ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΗμερολόγιοΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
toumpanos
vstromhellasforum Fanatic

Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 10:36

axibde έγραψε:
Αν μπορεις σκαναρε τις δυο κλησεις, σβηνοντας τον αριθμο κυκλοφοριας και τα ονοματα των αστυνομικων, να σου δωσω εξηγησεις που τυχον δεν μπορεις να διακρινεις.

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά δεν είναι και κανα δικηκορικό έγγραφο ή κανα ασφαλιστικό συμβόλαιο που να εμπεριέχει παγίδες ή ακαταλαβίστικους όρους.. Ένα κωλόχαρτο ροζ είναι που αναγράφει συγκεκριμένα πράγματα με γραφικό χαρακτήρα γιατρού...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator

Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 12:52

Και μετά κάποιοι σου λένε τους Αμερικανούς αστυνομικούς ''ρομπότ''..
Τέτοια θέλουμε κι εμείς, ''ρομπότ''..Μας έφαγε η πολλή ''ανθρωπιά'' μεταξύ μας

Cool

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
toumpanos

Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 13:39

V.Stratos έγραψε:
Και μετά κάποιοι σου λένε τους Αμερικανούς αστυνομικούς ''ρομπότ''..
Τέτοια θέλουμε κι εμείς, ''ρομπότ''..Μας έφαγε η πολλή ''ανθρωπιά'' μεταξύ μας

Cool

Άστα Στράτο...

Κύριοι σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας κ τις απόψεις σας. Πήγα σήμερα κ τις πλήρωσα πρωί πρωί.. Από 20 & 20€..
Αν τόσα τους λείπουν για τα bonus τους, ας είναι..........
V.Stratos
moderator
moderator

Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 13:55

Ρε Παναή..

Δε μου δίνεις και εμένα 40€ ?? Δε μου τα χρωστάς,αλλά ούτε και σε αυτούς
τα χρώσταγες ρε φίλε..

Cool

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
andreasp

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 14:01

dimnik83 έγραψε:
Για να μη λέτε ότι τους τσουβαλιάζω όλους και ότι τους προσβάλλω θα πρότεινα να δημιουργηθεί ένα νήμα (που θα δημιουργήσω εγώ ο ίδος αν θέλετε) που θα γράφουμε το πόσο καλά παιδιά είναι (όχι γιατί μας καλοβόλεψαν προσωπικά και μας έκαναν ρουσφετάκι ή χάρη) και τι έκαναν αυτοί που γνωρίσαμε στο καθήκον και να τους επαινούμε κιόλας. Ελπίζω να γεμίσει χιλιάδες posts και να αναθεωρήσω γρήγορα, όπως ελπίζω να γνωρίσω κι ένα απ' αυτά τα καλά παιδιά να κάνουμε και παρέα να τον βοηθάω και να με βοηθάει να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι.

Αυτά, τα ολίγα...

Δικές μου εμπειρίες :

1. Χωμένος μέσα στο πορτ μπαγκαζ μου, στις 3 το ξημέρωμα , να ρυθμίζω το gain του ενισχυτη. Σταματάνε, με πλησιάζουν απο
πίσω, για να μου κάνουν έλεγχο. Ευχαριστώ πολύ που νοιαστήκανε για την περιουσία μου!
2. Μου τρώνε το τσαντάκι μου στη Καλογρέζα.
5 περιπολικά απο Ηράκλειο και Ν.Ιωνία, ψάχνουν τους γύρω δρόμους, αφού κατέφθασαν σε λιγότερο απο 3 λεπτά. Δεν τους
βρήκαν.
3. Συνάδελφοι τους, 3 μέρες μετά, τους πιάνουν, αφού τους πετάξαν κάτω με το περιπολικό και περνάνε ΕΔΕ για αυτό.
4. Φίλος στην ασφάλεια ήσυχου προαστίου της Αττικής. Εχει πιάσει ουκ ολίγους Πακιστανοινδούς που σπάνε αυτοκίνητα. Επίσης 3 περιπτώσεις που τσακώσαν
κλεφτρόνια σε μηχανάκια. (αυτές τις περιπτώσεις, γνωρίζω)
5. Φίλος στην παλιά Ζ. Εφαγε σφαίρα σε ληστεία της Εθνικής τράπεζας. 100αδες καταδιώξεις και συλληψεις για ναρκωτικά,
μαστρωπία. Απο ένα φιξάκι ηρωίνη μέχρι 50.
6. Γυρνώντας σπίτι, μου κάνει αστυνομικός πεζής περιπολίας, σήμα να σταματήσω και δεν τον βλέπω καθόλου. Ερχομαι, την
πέφτω για ύπνο, και μετά απο 20 λεπτά έχουν έρθει 3 περιπολικά στο σπίτι και με ψάχνουν. Δεν τους κατηγορώ που ήρθαν.
Εκαναν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
Τους κατηγορώ , ότι ενώ με βλέπουν με το μποξεράκι στην πυλωτή, και αντιλαμβάνονται (ή θα έπρεπε), ότι ο μοναδικός λόγος
να μην σταματήσω, είναι ότι δεν τους είδα, μια που γνωρίζω προσωπικά τον Διοικητή τους και τους αξιωματικούς τους, και
σίγουρα αν
μετέφερα πρέζα ή όπλα, δεν θα ερχόμουν στο σπίτι μου που ειναι 200 μέτρα παρακάτω να την πέσω για ύπνο, επιμένουν επι 50
λεπτά στην πυλωτή του σπιτιού να με πάνε μέσα και εγώ το έχω δαγκώσει απο το κρύο. Τελικά τους γράφω στα αρχίδια μου,
μπαίνω μέσα, και την άλλη μέρα που κάνει μήνυση, στην οποία αθωώθηκα.
7. Αστυνομικός των ΥΑΤ, στη πλατεία συντάγματος με σπρώχνει με την ασπίδα, χωρίς απολύτος κανέναν λόγο, αντί να πει
"Ανθρωπε! Πήγαινε στο απέναντι πεζοδρόμιο γιατί μας είπαν να αδειάσουμε τον δρόμο"
8. Ανοίγουν το σπίτι φίλου και του το αδειάζουν. Ερχετε η σήμανση, παίρνει αποτυπώματα, σε 2 μέρες τον παίρνουν τηλέφωνο.
Του έχουν βρει τα μισά πράγματα, και έχουν συλλάβει τους δράστες.
9. Το ίδιο με το 1, συνέβει σε φίλο πριν απο 20 μέρες, όταν αυτός (είναι βλαμμένος εντελώς) , άλλαζε δίσκο πλατό στο πεζοδρόμιο,
στις 12 το βράδυ με τον φακό!

Συνεπώς... σύμφωνα με τις εμπειρίες μου, η ζυγαριά σίγουρα κάθεται στα θετικά!

Τώρα ... αν το δώ με τα μάτια του τσογλανάκου, 12 χρονών σκάρτα, που πριν απο 20 μέρες, δίπλα μου ακριβώς, πέταγε με την σφεντόνα πέτρες, προσπαθώντας να πετύχει στο κεφάλι κάποιον μπάτσο των ΥΑΤ, ενώ εμείς καθόμασταν ήρεμα και ωραία , πίναμε τον καφέ μας, και φωνάζαμε κατά της κυβέρνησης... δεν το συζητώ! Γουρούνια είναι οι μπάτσοι!
Αν ήμουν ο μπάτσος δε??? θα τον είχα λιανίσει στο ξύλο τον πιτσιρικά μαζί με τον πατέρα του και την μάνα του!
Εκτός και αν έχει πολιτική άποψη το 12χρόνο της 6ης δημοτικού ή 1ης γυμνασίου!
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 15:17

Ποτε ρε αδέρφια θα μπορέσουμε να δούμε.......πέρα απο.......πίσω απο.......και πάνω απο τους ''μπάτσους των 800€''?

Ε?

Πότε?
to nou sou

Registration date : 07/09/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 15:54

nikolasr200 έγραψε:
to nou sou έγραψε:
ΥΓ: στη θεωρηση του γνησιου της υπογραφης, βαζει καποιος υπογραφη αυτος, δλδ που κανει τον ελεγχο...προυποθετει οπως καλα γνωριζεις μια σειρα απο ελεγχους για εαν τα στοιχεια που αναγραφονται ειναι σωστα και φυσικα αν τα εγγραφα που δειχνουν αυτα τα στοιχεια δεν ειναι πλαστα...δεν ειναι μια τοσο ευκολη δουλεια οπως απλα την περιγραφεις...προυποθετει μια μεγαλη σειρα γνωσεων-ελεγχων να εχεις και μια τεραστια εμπειρια πανω στο θεμα αυτο....
τελος ξερεις πολυ καλα την μπορει να κανεις καποιος με ενα χαρτι που εχει και ειναι γνησιο υπογραφης ....

έχω ένα παράδειγμα για την περίπτωση αυτή..λουκούμι...αλλά επειδή δε θέλω να εκθέσω δημόσια πρόσωπα και καταστάσεις (του ναυτικού) στην προκειμένη περίπτωση, επιφυλάσσομαι να στο πω από κοντά το περιστατικό..

αυτο το παραδειγμα θελω να το ακουσω ..αν δεν σου κανει κοπο στηλτο με πμ ή βαλτο εδω δημοσια χωρις ονοματα/ υπηρεσιες ή εστω στον καφε αν ερθεις σημερα....
http://WWW.OGAME.GR
nikolasr200

Registration date : 10/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 15:55

to nou sou έγραψε:
nikolasr200 έγραψε:
to nou sou έγραψε:
ΥΓ: στη θεωρηση του γνησιου της υπογραφης, βαζει καποιος υπογραφη αυτος, δλδ που κανει τον ελεγχο...προυποθετει οπως καλα γνωριζεις μια σειρα απο ελεγχους για εαν τα στοιχεια που αναγραφονται ειναι σωστα και φυσικα αν τα εγγραφα που δειχνουν αυτα τα στοιχεια δεν ειναι πλαστα...δεν ειναι μια τοσο ευκολη δουλεια οπως απλα την περιγραφεις...προυποθετει μια μεγαλη σειρα γνωσεων-ελεγχων να εχεις και μια τεραστια εμπειρια πανω στο θεμα αυτο....
τελος ξερεις πολυ καλα την μπορει να κανεις καποιος με ενα χαρτι που εχει και ειναι γνησιο υπογραφης ....

έχω ένα παράδειγμα για την περίπτωση αυτή..λουκούμι...αλλά επειδή δε θέλω να εκθέσω δημόσια πρόσωπα και καταστάσεις (του ναυτικού) στην προκειμένη περίπτωση, επιφυλάσσομαι να στο πω από κοντά το περιστατικό..

αυτο το παραδειγμα θελω να το ακουσω ..αν δεν σου κανει κοπο στηλτο με πμ ή βαλτο εδω δημοσια χωρις ονοματα/ υπηρεσιες ή εστω στον καφε αν ερθεις σημερα....

δεν θα το βαζα με ονόματα, αλλά σε συγκεκριμένη υπηρεσία συγκεκριμένες ημεροηνίες, είναι σαν να φωτογραφίζω τα πρόσωπα.. Smile γι'αυτό επιφυλάσσομαι από κοντά..
to nou sou

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 15:58

nikolasr200 έγραψε:
to nou sou έγραψε:
nikolasr200 έγραψε:
to nou sou έγραψε:

δεν θα το βαζα με ονόματα, αλλά σε συγκεκριμένη υπηρεσία συγκεκριμένες ημεροηνίες, είναι σαν να φωτογραφίζω τα πρόσωπα.. Smile γι'αυτό επιφυλάσσομαι από κοντά..

πες το και εδω χωρις ημερομηνιες ονοματα υπηρεσιες ...οτι δηλαδη προκριμενου να μην εκτεθουν προσωπα καταστασεις...
πες πανω κατω τι εγινε ...αλλα σιγουρα πρεπει να πεις για ποιο λογο ηταν το γνησιο της υπογραφης,,,,
to nou sou

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 16:00

andreasp έγραψε:
dimnik83 έγραψε:
Για να μη λέτε ότι τους τσουβαλιάζω όλους και ότι τους προσβάλλω θα πρότεινα να δημιουργηθεί ένα νήμα (που θα δημιουργήσω εγώ ο ίδος αν θέλετε) που θα γράφουμε το πόσο καλά παιδιά είναι (όχι γιατί μας καλοβόλεψαν προσωπικά και μας έκαναν ρουσφετάκι ή χάρη) και τι έκαναν αυτοί που γνωρίσαμε στο καθήκον και να τους επαινούμε κιόλας. Ελπίζω να γεμίσει χιλιάδες posts και να αναθεωρήσω γρήγορα, όπως ελπίζω να γνωρίσω κι ένα απ' αυτά τα καλά παιδιά να κάνουμε και παρέα να τον βοηθάω και να με βοηθάει να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι.

Αυτά, τα ολίγα...

Δικές μου εμπειρίες :

1. Χωμένος μέσα στο πορτ μπαγκαζ μου, στις 3 το ξημέρωμα , να ρυθμίζω το gain του ενισχυτη. Σταματάνε, με πλησιάζουν απο
πίσω, για να μου κάνουν έλεγχο. Ευχαριστώ πολύ που νοιαστήκανε για την περιουσία μου!
2. Μου τρώνε το τσαντάκι μου στη Καλογρέζα.
5 περιπολικά απο Ηράκλειο και Ν.Ιωνία, ψάχνουν τους γύρω δρόμους, αφού κατέφθασαν σε λιγότερο απο 3 λεπτά. Δεν τους
βρήκαν.
3. Συνάδελφοι τους, 3 μέρες μετά, τους πιάνουν, αφού τους πετάξαν κάτω με το περιπολικό και περνάνε ΕΔΕ για αυτό.
4. Φίλος στην ασφάλεια ήσυχου προαστίου της Αττικής. Εχει πιάσει ουκ ολίγους Πακιστανοινδούς που σπάνε αυτοκίνητα. Επίσης 3 περιπτώσεις που τσακώσαν
κλεφτρόνια σε μηχανάκια. (αυτές τις περιπτώσεις, γνωρίζω)
5. Φίλος στην παλιά Ζ. Εφαγε σφαίρα σε ληστεία της Εθνικής τράπεζας. 100αδες καταδιώξεις και συλληψεις για ναρκωτικά,
μαστρωπία. Απο ένα φιξάκι ηρωίνη μέχρι 50.
6. Γυρνώντας σπίτι, μου κάνει αστυνομικός πεζής περιπολίας, σήμα να σταματήσω και δεν τον βλέπω καθόλου. Ερχομαι, την
πέφτω για ύπνο, και μετά απο 20 λεπτά έχουν έρθει 3 περιπολικά στο σπίτι και με ψάχνουν. Δεν τους κατηγορώ που ήρθαν.
Εκαναν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
Τους κατηγορώ , ότι ενώ με βλέπουν με το μποξεράκι στην πυλωτή, και αντιλαμβάνονται (ή θα έπρεπε), ότι ο μοναδικός λόγος
να μην σταματήσω, είναι ότι δεν τους είδα, μια που γνωρίζω προσωπικά τον Διοικητή τους και τους αξιωματικούς τους, και
σίγουρα αν
μετέφερα πρέζα ή όπλα, δεν θα ερχόμουν στο σπίτι μου που ειναι 200 μέτρα παρακάτω να την πέσω για ύπνο, επιμένουν επι 50
λεπτά στην πυλωτή του σπιτιού να με πάνε μέσα και εγώ το έχω δαγκώσει απο το κρύο. Τελικά τους γράφω στα αρχίδια μου,
μπαίνω μέσα, και την άλλη μέρα που κάνει μήνυση, στην οποία αθωώθηκα.
7. Αστυνομικός των ΥΑΤ, στη πλατεία συντάγματος με σπρώχνει με την ασπίδα, χωρίς απολύτος κανέναν λόγο, αντί να πει
"Ανθρωπε! Πήγαινε στο απέναντι πεζοδρόμιο γιατί μας είπαν να αδειάσουμε τον δρόμο"
8. Ανοίγουν το σπίτι φίλου και του το αδειάζουν. Ερχετε η σήμανση, παίρνει αποτυπώματα, σε 2 μέρες τον παίρνουν τηλέφωνο.
Του έχουν βρει τα μισά πράγματα, και έχουν συλλάβει τους δράστες.
9. Το ίδιο με το 1, συνέβει σε φίλο πριν απο 20 μέρες, όταν αυτός (είναι βλαμμένος εντελώς) , άλλαζε δίσκο πλατό στο πεζοδρόμιο,
στις 12 το βράδυ με τον φακό!

Συνεπώς... σύμφωνα με τις εμπειρίες μου, η ζυγαριά σίγουρα κάθεται στα θετικά!

Τώρα ... αν το δώ με τα μάτια του τσογλανάκου, 12 χρονών σκάρτα, που πριν απο 20 μέρες, δίπλα μου ακριβώς, πέταγε με την σφεντόνα πέτρες, προσπαθώντας να πετύχει στο κεφάλι κάποιον μπάτσο των ΥΑΤ, ενώ εμείς καθόμασταν ήρεμα και ωραία , πίναμε τον καφέ μας, και φωνάζαμε κατά της κυβέρνησης... δεν το συζητώ! Γουρούνια είναι οι μπάτσοι!
Αν ήμουν ο μπάτσος δε??? θα τον είχα λιανίσει στο ξύλο τον πιτσιρικά μαζί με τον πατέρα του και την μάνα του!
Εκτός και αν έχει πολιτική άποψη το 12χρόνο της 6ης δημοτικού ή 1ης γυμνασίου!

δεν μπορω να καταλαβω αυτα που λεει εδω ο φιλος τα εχω δει μονο εγω και αυτος?οι αλλοι ολοι δεν εχετε δει παρομοιες καταστασεις?μονο αρνητικα βλεπετε?
μαλλον φιλε μου εμεις ειμαστε τυφλοι ή βλεπουμε ονειρα
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 16:40

Ας φτιάξουμε μια ενότητα με τα καλά που έχουμε / έχετε δει από αστυνομικούς, να είναι καθαρή κι ωραία γιατί σκίσαμε το topic με το παράπονο για την άδικη συμπεριφορά του τμήματος τροχαίας Ελληνικού. Εκεί, ο καθένας μας, θα μπορεί να γράψει τι καλό έχει δει απ' τα όργανα...

Υ.Γ. Γνώρισα σήμερα συμπαθητικό, συζητήσιμο αστυνομικό (ΔΙΑΣ Smile ) αλλά όχι στο καθήκον. (Κάτι είναι κι αυτό)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimnik83 στις Τετ Νοε 02 2011, 19:29, 1 φορά
matsos13

Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Τετ Νοε 02 2011, 18:19

to nou sou έγραψε:

δεν μπορω να καταλαβω αυτα που λεει εδω ο φιλος τα εχω δει μονο εγω και αυτος?οι αλλοι ολοι δεν εχετε δει παρομοιες καταστασεις?μονο αρνητικα βλεπετε?
μαλλον φιλε μου εμεις ειμαστε τυφλοι ή βλεπουμε ονειρα

Φυσικα κ αλλοι τα βλεπουν αυτα κ φυσικα εχω δει κ ξερω ατομα που κανουν πολυ καλα τη δουλεια τους αλλα οπως ειπα κ παραπανω οι αστυνομικοι κρινονται απο τις πραξεις του καθενα σαν συνολο. Γιατι οι ιδιοι ειναι υπευθυνοι για τους συναδελφους τους μιας κ ειναι οι μονοι που μπορούν να τους τιμωρήσουν - βελτιώσουν τα κακος κείμενα εγω ο πολιτης εναν ταριφα, εναν δικηγορο, ενα καταστηματαρχη τους τιμωρω με το να μην τους ξαναπροτιμήσω κ δια της νομικης οδου αν χριαστεο. Τον αστυνομικο που κανει υπερβολικη χρηση βιας ή που δεν εκτελει σωστα το καθικον του ή κανει καταχρηση εξουσιας πως θα τον τιμωρήσω οταν ο συνάδελφος του που καλείτε να το τιμωρήσει του κανει πλατες κ τον καληπτει επειδη ειναι συναδελφοι?
Για το οταν κανουν τη δουλεια τους για αυτο κ πληρώνονται, μπήκαν στο σωμα για να "πιανουν τους κακους" κ να διατηρουν την ασφαλεια μας κ ξεραν πολυ καλα τη διαλεγαν, οπως ειπα κ πιο πριν αυτο που κανουν ειναι λειτουργημα κ οχι επαγγελμα οπου κανουν το 8ωρο στο γραφειο κ παω σπιτι μου κ δεν μου καιγετε καρφι για τπτ. Αυτοι ειναι οι πρωτοι που πρεπει να κρινουν το πως κ αν εκτελειται το καθικον αυτο απο τους απο το καθε συναδελφο.

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: