Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 να αλλάξω τα ... λαμπάκια?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΣαβ Σεπ 03 2011, 14:04

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα,
έχω μπει στο εξής τριπάκι:
μιας που πλησιάζει και το service μου των 25.000Km, και θα τη πάω στον μάστορα, σκεφτόμουν, λόγω ομορφιάς και μόνο , να αλλάξω τις λάμπες και τις ψειρούλες , στο μπροστινό φανάρι με τύπου xenon!
Λέγοντας τύπου xenon εννοώ: αυτές τις μπλέ λάμπες που είναι πιο φωτεινές και ειδικά το βράδυ, είναι πιο "καθαρό" το σημείο που φωτείζουν...
Τονίζω και πάλι: λάμπες μόνο, όχι μηχανισμό Xenon!

Απόψεις?

το ίδιο είχα κάνει και στο TA που είχα...

Θα το έχει κάνει κάποιος φαντάζομαι από τη παρέα...
- πόσο κοστίσανε οι λάμπες - ψείρες...?
- ξέρετε κάποια συγκεκριμένη καλή μάρκα - τύπο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raidon
Member
Member
Raidon

Ηλικία : 44
Τόπος : Κομοτηνη-Σαπες-Κιζαρι
Registration date : 11/07/2009

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΣαβ Σεπ 03 2011, 17:46

H4 BLUEVISION ULTRA εβαλα πριν λιγο καιρο στην καλη μου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Μεσα στο κουτακι εχει και τις ψειρες στο ιδιο χρωμα οποτε βγαζεις βαζεις και εισαι ετοιμος.
Παρε και το λινκακι
Λαμπες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΚυρ Σεπ 04 2011, 18:14

Raidon έγραψε:
H4 BLUEVISION ULTRA εβαλα πριν λιγο καιρο στην καλη μου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Μεσα στο κουτακι εχει και τις ψειρες στο ιδιο χρωμα οποτε βγαζεις βαζεις και εισαι ετοιμος.
Παρε και το λινκακι
Λαμπες

Σε ευχαριστώ για τα "φώτα" σου πρώτα από όλα(κυριολεκτικά και μεταφορικά), απλά θα ήθελα να σε ρωτήσω, επειδή εγω δε το κατέχω και πολύ το θέμα:
δε δημιουργούν θέμα στο φανάρι εσωτερικά με υπερθεμάνσεις κτλ?

Στο πακετάκι με τα 19 ευρώ, περιέχονται και οι ψείρες???
μια χαρά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 00:05

vaniasgr έγραψε:
Raidon έγραψε:
H4 BLUEVISION ULTRA εβαλα πριν λιγο καιρο στην καλη μου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Μεσα στο κουτακι εχει και τις ψειρες στο ιδιο χρωμα οποτε βγαζεις βαζεις και εισαι ετοιμος.
Παρε και το λινκακι
Λαμπες

Σε ευχαριστώ για τα "φώτα" σου πρώτα από όλα(κυριολεκτικά και μεταφορικά), απλά θα ήθελα να σε ρωτήσω, επειδή εγω δε το κατέχω και πολύ το θέμα:
δε δημιουργούν θέμα στο φανάρι εσωτερικά με υπερθεμάνσεις κτλ?

Στο πακετάκι με τα 19 ευρώ, περιέχονται και οι ψείρες???
μια χαρά...

Καμια σχεση, κι αυτες στα 55/60w δουλευουν οποτε δεν παιζει θεμα υπερθερμανσης.

VISION
Απο την αλλη, να ξερεις οτι θα χασεις πολυ σε αποδοση στο φως σου. Αν ομως θες μπορεις να βαλεις τις OSRAM NIGHTBREAKER PLUS που εχουν αρκετα λευκο φως και φωτιζουν απιστευτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 09:41

k0k05 έγραψε:
vaniasgr έγραψε:
Raidon έγραψε:
H4 BLUEVISION ULTRA εβαλα πριν λιγο καιρο στην καλη μου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Μεσα στο κουτακι εχει και τις ψειρες στο ιδιο χρωμα οποτε βγαζεις βαζεις και εισαι ετοιμος.
Παρε και το λινκακι
Λαμπες

Σε ευχαριστώ για τα "φώτα" σου πρώτα από όλα(κυριολεκτικά και μεταφορικά), απλά θα ήθελα να σε ρωτήσω, επειδή εγω δε το κατέχω και πολύ το θέμα:
δε δημιουργούν θέμα στο φανάρι εσωτερικά με υπερθεμάνσεις κτλ?

Στο πακετάκι με τα 19 ευρώ, περιέχονται και οι ψείρες???
μια χαρά...

Καμια σχεση, κι αυτες στα 55/60w δουλευουν οποτε δεν παιζει θεμα υπερθερμανσης.

VISION
Απο την αλλη, να ξερεις οτι θα χασεις πολυ σε αποδοση στο φως σου. Αν ομως θες μπορεις να βαλεις τις OSRAM NIGHTBREAKER PLUS που εχουν αρκετα λευκο φως και φωτιζουν απιστευτα!

Καλημέρα φίλε k0k05, δώσε περισσότερες πληροφορίες Rolling Eyes
τιμή? πού μπορώ να τις παραγγείλω? αν περιλαμβάννονται και οι ψειρούλες!?
Μιλάμε πάλι για τύπου Xenon, σωστά? Αυτό το Κατάλευκο που είναι μπλέ οι λαμπες?

θενκς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 11:24

Και γιατι δε βαζεις ψειρες LED.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 11:48

Hypersonic έγραψε:
Και γιατι δε βαζεις ψειρες LED.

δε ξέρω βρε παιδιά...
ότι είναι καλύτερο-αποδοτικότερο, χωρίς να κάνω καρνάβαλο το στροματάκι μου...
Καλοδεχούμενο αυτό που λες...δώσε παραπάνω πληροφορίες (κόστος - από πού - και αν χρειάζεται κάποιο έξτρα εξοπλισμό - παραμετροποίηση!)Κι αν έχει κάποιος βάλει μόνο λάμπες+ψείρες ΤΥΠΟΥ xenon, ας κάνει post καμιά φωτο του Wink Wink Wink


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vaniasgr στις Δευ Σεπ 05 2011, 11:54, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 12:08

Εγω ψωνιζω -ακριβα- απο http://www.autobulbsdirect.co.uk/

(απο e-bay δεν ασχολουμαι ειναι η αληθεια....)

Εχω βαλει αυτα...
http://www.autobulbsdirect.co.uk/501-led-extreme-power-1.5w-360-degree-white-blue-red.html?bulb_search=b997

Μετατροπη δε χρειαζεται. Απλα βγαζεις και βαζεις το LED (προσεχοντας πως θα το κουμπωσεις, για να ταιριαζει η πολικοτητα και να αναβει. Αν δεν αναβει το κουμπωνεις αναποδα)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 13:12

http://www.powerbulbs.com/product_detail.asp?prod=111

Με δωρεαν μεταφορικα.



Οχι, δεν ειναι καταλευκες σαν τις τυπου ΧΕΝΟΝ αλλα ειναι αρκετα λευκες. Σου ξαναλεω ομως οτι οι αλλες οι "μπλε" , επειδη ακριβως ο λαμπτηρας ειναι "βαμμενος" μπλε για να κανει αυτη την αποχρωση, χανουν πολυ σε φωτισμο. Οχι οτι δε θα βλεπεις τη νυχτα, προς Θεου. Απλα σε ενα ταξιδι, στην εθνικη και πολυ περισσοτερο σε σκοτεινο επαρχιακο δρομο, θα βλαστιμησεις ολιγον τι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΤΣ
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
ΜΙΤΣ

Ηλικία : 47
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 20/04/2010

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 13:41

scratch Δηλαδή μπορούμε να αλλάξουμε μόνο τις λάμπες σε τύπο ξένον (λευκό ή μπλε) χωρίς να βάλουμε ξένον???
Να το κάνω και εγώ είναι τζάμπα !!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 13:51

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? 6115378269_75b517f2cf_z

Αριστερα ειναι μια philips blue vision, δεξια μια Philips xtreme power (αντιστοιχη της osram nightbreaker, η οποια ειναι και πιο λευκη). Ειναι προφανης η διαφορα, ναι μεν ειναι πιο κιτρινο το φως αλλα τονους πιο δυνατο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 14:35

οοοοοοο
ειλικρινά, είναι αντυπωσιακή η διαφορά...
αλλά χάνει στο "εφετζίδικο" της υπόθεσης και καλά Xenon...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 14:58

k0k05 έγραψε:
να αλλάξω τα ... λαμπάκια? 6115378269_75b517f2cf_z

Αριστερα ειναι μια philips blue vision, δεξια μια Philips xtreme power (αντιστοιχη της osram nightbreaker, η οποια ειναι και πιο λευκη). Ειναι προφανης η διαφορα, ναι μεν ειναι πιο κιτρινο το φως αλλα τονους πιο δυνατο.

Συγγνώμη που σε έχω ζλίσει φίλε k0k05, απλά λόγω άγνοιάς μου, θέλω να μου διευκρινήσεις μερικά θεματάκια: αυτή που πορτείνεις έρχεται σε συσκευασία των 2, για ψειρούλες τί παίζει?

Επίσης βάζοντας αυτή osram nightbreaker , με τη σκάλα των προβολέων τί παίζει?
καλύπτεται από τη συγκεκριμένη λάμπα ή θέλει άλλη?
Σόρυ ρε παιδιά, αλλά είμαι ψιλοάσχετος...(μη ρίξετε πολύ κράξιμο... Embarassed )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 15:06

Δεν ζαλιζεις κανεναν φιλε μου! Αλοιμονο!

Οι Η4 λαμπες που φοραμε εχουν και τις δυο σκαλες μεσα. Οποια Η4 και να βαλεις οι προβολεις σου θα δουλευουν κανονικα και στα διασταυρωσεως (μεσαια) και στα πορειας (μεγαλα).


Τωρα για ψυρρες τι να σου πω... κολοκυθοπιτα! Οι ναιτμπρεικερ δεν εχουν αυτο το γαλαζολευκο φως που εχουν οι τυπου ΧΕΝΟΝ, απλα ειναι πιο λευκο απο το κιτρινωπο των μαμα. Οποτε μπορεις να βαλεις λευκες ψυρρες λεντακια (κοστος περι το 1 με 2 Ε ) που θα ειναι αρκετα λευκοτερες απο τα φωτα σου, ή κανονικους λαμπτηρες w5w, με γαλαζια επιστρωση ωστε να φεγγουν πιο λευκοι, οπως πχ αυτοι εδω: http://www.powerbulbs.com/product_detail.asp?prod=31



Κανε μου μια χαρη μονο... μην το στολισεις με κοκκινα-πρασινα-μπλε λεντακια... Razz Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 15:48

Αφού σε ευχαριστήω πολύ για τις διευκρινήσεις να σου πώ : αν και Πανιώνιος, δεν έχω σκοπό να το κάνω Κυανέρυθρο το στροματάκι μου!!!!
Laughing Laughing Laughing
Εϊμαι γενικά fan των εργοστασιακών καταστάσεων και δε το πειράζω το μηχανάκι μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 11:14

Για τις λάμπες τύπου xenon σου απάντησαν παραπάνω. Για τις ψείρες διάλεξε http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=SMD+LED+side+light&_sacat=0&_odkw=SMD+LED&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΠαρ Σεπ 16 2011, 13:56

Επειδή εκτάκτως τη Δευτέρα θα πάω το Στροματάκι μου για Λάστιχα και καπάκι για Γενικό service, θα ήθελα τα φώτα σας για μαγαζί, ΦΥΣΙΚΟ όχι ιντερνετικό, για να προμηθευτώ τις λαμπίτσες&ψείρες που κάναμε λόγο...ή τις OSRAM ή τις PHILPS...
Κατά Προτίμηση Νότια Προαστια ή κέντρο ή προς Μιχαλακοπούλου, θα με ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΑΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!

θενκ γιου apriori!
Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NASOS_p
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NASOS_p

Ηλικία : 43
Τόπος : Πυργος Ηλειας
Registration date : 07/05/2011

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΠαρ Σεπ 16 2011, 14:15

Εγω σκεφτομαι να αλλαξω τις μαμα λαμπες με καποιες που εχουν πιο λευκο φως οχι τυποιυ ξενον και να μην εχουν την μπλε επικαλυψη.Δεν θελω να ξεφυγω απο τις προδιαγραφες θελω να βαλω τα Watt που προβλεπονται 55/60.Εχετε καποιες να μου πρετεινετε;Οι nightbraker που αναφερονται ειναι εντος προδιαγραφων ή μηπως το δυνατοτερο φως σημαινει περισσοτερα watt;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΠαρ Σεπ 16 2011, 14:17

Ολες αυτες οι επωνυμες λαμπες ειναι 55/60w.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΠαρ Σεπ 16 2011, 18:55

μαγαζάκι όμως.....????

Πείτε ένα ρε παιδιά!!!???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 19 2011, 11:28

καλημέρα και καλή μας εβδομάδα παίδες!

είναι ακόμα up το topic μου....ε???

Embarassed Embarassed Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black_hawk
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
black_hawk

Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΑΤΡΑ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
Registration date : 10/03/2011

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 19 2011, 12:05

καλημερα... προσωπικη αποψη καθαρα ή ασε τις μαμα λαμπες ή βαλε xenon...
εγω εβαλα τυπου xenon (νομιζω τισ philips) και δεν βλεπω ΤΙΠΟΤΑ... εβαλα και μια πιο φιμε ζελατινα και το βραδυ βαζω εναν φακο πανω στο κρανος...!!! ειλικρινα νομιζω οτι τα προβολακια που εχω βγαζουν περισσοτερο φως... παω full για κανονικα xenon τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 19 2011, 12:40

black_hawk έγραψε:
καλημερα... προσωπικη αποψη καθαρα ή ασε τις μαμα λαμπες ή βαλε xenon...
εγω εβαλα τυπου xenon (νομιζω τισ philips) και δεν βλεπω ΤΙΠΟΤΑ... εβαλα και μια πιο φιμε ζελατινα και το βραδυ βαζω εναν φακο πανω στο κρανος...!!! ειλικρινα νομιζω οτι τα προβολακια που εχω βγαζουν περισσοτερο φως... παω full για κανονικα xenon τωρα...

ο ρε γμτ... τόσο χάλια...!!!??
Crying or Very sad

Τα κανονικά τα Xenon τα φοβάμαι από την άποψη ότι δε θέλω να κάνω ΚΑΜΙΑ απολύτως παρέμβαση στα ηλεκτερολογικά της μηχναούλα μου...
Βέβαια πρέπει να τονισω ότι είμαι πολύ amateur ΓΕΝΙΚΑ με τα μηχανολογικά της ...

Χμ...

έχει βάλει κανείς άλλος τύπου XENON, δηλαδή μόνο λάμπα και να είναι ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ???? Arrow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 19 2011, 13:22

Ειλικρινα τωρα.... υπαρχει καποιος που δεν ειναι ευχαριστημενος με τα μαμα φωτα ? Οχι με τις λαμπες (γιατι αυτες αλλαζουν), αλλα με ολο το συστημα του κατοπτρου και τις διαχυσης του φωτισμου.... ?

Αλλο οι μοντες και τα προβολακια που βαζουμε για να το τουμπανιασουμε, χωρις να ειναι απαραιτητα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: να αλλάξω τα ... λαμπάκια?   να αλλάξω τα ... λαμπάκια? Icon_minitimeΔευ Σεπ 19 2011, 13:27

+1

Ειδικα αν βαλεις ρελε και ρευμα απευθειας απο μπαταρια (λεγομενο "ενισχυτη φωτων") δε χρειαζεσαι ουτε καν αλλες λαμπες απο τις μαμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

να αλλάξω τα ... λαμπάκια?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: