Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Police brutality (the other way)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 12:59

Aχχχ... Ευφράθην η καρδία μου..... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 14:19

δεν χρειαζεται πιστευω να τα ισοπεδωνουμε ολα.... affraid affraid affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 15:01

Φίλε, to nou sou, σίγουρα δεν χρειάζεται να τα ισοπεδώνουμε όλα.
Απλά έχουμε να κάνουμε με τις 2 τελευταίες κατηγορίες ανθρώπων που έχεις στην υπογραφή σου. Ναι, καλά κατάλαβες, για τους ηλίθιους και τους μ@λάκες μιλάω... Αν μπορούμε να ξεχωρίσουμε και να αναγνωρίσουμε το καλό απ' το κακό, θα ξεχωρίσουμε και τις υποκατηγορίες των υπανθρώπων που παίζουν με τις ζωές μας. Δεν τα ισοπεδώνουμε όλα, ίσα ίσα, ξεχωρίζουμε πολύ καλά και προσεκτικά, τους ανθρώπους απ' τα υποανθρωποειδή όπως βλέπεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 15:07

dimnik83 έγραψε:
Φίλε, to nou sou, σίγουρα δεν χρειάζεται να τα ισοπεδώνουμε όλα.
Απλά έχουμε να κάνουμε με τις 2 τελευταίες κατηγορίες ανθρώπων που έχεις στην υπογραφή σου. Ναι, καλά κατάλαβες, για τους ηλίθιους και τους μ@λάκες μιλάω... Αν μπορούμε να ξεχωρίσουμε και να αναγνωρίσουμε το καλό απ' το κακό, θα ξεχωρίσουμε και τις υποκατηγορίες των υπανθρώπων που παίζουν με τις ζωές μας. Δεν τα ισοπεδώνουμε όλα, ίσα ίσα, ξεχωρίζουμε πολύ καλά και προσεκτικά, τους ανθρώπους απ' τα υποανθρωποειδή όπως βλέπεις.

με τα πανω συμφωνω και εγω μαζι σου ....απο εκει και περα....
1) ποιους λες εδω:Καλά είπα εγώ... Το "polise" κανονικά γράφεται police. Στην Ελλάδα όμως το γράφουν και "Πολύς"... ΡΕ ΟΥΣΤ ΑΛΗΤΕΣ!

2)εδω:που του έδωσε μία αρρωστημένη (απ' όλες τις μπάντες) κοινωνία. Γράψανε μερικές λέξεις σε κάτι κωλόχαρτα και τα ονομάσανε νόμους, διαστρεβλώνουν καθημερινά την ιστορία, κάνουν τους ανθρώπους άβουλες μαριονέτες

ειμαι καθετα αντιθετως στο νουμερο 2, για αυτο σου ειπα μην τα ισοπεδωνουμε ολα...
γνωμη μου παντα, οπως σεβαστη ειναι και η δικια σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 15:20

Στο Νο. 1 λέω τα βλαμμένα παιδάκια που βγήκαν χθες απ' το βρακί της μάνας τους και σήμερα τους μάθανε ότι είναι πολύ δυνατοί και ότι αυτοί που τους δίνουν εντολές είναι άνθρωποι "ισχύος" και πολύ έξυπνοι και χωρίς αυτούς τώρα θα είχαμε αναρχία και ζούγκλα (ένα συνηθισμένο σλόγκαν που ακούω τελευταία). Με την παραπάνω "λογική" αυτά τα παιδάκια κατατάσσονται στην αστυνομία και προστατεύουν τους πολίτες απ' τους εγκληματίες και προ πάντων απ' τους σκεπτόμενους, εεε, απ' τους αντιδραστικούς παρακρατικούς κουκουλοφόρους αναρχικούς γνωστούς αγνώστους αγανακτισμένους εγκληματίες μπλα μπλα... έχουν βγάλει διάφορα ονόματα τα τσιράκια του συστήματος, οι δημοσιοκάφροι.

Όσο για το Νο. 2, εγώ πάλι δεν είμαι κάθετα αντίθετος. Ειδικά όταν ζω σε μια χώρα όπου οι μεγαλύτεροι αληταράδες φοράνε πανάκριβα κουστούμια και γραβάτες, μιλάνε με τουπέ στο γυαλί και μας γ@μάνε με το γάντι.

Την πρόσφατη ιστορία του Λαυρεντιάδη με το φίλο του το Βενιζέλο την έμαθες; Αν κλέψεις εσύ κι εγώ θα δικαστούμε, αν κατακλέψουν σε αισχρότατο σημείο, αυτοί και τα φιλαράκια τους, εν καιρώ κρίσης, δημόσιο χρήμα, απ' τα αποθεματικά μιας τράπεζας, δεν τρέχει τίποτα. θα γράψουν ένα νόμο, κομμένο και ραμμένο στα μέτρα τους, πάνω σε ένα ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ και όλως τυχαίως θα αθωώνονται και δεν θα χρειάζεται ούτε να τρέχουν μέχρι τα δικαστήρια να δικαστούν οι παλιοαλήτες...

ΟΥΣΤ ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΑ, μας έχετε φάει την ψυχή τόσα χρόνια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 15:54

Τι ψαχνετε ρε παιδια? Ανθρωπος που εν γνωσει του κανει αυτο το επαγγελμα (δλδ ριχνω ξυλο σε οποιον βρω καλυμμενος πισω απο τις αρχες τις διατεταγμενης υπηρεσιας) δεν ειναι ανθρωπος. Και ειναι διπλη η ντροπη οταν το κανουν απεναντι σε αοπλους και αμαχους πολιτες που απλα διαμαρτυρονται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:05

Αχ ρε Κώστα. Μακάρι να είχανε πολλοί αυτή την άποψη. Εδώ μέσα έχει γραφτεί πολλάκις ότι οι αστυνομικοί είναι ΌΛΟΙ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ (κάποιοι έχουν πολλούς φίλους αστυνομικούς κι επίσης έχουμε πολλούς αστυνομικούς που δεν το λένε ότι είναι), ότι είναι ελάχιστοι αυτοί που χτυπάνε κόσμο, ότι αν δεν ήταν αυτοί θα είχε καταστραφεί το κέντρο, ότι είναι οι μόνοι δημόσιοι υπάλληλοι που "δουλεύουν" και άλλα πολλά τέτοια καλά. Βέβαια, όλους αυτούς που τα λένε αυτά δεν τους έχω δει σε ειρηνικές πορείες διαμαρτυρίας να τρώνε τα χημικά και το ξύλο της αρκούδας χωρίς κανέναν απολύτως λόγο απ' αυτά τα καλά παιδιά, οπότε... είναι αυτό που γράφεις

ΤΙ ΨΑΧΝΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:08

Ρητορική ερώτηση... σκεφτείτε πριν απαντήσετε.
Σου προσφέρουν δουλειά ΣΙΓΟΥΡΗ, στα ΜΑΤ.
Ένα χιλιαρικάκι βρέξει χιονίσει.
Πήγαινες, ναι ή ου;
Δεοδομένων και των σημερινών συνθηκών εννοείται.

Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:10

dimnik83 έγραψε:
Στο Νο. 1 λέω τα βλαμμένα παιδάκια που βγήκαν χθες απ' το βρακί της μάνας τους και σήμερα τους μάθανε ότι είναι πολύ δυνατοί και ότι αυτοί που τους δίνουν εντολές είναι άνθρωποι "ισχύος" και πολύ έξυπνοι και χωρίς αυτούς τώρα θα είχαμε αναρχία και ζούγκλα (ένα συνηθισμένο σλόγκαν που ακούω τελευταία). Με την παραπάνω "λογική" αυτά τα παιδάκια κατατάσσονται στην αστυνομία και προστατεύουν τους πολίτες απ' τους εγκληματίες και προ πάντων απ' τους σκεπτόμενους, εεε, απ' τους αντιδραστικούς παρακρατικούς κουκουλοφόρους αναρχικούς γνωστούς αγνώστους αγανακτισμένους εγκληματίες μπλα μπλα... έχουν βγάλει διάφορα ονόματα τα τσιράκια του συστήματος, οι δημοσιοκάφροι.

οι χαρακτηρισμοι σου δεν ειναι πρεπον για μενα ...αυτα τα παιδακια ειμαι με πανελληνιες εξετεσεις πιστοποιημενες απο το κρατος και ακολουθουν διαταγες...αλλα εκτος απο αυτο πρεπει να αμυνθουν κιολας...σπανια επιτιθενται χωρις να τους δωσουν αφορμη..εχω ξαδερφο στα ματ και ξερω..απο εκει και περα τετοια παληκαρια γιατι τα περισσοτερα απο αυτα ειναι παληκαρια για μενα ,επειδη πολεμουν στους δρομους για 1000 ευρω χωρις να ξερουν ποιον παρονοικο εχουν απεναντι τους και τι κουβαλαει..εχουμε και εδω μεσα...και κανουν το καθηκον τους και για αυτο ορκιστηκαν..δλδ αν εσυ ησουν στην θεση τους και εβλεπες ενα τσουρμο να σου πεταει πετρες, να σε κλωτσαει και με την παραμικρη ευκαιρια να θελει ακομα και να σε σκοτωσει τι θα εκανες?ελα λιγο και εσυ στην θεση τους ή σκεψου το λιγο και τα ξαναλαμε...σου ειπα να μην τα ισοπεδωνουμε ολα....τελιωνοντας καποιοι πρεπει να κανουν και αυτην την δουλεια ειτε ειναι καταλληλη ειτε οχι...αλλιως θα επικρατουσε αναρχια...βρηκαμε μια καραμελα και την λεμε συνεχεια...παντοτε φταει η αστυνομια...δεν ειμαι αστυνομικος στρατιωτικος ειμαι...αν βαραει η αστυνομια γιατι βαρανε...αν δεν συμμετεχει δεν εκανε τιποτα...ας επιλεξουμε λοιπον τη αστυνομια θελουμε και τελικως αν πραγματικα δεν θελουμε να επικρατησει αναρχια...

dimnik83 έγραψε:
Όσο για το Νο. 2, εγώ πάλι δεν είμαι κάθετα αντίθετος. Ειδικά όταν ζω σε μια χώρα όπου οι μεγαλύτεροι αληταράδες φοράνε πανάκριβα κουστούμια και γραβάτες, μιλάνε με τουπέ στο γυαλί και μας γ@μάνε με το γάντι.

Την πρόσφατη ιστορία του Λαυρεντιάδη με το φίλο του το Βενιζέλο την έμαθες; Αν κλέψεις εσύ κι εγώ θα δικαστούμε, αν κατακλέψουν σε αισχρότατο σημείο, αυτοί και τα φιλαράκια τους, εν καιρώ κρίσης, δημόσιο χρήμα, απ' τα αποθεματικά μιας τράπεζας, δεν τρέχει τίποτα. θα γράψουν ένα νόμο, κομμένο και ραμμένο στα μέτρα τους, πάνω σε ένα ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ και όλως τυχαίως θα αθωώνονται και δεν θα χρειάζεται ούτε να τρέχουν μέχρι τα δικαστήρια να δικαστούν οι παλιοαλήτες...

ΟΥΣΤ ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΑ, μας έχετε φάει την ψυχή τόσα χρόνια

στο παραπανω αν και το μαλακωσες αρκετα , εως και το αλλαξες συμφωνω και ειμαι μαζι σου..τελιωνοντας ανοιξαμε μεγαλο θεμα που θελει πολυ συζητηση...αν εισαι διατεθιμενος μπορουμε να την συζητησουμε ειτε απο κοντα πινοντας ενα καφε ειτε απο εδω ...αλλα πρεπει να γραφουμε ωρες μεχρι και βιβλιο ακομα θα γραψουμε..εσυ εχεις τα δικα σου επιχειρημματα εγω τα δικα μου και πολλα ακομα που δεν λεγονται εδω και το ξερεις πολυ καλα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:10

Προσωπικα ΟΧΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:15

k0k0$ έγραψε:
Τι ψαχνετε ρε παιδια? Ανθρωπος που εν γνωσει του κανει αυτο το επαγγελμα (δλδ ριχνω ξυλο σε οποιον βρω καλυμμενος πισω απο τις αρχες τις διατεταγμενης υπηρεσιας) δεν ειναι ανθρωπος. Και ειναι διπλη η ντροπη οταν το κανουν απεναντι σε αοπλους και αμαχους πολιτες που απλα διαμαρτυρονται...


δεν υπαρχει αυτο που λες: (δλδ ριχνω ξυλο σε οποιον βρω καλυμμενος πισω απο τις αρχες τις διατεταγμενης υπηρεσιας) και αν υπαρχει ειναι μετρημενοι σταδαχτυλα του ενος χεριου....περασαν αυτες οι εποχες και οι συγκεκριμενοι απομακρυνονται απο το συστημα......δεν εχουμε πλεον χουντα γιατι νομιζω σε εκεινες τις εποχες αναφερεσε....
γνωμη μου παντα και πανω απο ολα στα πλαισια διαλογου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:21

Έχω φροντίσει να έχω σώας τας φρένας μου. Να πήγαινα στα ΜΑΤ;;; Για ποιο λόγο; Για τα 1000 ευρώ το μήνα; Ντροπή σε όποιο ον κάνει αυτή τη δουλειά για τα λεφτά. Ματωμένα χρήματα δεν τα θέλω. Να εργαστώ να τα κερδίσω τα χρήματα, όχι να μάχομαι υπέρ του ψεύδους και της αδικίας κι επειδή με καλύπτουν οι νόμοι ( αλήθεια, ποιος τους έγραψε αυτούς τους νόμους; ο... Θεός; ) να διαπράττω καθημερινά εγκλήματα.

Επιλέγω να πεθάνω από πείνα απ' το να πάω να δέρνω τη μάνα μου, τον πατέρα μου, τους συγγενείς μου και τα παιδιά (που πιθανόν δεν θα κάνω ποτέ γιατί με το ζόρι θα ζω εγώ έτσι όπως τα φάγαμε μαζί και τώρα τα πληρώνουμε).

Να τα χαίρεστε τα παλικάρια σας κύριοι. Τέτοια παλικάρια έβγαζε η Ελλάδα το 1821; Τέτοια παλικάρια ήταν τα πρωτοπαλίκαρα που διάβαζα στην ιστορία; Κρίμα... Πολύ κρίμα... η τηλεόραση δουλεύει καλά, φτιάχνει μυαλά και συνειδήσεις.

Υ.Γ. Τι σου 'λεγα Κώστα;;; Δεν υπάρχουν αυτά που λες. Τα φαντάζεσαι. Μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΡΕΕΕΕ!!!
ΕΙΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ ΟΛΟΙ;;;;; ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΒΛΕΠΕΤΕ;;;; ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΠΑΘΕΙ;;;;;; ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ;;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:22

Οχι, δεν αναφερομαι σε εποχες 1930-1980... Ξερεις που φαινεται πολυ το ποιον τους φιλε Γιωργο? Οταν τα κανουν αυτα εκτος διαδηλωσεων και συγκεντρωσεων...

Μην αναφερω πολλα απο τα παραδειγματα που εχω ζησει... Κονβοι Δελταδων με τα παπακια και τις στολες ρομποκοπ τους, αραγμενο στην Ακαδημιας ενα βραδυ. Περιμενω φιλο δικηγορο να κατεβει απο το γραφειο του. Οι τυποι βλεπουν απεναντι προς Εξαρχεια μερια 3-4 πιτσιρικια που ερχονται με τα ποδηλατα τους και ξαφνικα κανουν δεξια και μπαινουν σε ενα στενο. Πεταγεται ενα μαμουχαλο και λεει "Να τοι, τους ειδα, μας ειδανε και στρηψανε δεξια εκει, εσυ κι εσυ πηγαινετε απο κατω εγω με αυτον απο πανω!"

Πριν ξεκινησουν, ο αρχιφυλακας που ηταν διπλα τους φωναζε "Που πατε ρε , παιδια ειναι!" Τιποτα αυτοι

Την πεσανε στα πιτσιρικια με γκλοπ και κλωτσιδια, και φωνες "ΣΚΑΣΕ ΡΕΕΕΕ! ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΩ!"

Σε αλλες περιπτωσεις θα ακουγες "Φυγε κωλομπατσε! Μη με χτυπας! Θα σε γαμ... ρε!!!" κτλ.. Οχι , εκει ακουγες ΚΛΑΜΑ ΠΑΙΔΙΚΟ!


Φωναζε ο κοσμος διπλα τους, τιποτε αυτοι... Μεχρι που εσκασε μυτη ο παραπανω αρχιφυλακας και τους κατεβασε οτι καντηλι ηξερε και σηκωθηκανε και φυγανε. Ενα παραδειγμα σου φερνω τωρα, ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:25

silent Κώστα, μην τα λες αυτά εδώ μέσα... Ψέματα είναι. Δεν τα δείχνει στην τηλεόραση αυτά. Απ' το νου σου τα κατέβασες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:26

k0k0$ έγραψε:
Οχι, δεν αναφερομαι σε εποχες 1930-1980... Ξερεις που φαινεται πολυ το ποιον τους φιλε Γιωργο? Οταν τα κανουν αυτα εκτος διαδηλωσεων και συγκεντρωσεων...

Μην αναφερω πολλα απο τα παραδειγματα που εχω ζησει... Κονβοι Δελταδων με τα παπακια και τις στολες ρομποκοπ τους, αραγμενο στην Ακαδημιας ενα βραδυ. Περιμενω φιλο δικηγορο να κατεβει απο το γραφειο του. Οι τυποι βλεπουν απεναντι προς Εξαρχεια μερια 3-4 πιτσιρικια που ερχονται με τα ποδηλατα τους και ξαφνικα κανουν δεξια και μπαινουν σε ενα στενο. Πεταγεται ενα μαμουχαλο και λεει "Να τοι, τους ειδα, μας ειδανε και στρηψανε δεξια εκει, εσυ κι εσυ πηγαινετε απο κατω εγω με αυτον απο πανω!"

Πριν ξεκινησουν, ο αρχιφυλακας που ηταν διπλα τους φωναζε "Που πατε ρε , παιδια ειναι!" Τιποτα αυτοι

Την πεσανε στα πιτσιρικια με γκλοπ και κλωτσιδια, και φωνες "ΣΚΑΣΕ ΡΕΕΕΕ! ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΩ!"

Σε αλλες περιπτωσεις θα ακουγες "Φυγε κωλομπατσε! Μη με χτυπας! Θα σε γαμ... ρε!!!" κτλ.. Οχι , εκει ακουγες ΚΛΑΜΑ ΠΑΙΔΙΚΟ!


Φωναζε ο κοσμος διπλα τους, τιποτε αυτοι... Μεχρι που εσκασε μυτη ο παραπανω αρχιφυλακας και τους κατεβασε οτι καντηλι ηξερε και σηκωθηκανε και φυγανε. Ενα παραδειγμα σου φερνω τωρα, ετσι?

ναι ρε φιλε υπαρχουν και αυτα το ειπα παο την αρχη ...παντου υπαρχουν σε καθε δουλεια σε καθε κοινωνια σε καθε χωρα...αλλα δεν ειναι ολοι ετσι....και το εννοω δεν ειναι ολοι ετσι..αυτα ειναι μεμονομενα περιστατικα και καθε μερα απομακρυνονται απο το συστημα αλλα και απο τα υπολοιπα παιδια της αστυνομιας αφηνοντας αυτους στο περιθωριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:31

Ναι ρε Μητσο, μαλλον εχω παραισθησεις απο το CS...

Μερικες περιπτωσεις οργανων που δεχτηκαν επιθεση απο ανωμαλαρες του πληθους...


Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 11A

Και ενταξει... πες σκουπιδι δημοσιογραφος ειναι η κυρια...

Ο παππουλης εδω????

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Glezos-1_425x


Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Glezos-6-thumb-large

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Glezos-mat

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 1484808




Κριμα που το παιδι δεν ηταν και τοσο καλος στην ιστορια...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την k0k0$ στις Πεμ Οκτ 27 2011, 16:37, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:32

dimnik83 έγραψε:
Έχω φροντίσει να έχω σώας τας φρένας μου. Να πήγαινα στα ΜΑΤ;;; Για ποιο λόγο; Για τα 1000 ευρώ το μήνα; Ντροπή σε όποιο ον κάνει αυτή τη δουλειά για τα λεφτά. Ματωμένα χρήματα δεν τα θέλω. Να εργαστώ να τα κερδίσω τα χρήματα, όχι να μάχομαι υπέρ του ψεύδους και της αδικίας κι επειδή με καλύπτουν οι νόμοι ( αλήθεια, ποιος τους έγραψε αυτούς τους νόμους; ο... Θεός; ) να διαπράττω καθημερινά εγκλήματα.

Επιλέγω να πεθάνω από πείνα απ' το να πάω να δέρνω τη μάνα μου, τον πατέρα μου, τους συγγενείς μου και τα παιδιά (που πιθανόν δεν θα κάνω ποτέ γιατί με το ζόρι θα ζω εγώ έτσι όπως τα φάγαμε μαζί και τώρα τα πληρώνουμε).

Να τα χαίρεστε τα παλικάρια σας κύριοι. Τέτοια παλικάρια έβγαζε η Ελλάδα το 1821; Τέτοια παλικάρια ήταν τα πρωτοπαλίκαρα που διάβαζα στην ιστορία; Κρίμα... Πολύ κρίμα... η τηλεόραση δουλεύει καλά, φτιάχνει μυαλά και συνειδήσεις.

Υ.Γ. Τι σου 'λεγα Κώστα;;; Δεν υπάρχουν αυτά που λες. Τα φαντάζεσαι. Μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΡΕΕΕΕ!!!
ΕΙΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ ΟΛΟΙ;;;;; ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΒΛΕΠΕΤΕ;;;; ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΠΑΘΕΙ;;;;;; ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ;;;;;;;;;

ακομη μια φορα τα ισοπεδωνεις ολα...αλλα σου λεω και αλλα καταλαβαινεις ...
εμ παση περιπτωση χαρηκα που τα ειπαμε σεβαστες οι γνωμες σου τις διαβασα με ενδιαφερον .....ειλικρινα το λεω διαλογο κανουμε και στον διαλογο υπαρχουν πανω απο ολα αντικρουομενες αποψεις...ειμαι ομως τις γνωμεις οτι αναφερεσε για ακομη μια φορα σε μεμονωμενα παραδειγματα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:34

k0k0$ έγραψε:
Ναι ρε Μητσο, μαλλον εχω παραισθησεις απο το CS...

Μερικες περιπτωσεις αθωων μισθωτων των 1000ων ευρω που δεχτηκαν επιθεση απο ανωμαλαρες του πληθους...


Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 11A

Και ενταξει... πες σκουπιδι δημοσιογραφος ειναι η κυρια...

Ο παππουλης εδω????

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Glezos-1_425x


Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Glezos-6-thumb-large

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Glezos-mat

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 1484808




Κριμα που το παιδι που εδωσε εξετασεις και μπηκε στο δημοσιο δεν ηταν και τοσο καλος στην ιστορια...


φιλε συγνωμη δεν θα συνεχισω ...διαλογο κανουμε ...εγω δεν σε ειρωνευτικα...αποψεις λεμε...μπορεις να μην τις δεχτεις αλλα σε παρακαλω μην με ειρωνευεσε....καλη σου συνεχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:35

Μάλιστα. Κι εγώ χάρηκα που τα είπαμε. Σε κάνα καφέ θα ήταν καλύτερη η επικοινωνία και σίγουρα πιο εύκολη.
Στην επόμενη μεγάλη συγκέντρωση στο Σύνταγμα απ' τους παράφρονες Έλληνες που βγαίνουν στο δρόμο και φωνάζουν κατά χιλιάδες, έχουμε ραντεβού σε κάποια κοντινή καφετέρια να μου δείξεις τα μεμονωμένα περιστατικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:36

Οχι , οχι, δεν ειχα κανενα υφος ειρωνιας απεναντι σου, κι αν περασα τετοιο μηνυμα ζητω συγνωμη! Κουβεντα κανουμε, διαλογο, και δεν ειχα καμια προθεση να σε ειρωνευτω! Το αλλαζω κιολας για να μην δινω τετοια εντυπωση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:38

dimnik83 έγραψε:
Μάλιστα. Κι εγώ χάρηκα που τα είπαμε. Σε κάνα καφέ θα ήταν καλύτερη η επικοινωνία και σίγουρα πιο εύκολη.
Στην επόμενη μεγάλη συγκέντρωση στο Σύνταγμα απ' τους παράφρονες Έλληνες που βγαίνουν στο δρόμο και φωνάζουν κατά χιλιάδες, έχουμε ραντεβού σε κάποια κοντινή καφετέρια να μου δείξεις τα μεμονωμένα περιστατικά.

αναγκαστικα πρεπει να απαντησω και δεν κανω αλλο ποστ...μη βαζεις λογια που δεν ειπα σε παρακαλω...
ποτε δεν ειπα παραφρονες ελληνες ....και καλα κανουν και βγαινουν στο δρομο και διαμαρτυρονται και εγω μαζι τους ...αλλα αλλο το ενα και αλλο το αλλο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:42

to nou sou έγραψε:
dimnik83 έγραψε:
Μάλιστα. Κι εγώ χάρηκα που τα είπαμε. Σε κάνα καφέ θα ήταν καλύτερη η επικοινωνία και σίγουρα πιο εύκολη.
Στην επόμενη μεγάλη συγκέντρωση στο Σύνταγμα απ' τους παράφρονες Έλληνες που βγαίνουν στο δρόμο και φωνάζουν κατά χιλιάδες, έχουμε ραντεβού σε κάποια κοντινή καφετέρια να μου δείξεις τα μεμονωμένα περιστατικά.

αναγκαστικα πρεπει να απαντησω και δεν κανω αλλο ποστ...μη βαζεις λογια που δεν ειπα σε παρακαλω...
ποτε δεν ειπα παραφρονες ελληνες ....και καλα κανουν και βγαινουν στο δρομο και διαμαρτυρονται και εγω μαζι τους ...αλλα αλλο το ενα και αλλο το αλλο..

Δεν υπονόησα ποτέ ότι τα είπες εσύ αυτά τα λόγια. Απλά θα ήθελα να ήμαστε κοντά κοντά σε κάποια μεμονωμένα περιστατικά που βλέπουν τα δικά μου μάτια και που δεν βλέπουν τα δικά σου (για λόγο που δεν μπορώ και δεν θέλω να εξηγήσω) και να μου εξηγήσεις εσύ τότε για ποιο λόγο συμβαίνουν αυτά που εσύ λες ότι συμβαίνουν σπάνια και που εγώ λέω ότι συμβαίνουν συνέχεια και όχι από κάποιους μετρημένους στα δάχτυλα του ενός χεριού αλλά από τόσους που δεν φτάνουν τα δάχτυλα απ' όλες τις μούτζες που έχουν ριχτεί στη βουλή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Police brutality (the other way)   Police brutality (the other way) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 16:47

Και για να κλεισω καπου εδω το θεμα μου, στις 29/6 που εγω οπως και πολλοι αλλοι θελαμε να παμε στο Συνταγμα, αλλα ειχα βρεθει κολλημενος πισω απο εναν πετροπολεμο στη Σταδιου, μπροστα απο το Θοδωρα (οχι τον σημερινο παχυσαρκο), καποια στιγμη εγινε ενα ντου με ΜΑΤ και παπακοΔελταδες και εσπασε το "Μετωπο". Ανοιξανε ενα κεφαλι ασχετου, και συλλαβανε ΜΗΔΕΝ πετροπολεμιστες.


Εκει που μας ειχε στρημωξει μια διμοιρια προς την εισοδο της παλιας βουλης, ειμασταν καμια δεκαρια ατομα της ηλικιας μου και αλλοι τοσοι των 60-70. Αντρες-γυναικες. Αφου ειδαμε και παθαμε να τους ηρεμισουν για να μη μας πλακωσουν (γυναικες να φωναζουν στα οργανα "Η μανα σου ειμαι ρε, θα με χτυπησεις???" και λοιπες σκηνες) πιασαμε κουβεντα με τον ανθυπαστυνομο, προφανως διμοιρητη της εν λογω διμοιριας. Του ελεγε μια κυρια:

" Εγω θελω να παω στο Συνταγμα, γιατι δε με αφηνεις? Γιατι δεν τους συλλαμβανεις αυτους που πετανε πετρες?"


Απαντηση Aνθ/μου: "Γιατι κυρια μου και να τους συλλαβω αυριο το πρωι εξω θα ειναι , συνεχεια το ιδιο γινεται, και εν παση περιπτωσει, ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ!"


Απλα να πω οτι ζω για την ημερα που οι περικοπες θα εχουν ρημαξει και τον μισθο των μπατσων τοσο πολυ, που πλεον θα κατεβαινουν κι αυτοι σε διαδηλωσεις. Θελω να παρω εναν καφε, και να κατσω σε ενα μπαλκονι να βλεπω ΥΑΤ να βαρανε συναδελφους τους. Γιατι πιστεψε με, δεν το θεωρω καθολου απιθανο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Police brutality (the other way)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: