Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 09:33

Εχθές η ώρα 15.15 παίρνει η κοπέλα μου το αμάξι για να πάει να κάνει μια δουλειά του αφεντικού της ( γραμματέας κατά τ'άλλα ).. Επιστρέφει στις 15.50 περίπου, δεν βρίσκει να παρκάρει κ το αφήνει επί της Μεγάλης Αλεξάνδρου στην Γλυφάδα. Τ'αυτοκίνητα όλα στην σειρά παρκαρισμένα αλλά απαγορεύεται εκεί το παρκάρισμα.. Στις 17.00 σχόλασε κ κατέβηκε να πάρει το αμάξι να φύγει. 2 κλήσεις στο παρ-μπρίζ, για το παράνομο παρκάρισμα από την τροχαία Ελληνικού. Οκ λέω κ γω, παρανόμησε κ τα τσακάλια της Ελ.ας, έσπευσαν να κάνουν το έργο τους, ξέρετε αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά ( οι εισπράκτορες ) ειδικά τώρα που κοντοζυγώνουν οι γιορτές.. Η Porshe Cayenne του αφεντικού της από το πρωί όμως χωρίς ούτε μία κλήση.. ( χέστες αστυνομικοί )..

Η απορία μου είναι η εξής... Πώς γίνεται η μία κλήση που έφαγε να γράφει 16.00 κ η άλλη 12.55...?? Όταν μέχρι τις 15.15 που πήρε το αμάξι για να κάνει την δουλειά, ήταν παρκαρισμένο σε parking του δήμου νομιμότατα κ όταν κατέβηκε να το πάρει δεν υπήρχε χαρτάκι επάνω. Άρα συμπαιρένω ότι οι φίλοι μας κ προστάτες μας αστυνομικοί, την έγραψαν 2 φορές σε διάστημα 1 ώρας κ επειδή ο νόμος ορίζει ότι αν δεν υπάρχει διαφορά 3 ωρών από την μια κλήση στην άλλην τότε η μία ακυρώνεται. Φανταστείτε λοιπόν αυτά τα παλικάρια της Ελ.ας πόσο τίμιοι είναι κ πόσο μυαλό έχουν ώστε να καταλάβουν πόσο ζόρικα είναι η οικονομική κατάσταση αυτή την στιγμή κ την γράφουν 2 φορές Π Α Ρ Α Ν Ο Μ Ω Σ !!!! Μόνο κ μόνο για τα bonus τους ή ξέρω ΄γω τί άλλο..

Να στε καλά ρε παιδιά.. Ευχαριστώ για την κατανόησή σας κ την τιμιότητα σας!!!!!

Αχ ρε Πάσσαρη.................................................................................................................................................................... Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... 95412
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 09:41

Ας ελεξει τις πινακιδες που γραφουν μην ειναι καποιου αλλου που την εχει αφησει σε αυτην.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 09:54

matsos13 έγραψε:
Ας ελεξει τις πινακιδες που γραφουν μην ειναι καποιου αλλου που την εχει αφησει σε αυτην.

Αυτο περασε αμεσως από το μυαλό μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 10:24

Πηγαίντε μέχρι το τμήμα που ανήκει το τσακάλι που την έχει γράψει στις 12:55 να ελέγξετε μαζί με τον διοικητή το μπλοκάκι του τσακαλιού. Επειδή οι κλίσεις είναι αριθμημένες, δες αν στον αύξουσα αριθμό των κλίσεων συμφωνούν με την ώρα.
πχ. η κλίση Νο:655001 ώρα 12:00
η κλίση Νο:655002 ώρα 12:21
η κλίση Νο:655003 ώρα 13:01
η κλίση Νο:655004 ώρα 12:55 --> η δική σου
η κλίση Νο:655005 ώρα 13:22

Αν δεν συμφωνούν τότε κάντους χοντρό σκηνικό στο τμήμα μήπως τις γλυτώσεις & τις 2!!!
Αν συμφωνούν, ενδέχεται να την είχαν γράψει πιο πριν & η κοπέλα σου να μην την είχε δει την κλίση όταν πήρε το αμάξι για να πάει στην δουλειά που λες!!!

Όσο για την Πόρσε αντιδρούν & αυτά τα τσακάλια όπως & οι άλλοι φοροεισπράκτορες: "Τους πλούσιους & τους πολιτικούς δεν τους γράφουμε μην βρούμε τον μπελά μας" κοκοκοκοκοκο Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 10:36

Οι κλήσεις είναι από διαφορετικούς μπάτσους ( άλλα ονόματα-υπογραφές ) αλλά τα στοιχεία του ιχ είναι τα ίδια τα έλεγξα πολλές φορές. Την κλήση δεν παίζει να μην την είδε γιατί ήταν κ οι 2 μαζί στους γυαλοκαθαριστήρες, οπότε κ μέσα στο αμάξι να μπεις πρέπει να είσαι πολύ τυφλός να μην την δεις.... Εγώ δεν έχω χρόνο να τρέξω να ελέγξω τα μπλοκάκια στο Ελληνικό.

Αλλά ειλικρινά πιστεύετε ότι μπορούμε ν'αποδείξουμε κάτι....??? Ή θα ασχοληθούν τώρα με 2 κλήσεις των 40€ (αν πληρωθούν άμεσα) ..?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 10:37

Αφού σου λέει το παιδί ότι δεν γίνεται να την έγραψαν νωρίτερα. Το 'χε παρκαρισμένο σε parking του δήμου.

ΙΙιιιιιι, Πάνο, τι λόγια είναι αυτά; Ιιιιιιι, πιπέρι, ντροπή. Βρε, οι αστυνομικούληδες μας βρε; Τα καλύτερα παιδιά; Οι φίλοι και προστάτες μας; Ο θεσμός και τα όργανα της τάξης; Βρε, και οι τροχαίοι είναι τα καλύτερα παιδιά. Κάποια παρεξήγηση θα έγινε και.... απ' την Cayenne μπορεί να τις πήρε ο αέρας τις κλήσεις ή να πάρκαρε αφού περάσαν οι Ράμποους της τροχαίας.

Εμένα ήθελαν να με γράψουν στη μεσογείων (στο ύψος της δημοτικής αστυνομίας απέναντι απ' το Ντυνάν και λίγο πιο κάτω) επειδή πάρκαρα τη μηχανή (εγώ και άλλοι 5 - 6 τουλάχιστον) στην άκρη του (τουλάχιστον) 4μετρου πεζοδρομίου και μου ζητούσε ο διοικητής της τροχαίας ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ affraid στην άκρη επειδή απαγορεύεται να είναι πάνω στο πεζοδρόμιο!!!!

Εννοείται πως δεν ενοχλούσε κανέναν και εννοείται πως απ' το πεζοδρόμιο πέρναγε και ολόκληρη νταλίκα αν ήθελε!

Ένα τυχαίο γεγονός που είχα παρατηρήσει τότε. Όλα τα ντου που έκαναν οι αξιολάτρευτοι τροχαίστες μας ήταν πριν απ' τα Χριστούγεννα, πριν απ' το Πάσχα και όταν περνούσε κάνας καραγκιόζης απ' την παρέα τους με τις λιμουζίνες και τους δεκάδες αστυνομικούς (μπρος και πίσω απ' το κονβόι).

Μια μέρα είχε έρθει κι επέμενε να την κατεβάσω στη Μεσογείων! Του έλεγα "Βρε άνθρωπε, αν πέσει ένα αυτοκίνητο πάνω της, που θα την έχω παρκάρει μέσ' στη λεωφόρο, ποιος θα μου δώσει εμένα 8 χιλιάρικα να πάρω καινούργια να έρχομαι στη δουλειά μου; Έτρωγε το κράξιμο του ο Δίκας απ' όλους εκεί (είχε και ένα συνεργείο μηχανών παραπάνω που ο άνθρωπος είχε στο πεζοδρόμιο καθημερινά, πάνω από 5 - 6 μηχανές), τσακωνόμασταν για τ' αυτονόητα και την έκανε με ελαφρά.

Καλά παιδιά... Για το καλό μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 11:04

dimnik83 έγραψε:
Αφού σου λέει το παιδί ότι δεν γίνεται να την έγραψαν νωρίτερα. Το 'χε παρκαρισμένο σε parking του δήμου


Ουψ.. λ@λ@κία είπα!!! Γράψε λάθος... & εσύ Μήτσο αμέσως να βαρέσεις & να σκούξεις XYLO XYLO
Αμάν πια!!! νισάφι !!! Δεν αντέχεσαι... bliax bliax lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 11:07

toumpanos έγραψε:
Οι κλήσεις είναι από διαφορετικούς μπάτσους ( άλλα ονόματα-υπογραφές ) αλλά τα στοιχεία του ιχ είναι τα ίδια τα έλεγξα πολλές φορές. Την κλήση δεν παίζει να μην την είδε γιατί ήταν κ οι 2 μαζί στους γυαλοκαθαριστήρες, οπότε κ μέσα στο αμάξι να μπεις πρέπει να είσαι πολύ τυφλός να μην την δεις.... Εγώ δεν έχω χρόνο να τρέξω να ελέγξω τα μπλοκάκια στο Ελληνικό.

Αλλά ειλικρινά πιστεύετε ότι μπορούμε ν'αποδείξουμε κάτι....??? Ή θα ασχοληθούν τώρα με 2 κλήσεις των 40? (αν πληρωθούν άμεσα) ..?


Αν βρεις χρόνο θα είναι για το "γαμώ το" & για να μην μας περνάνε για κορόιδα. Στο ότι είναι 40? βασίζονται & αυτοί & κάνουν αυτές τις μ@λ@κίες!!! Shocked affraid Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 11:49

H Cayenne ήταν εκεί από το πρωί καθώς άνήκει στο ταλαίπωρο αφεντικό της ( δικηγόρος ) που συνέχεια αδυνατεί να πληρώνει το προσωπικό του ο κακομοίρης............ Τέλος πάντων..



Υ.Γ: ΠΑΣΣΑΡΗ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jumaru
gold member
gold member
Jumaru

Ηλικία : 45
Τόπος : Πιο πανω απο τα ελατα
Registration date : 10/03/2011

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 15:19

Πριν 2 βδομαδες επεστρεφα Πατρα με το αυτοκινητο της εταιρειας μετα απο 2ημερο πηξιμο στα γραφεια της εταιρειας...

ξεχασμενος κ ταλαιπωρημενος δεν εβλεπα την ωρα να επιστρεψω σπιτι, να κανω ενα μπανιο
και ν'ανακυκλωσω τα ρουχα στη τσαντα μιας κ το επομενο πρωϊ θα ξαναφευγα !!!

Πατημενος λοιπον κι ενω ειναι κλασικο σημειο μετα τη στροφη στο Δερβενι κι ενω εχω ξεχαστει στα 195
σε κλασματα παιρνω τα χαμπαρια μου κι αρχιζω κ κατεβαζω !!!
κ ενω ειναι πισσα σκοταδι ξαφνου βλεπω εναν μαυροντυμενο να εχει μπει στη μεση του δρομου κ να κανει σαν τρελλος !!!

Ανετα μπορουσα να μην σταματησω μιας κ δεν ειδα φαρο, αντανακλαστικο γιλεκο, περιπολικα..κλπ, κλπ

Απλα μιας κ δεν ηθελα να εχω το αγχος πως με κυνηγουν ή θα με σταματησουν πιο περα....σταματησα !!!! (μλκ !!!!)

Ερχεται λοιπον με υφος κ μου λεει 136 χλμ κυριε !!! (μονο ???!!!)

Συνηθισμενος λοιπον δεν πτοουμαι κ δινω τα χαρτια για να με γραψει !!!
(απο το 99 με οσα κι αν με επιασαν η κληση ηταν για 116 χλμ στα 40 κ πληρωνα στο 10ημερο 20)
Μολις ομως ειδε πως το αυτοκινητο ειναι ενοικιαζομενο γυαλισε το ματι του !!!
100 παρακαλω κ 5 ποντους απο το διπλωμα !!! οτι κι αν του ειπα δεν καταλαβαινε ο βλαχος !!!

Φανταστειτε πως μολις του εξηγησα πως απο το 99 οσες φορες....που ηταν πολλες
δεν ειχα ξαναδει τετοια κληση κ πως αν απο τους ποντους μου επαιρναν το διπλωμα
θα εχανα τη δουλεια μου....μου απαντησε :
¨οι εταιρειες φταινε για ολα κι εμας μας εκοψαν τους μισθους αλλα δεν μιλαμε...¨

angry angry angry

Πηρα λοιπον πολυ ηρεμο υφος σαν να μη ετρεχε τπτ κ η απαντηση μου απλα ηταν :
"εκανα μλκ που σταματησα Σεριφη....ελπιζω το βραδυ να κοιμηθεις καλυτερα γνωριζοντας πως στερησες ενα 50αρικο
σε καποιον που εχει τα μισα σου χρονια κ βγαζει 3 φορες περισσοτερα απο σενα "

Δεν βγαζω τοσα αλλα επρεπε να δειτε τα μουτρα του !!!! Laughing


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 16:27

toumpanos έγραψε:
... ήταν παρκαρισμένο σε parking του δήμου νομιμότατα

Εφοσον μπορεις να αποδειξεις(χαρτακι αποδειξης παρκινγκ...τοσο απλα)οτι η μια κληση ειναι παρανομη τοτε συμβουλευομενος τον δικηγορο σου(για να ξερεις τι να πεις και ΔΕΝ θα μπλεξεις παραπανω)θα προσβαλλεις και τις δυο κλησεις,θα εναντιωθεις δηλαδη και θα ενημερωσεις γιαυτο τον Διοικητη του τμηματος Τροχαιας που βεβαιωσαν τις κλησεις........

toumpanos έγραψε:
Αλλά ειλικρινά πιστεύετε ότι μπορούμε ν'αποδείξουμε κάτι....??? Ή θα ασχοληθούν τώρα με 2 κλήσεις των 40? (αν πληρωθούν άμεσα) ..?
Για μενα δεν ειναι θεμα υψους ποσου αλλά ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ.Για να μην μας θεωρουν μαλακες και για να αποδεικνυουμε καθημερινα οτι γνωριζουμε τα ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ μας...


Υπαρχει και η αλλη οδος,η πιο συνηθισμενη.Να μην κανεις τιποτα και απλα να πας να πληρωσεις τις κλησεις...Γλυτωνεις πιθανον αρκετη ταλαιπωρια αλλά ετσι απλα συνεχιζεται διαχρονικα μια κακη ποιοτητα ζωης στη Χωρα μας...


Εσυ επιλεγεις... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 16:48

mAthosalas έγραψε:
toumpanos έγραψε:
... ήταν παρκαρισμένο σε parking του δήμου νομιμότατα

Εφοσον μπορεις να αποδειξεις(χαρτακι αποδειξης παρκινγκ...τοσο απλα)οτι η μια κληση ειναι παρανομη τοτε συμβουλευομενος τον δικηγορο σου(για να ξερεις τι να πεις και ΔΕΝ θα μπλεξεις παραπανω)θα προσβαλλεις και τις δυο κλησεις,θα εναντιωθεις δηλαδη και θα ενημερωσεις γιαυτο τον Διοικητη του τμηματος Τροχαιας που βεβαιωσαν τις κλησεις........

toumpanos έγραψε:
Αλλά ειλικρινά πιστεύετε ότι μπορούμε ν'αποδείξουμε κάτι....??? Ή θα ασχοληθούν τώρα με 2 κλήσεις των 40? (αν πληρωθούν άμεσα) ..?
Για μενα δεν ειναι θεμα υψους ποσου αλλά ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ.Για να μην μας θεωρουν μαλακες και για να αποδεικνυουμε καθημερινα οτι γνωριζουμε τα ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ μας...


Υπαρχει και η αλλη οδος,η πιο συνηθισμενη.Να μην κανεις τιποτα και απλα να πας να πληρωσεις τις κλησεις...Γλυτωνεις πιθανον αρκετη ταλαιπωρια αλλά ετσι απλα συνεχιζεται διαχρονικα μια κακη ποιοτητα ζωης στη Χωρα μας...


Εσυ επιλεγεις... Smile



Όχι είναι Parking που όποιος προλάβει τον Κύριο είδε.. Δεν έχει είσοδο που να πληρώνεις κάτι..

Όσο για την στάση ζωής, έχεις δίκιο αλλά εγώ πρέπει να διαθέσω ένα πρωινό ολόκληρο πιθανόν κ δεύτερο που δεν μπορώ λόγω δουλειάς.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 16:59

toumpanos έγραψε:
Όχι είναι Parking που όποιος προλάβει τον Κύριο είδε.. Δεν έχει είσοδο που να πληρώνεις κάτι..

Οπότε δυσκολα θα αποδειξεις οτι ηταν εκει...δηλαδη και νομικα να κινηθεις εκει θα σου ζητησουν απτες αποδειξεις...
Οπότε ισως ειναι καλυτερο να πας απο την Τροχαια και να δεις τι προθεσεις υπαρχουν μιλωντας τους...καμμια φορα ισως με κουβεντα λυνονται περισσοτερα Rolling Eyes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 17:06

και είναι και κάτι ζωντανά εκεί στην τροχαία Ελληνικού... 2 φορές πήγα στη ζωή μου και τις δύο τσακώθηκα (ο λόγος; ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ!!!!!! ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩΩ... ΒΓΑΛ' ΤΟ ΤΩΡΑ ΕΞΩΩΩΩΩΩ! ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΘΡΑΣΥΥΥΥΥΥΣ! ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΣΤΟ ΚΛΕΨΟΥΝ, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΕΔΩ, ΚΛΠ, ΚΛΠ).

Η ιστορία; πήγα για μια δουλίτσα του 5λεπτου, δεν είχα κλειδαριά στο ποδήλατο και το έβαλα μέσα, στον προάυλιο χώρο. Πρωί πρωί (8 παρά) κάποιος δεν είχε γ&*^ήσει το βράδυ. Μία γκριζομάλλα αδερφή που αν ήμασταν αλλού και μου συμπεριφερόταν έτσι θα τον μάθαινα να κάνει ορθοπεταλιά χωρίς τη σέλα. Αφού λοιπόν, έβγαλε το άχτι του το ζωντανό πάνω μου κι εφ' όσον του εξήγησα 2 - 3 φορές ότι εκεί που βρίσκεται το ποδήλατο στην ακρούλα, δεν ενοχλεί και ότι στοιχίζει πάνω από 400 ευρώ και δεν έχω να το δέσω απ' έξω (η απάντηση σε όλα αυτά ήταν ΒΓΑΛ' ΤΟ ΤΩΡΑ ΕΞΩ. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ) απευθύνθηκα στον φρουρό που βρίσκεται στο φυλάκιo της πύλης λέγοντας του κατά λέξη "Συγνώμη, θα μπορούσες να το κοιτάς για λίγο; Γιατί δεν έχω κλειδαριά για να το κλειδώσω" και η απάντηση του ήταν να γυρίσει την πλάτη του, να μπει μέσα και να με γράψει στ' @@ του...

Το άφησα έξω τελικά και σφήνωσα το πετάλι και το τιμόνι στην καγκελόπορτα του τμήματος και έτρεξα να κάνω τη δουλειά μου. Αυτούς πληρώνουμε κύριοι. Αυτοί είναι οι αστυνομικοί που λειτουργούν Δημοκρατικά, αξιοκρατικά και πάνω απ' όλα ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. Τα καλύτερα παιδιά που λένε και μερικοί εδώ μέσα.

Την επόμενη φορά που επισκέφτηκα το εν λόγω μπουρδ...εεε, τμήμα τροχαίας, μέσα στον προαύλιο χώρο ήταν παρκαρισμένο ένα TDM κολλημένο πάνω στον τοίχο, εκεί κοντά που πήγα να παρκάρω το υπερογκώδες ποδήλατο μου (Είναι GIANT, ρε λες να φταίει η μάρκα;;; ). Βγάζω το κινητό μου και αρχίζω τις φωτογραφίες και τα videos. Πετάγεται ο φρουρός της πύλης "Τι κάνεις εκεί; Γιατί τραβάς φωτογραφίες; ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ, κλπ, κλπ". Ήρεμα ήρεμα του λέω είναι η μηχανή αυτή υπηρεσιακό όχημα; Επιτρέπεται να είναι παρκαρισμένη εδώ στον προαύλιο χώρο; Γιατί εμένα αλλιώς μου τα είπανε τις προάλλες. Κλασσικά, τηλέφωνα μέσα, βγαίνει ένας μάγκας και με παίρνει στην ακρούλα και μου λέει "κοίταξε να δεις, απαγορεύεται να τραβάς φωτογραφίες στο τμήμα και ποιος ήταν αυτός που σου είπε να μην παρκάρεις εδώ το ποδήλατο και σβήσε ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ τις φωτογραφίες και κάτι τέτοια γλυκούλικα...

Βγάλ' τε τα συμπεράσματα σας κύριοι. Ξαναλέω, ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΑΔΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ

Συγνώμη για το μπλα μπλα αλλά ώρες ώρες σκάω.

@Κώστα: Ναι, με την κουβέντα λύνονται όλα... Πήγαινε ρε Πάνο να τους μιλήσεις να μας πεις κι εσύ την εμπειρία σου, PLZ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 17:18

dimnik83 έγραψε:
@Κώστα: Ναι, με την κουβέντα λύνονται όλα... Πήγαινε ρε Πάνο να τους μιλήσεις να μας πεις κι εσύ την εμπειρία σου, PLZ
ναι ρε φιλε...εχεις δικιο σε οσα γραφεις.Συμφωνω.Αλλά καποιες φορες οσο και να μας σκαει το δικιο,με κουβεντα και αν μιλησουμε ομορφα κι ωραια υπαρχει αποτελεσμα...Αυτο λεω και προτεινω Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 20:11

Αν μπορεις σκαναρε τις δυο κλησεις, σβηνοντας τον αριθμο κυκλοφοριας και τα ονοματα των αστυνομικων, να σου δωσω εξηγησεις που τυχον δεν μπορεις να διακρινεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 22:26

σήμερα πρωί, σταδίου και κολοκοτρώνη γωνία, κυρία ετών πρπ 45 οδηγώντας δίκυκλο, παρολίγον να παρασυρθεί από αυτοκίνητο που πέρασε με κόκκινο. Το καντήλι της είχε λίγο ακόμα λαδάκι, και έτσι αυτή σταμάτησε πριν περάσει από πάνω της ο διερχόμενος, φουριόζος παράνομος... σταματώντας σοκαρισμένη στην άκρη του δρόμου απευθύνεται στο παρευρισκόμενο αστυνομικό όργανο και τους λέει: "Τον βλέπετε"? "παραλίγο να με χτυπήσει! πέρασε με κόκκινο!"
Το τιμημένο μας όργανο απαντά "κι εγώ τι να κάνω κυρία μου? τόσοι και τόσοι περνάνε με κόκκινο!"
Η κυρία σταματάει κανονικά, βγάζει το κρανάκι της και του ζητάει να της δώσει τα στοιχεία του, ζητώντας του ταυτόχρονα το λόγο για την απάντησή του... Το όργανο με ελαφρά βηματάκια, παίζοντας γύρω γύρω από τα δάχτυλα τη σφυρήχτρα και κοιτώντας αλλού έφυγε σε αντίθετη κατεύθυνση, και η κυρία έμεινε να τον κοιτάει αποσβολωμένη!!
Αφού βάζει στην άκρη το δίκυκλο και ανεβαίνει στο πεζοδρόμιο, ο.... βιαστικός τροχονόμος έχει γίνει καπνός, και τότε απευθύνεται σε άλλον αστυνομικό παρευρισκόμενο επί του σημείου και του λέει το περιστατικό, και της λέει "τον αριθμό του οργάνου τον πήρατε...? δεν μπορώ να κάνω τίποτα..."

δεν συνεχίζω την αφήγηση... είναι άχρηστα τα παρακάτω και κατά την άποψή μου αποτελούν λανθασμένους χειρισμούς της κυρίας...

απλώς προσθέτω ένα ακόμα στοιχείο στην υπόθεση....

και ναι, πρώτος εγώ λέω ότι είναι κι αυτοί άνθρωποι, και έχουν ατέλειες... αλλά τουλάχιστον πιστεύω ότι επειδή φοράμε παντελόνια και πρέπει να στηρίζουμε ή να προσέχουμε αυτό που λέμε, πρέπει να είμαστε πάντα έτοιμοι να ζητάμε συγνώμη και να δεχόμαστε και τις συνέπειες αν είναι γραφτό....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 23:50

stam έγραψε:
και ναι, πρώτος εγώ λέω ότι είναι κι αυτοί άνθρωποι, και έχουν ατέλειες... αλλά τουλάχιστον πιστεύω ότι επειδή φοράμε παντελόνια και πρέπει να στηρίζουμε ή να προσέχουμε αυτό που λέμε, πρέπει να είμαστε πάντα έτοιμοι να ζητάμε συγνώμη και να δεχόμαστε και τις συνέπειες αν είναι γραφτό....

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.... Να 'σαι καλά ρε Σταμέλο, μ' έκανες και γέλασα βραδιάτικα... Ειλικρινά πιστεύω πως τρώνε τρελή παντόφλα σπίτι απ' τη γυναίκα. Μη σου πω ότι τους δένουν και τους μαστιγώνουν κιόλας. Τέτοιος σαδισμός δεν εξηγείται αλλιώς (λες να τους βαράγανε και να τους κορόιδευαν στο σχολείο;;; ). Πάντως εγώ ακόμα έναν άνθρωπο απ' αυτούς δεν έχω συναντήσει. Ένας κι ένας είναι... Εξουσία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 00:05

dimnik83 έγραψε:
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.... Να 'σαι καλά ρε Σταμέλο, μ' έκανες και γέλασα βραδιάτικα... Ειλικρινά πιστεύω πως τρώνε τρελή παντόφλα σπίτι απ' τη γυναίκα. Μη σου πω ότι τους δένουν και τους μαστιγώνουν κιόλας. Τέτοιος σαδισμός δεν εξηγείται αλλιώς (λες να τους βαράγανε και να τους κορόιδευαν στο σχολείο;;; ). Πάντως εγώ ακόμα έναν άνθρωπο απ' αυτούς δεν έχω συναντήσει. Ένας κι ένας είναι... Εξουσία!

Αν μου επιτρεπεις και χωρις καμμια διαθεση αντιπαραθεσης...Εισαι τελειως λαθος στο σκεπτικο σου.Μπορει να υπαρχουν κακοι εως αρνητικοι και κακιστοι επαγγελματιες,οπως συμβαινει ακομα και στους Παπαδες και στους δασκαλους ας πουμε,αλλά το να τσουβαλιαζεις χιλιαδες ενστολους,οικογενειαρχες,συνανθρωπους μας και να βαζεις ταμπελα αρνητισμου σε ολους,ειναι τουλαχιστο λανθασμενο.Δεν θεωρω οτι γραφεις εσκεμμενα τετοιες εκφρασεις,ομως σκεψου την πιθανοτητα οτι μπορει ακομα και να προσβαλλεις συμφορουμιτες κιολας που φορανε στολη...στην καλυτερη περιπτωση.Γιαυτο ας ειμαστε πιο αντικειμενικοι και λιγοτερο επικριτικοι.Ισως την επομενη φορα αν πεσεις πανω σε σωστο επαγγελματια αστυνομικο ή πυροσβεστη ή στρατιωτικο να καταλαβεις τι θελω να πω.
Η εξουσια εξαλλου ειναι τοσο δυσκολη να εφαρμοστει αφου και ο εξουσιαζων και ο εξουσιαζομενος πρεπει να διακατεχονται απο αυτοπειθαρχια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 00:20

dimnik83 έγραψε:
Πάντως εγώ ακόμα έναν άνθρωπο απ' αυτούς δεν έχω συναντήσει. Ένας κι ένας είναι... Εξουσία!

Ναι, Κώστα μου, έχεις δίκιο. Ζητώ ταπεινά συγνώμη αν προσέβαλα κάποιον συμφορουμίτη ένστολο αστυνομικό. Αν θέλουν όμως και οι ίδιοι να μην τους βρίζει και να μην τους μουτζώνει ο κόσμος 24 ώρες το 24ωρο ας προσέξουν λίγο τη συμπεριφορά τους απέναντι στο χέρι που τους ταΐζει.

Θα το επαναδιατυπώσω χωρίς να διαγράψω ή να κάνω edit στο παραπάνω post μου διότι φοράω παντελόνια κι έχω μάθει να λέω την αλήθεια όσο πιο αντικειμενικά μπορώ.

Θεωρώ πως άνθρωποι τόσο πωρωμένοι με την επιβολή της εξουσίας, έχουν σοβαρά ψυχολογικά συμπλέγματα πιθανότατα από παιδικής ηλικίας. Απ' τις προσωπικές μου εμπειρίες που είχα όσες φορές πλησίασα αρκετά αυτούς τους ανθρώπους, μπορώ να πω ότι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό τους είναι αστοιχείωτοι, αμόρφωτοι, αγράμματοι, ξεροκέφαλοι, σαδιστές και ελαφρόμυαλοι. Για να μη λέτε ότι τους τσουβαλιάζω όλους και ότι τους προσβάλλω θα πρότεινα να δημιουργηθεί ένα νήμα (που θα δημιουργήσω εγώ ο ίδος αν θέλετε) που θα γράφουμε το πόσο καλά παιδιά είναι (όχι γιατί μας καλοβόλεψαν προσωπικά και μας έκαναν ρουσφετάκι ή χάρη) και τι έκαναν αυτοί που γνωρίσαμε στο καθήκον και να τους επαινούμε κιόλας. Ελπίζω να γεμίσει χιλιάδες posts και να αναθεωρήσω γρήγορα, όπως ελπίζω να γνωρίσω κι ένα απ' αυτά τα καλά παιδιά να κάνουμε και παρέα να τον βοηθάω και να με βοηθάει να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι.

Αυτά, τα ολίγα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 00:46

Σου εχω εγω ενα καλο που μου εχουν κανει στα 32 χρονια ζωης μου:



















Με εχουν εξυπηρετησει απειρες φορες για βεβαιωσεις του γνησιου της υπογραφης χωρις να περιμενω σε ουρες για ωρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 00:56

k0k0$ έγραψε:
Σου εχω εγω ενα καλο που μου εχουν κανει στα 32 χρονια ζωης μου:



















Με εχουν εξυπηρετησει απειρες φορες για βεβαιωσεις του γνησιου της υπογραφης χωρις να περιμενω σε ουρες για ωρες.

τωρα παλι εγω θα φταιω εεε?
δεν κανουν μονο αυτην την δουλεια ρε κωστα...καποιος πρεπει να κανει και αυτην την δουλεια που λες...
για μια ακομη φορα ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ...

παντα φιλικα και καλοπροαιρετα ...
και εγω σας αγαπαω Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


ΥΓ: στη θεωρηση του γνησιου της υπογραφης, βαζει καποιος υπογραφη αυτος, δλδ που κανει τον ελεγχο...προυποθετει οπως καλα γνωριζεις μια σειρα απο ελεγχους για εαν τα στοιχεια που αναγραφονται ειναι σωστα και φυσικα αν τα εγγραφα που δειχνουν αυτα τα στοιχεια δεν ειναι πλαστα...δεν ειναι μια τοσο ευκολη δουλεια οπως απλα την περιγραφεις...προυποθετει μια μεγαλη σειρα γνωσεων-ελεγχων να εχεις και μια τεραστια εμπειρια πανω στο θεμα αυτο....
τελος ξερεις πολυ καλα την μπορει να κανεις καποιος με ενα χαρτι που εχει και ειναι γνησιο υπογραφης ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 02:15

Δεν θελω να παρω καποιου το μερος αλλα οι δικες μου εμπειρίες ειναι παρόμοιες.
Σαν φοιτητης κ εγω στην ομορφη Θεσσαλονικη μας ειχα νοικιασει ενα νεο σπιτι κατω απο τον άγιο Δημήτριο κ το εβαφα οποτε φορούσα κ τα αναλογα παλιορουχα για το βαψιμο οταν με πείρε ενα φιλαρακι οτι ειχε ερθει στη σταση του λεωφορείου κ να παω να τον παρω. Δεν άλλαξα μιας κ η σταση ηταν 2 τετραγωνα μακρια κ κατεβηκα να παω να τον παρω με ενα κοντομάνικο μπλουζακι κ σορτσάκι μεσα στις μπογιες κ με καποιες τρυπες, κοινος λέτσος. Καθως περνουσα διπλα απο τα παλια χαμαμ στην αριστοτελους ηταν εκει η κλασικη κλουβα των ματ σταματημενη κ ηταν 2 απο εξω να κανουν το τσιγαρο τους. Με το που με βλεπουν με φωναζουν να παω κοντα τους με καποιους χαρακτηρισμους που ακομα κ τωρα που τους σκεφτομαι ανεβαίνει το αιμα στο κεφαλι με ταχυτητα φωτος, εγω τους εγραψα στα παλια μου τα παπουτσια, που τα φορουσα κιολας, κ συνεχισα χωρις να τους δωσω καθολου σημασια. Αυτη η σταση μου πρεπει να τους τσαντισε γιατι αρχισαν να με βριζουν ακομα πιο ασχημα κ να φωναζουν, αφου ειχα απομακρινθει απο αυτους για να μπορω να τους ακουω καθαρα. Τελικα μετα απο 30 μετρα σταματησαν, μαλλον θα βρηκαν κατι αλλο για να περασουν την ωρα τους. Τωρα αν ειναι αυτη συμπεριφορα για εναν ενστολο σε δημοσιο χωρο προς καποιον που απλος δεν του αρεσε η εμφανιση του....!?!
κ μην ακουσω οτι αυτο ειναι εξαίρεση γιατι παλι πριν 2 χρονια που χρειαστηκε να παρω ενα χαρτι απο το τμημα του Αγ. Παντελεήμονα η συμπεριφορα καποιων ατομων μεσα στην ασφαλεια ηταν επιεικώς απαράδεκτη. Ναι καταλαβαίνω οτι ειναι ανθρωποι κ οχι μηχανες κ αυτοι ακουν κ βλεπουν παρα πολλα αλλα οπως λενε κ τα φιλαρακια μας απο αμερικα μερια "With power comes responsibility" Αυτοι θα πρεπει να εχουν υπομονη κ κατανοηση δεκαπλασια απο εναν πολιτη γιατι αυτο που κανουν δεν ειναι ενα επαγγελμα αλλα ενα λειτούργημα κ πρεπει να προσέχουν τι λενε κ τι κανουν καθε δευτερολεπτο κ οχι επειδη φορεσαν μια στολη νομίζουν οτι μπορουν να κανουν οτι γουσταρουν κ να φέρονται οπως θελουν.
Οσο για το αν αυτοι ειναι λίγοι δυστυχώς ειναι λαθος, αυτοι ειναι οι πολλοί κ οι καλοί ειναι οι λιγοι μεσα στο σωμα κ λιγοστεύουν οσο παιρναει ο καιρος. Λιγοι ειναι οι σωστοί κ αυτοι που ξερουν την "δουλεια" τους κ πως να συμπεριφέρονται. Κ για να προλάβω αυτους που θα πουν οτι παλι ισοπεδώνω τα παντα εχω να πω οτι κ φιλους εχω μεσα στο σωμα κ στο σκοπευτήριο μαζι παμε κ ανησυχώ για αυτους αμα ακουσω κατι. Εεχω κ καλα να πω για ατομα αγνωστα αλλα αυτοι δυστιχος ειναι οι λιγοι.
Οσο για τη καραμελλα των "ατυχών συμβάντων κ περιστατικών" κ ότι κρινουμαι από αυτά πρεπει να καταλαβουν μερικοι ότι από αυτά κρινονται όλοι τους κ όχι ο ενας που το εκανε!


υ.γ. συγνωμη αν σας κουρασα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 02:31

Γιωργη μου, παλι με παρεξηγησες... Δεν ειπα οτι ειναι δουλεια οτι να'ναι, οτι ειναι δημοσιοϋπαλληλικι, οτι ελα μωρε μια τζιφρα ειναι. Γνωριζω πολυ καλα ποσο σημαντικο ειναι, δεν το ειπα για να μειωσω κανεναν που κανει αυτη τη δουλεια. Και για να στο παω και λιγο παραπερα, μια απο εκεινες τις φορες πηγα στο τμημα γιατι ο Τ/χης-Δ/ντης 3ου Γραφειου στη μοναδα μου δεν δεχοταν να το κανει εκεινος λογω ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ! (Α ναι, εκεινη την ημερα ξεχεσα και τον φρουρο στο φυλακιο του τμηματος γιατι μου βγηκε με ατακα "Φιλε, που πας??" ενω φορουσα αυτο: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... 100px-GR-Army-OF1.svg


Τελος παντων, αυτο που θελω να πω ειναι οτι σαφως ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΗ δουλεια ακομη και το γνησιο της υπογραφης, αλλα προς θεου, εχουν ακομη πιο σημαντικα πραγματα που πρεπει να κανουν και δυστυχως, οσες φορες τους χρειαστηκα στη ζωη μου ποτε δε μου τα εδωσαν. Εχω απειρα παραδειγματα απο σκηνικα με τροχαιες οπως τα παιδια παραπανω, μεχρι την επιθεση που δεχτηκε η μανα μου μεσα στην ιδια μας την αυλη και δεν ετρεξε καστανο στο τμημα... Για να μην αρχισω τις ιστοριες απο τους προγονους μου για διακοπες σε μαγικα νησια και συρματινα θερετρα της Λιβυης...



Ο Στρατος απο πανω το λεει ξεκαθαρα. Οταν οι πολλοι αφηνουν να στιγματιζονται απο τους λιγους, κατι φταιει ρε φιλε! Και ο στρατος εχει καραγκιοζηδες, και το λιμενικο εχει, και η πυροσβεστικη εχει, και οι γιατροι και οι δικηγοροι και οι μηχανικοι και ολοι... αλλα γιατι μονο οι λιγοι της αστυνομιας ειναι οι μονοι που αμαυρωνουν την φημη της υπηρεσιας τους???


(Αυριο στον καφε απο κοντα! Very Happy )

Το θεμα με το βαθμο δεν το αναφερω απο αποψης ιεραρχιας, πειθαρχιας κτλ... Ποτε δε με ενδιεφεραν οι βαθμοι, οι ιεραρχιες, τα αξιωματα, και εξαλλου το πιο δυσκολο πραγμα στον κοσμο ειναι να διοικεις ελευθερους ανθρωπους. Το αναφερω απλα για να δειξω τη συμπεριφορα ενος αστυφυλακα απεναντι σε εναν ενστολο... και ψαχνουμε για ευγενεια απεναντι σε πολιτες...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την k0k0$ στις Τετ Νοε 02 2011, 03:09, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...   Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί... Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 02:56

to nou sou έγραψε:
ΥΓ: στη θεωρηση του γνησιου της υπογραφης, βαζει καποιος υπογραφη αυτος, δλδ που κανει τον ελεγχο...προυποθετει οπως καλα γνωριζεις μια σειρα απο ελεγχους για εαν τα στοιχεια που αναγραφονται ειναι σωστα και φυσικα αν τα εγγραφα που δειχνουν αυτα τα στοιχεια δεν ειναι πλαστα...δεν ειναι μια τοσο ευκολη δουλεια οπως απλα την περιγραφεις...προυποθετει μια μεγαλη σειρα γνωσεων-ελεγχων να εχεις και μια τεραστια εμπειρια πανω στο θεμα αυτο....
τελος ξερεις πολυ καλα την μπορει να κανεις καποιος με ενα χαρτι που εχει και ειναι γνησιο υπογραφης ....

έχω ένα παράδειγμα για την περίπτωση αυτή..λουκούμι...αλλά επειδή δε θέλω να εκθέσω δημόσια πρόσωπα και καταστάσεις (του ναυτικού) στην προκειμένη περίπτωση, επιφυλάσσομαι να στο πω από κοντά το περιστατικό..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Οι καλοί οι φίλοι μας οι αστυνομικοί...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: