ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΗμερολόγιοΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Τι βλέπετε στο 04:05;;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Παρ Ιουν 17 2011, 16:58

έριχνα μια ματιά στα youtube για τις 15 Ιούνη στο Σύνταγμα κι έπεσα πάνω α' αυτό το video.
Στο 04:05, τι βλέπετε; Εγώ δεν θα πω ακόμα τι βλέπω γιατί θέλω ν' ακούσω πρώτα κι άλλες απόψεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast

Τόπος : Πετρουπολη, Παιανια, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Παρ Ιουν 17 2011, 17:15

Ενα μαλακισμενο με πυροσβεστηρα CO2 που ριχνει στον κοσμο.

Πολυ μαλακισμενο γιατι οι CO2 εχουν θερμοκρασια κατασβεστικου αεριου οταν βγαινει στους -70C και μπορει να προκαλεσει χειροτερο εγκαυμα απο το θερμικο.
giannis81
Member
Member

Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Παρ Ιουν 17 2011, 20:31

Βλεπεις κατι που δε βλεπουμε ρε τρελε?

Ειναι πυροσβεστηρας ξηρας σκονης, απο τα πιο αποτελεσματικα οπλα αναχαιτισης διμοιριας που επελαυνει (τους κοβει την ορατοτητα και κοκκαλωνουν, καποιοι λενε οτι τους μπουκωνει και τα φιλτρα, αυτο δεν το εχω επιβεβαιωσει ακομα, οποιος εχει φιλο ματατζη ας τον ρωτησει και ας μας ενημερωσει Razz).

Καποιος απο την περιφρουρηση που τον κατεβασε για τα ματ τον χρησιμοποιησε για να απωθησει τους "αγανακτισμενους" ακροδεξιους που ζητουσαν τα ρεστα. Δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λεει ο Χαιπερ μιας και εχω περασει αναμεσα απο τετοιο καποιες φορες, βεβαια δεν πηρα καλες τζουρες (και ουτε σκοπευω) αλλα μου φαινεται υπερβολη, δεν εχω δει ποτε κανεναν να σφαδαζει απο τα εγκαυματα.
msp

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 27/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Παρ Ιουν 17 2011, 23:46

Ειναι πυροσβεστηρας ξηρας σκονης βουτηγμένος από κάποιο ΑΕΙ-ΤΕΙ, χρεωμένος στο πολίτη και λείπει, άρα αν συμβεί κάτι, κάποιος μπορεί να κινδυνεύσει λόγω ανεπαρκούς πυρασφάλειας.
http://log-css-clan.page.tl/Home.htm
pitsirikas
Member
Member

Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Σαβ Ιουν 18 2011, 14:47

Μια συμπλοκη.. με δυο λογια καποιοι καποιον κυνηγουν ξεκινανε φαπες και καποιος μαλλον ανοιγει εναν πυροσβεστηρα για να γλιτωσει.. Αυτα βλεπω..
sakk
Member
Member

Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Σαβ Ιουν 18 2011, 16:06

dimnik83 έγραψε:

έριχνα μια ματιά στα youtube για τις 15 Ιούνη στο Σύνταγμα κι έπεσα πάνω α' αυτό το video.
Στο 04:05, τι βλέπετε; Εγώ δεν θα πω ακόμα τι βλέπω γιατί θέλω ν' ακούσω πρώτα κι άλλες απόψεις.

ενας με μαυρη μπλουζα μασκοφορος βρηκε ενα πενταευρω και εσκυψε και το μαζεψε!

τελικα εσυ θα μας πεις τι ειδες?ή θα μας αφηνεις στην αγωνια?
mouuuuuu
man_OS
vstromhellasforum Fanatic

Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Σαβ Ιουν 18 2011, 18:11

μήτσο όπως καταλαβαίνεις έχεις ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχη. Κανόνισε τί θα μας αποκαλύψεις! Laughing
http://www.myspace.com/kontras
iannag

Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Σαβ Ιουν 18 2011, 18:40

1ον. Ένας που σκάει μπουνιά σε έναν κουκουλοφόρο
2ον. Έναν παππού με γυαλιστερή φαλάκρα
3ον. Εσένα να χαιρετάς την κάμερα
Hypersonic

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Δευ Ιουν 20 2011, 10:00

Ρε σεις... Στο 7:42 η Μονικα Μπελουτσι ειναι αυτη?

Αν ειναι ξηρας σκονης δεν ξερω τι επιπτωσεις εχει στην υγεια αν εισπνευθει ή μπει στα ματια... γιατι ειναι σκονη και οχι αεριο...

Οι πυροσβεστηρες CO2 εχουν θερμοκρασια στο σημειο εξοδου εξοδου του αεριου περιπου -70C... Γι αυτο εχουν και μια φισουνα/χωνι μπροστα, για να υπαρχει μια ασφαλεστερη αποσταση απο το σημειο εξοδου. Παρολα αυτα το αεριο CO2 δεν ειναι και ...ζεστο οταν βγαινει απο το χωνι.
Ο λογος ειναι οτι πρεπει να ειναι κρυο, γιατι η φωτια ειναι συνδυασμος 3ων χαρακτηριστικων που πρεπει να συνυπαρχουν...
1. "Καυσιμο" υλικο (υλικο που εξατμιζεται οταν υπερθερμανθει - ναι το ξυλο ΔΕΝ καιγεται, αλλα καιγονται οι ΑΤΜΟΙ του)
2. Θερμοκρασια (για να εξατμισει το υλικο)
3. Οξυγονο

ΑΝ στερησουμε ΕΝΑ απο αυτα τα 3 η φωτια θα σβησει....

ΟΠΟΤΕ ο CO2 κανει 2.
Μειωνει τη θερμοκρασια (οποτε δε θα μπορει να υπαρξει παλι αναφλεξη), επειδη το αεριο βγαινει ψυχρο και μειωνει το Οξυγονο που υπαρχει στο σημειο της φωτιας....

Δυστυχως δεν ειναι αναγκη να τα μαθαινετε αυτα, εξαιτιας ενος Μ@λακισμενου και ενεγκεφαλου που εκλεψε...
msp έγραψε:
....πυροσβεστηρας ξηρας σκονης βουτηγμένος από κάποιο ΑΕΙ-ΤΕΙ, χρεωμένος στο πολίτη και λείπει, άρα αν συμβεί κάτι, κάποιος μπορεί να κινδυνεύσει λόγω ανεπαρκούς πυρασφάλειας.

Σε καποια πραγματα υπαρχουν ΚΑΙ ορια....

giannis81
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Δευ Ιουν 20 2011, 10:44

Που το ξερετε και οι δυο σας υπερεγκεφαλοι οτι ο ανεγκεφαλος αυτος ανθρωπος απλα δεν τον... αγορασε? Απ'οσο μου'χουν πει οι ατομικοι (του κιλου) εχουν κανα 10ρικο απο Αθηνας.
terino

Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Δευ Ιουν 20 2011, 11:09

giannis81 έγραψε:
Που το ξερετε και οι δυο σας υπερεγκεφαλοι οτι ο ανεγκεφαλος αυτος ανθρωπος απλα δεν τον... αγορασε? Απ'οσο μου'χουν πει οι ατομικοι (του κιλου) εχουν κανα 10ρικο απο Αθηνας.

Πες μου ειλικρινά, το πιστεύεις αυτό που λες ή απλά σου ήρθε και το έγραψες? Laughing
http://www.schoolofdance.gr
giannis81
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Δευ Ιουν 20 2011, 11:27

O συγκεκριμενος δεν ξερω αν τον αγορασε, τον εκλεψε ή τον γεννησε, ξερω ομως ανθρωπους που εχουν αγορασει για αυτο το σκοπο. Απορω δλδ τι σας κανει τοση εντυπωση.
alex-vstrom

Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚHΣ
Registration date : 18/01/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Δευ Ιουν 20 2011, 12:53

τελικα τι εγινε.....................
http://www.vstromhellasforum.com/
Hypersonic

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Δευ Ιουν 20 2011, 13:33

giannis81 έγραψε:
...Απ'οσο μου'χουν πει οι ατομικοι (του κιλου) εχουν κανα 10ρικο απο Αθηνας.

Αυτος δεν ειναι του κιλου. Ειναι 5-6κιλος, αρα περιπου 10κιλα συνολικο βαρος.
Και αυτο (οτι δεν ειναι του κιλου) φαινεται γιατι το κραταει με τα 2 χερια, οριζοντια (με το σωληνακι στερεωμενο πανω στο σωμα της φιαλης).... Και μεχρι τα 3κιλα δεν εχουν σωληνακι...

Επισης, ο 12κιλος (περιπου 25κιλα συνολο) αδειαζει σε 16 δευτερολεπτα.... οποτε ειναι μαλλον αναξιοπιστο "φορητο" οπλο και αυτος και οι μικροτεροι....
nickname
Member
Member

Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 04/08/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Δευ Ιουν 20 2011, 13:40

Hypersonic έγραψε:
giannis81 έγραψε:
...Απ'οσο μου'χουν πει οι ατομικοι (του κιλου) εχουν κανα 10ρικο απο Αθηνας.

Αυτος δεν ειναι του κιλου. Ειναι 5-6κιλος, αρα περιπου 10κιλα συνολικο βαρος.
Και αυτο (οτι δεν ειναι του κιλου) φαινεται γιατι το κραταει με τα 2 χερια, οριζοντια (με το σωληνακι στερεωμενο πανω στο σωμα της φιαλης).... Και μεχρι τα 3κιλα δεν εχουν σωληνακι...

Επισης, ο 12κιλος (περιπου 25κιλα συνολο) αδειαζει σε 16 δευτερολεπτα.... οποτε ειναι μαλλον αναξιοπιστο "φορητο" οπλο και αυτος και οι μικροτεροι....

Καλά εσύ, μαγαζί με πυροσβεστήρες έχεις? Cool Cool
DeepBlue
Member
Member

Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Δευ Ιουν 20 2011, 13:42

Η ταπεινή μου άποψη στο θέμα.....

1) "Ολοι είναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίων" ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΞΙΩΜΑ..
Επομένως, δεν μπορούμε να πούμε οτι ο συγγεκριμένος "εκλεψε" τον πυροσβεστήρα, εφόσον δεν έχουμε καμία απόδειξη.
Είναι ΠΙΘΑΝΟΝ να έκλεψε τον πυροσβεστήρα.

2) Οι πυροσβεστήρες CO2 πράγματι έχουν πολύ χαμηλή θερμοκρασία εκτώνοσης, αλλά σε απόσταση 1 μέτρου ΔΕΝ κάνουν κρυοπαγήματα, γιατί το αέριο έχει προλάβει να θερμανθεί. Προκαλούν απλά δυνατό κρύο. (που δεν είναι άσχημο μεσα στον καυσωνα).
Η φωτιά σβήνετε αποκλειστικά και μόνο με την στέρηση του οξυγώνου απο την φλόγα. Οχι με ψύξη.

3) Οι πυροσβεστήρες ξηράς κόνεως περιέχουν ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΗ ΣΟΔΑ. Είναι ακριβώς η ίδια σκόνη που βάζουν στην μαγειρική και στα ποτά. Εχει την ιδιότητα να απελευθερώνει CO2 όταν ζεσταθεί, με αποτέλεσμα να στερεί την φλόγα από το οξυγόνο.
Εκτός αυτού, καλύπτει με την σκόνη την καιόμενη επιφάνεια περιορίζωντας ακόμη περισσότερο το οξυγόνο. Εξαιτίας της σκόνης, που παρουσία νερού ή άλλων υγρών ΜΠΟΡΕΙ να γίνει αγώγιμη, αυτόι οι πυροσβεστήρες ΔΕΝ είναι κατάληλοι για φωτιά σε ηλεκτρικές εγκαταστάσεις. Η σκόνη σε καμία περίπτωση ΔΕΝ είναι βλαβερή για τον άνθρωπο.

4) Περιμένω και εγώ με περιέργεια τις αποκαλύψεις......

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
Hypersonic

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Δευ Ιουν 20 2011, 13:47

nickname έγραψε:

Καλά εσύ, μαγαζί με πυροσβεστήρες έχεις? Cool Cool

Οχι, εργοστασιο Laughing Laughing Laughing
msp

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 27/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Τρι Ιουν 21 2011, 02:47

giannis81 έγραψε:
Που το ξερετε και οι δυο σας υπερεγκεφαλοι οτι ο ανεγκεφαλος αυτος ανθρωπος απλα δεν τον... αγορασε?
Γιατί κάθε φορά που εξοπλίζονται οι "υπάλληλοι" δεν μένει πυροσβεστήρας ούτε για δείγμα στους διαδρόμους του ΕΜΠ.
http://log-css-clan.page.tl/Home.htm
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Τρι Ιουν 21 2011, 09:55

Καταπληκτικά! Περίφημα! Τέλεια! Πανέμορφα! Τγεμπιέν! Ουλαλά! Very Happy

Δεν είδα τίποτα συγκεκριμένο πολυαγαπημένα μου παιδάκια! Κι εγώ έναν τύπο με πυροσβεστήρα έβλεπα και το συζητούσα με δυο φίλους μου. Ο ένας επέμενε ότι έπεσε δακρυγόνο, ο άλλος έλεγε ότι είναι ασφαλίτης που, είτε έριξε δακρυγόνο, είτε έριξε με πυροσβεστήρα. Εντάξει, και οι δύο δεν είναι απ' τους ανθρώπους που θα κατέβουν σε πορείες οπότε ο καθένας έλεγε το μακρύ και το κοντό του γενικά για το τι έγινε την προηγούμενη Τετάρτη.

Κι έτσι απλά, που λέτε, λέω θα το ανεβάσω στο forum να δούμε τι λέει κι ο κόσμος.

Εγώ είμαι της άποψης ότι είναι κάποιο απ' τα θερμοκέφαλα παιδάκια των Εξαρχείων. Είναι συνήθης τακτική ο πυροσβεστήρας και έχει αποτρέψει από πολλές συλλήψεις και από πολλές επιθέσεις των αδειοκέφαλων...

Υ.Γ. Πόσο σας αγαπάω τσιμπιρδουλόνια μου! Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!
Υ.Γ.2. Τα πρωινά περνάω μέσα απ' το άλσος του Γουδιού, ξέρετε, εκεί που έχουν στρουμφοφωλιά οι φίλοι μας τα στρουμφ. Είδα σήμερα παρατεταγμένες τουλάχιστον 500 μηχανές... Πάνε να δείρουν τον κόσμο πάλι... Άντε, καλά μας κουράγια!
DeepBlue
Member
Member

Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Τρι Ιουν 21 2011, 10:01

Βρέ γειτωνάκι, μας πέθανες...
Περιμέναμε και εμείς να δουμε την σουπερ συγκλωνιστική αποκάλυψη...... χαχαχαχαχαχα

mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu

https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Τρι Ιουν 21 2011, 11:26

Σκεφτόμουν να σας γράψω κάνα κουλό να σας στείλω όλους αδιάβαστους μετά απ' όλα αυτά που γράψατε αλλά κρατήθηκα!!! Χεχεχεχεχε! Πραγματικά, δεν το περίμενα να διαφοροποιούνται τόσο πολύ οι απόψεις για ένα τόσο συγκεκριμένο video. Anyway, ποιος έχει δίκιο και ποιος έχει άδικο, τελικά δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να αποκτήσουμε όλοι κοινό σκοπό και να δούμε λίγο το δάσος που λέει κι ο Αντρέας και όχι το δέντρο. Πρέπει να σταματήσουμε να τσακωνόμαστε αναμεταξύ μας και να χαράξουμε (σαν απλός λαός μια όσο το δυνατόν πιο κοινή γραμμή). Για να προλάβω τους φανατισμένους και κολλημένους, μόνο να υπενθυμίσω ότι όσα ξέρουμε μας τα έχει μάθει το ΚΡΑΤΟΣ και στα περισσότερα γαλουχηθήκαμε μέσα απ' την τηλεόραση... Να τονίσω μερικά απ' τα βασικά εργαλεία ελέγχου της αφελούς και πλήρως προπαγανδισμένης κοινωνίας μας.

ΘΡΗΣΚΕΙΑ - ΕΘΝΟΣ - ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ - ΥΠΕΡΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΣΜΟΣ - ΦΑΣΙΣΜΟΣ - ΑΝΑΡΧΙΣΜΟΣ - ΤΑ -ΣΜΟΣ ΓΕΝΙΚΑ - ΕΙΔΙΚΑ Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ (οπουδήποτε) - ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ... - ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Μέσα σε όλα τα ανώμαλα που μας έχουν περάσει στο μυαλό και μας έχουν φανατίσει κιόλας μ' αυτά υπάρχει και κάτι το οποίο έχουμε ξεχάσει. Λέγεται φύση και μας έχουν αποκόψει πλήρως απ' αυτή. Είμαστε μέρος της φύσης και όσο πάμε απομακρυνόμαστε απ' αυτή, σε σημείο τέτοιο που όταν πραγματικά βρισκόμαστε στο φυσικό μας περιβάλλον δε νιώθουμε άνετα!

giannis81
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε στο 04:05;;;;   Τρι Ιουν 21 2011, 12:16

Δεν υπαρχει Αναρχισμος, μην πιστευεις τους αμερικανους (anarchism)! Οπως δεν υπαρχει και αναρχιστης.

I love you

Τι βλέπετε στο 04:05;;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: