Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Εχει κοψει κανεις την ουρα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
magic13

magic13

Ηλικία : 50
Τόπος : Kαβ(α)λα
Registration date : 21/04/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΠαρ Σεπ 26 2008, 22:52

Εχω vstrom απο το 04. Καλο μηχανακι, κανει τα ταξιδια του, το κυκλοφορεις κ μες στην πολη, μ αρεσει. Μια μακροχρονια σχεση ομως παντα ανανεωνεται με μια αλλαγη. Η ουρα που εχει ομως τωρα τελευταια αρχισε να μου φαινεται μεγαλη. Μηπως κανεις τολμησε να την αλλαξει/τροποποιησει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΣαβ Σεπ 27 2008, 11:16

αγαπητέ συμπατριώτη και εμένα δε μου κάθεται καλά η ουρά, είχα παραγγείλει και φτερό για την πίσω ρόδα αλλά τελικά δεν μου βγήκε γιατί δεν ταίριαζε στα ABS στρόμια. Στο εξωτερικό πολλά άτομα την έχουν κόψει και έχουν κάνει πολύ ωραίες μόντες, η καλύτερη που είδα είναι που ένας έβαλε ένα ωραίο μικρό μπαγκαζιεράκι με κλειδί εκεί πίσω και πάνω σε αυτό την πινακίδα και μέσα είχε εργαλεία και αδιάβροχο, είχα σώσει λινκ αλλά δεν το βρίσκω, υπάρχουν επίσης aftermarket ουρές από εταιρίες τύπου barracuda,pyramid κτλ...τώρα με την βροχή δεν ξέρω τι θα παίζει αν ανεβεί πολύ η ουρά αλλά γενικά με τόσα στρόματα εκεί έξω εγώ πάντα είμαι στην κατεύθυνση να το κάνω λίγο διαφορετικό οπότε θα το δοκίμαζα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 11:09

για δείτε:
Εχει κοψει κανεις την ουρα? Img_1910
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 11:10

ανοιχτό:
Εχει κοψει κανεις την ουρα? Img_1912
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakostrom



Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα-Κερκυρα-Αθήνα
Registration date : 08/09/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 11:31

Το συγκεκριμένο μπαγκαζιεράκι δεν είναι με κλειδί παίρνει μόνο αν θες λουκετάκι μικρό. Πωλούνται και εδώ στην ελλάδα τα ίδια και τα χρησιμοποιούμε ευρέως στην δουλειά μου λόγο καλής αντοχής.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wolf

wolf

Ηλικία : 51
Τόπος : Ηλιουπολη
Registration date : 04/09/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 11:47

πολυ ωραιο και πρακτικο αλλα εμενα η πινακιδα ειναι σαν δορυφορικο πιατο(πιανει και nova) Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 11:56

μπορεί να λυγίσει γύρω από το πορτάκι (να το διαβάσει), φίλε λιακοστρόμ από που τα προμηθευόμαστε αν θέλουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 12:12

δείτε και μερικές ακόμη:

Εχει κοψει κανεις την ουρα? 2536_i10

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Fender10

Εχει κοψει κανεις την ουρα? P1010010

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Pic1fe10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 12:13

το πρωτο είναι προϊόν της barracuda
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 13:13

wolfgr έγραψε:
πολυ ωραιο και πρακτικο αλλα εμενα η πινακιδα ειναι σαν δορυφορικο πιατο(πιανει και nova) Laughing Laughing Laughing

Εσύ βάλε αν είναι την Givi 42lt στο λασπωτήρα...!!!! Razz Razz

Ολα καλά,όλα ωραία,αλλά χωρίς λασπωτήρα στις βροχές τί κάνουμε ??
Εμένα μου άρεσε το LOOK Πριόνι...
Ποιά εταιρεία το βγάζει αυτό ??? Rolling Eyes Cool

_________________
Εχει κοψει κανεις την ουρα? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakostrom



Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα-Κερκυρα-Αθήνα
Registration date : 08/09/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 13:44

McManios Αχαρναίου 18 Πολύγωνο(αν δεν κάνω λάθος για τον δήμο) είναι λίγο ακριβά αλλά πολύ καλά και αδιάβροχα πλήρως. έχει πολλά και διαφορετικά μεγέθη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic13

magic13

Ηλικία : 50
Τόπος : Kαβ(α)λα
Registration date : 21/04/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2008, 20:41

Φιλε tazakos θελω να μαθω οπωσδηποτε που βρηκες τη φωτογραφια κατω απο αυτην με το πριονι, αυτη με το χιλιαρι. Σαν αισθητικο αποτελεσμα μου φαινεται ακρως ενδιαφερον. Ασπρο ledακι, εξατμιση yoshi κ τετοιος λασπωτηρας θα μου κανει ενα κωλο κουκλα!!!. Δεν καταλαβαινω ομως πως εχει γινει η μετατροπη για αυτο και θελω να δω καμμια παραπανω φωτο.
Οσο για την προταση της barracuda ομορφη μεν αλλα επειδη ηδη ρωτησα εδω και πολυ καιρο κοστιζει 170 ε, εχει φλασακια που δε μ αρεσουν, και αφηνει εκτεθημενη την γεφυρα που κραταει τα 2 πισω καγκελα για τις βαλιτσες. Φιλε tazakos τα φωτα σου, που την βρηκες τη φωτο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Οκτ 01 2008, 09:29

πατρίδα είναι όλες από το site v strom riders international (VSRI)

http://vstrom.info/vsri-gallery/gallery/AP/?g2_page=93

οφτόπικ magic από μέσα Καβάλα είσαι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Οκτ 01 2008, 10:42

Πολυ ωραια αυτη του 1000!
Ομως δεν κοβω τιποτα. Αρκετα τραβηξα
με την κομμενη του TTR που με λιγο
νερακι η πλατη μου γινοταν καφε.
Κοψιμο η αλλαγη θα πεσε μονο αν
βαλω τον λασπωτηρα που αγγαλιαζει
την ροδα.

Υ.Γ Αυτη του 1000 που εβαλες
Tazako πρεπει να ειναι after market.
Μπορεις να βρεις μηπως κανουμε καμμια παραγγελια?
Υ.Γ Πριονι RULZ!!!! rock
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Οκτ 01 2008, 12:33

Και όμως δεν είναι παραγγελεία απλά είναι πολύ καλή δουλειά με μεράκι, κόψιμο με λεπτό χειρουργικό πριονάκι και λείανση με γυαλόχαρτο, πατέντες για πινακίδα κτλ κτλ χαμός γίνεται...διαβάζω τόση ώρα εδώ...
http://11109.rapidforum.com/area=215 και έχω αρχίσει να ψήνομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic13

magic13

Ηλικία : 50
Τόπος : Kαβ(α)λα
Registration date : 21/04/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΣαβ Οκτ 04 2008, 21:27

tazakos έγραψε:
Και όμως δεν είναι παραγγελεία απλά είναι πολύ καλή δουλειά με μεράκι, κόψιμο με λεπτό χειρουργικό πριονάκι και λείανση με γυαλόχαρτο, πατέντες για πινακίδα κτλ κτλ χαμός γίνεται...διαβάζω τόση ώρα εδώ...
http://11109.rapidforum.com/area=215 και έχω αρχίσει να ψήνομαι.
Πριν προχω στο κοψιμο μια προταση. Δεξια-αριστερα της ουρας εχει 2 βιδες, ξεκινας κοψιμο απο κει μεχρι λιγο κατω απο την κλειδαρια οπου κανει μια εσοχη. Μετα βιδωνεις κ μια μεταλλικη βαση για πινακιδα οπως τις after-market που πουλανε για super-sport και τερμα. Μου φαινεται καλη περιπτωση. Το κοψιμο σκεφτεσαι να το κανεις μονος η βρηκες ειδικο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2009, 13:37

ήταν 13:25 και είπα τι να κάνω να σκοτώσω λίγο χρόνο? τελικά χρόνο δεν σκότωσα 5 λεπτά μου πήρε και πρόσθεσα και λάδια που μου έκαψε πάλι η καριόλα!

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Dsc00804n.th

πως σας φαίνεται? εν όψη φτερού ήθελα να την αποκαλύψω λίγο την ροδούλα...
Εχει κοψει κανεις την ουρα? Dsc00805r.th

θα ακολουθήσει τρίψιμο λείανση...η πινακίδα ήταν ψηλά εδώ και πολύ καιρό και περίμενε αυτά τα 5 λεπτά κόψιμο και την λυπήθηκα...ίσως την ανεβάσω και άλλο και με έναν μεντεσέ αυτόματης επαναφοράς την βάλω μπροστά από την κλειδαριά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2009, 13:43

Δουλειά δεν είχε ο Εχει κοψει κανεις την ουρα? 870118 που λένε..!
Καλό φαίνεται, δίνει λίγο πιό 'αλήτικη' αίθηση στον kolaraki
ΘΕΛΩ ΤΗΝ KAPPA bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2009, 14:03

Ταζ σε τρωει ο kolaraki σου βλεπω.
Καλο φαινεται οπτικα, αλλα μαλλον θα πεταει πολυ τωρα.
Σκεψου και αυτους που θα οδηγουν απο πισω... Θα τους ποτιζεις συνεχεια.

Υ.Γ Ταζ θελω και εγω την KAPPA σου, μαμαει! Ποσο το μαλλι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2009, 14:04

συνήθως δεν υπάρχει κανείς πίσω μου, όταν προσπερνάω είμαι πλάγια τους οπότε δεν φαντάζομαι να ενοχλήσω κανέναν με το spray, η βαλίτσα στα 195 μετρητοίς από 210 από μότομαρκετ. Από Ιταλία σου έρχεται περίπου στα 170 σύνολο αλλά εγώ βιαζόμουν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vestromas*

vestromas*

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 07/11/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2009, 14:31

Ντοπερμαν ειναι να του κοψεις την ουρα; Very Happy

Και τι θα σου κουναη οταν σε βλεπει να ερχεσε το πρωι για να την πας καμια βολτα;

xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2009, 14:34

vestromas* έγραψε:
Και τι θα σου κουναη οταν σε βλεπει να ερχεσε το πρωι για να την πας καμια βολτα;

OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic13

magic13

Ηλικία : 50
Τόπος : Kαβ(α)λα
Registration date : 21/04/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2009, 20:35

θα ακολουθήσει τρίψιμο λείανση...η πινακίδα ήταν ψηλά εδώ και πολύ καιρό και περίμενε αυτά τα 5 λεπτά κόψιμο και την λυπήθηκα...ίσως την ανεβάσω και άλλο και με έναν μεντεσέ αυτόματης επαναφοράς την βάλω μπροστά από την κλειδαριά.[/quote]

βαλε κ μια πλαγιοπισινη φωτο plssss....το φωτακι της πινακιδας ξεβιδωνει?? με τι "συνεργα" εκανες την επεμβαση?? το συμμετρικο του κοψιματος πως το εκανες κουμαντο??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic13

magic13

Ηλικία : 50
Τόπος : Kαβ(α)λα
Registration date : 21/04/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2009, 20:38

Πριν προχω στο κοψιμο μια προταση. Δεξια-αριστερα της ουρας εχει 2 βιδες, ξεκινας κοψιμο απο κει μεχρι λιγο κατω απο την κλειδαρια οπου κανει μια εσοχη. Μετα βιδωνεις κ μια μεταλλικη βαση για πινακιδα οπως τις after-market που πουλανε για super-sport και τερμα. Μου φαινεται καλη περιπτωση. [/quote]

σε περιπτωση που "ανεβεις" πιο ψηλα αυτο το σκεφτηκες??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gevo
Member
Member
gevo

Ηλικία : 61
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2008

Εχει κοψει κανεις την ουρα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχει κοψει κανεις την ουρα?   Εχει κοψει κανεις την ουρα? Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2009, 22:17

tazakos έγραψε:
ήταν 13:25 και είπα τι να κάνω να σκοτώσω λίγο χρόνο? τελικά χρόνο δεν σκότωσα 5 λεπτά μου πήρε και πρόσθεσα και λάδια που μου έκαψε πάλι η καριόλα!
Εχει κοψει κανεις την ουρα? Dsc00804n.th
δε μου λε ρε λεβεντη ,το κομμάτι που περίσσεψε το θές; Idea Idea
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εχει κοψει κανεις την ουρα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: