Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Μάης 08 2014, 22:09

Ορίστε κύριε: http://www.easternbeaver.com/Main/Elec__Products/Relays/Help_Page/help_page.html


EDIT:

Το βρήκες πουθενά εδώ Ελλάδα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Μάης 08 2014, 22:43

iannag έγραψε:
Ορίστε κύριε: http://www.easternbeaver.com/Main/Elec__Products/Relays/Help_Page/help_page.html


EDIT:

Το βρήκες πουθενά εδώ Ελλάδα;

εχω την εντυπωση οτι βρισκεις σε οποιοδηποτε ηλεκτροτεχνειο αυτοκινητων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Μάης 09 2014, 08:59

Μπορείς να βρεις τα πάντα από υλικά εδώ .
Καλώδια και βύσματα σχεδόν παντού , ακόμα και αν θέλεις να πας σε κάτι πιο εξωτικό , σαν αυτά που βάζουμε στα σκάφη ( επικασσιτερωμένα ) για καλύτερη μόνωση .
Για αυτά πας σε ειδικά καταστήματα .Για ρελέ καλύτερα σε ηλεκτρολογικά αυτοκινήτων .
Εγώ έχω πάρει τα δικά μου υλικά από Αθήνα .
Και όχι μόνο για τα φώτα αλλά και για όλα τα υπάρχοντα αξεσουάρ με πρώτης ποιότητας υλικά , κύκλωμα χρονοκαθυστέρησης για προστασία στην εκκίνηση , αδιάβροχη ασφαλειοθήκη .
Οποιος χρειαστεί κάτι ευχαρίστως να κατευθύνω .
Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου γλυτώνεις και τα εξτρα έξοδα .
Αλλιώς κερνάς τα σουβλάκια σε κάποιο φίλο για τη βοήθεια .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DΙMΙTRΙS

DΙMΙTRΙS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα - Γιάννενα
Registration date : 29/11/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Μάης 09 2014, 09:40

kojo έγραψε:
Μπορείς να βρεις τα πάντα από υλικά εδώ .
Καλώδια και βύσματα σχεδόν παντού , ακόμα και αν θέλεις να πας σε κάτι πιο εξωτικό , σαν αυτά που βάζουμε στα σκάφη ( επικασσιτερωμένα ) για καλύτερη μόνωση .
Για αυτά πας σε ειδικά καταστήματα .Για ρελέ καλύτερα σε ηλεκτρολογικά αυτοκινήτων .
Εγώ έχω πάρει τα δικά μου υλικά από Αθήνα .
Και όχι μόνο για τα φώτα αλλά και για όλα τα υπάρχοντα αξεσουάρ με πρώτης ποιότητας υλικά , κύκλωμα χρονοκαθυστέρησης για προστασία στην εκκίνηση , αδιάβροχη ασφαλειοθήκη .
Οποιος χρειαστεί κάτι ευχαρίστως να κατευθύνω .
Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου γλυτώνεις και τα εξτρα έξοδα .
Αλλιώς κερνάς τα σουβλάκια σε κάποιο φίλο για τη βοήθεια .


Το κύκλωμα χρονοκαθυστέρησης δίνει παροχή στα φώτα αφού πάρει μπροστά η μηχανή; αν ναι θα με ενδιέφερε, γιατί να βάλω ξεχωριστό διακόπτη για τα φώτα δεν μου αρέσει σαν ιδέα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Μάης 09 2014, 10:37



Ναι βέβαια .
Μπορείς να το ρυθμίσεις σε ότι θέλεις εσύ .
Να ανοίγει με καθυστέρηση , να κλείνει με καθυστέρηση και επιλέγεις και χρόνο .
Για αυτό το λόγο το έβαλα και εγώ , για να μην βάλω διακόπτη .


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DΙMΙTRΙS

DΙMΙTRΙS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα - Γιάννενα
Registration date : 29/11/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Μάης 09 2014, 11:28

kojo έγραψε:


Ναι βέβαια .
Μπορείς να το ρυθμίσεις σε ότι θέλεις εσύ .
Να ανοίγει με καθυστέρηση , να κλείνει με καθυστέρηση και επιλέγεις και χρόνο .
Για αυτό το λόγο το έβαλα και εγώ , για να μην βάλω διακόπτη .



Η συνδεσμολογία είναι δύσκολη; Πού θα βρω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Μάης 09 2014, 12:39

Τα κυκλώματα αυτά πατάνε σε ένα τσιπάκι ( το 555 ) που χρησιμοποιείται σε πολλές εφαρμογές .

Υπάρχει αυτό

http://www.ebay.com/itm/Delay-Timer-Switch-Adjustable-0-to-10-Second-with-NE555-Oscillator-Input-12V-/251164968726?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7a994716

Είναι το απλό που απλά σου ανοίγει το κύκλωμα μετά από 0-10 δευτερόλεπτα .

Και αυτό

http://www.ebay.com/itm/12V-Power-ON-delay-relay-Module-Delay-circuit-module-/161078813382?pt=Z%C3%A4hler_Zeitrelais_Uhren&hash=item25810ba2c6

Είναι αυτό που σου προσφέρει τις περισσότερες επιλογές αφού μπορείς να το κάνεις να ανοίγει ή να κλείνει σε ότι χρόνο θέλεις από λίγα δευτερόλεπτα μέχρι και ώρες νομίζω .

Εγώ προσωπικά έχω διαλέξει το πρώτο για λεπτομέρειες που αν θέλεις να στις στείλω με pm  για να μην κουράζουμε τους φίλους .

Τα έχω και τα δύο .
Αν θέλεις να σου στείλω φωτό να τα δεις συγκριτικά , έχουν ελάχιστη διαφορά στο μέγεθος και χωράνε παντού .

Οσο για την τοποθέτηση τα έχω βάλει στο καλώδιο που παίρνω εντολή για να ανοίξω το κεντρικό ρελέ , ( σε εμένα έχω πάρει από το πίσω φως  ) .
Πολύ απλή τοποθέτηση .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Μάης 09 2014, 14:38

DΙMΙTRΙS έγραψε:
kojo έγραψε:
Μπορείς να βρεις τα πάντα από υλικά εδώ .
Καλώδια και βύσματα σχεδόν παντού , ακόμα και αν θέλεις να πας σε κάτι πιο εξωτικό , σαν αυτά που βάζουμε στα σκάφη ( επικασσιτερωμένα ) για καλύτερη μόνωση .
Για αυτά πας σε ειδικά καταστήματα .Για ρελέ καλύτερα σε ηλεκτρολογικά αυτοκινήτων .
Εγώ έχω πάρει τα δικά μου υλικά από Αθήνα .
Και όχι μόνο για τα φώτα αλλά και για όλα τα υπάρχοντα αξεσουάρ με πρώτης ποιότητας υλικά , κύκλωμα χρονοκαθυστέρησης για προστασία στην εκκίνηση , αδιάβροχη ασφαλειοθήκη .
Οποιος χρειαστεί κάτι ευχαρίστως να κατευθύνω .
Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου γλυτώνεις και τα εξτρα έξοδα .
Αλλιώς κερνάς τα σουβλάκια σε κάποιο φίλο για τη βοήθεια .


Το κύκλωμα χρονοκαθυστέρησης δίνει παροχή στα φώτα αφού πάρει μπροστά η μηχανή; αν ναι θα με ενδιέφερε, γιατί να βάλω ξεχωριστό διακόπτη για τα φώτα δεν μου αρέσει σαν ιδέα.
εγω αυτο πηρα

http://www.ebay.com/itm/310793425763?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Μάης 09 2014, 14:39

iannag έγραψε:
Ορίστε κύριε: http://www.easternbeaver.com/Main/Elec__Products/Relays/Help_Page/help_page.html


EDIT:

Το βρήκες πουθενά εδώ Ελλάδα;

ευχαριστω.....

το ειχα βγαλμενο απο αυτοκινητο!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Μάης 09 2014, 16:36

kalamaria έγραψε:
DΙMΙTRΙS έγραψε:
kojo έγραψε:
Μπορείς να βρεις τα πάντα από υλικά εδώ .
Καλώδια και βύσματα σχεδόν παντού , ακόμα και αν θέλεις να πας σε κάτι πιο εξωτικό , σαν αυτά που βάζουμε στα σκάφη ( επικασσιτερωμένα ) για καλύτερη μόνωση .
Για αυτά πας σε ειδικά καταστήματα .Για ρελέ καλύτερα σε ηλεκτρολογικά αυτοκινήτων .
Εγώ έχω πάρει τα δικά μου υλικά από Αθήνα .
Και όχι μόνο για τα φώτα αλλά και για όλα τα υπάρχοντα αξεσουάρ με πρώτης ποιότητας υλικά , κύκλωμα χρονοκαθυστέρησης για προστασία στην εκκίνηση , αδιάβροχη ασφαλειοθήκη .
Οποιος χρειαστεί κάτι ευχαρίστως να κατευθύνω .
Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου γλυτώνεις και τα εξτρα έξοδα .
Αλλιώς κερνάς τα σουβλάκια σε κάποιο φίλο για τη βοήθεια .


Το κύκλωμα χρονοκαθυστέρησης δίνει παροχή στα φώτα αφού πάρει μπροστά η μηχανή; αν ναι θα με ενδιέφερε, γιατί να βάλω ξεχωριστό διακόπτη για τα φώτα δεν μου αρέσει σαν ιδέα.
εγω αυτο πηρα

http://www.ebay.com/itm/310793425763?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649


το δουλεψες ? πως ειναι η λειτουργια του συνοπτικα  ? επειδη το πηρα  και γω το περιμενω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Μάης 10 2014, 10:33

Δουλεύει μια χαρά . Εύκολο στη συνδεσμολογία .
Είναι μικρό και βολεύεται παντού .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 14 2014, 13:43

Για πολλοστή φορά δε βλέπω τις φωτογραφίες στο αρχικό post. Μήπως είναι εύκολο να διορθωθεί? Έχω όρεξη για να ανοίξω δουλειές..  unsure
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matthaios
Member
Member
matthaios

Ηλικία : 54
Τόπος : ΔΡΑΜΑ
Registration date : 21/05/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2014, 20:26

kojo έγραψε:
Δουλεύει μια χαρά . Εύκολο στη συνδεσμολογία .
Είναι μικρό και βολεύεται παντού .

μπορείς να βοηθήσεις λίγο με την συνδεσμολογια είναι εύκολη ?


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2014, 20:35

Man With No Name έγραψε:
Για πολλοστή φορά δε βλέπω τις φωτογραφίες στο αρχικό post. Μήπως είναι εύκολο να διορθωθεί? Έχω όρεξη για να ανοίξω δουλειές..  unsure

Αν μπορώ να βοηθήσω κάπως, εδώ θα βρεις άπειρα σχηματικά και πολύ και ανεξερεύνητο υλικό για το θέμα
google it που λένε:

https://www.google.gr/search?q=Headlights+Relay+Schematic&client=firefox-a&hs=ekb&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=oB8XVJXdC8LOaMTJgNAF&ved=0CCcQsAQ&biw=1920&bih=985

https://www.google.gr/search?q=Headlights+Rele+Schematic&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=nx8XVIXsO86G5Aa3nIGwDQ#rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&q=Headlights+Relay+Schematic&spell=1

Επίσης

https://www.google.gr/search?q=Headlights+Rele+Schematic&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=nx8XVIXsO86G5Aa3nIGwDQ#rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&q=Headlights+Relay+Schematic&spell=1

Κρίμα πάντως που χάθηκαν οι αρχικές φωτογραφίες. Το νήμα είναι σημαντικό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Σεπ 16 2014, 00:51

Γιωργη επανεφερε τις φωτο αν μπορεις αδερφε ειναι σημαντικο απο οτι βλεπουμε ολοι μας το ποστ σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ Σεπ 17 2014, 00:48

Με την άδεια του Γιώργου νομίζω αυτό ήταν το αρχικό σχηματικό:

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 HeadlightsRelaySchematic_zpsa39940cb

Ας το μεταφέρει αν θέλει η διαχείρηση στην πρώτη του θέση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hulk

Hulk

Ηλικία : 59
Τόπος : Σάμος
Registration date : 03/10/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Απρ 23 2016, 21:54

Γειά και χαρά
Μετά από δυό χρόνια που έχει να γράψει κάποιος εδώ, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι..
Πήρα απο ebay ένα κιτ για dual H4. Δουλεύουν όλα μια χαρά, αλλά... δεν έχω σινιάλο!!! Μεγάλη μικρή σκάλα όλα ΟΚ απο τον διακόπτη, μόνο που όταν πατάω σινιάλο, ενώ ακούγεται το ρελέ που ανοιγοκλείνει και ανάβει το μπλέ led, στους προβολείς δεν γίνεται τίποτα...Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί γίνεται αυτό? Μια υποψία που έχω είναι ότι δεν μπορούν να δουλεύουν και τα δύο ρελέ ταυτόχρονα... Αν γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω.... sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Απρ 23 2016, 22:19

Τι κιτ είναι αυτό;

Έχεις κανένα σχέδιο της συνδεσμολογίας;

Αλλά αφού ακούς το ρελέ.....

mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΚυρ Απρ 24 2016, 10:02

καλημέρα .
επειδή πήρα και εγώ αυτό  το σετ . είναι λάθος οι συνδέσεις δες το σχέδιο του gmavrid και κάνε τις απαραίτητες αλλαγές.
και δεύτερον για να μην ανάβουν τα φλας στιγμιαία και το λαμπάκι της μεγάλης σκάλας στην εναλλαγή σκάλας  θα πρέπει να βάλεις μία δίοδο με κάθοδο από την μεγάλη σκάλα στη γείωση στην ελεύθερη φύσα από τον δεύτερο προβολέα.

τιπ. μια που θα κάνεις και τις αλλαγές αν θέλεις μπορείς να κοντύνεις  και λίγο τα καλώδια για τον δεύτερο προβολέα γιατί είναι σχεδιασμένο για αυτοκίνητο και είναι τεράστιο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hulk

Hulk

Ηλικία : 59
Τόπος : Σάμος
Registration date : 03/10/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΚυρ Απρ 24 2016, 18:07

Να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις..
Φίλε Κένταυρε (Χείρων) το σετάκι το βρήκα στο ebay και όπως καταλαβαίνεις οι Κινέζοι ούτε σχηματικά έχουν, ούτε τίποτα..
Τώρα όσον αφορά τον φίλο metallidhs,  μάλλον έχεις δίκιο και προφανώς είναι λάθος η συνδεσμολογία. Επειδή έχω δύο ρελέ με τις βάσεις τους, θα φτιάξω ένα νέο σετ με την δίοδο όπως λές, γιατί στιγμιαία ανάβουν τα led των φλάς στο ταμπλώ. Το σωστό σέτ που θα φτιάξω είναι αυτό που πόσταρε ο Χείρων, σωστά?
Μιά τελευταία ερώτηση. Με τί ασφάλεια (πόσα Α) θα ασφαλίσω το κύκλωμα? Εχω πάρει απο τον κάστορα μια ασφαλειοθήκη ( την PC-Cool και θα συνδεθεί εκεί.

Edit: Τι ρωτάω? Αφού το γραφει ο gmavrid στο αρχικό post Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katzis

katzis

Ηλικία : 33
Τόπος : XANIA
Registration date : 05/09/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2016, 00:25

Σημερα τα εβαλα κατω και εγω, και το εφτιαξα το κυκλωματακι!!!
Ζορίστηκα πολυ θα ελεγα καθως δεν ειμαι και πολυ γνωστης των ηλεκτρολογικων, αλλα τα καταφερα
με την βοηθεια σας!!!

το προτζεκτ που ηθελα να πετυχω ηταν αυτο
ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 29sjec


με την αντιγραφη του παρακατω σχεδιου
ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Wwga41

και σε μια κολλα χαρτι για να το κατανοησω καλυτερα
ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Rljqyp

και να το αποτελεσμα...
ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 2uyq8lx

δοκιμάστηκε επιτυχώς και αυριο θα τοποθετηθεί στην μηχανη για τα κυρια φωτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostastromk7

kostastromk7

Ηλικία : 60
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 24/10/2016

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 08 2016, 10:44

katzis έγραψε:
Σημερα τα εβαλα κατω και εγω, και το εφτιαξα το κυκλωματακι!!!
Ζορίστηκα πολυ θα ελεγα καθως δεν ειμαι και πολυ γνωστης των ηλεκτρολογικων, αλλα τα καταφερα
με την βοηθεια σας!!!

το προτζεκτ που ηθελα να πετυχω ηταν αυτο
ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 29sjec


με την αντιγραφη του παρακατω σχεδιου
ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Wwga41

και σε μια κολλα χαρτι για να το κατανοησω καλυτερα
ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 Rljqyp

και να το αποτελεσμα...
ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 9 2uyq8lx



δοκιμάστηκε επιτυχώς και αυριο θα τοποθετηθεί στην μηχανη για τα κυρια φωτα!!!

Για όποιον ενδιαφέρεται ακόμη βρήκα την ποιό οικονομική λύση:

https://www.aliexpress.com/item/H4-Headlight-Wire-Harness-Connector-Fuse-Socket-Energy-saving-High-Quality-G0271-T63/32660666544.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 9 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: