Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 12 2010, 13:08

cantona έγραψε:
tazakos έγραψε:
Χρήστο όταν βάλεις το τακάκι που πηραμε μαζί, έλα κ άλλαξε το παραπάνω ποστ σου. το έχω στανταρτ, επίσης πατημένο σε άλλο δίσκο τακάκι απειλεί με μεγάλη φθορά τον πανάκριβο δίσκο μας. Τα δίνεις τα 60, όλοι τα δίνουν κ κανείς δεν θα τα τσιγκουνευτεί ρισκάρωντας όλη την μόντα.
Στο λέω εμπειρικά, βάλαμε με 15 στρομ ως τώρα δαγκάνες κανένας δεν χρησιμοποιησε τα τακάκια που ήταν πάνω.
Μην το λες μην το λες όχι κι όλοι.
9 μήνες με έβγαλαν τα μαμά της νισσιν κι ο δίσκος είναι οκ,οσονούπω θα βάλω τα καινούργια τακάκια και θα τσιμεντώνει. success

+1

τα έχω σχεδόν 1 χρονο & όλα είναι κομπλέ. Τα τακάκια ήταν σαν καινούρια ον όχι εντελώς καινούρια!!!
Σίγουρα με τα νέα τακάκια Γιάννη θα είναι καλύτερα. & λόγω πάστας αλλά & επειδή τώρα έχει φτιαχτεί το σωστό πάτημα στους δίσκους!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 12 2010, 13:53

Εσείς οι δύο ήσασταν, τέλος. Του αντώνη ήταν πρακτικά καινούργια τα τακάκια!

Μαβρά οι μπρέμπο είναι λιγότερο από διπλάσιο κόστος, όχι τριπλάσιο απλά θέλει ψάξιμο.
Σε απόδοση είναι ίδιες όλες πιστεύω (30-34 πιστόνια έχουν όλες) απλά οι αποστάτες των μπρέμπο είναι πιο σωστά φτιαγμένοι κ δεν χρειάζεται ροδέλες κ άλλα αν πατάν λίγο άκεντρα τα πιστόνια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 12 2010, 14:10

Oταν προ 6-8μηνών έβαλα πάνω τις Brembo είχανε τακάκια..Δεν τα έκοβα και πολύ σόι αλλά λέω,δεν θα κρατήσουν
ρε γμτ να βγάλω το καλοκαίρι ?? Πήγα Ιταλία - γύρισα..Προβληματισμένος..Δεν είχα καλά φρένα..Μετάνιωνα που έβαλα
τις Brembo κι έδωσα 150? + 80? αποστάτες + 100? τρόμπα-μανέτα από ZX636R..Ελεγα μετά πως μου έκανε μλκ ο
μάστορας στην εξαέρωση και του ζήτησα ρεβάνς !!!
Αλλά και πάλι ΤΠΤ..
Ετσι έφτασα στο τέλος του καλοκαιριού..Πάει και Σεπτέμβρης..Λίγο Οκτώβρης..

Ενα πρωί πήρα τηλ. τον Ταζ και του είπα αν μπορεί να μου βρεί τακάκια..παρήγγειλε κάποια τεσπά,τα έστειλε και μου λέει
βάλτα,είναι σκληρά αλλά θα μαγκώνουν..Κι έτσι όπως παίζεις με τη μοτό θα σου βγούν λουκούμι..

Τα έβαλα προ 10 ημερών λοιπόν μαζί με τις μανέτες του ΡΒ..

What a Face

Πού πήγαινα ρε ΚΑΡΑΜΗΤΡΟ χωρίς φρένα τόσο καιρό ??? Τσιμπάς και το φτερό της μοτό το μπροστά
φτάνει στη ζελατίνα σε 0,001'' !!!
Τα σφραγίσματά μου κοντεύουν να βγούνε..Οδοντίατρο θέλω τώρα..

Οπως και να έχει 2 πράγματα θα πώ..

1) Ταζ είσαι πολύτιμος (η)λίθ(ι)ος !!! Razz
2) Τα φρένα που έχουν πάνω οι 4πίστονες να αλλάζονται παίδες..Θεωρείστε το μέρος της μετατροπής
Πραγματικά αξίζει..

_________________
Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
longjohn



Ηλικία : 55
Registration date : 25/07/2008

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 13 2010, 09:58

Είναι πολύ κρίμα όλοι εσείς που έχετε δοκιμάσει όλες αυτές τις λύσεις για τα φρένα και ξέρετε που μειονεκτεί κάθε λύση να μην προτείνετε ολοκληρωμένες λύσεις για μας τους λιγότερο έμπειρους.
Λοιπόν εγώ θα περίμενα από εσάς κάτι τέτοιο:
1η Λύση Link1 (αποστάτες) Link2 (τετραπιστονες δαγκάνες και άλλα παπαρακια σύνολο) Link3 (τακάκια) (Παρατηρήσεις : καλό εύκολο στο πέρασμα κ.λ.π.)

2η Λύση Link1 (αποστάτες) Link2 (τετραπιστονες δαγκάνες και άλλα παπαρακια σύνολο) Link3 (τακάκια) (Παρατηρήσεις : ακριβό αλλά απόλυτο φρενάρισμα κ.λ.π.)

3η Λύση Link1 (αποστάτες) Link2 (τετραπιστονες δαγκάνες και άλλα παπαρακια σύνολο) Link3 (τακάκια) (Παρατηρήσεις : η σιγουριά του επώνυμου κ.λ.π.)

Θα μπορέσουμε άραγε να καταλήξουμε σε ένα μικρό οδηγό αγοράς με τις δικές σας προτάσεις και παρατηρήσεις Αν συνεργαστούμε τότε πολλοί από εμάς θα πειστούν από την ολοκληρωμένη λύση και θα αποκτήσουμε φρένα . Οι καταστάσεις είναι σοβαρές για αυτό το επαναλαμβάνω θα αποκτήσουμε φρένα

Φιλικά Νίκος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 13 2010, 10:17

longjohn έγραψε:
Είναι πολύ κρίμα όλοι εσείς που έχετε δοκιμάσει όλες αυτές τις λύσεις για τα φρένα και ξέρετε που μειονεκτεί κάθε λύση να μην προτείνετε ολοκληρωμένες λύσεις για μας τους λιγότερο έμπειρους.
Λοιπόν εγώ θα περίμενα από εσάς κάτι τέτοιο:
1η Λύση Link1 (αποστάτες) Link2 (τετραπιστονες δαγκάνες και άλλα παπαρακια σύνολο) Link3 (τακάκια) (Παρατηρήσεις : καλό εύκολο στο πέρασμα κ.λ.π.)

2η Λύση Link1 (αποστάτες) Link2 (τετραπιστονες δαγκάνες και άλλα παπαρακια σύνολο) Link3 (τακάκια) (Παρατηρήσεις : ακριβό αλλά απόλυτο φρενάρισμα κ.λ.π.)

3η Λύση Link1 (αποστάτες) Link2 (τετραπιστονες δαγκάνες και άλλα παπαρακια σύνολο) Link3 (τακάκια) (Παρατηρήσεις : η σιγουριά του επώνυμου κ.λ.π.)

Θα μπορέσουμε άραγε να καταλήξουμε σε ένα μικρό οδηγό αγοράς με τις δικές σας προτάσεις και παρατηρήσεις Αν συνεργαστούμε τότε πολλοί από εμάς θα πειστούν από την ολοκληρωμένη λύση και θα αποκτήσουμε φρένα . Οι καταστάσεις είναι σοβαρές για αυτό το επαναλαμβάνω θα αποκτήσουμε φρένα

Φιλικά Νίκος

Φίλε μου οι λύσεις που λες υπάρχουν ήδη εδώ και πολύ καιρό... Ο Ταζάκος μας έχει ξεστραβώσει όλους... Απλά θέλει λίγο να ψάξεις όλα τα τόπικ που αναφέρονται σε βελτίωση φρένων μέσα στο φόρουμ (δεν είναι και πάρα πολλά, πίστεψε με).

Αυτό που ζητάς εσύ αυτή τη στιγμή μάλλον σε μασημένη τροφή παραπέμπει. Δες πχ αυτό το τόπικ όλο, και στη σελίδα που παραπέμπει το λινκ, το τρίτο από πάνω ποστάρισμα του Ταζάκου... Τι παραπάνω χρειάζεσαι δηλαδή?

Φιλικά όλα αυτά που λέω, σε καμία περίπτωση δεν είμαι κακοπροαίρετος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 13 2010, 12:44

longjohn έγραψε:
Είναι πολύ κρίμα όλοι εσείς που έχετε δοκιμάσει όλες αυτές τις λύσεις για τα φρένα και ξέρετε που μειονεκτεί κάθε λύση να μην προτείνετε ολοκληρωμένες λύσεις για μας τους λιγότερο έμπειρους.
Λοιπόν εγώ θα περίμενα από εσάς κάτι τέτοιο:
1η Λύση Link1 (αποστάτες) Link2 (τετραπιστονες δαγκάνες και άλλα παπαρακια σύνολο) Link3 (τακάκια) (Παρατηρήσεις : καλό εύκολο στο πέρασμα κ.λ.π.)

2η Λύση Link1 (αποστάτες) Link2 (τετραπιστονες δαγκάνες και άλλα παπαρακια σύνολο) Link3 (τακάκια) (Παρατηρήσεις : ακριβό αλλά απόλυτο φρενάρισμα κ.λ.π.)

3η Λύση Link1 (αποστάτες) Link2 (τετραπιστονες δαγκάνες και άλλα παπαρακια σύνολο) Link3 (τακάκια) (Παρατηρήσεις : η σιγουριά του επώνυμου κ.λ.π.)

Θα μπορέσουμε άραγε να καταλήξουμε σε ένα μικρό οδηγό αγοράς με τις δικές σας προτάσεις και παρατηρήσεις Αν συνεργαστούμε τότε πολλοί από εμάς θα πειστούν από την ολοκληρωμένη λύση και θα αποκτήσουμε φρένα . Οι καταστάσεις είναι σοβαρές για αυτό το επαναλαμβάνω θα αποκτήσουμε φρένα

Φιλικά Νίκος

όπως ειπε & ο terino πιο πάνω, είναι μασημένη τροφή αυτό που ζητάς. Αλλά παρόλα αυτά στα δυο πρώτα μου ποστ σε αυτό το θέμα έχω link για αποστάτες αλλά & για δαγκάνες. Αυτά αφορούν τις brembo που έχω δοκιμάσει & ξέρω... Για τις άλλες δεν ξέρω & δεν έχω να σου πω κάτι!!! έχει πει όμως πολλά ο tazakos & κάποιοι άλλοι εδώ μέσα. Το να ψάξεις & λίγο μόνος σου θα σου προσφέρει χαρά... οπότε διάβασε λίγο & θα αποζημιωθείς!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Joe Kille

Joe Kille

Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 10/11/2010

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 13 2010, 15:16

Εχω να ρωτησω κατι πανω στο post που εκανε ο tazakος και εδωσε το link για τους αποστατες...Αυτοι ταιριαζουν για ολες τις 4πιστονες nissin?γιατι απο ο,τι ειδα και σε αλλο ποστ σε αυτο το θεμα και στο link με τους αποσατες οτι μιλαμε για αποστατες απο συγκεκριμενα μοντελα που ταιριαζουν στο δικο μας....σωστα?τωρα ασχολουμαι και προσπα8ω να βγαλω ακρη...σας ευχαριστω εκ των προταιρων...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Joe Kille

Joe Kille

Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 10/11/2010

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 13 2010, 15:31

http://global.ebay.com/00-06_Z1000_ZX9R_FRONT_REAR_BRAKE_CALIPERS_NEW_EBC_PADS/320603677651/item

πχ αυτες κανουν...???γιατι εχω μπερδευτει με τα μοντελα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 13 2010, 15:54

Joe Kille έγραψε:
http://global.ebay.com/00-06_Z1000_ZX9R_FRONT_REAR_BRAKE_CALIPERS_NEW_EBC_PADS/320603677651/item

πχ αυτες κανουν...???γιατι εχω μπερδευτει με τα μοντελα...

όχι φίλε μου δεν κάνουν...Ζ1000 κ ΖΧ9 δεν είναι στην λίστα είναι? ?

Αυτές κάνουν: http://global.ebay.com/02-03_HONDA_CBR_954RR_FRONT_BRAKE_CALIPERS_BRAKE_LINES/140476503910/item
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Joe Kille

Joe Kille

Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 10/11/2010

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 13 2010, 16:05

ευχαριστω πολυ...αρα ψαχνω ο,τι ειναι αυστηρα στη λιστα και οι αποστατες που αναφερεις...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 17:44

Αο καιρο θελω ν κανω αυτη την μετατροπη.....αλλα δεν εχω τον χρονο και δεν εχω ιδεα απο on line αγορες.....

καθομουνα πριν 2 λεπτα στην πυλωτη και εκανα ενα γρηγορο service στο δυχρονο typhoon 125 που ειναι ο πιο νεος κατοικος του γκαραζ μου και βλεπω αυτο..


Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 14112010759

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 14112010758


και λεω.....δεν γινετε ρε φιλε θα κανω πατεντα και θα ανταλαξω τα φρενα του με το στρωμα....

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy mouuuuuu affraid


santa santa santa santa santa
αντε και καλα δωρα να μας φερει φετος ο αγιος.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 19:23

Apache έγραψε:

santa santa santa santa santa
αντε και καλα δωρα να μας φερει φετος ο αγιος.....


Έχω ήδη μιλήσει με τον Άγιο εγώ, του εξήγησα ότι η κατάσταση είναι δύσκολη και τα φετινά μου δώρα είναι ήδη στο ταχυδρομείο και καθ'οδόν!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 19:47

terino έγραψε:
Apache έγραψε:

santa santa santa santa santa
αντε και καλα δωρα να μας φερει φετος ο αγιος.....


Έχω ήδη μιλήσει με τον Άγιο εγώ, του εξήγησα ότι η κατάσταση είναι δύσκολη και τα φετινά μου δώρα είναι ήδη στο ταχυδρομείο και καθ'οδόν!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



πες τιποτα και για μενα φιλε μου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 01 2010, 13:53

Παιδια γνωριζε3ι κανενας αν οι βασεις για τις δαγκανες στις μποτες του 1000 ειναι ιδιες με αυτες του 650..??
Με λιγα λογια δαγκανες απο 1000 μπαινουν σε 650..??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xtrgeo
Member
Member
xtrgeo

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 03/08/2009

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 01 2010, 14:26

SuzukiFreak έγραψε:
Παιδια γνωριζε3ι κανενας αν οι βασεις για τις δαγκανες στις μποτες του 1000 ειναι ιδιες με αυτες του 650..??
Με λιγα λογια δαγκανες απο 1000 μπαινουν σε 650..??

Ναι σε είπα Γιάννο μου, μη ξαναρωτάς!!! Razz Razz

Γιάννη(Τάζ) εγώ έχω από τους αποστάτες τους πρώτους, φνατάζομαι θυμάσαι..Σε αυτούς πρέπει να βάλω κάπου ροδέλες γιατί δεν κάθονται καλά; Έχω παρατηρήσει ότι το ένα τακάκι φαγώθηκε πιο γρήγορα από το άλλο, συν ότι υπάρχει(αμελητέο μεν)ένα μικρό φρυδάκι στατακάκια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 01 2010, 14:27

xtrgeo έγραψε:
SuzukiFreak έγραψε:
Παιδια γνωριζε3ι κανενας αν οι βασεις για τις δαγκανες στις μποτες του 1000 ειναι ιδιες με αυτες του 650..??
Με λιγα λογια δαγκανες απο 1000 μπαινουν σε 650..??

Ναι σε είπα Γιάννο μου, μη ξαναρωτάς!!! Razz Razz

merci merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 05 2013, 21:43

Παιδιά sos ... κανά λίνκ με αποστάτες για 40mm brembo δαγκάνες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexzio
Member
Member
alexzio

Ηλικία : 47
Τόπος : ΤΡΙΚΑΛΑ
Registration date : 18/12/2009

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 05 2013, 22:01

εφτασεεεεεεεει!

αποστατες 40mm Brembo

goood 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alexzio.ath.cx/
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 05 2013, 22:41

alexzio έγραψε:
εφτασεεεεεεεει!

αποστατες 40mm Brembo

goood 
Merci...
Φαντάζομαι κάνουν για όλες τις brembo 40mm έτσι; Ανεξαρτήτως χρονολογίας ή μοντέλου ducati;
Άμα παίζει κι άλλο λίνκ ευπρόσδεκτο καθότι απ'οτι θυμάμαι ο svracingparts δεν πρέπει να έχει για brembo ε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexzio
Member
Member
alexzio

Ηλικία : 47
Τόπος : ΤΡΙΚΑΛΑ
Registration date : 18/12/2009

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 06 2013, 08:38

Κανουν για ολες τις 40mm ακριβως.
Ο svracing εχει μονο για tokico και nissin

Αλλο λινκ ντεν ξερω...
Κανενας αλλος μηπως;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alexzio.ath.cx/
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 06 2013, 23:32

Μην πω όλοι αλλά οι περισσότεροι νομίζω από αυτόν τον πωλητή έχουν πάρει!!!
έχει κονομίσει αρκετά. Να δω αν θα δηλώσει στην εφορία...What a Face 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
stelar

stelar

Ηλικία : 57
Τόπος : Διονυσίου - Χαλκιδική
Registration date : 15/03/2008

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650   Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες  για Vstrom 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 14 2023, 23:14

Καλησπέρα σύντροχοι.

Είπα κι εγώ να κάνω μια αναβάθμιση στα φρένα. Vstrom 650 XT 2019. Λέω για BREMBO τετραπίστονες, αλλά "χάθηκα" λίγο στο ebay με τύπους και τιμές. Κατέληξα σε αυτόν https://www.ebay.com/str/piricambi10?_trksid=p2047675.m3561.l2563 από Ιταλία. Ποιες συστήνεται που κάνουν στο μοντέλο μου με τους κατάλληλους πάντα αποστάτες από τον cosmo; Ή αν έχετε οποιαδήποτε άλλη πρόταση/συμβουλή.

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τετραπιστονες δαγκανες και αποστατες για Vstrom 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: