Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.   Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 21 2014, 20:42

devisor έγραψε:
Yo και χρόνια πολλά!

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε το καρύδι για το μαμά φίλτρο;
Ο εξωλκέας με την αλυσίδα λύγισε, προφανώς είναι της πλάκας και δυστυχώς ο σέρβιςμαν το έχει καρασφίξει κι εκνευρίζομαι...

Smile

Σπ. Πάτση στον Καραισκο. 10 ? KS Tools. Αν βρεις φθηνότερα πάρτο γιατί για μένα δεν αξίζει αυτά τα λεφτά. Εγώ τα έδωσα αλλά το μετάνιωσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.   Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 22 2014, 12:15

Μόλις γύρισα απο αντιπροσωπία στην Μιχαλακόπουλου...
Φίλτρο λαδιού 8.60 και ο "εξωλκεας" 26.60 παραγγελία - παραλαβή σε 15 μέρες.  YOU! 

Πήρα μονο το φίλτρο και την εκανα.
Δυστυχώς γύρισα όλη την Μιχαλακόπουλου πανω κάτω σε οτι βενζινάδικο και καταστημα με μοτοαξεσουαρ υπήρχε
και δεν πούλαγε κανεις τα universal κλειδιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
devisor



Registration date : 25/08/2010

Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.   Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 22 2014, 12:18

LOL

Γελάω γιατί πριν από κανένα 2ωρο κι εγώ μιχαλακοπούλου ήμουν. Ανέβηκα τα σκαλιά στα ανταλλακτικά και μόλις ξεκίνησε να λέει είκοσι...είχα γυρίσει πλάτη.

Πήρα ένα universal από δίπλα (ένα είχε) στα 9 ευρώ.

Αν το χρειαστείς εδώ είμαστε, Ζωγράφου μένω Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.   Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 23 2014, 13:25

Τελικα πηρα απο τα Πρακτικερ με 7.5 ευρω αυτα με την αλυσιδα.
Πριν απο λιγο τελειωσε η αλλαγη λαδιων και φιλτρου για πρωτη φορα μονος μου.
Ολα ηταν σφηγμενα στο φουλ, το φιλτρο δε, σχεδον το κατεστρεψα απο την δυναμη μεχρι να το ξεβιδωσω.
Αγχωθηκα παρα πολυ, τελικα τα καταφερα.
Βγηκαν περιπου 2800 ml λαδιου (συν περιπου 200 ml που ειχα βγαλει στην αρχη διοτι ηταν πανω απο το φουλ).
Κατα τ' αλλα πληρωνω τοσα χρονια εναν απο τους καλυτερους εξουσιοδοτημενους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
devisor



Registration date : 25/08/2010

Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.   Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 23 2014, 13:27

Αυτό απ'το πράκτικερ εμένα μου λύγισε (4.5 το πήρα ρε συ, μήπως πήρες άλλοWink. Τόσο σφιγμένο ήταν το φίλτρο.
Γι'αυτό πήρα το ποτήρι να τελειώνω.

Κι εγώ τον εξουσιοδοτημένο πληρώνω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.   Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 23 2014, 13:55

Ναι το αλλο πηρα.
4.5 ειχε το κινεζικο, αυτο που πηρα ηταν ρωσικο ή βουλγαρικο.
Ναι ηταν παρα πολυ σφηγμενο. Το εφερα δυο τρεις στροφες με το κλειδι και μετα μπορουσα με το χερι.
Στο βιδωμα το πηγα οσο πηγαινε μονο με χερι.

Μ' αρεσει που καποιοι το ξεσφηγκουν μονο με το χερι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.   Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 23 2014, 14:09

στα αυτοκινητα το σφιγγουν μονο με το χερι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.   Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 10 2014, 12:30

Miskin έγραψε:
devisor έγραψε:
Yo και χρόνια πολλά!

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε το καρύδι για το μαμά φίλτρο;
Ο εξωλκέας με την αλυσίδα λύγισε, προφανώς είναι της πλάκας και δυστυχώς ο σέρβιςμαν το έχει καρασφίξει κι εκνευρίζομαι...

Smile

Σπ. Πάτση στον Καραισκο. 10 ? KS Tools. Αν βρεις φθηνότερα πάρτο γιατί για μένα δεν αξίζει αυτά τα λεφτά. Εγώ τα έδωσα αλλά το μετάνιωσα.

Και η απόδειξη ότι έκανα μαλακία που πήρα το KS, με 20 ? θα έπαιρνα αυτό που είναι ρυθμιζόμενο από 60mm ως 120 mm. Κάνει και για το αμάξι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εξολκέας,γνήσιου φίλτρου λαδιού.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: