Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 19:50

Εξελίξεις στο θέμα:

Ο διοικητής σήμερα δεν μπορούσε να διαθέσει αστυνομικό και έτσι ο κολλητός πήγε με ένα φίλο μας και μαζί πήρανε ενά γνωστό τους αστυνομικό που ήταν εκτός υπηρεσίας και έφερε και συνάδελφο. Το τυπάκι εμφανίστηκε με μια μηχανή μπουρδέλο και τις εξατμίσεις κολλημένες πάνω με οξυγονοκόληση. Τις κοιτάξανε ως αγοραστές και είδαν ότι πρόκειται για τις κλεμμένες και άρχισαν να τον ρωτάνε πως ενώ στη φώτο της αγγελίας είναι βγαλμένες τώρα τις φορούσε και γιατί τις κόλλησε εφόσον τις είχε 2 μέρες μόνο; Και καλά ένας τυπάς που του χρωστούσε λεφτά του τις έδωσε αντί χρημάτων και ιστορίες για πράσινα άλογα. Επεμβαίνουν οι αστυνομικοί με συνθηματικό για έλεγχο, τον σταματάνε και καλούν περιπολικό για την αυτόφωρη διαδικασία που έληγε σήμερα το βράδυ. Το μηχανάκι κρατήθηκε σαν αποδεικτικό στοιχείο και ο τύπος στο κρατητήριο. Μιλάμε για άτομο με φάκελο που έχει ήδη αδελφό στη φυλακή.
Μέσα σε 15 μέρες θα γίνει η δίκη, ώστε ο φίλος μου να πάρει χαρτί πως οι εξατμίσεις είναι δικές του και να τις πάρει πίσω!
Αν υπάρξουν αντίποινα στο κολλητό θα μοιράσω σε όλα τα μοτοσυκλετιστικά φόρα κινητά και διευθύνσεις. Μπορεί η επόμενη εκδρομή του φόρουμ να εμπεριέχει σύντομη εξόρμηση με βασικό εξοπλισμό βαριοπούλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JOHN-ROCK

JOHN-ROCK

Ηλικία : 40
Τόπος : N.FILADELFIA-ALEXANDROUPOLI
Registration date : 29/04/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 19:57

Ο τυπος θελει πολυ ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 501340 ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 501340 ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 501340 .......................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 20:03

Άν και ρέμαλος που δεν έχει τίποτα να χάσει,θα είναι εντελώς ηλίθιος να κάνει ''αντίποινα'' στο φιλαράκι σου Μιχάλη Evil or Very Mad Τί να πώ?Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Translatoras
Member
Member
Translatoras

Ηλικία : 51
Τόπος : τα Βράχια της Πειραϊκής
Registration date : 21/11/2009

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 20:10

Καλά τα νέα έως τώρα.

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν θα χρειαστεί καμία άλλη "επέμβαση" και θεωρώ ότι ο φίλος σου δεν θα έχει τίποτα επισκέψεις, διότι και τα ίδια τα κλεφτρόνια έχουν καταλάβει ότι ο φίλος σου έχει "πλάτες".

Πριν από κάτι χρόνια έπιασα επ' αυτοφόρω ανήλικη αλλοδαπή που μου έκλεψε το τσαντάκι μέσα από μαγαζί.

Για το φόβο των Ιουδαίων, στο ΑΤ είπα ότι δεν επιθυμούσα την περαιτέρω δίωξή της και να μην κοινοποιηθούν τα στοιχεία μου .

Μετά από 1 χρόνο με ειδοποίησαν να παραστώ ως μάρτυρας κατηγορίας στη δίκη της διότι η δίωξη έγινε αυταπάγγελτα.

Σκεφτόμουν να μην πάω (και πάλι φοβούμενος "αντίποινα") αλλά φίλος δικηγόρος μου είπε ότι αν δεν πάω θα έχω άλλα τραβήγματα με το δικαστήριο.

Τελικά πήγα και να σου πω την αλήθεια όση ώρα περίμενα ήμουν "χεσμένος", με την πλάτη στον τοίχο.

Δεν εμφανίστηκε κανένας, δεν έγινε τίποτα και δεν έπαθα τίποτα.

Άντε με το καλό να τις πάρει πίσω και το πιθανότερο είναι να μην τον ενοχλήσουν ξανά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 21:00

msp έγραψε:
Εξελίξεις στο θέμα:

Ο διοικητής σήμερα δεν μπορούσε να διαθέσει αστυνομικό και έτσι ο κολλητός πήγε με ένα φίλο μας και μαζί πήρανε ενά γνωστό τους αστυνομικό που ήταν εκτός υπηρεσίας και έφερε και συνάδελφο. Το τυπάκι εμφανίστηκε με μια μηχανή μπουρδέλο και τις εξατμίσεις κολλημένες πάνω με οξυγονοκόληση. Τις κοιτάξανε ως αγοραστές και είδαν ότι πρόκειται για τις κλεμμένες και άρχισαν να τον ρωτάνε πως ενώ στη φώτο της αγγελίας είναι βγαλμένες τώρα τις φορούσε και γιατί τις κόλλησε εφόσον τις είχε 2 μέρες μόνο; Και καλά ένας τυπάς που του χρωστούσε λεφτά του τις έδωσε αντί χρημάτων και ιστορίες για πράσινα άλογα. Επεμβαίνουν οι αστυνομικοί με συνθηματικό για έλεγχο, τον σταματάνε και καλούν περιπολικό για την αυτόφωρη διαδικασία που έληγε σήμερα το βράδυ. Το μηχανάκι κρατήθηκε σαν αποδεικτικό στοιχείο και ο τύπος στο κρατητήριο. Μιλάμε για άτομο με φάκελο που έχει ήδη αδελφό στη φυλακή.
Μέσα σε 15 μέρες θα γίνει η δίκη, ώστε ο φίλος μου να πάρει χαρτί πως οι εξατμίσεις είναι δικές του και να τις πάρει πίσω!
Αν υπάρξουν αντίποινα στο κολλητό θα μοιράσω σε όλα τα μοτοσυκλετιστικά φόρα κινητά και διευθύνσεις. Μπορεί η επόμενη εκδρομή του φόρουμ να εμπεριέχει σύντομη εξόρμηση με βασικό εξοπλισμό βαριοπούλα!

Αντε μπραβο!!! Να τον γ@μησουν το τσογλανι!!!! Με ποιον τροπο βεβαιωσατε οτι ειναι οι δικιες του εξατμισεις ωστε να τον πιάσουν? Ειχατε καποιο χαρτι ή ειναι ο λόγος σας εναντιον του δικου του?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
z0rbas
Member
Member
z0rbas

Ηλικία : 43
Τόπος : Βόλος-Λάρισα- ΒΑΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
Registration date : 01/06/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 21:09

Ευτυχώς απο οτι φαινεται θα είναι απο τις φορές που εκπληρώνεται αυτο το αισθημα ικανοποιησης απο την απονομη δικαιοσυνης αν ολα πάνε καλα.Αυτη πιστεύω ήταν και η καλύτερη λύση.Το θέμα είναι αν γινεται να δούνε τι άλλο ειχε πουλήσει ο τύπος μήπως και μπορέσει και βγαλει άκρη και κανενα άλλο παιδι μιας και σιγουρα αυτή δεν ήταν η πρώτη αγγελία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 21:16

nikos147 έγραψε:
Αντε μπραβο!!! Να τον γ@μησουν το τσογλανι!!!! Με ποιον τροπο βεβαιωσατε οτι ειναι οι δικιες του εξατμισεις ωστε να τον πιάσουν? Ειχατε καποιο χαρτι ή ειναι ο λόγος σας εναντιον του δικου του?
Αναγνώριση από το χτύπημα στην εξατμιση για το οποίο υπήρχε και αναφορά τροχαίας! Μιλάμε για άτομο με φάκελο και που βάση ελληνικής δικαιοσύνης σε λίγο θα είναι έξω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 21:26

Μια χαρά... ευτυχώς που βρέθηκαν γρήγορα και σχετικά αναίμακτα!

Δημήτρη εγώ θα σου πρότεινα να κάνετε και την καταγγελία στο Σώμα που σου είπα στο pm. Δεν δρουν αυτεπάγγελτα. Είμαι σίγουρος ότι θα βγάλουν λαυράκι σε περίπτωση που το είχε σύστημα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 22:12

παίδες επειδή ειπώθηκαν διάφορα, και το σχόλιό μου πιο πάνω ήταν πιο πολύ χιουμοριστικό και ανάλογο της επιθυμίας μου, ωστόσο είναι κάτι που αντενδείκνυται στην συγκεκριμένη περίπτωση να κάνει κανείς...

κι επειδή οι πρόγονοί μας έλεγαν "μη προτρεχέτω η γλώττα της διανοίας", θα πώ ότι στα σχόλιά του κανείς δεν ανέφερε ότι αυτοί οι τύποι που "δανείστηκαν" τις εξατμίσεις, θα ξέρουν σίγουρα από ποιο μέρος τις απαλλοτρίωσαν...
και όταν θα σηκωνόντουσαν από κάτω ματωμένοι, θα ήξεραν που να πάνε... να ζητήσουν τα ρέστα...
οπότε μάλλον καλώς έληξε το θέμα αν και εγώ Μιχάλη για να κοιμάμαι πιο ήσυχος το βράδυ θα μάθαινα που μένουν αυτοί και η οικογένειά τους και θα μοιραζόμουν την πληροφορία μαζί τους...

έτσι βρε αδερφέ, να μοιραζόμαστε τα ίδια δεδομένα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarface
Member
Member
scarface

Ηλικία : 40
Τόπος : Έδεσσα-Αλεξάνδρεια
Registration date : 15/10/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2011, 22:23

Πιστεύω πώς αν του έκοβες τα χέρια από την ρίζα θα ήταν καλύτερα!!! PITA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 09:19

[quote="msp"]Εξελίξεις στο θέμα:

Ο διοικητής σήμερα δεν μπορούσε να διαθέσει αστυνομικό


Εεεεμμμ....!!! Όταν τα λέω εγώ.... Κυρ. Αντρέα..... Σου λ'εω είμαι παθών. Δεν χαλάνε τον χρόνο τους για μας.. Ούτε τους ενδιαφέρει το μηχανάκι μου ή το δικό σου ή οι εξατμίσεις κτλ..κτλ.. Αν είναι όμως κανενός συναδέλφου τους, να δείς πως τρέχουν!!!! Τέλος πάντων όλα καλά κ να φυλάγεστε παιδιά, είμαστε παντελώς απροστάτευτοι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 09:29

[quote="toumpanos"]
msp έγραψε:
Εξελίξεις στο θέμα:

Ο διοικητής σήμερα δεν μπορούσε να διαθέσει αστυνομικό[/color]

Εεεεμμμ....!!! Όταν τα λέω εγώ.... Κυρ. Αντρέα..... Σου λ'εω είμαι παθών. Δεν χαλάνε τον χρόνο τους για μας.. Ούτε τους ενδιαφέρει το μηχανάκι μου ή το δικό σου ή οι εξατμίσεις κτλ..κτλ.. Αν είναι όμως κανενός συναδέλφου τους, να δείς πως τρέχουν!!!! Τέλος πάντων όλα καλά κ να φυλάγεστε παιδιά, είμαστε παντελώς απροστάτευτοι!!!!

Απο το "δεν εχει να διαθεσει αστυνομικο" φτασαμε οτι δεν τους ενδιαφερει.... και ειμαστε απροστατευτοι.
Δεν ειναι ευθυνη του τοπικου αστυνομικου τμήματος να τρέχει οπου τους πούμε. Το τοπικο αστυνομικο τμήμα και η ασφάλεια δεν παίρνει εντολές απο τους πολίτες. Ο πολίτης που έχει πρόβλημα παίρνει τηλέφωνο στο 100. Το 100 θα κρίνει ποιον θα στείλει, και πολύ πιθανόν να στείλει αστυνομικό, απο το τοπικό τμήμα ασφαλείας.
Και πώς ειμαστε απροστατευτοι? αφου τελικα μια χαρα μέσα πήγε ο τύπος.
3 φορες ανοιξαν το UNO του αδερφου μου, και τις 3 τους επιασαν.
1 φορα μου εφαγαν το τσαντακι, τους επιασαν.
1 φορα ανοιξα το αμαξι του πατερα μου, τους επιασαν.
Οποτε ... δεν θα πω οτι ειμαστε απροστατευτοι!
Τι εκανα σε ολες τις περιπτωσεις? τα προβλεπόμενα! Πήρα τηλέφωνο το 100.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 09:50

andreasp έγραψε:

3 φορες ανοιξαν το UNO του αδερφου μου, και τις 3 τους επιασαν.
1 φορα μου εφαγαν το τσαντακι, τους επιασαν.
1 φορα ανοιξα το αμαξι του πατερα μου, τους επιασαν.
Οποτε ... δεν θα πω οτι ειμαστε απροστατευτοι!
Τι εκανα σε ολες τις περιπτωσεις? τα προβλεπόμενα! Πήρα τηλέφωνο το 100.

ρε φίλε είσαι πολύ τυχερός, ή το Α.Τ. της περιοχής σου έχει πολύ καλό προσωπικό!

εμένα στου κολλητού μου το αμάξι του το άνοιξαν 2 νύχτες διαδοχικά η μία μετά την άλλη και αφαίρεσαν πρώτα ηχεία και στεροφωνικό, και μετά το sub και τον ενισχυτή...
και δεν τους πιάσανε ποτέ, αλλά και δεν ξανακουσε νέα από τα κλεμμένα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 10:43

[quote="andreasp"]
toumpanos έγραψε:
msp έγραψε:
Εξελίξεις στο θέμα:

Ο διοικητής σήμερα δεν μπορούσε να διαθέσει αστυνομικό[/color]

Εεεεμμμ....!!! Όταν τα λέω εγώ.... Κυρ. Αντρέα..... Σου λ'εω είμαι παθών. Δεν χαλάνε τον χρόνο τους για μας.. Ούτε τους ενδιαφέρει το μηχανάκι μου ή το δικό σου ή οι εξατμίσεις κτλ..κτλ.. Αν είναι όμως κανενός συναδέλφου τους, να δείς πως τρέχουν!!!! Τέλος πάντων όλα καλά κ να φυλάγεστε παιδιά, είμαστε παντελώς απροστάτευτοι!!!!

Απο το "δεν εχει να διαθεσει αστυνομικο" φτασαμε οτι δεν τους ενδιαφερει.... και ειμαστε απροστατευτοι.
Δεν ειναι ευθυνη του τοπικου αστυνομικου τμήματος να τρέχει οπου τους πούμε. Το τοπικο αστυνομικο τμήμα και η ασφάλεια δεν παίρνει εντολές απο τους πολίτες. Ο πολίτης που έχει πρόβλημα παίρνει τηλέφωνο στο 100. Το 100 θα κρίνει ποιον θα στείλει, και πολύ πιθανόν να στείλει αστυνομικό, απο το τοπικό τμήμα ασφαλείας.
Και πώς ειμαστε απροστατευτοι? αφου τελικα μια χαρα μέσα πήγε ο τύπος.
3 φορες ανοιξαν το UNO του αδερφου μου, και τις 3 τους επιασαν.
1 φορα μου εφαγαν το τσαντακι, τους επιασαν.
1 φορα ανοιξα το αμαξι του πατερα μου, τους επιασαν.
Οποτε ... δεν θα πω οτι ειμαστε απροστατευτοι!
Τι εκανα σε ολες τις περιπτωσεις? τα προβλεπόμενα! Πήρα τηλέφωνο το 100.

Aντρέα ότι δεν τους ενδιαφέρει φίλε μου το γνωρίζω όπως προείπα από πρώτο χέρι.
2 κλοπές μοτό ( παπάρια βρήκαν )
1 εξάτμιση μοτό ( ξαναπαπάρια βρήκαν )
Σκίσαν την κουκούλα του τουτού για να το κλέψουν ( παπάρια βρήκαν )
Σπάσανε την μπαγκαζι'ερα στο παπί κ μου κλέψαν πράγματα από μέσα ( παπάρια βρήκαν )
Την έπεσε τσαντάκιας στην μάνα μου ( παπάρια βρήκαν ).
Κλέψαν φίλου Ηοnda s2000 ( παπάρια βρήκαν )...

Όλα αυτά στον δρόμο κάτω από το σπίτι μου. ( και μένω θεωρητικά σε καλή γειτονιά της Ν. Σμύρνης )

Πας και δίνεις καταθέσεις στο Α.Τ. της περιοχής και τους λές κάντε κάτι δεν αντέχω να με κλέβουν ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!!!
Και σε κοιτάνε σαν εξωγήινο.....
Τόσες διαμαρτυρίες έχουμε κάνει στο Α.Τ. γιατί την Ν. Σμύρνη μας έχουν γαμήσει σε κλεψιές ( και όσοι μένουν εκεί μπορούν να με επιβεβαιώσουν ) και δεν ιδρώνει το αυτάκι τους.. Κάνουν βόλτες στην Ελ.Βενιζέλου πάνω κάτω κ πίνουν καφέ έξω από τις τράπεζες όπου κ φιλάνε. Στ'αρχίδια τους!!! Μόνο μία φορά τους έχω δει να περνάνε κάτω από το σπίτι μου κ αυτό μεσημέρι. Βράδυ κανείς.. όπου είναι το πρόβλημα.

Μια χαρά μέσα μπήκε ο τύπος..? Μια χαρά έξω θα βγεί οτύπος.. Πού ζείς ρε Αντρέα...????

Τέλος πάντων η γνώμη μου για την μπατσαρία είναι...... Ας μην χαρακτηρίσω..

Αντρίκο φιλικά πάντα.. bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 10:52

stam έγραψε:
andreasp έγραψε:

3 φορες ανοιξαν το UNO του αδερφου μου, και τις 3 τους επιασαν.
1 φορα μου εφαγαν το τσαντακι, τους επιασαν.
1 φορα ανοιξαν το αμαξι του πατερα μου, τους επιασαν.
Οποτε ... δεν θα πω οτι ειμαστε απροστατευτοι!
Τι εκανα σε ολες τις περιπτωσεις? τα προβλεπόμενα! Πήρα τηλέφωνο το 100.

ρε φίλε είσαι πολύ τυχερός, ή το Α.Τ. της περιοχής σου έχει πολύ καλό προσωπικό!

εμένα στου κολλητού μου το αμάξι του το άνοιξαν 2 νύχτες διαδοχικά η μία μετά την άλλη και αφαίρεσαν πρώτα ηχεία και στεροφωνικό, και μετά το sub και τον ενισχυτή...
και δεν τους πιάσανε ποτέ, αλλά και δεν ξανακουσε νέα από τα κλεμμένα...

Για το τσαντακι, ετρεξαν επιτοπου 3 οχήματα απο το ΑΤ της περιοχης μου και 2 απο το διπλανο, και παρόλα αυτά εξαφανιστήκαν μέσα στα εργοστάσια της Καλογρέζας και πιάστηκαν 3 μέρες μετά στο Ψυχικό αφου τους κοπάνησε με 150χιλιόμετρα το περιπολικό, έχοντας τα αποτυπώματα απο το την πόρτα του αυτοκινήτου μου.
Σε απόπειρα ανοίγματος του αυτοκινήτου μου με λοστό, πετάχτηκα έξω αφού χτύπησε ο συναγερμός, και τους είδα δίπλα στο αμάξι. Καβαλήσαν ένα παπί και έφυγαν. Τους πήρα στο κυνηγητό ξυπόλητος με το boxeraki και το αυτοκινητο, και στο άλλο χέρι είχα στο κινητο το 100 και τους έλεγα που ήμουν. Βγήκαν στην Λ.Ηρακλείου που μπήκαν στο αντίθετο ρεύμα , χωρίς εγώ να τα καταφέρω με το αμάξι, αλλά κατέβαινα απο το κανονικό ρεύμα κυκλοφορίας, 2 της άμεσης δράσης απο πίσω μου με τις σειρήνες, και 2 ανεβαίναν απο κάτω πάλι με τις σειρήνες. Τους εγκλωβίσαν και με συνοπτικές διαδικασίες τους πήγαν μέσα. Εν ολίγης... σε λιγότερο απο 2 λεπτά απο την ώρα που πήρα τηλέφωνο στο 100, βρέθηκαν 4 περιπολικά στο σημείο, για το αδίκημα της ΑΠΟΠΕΙΡΑΣ κλοπής.
Μην ισοπεδώνουμε τα πάντα! Και φυσικά τους ενδιαφέρει, και φυσικά ασχολούνται και φυσικά κινδυνεύουν. Απο το να τσακιστούν πουθενά με το μηχανάκι/αμάξι, μέχρι να φάνε καμιά πιστολιά. Υπάρχουν γουρούνια, υπάρχουν δημόσιοι υπάλληλοι, αλλά δεν είναι η πλειοψηφία έτσι.
Δεν πίνουν καφέ όλη την νύχτα στα αστυνομικά τμήματα. Στον δρόμο είναι, αλλά σίγουρα δεν μπορούν να ειναι παντού. Τώρα με την ΔΙΑΣ , η παρουσία τους είναι πολύ πιο εμφανή.
Αν δεν κάνεις μήνυση, τότε πολύ απλά και να τους πιάσουν δεν θα τους κάνουν τίποτα, γιατί απλά δεν θα κατηγορηθουν για τιποτα.
Αν 100 ιδιοκτητες ΙΧ που τους ανοιξαν το αυτοκινητο, φωναξουν την αστυνομια και τους πιασουν, τότε θα φάνε χαλάρά 6 μηνάκια για κάθε αμάξι!
Κάνε τον πολλαπλασιασμό να δείς πόσο είναι...
Αν δεν πάει κανείς, ή 1-2 τότε ειναι λογικό σε 6 μηνες να ειναι εξω και να ξανααρχίσουν τα ίδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 11:16

andreasp έγραψε:

Αν δεν κάνεις μήνυση, τότε πολύ απλά και να τους πιάσουν δεν θα τους κάνουν τίποτα, γιατί απλά δεν θα κατηγορηθουν για τιποτα.
Αν 100 ιδιοκτητες ΙΧ που τους ανοιξαν το αυτοκινητο, φωναξουν την αστυνομια και τους πιασουν, τότε θα φάνε χαλάρά 6 μηνάκια για κάθε αμάξι!
Κάνε τον πολλαπλασιασμό να δείς πόσο είναι...
Αν δεν πάει κανείς, ή 1-2 τότε ειναι λογικό σε 6 μηνες να ειναι εξω και να ξανααρχίσουν τα ίδια.

Παρόλο που συμφωνώ στο 99% των λεγόμενων σου Αντρέα, είναι έτσι φτιαγμένο το γραφειοκρατικό σύστημα της δικαιοσύνης στην χώρα μας που σε αποθαρρύνει να κάνεις κάτι περαιτέρω και να το κυνηγήσεις. Μου έχει τύχει και εμένα και είπα "σταδιάλα να πάει, που να μπλέκεις τώρα"... για να μην αναφερθώ στα έξοδα των δικαστηρίων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 11:19

terino έγραψε:
andreasp έγραψε:

Αν δεν κάνεις μήνυση, τότε πολύ απλά και να τους πιάσουν δεν θα τους κάνουν τίποτα, γιατί απλά δεν θα κατηγορηθουν για τιποτα.
Αν 100 ιδιοκτητες ΙΧ που τους ανοιξαν το αυτοκινητο, φωναξουν την αστυνομια και τους πιασουν, τότε θα φάνε χαλάρά 6 μηνάκια για κάθε αμάξι!
Κάνε τον πολλαπλασιασμό να δείς πόσο είναι...
Αν δεν πάει κανείς, ή 1-2 τότε ειναι λογικό σε 6 μηνες να ειναι εξω και να ξανααρχίσουν τα ίδια.

Παρόλο που συμφωνώ στο 99% των λεγόμενων σου Αντρέα, είναι έτσι φτιαγμένο το γραφειοκρατικό σύστημα της δικαιοσύνης στην χώρα μας που σε αποθαρρύνει να κάνεις κάτι περαιτέρω και να το κυνηγήσεις. Μου έχει τύχει και εμένα και είπα "σταδιάλα να πάει, που να μπλέκεις τώρα"... για να μην αναφερθώ στα έξοδα των δικαστηρίων.

Ποια έξοδα?
Εννοεις τον καφέ που θα πάρεις περιμένοντας στην Ευελπίδων?
Δεν υπάρχουν έξοδα για τέτοιες μηνύσεις.
Ουτε καμία απολύτος γραφειοκρατία.
Μια μύνηση κάνεις, 10 λεπτα στο τμήμα ασφαλείας της περιοχής σου, και κάποια στιγμή, αν τους πιάσουν θα χάσεις μια μέρα στο δικαστήριο που προσωπικά θεωρώ ότι είναι χρέος σου, ώς πολίτης αυτής της χώρας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 11:36

andreasp έγραψε:
terino έγραψε:
andreasp έγραψε:

Αν δεν κάνεις μήνυση, τότε πολύ απλά και να τους πιάσουν δεν θα τους κάνουν τίποτα, γιατί απλά δεν θα κατηγορηθουν για τιποτα.
Αν 100 ιδιοκτητες ΙΧ που τους ανοιξαν το αυτοκινητο, φωναξουν την αστυνομια και τους πιασουν, τότε θα φάνε χαλάρά 6 μηνάκια για κάθε αμάξι!
Κάνε τον πολλαπλασιασμό να δείς πόσο είναι...
Αν δεν πάει κανείς, ή 1-2 τότε ειναι λογικό σε 6 μηνες να ειναι εξω και να ξανααρχίσουν τα ίδια.

Παρόλο που συμφωνώ στο 99% των λεγόμενων σου Αντρέα, είναι έτσι φτιαγμένο το γραφειοκρατικό σύστημα της δικαιοσύνης στην χώρα μας που σε αποθαρρύνει να κάνεις κάτι περαιτέρω και να το κυνηγήσεις. Μου έχει τύχει και εμένα και είπα "σταδιάλα να πάει, που να μπλέκεις τώρα"... για να μην αναφερθώ στα έξοδα των δικαστηρίων.

Ποια έξοδα?
Εννοεις τον καφέ που θα πάρεις περιμένοντας στην Ευελπίδων?
Δεν υπάρχουν έξοδα για τέτοιες μηνύσεις.
Ουτε καμία απολύτος γραφειοκρατία.
Μια μύνηση κάνεις, 10 λεπτα στο τμήμα ασφαλείας της περιοχής σου, και κάποια στιγμή, αν τους πιάσουν θα χάσεις μια μέρα στο δικαστήριο που προσωπικά θεωρώ ότι είναι χρέος σου, ώς πολίτης αυτής της χώρας.

Noμίζω ότι καταβάλεις ένα ποσό κάπου στα 100€ για να καταθέσεις μήνυση κ αυτό το κάνανε επίτηδες για τον λόγο ότι ο καθείς με το παραμικρό έκανε μήνυση..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ   ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 11:49

toumpanos έγραψε:
andreasp έγραψε:
terino έγραψε:
andreasp έγραψε:

Αν δεν κάνεις μήνυση, τότε πολύ απλά και να τους πιάσουν δεν θα τους κάνουν τίποτα, γιατί απλά δεν θα κατηγορηθουν για τιποτα.
Αν 100 ιδιοκτητες ΙΧ που τους ανοιξαν το αυτοκινητο, φωναξουν την αστυνομια και τους πιασουν, τότε θα φάνε χαλάρά 6 μηνάκια για κάθε αμάξι!
Κάνε τον πολλαπλασιασμό να δείς πόσο είναι...
Αν δεν πάει κανείς, ή 1-2 τότε ειναι λογικό σε 6 μηνες να ειναι εξω και να ξανααρχίσουν τα ίδια.

Παρόλο που συμφωνώ στο 99% των λεγόμενων σου Αντρέα, είναι έτσι φτιαγμένο το γραφειοκρατικό σύστημα της δικαιοσύνης στην χώρα μας που σε αποθαρρύνει να κάνεις κάτι περαιτέρω και να το κυνηγήσεις. Μου έχει τύχει και εμένα και είπα "σταδιάλα να πάει, που να μπλέκεις τώρα"... για να μην αναφερθώ στα έξοδα των δικαστηρίων.

Ποια έξοδα?
Εννοεις τον καφέ που θα πάρεις περιμένοντας στην Ευελπίδων?
Δεν υπάρχουν έξοδα για τέτοιες μηνύσεις.
Ουτε καμία απολύτος γραφειοκρατία.
Μια μύνηση κάνεις, 10 λεπτα στο τμήμα ασφαλείας της περιοχής σου, και κάποια στιγμή, αν τους πιάσουν θα χάσεις μια μέρα στο δικαστήριο που προσωπικά θεωρώ ότι είναι χρέος σου, ώς πολίτης αυτής της χώρας.

Noμίζω ότι καταβάλεις ένα ποσό κάπου στα 100? για να καταθέσεις μήνυση κ αυτό το κάνανε επίτηδες για τον λόγο ότι ο καθείς με το παραμικρό έκανε μήνυση..

Δεν καταβάλεις κανένα ποσό για τέτοιες μηνύσεις.
Παράβολο υπάρχει για να καταθέσεις μήνυση γιατί ο απο πάνω σέρνει τις καρέκλες και σε ενοχλεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΛΟΠΗ ΕΞΑΤΜΗΣΕΩΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: