Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βίδες Vstrom

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2015, 19:59

lmb650 έγραψε:
rafel7 έγραψε:
...ΛΑΜΠΡΟ ΔΕΣ  Laughing  Laughing  Laughing

rafel7 έγραψε:
εχει ηδη ξεκινησει project οπτικής μετατροπης του παρακατω μηχανακίου


ταινια τροχων ρε φιλε ειχα παρει μια μ...κια απο ιμπερουρα και μου ξεκολλησε με αποτελεσμα να ξενερωσω και να μη ξαναβαλω. anyway η συνομιλια μας μου εδωσε μια ακομα ιδεα!!!!

απο το ebay κανει 2 ευρω ενω απο εδω 15, δεν λεω οτι τα αξιζει αλλα θα είναι καλυτερη ποιοτικα..

αυτη που χα παρει εκανε 12 εκ ισπανιας μερια και σε 3 μηνες αφησε χρονους σε διαφορα σημεια της ροδας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2015, 20:04

rafel7 έγραψε:
lmb650 έγραψε:
rafel7 έγραψε:
...ΛΑΜΠΡΟ ΔΕΣ  Laughing  Laughing  Laughing

rafel7 έγραψε:
εχει ηδη ξεκινησει project οπτικής μετατροπης του παρακατω μηχανακίου


ταινια τροχων ρε φιλε ειχα παρει μια μ...κια απο ιμπερουρα και μου ξεκολλησε με αποτελεσμα να ξενερωσω και να μη ξαναβαλω. anyway η συνομιλια μας μου εδωσε μια ακομα ιδεα!!!!

απο το ebay κανει 2 ευρω ενω απο εδω 15, δεν λεω οτι τα αξιζει αλλα θα είναι καλυτερη ποιοτικα..

αυτη που χα παρει εκανε 12 εκ ισπανιας μερια και σε 3 μηνες αφησε χρονους σε διαφορα σημεια της ροδας

πάσο... dead
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2015, 20:09

Γιάννη καλησπέρα.Κοιτά απο το συγκεκριμένο μαγαζί έχω πάρει για το ντεπόζιτο και απο οτι είδα η ποιότητα τους είναι αρκετά έως πολύ καλη.Τώρα για το καπάκι που λες δε νομιζω οτι θα εχεις κανένα θέμα μιας και οι μαμά που έχει η μότο μας δεν είναι και καμμία τρελη ποιοτητα ασε που στο εμποριο δε θα βρεις με τίποτα αυτό που ψαχνεις και ειδικα στο χρωμα που θέλεις.Αγόρασε τις και πιστεύω πως θα σε καλύψουν.Αποστέλλει γρήγορα το συγκεκριμένο μαγαζί.Τουλαχιστον σε εμένα μέσα σε 10ημερο είχαν ερθει.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
*Kezar*



Registration date : 25/05/2014

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2015, 21:55

Η μονη λυση απο οτι βλεπω ειναι pro bolt.!!!
ετοιμαζω 1 νεα αλλαγη στο χρωμα και βλεπω εαν ταιριαζουν αυτες του Probolt.
καταραμενο ασημι ειναι δυσκολο το χρωμα π θα παει θα την βρω την ακρη.ειναι χρυσο με 1 τονο πορτοκαλι π στο φως ειναι χρυσο αλλα οσο δεν πεφτει φως πανω ψιλοπορτοκαλιζουν!!! περλα.
μια φωτο το πως ειναι τωρα. το εχω σιγα σιγα π θα παει.!!! μην βλεπετε σπασμενο φλασακι μαρσπιεδες να λειπουν και γρατζουνισμενο καγκελο ειναι απο την προηγουμενη εβδομαδα π επεσα σε λαδια.!!!εαν ξερει κανεις τι βιδες εχουμε  στις βασεις τον μαρσπεδιων τον πισω ας μου πει.!!!
Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 62674_10205015415158730_6180256885089945491_n
Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 10968588_10205015419678843_4957612203153294537_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2015, 22:18

Η pro bolt ειναι κορυφη στο ειδος της!
Απλα οσοι παρετε βιδες μοτερ αν παρετε αλουμινιου τοτε βιδωστε με μεγαλη προσοχη και ευλαβικα μην ξεχνατε οτι ειναι αλουμινιο!!
Αν τα εχετε και πατε σε αλλο μεταλλο τοτε μην φοβαστε τιποτα!!
Οσο για σενα φιλε με το ασημι εχω κατι ιδεες να σου δωσω μιας και εγω ειμαι κατοχος ασημι και απλα περιμενω να βρω χρονο!!
Εν θες στειλε πμ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 45
Registration date : 11/02/2011

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2015, 23:48

Εγώ είχα πάρει το 2012 από pro-bolt το σετάκι για μοτέρ σε κόκκινο, βίδες για ζελατίνα, φέρινγκ και καπάκια για τις βαλβίδες ρόδας... Πάρτε άφοβα, αρκεί λίγη προσοχή στο βίδωμα. Αν θυμάμαι καλά μου είχε σπάσει μια καινούρια βίδα φέρινγκ, αλλά την αντικατέστησα με μια από τις παλιές κόκκινες που είχα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 15 2015, 00:10

*Kezar* έγραψε:
Η μονη λυση απο οτι βλεπω ειναι pro bolt.!!!
ετοιμαζω 1 νεα αλλαγη στο χρωμα και βλεπω εαν ταιριαζουν αυτες του Probolt.
καταραμενο ασημι ειναι δυσκολο το χρωμα π θα παει θα την βρω την ακρη.ειναι χρυσο με 1 τονο πορτοκαλι π στο φως ειναι χρυσο αλλα οσο δεν πεφτει φως πανω ψιλοπορτοκαλιζουν!!! περλα.
μια φωτο το πως ειναι τωρα. το εχω σιγα σιγα π θα παει.!!! μην βλεπετε σπασμενο φλασακι μαρσπιεδες να λειπουν και γρατζουνισμενο καγκελο ειναι απο την προηγουμενη εβδομαδα π επεσα σε λαδια.!!!εαν ξερει κανεις τι βιδες εχουμε   στις βασεις τον μαρσπεδιων τον πισω ας μου πει.!!!

κ ομως φιλαρακι το χρωμα σου πιστευω ειναι πολυ ευκολο...μια καρινα puig σε ασημι ματ θελεις εσυ και θα δεις αλλο μηχανακι, ακουσε με. τα υπολοιπα περιφεριακα δεν ειναι καθολου δυσκολα

REDPOWER έγραψε:
Γιάννη καλησπέρα.Κοιτά απο το συγκεκριμένο μαγαζί έχω πάρει για το ντεπόζιτο και απο οτι είδα η ποιότητα τους είναι αρκετά έως πολύ καλη.Τώρα για το καπάκι που λες δε νομιζω οτι θα εχεις κανένα θέμα μιας και οι μαμά που έχει η μότο μας δεν είναι και καμμία τρελη ποιοτητα ασε που στο εμποριο δε θα βρεις με τίποτα αυτό που ψαχνεις και ειδικα στο χρωμα που θέλεις.Αγόρασε τις και πιστεύω πως θα σε καλύψουν.Αποστέλλει γρήγορα το συγκεκριμένο μαγαζί.Τουλαχιστον σε εμένα μέσα σε 10ημερο είχαν ερθει.


γιωργο ευχαριστω για την αμεση απαντηση αν μπορεις απαντησε μου και σε αυτη ξερεις αν πχ οι πορτοκαλι που θελω ειναι το OEM χρωμα??? εχω στειλει και σε αυτους ερωτηση αλλα και μια ωρα νωριτερα να ξερω δε με χαλαει. δε με ενοχλει το θεμα της γρηγορης παραδοσης γιατι ειδικα οι βιδες του μοτερ που χρειαζομαι σε πρωτη φαση γ αυτο που θελω να κανω, ειναι το τελευταιο που θα γινει και λογω του κοστους αλλα και λογω μελλοντικης ελλειψης χρονου  Crying or Very sad

V-Tom έγραψε:
Εγώ είχα πάρει το 2012 από pro-bolt το σετάκι για μοτέρ σε κόκκινο, βίδες για ζελατίνα, φέρινγκ και καπάκια για τις βαλβίδες ρόδας... Πάρτε άφοβα, αρκεί λίγη προσοχή στο βίδωμα. Αν θυμάμαι καλά μου είχε σπάσει μια καινούρια βίδα φέρινγκ, αλλά την αντικατέστησα με μια από τις παλιές κόκκινες που είχα..

την παραπανω ερωτηση μου στο γιωργο θα θελά να μου την απαντησεις κ εσυ φιλε μου αν μπορεις και ξερεις μιας και ειδα οτι αγορασες χρωματιστες. το 2ο θεμα που εχω πανω σε αυτο που επαθες ειναι οτι μαλλον δε στελνουν χωρια κομματια αν σου σπασει μια στην εγκατασταση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 45
Registration date : 11/02/2011

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 15 2015, 11:30

Του έστειλα μήνυμα του Εγγλέζου και μόλις απαντήσει θα ξέρουμε σίγουρα τι γίνεται και με αυτό το θέμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 15 2015, 14:35

Φιλε Γιαννη δυστυχως η αποψη μου ειναι πως ΟΕΜ ειναι μονο αυτη του εργοστασιακου τυπου και ολα τα υπολοιπα ειναι κοντα ή σχεδον κοντα στα ΟΕΜ.Απο την αρκετη εμπειρια που εχω ομως μετα απο πολλες αγορες απο ebay ,aliexpress,dhgate κτλ που εχω κανει ειναι πως μονο το probolt εχει προιοντα που ειναι κατα 95% πιο κοντα σε αυτο που θελουμε και αυτο το λεω διοτι και εγω χρησιμοποιω στη μοτο μου ενα εξισου δυσκολο χρωμα(χρυσο) και πραγματικα μονο στο συγκεκριμενο site βρηκα αυτο που θελω και 100% στο χρωματισμο που ηθελα μαλιστα.Θα μου πει καποιος ενταξει το χρυσο ειναι κοινο χρωμα αλλα θα απαντησω πως μεσω ebay πχ βρηκα μονο μανετες και πισω robins σε πραγματικα χρυσο χρωμα.Ολα τα αλλα που εδειχναν να ειναι χρυσα απο τις φωτο τους οταν μου ηρθαν ηταν τελικα ψηλο πορτοκαλι και ετσι απλα πηγανε αμεσα για μεταπωληση.Υποψιν οι βιδες για το τεποζιτο μας μονο στο συγκεκριμενο site(probolt) ειναι αυτες που θελουμε απο αποψη αριθμου τμχ και διαστασεων.Στο ebay πχ λεει βιδες για vstrom κτλ αλλα αν δεις τη περιγραφη σου λεει 1ον τμχ 5 ενω εμεις θελουμε 7τμχ και 2ον αν δεις τις φωτο ολες οι βιδες ειναι ιδιες διαστασεις πραγμα το οποιο δεν ισχυει σε εμας μιας και εχουμε κοντες και μεγαλυτερες βιδες.Οτι αλλο θελεις και μπορω να σε βοηθησω εδω ειμαι φιλε μου και εσυ αλλα και οποιος αλλος θελει κατι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
*Kezar*



Registration date : 25/05/2014

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 15 2015, 15:47

REDPOWER έγραψε:
Φιλε Γιαννη δυστυχως η αποψη μου ειναι πως ΟΕΜ ειναι μονο αυτη του εργοστασιακου τυπου και ολα τα υπολοιπα ειναι κοντα ή σχεδον κοντα στα ΟΕΜ.Απο την αρκετη εμπειρια που εχω ομως μετα απο πολλες αγορες απο ebay ,aliexpress,dhgate κτλ που εχω κανει ειναι πως μονο το probolt εχει προιοντα που ειναι κατα 95% πιο κοντα σε αυτο που θελουμε και αυτο το λεω διοτι και εγω χρησιμοποιω στη μοτο μου ενα εξισου δυσκολο χρωμα(χρυσο) και πραγματικα μονο στο συγκεκριμενο site βρηκα αυτο που θελω και 100% στο χρωματισμο που ηθελα μαλιστα.Θα μου πει καποιος ενταξει το χρυσο ειναι κοινο χρωμα αλλα θα απαντησω πως μεσω ebay πχ βρηκα μονο μανετες και πισω robins σε πραγματικα χρυσο χρωμα.Ολα τα αλλα που εδειχναν να ειναι χρυσα απο τις φωτο τους οταν μου ηρθαν ηταν τελικα ψηλο πορτοκαλι και ετσι απλα πηγανε αμεσα για μεταπωληση.Υποψιν οι βιδες για το τεποζιτο μας μονο στο συγκεκριμενο site(probolt) ειναι αυτες που θελουμε απο αποψη αριθμου τμχ και διαστασεων.Στο ebay πχ λεει βιδες για vstrom κτλ αλλα αν δεις τη περιγραφη σου λεει 1ον τμχ 5 ενω εμεις θελουμε 7τμχ και 2ον αν δεις τις φωτο ολες οι βιδες ειναι ιδιες διαστασεις πραγμα το οποιο δεν ισχυει σε εμας μιας και εχουμε κοντες και μεγαλυτερες βιδες.Οτι αλλο θελεις και μπορω να σε βοηθησω εδω ειμαι φιλε μου και εσυ αλλα και οποιος αλλος θελει κατι.
ρε αδερφε αυτες π πορτοκαλιζουν οι βιδες τις θελω εγω.να ειδες τα βρισκουμε εγω βρισκω καθαρο χρυσο ενω εσυ χρυσο προς πορτοκαλι Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 15 2015, 17:45

REDPOWER έγραψε:
Φιλε Γιαννη δυστυχως η αποψη μου ειναι πως ΟΕΜ ειναι μονο αυτη του εργοστασιακου τυπου και ολα τα υπολοιπα ειναι κοντα ή σχεδον κοντα στα ΟΕΜ.Απο την αρκετη εμπειρια που εχω ομως μετα απο πολλες αγορες απο ebay ,aliexpress,dhgate κτλ που εχω κανει ειναι πως μονο το probolt εχει προιοντα που ειναι κατα 95% πιο κοντα σε αυτο που θελουμε και αυτο το λεω διοτι και εγω χρησιμοποιω στη μοτο μου ενα εξισου δυσκολο χρωμα(χρυσο) και πραγματικα μονο στο συγκεκριμενο site βρηκα αυτο που θελω και 100% στο χρωματισμο που ηθελα μαλιστα.Θα μου πει καποιος ενταξει το χρυσο ειναι κοινο χρωμα αλλα θα απαντησω πως μεσω ebay πχ βρηκα μονο μανετες και πισω robins σε πραγματικα χρυσο χρωμα.Ολα τα αλλα που εδειχναν να ειναι χρυσα απο τις φωτο τους οταν μου ηρθαν ηταν τελικα ψηλο πορτοκαλι και ετσι απλα πηγανε αμεσα για μεταπωληση.Υποψιν οι βιδες για το τεποζιτο μας μονο στο συγκεκριμενο site(probolt) ειναι αυτες που θελουμε απο αποψη αριθμου τμχ και διαστασεων.Στο ebay πχ λεει βιδες για vstrom κτλ αλλα αν δεις τη περιγραφη σου λεει 1ον τμχ 5 ενω εμεις θελουμε 7τμχ και 2ον αν δεις τις φωτο ολες οι βιδες ειναι ιδιες διαστασεις πραγμα το οποιο δεν ισχυει σε εμας μιας και εχουμε κοντες και μεγαλυτερες βιδες.Οτι αλλο θελεις και μπορω να σε βοηθησω εδω ειμαι φιλε μου και εσυ αλλα και οποιος αλλος θελει κατι.

με καλυψες για το συγκεκριμενο site. ευχαριστω αναμενω και την επισημη απαντηση τους για να προχωρησω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 45
Registration date : 11/02/2011

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 16 2015, 22:47

Ήρθε απάντηση από τον Εγγλέζο...

Hi Tom,

Thankyou for your email enquiry

You can buy replacement parts no problem at all . Please let me know the sizes you are looking for and I will be happy to help you.
Kind regards,

Alex Doherty
Pro-Bolt Ltd
Tel: 0044 1684 851940
Fax: 0044 1684 850080
www.pro-bolt.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βίδες Vstrom   Βίδες Vstrom - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 16 2015, 23:06

V-Tom έγραψε:
Ήρθε απάντηση από τον Εγγλέζο...

Hi Tom,

Thankyou for your email enquiry

You can buy replacement parts no problem at all . Please let me know the sizes you are looking for and I will be happy to help you.
Kind regards,

Alex Doherty
Pro-Bolt Ltd
Tel: 0044 1684 851940
Fax: 0044 1684 850080
www.pro-bolt.com

OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βίδες Vstrom

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: