Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤρι Νοε 23 2010, 09:21

Επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι και υπάρχουν όλο και περισσότεροι άνθρωποι που χρειάζονται όλο και περισσότερη βοήθεια.
Επειδή είμαστε τόοοοοσοι πολλοί εδώ μέσα
Επειδή νομίζω μπορούμε όλοι να στερηθούμε το ελάχιστο και να προσφέρουμε το μέγιστο,

Σκεφτόμουν να:

Μαζέψουμε χρήματα και να τα διαθέσουμε όπου θεωρούμε καλύτερα
Αν δεν θέλουμε να μαζέψουμε χρήματα, να παρεβρεθούμε ως παρέα σε κάποιο bazaar, σε κάποια εθελοντική οργάνωση, κάπου τέλος πάντων, και να προσφέρουμε ο καθένας ό,τι μπορεί


Αν και θα πρεπε να προσφέρουμε όλο το χρόνο και όχι μόνο χριστούγεννα, ας κάνουμε μια αρχή.

Τί λέτε; Έχετε ενδιαφέρον; Υπάρχουν προτάσεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 54
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤρι Νοε 23 2010, 10:02

Πρόταση ………………..
Μια ομάδα μοτοσικλετιστών επισκέπτεται ένα ίδρυμα για παιδιά………….
Και δίνη στον υπεύθυνο το τσεκ …………..
καθώς και ότι βγάλει ο καθένας από τη βαλιτσα του δωρο για τα παιδιά……………..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤρι Νοε 23 2010, 10:07

ωραία ιδέα!
Θα πρότεινα να βρούμε ένα "ίδρυμα" πιό "εναλλακτικό" δηλαδή πέρα από τα γνωστά, τα οποία σίγουρα έχουν περισσότερες δυνατότητες προβολής και χρηματοδότησης (όχι ότι είναι ποτέ αρκετή...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤρι Νοε 23 2010, 17:51

δώσε info στο λαό Μάνε!! ήντα θέλετε να στείλωμε και πότε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤρι Νοε 23 2010, 19:20

ε όλοι μαζί θα το αποφασίσουμε! Εγώ απλά πέταξα μια ιδέα να κινηθούμε λίγο πιό ανθρώπινα τώρα που οι καιροί είναι στενοί. Το πώς και το τί θα το αποφασίσουμε όλοι παρέα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SECTOR 11
Member
Member
SECTOR 11

Ηλικία : 49
Registration date : 31/05/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤρι Νοε 23 2010, 20:16

....νομιζω πως για αυτους τους ανθρωπους , παντα οι καιροι ηταν δυσκολοι,τωρα απλα εγιναν και για μας.....συμφωνω μαζι σου φιλε, πολυ καλη ιδεα..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakismip
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
sakismip

Ηλικία : 43
Τόπος : Kαστοριά
Registration date : 22/03/2009

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤρι Νοε 23 2010, 20:36

φίλε Μάνο,ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για την ιδέα σου!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤρι Νοε 23 2010, 21:05

αντε λοιπον πεταχτε ιδεες να κανονιζομαστε παιδες!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤετ Νοε 24 2010, 08:41

Ας ξεκινήσουμε με αυτό:
http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f20/topic-t11279.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤετ Νοε 24 2010, 10:18

Man_os, μπορείς να το συντονίσεις; θα πρέπει να ανακοινωθεί σύντομα. Οι συμμετοχές θα είναι πολλές πιστεύω γιαυτό κάνε μια επαφή με κάποιος αρμόδιο, πάρε πληροφορίες, πόσταρε και το οργανώνουμε άμεσα.

_________________
Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤετ Νοε 24 2010, 13:52

και βέβαια μπορώ να το συντονίσω (άλλωστε ήδη το έχω ξεκινήσει Smile ) . Στο λίνκ που παραθέτω πιό πάνω, έχουν ανακοινωθεί όλες οι λεπτομέρειες και όποιος παλίκαρος θέλει συμμετέχει Smile Οι των Αθηνών έρχονται και πάμε όλοι μαζί, οι της επαρχίας, τους καλύπτω εγώ σε ό,τι θέλουν να αγοραστεί και τα βρήσκουμε.
Συμμετοχές να χουμε και όλα τα άλλα έρχονται όμορφα. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤετ Νοε 24 2010, 19:40

Αγαπητέ Μάνο,

επειδή εδώ είναι το δοχείο ιδεών για την πράξη άγάπης προς τον συνάνθρωπο, δεν ποστάρισα στο καινούριο thread σου που αναφέρεται στο bazaar για τις φυλακισμένες, γιατί αυτά που θέλω να πώ, εκεί, ορθώς θα θεωρούνταν off topic.
προσωπικά, θέλω να συμμετάσχω σε έρανο, και θα το κάνω ούτως ή άλλως είτε εδώ είτε αλλού.

όμως η ένστασή μου εδώ, είναι στο γιατί να δοθεί η πολύτιμη προσφορά ενός συνόλου ανθρώπων σε φυλακισμένους οι οποίοι για να βρίσκονται εκει έχουν διαπράξει κάποιο αδίκημα, ίσως και έγκλημα, και μάλιστα οι μισοί από αυτούς είναι και αλλοδαποί, και να μην δοθεί σε ανθρώπους που κυκλοφορούν γύρω μας οι οποίοι διάγουν έντιμο βιο αλλά μέσα στη φτώχεια... και γιατί να δοθούν στους μισούς που είναι και αλλοδαποί και να μην δοθούν σε συμπατριώτες μας...

δεν καταλαβαίνω, οι αλλοδαποί έχουν προτεραιότητα από τους Έλληνες συμπατριώτες μας, ή μήπως έχουν προτεραιότητα οι αδικήσαντες έναντι των τιμίων ανθρώπων....? αντιλαμβάνομαι τις ανάγκες τους όπως επίσης αντιλαμβάνομαι τη θέλησή σου να προσφέρεις, κι εσύ και όλοι οι υπόλοιποι... όμως κατά τον έρανο πάντα δίνεται και μία προτεραιότητα... δηλαδή, πχ. δεν θα βοηθήσεις κάποιον που δεν έχει ρούχα, όταν κάποιος δίπλα του πεινάει, ούτε θα βοηθήσεις κάποιον στην παρακάτω γειτονιά όταν ο γείτονάς σου σε έχει ανάγκη....

για κάποιον ανεξήγητο λόγο νομίζω θα διαφωνήσεις με τις απόψεις μου αλλά δεν ξέρω γιατί. περιμένω να ακούσω την άποψή σου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι   Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι Icon_minitimeΤετ Νοε 24 2010, 20:49

η ένστασή σου σεβαστή, αλλά δεν θα μπω σε ιδεολογική αντιπαράθεση, γιατί για εμένα ο διαχωρισμός που κάνεις είναι επικίνδυνος, οπότε δεν θα πατήσω καν στον ίδιο δρόμο μαζί σου.
Θα σου επισημάνω μόνο ότι ο εθελοντισμός δεν περιορίζεται στη ΜΙΑ φορά, δεν είναι στοχευμένος και φυσικά δεν είσαι εσύ ή εγώ που θα κρίνουμε αν κάποιος "αξίζει" βοήθεια ή όχι. Η πολύτιμη προσφορά, που αναφέρεις, είναι ανιδιοτελής και ανοιχτή σε όλους (για τη δική μου κοσμοθεωρία).
Αν θέλεις να οργανώσεις κάτι ο ίδιος, ή έχεις κάποια άλλη πρόταση, πολύ ευχαρίστως να συνδράμω (προσωπικά) και εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Κακοί καιροί, καλοί άνθρωποι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: