Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 help με σαμάρια colori...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
leras

leras

Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟ
Registration date : 25/01/2011

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26 2011, 18:27

Παιδες βοηθεια εχς παρει κατι σαμαρια τισ colori αλλα επειδη δεν εχς ξαναβαει σαμαρια δεν ξερω πωσ μπαινουν,η καλη μου εχει καγελα για βαλιτσες αλλα επειδη γιοκ λεφτα για να παρω βαλιτσες πηρα τα σαμαρια αυτα..τα σαμαρια ειναι αυτα http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=125
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26 2011, 19:13

leras έγραψε:
Παιδες βοηθεια εχς παρει κατι σαμαρια τισ colori αλλα επειδη δεν εχς ξαναβαει σαμαρια δεν ξερω πωσ μπαινουν,η καλη μου εχει καγελα για βαλιτσες αλλα επειδη γιοκ λεφτα για να παρω βαλιτσες πηρα τα σαμαρια αυτα..τα σαμαρια ειναι αυτα http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=125

Βρε παλικάρι μέσα στη συσκευασία θα πρέπει να υπάρχουν οδηγίες και μάλιστα στα Ελληνικά ή έστω στα Αγγλικά......σου εύχομαι καλοτάξιδες! geia geia VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aristrom
gold member
gold member
aristrom

Ηλικία : 57
Τόπος : Αιγιο
Registration date : 05/05/2008

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26 2011, 19:20

leras έγραψε:
Παιδες βοηθεια εχς παρει κατι σαμαρια τισ colori αλλα επειδη δεν εχς ξαναβαει σαμαρια δεν ξερω πωσ μπαινουν,η καλη μου εχει καγελα για βαλιτσες αλλα επειδη γιοκ λεφτα για να παρω βαλιτσες πηρα τα σαμαρια αυτα..τα σαμαρια ειναι αυτα http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=125



Γαιδουρια δεν εχετε στην κρητ?η δεν εχουν σαμαρια κολορι? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Οτι ειπε ο Λιακος αποπαν.
Πλακα κανω ετσι Laughing Laughing Laughing
Καλοταξιδα σου ευχομαι σε μερη μακρινα και ομορφα!!! moto
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leras

leras

Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟ
Registration date : 25/01/2011

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26 2011, 19:23

φιλε μου το ξερω οσον αφορα τις οδηγιες,αλλα οταν τα παρελαβα δεν ειχε τιποτα μεσα.για αυτο αλλωστε και Ρωταω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26 2011, 19:42

leras έγραψε:
Παιδες βοηθεια εχς παρει κατι σαμαρια τισ colori αλλα επειδη δεν εχς ξαναβαει σαμαρια δεν ξερω πωσ μπαινουν,η καλη μου εχει καγελα για βαλιτσες αλλα επειδη γιοκ λεφτα για να παρω βαλιτσες πηρα τα σαμαρια αυτα..τα σαμαρια ειναι αυτα http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=125


Λοιπόν απ΄ότι διάβασα πρέπει να περιέχει υμάντες προσαρμογής στην μοτο.Αλλά δοκίμασε να στείλεις μήνυμα χρησιμοποιώντας το κουμπί επικοινωνία στην σελίδα που μας επισυνάπτεις παραπάνω (δηλ. στην colori). Ίσως και να υπάρχει τηλέφωνο της εταιρίας και να βρείς λύση απο εκεί.Άλλη λύση...πάρε το θάρρος και πήγαινε σε κάποιο μαγαζί που πουλά τέτοια αξεσουάρ και πές τους οτι σου τα έφεραν απο εξωτερικό και δεν γνωρίζεις πως προσαρμόζονται.Μην στεναχωριέσαι..είναι θέμα που λύνεται εύκολα και αύριο κιόλας!!! OK OK help με σαμάρια colori... 709343
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tha
Member
Member
tha

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 04/08/2009

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26 2011, 19:47

Αυτά τα σαμάρια που δείχνεις στη φωτο συνδέονται με τα "χρατς" πάνω από τη σέλα στη θέση του συνοδηγού. Από εκεί και πέρα μετά τα πιάνεις από κάτω με λάστιχα ή με άλλα ενωτικά που έχει μέσα η συσκευασία σε σημεία που να μην σε ενοχλούν, να μην ακουμπούν στη ρόδα ή αλυσίδα και να μην τρίβονται σε μέρη βαμμένα, γιατί με το ταξίδι θα καταλάβεις τι σημαίνει τριβή σε τέτοια σημεία.....

Το καλύτερο είναι να ψαχτείς πάντως μόνος σου για το πως σε βολεύει η τοποθέτησή τους, γιατί η κατασκευή τους είναι universal δηλ. για τις περισότερες μοτοσυκλέτες αν όχι όλες.... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leras

leras

Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟ
Registration date : 25/01/2011

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26 2011, 20:23

Eυχαριστω μαγκες,,θα το παλεψω,παντως αυτο με το σκρατσ δεν νομιζω να βολευει γιατι ειναι πολυ μικρα και δεν κουμπωνουν επειδη τα κακγελα ανοιγουν πολυ.

.ελπιζω να μην τα ψαχνω στο δρομο lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STATHIS
Member
Member
STATHIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΑΛΜΥΡΟΣ-ΒΟΛΟΣ
Registration date : 17/06/2009

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26 2011, 21:32

Θανάσης (tha) έγραψε:
Αυτά τα σαμάρια που δείχνεις στη φωτο συνδέονται με τα "χρατς" πάνω από τη σέλα στη θέση του συνοδηγού. Από εκεί και πέρα μετά τα πιάνεις από κάτω με λάστιχα ή με άλλα ενωτικά που έχει μέσα η συσκευασία σε σημεία που να μην σε ενοχλούν, να μην ακουμπούν στη ρόδα ή αλυσίδα και να μην τρίβονται σε μέρη βαμμένα, γιατί με το ταξίδι θα καταλάβεις τι σημαίνει τριβή σε τέτοια σημεία.....

Το καλύτερο είναι να ψαχτείς πάντως μόνος σου για το πως σε βολεύει η τοποθέτησή τους, γιατί η κατασκευή τους είναι universal δηλ. για τις περισότερες μοτοσυκλέτες αν όχι όλες.... Cool


+650
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26 2011, 22:34

Κώδικας:
 Το νήμα μετονομάζεται σε "help με σαμάρια colori..." και μεταφέρεται στην ενότητα "ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ" όπου κι ανήκει.
Παρακαλώ, βοηθήστε τους υπόλοιπους χρήστες ορίζοντας σαφώς στον τίτλο του νήματος το πρόβλημα ή την απορία σας και τοποθετώντας το στη σωστή ενότητα. Έτσι θα μπορέσουν να σας βοηθήσουν κι αυτοί...

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

gmavrid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 11:42

aristrom έγραψε:

Γαιδουρια δεν εχετε στην κρητ?η δεν εχουν σαμαρια κολορι? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Οτι ειπε ο Λιακος αποπαν.
Πλακα κανω ετσι Laughing Laughing Laughing
Καλοταξιδα σου ευχομαι σε μερη μακρινα και ομορφα!!! moto

Κοίτα που εκπολιτιστήκαμε και ψάχνουμε να δούμε πώς μπαίνουν και τα σαμάρια pirat
Φιλικά κ γώ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 12:01

Ψαξ' το καλά φίλε γιατί εμένα το πίσω δεξιά φτερό από χαζόσαβούρα* σε άμμο έχει ένα καλό γδάρσιμο απ' το σκρατς (velcro λέγεται) των σαμαριών (τότενες δεν είχανα τα κάγκελάνανα για τα σαμαριόνε). Απλά να έχεις το νου σου γιατί το velcro γδέρνει (ειδικά η μία επιφάνεια του) και γδέρνει κι άσχημα...

*χαζοσαβούρα = Σαβούρα δικάβαλος σε δρόμο που απο χώμα μεταμορφώθηκε ως δια μαγείας σε ψιλή άμμο. Λίγο πριν πέσουμε θυμάμαι ν' ακούω τον πίσω να μου λέει "Μήτσοοο, η αλυσίδα σου έχει μπει μεσ' στην άμμο!!!!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tha
Member
Member
tha

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 04/08/2009

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 12:43

dimnik83 έγραψε:
Ψαξ' το καλά φίλε γιατί εμένα το πίσω δεξιά φτερό από χαζόσαβούρα* σε άμμο έχει ένα καλό γδάρσιμο απ' το σκρατς (velcro λέγεται) των σαμαριών (τότενες δεν είχανα τα κάγκελάνανα για τα σαμαριόνε). Απλά να έχεις το νου σου γιατί το velcro γδέρνει (ειδικά η μία επιφάνεια του) και γδέρνει κι άσχημα...

*χαζοσαβούρα = Σαβούρα δικάβαλος σε δρόμο που απο χώμα μεταμορφώθηκε ως δια μαγείας σε ψιλή άμμο. Λίγο πριν πέσουμε θυμάμαι ν' ακούω τον πίσω να μου λέει "Μήτσοοο, η αλυσίδα σου έχει μπει μεσ' στην άμμο!!!!"

Δημήτρη όχι μόνο τα velcro κάνουν ζημιά, αλλά και οτιδήποτε ακουμπάει σε πλαστικό ή βαμένο μέρος για πολύ ώρα ή πολύωρο ταξίδι.
Πχ είχα μέσα από τις βάσεις των σαμαριών δεμένη την ομπρέλα με τη νάυλον γυαλιστερή θήκη της πηγαίνοντας για Λευκάδα και ευτυχώς γρήγορα κατάλαβα, πόσο μεγάλη ζημιά πήγε να μου κάνει αυτό το γυαλιστερό νάυλον μόνο με επαφή....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LINOS

LINOS

Ηλικία : 46
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 07/11/2008

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 12:46

Προτείνω και έναν ιμάντα εμπορίου για περισσότερη ασφάλεια.

Στα colori τα δικά μου, πιο πολύ τον ιμάνα εμπιστέυομαι παρα τα χρατσ χρουτσ ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 13:05

Εννοείται πως ότι δονείται και τρίβεται (!!!!!!! Wink ) πάνω στα βαμένα μέρη της μηχανής, κάνει ζημιά... Απλά, τα velcro (ειδικά η μία τους επιφάνεια) γδέρνουν άσχημα. Πόσο μάλλον να πέσεις πάνω τους και αυτά να ακουμπάνε στο πλαϊνο πλαστικό. Κάνα extra μικρό χταπόδι, αν μπει στο σωστό σημείο, μόνο καλό μπορεί να κάνει σαν extra προστασία.

Συμπέρασμα; Ότι δονείται και τρίβεται στη μηχανή, κάνει ζημιά... 👅 kolaraki YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 13:19

Αυτά τα σαμάρια τα έχω κι εγώ και μάλιστα με κάγκελα πίσω. Είναι πολύ απλό. Το σκράτς μπαίνει πάνω απο τη σέλα όχι μέσα (τα ακουμπάς πάνω δηλαδή ... σαν σαμάρι στο γαιδαρο! Μετά απλά τα δένεις με τους ιμάνες που έχουν πάνω στα κάγκελα. Εγω δε χρησιμοποίησα κάτι άλλο, αλλά αν θές μπορείς να βάλεις και κανένα ελαστικό ιμάντα (χταπόδι).
Επειδή έχει τα κάγκελα δε τρίβονται στο πλαστικό. Απλά το σκράτς το βάζεις έξω έξω (πιάνει λίγο αλλά δε φεύγει).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FEBU
Member
Member
FEBU

Ηλικία : 50
Τόπος : Άργος
Registration date : 15/02/2008

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 13:31

Τα κάγκελα είναι ένα πρόβλημα, όντως ανοίγουν πολύ το πλάτος που πρέπει να καλύψουν τα βέλκρο φύλλα πάνω από τη σέλα. Μπορείς να δοκιμάσεις να αφαιρέσεις την πάνω υποδοχή για τις βαλίτσες που έχουν τα κάγκελα, αλλά δεν νομίζω να βοηθήσει. Τα είχα δοκιμάσει κι εγώ στην αρχή, τα ξεφορτώθηκα, έβαλα βαλίτσες Givi και κατόπιν τις μεταλλικές της sw-motech.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι τα σαμάρια είναι ημίμετρα. Και για να μην παρεξηγηθώ: Ναι, διάβασα ότι πήρες σαμάρια γιατί δεν παίζει δυνατότητα για βαλίτσες. Κουβέντα να κάνουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 13:41

Μπορεί να ανοίγουν τα velcro αλλά πιάνουν πολύ καλά, επιπρόσθετα βάζεις και 1 ιμάντα μπας και φύγει, αλλά αν πιάσει είναι οκ. Δοκιμασμένο σε ταξίδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Joe Kille

Joe Kille

Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 10/11/2010

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 16:15

Καλησπερα φιλε μου...εχω ακριβως τα ιδια...οπως σου ειπαν ηδη αρκετοι πιανεις τα σκρατσ πανς απο τη σελα...και τους ιμαντες στα καγκελα η οπου αλλου νομιζεις οτι ειναι καλα να τα πιασεις...δοκιαμσενα σε ταξιδι...Σουπερ ειναι...καλοταξιδα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leras

leras

Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟ
Registration date : 25/01/2011

help με σαμάρια colori... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: help με σαμάρια colori...   help με σαμάρια colori... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28 2011, 19:29

Κοπελια τα δοκιμασα με το σκατο αυτο skrats αλλα παλι δεν γινεται τιποτα γιατι η μαλακια ειναι τα καγκελα επειδη ανοιγουν πολυ και τα σαμαρια θα ειναι πανω στο γαιδουρι πολυ ψηλα και στον αερα,,αλλα βρηκα πατεντα,θα βαλω τουσ 2 ιμαντες κατω απο την σελα και θα τις πιασω και απο τα πλαγια με αλλουσ 2 ιμαντες και πιστευω ολα θα ειναι κομπλε. help με σαμάρια colori... 482447
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

help με σαμάρια colori...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: