Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
madnomad

madnomad

Registration date : 24/11/2011

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250   Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 04 2011, 19:48

Καλησπέρα παιδιά!

Στο Βόλο την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2011, στις 19:00, θα κάνουμε την παρουσίαση του ταξιδιού μου και του αντίστοιχου βιβλίου μου. Η εκδήλωση θα γίνει στο χώρο της ΜΟΤΟ.ΛΕ.Β. (Φυτόκου 8, Νέα Ιωνία). Έχοντας πάντα δίπλα μου το ταπεινό XR, θα μιλήσουμε για την προετοιμασία αυτού του ταξιδιού, καθώς και για τα όσα βίωσα στους δρόμους της Ασίας αυτά τα δύο χρόνια και τους δυόμισι μήνες, ενώ θα προβληθούν φωτογραφίες από το ταξίδι μου.


Το ταξίδι και το βιβλίο για όσους δεν το ξέρουν:
Στις 14 Απριλίου του 2007 ξεκίνησα μονάχος από τη Θεσσαλονίκη μ' ένα ταπεινό XR 250, για να περιηγηθώ σε δέκα μήνες τέσσερις χώρες: Τουρκία, Ιράν, Πακιστάν και Ινδία.
Τα σχέδια άλλαξαν πολλές φορές στην πορεία και κατέληξα να επιστρέψω στην Ελλάδα μετά από δύο χρόνια και δυόμισι μήνες, έχοντας καλύψει 73.000 χλμ. σε δεκατέσσερις χώρες: Τουρκία, Ιράν, Πακιστάν, Ινδία, Νεπάλ, Τουρκμενιστάν, Ουζμπεκιστάν, Τατζικιστάν, Κυργιζστάν, Καζακστάν, Αζερμπαϊτζάν, Γεωργία, Αρμενία και Ναγκόρνο–Καραμπάχ.

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Dummyk


Το βιβλίο που περιγράφει αυτή μου την οδύσσεια ονομάζεται "27 πανσέληνοι στην Ανατολή" και κυκλοφορεί από τις Εκδόσεις Όραμα. Μέσα από τις 352 σελίδες του γίνεται μια εκτεταμένη παρουσίαση των όσων έζησα σ' αυτή μου την περιπλάνηση. Ξεδιπλώνοντας το ταξίδι, προσπαθώ να εξοικειώσω τον αναγνώστη με τον πολιτισμό, την ιστορία, τη θρησκεία και τα προβλήματα των κοινωνιών που συνάντησα, για να κατανοήσει και να βιώσει πιο ζωντανά αυτή τη μεταφορά σʼ έναν άλλο κόσμο.

Ελπίζω, λοιπόν, να τα πούμε από κοντά στο Βόλο!
Ηλίας Βροχίδης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://madnomad.gr
spigi
Member
Member
spigi

Ηλικία : 50
Τόπος : ΒΟΛΟΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Registration date : 18/08/2008

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250   Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 04 2011, 19:53

Εγω θα ειμαι εκει παντως!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psilos
Member
Member
psilos

Ηλικία : 51
Τόπος : Ν.Κηφισιά-Αθήνα
Registration date : 09/02/2011

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250   Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Icon_minitimeΔευ Δεκ 05 2011, 15:45

Αν είναι αυτό που δημοσιευόταν στο περιοδικό "ΜΟΤΟ",το έχω διαβάσει.Μαζί σου ταξίδευα και γω όποτε το διάβαζα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250   Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Icon_minitimeΔευ Δεκ 05 2011, 21:45

Μακάρι να μπορούσα να δηλώσω το παρών Sad
Ως τόσο πάρε μια φώτο από το δικό μου XR250 Very Happy

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 IMG_0386
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250   Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 16 2011, 15:39

τι εγινε εντελει με την παρουσιαση?
πηγε καποιος να μας πει εντυπωσεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
madnomad

madnomad

Registration date : 24/11/2011

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250   Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 23:23

Ρε παιδιά, ζητώ συγγνώμη που μόλις τώρα είδα τις απαντήσεις σας στο θέμα! Για κάποιο λόγο δε μου είχαν έρθει e-mails για ειδοποίηση και επειδή είχα 5 παρουσιάσεις συνεχόμενα εκείνες τις μέρες και έτρεχα σαν το Βέγγο, δεν είχα μπει να το ελέγξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://madnomad.gr
madnomad

madnomad

Registration date : 24/11/2011

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250   Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 23:26

Bretsos έγραψε:
τι εγινε εντελει με την παρουσιαση?
πηγε καποιος να μας πει εντυπωσεις?

Πολύ καλά πήγε η παρουσίαση! Ήταν η δεύτερη που έκανα στο Βόλο. Την πρώτη την είχα κάνει στα Public. Η ΜΟΤΟ.ΛΕ.Β. είναι τόσο δραστήρια και τα μέλη της έχουν τόσο μεράκι, που ετοίμασαν μια πολύ ζεστή εκδήλωση και μάλιστα είχε πολύ περισσότερο κόσμο απ' ότι στα Public!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://madnomad.gr
madnomad

madnomad

Registration date : 24/11/2011

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250   Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 23:29

Bretsos έγραψε:
Μακάρι να μπορούσα να δηλώσω το παρών Sad
Ως τόσο πάρε μια φώτο από το δικό μου XR250 Very Happy

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250 IMG_0386

Ρε αδελφέ, τι εργαλείο απίστευτο είναι αυτό; Στην πένα, βλέπω, το 'χεις! Είμαι σίγουρος ότι το χαίρεσαι πολύ στο χώμα.

Εάν ποτέ θελήσεις να το πουλήσεις, πες μου πρώτα μήπως πάμε με το δικό σου στην Αφρική!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://madnomad.gr
 

Παρουσίαση στο Βόλο του 27 μηνών ασιατικού οδοιπορικού μου με XR 250

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φορουμ Θεσσαλίας Ν. Μαγνησίας-
Μετάβαση σε: