Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 17:29

καλησπερα συνφορουμιτες!!

θα ηθελα να τοποθετησω στο στρωμα μου αυτο το αξεσουαρ http://www.touratech.com/shops/001/product_info.php?cPath=6_72_548&products_id=4616

αλλα καποιος σε ενα μαγαζι μου ειπε (αλλα δεν ηταν σιγουρος) οτι δεν θα ταιριαζει αν η μηχανη φοραει το κεντρικο σταντ της suzuki (που φοραω εγω) και θα βρισκει πανω του οταν και τα δυο σταντ ειναι ανεβασμενα (οταν δηλαδη η μηχανη κινειται)... Sad

μπορει καποιος να επιβεβαιωσει η να διαψευσει το παραπανω?

υπαρχει καποιος που το εχει, και φοραει κεντρικο σταντ (και αν ναι ποιο?) να βοηθησει και να μας πει αν μπαινει το εξαρτημα?

σας ευχαριστω πολυ και καλο απογευμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voyagersoul

voyagersoul

Ηλικία : 50
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 13/02/2009

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 17:48

Όντως τα πράγματα έτσι είναι.Εάν έχεις το μαμά κεντρικό σταντ και βάλεις την προέκταση τις touratech στο πλάγιο στάντ ,αυτό δεν τερματίζει και δεν αγκιστρώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 18:26

voyagersoul έγραψε:
Όντως τα πράγματα έτσι είναι.Εάν έχεις το μαμά κεντρικό σταντ και βάλεις την προέκταση τις touratech στο πλάγιο στάντ ,αυτό δεν τερματίζει και δεν αγκιστρώνει.

σ'ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου..

δυστυχως το περιμενα..

παρολο που τελικα δεν μπορω να το παρω οπως λες,, εξηγησε μου σε παρακαλω τι εννοεις αυτό δεν τερματίζει και δεν αγκιστρώνει προσπαθω να το φανταστω αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις δεν αγκιστρωνει... ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voyagersoul

voyagersoul

Ηλικία : 50
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 13/02/2009

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 18:58

Εννοώ οτι απλά η προέκταση ακουμπά πάνω στο κεντρικό σταντ με αποτέλεσμα να μην τερματίζει το πλαινό όταν θέλεις να θέσεις σε πορεία τη μηχανή. Συνέπεια αυτών είναι να μην σου δίνει ρεύμα για να γυρίσει η μίζα αφού ο αισθητήρας του πλαινου σταντ ''διαβάζει ΄΄ ότι το σταντ είναι κατεβασμένο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 19:05

Στη σελιδα της ΜΑΚΑΝ το λεει κιολας οτι δεν μπαινει με το μαμα διπλο, εκτος αν φας λιγο τη ¨φτερνα¨ της προσθηκης. Εκει βρισκει με το διπλο. Αλλα μετα οπως βλεπεις χανεις μια βιδα και θες πατεντα για να πιασει η βαση.


Αν δεν ειμαι αδιακρητος, για παρκαρισμα σε χωμα/αμμο το θες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 20:10

voyagersoul έγραψε:
Εννοώ οτι απλά η προέκταση ακουμπά πάνω στο κεντρικό σταντ με αποτέλεσμα να μην τερματίζει το πλαινό όταν θέλεις να θέσεις σε πορεία τη μηχανή. Συνέπεια αυτών είναι να μην σου δίνει ρεύμα για να γυρίσει η μίζα αφού ο αισθητήρας του πλαινου σταντ ''διαβάζει ΄΄ ότι το σταντ είναι κατεβασμένο.

ευχαριστω, καταλαβα απαγορευτικο δηλαδη. να σαι καλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 20:12

k0k05 έγραψε:
Στη σελιδα της ΜΑΚΑΝ το λεει κιολας οτι δεν μπαινει με το μαμα διπλο, εκτος αν φας λιγο τη ¨φτερνα¨ της προσθηκης. Εκει βρισκει με το διπλο. Αλλα μετα οπως βλεπεις χανεις μια βιδα και θες πατεντα για να πιασει η βαση.


Αν δεν ειμαι αδιακρητος, για παρκαρισμα σε χωμα/αμμο το θες?

ειμαι εδω και δεν λεει κατι, εκτος αν ειμαι σε λαθος σελιδα http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1084&category_id=50&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=en

οχι απλα ειδα οτι καποιος στο φορουμ που το ειχε ελεγε οτι η μηχανη ξαπλωνει λιγοτερο και γι αυτο το ηθελα. εν τω μεταξυ εχει και κεντρικο σταντ.

https://www.vstromhellasforum.com/t2402p15-topic

δε μπορω να καταλαβω... τον ρωτησα τι εχει κανει και περιμενω απαντηση.

τελοσπαντων. ευχαριστω


Έχει επεξεργασθεί από τον/την albertstrom στις Τρι Οκτ 18 2011, 20:15, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolismark
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tolismark

Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά
Registration date : 30/12/2010

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 20:14

albertstrom έγραψε:
καλησπερα συνφορουμιτες!!

θα ηθελα να τοποθετησω στο στρωμα μου αυτο το αξεσουαρ http://www.touratech.com/shops/001/product_info.php?cPath=6_72_548&products_id=4616

αλλα καποιος σε ενα μαγαζι μου ειπε (αλλα δεν ηταν σιγουρος) οτι δεν θα ταιριαζει αν η μηχανη φοραει το κεντρικο σταντ της suzuki (που φοραω εγω) και θα βρισκει πανω του οταν και τα δυο σταντ ειναι ανεβασμενα (οταν δηλαδη η μηχανη κινειται)... Sad

μπορει καποιος να επιβεβαιωσει η να διαψευσει το παραπανω?

υπαρχει καποιος που το εχει, και φοραει κεντρικο σταντ (και αν ναι ποιο?) να βοηθησει και να μας πει αν μπαινει το εξαρτημα?

σας ευχαριστω πολυ και καλο απογευμα!

Αν δεν το παρκάρεις σε χώμα δεν σου χρειάζεται αυτή η προέκταση, τώρα αν επιμένεις θα πάρω εγώ το διπλό στάντ σου για να σε βγάλω από τη δύσκολη θέση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 20:16

tolismark έγραψε:


Αν δεν το παρκάρεις σε χώμα δεν σου χρειάζεται αυτή η προέκταση, τώρα αν επιμένεις θα πάρω εγώ το διπλό στάντ σου για να σε βγάλω από τη δύσκολη θέση...

χαχαχα οκ ενταξει τοτε δε το χρειαζομαι αν ειναι ετσι!

ε οχι δα! μολις το εβαλα!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolismark
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tolismark

Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά
Registration date : 30/12/2010

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 20:17

albertstrom έγραψε:
tolismark έγραψε:


Αν δεν το παρκάρεις σε χώμα δεν σου χρειάζεται αυτή η προέκταση, τώρα αν επιμένεις θα πάρω εγώ το διπλό στάντ σου για να σε βγάλω από τη δύσκολη θέση...

χαχαχα οκ ενταξει τοτε δε το χρειαζομαι αν ειναι ετσι!

ε οχι δα! μολις το εβαλα!!! lol!

Για εξυπηρέτηση θα το έκανα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 21:23

albertstrom έγραψε:
k0k05 έγραψε:
Στη σελιδα της ΜΑΚΑΝ το λεει κιολας οτι δεν μπαινει με το μαμα διπλο, εκτος αν φας λιγο τη ¨φτερνα¨ της προσθηκης. Εκει βρισκει με το διπλο. Αλλα μετα οπως βλεπεις χανεις μια βιδα και θες πατεντα για να πιασει η βαση.


Αν δεν ειμαι αδιακρητος, για παρκαρισμα σε χωμα/αμμο το θες?

ειμαι εδω και δεν λεει κατι, εκτος αν ειμαι σε λαθος σελιδα http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1084&category_id=50&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=en

οχι απλα ειδα οτι καποιος στο φορουμ που το ειχε ελεγε οτι η μηχανη ξαπλωνει λιγοτερο και γι αυτο το ηθελα. εν τω μεταξυ εχει και κεντρικο σταντ.

https://www.vstromhellasforum.com/t2402p15-topic

δε μπορω να καταλαβω... τον ρωτησα τι εχει κανει και περιμενω απαντηση.

τελοσπαντων. ευχαριστω

Αι μπεγκ γιορ παρντον σερ! Ντιντ'ν'τ νοου γιου γουερ ινγκλις! Razz

Oντως στα αγγλικα δε λεει κατι, αλλα αν το γυρισεις στα ελληνικα το λεει.

Τωρα, οσον αφορα την κλιση το συγκεκριμενο δε θα σου κανει τιποτα. Εγω που την εχω ψηλωσει τη μηχανη, στο πλευρικο σταντ εγερνε πλεον υπερβολικα. Για να το διορθωσω βιδωσα κατω απο το σταντ ενα κομματι καουτσουκ, απο στοπ πορτας. Μια χαρα.

Το strom του kalafan εχει απ΄οτι βλεπω κεντρικο SW Motech, με το οποιο το ΤΤ δεν εχει θεμα. Με το μαμα σταντ εχει μονο. Αλλα επαναλαμβανω, το κομματι της ΤΤ ειναι για να μην επιτρεπει στο σταντ να βουλιαζει σε μαλακες επιφανειες, δεν ειναι αρκετα παχυ σαν τακος για να "σηκωσει" πιο ορθια τη μηχανη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 21:32

k0k05 έγραψε:
albertstrom έγραψε:
k0k05 έγραψε:
Στη σελιδα της ΜΑΚΑΝ το λεει κιολας οτι δεν μπαινει με το μαμα διπλο, εκτος αν φας λιγο τη ¨φτερνα¨ της προσθηκης. Εκει βρισκει με το διπλο. Αλλα μετα οπως βλεπεις χανεις μια βιδα και θες πατεντα για να πιασει η βαση.


Αν δεν ειμαι αδιακρητος, για παρκαρισμα σε χωμα/αμμο το θες?

ειμαι εδω και δεν λεει κατι, εκτος αν ειμαι σε λαθος σελιδα http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1084&category_id=50&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=en

οχι απλα ειδα οτι καποιος στο φορουμ που το ειχε ελεγε οτι η μηχανη ξαπλωνει λιγοτερο και γι αυτο το ηθελα. εν τω μεταξυ εχει και κεντρικο σταντ.

https://www.vstromhellasforum.com/t2402p15-topic

δε μπορω να καταλαβω... τον ρωτησα τι εχει κανει και περιμενω απαντηση.

τελοσπαντων. ευχαριστω

Αι μπεγκ γιορ παρντον σερ! Ντιντ'ν'τ νοου γιου γουερ ινγκλις! Razz

Oντως στα αγγλικα δε λεει κατι, αλλα αν το γυρισεις στα ελληνικα το λεει.

Τωρα, οσον αφορα την κλιση το συγκεκριμενο δε θα σου κανει τιποτα. Εγω που την εχω ψηλωσει τη μηχανη, στο πλευρικο σταντ εγερνε πλεον υπερβολικα. Για να το διορθωσω βιδωσα κατω απο το σταντ ενα κομματι καουτσουκ, απο στοπ πορτας. Μια χαρα.

Το strom του kalafan εχει απ΄οτι βλεπω κεντρικο SW Motech, με το οποιο το ΤΤ δεν εχει θεμα. Με το μαμα σταντ εχει μονο. Αλλα επαναλαμβανω, το κομματι της ΤΤ ειναι για να μην επιτρεπει στο σταντ να βουλιαζει σε μαλακες επιφανειες, δεν ειναι αρκετα παχυ σαν τακος για να "σηκωσει" πιο ορθια τη μηχανη.

κωστα σε ευχαριστω παρα πολυ! καλυφθηκα πληρως με την απαντηση σου... rock νο τουρατεκ, δεν, σερ! γουατ καν γιου ντου? γιου καντ ολγουεης χαβ εβριθινγκ, ραιτ???!! YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 21:44

πάντως μιας και παρκάρω συχνά σε χώμα, άμμο ποιό στάνια, προσπαθώ να βρώ πέτρα και να βάλω το στάντ πάνω αλλιώς έχω τέτοιο και κάνω τη δουλειά μου ...

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech DSC00474
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 48
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 22:03

Άλβερτ,επιβεβαιώνω και γω πως υπάρχει το πρόβλημα που αναφέρουν
τα παιδιά παραπάνω,σε σχέση με προέκταση και γνήσιο κεντρικό στάντ,
μιας και παρόλο που επισημάνετε ως παρατήρηση στο σάιτ του Μακάν,έστειλα μαίλ και μου το ξανα επιβεβαίωσαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolismark
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tolismark

Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά
Registration date : 30/12/2010

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 22:08

painter έγραψε:
πάντως μιας και παρκάρω συχνά σε χώμα, άμμο ποιό στάνια, προσπαθώ να βρώ πέτρα και να βάλω το στάντ πάνω αλλιώς έχω τέτοιο και κάνω τη δουλειά μου ...

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech DSC00474

Τελικά η Coca Cola πάει με όλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech   Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech Icon_minitimeΤρι Οκτ 18 2011, 22:20

bozosd έγραψε:
Άλβερτ,επιβεβαιώνω και γω πως υπάρχει το πρόβλημα που αναφέρουν
τα παιδιά παραπάνω,σε σχέση με προέκταση και γνήσιο κεντρικό στάντ,
μιας και παρόλο που επισημάνετε ως παρατήρηση στο σάιτ του Μακάν,έστειλα μαίλ και μου το ξανα επιβεβαίωσαν.

ευχαριστω δημητρη!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Επέκταση πλαϊνού σταντ Suzuki V-Strom 650 by: Touratech

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: