ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΗμερολόγιοΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mikios
vstromhellasforum Fanatic

Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Σαβ Νοε 13 2010, 21:15

giannis81 έγραψε:
mikios έγραψε:
Είναι θέματα ανατροφής και παιδείας.

(ξεκίνησα να γράφω ένα μακρινάρι, αλλά αυτό τα συνοψίζει όλα)

Γιατι αυτο τι σημαινει Razz Razz

Εξηγησε μας ρε συ Μικιε τι σκεφτεσαι, πραγματικα!

μαζί σου είμαι, αν καταλαβαίνεις τι λεω...

Σε απάντηση όλων που λένε ότι είναι δουλειά σου κ δεν είναι υποχρέωση κανενός να σου δώσει φιλιδώρημα, η σκέψη μου είναι η εξής:
δικαίωμά σου και δικό μου είναι να περπατάμε όπου θέλουμε. Αν όμως διασταυρωθούμε είναι θέμα παιδείας να παραχωρήσουμε χώρο ο ένας στον άλλο κ να μην τον σκουντήξουμε. Δεν είναι υποχρέωση, απλώς ανατροφή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
kopeli

Τόπος : GR-SKG
Registration date : 16/07/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Σαβ Νοε 13 2010, 21:20

mikios έγραψε:

Σε απάντηση όλων που λένε ότι είναι δουλειά σου κ δεν είναι υποχρέωση κανενός να σου δώσει φιλιδώρημα, η σκέψη μου είναι η εξής:
δικαίωμά σου και δικό μου είναι να περπατάμε όπου θέλουμε. Αν όμως διασταυρωθούμε είναι θέμα παιδείας να παραχωρήσουμε χώρο ο ένας στον άλλο κ να μην τον σκουντήξουμε. Δεν είναι υποχρέωση, απλώς ανατροφή.

Φίλιπ είσαι μέσα.Respect.

big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast

Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Σαβ Νοε 13 2010, 21:22

moystakias έγραψε:
Τελικά το ΚΝ είναι καλύτερο ή το PiperCross?

mouuuuuu cow
mouuuuuu mouuuuuu
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Σαβ Νοε 13 2010, 21:31

big_tzo έγραψε:
moystakias έγραψε:
Τελικά το ΚΝ είναι καλύτερο ή το PiperCross?

mouuuuuu cow
mouuuuuu mouuuuuu
mouuuuuu mouuuuuu
ESCOBAR
Member
Member

Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ_ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 29/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Σαβ Νοε 13 2010, 22:04

vassilis79 έγραψε:
Αδερφε , οσο ημουν φοιτητης , εκανα delivery σε διαφορα μαγαζια . Χειμωνα , καλοκαιρι , με βροχη και με καυσωνα .
Αυτη ειναι η δουλεια .
Αυτος που παραγγελνει εχει το καθε δικαιωμα να το κανει.
Στατιστικα βεβαια οι περισσοτεροι που παραγγελνουν με καταιγιδα δεν αφηνουν τιποτα απο μπουρμπουαρ .
Αλλα και παλι τι μπορεις να κανεις ...και αυτοι πελατες το μαγαζιου που δουλευεις ειναι .

Ενα χαμογελο και τα ρεστα ακριβως στον πελατη θα σε βοηθησουν να βγαλεις πολλα περισσοτερα στο 4ωρο σου .
Τουλαχιστον αυτο εχω βγαλει εγω σαν συμπερασμα οσο εκανα αυτη τη δουλεια.

Υ.Γ. Μην μασας με την βροχη , ενα καλο αδιαβροχο και μποτουλες θα σε γλυτωσουν απο μπελαδες και νερα .
Καλη συνεχεια και υπομονη.

+1000000000000000000
ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΥΠΟ ΕΝΑΝ ΟΡΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ :
ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ?
ΤΕΛΟΣ Ο ΟΡΟΣ ΠΟΥ ΛΕΩ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΣΟΥ ΣΙΩΠΗΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΦΙΛΟΔΩΡΗΜΑ ΑΠΟ 16,50 ΕΩΣ ΤΟ 20ΡΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ!
ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΑΔΙΚΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΡΦΩΣΗ! cheers cheers cheers lol! lol!
ΕΠΙΣΗΣ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΣΥ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΑΡ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΣΤΗΛΗ!
ADMIN ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΑΣΙΚΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΟΣΤ ΤΩΝ "ΑΔΙΚΙΩΝ ΤΗΣ ΖΩΗΣ"!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !
http://PAOKFC.GR
V.Stratos
moderator
moderator

Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Σαβ Νοε 13 2010, 23:25

Προσωπικά επειδή την έχω κάνει αυτή τη δουλειά μικρότερος στο Ν.Ψυχικό (Σ.Τ.Ψ.) για όποιον ξέρει !!

ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ

όταν έρχεται delivery τα αφήνω στρογγυλά..18,80 = 20€ , 14,5 = 15€ κ.ο.κ.

Τώρα αυτό που λες για βροχή τα θεωρώ λίγο masturbate

Κι εγώ έτρεχα με καντάρια έξω και δε μου δίνανε ΤΠΤ
Μερικοί μου δίνανε όμως..

Και είχα και κάποια τυχερά..5-10€ φιλοδώρημα !!
Αυτό που λες με τη ζέστη το έζησα σε ένα σπίτι όπου μου άνοιξε μια Μ@υνάρα
με ένα μπλουζάκι και από κάτω σορτς..

Τί να κάνουμε ρε φίλε στην τελική..Κι εγώ όταν δούλευα πακέτο νόμιζα ότι η λέξη ''πακέτο''
ήταν για το κουτί πίσω από το μηχανάκι..

Τελικά κατάλαβα ότι το ''πακέτο'' είναι μεταφορά του ''δύσκολη δουλειά'' , ''θα παιχτεί μλκ αν βρέξει'' κτλ κτλ

Σε καταλαβαίνω,αλλά όπως είπανε και πολλοί άλλοι,αν δε σου αρέσει άλλαξέ την
Πάνε μοίρασε φυλλάδια,μέχρι να στεριώσεις σε μια καλύτερη δουλειά που ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ !!

Φιλικά πάντα

Στράτος Cool

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
giannis81
Member
Member

Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Σαβ Νοε 13 2010, 23:57

Mικιε σωστος και πραγματικα χαιρομαι που το βλεπεις ετσι.

Συντεκνε κοπελι και εσυ!!!

Στρατο δεκτα οσα λες. Μαλλον ειναι και θεμα υπομονετικοτητας, γιατι δεν εισαι ο μονος που εχει κανει αυτη τη δουλεια και το βλεπει χαλαρα αυτο που περιγραφω. Ε εγω δε μπορω, οταν ο αλλος παραγγελνει με καρεκλες εξω και επιπλεον περιμενει και το 20λεπτο μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι! Θα αρχισω γιογκα μου φαινεται.

Εσκομπαρ το σκεφτηκα εξαρχης αυτο, γιαυτο ζητησα συγνωμη που καταχρωμαι τη στηλη των οντως δυσαρεστων. Και οχι, δεν ειμαι απο αυτους που κανουν το γνωστο κολπο, το οποιο εκτος απο εκνευριστικο το θεωρω και αναποτελεσματικο, εκτος απο ελαχιστες περιπτωσεις. Οσο για τη μορφωση, γενικα μιλωντας, δεν θα σου δωσει να φας στις μερες μας. Αυτος που θα φαει πριν απο τον μορφωμενο ειναι ο εκπαιδευμενος, ευελικτος και υπακουος.

Μουστακια το pipercross (we trust Ταζακος).

msp

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 27/10/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Σαβ Νοε 13 2010, 23:59

V.Stratos έγραψε:
Αυτό που λες με τη ζέστη το έζησα σε ένα σπίτι όπου μου άνοιξε μια Μ@υνάρα
με ένα μπλουζάκι και από κάτω σορτς.
Εμένα κάτι τέτοια μου θυμίζουνε σενάριο τσόντας enesoula

Θα συμφωνήσω πως κάποια πράγματα είναι θέμα παιδείας! Διστυχώς το φαινόμενο είναι συνήθως αυτοί που τα έχουνε να μην δίνουν στον άγγελο νερό, ενώ άλλοι που δυσκολέυονται να μην τσιγκουνεύονται. Διστυχώς ακόμα και αυτά είναι μέρος του προγράμματος που λέγεται ζωή. Αδικία ή μη αδικία συμβαίνει. Θεωρώ σημαντικό πάνω απ'όλα την διατήρηση της προσωπικής μας εσωτερικής γαλήνης και όχι να χαλιόμαστε με οτιδήποτε συμβαίνει, γιατί αλλίως αν την χάσουμε και αυτή την κάναμε.
http://log-css-clan.page.tl/Home.htm
andreasp

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 10:44

mikios έγραψε:
andreasp έγραψε:
Ο deliveras δεν ειναι ο μοναδικος άνθρωπος που οδηγεί μηχανάκι με βροχή ρε παιδιά!
Χιλιάδες άνθρωποι συνεχίζουν να κινούνται με μηχανή και βροχή ταυτόχρονα.
Είτε αυτος ειναι courrier, εξωτερικες εργασιες και οποιαδηποτε αλλη εργασία που απαιτεί μετακίνηση και για λόγους ευκολίας χρησιμοποιείς μηχανάκι.
Δεν ειναι κάτι μοναδικό!

κ αυτό τι σημαίνει;

σημ. εγώ είμαι ένας από αυτούς που κινούνται κατ'επιλογήν πάντα με μοτο.

Αυτό σημαίνει απλά και κατανοητά, ότι δεν ειναι κάποια ιδιαίτερη στιγμή η στιγμή που έρχονται τα σουβλάκια και βρέχει, που να αξίζει ιδιαίτερο χειρισμό του μπουρμπουαρ. Αν θέλεις να δώσεις, θα δώσεις είτε με λιακάδα είτε με βροχή.
Κάποιοι άνθρωποι δίνουν πάντα, κάποιοι ανάλογα την ψυχολογία τους, τον λογαριασμό ή την φάτσα του delivery, και κάποιοι ποτέ.
Σιγουρα πάντως δεν χαρακτηρίζω ως μαλάκα, όποιον δεν δίνει μπουρμπουαρ στον delivery, ανεξαρτήτου καιρού.
Επίσης σίγουρα δεν θα δει ποτέ μπουρμπουαρ απο εμένα, ο delivery που ξεκινάει απο τα χοντρά ρέστα, και ουσιαστικά σταματάει στο σημείο που του κάνει για μπουρμπουαρ, κοιτώντας τα ευρω στη χούφτα του μιαμιση ωρα!
Στην τελική, και εγώ ασφαλιστικός πράκτορας ειμαι, εχω πάει ασφαλιστήρια σε πελάτες, με ήλιο, βροχή, χιόνι, αλλά δεν έχω αυτονόητο το μπουρμπουαρ. Ισα-ισα προσπαθώ να έχω σωστά ρέστα, για να μην με βάλουν και μέσα.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 11:00

Ελεος βρε παιδιά. Τί διαβάζω! Δηλαδή αν εγώ δε θέλω ή δε ξέρω να μαγειρέψω και βρέχει έξω δε πρέπει να παραγγείλω?
Και πρόσεξε, ΚΑΤΙ ΒΑΣΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ, για να έχεις εσύ δουλειά κάποιοι πρέπει να ζητήσουν delivery! Αν ο καθένας πήγαινε απο μόνος το στη pizzaria τότε όλοι οι delivery δε θα είχαν δουλεια! Για ρώτα τους συναδέλφους σου συμφωνουν? Επίση συμφωνούν όταν βρέχει η χιονίζει ο εργοδότης σου να σου έλεγε, σήμερα βρέχει μή δουλέψεις αλλά δε θα πληρωθείς. Και επειδή το μαγαζί δεν έχει δουλειά θα κλείσει?

Και όσο για το pourboir, προσωπικά ναί, πάντα κάτι αφήνω. Αν και μερικές φορές δε θα ήθελα (γιατί δεν είναι κόσμιο να σου δίνουν ρέστα 4 ευρώ σε 20λεπτα!). Και όσο πιο ευγενικός είναι αυτός που φέρνει το φαγητό τόσο πιο πολύ σε προδιαθέτει να δώσεις κάτι παραπάνω!

Οσο για το τύπο που δεν έδωσε τίποτα, κρίση υπάρχει, μπορεί και αυτά τα 20-30 λεπτά να μη του μένουν (αν δεν έχει και κανένα να του μαγειρεύει και παραγγέλνει απέξω καθε μέρα πχ).

Αυτή είναι η δουλειά του delivery, δε τη κάνεις για τα tips.... αυτά έρχονται extra και μπορεί να είναι και όσο 1 μεροκάματο. Οσοι κάνουν άλλες δουλειές όμως δεν τα έχουν.
mikios

Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 12:19

ermis έγραψε:
Οσο για το τύπο που δεν έδωσε τίποτα, κρίση υπάρχει, μπορεί και αυτά τα 20-30 λεπτά να μη του μένουν (αν δεν έχει και κανένα να του μαγειρεύει και παραγγέλνει απέξω καθε μέρα πχ).

γι'αυτό ξεκίνησε να λέει για την θέρμανση στο φουλ. Αμα του λείβονταν 20 λεπτά για να βάλει πετρέλαιο τον άλλο μήνα τι να πω.

Αντρέα και μαζί σου είμαι, αλλά είθισται, τουλάχιστον όταν σέρνεις τον άλλο μέσα στη βροχή, να του δίνεις κάτι για τον κόπο του.
Τον δικό μου ασφαλιστή για να μην τον τρέχω, έχω παει σπίτι του το βράδυ κανα 2 φορές μετά από συννενόηση ( κ με κέρασε η γυναίκα του κουλουράκια).

Άσχετο Αντρέα, αλλά να σε ρωτήσω, παίρνεις μπόνους ή ποσοστό ανα πελάτη;
http://www.kangaroo.gr
andreasp

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 12:25

[quote="mikios"]
ermis έγραψε:

Άσχετο Αντρέα, αλλά να σε ρωτήσω, παίρνεις μπόνους ή ποσοστό ανα πελάτη;
Bonus? Τι σημαίνει Bonus?

Προμήθεια(%) παίρνουν όλοι οι ασφαλιστές/πράκτορες/μεσίτες επι των ασφαλίστρων.
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 13:33

Καλά ρε τι κάθεστε και κουβεντιάζεται, με το Γιάννη έχουμε κοντραριστεί πολλές φορές. Αλλά εδώ θα πάρω το μέρος του.

Ρε σεις : Έξω γίνεται τις κακομοίρας και εσύ παραγγέλνεις πίτσα? Δεν σκέφτεσαι τον κακομοίρη που θα έρθει με το κολομήχανο που του έχουν δώσει? Εντάξει δουλειά του είναι και θα έρθει, αλλά η ανθρωπιά πρέπει να είναι πάνω από όλα και από την κοιλιά μας!!!

ΑΠΟΡΩ και που υπάρχουν διαφορετικές απόψεις!!!!!!!

Έλεος, πιάστε να ξυπνήσετε γιατί κάποια μέρα ίσως βρεθείτε εσείς στην θέση του Γιάννη.

Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 15:11

Γιαννάκο αγόρι μου, αν είσαι απόφοιτος πολυτεχνικής σχολής όπως λες, τράβα δούλεψε και άσε τις παπαριές περί εκπαιδευμένων σκύλων.

Την έχω κάνει κι εγω αυτή τη "δουλειά" , και έβγαζα σε 4,5 ώρες όσα βγάζει ένας ιδιωτ.υπάλληλος στο 9ωρο (σε δρχ. τότε).

Φιλικά ΠΑΝΤΑ!!
nikSalonik
Administrator
Administrator

Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 15:27

με το που είδα τον τιτλο "τελικα εχει η αθλιότητα τα όρια της" ειπα κι εγω τι θα δώ ...κι οταν μπήκα...
scratch scratch scratch scratch

....κατι θεματα που ανεβάζεις βρε τ αγόριμ ....τεσπα....

εχω κανει πολλές δουλειές στη ζωή μου ...σίγουρα κι αυτη που κανεις κι εσύ τώρα....
πουθενα δεν έπερνα φιλοδωρημα εκτος του σερβιτοτρου και του πιτσαρια ...θαρρεις στο "μεταφοραί ο Μήτσος" ....στο χωράφι του χωριάτη ...στο " σπορια φυστικια ροξ " δε καναμε χαμαλικι.... τεσπα κι εδώ

οσο ομως αφορά το φιλοδώρημα να ξερεις πως η στατιστική παιζει το ρολο της ....οι μισοι θα δωσουν κατι ψηλό ισως ενας κατι περισσότερο ...και κανα 2 τρεις την "γαιδουριά τους" ...τους ΚΑΛΥΨΑΝ ομως οι προηγουμενοι η θα τους καλύψουν οι επόμενοι ...και ζησαν αυτοι καλά κι εμεις καλύτερα ...

υ.γ. ...τεσπα ....κι εδώ ...γιου νοου...χαλαρουιτα φιλο

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

τι κι αν εχω "μαυροπούλι"... ρε...Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου
http://insuranceate.blogspot.com
ESCOBAR
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 15:52

moystakias έγραψε:
Καλά ρε τι κάθεστε και κουβεντιάζεται, με το Γιάννη έχουμε κοντραριστεί πολλές φορές. Αλλά εδώ θα πάρω το μέρος του.

Ρε σεις : Έξω γίνεται τις κακομοίρας και εσύ παραγγέλνεις πίτσα? Δεν σκέφτεσαι τον κακομοίρη που θα έρθει με το κολομήχανο που του έχουν δώσει? Εντάξει δουλειά του είναι και θα έρθει, αλλά η ανθρωπιά πρέπει να είναι πάνω από όλα και από την κοιλιά μας!!!

Έλεος, πιάστε να ξυπνήσετε γιατί κάποια μέρα ίσως βρεθείτε εσείς στην θέση του Γιάννη.

ΦΙΛΕ ΜΟΥΣΤΑΚΙΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ! ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΖΕΙ ΤΑ ΨΙΛΑ ΓΙΑ 50 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!!!!!!!!!!!!!ΟΤΑΝ ΤΟ ΖΗΤΑΣ ΤΟ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΑΡ ΕΙΝΑΙ
ΜΕΓΑΛΗ Η ΞΕΦΤΙΛΑ!ΕΓΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΑΡ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟΣΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ 40 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΤΟ ΤΣΑΝΤΑΚΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΟΥΤΕ 2 CENTS!!!!!ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΙΝΩ ΠΙΣΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΩ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΗ Η ΛΑΛΑΚΙΑ ΠΟΣΤ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ Η ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ !ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑ Γ@ΜΗΜΕΝΟ 20ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΑΜΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΤΕΛΙΒΕΡΑΔΕΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ!

Η ΠΙΤΣΑ Η Η ΓΥΡΟΠΙΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΓΥΡΟΠΙΤΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥΡΗ ΣΤΟ ΚΑΒΟΥΡΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΔΟΥΝΕ ΜΕ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΜΑΛΛΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΡΗΓΓΗΛΑΝ ΤΟΠΙΤΟΝΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΙΑΞΕ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑΝ 20ΛΕΠΤΟ ,ΘΑ ΝΟΙΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥΣ!

ΤΕΛΛΛΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! angry angry angry angry angry angry merci merci merci merci merci
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 17:54

moystakias έγραψε:

aristrom

Τόπος : Αιγιο
Registration date : 05/05/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 19:38

Εχει δικιο και ο ντελιβερας εχει δικιο και ο πελατης που πληρωνει !!!
Αν φταιει καποιος ειναι το Αφεντικο.Επρεπε να εχει και ενα smart-ακι για τις δυσκολες ωρες.ΤΕΛΟΣ.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 20:26

Εγώ επιμένω, χάνετε την ουσία!, άν δεν υπάρχουν πελάτες δε θα δούλευε κανείς delivery! Οπότε να παρακαλάτε να υπάρχουν και ας μή δινουν φιλοδόρημα!
Και αλήθεια αν σου έλεγε σήμερα βρέχει μην έρθεις και κρυώσεις αλλά δε θα πάρεις τα 40 θα ήτα δίκαιο? Ή μήπως όταν βρέχει πληρώνει το αφεντικό τσάμπα!....? Ανεργία υπάρχει!
stam

Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Κυρ Νοε 14 2010, 22:40

πιστεύω αρκετοί εδω μέσα έχουν κάνει δουλειές στις οποίες υπολογίζει κανείς και το tip. εγώ προσωπικά δούλεψα παραμάνα για κάποια καλοκαίρια και με επίδεσμο στον καρπό γιατί σήκωνα ολόκληρα τραπέζια γάμων στο δίσκο...

όμως:
1)το πουρμπουάρ κατ'αρχήν ο πελάτης το πληρώνει μέσα στην τιμή που αγοράζει το προϊόν. Αυτό που σας λέω είναι τεκμηριωμένο και μέχρι πρίν από λίγο καιρό στα νομοταγή καταστήματα θα μπορούσε κανείς να διαβάσει πίσω την ανάλυση των τιμών: πχ.: 7% φόρος του δήμου, 4% πουρμπουάρ... και λέω πριν λίγο καιρό γιατί τώρα πια έχουν γίνει όλα μπουρδ3λ0...
άρα είναι μέσα στη συμφωνία μαγαζιού και σερβιτόρου αν ο σερβιτόρος θα παίρνει το ποσοστό που του αναλογεί από τις εισπράξεις του μαγαζιού... βέβαια τωρα έχουν πατήσει όλοι οι μαγαζάτορες πόδι λόγω της αύξησης της ανεργίας και έχουμε φτάσει στην αντίθετη μεριά να βουτάει το μαγαζί τα tip του σερβιτόρου. Τα ίδια περίπου ισχύουν και για το delivery. δηλαδή θεωρείται ότι ο πελάτης μέσα στην τιμή που πληρώνει είναι και η υπηρεσίας μεταφοράς του φαγητού στο σπίτι. Από εκεί και πέρα έχει να κάνει μόνο με το αν έχει λεφτα παραπάνω να αφήσει: αν του αρέσει ή όχι η φάτσα του delivery αν εκτιμήσει ότι για κάποιο λόγο, (καιρικά φαινόμενα, ταχύτητα εξυπηρέτησης, όμορφη εμφάνιση) θα αφήσει κάτι παραπάνω. αυτά όλα εναπόκεινται σε τυχαία γεγονότα όπως το αν έχει παραπάνω λεφτά ή αν τα έχει μετρημένα γιατί θέλει να πληρώσει τα κοινόχρηστα, ή αν τσαντίστηκε με το μαγαζί γιατί τα αργήσανε (χωρίς να φταίει ο delivery), γιατί την περασμένη βδομάδα είχε πληρώσει 17,20 ενώ τώρα με τα ίδια πληρώνει 18,50 και ένα σωρό άλλοι τυχαίοι παράγοντες και λόγοι....

2) το λεγόμενο "ψάρεμα" του πελάτη το έχουμε όλοι δοκιμάσει και δυσκολεύομαι να πιστέψω κάποιον ότι δεν το έκανε ποτέ. όμως αυτό δεν περνάει σε όλους, και στην τελική, είναι και μια θεατρική κίνηση που πρέπει να βγει φυσικά ανάλογα με το κοινό που έχεις μπροστά σου. υπάρχει και κοινό που βλέπεις ότι δεν τραβάει.... οπότε, δεν λέω ότι γίνεταιπάντα, αλλά καμιά φορά δοκιμάζεις και λίγο.... από εκεί και πέρα πάλι δεν μπορείς να κατηγορήσεις τον πελάτη που δεν θέλει να σου αφήσει τίποτα... επίσης θεωρώ ότι πάντα πρέπει να έχεις να του δώσεις ακριβώς ρέστα ειδ' άλλως το "έγκλημα" φαίνεται προμελετημένο και σου αξίζει να σε στείλει μέχρι το περίπτερο να βρεις ρέστα να δώσεις.

3) οι καιρικές συνθήκες όπως ανέφερα παραπάνω παίζουν ρόλο στην φυχολογία του πελάτη, όμως δεν πρέπει να το δένουμε αυτό. Ο πελάτης παραγγέλνοντας τη μέρα της βροχής ή του χαλαζιού επιλέγει την υπηρεσία σου άρα σου δίνει ένα ακόμα μεροκάματο. ας μην είμαστε λοιπόν giannis, προκατειλημμένοι εναντίον του γιατί αν το δεκέμβρη κάνει 20 μέρες βροχή και ο πελάτης δεν παραγγείλει από πονοψυχία και συμπόνια, εσύ θα εύχεσαι 2 φορές να σταματήσει να βρέχει: 1 για να μη βρέχεσαι και 2 για να βάλεις κανα τάληρο στην τσέπη....

4) στις μέρες κρίσης που περνάμε ο πελάτης έχει γίνει πιο δύσκολος και δεν αφήνει εύκολα πουρμπουάρ όταν πληρώνει το burger 8 ευρώ και την πίτσα 15.... (για κινέζικο δεν συζητώ... τι delivery τι να πάς στο μαγαζί το 10ρικο ανα κεφάλι το χεις σίγουρο). Με αυτές τις τιμές λοιπόν μην κατηγορείς τον πελάτη που δεν αφήνει πουρμπουάρ αλλά το αφεντικό σου που ανεβάζει τις τιμές. (και δεν μιλάω για το δικό σου αφεντικό συγκεκριμένα)

5)@moustakias: αν και σχεδόν πάντα συμφωνώ μαζί σου εδώ θα διαφωνήσουμε. διαφωνούμε γιατί ποτέ δεν μπορείς να είσαι στην τσέπη του πελάτη και να ξέρεις γιατί δεν έδωσε tip, άρα και να τον κρίνεις. καταλαβαίνω ότι από συμπόνια αφήνεις κάτι παραπάνω όπως προσωπικά συνηθίζω να κάνω, όμως δεν το θεωρώ καν κανόνα δεοντολογίας....

6)@giannis: Γιάννη αν πραγματικά σε ενοχλούν τέτοια πράγματα και έχεις μικρή υπομονή, ίσως πρέπει να βρεις κάτι άλλο να κάνεις, (φιλική συμβουλή), γιατί η τριβή με τον κόσμο θέλει πολύ σκληρή πέτσα...
gandalf

Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Δευ Νοε 15 2010, 00:40

stam έγραψε:
πιστεύω αρκετοί εδω μέσα έχουν κάνει δουλειές στις οποίες υπολογίζει κανείς και το tip. εγώ προσωπικά δούλεψα παραμάνα για κάποια καλοκαίρια και με επίδεσμο στον καρπό γιατί σήκωνα ολόκληρα τραπέζια γάμων στο δίσκο...

όμως:
1)το πουρμπουάρ κατ'αρχήν ο πελάτης το πληρώνει μέσα στην τιμή που αγοράζει το προϊόν. Αυτό που σας λέω είναι τεκμηριωμένο και μέχρι πρίν από λίγο καιρό στα νομοταγή καταστήματα θα μπορούσε κανείς να διαβάσει πίσω την ανάλυση των τιμών: πχ.: 7% φόρος του δήμου, 4% πουρμπουάρ... και λέω πριν λίγο καιρό γιατί τώρα πια έχουν γίνει όλα μπουρδ3λ0...
άρα είναι μέσα στη συμφωνία μαγαζιού και σερβιτόρου αν ο σερβιτόρος θα παίρνει το ποσοστό που του αναλογεί από τις εισπράξεις του μαγαζιού... βέβαια τωρα έχουν πατήσει όλοι οι μαγαζάτορες πόδι λόγω της αύξησης της ανεργίας και έχουμε φτάσει στην αντίθετη μεριά να βουτάει το μαγαζί τα tip του σερβιτόρου. Τα ίδια περίπου ισχύουν και για το delivery. δηλαδή θεωρείται ότι ο πελάτης μέσα στην τιμή που πληρώνει είναι και η υπηρεσίας μεταφοράς του φαγητού στο σπίτι. Από εκεί και πέρα έχει να κάνει μόνο με το αν έχει λεφτα παραπάνω να αφήσει: αν του αρέσει ή όχι η φάτσα του delivery αν εκτιμήσει ότι για κάποιο λόγο, (καιρικά φαινόμενα, ταχύτητα εξυπηρέτησης, όμορφη εμφάνιση) θα αφήσει κάτι παραπάνω. αυτά όλα εναπόκεινται σε τυχαία γεγονότα όπως το αν έχει παραπάνω λεφτά ή αν τα έχει μετρημένα γιατί θέλει να πληρώσει τα κοινόχρηστα, ή αν τσαντίστηκε με το μαγαζί γιατί τα αργήσανε (χωρίς να φταίει ο delivery), γιατί την περασμένη βδομάδα είχε πληρώσει 17,20 ενώ τώρα με τα ίδια πληρώνει 18,50 και ένα σωρό άλλοι τυχαίοι παράγοντες και λόγοι....

2) το λεγόμενο "ψάρεμα" του πελάτη το έχουμε όλοι δοκιμάσει και δυσκολεύομαι να πιστέψω κάποιον ότι δεν το έκανε ποτέ. όμως αυτό δεν περνάει σε όλους, και στην τελική, είναι και μια θεατρική κίνηση που πρέπει να βγει φυσικά ανάλογα με το κοινό που έχεις μπροστά σου. υπάρχει και κοινό που βλέπεις ότι δεν τραβάει.... οπότε, δεν λέω ότι γίνεταιπάντα, αλλά καμιά φορά δοκιμάζεις και λίγο.... από εκεί και πέρα πάλι δεν μπορείς να κατηγορήσεις τον πελάτη που δεν θέλει να σου αφήσει τίποτα... επίσης θεωρώ ότι πάντα πρέπει να έχεις να του δώσεις ακριβώς ρέστα ειδ' άλλως το "έγκλημα" φαίνεται προμελετημένο και σου αξίζει να σε στείλει μέχρι το περίπτερο να βρεις ρέστα να δώσεις.

3) οι καιρικές συνθήκες όπως ανέφερα παραπάνω παίζουν ρόλο στην φυχολογία του πελάτη, όμως δεν πρέπει να το δένουμε αυτό. Ο πελάτης παραγγέλνοντας τη μέρα της βροχής ή του χαλαζιού επιλέγει την υπηρεσία σου άρα σου δίνει ένα ακόμα μεροκάματο. ας μην είμαστε λοιπόν giannis, προκατειλημμένοι εναντίον του γιατί αν το δεκέμβρη κάνει 20 μέρες βροχή και ο πελάτης δεν παραγγείλει από πονοψυχία και συμπόνια, εσύ θα εύχεσαι 2 φορές να σταματήσει να βρέχει: 1 για να μη βρέχεσαι και 2 για να βάλεις κανα τάληρο στην τσέπη....

4) στις μέρες κρίσης που περνάμε ο πελάτης έχει γίνει πιο δύσκολος και δεν αφήνει εύκολα πουρμπουάρ όταν πληρώνει το burger 8 ευρώ και την πίτσα 15.... (για κινέζικο δεν συζητώ... τι delivery τι να πάς στο μαγαζί το 10ρικο ανα κεφάλι το χεις σίγουρο). Με αυτές τις τιμές λοιπόν μην κατηγορείς τον πελάτη που δεν αφήνει πουρμπουάρ αλλά το αφεντικό σου που ανεβάζει τις τιμές. (και δεν μιλάω για το δικό σου αφεντικό συγκεκριμένα)

5)@moustakias: αν και σχεδόν πάντα συμφωνώ μαζί σου εδώ θα διαφωνήσουμε. διαφωνούμε γιατί ποτέ δεν μπορείς να είσαι στην τσέπη του πελάτη και να ξέρεις γιατί δεν έδωσε tip, άρα και να τον κρίνεις. καταλαβαίνω ότι από συμπόνια αφήνεις κάτι παραπάνω όπως προσωπικά συνηθίζω να κάνω, όμως δεν το θεωρώ καν κανόνα δεοντολογίας....

6)@giannis: Γιάννη αν πραγματικά σε ενοχλούν τέτοια πράγματα και έχεις μικρή υπομονή, ίσως πρέπει να βρεις κάτι άλλο να κάνεις, (φιλική συμβουλή), γιατί η τριβή με τον κόσμο θέλει πολύ σκληρή πέτσα...

Φιλαράκι +650 από μένα και πολύ εύκολα......μπορεί να μακρηγόρησες λιγάκι αλλά έριξες και την τελεσίδικη απάντηση σε μια συζήτηση που θα αναλωνόταν άσκοπα γύρω γύρω...end of topic bravvoo
GUFY
Member
Member

Τόπος : ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 08/09/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Δευ Νοε 22 2010, 12:33

andreasp έγραψε:
Εκπλήσομαι απο την απαίτηση του μπουρμπουάρ,και τον χαρακτηρισμό οποιουδήποτε δεν έδωσε ως μαλάκα!
Επίσης εκνευρίζομαι τρελά με τους delivery που σου δίνουν τα χοντρά ρέστα, και ψάχνουν 2μιση ώρες για τα ψιλά με σκοπό να πάρουν με το έτσι θέλω μπουρμπουάρ.
Ειδικά σε αυτούς δεν αφήνω ούτε 5cents, σε αντίθεση με κάποιους άλλους λίγους, οι οποίοι είναι κύριοι.
Δεν νομίζω ότι αναγράφεται πουθενά , ως υποχρεωτικό το μπουρμπουάρ.
Ολοι οι εργαζόμενοι ώς delivery παίρνεται μεροκάματο. Αν κάτσει και κανένα μπουρμπουάρ ,καλώς έκατσε.
Τώρα αν έβρεχε, χιόνιζε ή εριχνε χαλάζι, ειναι άλλο θέμα και καμία σχέση δεν έχει με την απαίτηση του μπουρμπουάρ ή οχι.
Αυτή είναι η εργασία σου, όπως και δεκάδων άλλων ανθρώπων που δουλεύουν στην βροχή, και με πολύ χειρότερες συνθήκες στην τελική, απο το παίρνω παπάκι και πηγαίνω παραγγελίες.

"Βεβαιως, περαν των οποιων διαφωνιων δε θεωρω οτι κανεις εδω μες το φορουμ θα μπορουσε να ειναι τοσο καθικι! "

Εγω πάλι πίστευα ότι δεν θα βρώ τόσο παραλογισμό εδω μέσα.

Και μην μου πεις οτι δεν εχω κανει την δουλεια σου. Οχι.. delvery δεν έχω κάνει. Εχω κάνει εξωτερικές εργασίες όμως με παπάκι, που σημαίνει ... φύγε με καταρακτώδη βροχή απο την Φραντζή, πήγαινε στο Μαρούσι, πάρε το τάδε cd, πέρνα και απο Γέρακα, πάρε άλλο ένα cd , και πήγαινετα στο Παγκράτι στον γραφίστα, και τελικά γύρνα στη Φρατζή να πάρεις 2 επιταγές και να πάς στην Alpha στο Κολωνάκι.
Είναι πολύ χειρότερο απο το πετάγομαι 2 τετράγωνα παραπέρα...
φιλε μου με το συμπαθειο! εχει δικιο σε ολα αυτα που λεει ο γιαννης! αν δεν εχεις κανει αυτη τη συγκεκριμενη βρωμοδουλεια,λογω αναγκης δεν ξερεις τι σημαινει! πληρη εκμεταλευση απο το αφεντικο,αποριψη απο κατι εικοσαχρονα μ@λακιστηρια που τα εχουν ολα πληρωμενα,και κυνδυνος απο κατι καυλογκαζα μαλακιστηρια που εχουν να δουν μ>>>νι απο γεννησιμιου τους!!!και αλλα πολλα που δεν ξερεται εσεις που απολαμβανεται στα ζεστα σας διαμερισματακια το χειμωνα,και δροσερα το καλοκαιρι!!!
GUFY
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Δευ Νοε 22 2010, 12:50

ermis έγραψε:
Εγώ επιμένω, χάνετε την ουσία!, άν δεν υπάρχουν πελάτες δε θα δούλευε κανείς delivery! Οπότε να παρακαλάτε να υπάρχουν και ας μή δινουν φιλοδόρημα!
Και αλήθεια αν σου έλεγε σήμερα βρέχει μην έρθεις και κρυώσεις αλλά δε θα πάρεις τα 40 θα ήτα δίκαιο? Ή μήπως όταν βρέχει πληρώνει το αφεντικό τσάμπα!....? Ανεργία υπάρχει!
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΛΑΣ ΕΤΣΙ Η ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΛΟΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ!!! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΠΑΙΔΕΥΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!! ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΛΟΕΛΛΑΔΑ ( ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ... ΤΟ ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ ΤΟΥ ΤΖΗΜΗ ΤΟΥ ΠΑΝΟΥΣΗ!!!) OK
ESCOBAR
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Δευ Νοε 22 2010, 17:01

GUFY έγραψε:
andreasp έγραψε:
Εκπλήσομαι απο την απαίτηση του μπουρμπουάρ,και τον χαρακτηρισμό οποιουδήποτε δεν έδωσε ως μαλάκα!
Επίσης εκνευρίζομαι τρελά με τους delivery που σου δίνουν τα χοντρά ρέστα, και ψάχνουν 2μιση ώρες για τα ψιλά με σκοπό να πάρουν με το έτσι θέλω μπουρμπουάρ.
Ειδικά σε αυτούς δεν αφήνω ούτε 5cents, σε αντίθεση με κάποιους άλλους λίγους, οι οποίοι είναι κύριοι.
Ολοι οι εργαζόμενοι ώς delivery παίρνεται μεροκάματο. Αν κάτσει και κανένα μπουρμπουάρ ,καλώς έκατσε.
Τώρα αν έβρεχε, χιόνιζε ή εριχνε χαλάζι, ειναι άλλο θέμα και καμία σχέση δεν έχει με την απαίτηση του μπουρμπουάρ ή οχι.
Αυτή είναι η εργασία σου, όπως και δεκάδων άλλων ανθρώπων που δουλεύουν στην βροχή, και με πολύ χειρότερες συνθήκες στην τελική, απο το παίρνω παπάκι και πηγαίνω παραγγελίες.

"Βεβαιως, περαν των οποιων διαφωνιων δε θεωρω οτι κανεις εδω μες το φορουμ θα μπορουσε να ειναι τοσο καθικι! "

Και μην μου πεις οτι δεν εχω κανει την δουλεια σου. Οχι.. delvery δεν έχω κάνει. Εχω κάνει εξωτερικές εργασίες όμως με παπάκι, που σημαίνει ... φύγε με καταρακτώδη βροχή απο την Φραντζή, πήγαινε στο Μαρούσι, πάρε το τάδε cd, πέρνα και απο Γέρακα, πάρε άλλο ένα cd , και πήγαινετα στο Παγκράτι στον γραφίστα, και τελικά γύρνα στη Φρατζή να πάρεις 2 επιταγές και να πάς στην Alpha στο Κολωνάκι.
φιλε μου με το συμπαθειο! εχει δικιο σε ολα αυτα που λεει ο γιαννης! αν δεν εχεις κανει αυτη τη συγκεκριμενη βρωμοδουλεια,λογω αναγκης δεν ξερεις τι σημαινει! πληρη εκμεταλευση απο το αφεντικο,αποριψη απο κατι εικοσαχρονα μ@λακιστηρια που τα εχουν ολα πληρωμενα,και κυνδυνος απο κατι καυλογκαζα μαλακιστηρια που εχουν να δουν μ>>>νι απο γεννησιμιου τους!!!και αλλα πολλα που δεν ξερεται εσεις που απολαμβανεται στα ζεστα σας διαμερισματακια το χειμωνα,και δροσερα το καλοκαιρι!!!

ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΩΤΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΒΙΑΣΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!!!!!!ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΗ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!!!! merci merci merci merci
GUFY
Member
Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.   Δευ Νοε 22 2010, 21:33

ESCOBAR έγραψε:
GUFY έγραψε:
andreasp έγραψε:

ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΩΤΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΒΙΑΣΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!!!!!!ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΗ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!!!! merci merci merci merci
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ ΣΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΡΓΟΔΟΣΙΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΤΟΥ.ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ! ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ!! ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ! ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΙΟΙ ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ , ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΛΟΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ 4 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ!

Τελικα εχει η αθλιοτητα ορια? Ιδου η απορια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: