάλω το link από το AdvRider στο τέλος της ανάρτησης) και θα ήθελα να το δεις με προσοχή ώστε να παρατηρήσεις κάποια σημεία που θα σου επισημάνω. Ξεκαθαρίζω για ακόμη μια φορά πως δεν κατηγορώ την προσπάθεια κανενός απλά καλό είναι, όταν μπαίνουμε σε διαδικασία σύγκρισης, να βλέπουμε σφαιρικά το θέμα και να μην κοιτάζουμε μόνο την τιμή.
Αν παρατηρήσεις στις συγκεκριμένες (όμορφες ομολογουμένως) βαλίτσες υπάρχουν κάποια μείον που κατά την ταπεινή μου άποψη θα αποτελούσαν τροχοπέδη αν ήθελα να τις αποκτήσω.
Καταρχήν αν δεις σε κάποιες φωτογραφίες φαίνεται πως στις γωνίες της βαλίτσας κάτω από τις πλαστικές γωνίες υπάρχει κενό. Τι σημαίνει πρακτικά αυτό? Έχεις μια βαλίτσα της οποίας οι τέσσερις γωνίες είναι κούφιες. Αυτο για κάποιον μπορεί να μην σημαίνει τίποτα αλλά για εμένα σημαίνει πολλά. Πχ σε μια στατική πτώση οι συγκεκριμένες βαλίτσες και κάτω από το βάρος της μοτοσυκλέτας θα ανοίξουν σαν τραντάφυλλο. Όπότε έχεις επενδύσει 280 ευρώ σε ένα σετ βαλιτσών το οποίο είναι αν μη τι άλλο πολύ ευαίσθητο σε οποιαδήποτε μικροπτώση. Προβλήματα στο συγκεκριμένο σημείο επίσης μπορεί να προκύψουν από το πιτσικάρισμα των πριτσινιών από τους κραδασμούς με ότι αυτό θα συνεπάγεται στην στεγανότητα της βαλίτσας.
Ένα δεύτερο σημείο το οποίο προσωπικά δεν μου αρέσει είναι η χρήση πριτσινιών παντού στη βαλίτσα. (ακόμα και στην βασική κόληση των πλευρών της βαλίτσας)
Αγοράζοντας λοιπόν ένα σετ βαλιτσών και δίνοντας 280 ευρώ δεν σου εγγυάται κανείς πως μετά από 1 ή 6 μήνες οι βαλίτσες δεν θα αρχίζουν να στραβώνουν (θερμοκρασίες, καιρικές συνθήκες, κακομεταχείριση). Δεν λέω ότι αυτό θα συμβεί σίγουρα αλλά σαν ενδεχόμενο και βάσει κατασκευής στο δικό μου μυαλό παίζει αυτή η σκέψη δυνατά.

Εν κατακλείδι και κλείνοντας θα ήθελα να πω πως το προϊόν που κατασκευάζουμε δεν είναι μια φτηνοκατασκευή, έχει γίνει βάσει των δικών μας προσδοκιών ως μοτοσυκλετιστές, δεν θα απολογηθούμε σε κανέναν για το κόστος απόκτησης, δεν θα αναγκάσουμε κανέναν να τις αγοράσει, και αν στην τελική το όλο θέμα δεν προχωρήσει δεν χάλασε και ο κόσμος. Θα έχουμε φτιάξει από ένα σετ βαλιτσών για τους εαυτούς μας και για κάποιους φίλους και όλα καλά. Smile

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=661079&page=10 Δες το κούφιο της γωνίας.

Απανταω σαν δικηγορος του Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 870118 ....μιας και ο Ρουμανος λογικα δεν ξερει γρι Ελληνικα Laughing

Εχεις δικιο για τα σημεια που επισημαινεις αλλα και τα δυο που λες (ως αρνητικα) φαινεται να τα εχουν και οι βαλιτσες αυτες
Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Sw_top_case_trax_black
ειναι οι trax της sw-motech και εχουν κανενα 250αρι η μια!

Δεν θα ασχοληθω αλλο με το θεμα γιατι σε λιγο θα φαινεται σαν να τα παιρνω απο καπου αλλου για να γινομαι κακος σε εσας!Shocked

οτι εχω πει το εχω πει γιατι σας βλεπω σαν ΕΜΠΟΡΟΥΣ και σας κρινω σαν εμπορους!

Αν σας δω σαν Ελληνες που "πρεπει" να στηριξω δεν θα το σκεφτομουν καν και δεν θα εκανα θεμα τα λεφτα θα ερχομουν και γω απο κει για μεζε, ουζακι και βαλιτσα!

Η ολη ιστορια δεν ειναι κοντρα ειναι πληροφορηση πανω στην γκαμα που υπαρχει σε μεταλλικες βαλιτσες γενικα στο εμποριο...τωρα αν ετυχε εσεις να εχετε το προτερημα να μπαινετε και να απαντατε ....ειναι ΑΛΛΟ ΚΑΠΕΛΟ ....καπελο που με κανει να φαινομαι κακος!

αυτα ως δικηγορος! affraid

Σαν Γιωργος τωρα και δεν απευθυνομαι σε εσας!... εχω να πω:
.....οτι τοσο που εχουν φτασει να μας πιεζουν τα οικονομικα μας θα μεινω με τα σαμαρια της colori 👅


και αν ποτε μου τη βαρεσει και τα πραγματα πανε καλυτερα με τα οικονομικα ...επειδη μου αρεσουν πολυ οι βαλιτσες του Ρουμανου θα παρω αυτες και αν τυχον παθει κατι η μια σε καμια πτωση (μακρια απο εμας) θα παρω απο τον Ρουμανο αλλο ενα ζευγαρι να αντικαταστησω τη μια και να εχω ακομα μια για καβατζα Razz ....θα εχω φτασει συνολικα το κοστος ενος "μεσου" ζευγαριου βαλιτσων του εμποριου!


να στε ολοι καλα!

προς θεου δεν οδηγω κανεναν σε συγκεκριμενη αγορα!!! ειναι μια προσωπικη μου αποψη και οψη των πραγματων!

merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 21 2012, 20:08

Σε αυτο που επισημαινει ο Βαγγελης εχει απολυτο δικιο. Στο καπακι των Κονβοι, οι γωνιες δεν κλεινουν με ραφη, απλα μπαινει το γωνιοκρανο και τις μονωνει απο μεσα. Στη βαση τους ομως δεν ισχυει το ιδιο. Η βαση ειναι κλειστη με κολληση. Αν λοιπον χτυπησεις καπου το καπακι σε μια απο τις γωνιες του, με αρκετη δυναμη, μαλλον θα υπαρχει θεμα μετα.

Αλλα και παλι θα συμφωνησω με τον απο πανω μου οτι τα λεφτα των Κονβοι ειναι τοσο καλα που στη χειροτερη σε παιρνει να το ρισκαρεις, στην καλυτερη τους κανεις μια μοντα εδω...



Για αλλη μια φορα, πολυ ομορφες οι βαλιτσες σας παιδια και πραγματι φαινονται πολυ καλες ποιοτικα, αλλα για να το θεσω αλλιως, αν βρισκατε τροπους μειωσης του κοστους τους μεσω πχ της παραγωγης, του σχεδιου κτλ, αν οχι απο τα υλικα, τοτε θα ηταν πολυ ελκυστικες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 25 2012, 11:52

Αναμοχλεύω πάλι το θέμα και ποστάρω αυτό http://www.heavyduties.ro/panniers.html#
Και γαμώ τις τιμές! Λίγο ούγκ βέβαια αλλά σκασίλα μου.Με 480? + μεταφορικά θα έχω βαλίτσες 39lt, topcase 50lt και κάγκελα-βάσεις για όλα ή με 320? τις πλαΐνές μόνο με τις βάσεις.Το μόνο που με χαλάει είναι τα κλείστρα που έχει, που κλειδώνουν με λουκέτο, αλλά είναι πολύ λίγα τα ευρώ Άρη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
windboy

windboy

Ηλικία : 38
Registration date : 17/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 29 2012, 10:52

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Dscf0059m
Αυτες εχω φτιαξει εγω πριν κανενα χρονο ... Κοστος ηταν περιπου στα 260-280 ευρω και για τις 2 αν θυμαμαι καλα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 29 2012, 13:45

Με κολλησεις ειναι, ετσι? Ωραια δουλεια, αδελφε!

Μετα εγω ειμαι ο κακος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
windboy

windboy

Ηλικία : 38
Registration date : 17/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 29 2012, 20:27

k0k0$ έγραψε:
Με κολλησεις ειναι, ετσι? Ωραια δουλεια, αδελφε!

Μετα εγω ειμαι ο κακος...

περτσινια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μεταλλικές Βαλίτσες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: