Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 κρανος fullface για καλοκαιρι....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΚυρ Δεκ 12 2010, 14:43

μετα απο αυτο που επαθα εκεινη τη μερα στην εθνικη με το airoh ανοιγομενο (μου εμεινε στο χερι εν κινησει) αποφασισα να εχω πλεον μονο full face!!!για τωρα εχω ενα schuberth s1 pro το οποιο ειναι απιστευτο!!!ησυχο οσο τιποτα!!!ομως νομιζω οτι το καλοκαιρι θα σκαω εκει μεσα!!!οποτε ψαχνω να βρω ενα full face το οποιο να εχει και δευτερη εσωτερικη ζελατινα για τον ηλιο (δεν μπορω καθολου τον ηλιο) και να μπορεις να εχεις μπολικο αερα μεσα!!!μου εχει τραβηξει το ενδιαφερον το συγκεκριμενο

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-S4-SV-Zebra/SubProducts/AGV-S4-SV-Zebra-0001

αν εχει καποιος αποψη επι του θεματος να την ακουσω!!ή αν εχει να προτεινει καποιο αλλο με τα αντιστοιχα στοιχεια!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΚυρ Δεκ 12 2010, 14:45

σύντροφα υπάρχει ένα givi που έχει και διάτρητους αεραγωγούς και σαγόνι...
Givi X01
κρανος fullface για καλοκαιρι.... Givi-X01
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΚυρ Δεκ 12 2010, 14:47

θυμασαι μοντελο μηπως μανο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΚυρ Δεκ 12 2010, 15:12

akaliptos έγραψε:

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-S4-SV-Zebra/SubProducts/AGV-S4-SV-Zebra-0001

αν έχει καποιος αποψη επι του θεματος να την ακουσω!!ή αν εχει να προτεινει καποιο αλλο με τα αντιστοιχα στοιχεια!!!!


Φίλε ακάλυπτε το συγκεκριμένο κράνος το έχω εγώ και είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος και το επέλεξα γιατί έκατσε κουτί στο κεφάλι μου λες και ήταν παραγγελία με ωραία αίσθηση!!!

Το φοράω από 15 Σεπτέμβρη και όλα μια χαρά όμως για καλοκαίρι δε μπορώ να εκφέρω άποψη ας πει κάποιος άλλος που το έχει από παλιότερα....Βέβαια κλειστό κράνος είναι οπότε δεν περιμένω τίποτα τρελά το καλοκαίρι αλλά φαίνεται ότι έχει καλό αεραγωγό μπροστά.

man_OS έγραψε:
σύντροφα υπάρχει ένα givi που έχει και διάτρητους αεραγωγούς και σαγόνι...
Givi X01
κρανος fullface για καλοκαιρι.... Givi-X01

Το συγκεκριμένο κράνος το έχει ο αδερφός μου (ερε κάτι συμπτώσεις Laughing Laughing Very Happy ) και καυτά τη γνώμη μου είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή για να συνδυάσεις full face και ανοικτό κράνος.
Το σαγόνι είναι αποσπώμενο ,οπότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως ανοιγόμενο ενώ διαθέτει και 2 σαγόνια όπως φαίνεται στις Φώτο για να το προσαρμόζεις ανάλογα στις συνθήκες , άνοιξη , καλοκαίρι, δηλαδή τα κάνει όλα και συμφέρει...και σε καλή τιμή. Βέβαια δεν παρέχει την προστασία ενός full-face καθώς στα σημεία προσαρμογής των κομματιών θα υστερεί λίγο σε ασφάλεια από ένα full face κράνος αλλά θα σε καλύψει παντού και δεν θα το αποχωριστείς το καλοκαίρι λόγο ζέστης που είναι και το χειρότερο.......

Υ.Γ: σε εμένα δε μου καθόταν κάποιο μέγεθος καλά καθώς με πίεζε στο μέτωπο και γι' αυτό δεν πήρα το δεύτερο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΚυρ Δεκ 12 2010, 15:12

στο γράφω στο προηγούμενο ποστ ρε ερωτευμένε Smile
Givi X01
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΚυρ Δεκ 12 2010, 15:13

man_OS έγραψε:
στο γράφω στο προηγούμενο ποστ ρε ερωτευμένε Smile
Givi X01

lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΚυρ Δεκ 12 2010, 15:22

Εγω ειχα και εχω κρανη με ενσωματωμενα γυαλια ηλιου. Αυτο που εχω να πω ειναι οτι σε καμια περιπτωση δεν αντικαθιστουν τα κανονικα γυαλια ηλιου. Η ποιοτητα τους ειναι ψιλοχαλια, αλλα εκτως αυτου ειναι μια ζωη βρωμικα και δεν βλεπεις χριστο αν το χρησιμοποιησεις, εκτως και αν εισαι συνεχεια με ενα πανι στο χερι και το καθαριζεις.
Τελος με το Shoei XR1000 που εχω μπορω να πω οτι το καλοκαιρι αεριζομαι καλυτερα απο οτι με τα Airoh SV55 και Caberg Konda που εχω και ειναι ανοιγομενα!

Επομενως η αποψη μου ειναι ενα καλο κρανακι Full face ολο τον χρονο και ενα καλο ζευγαρι γυαλια ηλιου και καθαρισες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΤρι Φεβ 01 2011, 08:41

παιδια τελικα εχω καταλαβει οτι δεν την παλευω με κλειστο κρανος το καλοκαιρι οποτε λεω να παρω κατι σε ανοιγομενο και παλι (αλλα να το κλεινω οταν βγαινω σε ποιο μεγαλες ταχυτητες). εχω καταληξει σε αυτο!

http://www.motoexpert.gr/product_info.php?cPath=22_59_242&products_id=1716

σε λευκο χρωμα!εχει το καλο οτι δεχεται και ενα μηχανισμο της suomy και ακους ραδιοφωνο αλλα δεχεσαι και κλησεις!!!και εχει και εσωτερικη ζελατινα!τι λετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΤρι Φεβ 01 2011, 09:31

Χάρη η γνώμη μου όπως πιστεύω και των περισσοτέρων,
είναι να αποφύγεις τα ανοιγόμενα κράνη για πολλούς και γνωστούς λόγους.
Νομίζω πως με ένα καλό full face αερίζεται το κεφάλι ικανοποιητικά.
Μην ξεχνάμε οτι με τον εξοπλισμό μηχανής,είτε χειμώνας είτε καλοκαίρι
θα υπάρχει το θέμα των θερμοκρασιών αντίστοιχα που θα δυσκολεύει
τον τομέα της άνεσης....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΤρι Φεβ 01 2011, 09:46

Άν και αυτήν την περίοδο δεν έχω ανοιγόμενο κράνος,θα συμφωνήσω με το Χάρη ότι δεν παλεύεται το καλοκαίρι με τα κλειστά.Κατά καιρούς είχα καλά full face κράνη (Arai,Shoei,X-lite),αλλά το καλοκαίρι δυσφορούσα.1-2 φορές έκανα το λάθος και άφησα μισάνοιχτη τη ζελατίνα και έτρεχα στα επείγοντα από τσίμπημα σφήκας (πιθανολογώ σφήκας...),Ο ιδρώτας ''ποτάμι'' Crying or Very sad Τρομερά αρνητική αίσθηση.Ξέρω ότι για την ασφάλεια δε ρισκάρουμε αλλά παιδιά από τη θεωρία στην πράξη,τουλάχιστον εγώ,απέχω πάρα πολύ,δυστυχώς pale Μία φορά φόρεσα εξοπλισμό (μπουφάν,παντελόνι,γάντια,μπότες,full face κράνος) καλοκαίρι (ταξιδάκι Πειραιά-Θεσ/νίκη) και δεν την πάλεψα...μέχρι το Σείριο έφτασα,μετά γύρισα πίσω affraid Όσον αφορά τα flip-up,ψάχνω να βρώ κάποιο για χρήση αποκλειστικά εντός πόλης.Για εκτός δεν το συζητάμε,μόνο κλειστό Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΤρι Φεβ 01 2011, 10:17

Ανοιγόμενο κράνος έχω και γω για τις κοντινές διαδρομές εντός πόλης.
Αν και βρέθηκα σε ατύχημα εντός πόλεως με 10χιλ. Νolan ανοιγόμενο να ανοίγει σαν όστρακο.
Σίγουρα όλα τα κράνη έχουν την χρηστικότητα τους,
απλά εγω παραπάνω αναφέρθηκα σε κλειστού τύπου,
μιας και η κάλυψη-ασφάλεια είναι μονόδρομος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΤρι Φεβ 01 2011, 10:28

Έχεις δίκιο Δημήτρη,απλά δεν είναι πάντα εύκολο από οικονομικής άποψης να ''παίζουμε μπάλα'' με διαφορετικά είδη κράνους (full face,flip-up,jet και δε ξέρω εγώ τί άλλο έχει βγεί affraid ) No Στο μέσο όρο απευθύνομαι Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΤρι Φεβ 01 2011, 15:55

φίλε μου θα συμφωνήσω με το Μάνο, ψάξου για ένα ελαφρύ κράνος full face μεν αλλά με μεγάλους αεραγωγούς. το givi αυτό το έχω δει από κοντά και είναι υπέροχο, έχει όσο μεγάλους αεραγωγούς που είναι πιο δροσερό και απο jet κράνος.
πάρε εδώ φωτο:

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://gsri.info/gallery/d/3504-3/Givi_X01_01.JPG&imgrefurl=http://gsri.info/forum/board4-general-forums/board22-riding-gear/board25-helmets/384-hybrid-jet-integregal-helmets-a-new-breed/&usg=__buqziX__zJ6cR_Ix1ujbt_cYLzg=&h=466&w=495&sz=25&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=DFytekxPJ77L1M:&tbnh=144&tbnw=153&ei=DQ9ITfKfI5CZOsXZqJEE&prev=/images%3Fq%3Dgivi%2Bsumer%2Bhelmet%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1280%26bih%3D637%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=513&vpy=115&dur=625&hovh=144&hovw=153&tx=116&ty=119&oei=DQ9ITfKfI5CZOsXZqJEE&esq=1&page=1&ndsp=18&ved=1t:429,r:2,s:0

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.moto-station.com/ttesimages/produit/nouveautes2008/Casque_Givi_X01_stpz.jpg&imgrefurl=http://www.buellxb.com/Buell-XB-Forum/General-Motorcycle-Chat/My-Next-Helmet&usg=__jOvaMzm9-TapoaQ5GH04k502Xl8=&h=427&w=500&sz=42&hl=el&start=54&zoom=1&tbnid=0NUqjgWrzBYy5M:&tbnh=148&tbnw=180&ei=mA9ITdW5O46bOvXbhJ4E&prev=/images%3Fq%3Dgivi%2Bsumer%2Bhelmet%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1280%26bih%3D637%26tbs%3Disch:10%2C1568&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=368&vpy=112&dur=814&hovh=207&hovw=243&tx=124&ty=125&oei=DQ9ITfKfI5CZOsXZqJEE&esq=4&page=4&ndsp=16&ved=1t:429,r:1,s:54&biw=1280&bih=637

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.scootercrazy.com/acatalog/givi-3-in-1.jpg&imgrefurl=http://www.scootercrazy.com/cgi-bin/ss000001.pl%3FSECTIONID%3DGivi_3_in_1_helmet.html%26NOLOGIN%3D1&usg=__NeLNzQmb48k2AdWHm7vk3gkHiO4=&h=527&w=231&sz=10&hl=el&start=36&zoom=1&tbnid=15pVwTFD_gNMGM:&tbnh=148&tbnw=65&ei=xg9ITcOuD4jpOefdqMIE&prev=/images%3Fq%3Dgivi%2Bsumer%2Bhelmet%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D1280%26bih%3D637%26tbs%3Disch:10%2C1226&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=320&vpy=189&dur=103&hovh=339&hovw=148&tx=72&ty=229&oei=DQ9ITfKfI5CZOsXZqJEE&esq=7&page=3&ndsp=18&ved=1t:429,r:13,s:36&biw=1280&bih=637

http://www.givi.it/helmets/Fullface-helmet/XPlus-Comfort
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΤετ Μαρ 23 2011, 15:07

επανερχομαι στο θεμα καθως πρεπει να αποφασισω καποια στιγμη!!!απο ποιο υλικο ειναι καλυτερο να παρεις κρανος για να μην τραβαει τοση ζεστη;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 17:01

από λευκό χρώμα βασικά................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 19:12

αυτο ειναι σιγουρο!εννοουσα κεβλαρ, polycarbonate κτλ;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 21:33

παρτε εδω μια προσφορα απο τον λουης:

http://www.louis.de/_305f3827d25e42a328cfaad9132b921f22/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=837&list_total=17&anzeige=0&page=1&artnr_gr=204604

αξιζει το κρανακι;;;; το εχει κανεις απο εδω μεσα;;;; απο θορυβο τι λεει;;; αλλα και απο αερα για το καλοκαιρι;;; οπως καταλαβατε ακομα να παρω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kimonas
gold member
gold member
kimonas

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 01/04/2008

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 00:38

Λοιπον..εχω να σου προτεινω το δικο μου κρανακι...δεν θα ζεσταθεις με τιποτα το καλοκαιρι..ειναι αδυνατον..
Εχει 9 αερογωγους..!!Τους εχω ξεχασει ανοιχτους με κρυο καιρο και επαθα ψυξη...ειναι σαν να εχεις air condition.
Δεν εχει ομως εσωτερικη φιλε ζελατινα που θελεις εσυ.
Βγηκε το κρανος της χρονιας απο το web bike world..
Επισης αρκετα ησυχο...δεν το περιμενα με τους αερογωγους που εχει..
Στο λινκ που θα σου δωσω υπαρχει το πληρες αθρο,οπως και σχολια απο χρηστες που εχουν και στουκαρει φορωντας το..
Αλλα πουλιεται μονο Αμερικη...θα κανει 20 μερες περιπου να ερθει αν το παραγγειλεις..

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/gmax/gm68s/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 00:55

Και ποια ειναι η τιμη του;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 00:58

Πρόσεξε τα τελωνεία Χάρη Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kimonas
gold member
gold member
kimonas

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 01/04/2008

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 01:10

120 ευρω περιπου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 01:26

akaliptos έγραψε:
παρτε εδω μια προσφορα απο τον λουης:

http://www.louis.de/_305f3827d25e42a328cfaad9132b921f22/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=837&list_total=17&anzeige=0&page=1&artnr_gr=204604

αξιζει το κρανακι;;;; το εχει κανεις απο εδω μεσα;;;; απο θορυβο τι λεει;;; αλλα και απο αερα για το καλοκαιρι;;; οπως καταλαβατε ακομα να παρω!!!!

πάρα πολύ ελαφρύ, πάρα πολύ όμως, οχι τόσο δροσερό, ψιλοζεστό θα το έλεγα...η τιμή ξεφτίλα! η ζελατίνα πολύ καλή.

Του κίμωνα όταν το είδα, κόλησα...έχει κ λεντ πίσω. Smile

Για καλοκαιρινή έκδοση με ασφάλεια δες κ κάτι σαν το givi hx01

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Givi_HX01_multi__4c99d60a19985

είναι το ίδιο κράνος κ αλλάζει δύο μούτρα, ένα σνοιχτό φουλ για αέρα,κ ένα χειμερινό με τσιμούχα κανονικά...παράλληλα μπορείς κ να το κάνεις τζετ κ να μην έχει καθόλου μούτρο μπροστά.έχει κ αντιλιακό τζαμάκι μέσα κ αεραγωγούς στην οροφή (βγαίνουν τα μαύρα καπάκια της φωτό κ μπαίνουν σίτες συρμάτινες).
τιμή περί τα 250 αλλά είναι 3 σε ένα Smile βάρος 1350-1400
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Translatoras
Member
Member
Translatoras

Ηλικία : 51
Τόπος : τα Βράχια της Πειραϊκής
Registration date : 21/11/2009

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 02:04

Εεεε θα την πω και εγώ την κοτσάνα μου δεν αντέχω.

Χάρη ποια ζελατίνα και πόσο ύψος έχεις;;;

Αν έχεις την ψηλή MRA με το φρύδι και είσαι κοντά στο 1,75 πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βρεις άκρη.

Το καλοκαίρι κυκλοφορούσα με την ψηλή MRA στη μεσαία θέση και κράνος Jet (Νolan N42) και ο ιδρώτας τάφρο έκανε!!

Η συγκεκριμένη καλύπτει πάρα πολύ και δεν σε χτυπάει αέρας, οπότε όσους αεραγωγούς και όποια αεροδυναμική και να έχει το κράνος, απλά δεν θα λειτουργεί για να νιώσεις αυτό που λέμε εξαερισμό.

Η πρότασή μου είναι η εξής...

Έχω το Schuberth C3 και σε μια απόπειρα να ανοίξω τον επάνω αεραγωγό χειμωνιάτικα στην πρώτη σκάλα νόμισα ότι βούτηξα Θεοφάνεια να πιάσω το σταυρό στον Αρκτικό Ωκεανό.

Ανοιγόμενο θα μου πεις και ίσως να μην το θες και σε αυτό δεν φέρνω αντίρρηση.

Μιας όμως και είμαστε κοντοχωριανοί,
αν θες στο δίνω να του κάνεις μια δοκιμή και
αν σου αρέσει υπάρχει αγγελία εδώ μέσα στα 250? που είναι σούπερ τιμή.

Αν ψήνεσαι, λούσου Smile Smile Smile και στείλε ΠΜ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 08:26

βασικα φοραω μια ζελατινα 10 ποντους πιο ψηλη απο την μαμα περιπου και απο υψος εχω 1,84!βασικα ειμαι πλεον αναμεσα στο givi που προτεινε ο ταζ (και ο μανος πιο παλια) και το uvex!το αμερικανικο εαν και βλεπω οτι ειναι σουπερ φοβαμαι το μπλεξιμο με τελωνεια (απο τα οποια ξερω τι μπορω να τραβηξω και να πληρωσω)!γιαννη το συγκεκριμενο το εχει το μαγαζι που εισαι;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

κρανος fullface για καλοκαιρι.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κρανος fullface για καλοκαιρι....   κρανος fullface για καλοκαιρι.... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 10:21

ναι αγόρι το εχουμε.
Το Uvex το onyx το έχω εγώ (το επόμενο του helix) κ αναρωτιέμαι πως θα βγάλω το καλοκαίρι, έχουν πολλά κ βελούδινα μαξιλάρια κ ιδρώνω από τώρα πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

κρανος fullface για καλοκαιρι....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: