Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Εξατμιση για V-strom

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ThanoZ

ThanoZ

Ηλικία : 35
Τόπος : ΔΡΑΜΑ - ΔΑΦΝΗ
Registration date : 18/10/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 02:47

Εδω και 2 μερες παρακολουθω μια δημοπρασια στο ebay... το θεμα της??
Yoshimura TRC Carbon...
http://www.ebay.co.uk/itm/320761952275?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_675wt_1270
κ η τιμη της....μεχρι αυτη την ωρα που σας γραφω....στα 280 οπουλα περιπου!!!!

Το ποντικι εχει παει πανω απο 20 φορες πανω στην λεξη bid...κ καθε φορα που ειμαι ετοιμος
να το πατησω σκεφτομαι "Εχεις να βαλεις λαστιχα....'' κ απλα αλλαζω σελιδα!!
Παρακαλαω να τελειωσει η δημοπρασια πριν κανω καμια μ@@@@ια...γιατι βλεπω τον αλλο μηνα
να τρωω yoshimura με πατατουλες στον φουρνο!!!!

YOU! YOU! YOU! YOU! YOU!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 02:50

Thanos185 έγραψε:
Εδω και 2 μερες παρακολουθω μια δημοπρασια στο ebay... το θεμα της??
Yoshimura TRC Carbon...
http://www.ebay.co.uk/itm/320761952275?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_675wt_1270
κ η τιμη της....μεχρι αυτη την ωρα που σας γραφω....στα 280 οπουλα περιπου!!!!

Το ποντικι εχει παει πανω απο 20 φορες πανω στην λεξη bid...κ καθε φορα που ειμαι ετοιμος
να το πατησω σκεφτομαι "Εχεις να βαλεις λαστιχα....'' κ απλα αλλαζω σελιδα!!
Παρακαλαω να τελειωσει η δημοπρασια πριν κανω καμια μ@@@@ια...γιατι βλεπω τον αλλο μηνα
να τρωω yoshimura με πατατουλες στον φουρνο!!!!

YOU! YOU! YOU! YOU! YOU!


θες να την πάρουμε μισή μισή..??? Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή εγώ Τρίτη Πέμπτη εσύ... Razz
ΣΚ θα το παίζουμε στο τάβλι Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ThanoZ

ThanoZ

Ηλικία : 35
Τόπος : ΔΡΑΜΑ - ΔΑΦΝΗ
Registration date : 18/10/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 02:57

nikolasr200 έγραψε:
Thanos185 έγραψε:
Εδω και 2 μερες παρακολουθω μια δημοπρασια στο ebay... το θεμα της??
Yoshimura TRC Carbon...
http://www.ebay.co.uk/itm/320761952275?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_675wt_1270
κ η τιμη της....μεχρι αυτη την ωρα που σας γραφω....στα 280 οπουλα περιπου!!!!

Το ποντικι εχει παει πανω απο 20 φορες πανω στην λεξη bid...κ καθε φορα που ειμαι ετοιμος
να το πατησω σκεφτομαι "Εχεις να βαλεις λαστιχα....'' κ απλα αλλαζω σελιδα!!
Παρακαλαω να τελειωσει η δημοπρασια πριν κανω καμια μ@@@@ια...γιατι βλεπω τον αλλο μηνα
να τρωω yoshimura με πατατουλες στον φουρνο!!!!

YOU! YOU! YOU! YOU! YOU!


θες να την πάρουμε μισή μισή..??? Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή εγώ Τρίτη Πέμπτη εσύ... Razz
ΣΚ θα το παίζουμε στο τάβλι Razz

Ανα 2 βδομαδουλες θα ελεγα...ετσι να την χορταινουμε λιγακι παραπανω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 02:59


[/quote]

θες να την πάρουμε μισή μισή..??? Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή εγώ Τρίτη Πέμπτη εσύ... Razz
ΣΚ θα το παίζουμε στο τάβλι Razz[/quote]



Θα έβαζα και κάνα 50αρικο εγώ να την ξεκάπνιζα τα Σαββατα

XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 15:26

Να ρωτησω κατι.... που μαλλον ηδη ξερω, αλλα για επιβεβαιωση.....



Η μαμα εξατμιση ζυγιζει γυρω στα 10 κιλα και περιλαμβανει στο εσωτερικο της ΚΑΙ τον καταλυτη.... Σωστα ???

Οι aftermarket ειναι πιο ελαφρυες και ΔΕΝ εχουν καταλυτη ... Σωστα ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 15:52

Όσον αφορά τη προσφορά του Σφακιανάκη για τη yoshi είναι στα 500Ε μαζί με φίλτρο BMC. Μεμονωμένη (400Ε) δεν την παίρνεις. Δηλαδή πληρώνεις 100Ε το φίλτρο!!!!!!! Και το PiperX το παίρνεις με 40Ε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 16:01

ειδα σημερα αυτη πανω σε 650άρι και μου αρεσε πολυ
Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 S019S4
Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Mv_S019LL_Z
μετα απο ερωτηση μου ειπαν 500?
εκανε και ωραιο ηχο λεμε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 16:26

Πανέμορφη είναι!!! Θα μπορούσε να είναι λίγο φτηνότερη. Είναι πολλά τα 500
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 17:00

Bretsos έγραψε:
ειδα σημερα αυτη πανω σε 650άρι και μου αρεσε πολυ
Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 S019S4

Να σε πάρω μαζί μου να μου διαλέξεις έπιπλα με τέτοιο γούστο !! Cool

_________________
Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 17:19

http://www.leovinceusa.com/cart/search.php?Model=DL 650 V Strom&Make=SUZUKI&Year=2009
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 19:35

ένας φίλος με tdm, θα αλλάξει τις εξατμίσεις (νομίζω remus) έπειτα από πτώση (αφού το καλύπτει η ασφάλεια..) παίζει το δεξί τελικό να κουμπώσει σε μένα..?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 08 2011, 15:00

Απορία: οι σωλήνες από μια ολόσωμη aftermarket εξάτμιση έχουν διαφορά από τους μαμά? Γιατί (εξωτερικά τουλάχιστον) φαίνονται ίδιοι. Προσφέρουν κάτι περισσότερο ή είναι πιο ελαφριοί?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 11 2011, 13:45

ολοσωμη leovince στα 700
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 08:14

Ο μαμα καταλύτης που βρισκεται τοποθετημενος? Μπορουμε να τον αφαιρεσουμε για καλυτερη απόδοση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 09:34

Είναι μαζί με το τελικό..Δεν αφαιρείται..Αναγκαστικά
πας για τελικό..Το Κ7 του Αποστόλη από το Βόλο εχεις
πάρει εσύ,έτσι ?? Καλά θυμάμαι ? Cool

_________________
Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 10:45

nikolasr200 έγραψε:
ένας φίλος με tdm, θα αλλάξει τις εξατμίσεις (νομίζω remus) έπειτα από πτώση (αφού το καλύπτει η ασφάλεια..) παίζει το δεξί τελικό να κουμπώσει σε μένα..?

Εννοείτε κ μπαίνει. Είναι πολύ πιό ελεύθερο από το μαμά.. Το χω κάνει κ εγώ στο παρελθόν κ τώρα. Πήγα σ'έναν εξατμισά (ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ) , μέτρησε- έκοψε - έραψε, μου φτιαξε ένα μεσαίο Link ( 60€ ) κ όλα μια χαρά!!! Η Mivv suono που φοράω τώρα στο Bandit 1250, είναι από Ζ 750.. Τέλειος ήχος, απόδοση μια χαρά..!! Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 451272

http://www.google.gr/imgres?q=mivv+exhaust&um=1&hl=el&sa=N&biw=1600&bih=719&tbm=isch&tbnid=nJVEDi5ZHUnqiM:&imgrefurl=http://www.motovationusa.com/mvstore/scripts/prodView.asp%3Fidproduct%3D281&docid=l9coSfkEAcZGXM&imgurl=http://www.motovationusa.com/mvstore/images/suono-tri.jpg&w=450&h=337&ei=1vUPT_GQB5T08QPepP3NAw&zoom=1&iact=hc&vpx=1093&vpy=407&dur=296&hovh=194&hovw=260&tx=172&ty=107&sig=101011819730483512437&page=2&tbnh=157&tbnw=212&start=18&ndsp=24&ved=1t:429,r:16,s:18



Bretsos φοβερή εξάτμιση η Μivv που πόσταρες, αυτή φορούσα κ γω μια φορά κ έναν καιρό στο V stomάκι μου, την λίγο πιό κοντή που έβγαινε χαμηλά.. Γαμάτη.. Και από ήχο........... Όσοι με θυμούνται μπορούν να μιλήσουν.

Μια παρατήρηση.. Μην κουράζετε το μυαλό σας με το ποιά είναι καλύτερη για το μηχανάκι σας, με ποιά θ'αποδίδει καλύτερα κτλ..κτλ.. Όλες είναι ελεύθερες, ο ήχος απλά διαφέρει.. Αν θέλετε πολύ μπάσο ήχο πάτε κατευθείαν σε Μivv.. Δοκιμασμένα πράγματα. Η επιλογή εμφάνισης/ήχου είναι καθαρά ο λόγος της επιλογής μιάς εξάτμισης.. Δηλαδή ένα V strom με Αcrapovic πάει καλύτερα από ένα V strom με Laser....?? Kαι αν έχουν διαφορά μισό μηχανάκι στην τελική, είναι καθαρά μηχανολογικού λόγου από την παραγωγή.. ( ταπεινή μου άποψη ).. Κοιτάχτε ποιός αντιπρόσωπος έχει πιό προσιτή τιμή με τα σημερινά δεδομένα κ επιλέξτε.

YOSHIMURA CARBON TRC EXHAUST Θέλει κάποιο παλικάρι που διάβασα πάραπάνω να την βάλει.. Πανέμορφη. Αυτή σ'αρέσει, αυτή βάλε!! Οι διαφορές είναι απειροελάχιστες όπως ξαναείπα στις επιδόσεις μεταξύ aftermarket εξατμίσεων. Πρόσεχε μόνο αν δεν το ξέρεις, πώς οι carbon εξατμίσεις μπορεί να μην καίνε αν τις ακουμπήσεις, μπορεί αισθητικά να ναι πανέμορφες ( γούστα είναι αυτά ) αλλά λίγο να χτυπηθούν αμέσως λακούβα....

Και τέλος, πριτσινώστε τις, οξυγονοκωλήστε τις, γιατί σας μιλάει παθών....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 12:21

V.Stratos έγραψε:
Είναι μαζί με το τελικό..Δεν αφαιρείται..Αναγκαστικά
πας για τελικό..Το Κ7 του Αποστόλη από το Βόλο εχεις
πάρει εσύ,έτσι ?? Καλά θυμάμαι ? Cool

Καλά θυμάσαι...Του Αποστόλη έχω πάρει αλλά η μηχανή ειναι του 2009...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 13:45

tazakos έγραψε:
επίσης μην σκέφτεσαι ότι ολόσωμη=καλύτερες επιδόσεις, δεν είναι απαραίτητο ειδικά με τα μπουριά για λαιμούς που φοράν οι ολόσωμες έξω. Εγώ το μηχανάκι μου το είχα πιο γρήγορο από ποτε με το τελικό της ρέιστεκ οπότε κ έβλεπα απροβλημάτιστα 210+ στα μαμά κοντέρ σε κανονική ευθεία με τριβάλιτσο διπλός κ μονός κ ότι θες. τώρα με την laser είναι πολύ δύσκολα αυτά τα χλμ.
Δώσε τα 250 λοιπόν, πες του ακριβως πως θέλεις να στην κάνει (δες φωτό εδωμέσα,πχ σαλίγκαρου) κ θα έχεις κ θόρυβο κ καλύτερο άνοιγμα. Κ μετα παίρνουν σειρά τα επόμενα -->

γιαννη, θελω να ρωτησω κατι σε αυτο που λες.. εγω ειχα την εντυπωση οτι μονο με εξατμιση πιο πολυ κακο παρα καλο θα κανουμε στο μηχανακι μας... βεβαια λες και κατι περι αυτων, αλλα ετσι οπως μιλας για την racetech (την εχω δοκιμασει σε 2 πιο παλια μηχανακια με καρμπυρατερ που ειχα και πηραν 15χμ σε τελικη + επιταχυνση!!θεος ο πετρος), με κανεις να νομιζω οτι με 250 ευρω, δηλαδη μονο με ενα τελικο απο παπαγιαννη, εχω ξεμπερδεψει και δε θελω τιποτα αλλο.... ισχυει αυτο που λεω? η μετα τα 250, θα ερθουν και αλλα για φιλτρο, ρυθμισεις μιγματος, μεγαλυτερη καταναλωση (με ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ), "χτυπημα" των βαλβιδων κλπ... ουσιαστικα ψαχνω κατι απλο, και δε θελω να μπλεξω με κανενα "πειραγμα". απλα επειδη δε θα με χαλαγε καθολου να εχω και στο στρωμα μια racetech, μπορεις να με βαλεις στο σωστο δρομο???

ασχετο η προσφορα για την γιοσι ισχυει ακομα? με αυτη τι παιζει? θελουμε παλι ρυθμισεις και τετοια η παιρνουμε το εξατμισονι και καθαριζουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 13:55

Πάντως και εγω ψήνομαι αρκετα για εξατμισουλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gati (GIANNIS

gati (GIANNIS

Ηλικία : 45
Τόπος : LARISA - ORESTIADA
Registration date : 27/08/2011

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 14:55

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Gati


Παιδες εγω αυτην φορω ειμαι ευχαριστημενος εχει ομορφο θοριβο ειναι λιγο ακριβη 800 ευροπουλα και ενα φιλτρο ΚΝ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 16:40

albertstrom έγραψε:
tazakos έγραψε:
επίσης μην σκέφτεσαι ότι ολόσωμη=καλύτερες επιδόσεις, δεν είναι απαραίτητο ειδικά με τα μπουριά για λαιμούς που φοράν οι ολόσωμες έξω. Εγώ το μηχανάκι μου το είχα πιο γρήγορο από ποτε με το τελικό της ρέιστεκ οπότε κ έβλεπα απροβλημάτιστα 210+ στα μαμά κοντέρ σε κανονική ευθεία με τριβάλιτσο διπλός κ μονός κ ότι θες. τώρα με την laser είναι πολύ δύσκολα αυτά τα χλμ.
Δώσε τα 250 λοιπόν, πες του ακριβως πως θέλεις να στην κάνει (δες φωτό εδωμέσα,πχ σαλίγκαρου) κ θα έχεις κ θόρυβο κ καλύτερο άνοιγμα. Κ μετα παίρνουν σειρά τα επόμενα -->

γιαννη, θελω να ρωτησω κατι σε αυτο που λες.. εγω ειχα την εντυπωση οτι μονο με εξατμιση πιο πολυ κακο παρα καλο θα κανουμε στο μηχανακι μας... βεβαια λες και κατι περι αυτων, αλλα ετσι οπως μιλας για την racetech (την εχω δοκιμασει σε 2 πιο παλια μηχανακια με καρμπυρατερ που ειχα και πηραν 15χμ σε τελικη + επιταχυνση!!θεος ο πετρος), με κανεις να νομιζω οτι με 250 ευρω, δηλαδη μονο με ενα τελικο απο παπαγιαννη, εχω ξεμπερδεψει και δε θελω τιποτα αλλο.... ισχυει αυτο που λεω? η μετα τα 250, θα ερθουν και αλλα για φιλτρο, ρυθμισεις μιγματος, μεγαλυτερη καταναλωση (με ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ), "χτυπημα" των βαλβιδων κλπ... ουσιαστικα ψαχνω κατι απλο, και δε θελω να μπλεξω με κανενα "πειραγμα". απλα επειδη δε θα με χαλαγε καθολου να εχω και στο στρωμα μια racetech, μπορεις να με βαλεις στο σωστο δρομο???

ασχετο η προσφορα για την γιοσι ισχυει ακομα? με αυτη τι παιζει? θελουμε παλι ρυθμισεις και τετοια η παιρνουμε το εξατμισονι και καθαριζουμε?

τα πραγματα κατα την γνωμη μου ειναι οπως τα λεει ο γιαννης.
για απλο set up φιλτρο εξατμιση και ρυθμιση με yoshibox το τελικο της racetech θεωρω πως ειναι οτι καλυτερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 16:44

δηλαδη παω βαζω την racetech, και μετα suzuki για φιλτρο και ρυθμιση? ποσο παει αυτο κανα 100αρι? η πιο πολλα? δηλαδη με 350 ειμαι οκ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 16:51

albertstrom έγραψε:
δηλαδη παω βαζω την racetech, και μετα suzuki για φιλτρο και ρυθμιση? ποσο παει αυτο κανα 100αρι? η πιο πολλα? δηλαδη με 350 ειμαι οκ?

250 το τελικο
40 το φιλτρο απο σπηλιωτη (pipercross)
20 η ρυθμιση με το yoshibox σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο suzuki και οχι απαραιτητα σε αντιπροσωπια.

310 και εισαι κομπλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 16:55

τελεια, σ ευχαριστω.

προβλημα με "χτυπηα βαλβιδων" που το ακουω πολυ, οταν βαζεις ελευθερο τελικο σε ψεκαστο μηχανακι?

διαφορα σε καταναλωση?

μπορει να μας πει κανεις αληθινα αποτελεσματα?

ο εξουσιοδοτημενος ξερει τι ρυθμιση να σου κανει αμα βαλεις εξατμιση racetech? η θα σου πει δεν αναγνωριζω, δεν αναλαμβανω, δεν ειναι επωνυμη και τετοια... που τα εχω ακουσει απο την piaggio οταν ηθελα να αλλαξω εξατμιση στο scooter...

αν κανεις τη ρυθμιση και βαλεις το φιλτρο δεν εχεις κανενα θεμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμιση για V-strom   Εξατμιση για V-strom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 16:59

albertstrom έγραψε:
τελεια, σ ευχαριστω.

προβλημα με "χτυπηα βαλβιδων" που το ακουω πολυ, οταν βαζεις ελευθερο τελικο σε ψεκαστο μηχανακι?

διαφορα σε καταναλωση?

μπορει να μας πει κανεις αληθινα αποτελεσματα?

ο εξουσιοδοτημενος ξερει τι ρυθμιση να σου κανει αμα βαλεις εξατμιση racetech? η θα σου πει δεν αναγνωριζω, δεν αναλαμβανω, δεν ειναι επωνυμη και τετοια... που τα εχω ακουσει απο την piaggio οταν ηθελα να αλλαξω εξατμιση στο scooter...

αν κανεις τη ρυθμιση και βαλεις το φιλτρο δεν εχεις κανενα θεμα?


την φοραω απο το 09 χωρις κανενα απολυτως προβλημα.
η καταναλωση δεν εχει αλλαξει σε μενα τουλαχιστον καθολου . οπως εκαιγα μαμα καιω και τωρα , εχω δλδ αυτονομια περιπου 330χλμ στο γεμισμα μεσα στην πολη.
αναλογως τωρα το ποσο βαρυς ειναι και ο δεξιος καρπος σου θα παιζει και η καταναλωση.
κανεις εξουσιοδοτημενος δεν θα σου φερει αντιρρηση .


σε καλυψα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εξατμιση για V-strom

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: