Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ποδιά μεταλλική μαύρη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΣαβ Ιουν 18 2011, 14:39

παρακαλώ πολύ όποιον γνωρίζει σχετικά με αυτή την ποδιά

ποδιά μεταλλική μαύρη. Suzyu

πού μπορώ να την προμηθευτώ με λιγότερο από 170 ευρώ θα του ήμουν υπόχρεος....

ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 54
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΣαβ Ιουν 18 2011, 15:02

οντως......
ειναι πολλα τα λεφτα Σταμ........
Ισως ενα πβ;;;;;;; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΣαβ Ιουν 18 2011, 16:06

δν ξέρω πόσο παρακάτω θα μπορούσε να τη ρίξει και αν θα μαζευόμασταν αρκετά άτομα...
το βασικό είναι να βρεθεί κάποιος φθηνότερος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΣαβ Ιουν 18 2011, 19:18

Εντελώς πληροφοριακά,για 1000 υπάρχει ανάλογη κατασκευή και χωρίς logo ''S'' ? Wink Eυχαριστώ merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΣαβ Ιουν 18 2011, 19:37

Τη δικιά μου σε ασημί χρώμα βέβαια (δεν ξέρω αν η μαύρη είναι πιο ακριβή), την είχα πάρει από τη Suzuki στη Γρηγορίου Λαμπράκη στον Πειραιά με έκπτωση (χωρίς κανένα γνωστό, απλά του λέω τι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε) στα 150?. Τώρα αν μαζευτείτε πιο πολλοί δεν ξέρω αν και τι καλύτερο μπορεί να κάνει. Ρίξε μια ματιά, δεν χάνεις τίποτα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΣαβ Ιουν 18 2011, 22:21

groi1000 έγραψε:
Εντελώς πληροφοριακά,για 1000 υπάρχει ανάλογη κατασκευή και χωρίς logo ''S'' ? Wink Eυχαριστώ merci

Laughing κ σε σιμπιζάκι!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΚυρ Ιουν 19 2011, 20:57

tazakos έγραψε:
groi1000 έγραψε:
Εντελώς πληροφοριακά,για 1000 υπάρχει ανάλογη κατασκευή και χωρίς logo ''S'' ? Wink Eυχαριστώ merci

Laughing κ σε σιμπιζάκι!! Razz
Γουάτ ????? Rolling Eyes Twisted Evil 👅
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΔευ Ιουν 20 2011, 18:35

Εγώ πάντως είμαι μέσα για ΡΒ για την ποδιά αυτή. Πιστεύω ότι είναι μακράν η καλύτερη από θέμα προστασίας. Έχω δει και αυτή http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=4841. Αν το λιγουρεύεστε και άλλοι για ποδιά δηλώστε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 00:11

kafetzo έγραψε:
Εγώ πάντως είμαι μέσα για ΡΒ για την ποδιά αυτή. Πιστεύω ότι είναι μακράν η καλύτερη από θέμα προστασίας. Έχω δει και αυτή http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=4841. Αν το λιγουρεύεστε και άλλοι για ποδιά δηλώστε!!!

4 παρατηρήσεις-ερωτήσεις:
1η: βγαίνει σε όλο μαύρο ή είναι μόνο διχρωμία?
2η: είπα ότι τη suzuki την έχω βρεί με 170 και ψάχνω για οικονομικότερη, οπότε θα πρέπει να δούμε αν αυτή μπορεί να κατέβει χαμηλότερα, οικονομικά γιατί ήδη βλέπω είναι 15 ευρώ ακριβότερη συν τα 4 περίπου ευρώ της μεταφοράς της για Αθήνα...
3η:από πλευράς ποιότητας, επειδή καμία δεν έχω επεξεργαστεί από πολύ κοντά, δεν ξέρω τι σύγκριση παίζει...
πιο παχιά λαμαρίνα ποιά έχει?
4η: θα μαζευτούμε αρκετός κόσμος για να παζαρέψουμε κάτι...?


@kgalano: φίλε thnx 4 the tip δεν έχω προλάβει ακόμα αλλά θα πάω να το τσεκάρω αυτό που είπες για τη Suzuki στη Γρηγορίου Λαμπράκη στον Πειραιά. βέβαια δεν γράφεις πριν πόσο καιρό την πήρες γιατί οι τιμές αλλάζουν συνεχώς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 01:08

Λοιπον.....


Η Ποδιά SW-Motech
ποδιά μεταλλική μαύρη. Sw_engine_guard_dl650_black_motoraid

με την Ποδιά Suzuki
ποδιά μεταλλική μαύρη. Suzyu

ειναι "ιδιες" μιας και η SW-Motech κατασκευαζει την ποδια της Suzuki...


http://www.moto-accessories.gr/products/kentrika_stant_podies/podia_alouminiou_gia_suzuki_dl_650_v_strom_si
http://www.moto-accessories.gr/products/kentrika_stant_podies/podia_gia_suzuki_dl_650_v_strom_black_sw_motech



Οι "νεες" της SW-Motech ειναι 3 κομματια (πλαινο-κατω-πλαινο) και ειναι -γερα- πιρτσινωμενα μεταξυ τους. Της Suz πρεπει να ειναι κολλημενα.
Το "κατω" της SW-Motech ειναι 4mm και τα πλαινα 2 ή 3 mm, αν θυμαμαι καλα.

Βγαινει ολη ασημι και ασημι κατω με μαυρα πλαινα. Ολη μαυρη δε βγαινει.

Στις "νεες" της SW-Motech επισης το πισω μερος που πιανουν οι 2 βιδες ειναι πιο "μεσα" (φαινεται στη φωτο) για να μην κουρεψει καμια πετρα τις βιδες αν βρεις κατω....

Θεμα θερμοκρασιας μοτερ ΔΕΝ υπαρχει....


Εχω την ασημι-μαυρη της SW-Motech. Και ειναι γ@μάτη....

Παρε ενα τηλ στο Σαββιδη να ρωτησεις...
Πιο φτηνα δε θα τη βρεις (εκτος αν παιξει μαζικη παραγγελια)


Αν θες να τη δεις φορεμενη πες μου, κοντα μενουμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 02:26

όπως πάντα κατατοπιστικότατος ο Χαϊπερ...

θα κανονίσουμε προσεχώς να τα πούμε, να τη δω και φορεμένη, και σ' ευχαριστώ που το προτείνεις.

λοιπόν παίδες, υπάρχει ενδιαφέρον για την motech?


163 ευρώ δίνει τιμή ο Σαββίδης, και μάλλον μοιάζει καλύτερη "στα σημεία" από την σουζυ.
τι λέτε? υπάρχει ενδιαφέρον έστω και από 5 άτομα να πάμε να το συζητήσουμε για κάτι καλύτερο...?
κάνω ένα υπόδειγμα λίστας ενδιαφέροντος, θα το κρατήσω ανοιχτό για λίγες μέρες, και αν μαζευτούμε, καλώς. αν όχι, νο προμπλέμο, πάω και την τσιμπάω μόνος μου... Very Happy

1.stam
2.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 02:32

Αν δεν κάνω λάθος η Motech δεν ταιριάζει με κάγκελα Givi οπότε θέλει πατέντα μπροστά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 08:03

msp έγραψε:
Αν δεν κάνω λάθος η Motech δεν ταιριάζει με κάγκελα Givi οπότε θέλει πατέντα μπροστά!

Στη μαμά ποδιά σίγουρα θέλει πατέντα όπως και για την sw αν κρίνω από τη φωτό για τα ψηλά της givi κάγκελα.

Θα πάω από τη suzuki απ' όπου είχα πάρει τη δικιά μου να πάρω ένα κάλυμμα εξάτμισης, αν θέλετε μπορώ να ρωτήσω τι μπορεί να κάνει καλύτερο για τιμές για 5 ή 10 κομμάτια μαύρα και ασημί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 09:02

msp έγραψε:
Αν δεν κάνω λάθος η Motech δεν ταιριάζει με κάγκελα Givi οπότε θέλει πατέντα μπροστά!

Μιχάλη δεν υπάρχει πρόβλημα, βάζεις 2 κολλιεδάκια πάνω στα givi και δημιουργείς ακριβώς τη στήριξη που χρειάζεται για να πιάσει η ποδιά! κάποιος από δω μέσα το 'χει κάνει και είχε βγάλει και φωτό, αλλά δεν τον βρίσκω ρε γμτ...

@kgalano: για ρώτα, για ρώτα...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 09:44

stam έγραψε:
msp έγραψε:
Αν δεν κάνω λάθος η Motech δεν ταιριάζει με κάγκελα Givi οπότε θέλει πατέντα μπροστά!

Μιχάλη δεν υπάρχει πρόβλημα, βάζεις 2 κολλιεδάκια πάνω στα givi και δημιουργείς ακριβώς τη στήριξη που χρειάζεται για να πιάσει η ποδιά! κάποιος από δω μέσα το 'χει κάνει και είχε βγάλει και φωτό, αλλά δεν τον βρίσκω ρε γμτ...

@kgalano: για ρώτα, για ρώτα...!!!

Εχω κανει την πατεντα, δειτε εδω στην πρωτη σελιδα πιο κατω και οτι θελησετε πειτε μου:

https://www.vstromhellasforum.com/t10937-topic

@stam: Θα ρωτησω και ενημερωνω το βραδυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 13:42

Stam κι εγώ αυτή την πατέντα θυμόμουνα και δεν την έβρισκα.
Να 'σαι καλα Kgalano που την ανέφερες για να μην ψάχνουμε!
Η αλήθεια είναι πως κι εμένα με ενδιαφέρει να αλλάξω την ποδιά τζιβαράκη με πλήρη μεταλλική γι' αυτό παρακολουθώ πως θα εξελιχθεί το θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 14:11

Οπου και να καταληξετε τελικα, αν θελετε μπορω να σας πω και που θα βρειτε ακριβως τους κολλιεδες αυτους εδω στην Αθηνα και πιο συγκεκριμενα στον Πειραια.

Προσωπικα ποτε δεν συμπαθησα τη ποδια του Τζιβαρακη αν και την πηρα απο εκει τη μηχανη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 18:08

Ότι γύρισα από τη suzuki, μου είπαν πως ασημί ποδιά δεν βγαίνει πλέον, μόνο σε μαύρη. Η αρχική τιμή είναι 187? (περίπου) και αν μαζευτούν 3 άτομα και πάνω θα πέσει στα 150?. Τώρα για την ασημί, μου είπαν πως υπάρχει περίπτωση να βρεθεί καμία, αλλά δεν είναι σίγουρο. Η τιμή της ασημί θα είναι 10? περίπου πιο κάτω. Αν ενδιαφέρεστε ακόμα, πείτε να τους μιλήσω. Wink

Όσο για την πατέντα με τους κολλιέδες, όποιος θέλει να μου πει για παραπάνω πληροφορίες. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 20:04

Για πες για τους κολιεδες..... παραυτα...

Την εχω βαλει με αλλη σταθεροτατη πατεντα, αλλα ειναι μανουρα να τη βγαλω... πιστευω με τους κολιεδες θα αφαιρειται πιο ευκολα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 00:24

κατ' αρχήν Γαλανέ +1 για τον κόπο σου και για τις πληροφορίες.
Δεύτερον, εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για την ασημί αλλά μόνο για μαύρη.
Τώρα αν βρεθούν άλλοι 2 την τσιμπάμε...
Αν και λέω να στείλω και σε motoraid να δουμε πόσο ψαλίδι στην τιμή κάνει στη δικιά του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 00:49

stam έγραψε:
κατ' αρχήν Γαλανέ +1 για τον κόπο σου και για τις πληροφορίες.
Δεύτερον, εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για την ασημί αλλά μόνο για μαύρη.
Τώρα αν βρεθούν άλλοι 2 την τσιμπάμε...
Αν και λέω να στείλω και σε motoraid να δουμε πόσο ψαλίδι στην τιμή κάνει στη δικιά του...


Αράθυμο ρώτησες? 146 την πήρα πριν 2-3 μήνες.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 01:23

Hypersonic έγραψε:
Για πες για τους κολιεδες..... παραυτα...

Την εχω βαλει με αλλη σταθεροτατη πατεντα, αλλα ειναι μανουρα να τη βγαλω... πιστευω με τους κολιεδες θα αφαιρειται πιο ευκολα...

Για τη στήριξη χρειαζόμαστε 2 κολιέδες των 22 cm σαν αυτούς:

ποδιά μεταλλική μαύρη. Tight

βίδες και παξιμάδια ασφαλείας. Απλώς για να πιάσει η ποδιά στα κάγκελα της givi με αυτούς, θα πρέπει να ισιώσουμε λίγο το πάνω μέρος της με κάποια μέγγενη, με προσοχή και σιγά σιγά μέχρι να έρθει εκεί που πρέπει. Στη φωτό μου πιο κάτω θα δεις το ίσιωμα καθαρα. Τώρα τους κολιέδες αυτούς εγώ τους βρήκα σε μαγαζί με είδη αυτοκινήτων/σκαφών κλπ κλπ στον Πειραιά. Δεν ξέρω αν μπορώ να δώσω στοιχεία δημόσια (μη θεωρηθεί διαφήμιση), πάντως τα έχω διαθέσιμα αν τα θέλει κάποιος με pm. Είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο από τη στήριξη όσο και από το εύκολο βάλε - βγάλε για αλλαγή φίλτρου λαδιού και ότι άλλο χρειαστεί. Υπάρχουν και άλλες λύσεις, όπως τρύπημα σε κάγκελα (εκεί που ενώνονται) και ποδιά, αλλά δεν μου αρέσει αισθητικά το αποτέλεσμα. Εσύ πώς την έχεις στερεώσει?

ποδιά μεταλλική μαύρη. 018-1
ποδιά μεταλλική μαύρη. 022-2
ποδιά μεταλλική μαύρη. B2ef2191

stam έγραψε:
κατ' αρχήν Γαλανέ +1 για τον κόπο σου και για τις πληροφορίες.
Δεύτερον, εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για την ασημί αλλά μόνο για μαύρη.
Τώρα αν βρεθούν άλλοι 2 την τσιμπάμε...
Αν και λέω να στείλω και σε motoraid να δουμε πόσο ψαλίδι στην τιμή κάνει στη δικιά του...

+1 και από εμένα σε εσένα για τη χειρονομία. Smile Αυτό μου αρέσει στο club, που κανένας δεν είναι "παρτάκιας", σήμερα εγώ, αύριο εσύ, μεθαύριο κάποιος άλλος... Το σημαντικό είναι να μοιραζόμαστε πληροφορίες για την κοινή μας τρέλα.

Αν τελικά καταλήξετε/μαζευτείτε για την προσφορά από τη Suzuki στον Πειραιά Stam, πείτε μου να σας φέρω σε επαφή. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 01:33

Εγω την έχω στερεώσει με λαμακι που πιανει στα καγκελα και πανω του βιδωνουν οι βιδες της ποδιας... αλλα δε βγαινει ευκολα...
Λεπτομερειες αυριο γιατι παω να λιποθυμισω στο κρεβατι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 08:45

terino έγραψε:
stam έγραψε:
κατ' αρχήν Γαλανέ +1 για τον κόπο σου και για τις πληροφορίες.
Δεύτερον, εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για την ασημί αλλά μόνο για μαύρη.
Τώρα αν βρεθούν άλλοι 2 την τσιμπάμε...
Αν και λέω να στείλω και σε motoraid να δουμε πόσο ψαλίδι στην τιμή κάνει στη δικιά του...


Αράθυμο ρώτησες? 146 την πήρα πριν 2-3 μήνες.......

@Terino: κι εγώ εσένα θυμόμουν και πήγα και ρώτησα αλλά τώρα μου είπε η τιμή έχει πάει 170 με την έκπτωση.

@Hypersonic: κάτι τέτοιο είχα σκεφτεί κι εγώ σαν πατέντα πριν δω πριν καιρό το κολπάκι με τους κολιέδες του Γαλανού που είναι ασυγκρίτως πιο εύκολο σαν εφαρμογή.

@kgalano: τι παραπάνω να πω.. οι απόψεις μας συγκλίνουν. Very Happy

@msp: Μιχάλη να θεωρήσω ότι ενδιαφέρεσαι, οπότε να βρούμε και έναν τρίτο????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 09:31

kgalano έγραψε:
Hypersonic έγραψε:
Για πες για τους κολιεδες..... παραυτα...

Την εχω βαλει με αλλη σταθεροτατη πατεντα, αλλα ειναι μανουρα να τη βγαλω... πιστευω με τους κολιεδες θα αφαιρειται πιο ευκολα...

Για τη στήριξη χρειαζόμαστε 2 κολιέδες των 22 cm σαν αυτούς:

ποδιά μεταλλική μαύρη. Tight

βίδες και παξιμάδια ασφαλείας. Απλώς για να πιάσει η ποδιά στα κάγκελα της givi με αυτούς, θα πρέπει να ισιώσουμε λίγο το πάνω μέρος της με κάποια μέγγενη, με προσοχή και σιγά σιγά μέχρι να έρθει εκεί που πρέπει. Στη φωτό μου πιο κάτω θα δεις το ίσιωμα καθαρα. Τώρα τους κολιέδες αυτούς εγώ τους βρήκα σε μαγαζί με είδη αυτοκινήτων/σκαφών κλπ κλπ στον Πειραιά. Δεν ξέρω αν μπορώ να δώσω στοιχεία δημόσια (μη θεωρηθεί διαφήμιση), πάντως τα έχω διαθέσιμα αν τα θέλει κάποιος με pm. Είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο από τη στήριξη όσο και από το εύκολο βάλε - βγάλε για αλλαγή φίλτρου λαδιού και ότι άλλο χρειαστεί. Υπάρχουν και άλλες λύσεις, όπως τρύπημα σε κάγκελα (εκεί που ενώνονται) και ποδιά, αλλά δεν μου αρέσει αισθητικά το αποτέλεσμα. Εσύ πώς την έχεις στερεώσει?

ποδιά μεταλλική μαύρη. 018-1
ποδιά μεταλλική μαύρη. 022-2
ποδιά μεταλλική μαύρη. B2ef2191

stam έγραψε:
κατ' αρχήν Γαλανέ +1 για τον κόπο σου και για τις πληροφορίες.
Δεύτερον, εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για την ασημί αλλά μόνο για μαύρη.
Τώρα αν βρεθούν άλλοι 2 την τσιμπάμε...
Αν και λέω να στείλω και σε motoraid να δουμε πόσο ψαλίδι στην τιμή κάνει στη δικιά του...

+1 και από εμένα σε εσένα για τη χειρονομία. Smile Αυτό μου αρέσει στο club, που κανένας δεν είναι "παρτάκιας", σήμερα εγώ, αύριο εσύ, μεθαύριο κάποιος άλλος... Το σημαντικό είναι να μοιραζόμαστε πληροφορίες για την κοινή μας τρέλα.

Αν τελικά καταλήξετε/μαζευτείτε για την προσφορά από τη Suzuki στον Πειραιά Stam, πείτε μου να σας φέρω σε επαφή. Very Happy

ρε γιατί μα βάζετε να ψάχνω συνέχεια τα ίδια ποστ; Στηρίγματα σωλήνα, 3/4" με λαστιχένια επένδυση. 2 βίδες με παξιμάδι ασφαλείας 10άρι και γίνεται ταμαμ η δουλειά. Πιο γερό δεν πρόκειται να γίνει με άλλο τρόπο.
Θέλει λίγο τρόχισμα στα Π στην ένωση που έχουν τα κάγκελα και είναι μέσα η βίδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
 

ποδιά μεταλλική μαύρη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 5Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: