Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Νοε 21 2014, 00:12

loverdos11 έγραψε:
Χείρων έγραψε:


Αλλά εγώ έχω ήδη στα χέρια μου έναν καινούριο ανορθωτή σειράς, σαν αυτόν που φοράει το 1000άρι strom του 14 τον οποίο θα τοποθετήσω προσεχώς στην μηχανή.  Kαι μετά θα αρχίσω να κόβω φορτία. Σ αυτή την περίπτωση επιβάλεται κανείς να μειώνει τα φορτία του. Αν μη τι άλλο κάνει έτσι και κάποια οικονομία στα καύσιμα.

sunny

Αυτός πόσο κοστίζει Question
Μπαίνει εύκολα ή θέλει πατέντα Question
ευχαριστώ

Κάτσε βρε, κατευθείαν να πληρώσεις θέλεις εσύ; Laughing

Έχω παραγγείλει ένα μοντέλο της Shindengen, to SH775BA
Αυτός ο ανορθωτής χρησιμοποιείται σε κάποια μοντέλα μικρών οχημάτων εκτός δρόμου (atv και τα σχετικά) της Polaris. Είναι ο πρώτος εμπορικός series regulator που κυκλοφορεί από την Shindengen. Υπάρχουν και άλλες μάρκες που είναι όμως ακριβότεροι. Να αναφέρω ότι είναι μάλλον "μικρότερο" μοντέλο σε σχέση με αυτόν που φοράει το DL1000 του 14 χωρίς ωστόσο να υπάρχουν ακόμα επαρκή στοιχεία. Ο SH775BA έχει ήδη δοκιμαστεί σε αρκετές μοτοσυκλέτες σε φόρουμ του εξωτερικού, και σε strom, με επιτυχία.

Τον αγόρασα από εδώ:
http://www.cyclepartswarehouse.com/fiche_section_detail.asp?section=4334568&category=RZR&make=Polaris&year=2012&fveh=190633

είναι το No 8 ανταλλακτικό part No:4012941 "REGULATOR-3PH,35A,SERIES,105C"
τιμή 71$ + 22$ επιπλέον για μεταφορικά από Αμερικη.
Μάλλον φτηνά αν σκεφτεί κανείς πόσο κάνουν τα αντίστοιχα "δικά μας"
Επίσης χρειάζεται επιππλέον 10-20 ευρώ σε φίσες γιατί δεν ταιριάζουν αυτές του strom εκτός αν κανείς κόψει και κολλήσει τα καλώδια μεταξύ τους.
Ενδιαφέρον θα είχε να μάθουμε μία τιμή από την εδώ αντιπροσωπία της Polaris. μπορούμε μάλιστα να βάλουμε και στοιχήματα προκαταβολικά!....  Laughing

Η τοποθέτησή του δεν είναι ακριβώς plug n play. Μάλλον θέλει δουλειά γιατί οι μαμά φίσες είναι κάπου κάτω από το φίλτρο αέρα. Αυτό με αποθαρύνει κι εμένα από την άμμεση τοποθέτηση του. Εν καιρώ... Και όταν τοποθετηθεί φυσικά θα ανοίξω καινούριο θέμα που θα αναφέρω τα καθέκαστα.

Να αναφέρω επίσης εδώ πως είναι ο δεύτερος series regulator που αγοράζω τα τελευταία δύο χρόνια. Ο πρώτος ήταν της Ελληνικής sxelectronics ο οποίος είναι το ίδιο φτηνός με τον παραπάνω και άψογος στην λειτουργία του πάνω σε ένα KLE 500 επί δύο και βάλε έτη.
Αυτόν θα αγόραζα πάλι αλλά είπα να δω τι έχει να προτείνει ο κολοσσός Shindengen μια που η τιμή του είναι μοναδικά χαμηλή! Και πράγματι στο χέρι και στο μάτι είναι αρκετά εντυπωσιακός. Να δούμε τώρα και στο "κρεβάτι" τι θα κάνει... Wink

sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Νοε 21 2014, 00:19

Περισσότερες λεπτομέρειες πάνω στους ανορθωτές εδώ:
https://www.vstromhellasforum.com/t26732-topic
study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 12 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: