Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 κρανος fullface για καλοκαιρι....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Translatoras
Member
Member
Translatoras

Ηλικία : 51
Τόπος : τα Βράχια της Πειραϊκής
Registration date : 21/11/2009

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 23 2012, 00:21

man_OS έγραψε:
που σαι συ ρε αλάναρε; Να σου πάρω σκουφάκι ή το μπεμβε δεν έχει τέτοια θέματα;;;;; What a Face

Γεια και σε σένα Μάνο. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Χάθηκα διότι....................


κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Dsc5967a


.....τέτοια σκουφάκια θα χρειαστώ..........


cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 23 2012, 00:39

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!
yeye yeye yeye yeye yeye yeye yeye
cheers cheers cheers cheers cheers
XYLO
geia mas geia mas geia mas geia mas geia mas
kalmi kalmi kalmi kalmi kalmi kalmi kalmi
κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 581176 κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 581176 κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 581176 κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 581176 κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 581176
bananen bananen bananen bananen bananen
dancing dancing dancing dancing dancing
thewave thewave thewave

...τυχερο να ειναι σε ΟΛΑ στη ζωη του να εχει υγεια και δυο υπεροχους γονεις! rock EROS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIM RAFT

DIM RAFT

Ηλικία : 37
Τόπος : Λιβαδειά Βοιωτίας
Registration date : 10/08/2011

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 06 2012, 13:18

Σήμερα παρέλαβα το AGV STEALTH είναι το προηγούμενο μοντέλο το οποίο αντικαταστάθηκε από το AGV STEALTH SV λοιπόν το έκανα μια μικρή δοκιμή με το σκούτερ που έκανα κάτι δουλίτσες με την μηχανη δεν το έχω πάει ακόμα.
Ο αέρας που σου έρχεται με κλειστή την ζελατίνα και ανοιχτούς τους αεραγωγούς είναι πάρα πολύς δεν αισθάνθηκα στιγμή να σκάω
(έχει 2 αεραγωγούς στο μέτωπο έναν μεγάλο που φέρνει τρελό αέρα κάτω απο την ζελατίνα και ακόμα 2 στα πλαϊνα του κεφαλιού πίσω απο τα αυτιά περίπου.).
Βέβαια σε ποιότητα δεν είναι σαν το shoei αλλά είναι εξίσου καλό στα crash tests

http://sharp.direct.gov.uk/compareview/153,295

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 06 2012, 13:26

Κρανος τυπου εντουρο και μεχρι τα 120 σωραιος. Χιλιες φορες καλυτερο απο ανοιγομενο, σε θεμα ασφαλειας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 15 2012, 20:56

'Eναρξη διακοπών χθες και πρεμιέρα για το ΧR 1100.Το έχετε πολλοί εδώ,αλλά δε μπορώ θέλω να το πω....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ το κράνακι.Από τις πιο ζεστές μέρες του χρόνου η χθεσινή και δεν κατάλαβα τίποτα.Η χαρά του ταξιδιού λέω θα ναι...αλλά ΜΠΑ...αυτό έφταιγε...με το που ξεκινάει η μηχανή...ανεμιστήρας...αριστερά-δεξιά το κεφάλι...τίποτα!και το σημαντικό...τρεισήμιση ώρες οδήγηση,κλειστή ζελάτίνα και ο σβέρκος πούπουλο....Η φιμέ ζελατίνα άντεξε πολύ καλά μέχρι τις 10 παρά...μετά διάφανη....το κερασάκι?στο τέλος του ταξιδιού,και από λάθος συνεννόηση να μας παραλάβουν,περίμενα πάνω στη μηχανή,με αναμμένο κινητήρα,δέκα λεπτά,το κράνος δεν βγήκε απ΄το κεφάλι μου,και δεν ένιωσα την παραμικρή συσφορία.Νύχτα θα μου πεις...αλλά 30φεύγα βαθμοί....αυτά και φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 59
Registration date : 05/10/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 16 2012, 11:51

http://sharp.direct.gov.uk/compareview/153,295

Το agv κοστίζει 199 ευρώ ενω το shoei κοστίζει απο 379 ευρώ.Το τεστ στο παραπάνω λίνκ είναι παρόμοιο.Και ερωτώ ποιά η διαφορά και γιατί να αγοράσει κάποιος το shoei αφού παραπλήσιο είναι το agv.Τολμώ και απαντώ οτι ο λόγος είναι ο θόρυβος του agv το οποίο έχω και χρησιμοποιώ και είναι πάρα πολύ καλό κράνος ελαφρύ,δροσερό χειμώνα καλοκαίρι αλλά ο θόρυβος είναι ενοχλητικός!Το shoei 1100 έχει θόρυβο?Γιατί δεν το ξέρω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIM RAFT

DIM RAFT

Ηλικία : 37
Τόπος : Λιβαδειά Βοιωτίας
Registration date : 10/08/2011

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 16 2012, 21:14

Επειδή τα έχω και τα 2 και τα 2 βγάζουν θόρυβο το AGV λίγο περισσότερο από το SHOEI xr1100 απλά το shoei είναι καλύτερο στην αίσθηση....
Άλλο υλικό εσωτερικά άλλος τρόπος να λύσεις και να δέσεις την ζελατίνα μπροστά ακόμα και στο λουράκι στο σημείο που έχει το κούμπωμα το ένα με το άλλο.... Βέβαια συνήθειο είναι όλα....
Η διαφορά? μια μικρή παρομοίωση από μεριά μου ελπίζω να είναι επιτυχημένη...
το agv είναι σα να είναι mercedes ενώ το shoei σα να είναι mercedes amg.....Απλά έχει το κάτι παραπάνω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 16 2012, 23:10

Εγώ σε μεγάλο και γνωστό κατάστημα της Θεσ/νίκης έκανα το λάθος και φόρεσα το 1100 πρώτα και το QWEST.Στη συνέχεια φόρεσα AGV(T-2,HORIZON,K4,K3),ARAI,SHARK,SHUBERTH C3.'Oπως πολύ σωστά τα λέει ο φίλος πάνω.Σαν να σαι σε MERCEDES, ειλικρινά.Από θόρυβο δεν μπορώ να πω γιατί είχα και τους εφτά αεραγωγούς ανοιχτούς.Το ΑGV ΄΄ευρύχωρο΄΄ στο σαγόνι θα το χαρακτήριζα,σε όλα του τα μοντέλα που ανέφερα και σαφώς το εσωτερικό κατώτερο του 1100,το SHARK RSI carbon ωραία αίσθηση για το δικό μου κεφάλι, και πολύ ελαφρύ,το SCHUBERTH C3,για σπαστό,κορυφή μαζί με το multitech της shoei.Φυσικά η επιλογή παρόλο το κόστος ήταν μονόδρομος,πιστεύω ότι θα κάνει απόσβεση τα λεφτά του συν του ότι δεν έχει ημερομηνία λήξης.Η παραπάνω άποψη είναι καθαρά δική μου και υποκειμενική....τα διαμάντια τα δικά μου είναι τα σκουπίδια αλλουνού success
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 16 2012, 23:37

Α,να μην το ξεχάσω,για τους υποψήφιους αγοραστές του XR 1100,φορέστε και το μεγαλύτερο νούμερο οπωσδήποτε!Εγώ με medium μέγεθος,μετρημένη περίμετρος κεφαλιού 57-58 εκατοστά στο κατάστημα,αλλά και 100φορές μετρημένος στο σπίτι,φόρεσα το medium,πήρα το medium,το πήγα σπίτι,ο πονοκέφαλος πέρασε μετά από δύο μέρες και δύο depon,και φυσικά την επόμενη πήγα και πήρα το large.Κολλητός,5 χρόνια ιδιοκτήτης του προκατόχου του,XR 1000,medium και αυτός....δεν το άντεχε δευτερόλεπτο στο κεφάλι του το medium XR 1100.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 59
Registration date : 05/10/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 17 2012, 01:18

Απο τις παραπάνω απαντήσεις σας αντιλαμβάνομαι οτι ο θόρυβος του agv είναι ανεκτός για σας ενω εμένα με τρελαίνει!!!! Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIM RAFT

DIM RAFT

Ηλικία : 37
Τόπος : Λιβαδειά Βοιωτίας
Registration date : 10/08/2011

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 17 2012, 02:08

O θόρυβος για εμένα σε όλα τα κράνη είναι ανεκτός στο ταξίδι με την χρήση ωτασπίδων η μεγάλης ζελατίνας να κόβει τον αέρα....
και το shoei kai to agv είναι κράνη για Μηχανές supersport. Για μηχανές σαν τις δικές μας δες το
Qwest της shoei.
Το agv το stealth έχει παραπάνω θόρυβο λόγο των 2 αεραγωγών που είναι για να σου σταθεροποιούν το κεφάλι σε μεγάλες ταχύτητες


Έχει επεξεργασθεί από τον/την DIM RAFT στις Τετ Ιουλ 18 2012, 20:20, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
duke
Member
Member
duke

Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 22/09/2011

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 17 2012, 12:24

DIM RAFT έγραψε:
GΕ ο θόρυβος για εμένα σε όλα τα κράνη είναι ανεκτος στο ταξίδι με την χρήση οτασπιδων η μεγάλης ζελατινας να κωβει τον. Αέρα....

και το shoei kai to agv είναι κράνη για. Μηχανές supersport. Για μηχανές σαν τις δικές μας δες το
Quest της shoei.
Το agv το stealth έχει παραπάν θόρυβο λόγο των 2 αεραγωγών που είναι για να σου σταθεροποιουν το κεφάλι σε μεγάλες ταχύτητες

Και γιατι ρε παιδια παιρνετε ολοι το 1100 και οχι το qwest???
Μεγαλη απορια το εχω. Εγω παντως σε αυτο προσανατολιζομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 17 2012, 14:52

duke έγραψε:


Και γιατι ρε παιδια παιρνετε ολοι το 1100 και οχι το qwest???
Μεγαλη απορια το εχω. Εγω παντως σε αυτο προσανατολιζομαι.
Πήγαινε σε ένα μαγαζί,στην Εθν.Αντιστάσεως πήγα εγώ,και φόρεσέ τα κ τα δύο κ όποιο σου αρέσει.Στο QWEST δεν βγαίνει όλο το εσωτερικό,μόνο τα μάγουλα,,εχει 4 αεραγωγούς ενώ το 1100 έχει 7.Ο πωλητής μου λέει για το QWEST <<για scooter είναι αυτό>>, Razz Razz υπερβολή βέβαια για να τονίσει τη διαφορά,αλλά εμένα με ξενέρωσε γιατι και γω για το QWEST πήγαινα.Πάντως πιο όμορφο είναι το 1100,σε λευκα που τα κοιτούσα κ τα δύο,το χρώμα του 1100 αστράφτει κ είναι πιο αεροδυμανικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 17 2012, 15:35

Μια χαρά είναι το Qwest για τη μοτό μας κι όλες τις αντίστοιχες...
Μη το σνομπάρετε...
Είναι η συνέχεια του RAID2 που κι αυτό ήταν ξαιρετικό...
Μπορεί και τα 1000 και 1100 να είναι υπερβολή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

κρανος fullface για καλοκαιρι....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: