Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 20:21

Νίκο ούτε το 1 ούτε το 2 παίζει,ο συντονισμός υπήρξε μόνο την μια και μοναδική φορά που μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 20:39

terino έγραψε:


Εσύ παλικάρι μου έχεις να προτείνεις κάτι???? Very Happy

τώρα μπήκα και το είδα........ νομίζω.......ότι χρειάζεσαι 1mm ροδέλα (μην σε ξεγελάει το μέτρημα,γιατί πολλές φορές την ώρα που σφίγγεις,αλλάζει θέση η δαγκάνα.............. όπως και νάχει θα σου δείξει )

υγ.........δεν σε πρόλαβα,(πριν πας e-bay)υπάρχουν kai εδώ ροδέλες ο,5 mm Idea
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 20:43

σαλιγκάρι έγραψε:


ρε μια χαρα ειναι και οι tokico λεμε.........αρκει να δουλευουν σωστα.
απο τις μαμα μερα με νυχτα.

success success goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 20:45

TomK8ww έγραψε:
υγ.........δεν σε πρόλαβα,(πριν πας e-bay)υπάρχουν kai εδώ ροδέλες ο,5 mm Idea

Εγώ θείο ψώνισα 0.5 mm ροδέλες ή μόνο 1 mm? Ε? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 20:48

gmavrid έγραψε:
TomK8ww έγραψε:
υγ.........δεν σε πρόλαβα,(πριν πας e-bay)υπάρχουν kai εδώ ροδέλες ο,5 mm Idea

Εγώ θείο ψώνισα 0.5 mm ροδέλες ή μόνο 1 mm? Ε? Very Happy

......1

gia 0,5 θέλεις πολύ χρήμα Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 20:51

Λεφτά έχουμε λέμε! Δόξα μας λείπει!
Καλά τότε, αν χρειαστεί θα χωρίσω μία 1 mm στη μέση, ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ!
ΦΧΑΡΣΤΏ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SirNik

SirNik

Ηλικία : 47
Τόπος : Salonica
Registration date : 07/01/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 21:43

cantona έγραψε:
Νίκο ούτε το 1 ούτε το 2 παίζει,ο συντονισμός υπήρξε μόνο την μια και μοναδική φορά που μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα.

Ok, τότε εφόσον έχεις 4πιστονες καλύτερα να βάζεις τα μαύρα ebc ,
ίδιος κωδικός χωρίς το "ΗΗ". Θεωρώ ότι αυτά τα χρυσά τακάκια είναι υπερβολή για 4πιστονες.

Συνοψίζοντας για μανίσιες δαγκάνες οι κωδικοί είναι για ebc:

μπροστά (απλά μαύρα τακάκια): FA229 και FA231
πίσω » » : FA174


Ενισχυμένα(χρυσά):
μπροστά: FA229HH και FA231HH
πίσω: FA174HH

Δίσκος πίσω νορμάλ: MD6232D
Δίσκος μπροστά τυπου μαργαρίτα: MD3092C
Δίσκος μπροστά: MD3092LS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 22:14

Μπα θα προτιμήσω τα μαμά,όταν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 23:19

gmavrid έγραψε:
terino έγραψε:
Χα!! Βρήκα και ροδέλες! Αγαπώ ιντερνετ, τεράστιο εργαλείο!

Είναι σε συσκευασία των 100, όποιος θέλει κερνάω, θα μου περισσέψουν αρκετές! Very Happy Very Happy Very Happy

Λευτέρη, ένα link δεν έβλαψε ποτέ κανέναν, χεχε! Very Happy

Με ενδιαφέρει το θέμα...
Ευχαριστώ!


Σαφώς φίλε μου, πάρτο και σε καλή μεριά. Απλά είχα σκοπό να πάρω συσκευασία 100 τεμαχίων και όποιος θέλει να τον προμηθεύω! Δεν πρέπει να είναι ακριβές, γύρω στο τάληρο πρέπει να βγαίνει.



TomK8ww έγραψε:
υγ.........δεν σε πρόλαβα,(πριν πας e-bay)υπάρχουν kai εδώ ροδέλες ο,5 mm

Δεν μπήκα καν στον κόπο να ψαξω ebay, ήμαρτον αν δεν μπορώ να βρω ροδέλες σε ολόκληρο λεκανοπέδιο Αττικής. Βρήκα εταιρεία η οποία εμπορεύεται βίδες, παξιμάδια και ροδέλες κατ'αποκλειστικότητα και είναι στον Ταύρο! Μια χαρά, είναι και στο δρόμο μου γυρνώντας από τη δουλειά, αύριο το μεσημέρι θα περάσω για ψώνια! Θα πάρω και 0,5mm και 1mm και ότι μου κάνει θα το χρησιμοποιήσω.

Και μάλιστα οι εν λόγω ροδέλες είναι για χρήση ως αποστάτες, ονομάζονται αποστατικές και έχουν και προδιαγραφές DIN. Φαίνονται όλα στο λινκ που έχω στείλει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 23:55

Και άλλη μια απάντηση στο τελευταίο μου email από τον Blair...


Κώδικας:
Hi, What I am asking you to do is photo the side of the bracket with the SVRP clearly in focus so I can see the one you have,
Have these brakes been pumped up or is this the initial install.

Ο τύπος δεν παίζεται απλά...

και η άμεση απάντηση μου...

Κώδικας:
Ok then, here is the photo of the brackets you sent me. The photo I sent you with the caliper installed and the pads in place are not pumped, the pistons are fully retracted inside. The pads are in the most open position they can be. I also measured it without the pads and the difference between the two sides is 1,1mm also, trust me, I know how to measure these things. Besides, the photo shows it clearly even by naked eye!

Και μαζί πάλι φωτογραφία των αποστατών που μου έστειλε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 23:59

tzou έγραψε:
Παναγιώτη το στάνταρ είναι οτι υπάρχει "θέμα" στο φρένο σου. Ή έχει μείνει αέρας στο σύστημα ή κολλάνε τα πιστόνια. Ξανάκανε μια καλή εξαέρωση καλού κακού και σαν δεύτερη φάση σήκωσε το μπροστά τροχό και γυρνά τον με το χέρι να δεις αν γυρνάει ελεύθερα.
εξαερωση εχω κανει δυο φορες. Μια οταν εβαλα τις δαγκανες και αλλη μια μετα απο 500χλμ. Την δευτερη φορα εβγαλε ελαχιστον αερα (1-2 φισαλιδες).
Θα κανω παλι εξαερωση και θα δω, στην αναγκη θα παω μεχρι τον φρενα μου (Μοραρης)
Αυτο που λες με τον τροχο δεν το καταλαβα. Εστω οτι δεν γυρναει ελευθερα, τοτε τι? κολλαει πιστονακι εξω και πιεση τακακι πανω στον δισκο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 00:10

Παναγιωτη αυτό που λέει ο τζου πρεπει να είναι...εξαέρωση ξανά μέχρι να έρθει...υπάρχουν τρόπου να βγει κ ο τελευταίος αέρας...βγάλε την δαγκάνα βάλε το εξαερωτηρι κάθετα κ πιο ψηλά, κάτι σαν τον δίσκο ανάμεσα στα τακάκια κ εξαέρωσε πάλι...αν θες το κάνουμε κ μαζί, αν μπορείς κ θες κ αύριο το πρωί ακόμη!

Λευτέρη νομίζω είσαι αρκετά κοντά στο κέντρο..

Όσο για το κατά πόσο είναι κατάλληλα τα ebc HH double sintered για 4πιστονες... 100% τα φοράω με τις μπρέμπο κ έχω πάθει πλάκα...δάγκωμα, προοδευτικότητα,πολυ καλύτερα από τα μπρέμπο κεράμικ που φορούσα πριν. Μην τα φοβάστε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SirNik

SirNik

Ηλικία : 47
Τόπος : Salonica
Registration date : 07/01/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 00:10

terino έγραψε:
Και άλλη μια απάντηση στο τελευταίο μου email από τον Blair...


Κώδικας:
Hi, What I am asking you to do is photo the side of the bracket with the SVRP clearly in focus so I can see the one you have,
Have these brakes been pumped up or is this the initial install.

Ο τύπος δεν παίζεται απλά...

και η άμεση απάντηση μου...

Κώδικας:
Ok then, here is the photo of the brackets you sent me. The photo I sent you with the caliper installed and the pads in place are not pumped, the pistons are fully retracted inside. The pads are in the most open position they can be. I also measured it without the pads and the difference between the two sides is 1,1mm also, trust me, I know how to measure these things. Besides, the photo shows it clearly even by naked eye!

Και μαζί πάλι φωτογραφία των αποστατών που μου έστειλε!

Λευτέρη στο 'πα θα στα κάνει τσουρέκια...


tazakos έγραψε:


Όσο για το κατά πόσο είναι κατάλληλα τα ebc HH double sintered για 4πιστονες... 100% τα φοράω με τις μπρέμπο κ έχω πάθει πλάκα...δάγκωμα, προοδευτικότητα,πολυ καλύτερα από τα μπρέμπο κεράμικ που φορούσα πριν. Μην τα φοβάστε...

Να 'σαι καλά ταζ, θα το έχω υπόψη και για τις μπροστινές 2πιστονες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 00:24

SirNik έγραψε:

Λευτέρη στο 'πα θα στα κάνει τσουρέκια...


Δεν ξέρει όμως με τι μαλάκα έχει μπλέξει το μανάρι... αν νομίζει ότι θα μου σπάσει ΑΥΤΟΣ τα νεύρα είναι πολύ γελασμένος.

Έχω εξειδίκευση στο να γ@μάω ψυχολογίες!

Κάτσε και θα δεις...


Πλέον εγώ το κάνω καθαρα εγκυκλοπαιδικά και για το γαμώτο! Εγώ δέθηκα με την ιδέα ότι θα βάλω ροδέλες!
Αλλά δεν θα του το αφήσω του πούστη να του περάσει έτσι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 00:26

tazakos έγραψε:

Λευτέρη νομίζω είσαι αρκετά κοντά στο κέντρο..

Το αρκετά δεν μου αρκεί Γιάννη, δεν μου χάρισε τους αποστάτες... τους πλήρωσα και με το παραπάνω! Και όταν πληρώνω θέλω να αγγίζω την τελειότητα!


Το μόνο που μετανιώνω είναι ότι πήρα τους αποστάτες κατευθείαν από το site του και όχι από το ebay... αν τους είχα πάρει από το ebay να έβλεπες κράξιμο που θα του έριχνα εκεί τώρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 00:47

tazakos έγραψε:
Παναγιωτη αυτό που λέει ο τζου πρεπει να είναι...εξαέρωση ξανά μέχρι να έρθει...υπάρχουν τρόπου να βγει κ ο τελευταίος αέρας...βγάλε την δαγκάνα βάλε το εξαερωτηρι κάθετα κ πιο ψηλά, κάτι σαν τον δίσκο ανάμεσα στα τακάκια κ εξαέρωσε πάλι...αν θες το κάνουμε κ μαζί, αν μπορείς κ θες κ αύριο το πρωί ακόμη!

καταλαβα τι λες Γιαννη!
θα το κανω παλι και παλι και παλι και οταν τελειωσω θα το ξανακανω μεχρι να γινει σωστο! (ευτυχως τα speed bleeders θα βοηθησουν)

αν δεν βγαλω ακρη θα σε χωσω παντως Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 00:56

tazakos έγραψε:
Παναγιωτη αυτό που λέει ο τζου πρεπει να είναι...εξαέρωση ξανά μέχρι να έρθει...υπάρχουν τρόπου να βγει κ ο τελευταίος αέρας...βγάλε την δαγκάνα βάλε το εξαερωτηρι κάθετα κ πιο ψηλά, κάτι σαν τον δίσκο ανάμεσα στα τακάκια κ εξαέρωσε πάλι...αν θες το κάνουμε κ μαζί, αν μπορείς κ θες κ αύριο το πρωί ακόμη!

Λευτέρη νομίζω είσαι αρκετά κοντά στο κέντρο..

Όσο για το κατά πόσο είναι κατάλληλα τα ebc HH double sintered για 4πιστονες... 100% τα φοράω με τις μπρέμπο κ έχω πάθει πλάκα...δάγκωμα, προοδευτικότητα,πολυ καλύτερα από τα μπρέμπο κεράμικ που φορούσα πριν. Μην τα φοβάστε...

+ στα θετικά,για τα νερά έχεις γνώμη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 01:00

cantona έγραψε:
tazakos έγραψε:
Παναγιωτη αυτό που λέει ο τζου πρεπει να είναι...εξαέρωση ξανά μέχρι να έρθει...υπάρχουν τρόπου να βγει κ ο τελευταίος αέρας...βγάλε την δαγκάνα βάλε το εξαερωτηρι κάθετα κ πιο ψηλά, κάτι σαν τον δίσκο ανάμεσα στα τακάκια κ εξαέρωσε πάλι...αν θες το κάνουμε κ μαζί, αν μπορείς κ θες κ αύριο το πρωί ακόμη!

Λευτέρη νομίζω είσαι αρκετά κοντά στο κέντρο..

Όσο για το κατά πόσο είναι κατάλληλα τα ebc HH double sintered για 4πιστονες... 100% τα φοράω με τις μπρέμπο κ έχω πάθει πλάκα...δάγκωμα, προοδευτικότητα,πολυ καλύτερα από τα μπρέμπο κεράμικ που φορούσα πριν. Μην τα φοβάστε...

+ στα θετικά,για τα νερά έχεις γνώμη;

μου το ανέφερε κ ο Αλέκος...δεν ξέρω!εμένα μπρος πίσω ebc δεν μου κάνει κιχ, κ έκανα πολύ βρεγμένο αυτές τις μέρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 01:02

Εσύ έχεις και ψιλό μούφα δαγκάνες brembo όμως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 18:17

Το σήριαλ συνεχίζεται...

Η τελευταία απάντηση του Blair μετά το τελευταίο mail μου...

Κώδικας:
Hi, not sure what the issue is, please send the brackets back to me, mark the package RMA approved, I will get you looked after,
 
I am on the road right now,
 
Thanks,
Blair

Είμαι σε δίλημμα, να τον στολίσω ή να συνεχίσω να είμαι κόσμιος? Δεν του έχω απαντήσει ακόμα, τι λέτε?
Εντωμεταξύ η πρώτη του φράση με προβληματίζει, τι εννοεί? Ότι παραδέχεται ότι παίζει μαλακία και να του στείλω πίσω τους αποστάτες, ή ότι με αμφισβητεί και με ύφος μου λέει "άντε, στείλτους να δω πως θα σε ξεφορτωθώ"??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
v-kougi
Member
Member
v-kougi

Ηλικία : 44
Τόπος : ροδος - ξανθη
Registration date : 25/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 18:20

μάλλον το δεύτερο geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 20:23

Άρχισα να ψιλοβαριέμαι την καθημερινότητα αυτή με την ανταλλαγή mail με τον Blair οπότε είπα να το τελειώσω... σε απάντηση του τελευταίου του mail του έστειλα τα κάτωθι :

Κώδικας:
What do you mean you are not sure what the issue is? How more clear would you like it to be? The brackets you manufacture are off-centered, end of story. They are 0,5-0,6mm off. It shows very clearly in the photos I sent you, you've had complaints from many more people, you are the item of discussion in the international V-Strom forum in which you are also posting yourself and I measured it with my hands and saw it with my own eyes. Still not sure? I'm sorry but I give up.

All I ever wanted was to bring it your attention (despite the fact that you already knew the problem) and awake your conciousness just in case you started treating customers with some respect. Clearly these are not your intentions. I'm not planning on sending the brackets back to you, I'm not putting myself in all this trouble again nor was I intending to do so from the very beginning. I'm just I know now with what kind of person I'm dealing with.

Lefteris Theodorakis
Hellenic V-Strom Club & Forum

Οι αποστάτες για όσους δυσπιστούν να προβούν σε αγορά από ποιοτικής απόψεως είναι άψογοι, απλά χάνουν λίγο, περίπου 0,5-0,8mm! Λιγότερο δηλαδή από χιλιοστό.
Αυτό διορθώνεται εύκολα με την απλή προσθήκη μιας ροδέλας, όπως θα κάνω εγώ, όπως έκαναν και όλοι πριν από εμένα.

Μην αφήσετε τη μαλακία στον εγκέφαλο του τύπου να σας σταματήσει από μια κατά τα άλλα πολύ σημαντική αναβάθμιση στην ασφάλεια σας, και με τόσα λίγα λεφτά.

Απλά θα έχετε και μια ροδέλα ενδιάμεσα και χέστηκε και η φοράδα στο αλώνι. Του τυπά του τα έχωσα μπας και σταματήσει να με πρήζει γιατί στέλνει διάφορα άκυρα mail ανά τακτά χρονικά διαστήματα και έχω και προσωπική ζωή!!!

Για όποια άλλη διευκρίνηση εδώ είμαστε, μη διστάσετε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 20:45

terino έγραψε:

Και μάλιστα οι εν λόγω ροδέλες είναι για χρήση ως αποστάτες, ονομάζονται αποστατικές και έχουν και προδιαγραφές DIN.

......σωστόςςςςςς !!!
.....μόνο μην ξεχάσεις,όταν τελειώσεις το σφίξιμο,λίγο μανό από πάνω,γιατί δεν είναι inox
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 21:21

TomK8ww έγραψε:
terino έγραψε:

Και μάλιστα οι εν λόγω ροδέλες είναι για χρήση ως αποστάτες, ονομάζονται αποστατικές και έχουν και προδιαγραφές DIN.

......σωστόςςςςςς !!!
.....μόνο μην ξεχάσεις,όταν τελειώσεις το σφίξιμο,λίγο μανό από πάνω,γιατί δεν είναι inox

Κάτι θα κάνω...

Το τελευταίο mail το τσέκαρες που του έστειλα? Έγινα λίγο πιο εριστικός από το συνηθισμένο. Και μόλις τον έκραξα και στον SV650 international σε ένα τοπικ που τον κράζουν πάνω από χρόνο!!!!!

Λίγο ακόμα λάδι στη φωτιά! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 21:31

εγώ εξ αρχής αυτό δεν ήθελα, να τρομάξει ο κόσμος κ να μην βάζει τετραπίστονες γιατί θα χρειαστεί μια άκακη-ακίνδυνη ροδέλα για να έρθουν 100% κεντραρισμένες.
Οι τετραπίστονες είναι πλέον το νουμερο 1 μέτρο βελτίωσης του βεστρόμ κ είναι κρίμα να εσχατολογούμε για κάτι που εύκολα τελειοποιήσαμε...όσοι εμπλακήκαμε το γνωρίζουμε αλλά στον νέο παρατηρητή όλα δείχνουν επικίνδυνα.
Πολλοί με ρωτήσαν τι παίζει με τις 4-πίστονες κ αν είναι ασφαλές να βάλουν κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 6 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: