Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 η 1η μου σούπα!! ανώδυνη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 19 2008, 21:39

Γυρίζοντας από μπάνιο με το έταιρον ήμισι κάναμε μια παράκαμψη για να περάσουμε από ένα χωριό κοντά στο Ηράκλειο, τη Ρογδια... η θέα από κει είναι φοβερή κ το κάναμε για βόλτα... μπουφάν, κράνος, γάντια κ δε συμμαζεύεται.

ανηφόρα πολύ, στροφές αναστροφές με εξωφρενικές κλίσεις κλπ κ άσφαλτο όχι κ την καλύτερη.
το λοιπόν ανεβαίνοντας σε μια πολύ απότομη δεξιά στροφή παω να κατεβάσω από 2α σε 1η και ακούω βρούυυυυμμμμμμμ κ δεν τραβάει κ δεν τραβάει.... κ την ώρα που παω να πατήσω δεξιά κοιτάζω κ το καντράν κ βλέπω το λαμπάκι της νεκράς XYLO XYLO XYLO ναι ναι, το νεκρόλαμπο... αλλά η μηχανή είχε ήδη κλίση, κ άσχημο σημείο κ δεν κρατιότανε με τπτ... παει να πατήσει κ η γυναίκα κ χάνει το πάτημα κ πέφτει στην κατηφόρα... σταματημένοι πλέον, αλλά το σκηνικό ήταν από τα αργά κ επιδεικτικά, για να τραβάς με κάμερα από απέναντι... κατεβαίνοντας η καημένη πήρε μια κωλοτούμπα στην κατηφόρα tsou
μόνος λοιπόν παλέυω με το θεριό.... κ βάνει το θεριό το νιο κάτω.... την έριξα αργα στα δεξιά, αλλά πέφτοντας κ γω τραβάω το πόδι μα σφηνώνει κάτω από το πάνω μέρος του ντεπόζιτου!! αν δεν ήταν τα ψηλά κάγκελα της τζιβι θα μου έιχε πέσει όλη πάνω στη φτέρνα, αλλα με λίγο τράβηγμα ξεκόλλησα! ti!
Τεσπα, ανασύνταξη κ πάμε να τη σηκώσουμε... έχει κλίση ο δρόμος κ η μοτο είναι με τις ρόδες ψηλότερα από τη σέλα... που να σηκωθεί όμως... περνάει μια κοπέλα με αμάξι, της κάνουμε νόημα κ κατεβαίνει, παιδιά χτυπήσατε, όχι λέμε, έλα να βάλεις ένα χεράκι, ναναι καλά η κοπελιά τα καταφέραμε 3 νομάτοι.

απολογισμός:
σπασμένη μανέτα (δεξιά)
σπασμένο μαρσπιέ
μετά απλές γρατζουνιές (ψιλοπράματα) στα κάγκελα, πατάκι επιβάτη, χούφτα κ κάλυμμα εξάτμισης.

δεν με ένοιαξε καθόλου μα καθόλου για τις γρατζουνιές, δεν είναι δα κ μεγάλες κ απλώς παράσημα είναι για το μοτόρι, αλλά σκέφτομαι με ένα τόσο απλό πέσιμο να σπάει μαρπιέ κ μανέτα... κ 15 χλμ από το σπίτι πάει στο διάολο (πέρασε κ μια γνωστή από κει κ πήρε την κοπελιά να την πάει σπίτι - κ γύρισα μόνος με κωλόφρενο μόνο, λάου-λάου) φαντάσου νασαι κ μακρυά κιόλας!!!!

Το πιο εκνευριστικό βέβαια είναι ότι έγινε Σαββάτο απόγευμα κ δεν έβρισκα το μάστορα!!!! οπότε πάει κ η Κυριακή! XYLO XYLO τι να πεις.... παίρνει κ τηλ ένας φίλος (όση ώρα γράφω αυτά) που πήρε τρανσάπλ πρίν 1 μήνα κ δεν έχουμε καταφέρει να πάμε βόλτα ακόμα κ μου λέει πάμε αύριο βόλτα με άλλο ένα μηχανάκι... XAXAXAXA XAXAXAXA δεν είναι η μέρα μου του λέω άστα, κ μην πει τπτ γιατί... η 1η μου σούπα!! ανώδυνη 95412

μπα, πολύ αλαφράν τη καρδίαν το πήρα το όλο πράγμα, μια κ τώρα μπήκα κ γω στο κλάμπ αυτών "που έπεσαν" ... κ είμιαι πλεον υποψήφιος για το "αυτοί που ξανάπεσαν".

Συμπέρασμα είναι πως θα πάρω σίγουρα περίσιες μενέτες για τις διακοπές.... ξέρει κανείς τιμές;;;

Υ.Γ. την άλλη φορά με έσωσε ο βενζινάς (ο "τις πρώτες 3 μέρες μουπεσε 2 φορές" στα Μάλλια) αλλά τώρα δεν ήταν βενζινάδες κοντά η 1η μου σούπα!! ανώδυνη 644705

ΥΥΓ. αυτές οι κ@λοχούφτες είναι μόνο για τον αέρα τελικά κ τπτ άλλο! οι Acerbis που έχουν κ σίδερο μπαίνουν, κάνουν τπτ;;;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mikios στις Δευ Ιουλ 21 2008, 17:54, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 20 2008, 10:24

ατσαλακωτος απο δω και περα φίλε.
Τη πρωτο μηνα την ειχα ριξει τη ρημαδα και γω 2-3 φορεσ. Θελει λιγο χρονο να συνηθισεις βαροσ.
Το μαρσπιεδακι παντως μου φανηκε περιεργο. Μαλλον μαγκωσε και δε διπλωσε και εσπασε.
Χουφτες θα σου έλεγα μονο τισ μαμα. Ολες οι εντουραδικες που ειναι κλειστες ατσαλινες μπορουν καλιστα να σου μαγκωσουν το χερι μεσα.
Καλυτερα 50? τη φορα (ποσες φορες λες να σουπεσει ακομα?)
Η δεξια μανέτα δεν ειναι χαραγμενη? σου έσπσασε πιο μεσα?
Επισης μια συμβουλή.
Οταν βλεπεις ότι δε κρατιεται η μηχανη αστη να παει στα κομματια. Ειναι βαρια και μπορει ανετοτατα να σου τσακισει ποδι η να σου κανει ζημια στη μεση. Εν προκειμενω ειχες και την κοπελια μαζι οποτε καλα εκανες αλλά γενικά αστη.

Και μενα μου εχει πεταξει κανα δυο νεκρες σε ζορικα σημεια. Δεν ειναι σουπερσπορι να τις παιρνει αερα τις ταχυτητες και θελει λιγο προσοχή.

Τεσπα. Αφου δε χτυπησατε ειναι μικρό το κακό.
καλή συνεχεια φιλε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 20 2008, 11:28

Να σαι καλα φιλε και ελπιζω
να ειναι η τελευταια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
miketzif

miketzif

Ηλικία : 46
Τόπος : Πύργος Ηλείας,Πάτρα
Registration date : 17/07/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 20 2008, 17:52

Δεν είναι απίστευτο ότι τα περισσότερα πεσίματα συνήθως είναι γελοία (ευτυχώς)....!!!!
Εγώ έχω καταφερει να πέσω με την μηχανή, μια παίά gs που είχα δύο φόρές σε μία μέρα εκ των οποίαων η μία ήταν έξω από το σπίτι μου, χωρίς καν να την βάλω μπροστά ............... πόσο μακακας που λέει και ο Λαζόπουλοσ πρέπει να είνια καποιος (δηλ. εγω ) εγω για να το καταφέρει. Razz


πέρα απ' αυτα φίλε αφού δεν χτύπησες...... όλα καλά, σίδρεα είναι και έτσι θα πρέπει να τα βλέπουμε.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ


geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μπαίνουν κ φοτο   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 20 2008, 20:57

εξάτμιση
η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Soupa_10

κάγκελα
η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Soupa_11

χούφτα - αντίβαρο
η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Soupa_12

βάση μαρσπιέ
η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Soupa_13

τα τσιμπράγκαλα
η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Soupa_15


Παράθεση :

Η δεξια μανέτα δεν ειναι χαραγμενη? σου έσπσασε πιο μεσα?
φίλε deusxt, υποθέτω εννοείς αυτό που έχω κυκλώσει στην τελευταία φοτο... τι να σου πω, λόγω κλίσης του δρόμου νομίζω ότι βρήκαν πολύ κάθετα κ η μανέτα κ το μαρσιπε , κ μπορεί να σύρθηκε λίγο η μοτο προς τα δεξιά την ίδια στιγμή (δλδ προς τα πάνω!!! όπως έιναι όρθια, δεν ξέρω αν με πιάνεις).
Για να κτλ τι σοι δρόμος ήταν, δες τη χούφτα που έχει ζημιά στην πάνω μπάντα (το τιμόνι ήταν ίσια μπροστά όταν έπεσε)


OK για τα καλά σας λόγια μάγκες, κ μακάρι να είναι τέτοια από τα χειρότερα που θα πάθουμε όλοι μας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 20 2008, 21:37

αφου φιλιππε εισαι εσυ και η γυναικα δε παθατε πραμα,ολα τα αλλα θα σαξουν.
παντως το ρητο "αστη τη ριμαδα να πεσει" πρεπει να το εφρμοσουμε...
τι καταλαβα που ηθελα να τη κρατησω, οταν την ειδα να πεφτει στο περιπτερο;
2 εβδομαδες πονουσε η μεση μου και τελικα την αφησα και επεσε.
και τι επαθε; ΤΙΠΟΤΑ affraid (ας ειναι καλα το μανηταρι)
καλα να περασεις στη εκδρομη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
frankxgr
Member
Member
frankxgr

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 14/01/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21 2008, 01:20

Εύχομαι να είναι η τελευταία πτώση σου και αν όχι η τελευταία όλες οι επόμενες να είναι χαζές σαν αυτή και χωρίς τραυματισμούς.
Πάντως το σπάσιμο του μασπιέ και της μανέτας μάλλον δείχνουν ότι η μηχανή τσούλισε προς τα πίσω και γι΄αυτό βρήκε κόντρα ο μασπιέ και έσπασε.
Η προσωπική μου πείρα Laughing Laughing από χαζές πτώσεις είναι ότι διπλώνει ο μασπιέ.
Αντε καμιά χούφτα, κάγκελα, καθρέπτης και μασπιέ συνοδηγού. lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ipser

ipser

Ηλικία : 48
Τόπος : ΑΘΗΝΑ- ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 04/04/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21 2008, 01:31

Είναι κρίμα να βλέπεις τη μηχανή με σημάδια και με χτυπήματα .Από την άλλη πάλι αυτές η ανώδυνες σούπες καμιά φορά είναι μαθήματα μεγάλης αξίας. Όταν αγόρασα την μηχανή ένιωθα μια φοβία σχεδόν με τα πάντα , σχετικά με το βάρος της με τον χειρισμό της με το ύψος της , με την κίνηση στους δρόμους ... Έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι έαν τελικά έκανα καλά που αγόρασα το συγκεκριμένο μοντέλο ή όχι .Η λύση και η λύτρωση τελικά δόθηκε όταν την πρώτη εβδομάδα μου έπεσε σε μια ελαφρώς ανηφορική στροφή ... Από τη μία στεναχωρέθηκα πάρα πολύ για αυτό που έγινε , αλλά την άλλη όλο το βάρος που είχα εξαφανίστηκε δια μαγείας .Ηρέμησα , τα πράγματα μπήκαν στην θέση τους και τα αντιληφθηκα όπως ήταν και όχι όπως τα φανταζόμουν. Συνειδητοποίησα τη δυσκολία της μηχανής και τον λάθος χειρισμό μου με τον συμπλέκτη , το ότι δεν καβαλάς τη μηχανή με ρούχα που σε δυσκολεύουν στις κινήσεις ,ότι δεν ξεκινάς τη μηχανή με το τιμόνι γυρισμένο , διότι αν σου σβύσει , λειτουργεί σαν φρένο και μαζεύεις την μηχανή από το δρόμο.Το κόστος της επισκευής σε σχέση με αυτά που εισέπραξα είναι ασήμαντο.Βέβαια ο καθένας από εμάς μπορεί και σίγουρα έχει μια διαφορετική αντιμετώπιση αυτών των εμπειριών , αλλά ποτέ δεν παύουν να είναι μαθήματα που βελτιώνουν την συμπεριφορά μας σαν οδηγούς αλλά και σαν πεζούς , καθώς μέσα από το δικό μας πάθημα , αναγνωρίζουμε την δυσκολία που αντιμετωπίζουν και ολοι οι άλλοι όταν βρεθούν σε αντίστοιχες περιπτώσεις .

Λυπάμαι για αυτό που σου συνέβει και σου εύχομαι από εδώ και πέρα να είναι το μοναδικό δυσάρεστο γεγονός στην δίτροχη διαδρομή σου. Καλά χιλίομετρα και πάντα όρθιος .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21 2008, 10:35

Αυτο που θα ρωτησω εχει μικρη σημασια, αλλα πως
εσπασε η μανετα σε αυτο το σημειο οταν εχει και χουφτα?
Τελικα τα πιο τρελα γινονται...
Να σαι εσυ καλα Κρητικε και ολα θα τα φτιαξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21 2008, 11:24

για προστατευτικο εξατμισης και καγκελα.
τριψιμο απαλο με πολύ λεπτο γυαλοχαρτο και βαψιματακι μαυρο.
Απο εμπειρια OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ganezos
Member
Member
ganezos

Ηλικία : 44
Τόπος : ΧΙΟΣ
Registration date : 05/02/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21 2008, 11:34

Απλα κανε τον σταυρο σου και πες δοξα το θεο τα σιδερα φτιαχνονται μην σε στεναχωρει τιποτα
απο την μηχανη αφου ειστε και οι δυο καλα . ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.anezinis.gr
Carbonman

Carbonman

Τόπος : ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ
Registration date : 24/01/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21 2008, 11:37

Να μην ξαναγίνει.
Και αυτά δεν είναι κάτι αφού είστε καλά αυτο μετράει πάνω από όλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickagr6

nickagr6

Ηλικία : 42
Τόπος : hellas
Registration date : 09/05/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21 2008, 12:58

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΜΟΤΟΡΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΤΑΝΤ,ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΛΟΦΑΡΔΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ?ΡΩΤΑΩ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ Ο MIKIOS ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΤΟΥ ΦΡΕΝΟΥ.ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΙΜΟ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΠΤΩΣΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21 2008, 14:11

thanx κοπέλια, μην ανησυχείτε... αφού είμαστε καλά, το λέμε κ γελάμε!
για τη μηχανή σας λέω δε μ'ένοιαξε ούτε στιγμή (περιέργως), το πήρα πολύ ελαφριά... τεσπα, τώρα μίλησα με το μάστορα κ είναι ήδη έτοιμη, θα περάσω σχολώντας (είναι 500μ από τη δουλειά μου κ 1,5χλμ από το σπίτι μου - το λεω για να ζηλεύετε οι εν Αθήνα bliax )

όσο τώρα για το γιατί να σπάσει η μανέτα, έπεσε σε πολύ περίεργο δρόμο σε παράξενη γωνία. Η χούφτα επαναλαμβάνω έχει χτυπήσει στην πάνω μερια, κ την ίσιωσα με το χέρι (κοιτούσε πάτωμα) κ η μανέτα το ίδιο (χαρακιά στην πάνω μεριά) αλλιώς μη τη χαρακιά που έχει θα έπρεπε να σπάσει μόνο η μπίλια (σ.τ.μηχανικού = η χαρακιά είναι κ σημάδια γνησιότητας)

γι'αυτό nickagr6, αμα ήταν από πέσιμο δεν θα ρώταγες.. bliax
κ φιλικά πάντα (κ γω κάποτε δεν ήξερα) "ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΤΟΥ ΦΡΕΝΟΥ" = μανέτα φρένου OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22 2008, 12:05

Με το κλιμα να ειναι γεματο ατυχηματα τον τελευταιο
καιρο, ειχα προαισθηση οτι κατι θα συμβει και ηλπιζα
να ειναι μικρο.
Τελικα εγινε σημερα πρωι πρωι που πηγαινα για τη
δουλεια.
Σε μια διασταυρωση 2 στενα πριν τη δουλεια, βγαινει
ενας απο STOP αερα πατερα και ευτυχως που ειχα μικρη
ταχυτητα και ελεγξα και προλαβα να πλακωθω στα φρενα....
Το ABS λειτουργησε, και τον χτυπησα με το λαστιχο στην πορτα
και στο τασι που εσπασε.
Ειδα και επαθα να κρατησω τη μηχανη ορθια αλλα τα καταφερα.
Εγω δεν επαθα τιποτα και ουτε και η vilye μου.
Αλλα ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ με τον οδηγο....
Του λεω πολυ ομορφα οτι πρεπει να προσεχει περισσοτερο
γιατι αν ημουν 1 δευτερολεπτο πιο μπροστα τωρα θα με ετρεχε
στα νοσοκομεια. Ξερετε τι απαντησε? "Μα εγω με 10 πηγαινα...
ποσο πιο σιγα να παω???"
Απο STOP ρε παιδια και απορουσε που πηγαινε με 10....
Εκει εκοψα την συζητηση και καταλαβα οτι ηταν ασκοπο
ετσι κι αλλιως.
Απλα του ξαναπα να προσεχει ιδιαιτερα τις μηχανες....
ελπιζω να το κανει γιατι αν βγαινει ετσι, σιγουρα θα παρει
καποιον στο λαιμο του...
Μακαρι να ειμαστε ΟΛΟΙ καλα και με προσοχη, παιδια...
ΕΛΕΟΣ τις τελευταιες μερες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22 2008, 12:39

Lordjohn έγραψε:

Μακαρι να ειμαστε ΟΛΟΙ καλα και με προσοχη, παιδια...
ΕΛΕΟΣ τις τελευταιες μερες..
κυργιαννη περαστικά
θαυμαζω την υπομονη σου ρε φιλε. εγω όταν τρομαζω η πρωτη μου αντιδραση ειναι να θυμωσω και μετα να εκραγω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η 1η μου σούπα!! ανώδυνη   η 1η μου σούπα!! ανώδυνη Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22 2008, 15:56

Μαυρε Σκυλε και εγω εχω εκραγει απειρες φορες και με ξυλο,
αλλα πιστεψε με σε τετοιες περιπτωσεις που φτηνα τη γλυτωσα
προπαθω να τον κανω να το σκεφτει την επομενη μπας και
γλυτωσει κανενας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

η 1η μου σούπα!! ανώδυνη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: