Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προσοχή στις γκέτες.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 22:14

Ειχα τη φαεινή ιδέα να πάρω τις γκέτες που φαίνονται στη φώτο........

Προσοχή στις γκέτες..... Gketes




Οταν επρεπε να οδηγήσω με βροχή και επρεπε να περάσω και απο σημεία που κράτάει πολλά νερά ο δρόμος ημουν ευτυχής που ειχα τις γκέτες μαζί μου και οντως εκαναν πολύ καλή δουλειά προστατευοντας απόλυτα το παντελόνι και τα καινουργια ... μποτάκια....

Ολά καλά λοιπόν και αφου εφτασα στο σπίτι μου......σταματάω και κάνοντας τη κίνηση για να πατήσω κάτω το δεξί μου πόδι....ειχε μαγκώσει κάπου η γκέτα και δεν μπορούσα να βγάλω το πόδι μου για να στηριχτώ ενω ειχει δοθεί η κλίση στη μηχανή για να γίνει η στήριξη δεξιά......μετά απο 2 δευτερόλεπτα (περίπου) το ξεμάγκωσα αλλά ηταν αργά.....ειχε πάρει κλίση ο Τιτανικός....με αποτέλεσμα ,αν και εβαλα ολη μου τη δύναμη ηταν αδύνατο να το κράτήσω ορθιο το στρωματάκι μου.
Το μόνο που κατάφερα ηταν να το ακουμπήσω τελείως ομαλά και να ακουμπήσει στα καγκελα εμπρός και πίσω με καμμία απολύτως ζημιά και να φρακάρει λίγο το πόδι μου στον αστράγαλο ακριβώς στα σημεία που ειχε την ενίσχυση το μποτάκι.
Αν δεν ειχα τα κάγκελα θα πάθαινε ζημιά η μηχανή και το πόδι μου σίγουρα...

Περιτό να σας πώ οτι ειναι ηδη στα σκουπίδια τα εν λόγω αξεσουάρ.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 22:41

Φίλε σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Το είχα πάθει κι εγώ αλλά πρόλαβα στο παρα πέντε.

Πολύ σωστός που ενημερώνεις, έχουν περάσει χρόνια και το είχα ξεχάσει ότι ήμουν παθών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 23:08

ευτυχως γιασνα και τν μηχανη αλλα τα καινουρια μποτακια γιατι τα προφυλασεις?

η δουλεια τους ειναι να σε γλιτωνουν ΚΑΙ απο αυτα και απο το νερο....

οσο για το παντελονι εχει αδιαβροχα το καρφουρ με 5 ευρω το εχω 3 χρονια...

ελπιζω να βοηθησα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 00:37

Δηλ αν σου μπλεχτει καπου το κορδονι απο το παπουτσι (γι αυτο δε φοραμε με κορδονια) ή το μπατζακι του παντελονιου (μου εχει τυχει) θα πεταγες παπουτσια και παντελονι?

Ετυχε νομιζω, απλα τωρα ξερεις τι να προσεχεις... δε νομιζω οτι επρεπε να τα πεταξεις... απεκτησες εμπειρια για μια κατασταση...

Φιλικα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 00:46

Apache έγραψε:
ευτυχως γιασνα και τν μηχανη αλλα τα καινουρια μποτακια γιατι τα προφυλασεις?

η δουλεια τους ειναι να σε γλιτωνουν ΚΑΙ απο αυτα και απο το νερο....

οσο για το παντελονι εχει αδιαβροχα το καρφουρ με 5 ευρω το εχω 3 χρονια...

ελπιζω να βοηθησα...

Ειναι ολόσωστα οσα λες , απλα θέλησα να επισημάνω μια περίπτωση που ισως γλυτώσει κάποιον αλλον απο τετοια ασχημη εμπειρία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 02:23

καλα εκανες φιλε μου....αυτη ειναι και η ιδεα του φορουμ αλλωστε... OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 10:31

Πάντως υπάρχουν γκετες που ειναι πιο εφαρμοστες απο αυτες στην φωτο και που μάλλον θα είναι πιο δυσκολο να συμβει κάτι τέτοιο... σε κάθε περίπτωση θέλει προσοχή... και σε 'μενα καμια φορά μπλέκει το παντελόνι στο λαστιχενιο μαρσπιε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 10:33

Πολύ καλά έκανες φίλε iliasrav4club και ανέφερες το συμβάν μιας και ίσως προστατευτούμε από τέτοιου είδους κακοτοπιές, αλλά ακόμα καλύτερα θα ήταν αν μας φανέρωνες και τη συγκεκριμένη μπότα και από κει κ πέρα ο καθένας κρίνει ξεχωριστά....Είχα και γω παρόμοιο συμβάν αλλά εγώ μπορούμε να πούμε πήγαινα γυρεύοντας
Μου πιάστηκαν τα κορδόνια στο μαρσπιέ ... (ευτυχώς τέλος καλό, όλα καλά)
ο ένοχος παπούτσι 'Prada' μήπως έπρεπε να τα είχα πετάξει Προσοχή στις γκέτες..... 8117
XAXAXAXA XAXAXAXA
Φυσικά στη δικιά μου περίπτωση δεν έφταιγε το παπούτσι που και γλιστρά τρομερά, και έχει κάτι κορδόνια μισό μέτρο το καθένα αλλά εγώ που τα φόρεσα για τέτοια χρήση... Προσοχή στις γκέτες..... 489962
Όταν όμως μιλάμε για παπούτσια μοτοσυκλέτας η κάθε λεπτομέρεια, προστασία, αδιαβροχοποίηση, άνεση, ευκινησία, αίσθηση φρεναρίσματος, μάγκωμα παίζει ρόλο...ειδικά αν είναι κάτι που το πληρώνεις αρκετά.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 11:32

domiemic65 έγραψε:
Πάντως υπάρχουν γκετες που ειναι πιο εφαρμοστες απο αυτες στην φωτο και που μάλλον θα είναι πιο δυσκολο να συμβει κάτι τέτοιο... σε κάθε περίπτωση θέλει προσοχή... και σε 'μενα καμια φορά μπλέκει το παντελόνι στο λαστιχενιο μαρσπιε...

Nα σημειωθεί οτι πρόκειται για πολύ καλή ποιότητα γκέτας και εκτος απο το λάστιχο που φαίνεται στη φώτο που κουμπώνει στη γάμπα με κόπιτσα ..κλείνει και με φερμουάρ σε ολο σχεδόν το μήκος

Οσο για το μποτάκι που αναφέρει ο "Gadalf" πρόκειται για ενα χαμηλό της Richa με καλή ενισχυση στον αστράγαλο μεσα-εξω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
SOTOS80

SOTOS80

Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 13/02/2009

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 12:59

Έχω παρει της Tucano Urbano τις γκέτες και πραγματικά μόλις τις συνηθίσεις είναι τέλειες. Έχουν ολόκληρη σόλα απο κάτω και απο την πάνω πλευρά έχουν velcro που σφίγκουν ενώ το αριστερό έχει και extra λάστιχο μπροστά για τις ταχύτητες. Είχα δεί διάφορες μέχρι να καταλήξω σε αυτές και ευτυχώς που το έψαξα και δεν πηρα τις πρώτες που βρήκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shipofools.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 13:07

η 1η μου πτωση με το στρομ..σκαλωσε το λαστιχο τη γκετας κ επεσα σαν σεκογια!
φουλ πατο στην γκετα παντα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 15:15

SOTOS80 έγραψε:
Έχω παρει της Tucano Urbano τις γκέτες και πραγματικά μόλις τις συνηθίσεις είναι τέλειες. Έχουν ολόκληρη σόλα απο κάτω και απο την πάνω πλευρά έχουν velcro που σφίγκουν ενώ το αριστερό έχει και extra λάστιχο μπροστά για τις ταχύτητες. Είχα δεί διάφορες μέχρι να καταλήξω σε αυτές και ευτυχώς που το έψαξα και δεν πηρα τις πρώτες που βρήκα.

Και εγω στηρίχτηκα στη γνώμη φίλου με V Strom που ειχε τις ιδιες και ηταν πολύ ευχαριστημένος....απλά δεν του ειχε τύχει....

Εχουν πάτο μόνο εμπρός και στο τακούνι ιμάντα....... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
SOTOS80

SOTOS80

Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 13/02/2009

Προσοχή στις γκέτες..... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή στις γκέτες.....   Προσοχή στις γκέτες..... Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 15:35

Δεν έχουν μόνο μπροστά πάτο.. είναι όλο πάτο απο κάτω.ίσως υπάρχουν 2 μοντέλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.shipofools.gr
 

Προσοχή στις γκέτες.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ένδυση-
Μετάβαση σε: