ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΗμερολόγιοΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

ADVENTURE αυτοκόλλητα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Πεμ Φεβ 24 2011, 10:21

Παίδες, βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω οτι ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ! Laughing

Πραγματικά έχει ενδιαφερθεί πολύ κόσμος για τα αυτοκόλλητα που φτιάχνω για τις ομορφούλες, στρουμπουλούλες, γλυκούλες v-stromούλες μας και έχω χάσει τη μπάλα απ' τα PM. Στην αρχή είπα οτι δεν είναι εύκολο να τα κάνω σε στυλ Power Buy διότι ο καθένας θέλει κάτι δικό του. Τελικά όμως δεν την πολυπαλεύω να σκάνε τα PM τόσους μήνες και να "αερολογούμε" στην ουσία. Γι' αυτό βάζω εδώ φωτογραφίες και αναλυτικά τι αυτοκόλλητα είναι και όσοι πιστοί, προσεύχεστε!

Τα αυτοκόλλητα αυτά έχουν τοποθετηθεί ήδη στη δική μου...

Είναι μοντέλο Κ9 και τα αυτοκόλλητα είναι κυπαρισσί με ανθρακί στα τόξα, ανακλαστικό logo v-strom το οποίο πατάει πάνω σε ανθρακί "πλάτη" (με ανθρακί περίγραμμα όπως φαίνεται παραπάνω) και ψηφιακή εκτύπωση σε κυπαρισσί χρώμα η λέξη "ADVENTURE" με UV πλαστικοποίηση. Το αυτό σύνολο περιλαμβάνει και τα πίσω DL650 σε λευκό ανακλαστικό αυτοκόλλητο με ανθρακί πλάτη (απλά αμέλησα να το φωτογραφίσω).

Τα αυτοκόλλητα που χρησιμοποιώ είναι κατάλληλα για τοποθέτηση σε οχήματα και, εννοείται, για εξωτερική χρήση (Δεν έχουν κανέναν απολύτως πρόβλημα στο πλύσιμο). Απ' την εταιρία που τα προμηθεύομαι δίνουν διάρκεια ζωής 5 χρόνια (αν δεν γρατζουνιστούν δεν παθαίνουν τίποτα για πολύ παραπάνω). Το εκτυπωμένο "ADVENTURE" έχει εγγύηση για 3 χρόνια οτι δεν θα φαίνεται με γυμνό μάτι αισθητή διαφορά στο χρώμα. Με την UV πλαστικοποίηση που του έχω προσθέσει υπολογίζω πως θα βγάλει άνετα τα 5 χρόνια.

Για να τοποθετηθούν αυτά τα αυτοκόλλητα, χρειάζεται να γνωρίζει κάποιος την "τέχνη"... Αφαιρούμε το παλιό αυτοκόλλητο με πιστόλι θερμού αέρα (δεν χρειάζεται επαγγελματικό να βγάζει 300 βαθμούς, κάνει και ένα απλό σεσουάρ), καθαρίζουμε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ την περιοχή που θα τοποθετήσουμε το νέο αυτοκόλλητο με οινόπνευμα (προσέχουμε για τυχόν υπολείματα κόλλας του προηγ. αυτοκόλλητου. Αν μείνουν και πατήσει το νέο αυτοκόλλητο πάνω, θα φαίνονται!) και τοποθετούμε το καινούργιο. (το πως το τοποθετούμε δεν μπορώ να το γράψω με λόγια). Πρέπει να κατέχεις την τέχνη αλλιώς είναι εύκολο να πάνε για πέταμα τα αυτοκόλλητα.

Το πακέτο αυτό περιλαμβάνει:

Αυτοκόλλητο (Χ2) για μπροστινό fering: Διχρωμία + Ανακλαστικό + Ψηφιακή εκτύπωση + UV Πλαστικοποίηση
Αυτοκόλλητο (Χ2) για πίσω fering: Διχρωμία (Πλάτη από απλό αυτοκόλλητο + Λευκό ανακλαστικό DL650)

Και το κόστος αυτών ως πακέτο είναι 50€. (Για όσους βρίσκονται στην Αθήνα, εννοείται πως αναλαμβάνω και την τοποθέτηση)

Υ.Γ. Υπάρχουν και τα σχέδια για Κ7...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast

Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Πεμ Φεβ 24 2011, 12:07

Καλημερα απο εναν πρηξα. Very Happy

Για να δικαιολογησω και εγω τον τιτλο μου, τα αυτοκολλητα τα ΣΠΑΝΕ!!!!!

Περα απο το κυπαρισι, μπορει να γινει σε αλλο χρωμα; Λευκο ας πουμε;
http://www.tax-advices.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Πεμ Φεβ 24 2011, 12:09

Ναι, τα χρώματα μπορεί να τα επιλέξει ο καθένας για το μωρό του (το γράφω και παραπάνω... customιές ρε)
kgalano

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Πεμ Φεβ 24 2011, 12:28

Ωραια, μενω Αγιο Δημητριο, απο ότι θυμαμαι ειμαστε σχεδον γειτονες, για τα λεφτα θελεις να βρεθουμε καπου να στα δωσω και με το που μπορεσεις να τα φτιαξεις;
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Πεμ Φεβ 24 2011, 13:52

Εννοείται πως θα σου φτιάξω πρώτα τα αυτοκόλλητα και θα μου τα δώσεις με την τοποθέτηση... Μένω Αργυρούπολη και η τοποθέτηση μπορεί να γίνει και στο σπίτι μου.
TomK8ww

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Πεμ Φεβ 24 2011, 15:26

dimnik83 έγραψε:
Ναι, τα χρώματα μπορεί να τα επιλέξει ο καθένας για το μωρό του (το γράφω και παραπάνω... customιές ρε)

την λέξη << κάγκουρας>>,μπορείς να μου την βγάλεις σε χρυσό ? bliax

....άμα είναι να ξέρω να μαζεύω λεφτά kolaraki
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Πεμ Φεβ 24 2011, 16:01

Βεβαίως... Να κολλήσω δίπλα και τη λέξη παππούς και απο κάτω σε στρογγυλό κυκλάκι να βάλω τον αριθμό 80????

Την τοποθέτηση θα την κάνεις μόνος σου ή να 'ρθω να "στο βάλω" εγώ; Razz Razz Razz Razz
TomK8ww

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Πεμ Φεβ 24 2011, 22:15

Δηλαδή πως θα λέει ? παππουκάγκουρας

η καγκουροπαππούς ?

........στείλε μου μακέτα bliax
kgalano

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Σαβ Φεβ 26 2011, 19:37

Καλησπερα και παλι. Μπορεις να μου φτιαξεις τα βελη που ειναι στη δευτερη φωτο που εχουμε το ιδιο χρωμα μηχανης;

Έβαλα φωτο για να μην καμω καποια λαθος περιγραφη χρωματος. Οσον αφορα τα πισω αυτοκολλητα αν ειναι να τα φτιαξεις στην ιδια αποχρωση - μοτιβο με τα παραπανω βελη της φωτο και να ειναι 2 ειδη, 1 σετ ανακλαστικα, 1 σετ μη.

Αρα: kgalano - 1 σετ για μπροστα ανακλαστικα βελη στα χρωματα της φωτο στον αρ. 2 παραπανω και για πισω 2 σετ (1 ανακλαστικο, 1 μη ανακληστικο) στα ιδια χρωματα με τα μπροστα βελη.

Ειναι σουπεεεεεεεεερ!!!!!!

yeye
GUFY
Member
Member

Τόπος : ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 08/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Σαβ Φεβ 26 2011, 22:54

ΓΙΑ ΜΑΥΡΟ Κ8 Η Κ9 ΠΑΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ??
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Δευ Φεβ 28 2011, 12:05

kg-alani τα βέλη δεν μπορούν να γίνουν ανακλαστικά διότι αν για οποιονδήποτε λόγο θελήσεις κάποτε να τα βγάλεις, το λιγότερο που σου λέω είναι οτι θα βγάλεις και το χρώμα απ' το φτερό μαζί. Ανακλαστικό Μπορεί να γίνει το logo v-strom το οποίο πατάει σε απλό αυτοκόλλητο (βλέπε τα δικά μου. Πατάνε σε ανθρακί πλάτη όπου έχει ανακλαστικό).

Τα βέλη που βλέπω (το 2ο που μου λες) είναι ασημί ανοιχτό το έξω βέλος με μαύρο το μέσα.

Οπότε πες μου αν τα θέλεις Ασημί - Μαύρο με ανακλαστικό το v-strom και ασπρόμαυρο το ADVENTURE...
kgalano

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Δευ Φεβ 28 2011, 12:19

dimnik83 έγραψε:

Τα βέλη που βλέπω (το 2ο που μου λες) είναι ασημί ανοιχτό το έξω βέλος με μαύρο το μέσα.

Οπότε πες μου αν τα θέλεις Ασημί - Μαύρο με ανακλαστικό το v-strom και ασπρόμαυρο το ADVENTURE...

Εχεις δικιο, λαθος διατυπωση μου, θελω ακριβως αυτα που περιγραφεις στο κουοτ μου.
Ασημι-μαυρο τα βελη και ανακλαστικο η λεξη "v strom" και ασπρομαυρη η λεξη adventure οπως στη φωτο.

Αψογος απλα Δημητρη!!! Smile
GiwrgosV

Τόπος : Αγ. Δημήτριος
Registration date : 19/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Decals   Τρι Ιουν 07 2011, 21:42

Για να ρίξω μια ιδέα ακόμη στο τραπέζι.

Η stencil γραμματοσειρά μου δίνει ένα πιο tour χαρακτήρα για τα strom μας.
Με ίδια αλλά λίγο πιο "ποντικοφαγωμένη" ή σπασμένη γραμματοσειρά πιο αλήτικο χαρακτήρα.

Μαύρο για τα ανοιχτόχρωμα strom, ασημένιο ή άσπρο για τις σκουρόχρωμες κυρίες μας. Wink

p.s. To "trom" στα large, x-large το βρίσκω περιττό προσωπικά.

socrates
vstromhellasforum Fanatic

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Τετ Ιουν 08 2011, 01:48

Γιώργο τα συγκεκριμένα είναι τα German Style Adventure stickers τα οποία είναι και reflective (πρέπει να τα δεις σε νυχτερινή λήψη για να δεις την διαφορά).

Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα να γίνουν reflective από εμάς εδώ.
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Τετ Ιουν 08 2011, 09:34

Βγαίνουν και αντανακλαστικά... Very Happy
painterakis

Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Τετ Ιουν 08 2011, 09:44

μια εποχή σκεφτόμουν ΑΝ τα παραγγείλω να τα κάνω έτσι:

μπρέ συ μήτσο83, με πόσο θα μας το έφτιαχνες το παραπάνω σχέδιο σε μήκος 35 cm; ανακλαστικό βεβαίως βεβαίως
για κάτσε και scratch
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Τετ Ιουν 08 2011, 10:04

Τι να κάτσω ωρέ Μανωλιό; Καθιστός είμαι! Laughing

Κοίτα, σε ανακλαστικό βγαίνουν, η διαφορά είναι ότι το ανακλαστικό αυτοκόλλητο έχει αρκετά μεγαλύτερη τιμή απ' το απλό αυτοκόλλητο και ότι σαν υλικό κάνει ζημιά στο κοπίδι του router (είναι πολύ χοντρό και συνήθως χρειάζεται 2 φορές πέρασμα για να κοπεί σωστά). Το άλλο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ θέμα με το ανακλαστικό είναι ότι όπου κολλήσει, ΔΕΝ ξεκολλάει. Η κόλλα του είναι πολύ ισχυρή και όπου πολυμεριστεί, τελείωσε το παραμύθι μετά... Κι εξηγούμαι:

Έχω κολλήσει, μετά από επιμονή πελάτη, ανακλαστικό αυτοκόλλητο στις πόρτες του αυτοκινήτου του και μου 'ρθε μετά από 1 - 2 μήνες να του ξεκολλήσω κάποια γράμματα διότι είχε αλλάξει αριθμό τηλεφώνου. Δεν το αναλάμβανα, τον είχα προειδοποιήσει ότι μετά δεν βγαίνουν. Με τα χίλια παρακάλια, πήρα το θερμοπίστολο, τα ζέστανα αρκετά για να μαλακώσει η κόλλα και του... έβγαλα το χρώμα απ' την πόρτα! Είχε γίνει ένα σώμα με το χρώμα η κόλλα και δεν ξεκόλλαγαν, μέχρι που είδαμε λαμαρίνα. Στο τέλος μου είπε βγάλ' τα και θα πάω να τις βάψω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! affraid

Οπότε στο κόστος αυτών των αυτοκόλλητων, πρέπει να υπολογιστεί και ένα ακόμα (σχεδόν ίδιο σε μέγεθος, ίσως 1 χιλιοστό μεγαλύτερο γύρω γύρω σαν περίγραμμα για να δείχνει και πιο όμορφο) αυτοκόλλητο - πλάτη που θα μας προφυλάσσει από τέτοιου είδους ατυχίες. (όπως π.χ. μια γρατζουνιά).

Θα μάθω τιμούλα απ' τον προμηθευτή μου και θα σου πω λοιπόν. Very Happy
painterakis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Τετ Ιουν 08 2011, 10:11

dimnik83 έγραψε:
... Το άλλο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ θέμα με το ανακλαστικό είναι ότι όπου κολλήσει, ΔΕΝ ξεκολλάει. Η κόλλα του είναι πολύ ισχυρή και όπου πολυμεριστεί, τελείωσε το παραμύθι μετά...
affraid affraid affraid
αγορίνα, άστο καλύτερα το ανακλαστικό
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Τετ Ιουν 08 2011, 10:19

Αχαχαχαχαχαχα! Έχω τη λύση βρε! Έτσι θα σας άφηνα; Και στη δική μου moto έχω βάλει ανακλαστικό αυτοκόλλητο. Η "πατέντα" είναι ουσιαστικά κάτι πολύ απλό. Απλά κολλάς το ανακλαστικό αυτοκόλλητο πάνω σε απλό κι έτσι στο όχημα σου θα πατήσει η απλή, φυσιολογική κόλλα.
(Υ.Γ. Λες να κάνω κάνα κονέ για ποσοστά με τον Σφακιανάκη, να σας γεμίσω τα μηχανάκια με ανακλαστικά αυτοκόλλητα και όποιου του γρατζουνιούνται να πηγαίνει για καινούργια fairing? Twisted Evil Twisted Evil )
Nommos
Member
Member

Τόπος : Νέα Σμύρνη
Registration date : 03/07/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Τετ Ιουν 08 2011, 15:01

Οποιος θελει ας τσεκαρει να δει τα δικα μου που τα εχω κανα χρονο πανω. Δεν ειναι ανακλαστικα ομως γιατι ειχα ακουσει το ιδιο πραγμα που λετε και τωρα, οτι βγαινουν δυσκολα..

http://www.vstromhellasforum.com/t8998-topic

Παντως, οταν τα ειχα πρωτοδει μου αρεσαν παρα πολυ και πηγα και τα εφτιαξα αμεσως μονος μου. Πλεον ομως δε ξερω, (τα συνηθισε το ματι μου?) δε μαρεσουν και θα τα αλλαξω παλι με τα ''μαμα''.
painterakis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Τετ Ιουν 08 2011, 15:14

Nommos έγραψε:
Παντως, οταν τα ειχα πρωτοδει μου αρεσαν παρα πολυ και πηγα και τα εφτιαξα αμεσως μονος μου. Πλεον ομως δε ξερω, (τα συνηθισε το ματι μου?) δε μαρεσουν και θα τα αλλαξω παλι με τα ''μαμα''.
συμφωνώ, κάθε μέρα να τρώς αυτό που σου αρέσει ... θα το βαρεθείς Rolling Eyes Razz Laughing
άσχετο ... αλλά κάτι ξέρουν αυτοί στη σαουδική αραβία
terino

Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Κυρ Σεπ 25 2011, 15:23

Ξεθάβω το τόπικ αυτό για να σας δείξω τα καινούρια αυτοκόλλητα που μου έφτιαξε το μέλος GiannisM78.

Το κόκκινο περίγραμμα το έφτιαξα με ανακλαστικό αυτοκόλλητο, το μαύρο είναι απλό ματ.

Ακούω γνώμες, ειδικά τις αρνητικές...

Το μόνο αρνητικό που εντοπίζω μέχρι στιγμής είναι η έντονη διαφορά που κάνει πλέον με το αυτοκόλλητο του forum το οποίο είναι ασημί και σκέφτομαι να το κάνω και αυτό κόκκινο (ε φανταστικέ Γιάννη?)!!

Μου φαίνεται ότι χτυπάει άσχημα......

Για πείτε τι νομίζετε...
http://www.schoolofdance.gr
mavras

Registration date : 16/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Κυρ Σεπ 25 2011, 15:42

καλο ειναι, διαφορετικο...χρωματικα ειναι μια χαρα!

να ξαναβαλεις το καπακι στο μπροστα γραναζι της αλυσιδας. :tongue:
Nommos
Member
Member

Τόπος : Νέα Σμύρνη
Registration date : 03/07/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Κυρ Σεπ 25 2011, 15:47

Αν και τα ειχα τα συγκεκριμενα, τα βαρεθηκα κ τα εβγαλα.

Αλλα δε ξερω, στη δικια σου ... αυτη η διχρωμια μαρεσει πολυ !!!!!

Οντως τα αυτοκολλητα του forum καντα κοκκινα.
terino

Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ADVENTURE αυτοκόλλητα   Κυρ Σεπ 25 2011, 15:54

mavras έγραψε:
καλο ειναι, διαφορετικο...χρωματικα ειναι μια χαρα!

να ξαναβαλεις το καπακι στο μπροστα γραναζι της αλυσιδας. :tongue:

Ήδη μπήκε... είχε βγει για να πλυθεί μέσα η μπίχλα που πιάνει από το γράσσο! Very Happy
http://www.schoolofdance.gr

ADVENTURE αυτοκόλλητα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: