Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 KAPPA 46

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Νοε 25, 2011 10:59 am

Ε αντε παμε τοτε ενα ΡΒ να τελειωνει το θεμα, τι το παιδευουμε το πρωτο θα ειναι η το τελευταιο!!!!!!!
success success success success success success success success success




Γιωργη θα στο ξαναθυμησω μεσα Δεκεμβριου τοτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Νοε 25, 2011 11:09 am

giorlesvos έγραψε:
Ε αντε παμε τοτε ενα ΡΒ να τελειωνει το θεμα, τι το παιδευουμε το πρωτο θα ειναι η το τελευταιο!!!!!!!
success success success success success success success success success




Γιωργη θα στο ξαναθυμησω μεσα Δεκεμβριου τοτε.

παιδια εγω θα ενημερωσω οταν ερθουν... αν ειναι...να κανουμε pb δεν εχω κανει ποτε δεν ξερω την διαδικασια...εγω αναλαμβανω να ενημερωσω οταν ερθουν ...αλλα δεν εχω καθολου μα καθολου χρονο να κανω αποστολες...αν ειναι να το αναλαβει ενας απο αθηνα ειμαι μεσα να τον βοηθησω σε οτι θελει...μενω κοντα στον μπαξεβανη ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Νοε 25, 2011 1:10 pm

να ρωτήσω κάτι..
το νόημα του pb δεν είναι συνήθως να πετύχουμε καλύτερη τιμή ή συνδυασμένα μεταφορικά και τέτοια..τον μπαξεβάνη τον ρωτήσαμε αν τον ενδιαφέρει να κάνει καλύτερη τιμή? Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Νοε 25, 2011 1:17 pm

nikolasr200 έγραψε:
να ρωτήσω κάτι..
το νόημα του pb δεν είναι συνήθως να πετύχουμε καλύτερη τιμή ή συνδυασμένα μεταφορικά και τέτοια..τον μπαξεβάνη τον ρωτήσαμε αν τον ενδιαφέρει να κάνει καλύτερη τιμή? Smile

μπορει και οχι...
απο την αλλη θα ρωτησω εγω συντομα αν κανει καλυτερη τιμη αν μαζευτουμε 10 ατομα και βλεπουμε..αν και το ποσο ειναι μικρο δεν εχουμε κατι να χασουμε..θα ρωτησω και θα σας πω....
τελος μια επισημανση:εχει κανει παραγγελια καινουργια και την περιμενει...θελω να πιστευω οτι δεν θα αλλαξουν οι τιμες οταν θα ερθει το εμπορευμα...μιλαμε για 0,5 μηνα μπροστα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
Kostis
Member
Member
Kostis

Ηλικία : 42
Τόπος : Χανιά-Άγιος Νικόλαος
Registration date : 17/11/2009

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 03, 2011 12:41 pm

Παιδιά και εγω μέσα για τα πλαστικά.

Η ιδέα για τα δυο λευκά στα πλάγια και στην μέση κάλυψη με 3Μ carbon αυτοκόλητο πως σας φαίνεται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 03, 2011 12:49 pm

nikolasr200 έγραψε:
σκεφτόμουν..what if...
να πάρουμε μόνο τα πλαϊνά που είναι φτηνά και το μεσαίο να το καλύψουμε με μια μεμβράνη είτε φιμέ είτε μαύρη, είτε carbon..

Kostis, και εγώ το σκέφτηκα..

μάλιστα βρήκα δυο αυτοκόλλητα carbon που είχα spare, και το ψήνω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gogosmama

gogosmama

Ηλικία : 50
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Registration date : 27/05/2011

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2012 1:33 pm

Τι κάνατε τελικά..... Βρήκε κανείς τίποτα. Στα Χανιά ψάχνω μήνες τώρα και ούτε παραγγελεία σε καταστήματα μοτό μπορούν. Εμείς στα νησιά είμαστε καταδικασμένοι. Τα μοτομάγαζα σε γράφουν στα kolaraki για τέτοι ψιλιλοϊδια εδώ. Αν βάλω τα κόκκινα σε λεκάνι με χλωρίνη για ένα βράδυ..... θα ασπρίσουν?????? mouuuuuu

Για την ώρα ανανέωσα λίγο την εμφάνιση με ένα carbon αυτοκόλλητο. Εσωτερικά την έχω ντύσει με μοκέτα κολλημένη με βενζινόκολλα.


KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221737 KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221735KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221771
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 46
Registration date : 11/02/2011

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2012 2:11 pm

gogosmama έγραψε:
Τι κάνατε τελικά..... Βρήκε κανείς τίποτα. Στα Χανιά ψάχνω μήνες τώρα και ούτε παραγγελεία σε καταστήματα μοτό μπορούν. Εμείς στα νησιά είμαστε καταδικασμένοι. Τα μοτομάγαζα σε γράφουν στα kolaraki για τέτοι ψιλιλοϊδια εδώ. Αν βάλω τα κόκκινα σε λεκάνι με χλωρίνη για ένα βράδυ..... θα ασπρίσουν?????? mouuuuuu

Για την ώρα ανανέωσα λίγο την εμφάνιση με ένα carbon αυτοκόλλητο. Εσωτερικά την έχω ντύσει με μοκέτα κολλημένη με βενζινόκολλα.


KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221737 KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221735KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221771

Βάλε και καμία φωτο να δούμε πως έγινε εσωτερικά με την μοκέτα!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gogosmama

gogosmama

Ηλικία : 50
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Registration date : 27/05/2011

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2012 2:23 pm

KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221770
KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221771
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 05/09/2011

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2012 2:35 pm

Vamael έγραψε:
Για καθαρά αισθητικούς λόγους σκέφτομαι να αλλάξω το ανακλαστικό της μπαγκαζιέρας.

Έχω την ΚΑΡΡΑ 46 με το κόκκινο ανακλαστικό και λέω να βάλω το λευκό.

Ξέρει κανείς αν πωλείται χωριστά ?

Έχω αυτή

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Kappak46



Θέλω να την κάνω έτσι

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Kappa46nt


Αν ειναι και δωσεις τα παλια πλαστικα τα κοκκινα πες μια τιμη γιατι μονο το πλαστικο που πιανουν οι βιδες εχω (ναι δεν εχουν μεινει τα πλαστικα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
k0panos
Member
Member


Ηλικία : 74
Τόπος : Athens
Registration date : 28/01/2008

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2012 10:06 pm

Η μοκέτα παίρνει εύκολα το σχήμα της μπαγκαζιέρας ? και πώς?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2012 10:16 pm

jk_prince έγραψε:
Αν ειναι και δωσεις τα παλια πλαστικα τα κοκκινα πες μια τιμη γιατι μονο το πλαστικο που πιανουν οι βιδες εχω (ναι δεν εχουν μεινει τα πλαστικα)

Ακόμα δεν έκανα την αλλαγή, όταν την κάνω μιλάμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 05/09/2011

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2012 10:22 pm

Vamael έγραψε:
jk_prince έγραψε:
Αν ειναι και δωσεις τα παλια πλαστικα τα κοκκινα πες μια τιμη γιατι μονο το πλαστικο που πιανουν οι βιδες εχω (ναι δεν εχουν μεινει τα πλαστικα)

Ακόμα δεν έκανα την αλλαγή, όταν την κάνω μιλάμε.

merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 46
Registration date : 11/02/2011

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 23, 2012 4:17 am

gogosmama έγραψε:
KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221770
KAPPA 46 - Σελίδα 3 P5221771


Πολύ όμορφη!! Σίγουρα θα σταμάτησε και ο θόρυβος από διάφορα κλαπατσίμπαλα που χτυπάνε στην πορεία! Δώσε μας πληροφορίες, αλλιώς θα σου φέρουμε τις βαλίτσες μας!!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gogosmama

gogosmama

Ηλικία : 50
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Registration date : 27/05/2011

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 28, 2012 11:17 am

k0panos έγραψε:
Η μοκέτα παίρνει εύκολα το σχήμα της μπαγκαζιέρας ? και πώς?

Τη μοκέτα την αγόρασα από μαγαζί με ταπετσαρίες. Είναι αρκετά λεπτή και δουλεύεται εύκολα. Πρέπει να πουλάνε και σε μαγαζιά με μοκέτες πάντος.Υπάρχει σε σκούρο γκρί και ανοιχτό γκρί. Θα χρειαστείται και μια βενζινόκολα. Η διαδικασία έχει ως εξής:

1. Φοράμε παλιά ρούχα (εγώ χάλασα ένα μπλουζάκι γιατί λούστηκα τη βενζινόκολλα)
2. Φιάχνουμε φραπεδάκι.
3. Κόβουμε και κολλάμε της μεγάλες και ίσιες επιφάνειες πρώτα, βάζοντας κόλλα στη μπαγαζιέρα αλλά και στη μοκέτα.
4. Εν συνεχεία κόβουμε και κολλάμε τις μικρότερες επιφάνειες σαν παζλ.
5. Δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ενώσεις, δεν θα δείχνουν καθόλου.
6. Στο πάνω μέρος (στο τελείωμα της μπαγαζιέρας) αν περισεύουν τα κομάτια, τα κόβουμε ίσια με ένα κοπίδι.
7. Αφήνουμε να στεγνώσει 4-5 ώρες και ........ γεμίζουμε με νερό για να ελέγξουμε για τυχόν διαρροές!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρόνος που χρειάστιηκε: όσο να πιω τη φράπα.
Κόστος: 10-15 γιούρια για τη μοκέτα και τη βεζινόκολλα.

Όποιος μένει Χανιά πίνουμε φράπα και την φτιάχνουμε παρέα. Για τους υπόλοιπους δέχομαι αεροπορικά εισιτήρια για να έρθω στο δικό σας χώρο να τη φτιάξουμε παρέα.

Ελπίζω να βοήθησα. Καλή σας επιτυχία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0panos
Member
Member


Ηλικία : 74
Τόπος : Athens
Registration date : 28/01/2008

KAPPA 46 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: KAPPA 46   KAPPA 46 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 29, 2012 1:05 am

gogosmama έγραψε:
k0panos έγραψε:
Η μοκέτα παίρνει εύκολα το σχήμα της μπαγκαζιέρας ? και πώς?

Τη μοκέτα την αγόρασα από μαγαζί με ταπετσαρίες. Είναι αρκετά λεπτή και δουλεύεται εύκολα. Πρέπει να πουλάνε και σε μαγαζιά με μοκέτες πάντος.Υπάρχει σε σκούρο γκρί και ανοιχτό γκρί. Θα χρειαστείται και μια βενζινόκολα. Η διαδικασία έχει ως εξής:

1. Φοράμε παλιά ρούχα (εγώ χάλασα ένα μπλουζάκι γιατί λούστηκα τη βενζινόκολλα)
2. Φιάχνουμε φραπεδάκι.
3. Κόβουμε και κολλάμε της μεγάλες και ίσιες επιφάνειες πρώτα, βάζοντας κόλλα στη μπαγαζιέρα αλλά και στη μοκέτα.
4. Εν συνεχεία κόβουμε και κολλάμε τις μικρότερες επιφάνειες σαν παζλ.
5. Δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ενώσεις, δεν θα δείχνουν καθόλου.
6. Στο πάνω μέρος (στο τελείωμα της μπαγαζιέρας) αν περισεύουν τα κομάτια, τα κόβουμε ίσια με ένα κοπίδι.
7. Αφήνουμε να στεγνώσει 4-5 ώρες και ........ γεμίζουμε με νερό για να ελέγξουμε για τυχόν διαρροές!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρόνος που χρειάστιηκε: όσο να πιω τη φράπα.
Κόστος: 10-15 γιούρια για τη μοκέτα και τη βεζινόκολλα.

Όποιος μένει Χανιά πίνουμε φράπα και την φτιάχνουμε παρέα. Για τους υπόλοιπους δέχομαι αεροπορικά εισιτήρια για να έρθω στο δικό σας χώρο να τη φτιάξουμε παρέα.

Ελπίζω να βοήθησα. Καλή σας επιτυχία.

Thanks! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

KAPPA 46

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: