Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Εξάτμιση Race tech ή Race guns;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 15:08

Φιλαρακι μου και Περιστεριωτη φιλε μου.Τον πηρα τηλεφωνο αλλα αποτι βλέπω δεν ειναι και πολυ επαγγελματιας ο τυπος.Μου τσαμπουναγε κατι κουλα δε μπαινει το 1000 με το 650 εχουν αλλο υποπλαισιο και τετια.Ελεος δηλαδη.Λεφτα θα του εδινα και αρκετα μαλιστα.Εγω το μονο που εψαξα ειναι οτι εχει αλλο πατακι για τον πισω το 1000 ξερει κανεις να μου λυσει τις αποριες?Α και πηρα και τον raceguns που ηταν απολυτος λεγοντας μου,(φιλε μου το μονο που μπορω να κανω για το 650 ειναι ενα τελικο.)Βοηθηστεεεεεεε!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 17:19

kostas έγραψε:
Φιλαρακι μου και Περιστεριωτη φιλε μου.Τον πηρα τηλεφωνο αλλα αποτι βλέπω δεν ειναι και πολυ επαγγελματιας ο τυπος.Μου τσαμπουναγε κατι κουλα δε μπαινει το 1000 με το 650 εχουν αλλο υποπλαισιο και τετια.Ελεος δηλαδη.Λεφτα θα του εδινα και αρκετα μαλιστα.Εγω το μονο που εψαξα ειναι οτι εχει αλλο πατακι για τον πισω το 1000 ξερει κανεις να μου λυσει τις αποριες?Α και πηρα και τον raceguns που ηταν απολυτος λεγοντας μου,(φιλε μου το μονο που μπορω να κανω για το 650 ειναι ενα τελικο.)Βοηθηστεεεεεεε!!!!!!!

χωρις να εχω πραγματικα κανενα οφελος επιτρεψε μου να αμφιβαλω για τα περι μη επαγγελματισμου του πετρου.
ειναι και φιλικος και εξυπηρετικος και σπανια λεει οχι στον οποιονδηποτε.
θα ηταν καλυτερο να περναγες μια βολτα να τα λεγατε απο κοντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tassos...
Member
Member
tassos...

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/04/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 17:23

kostas έγραψε:
Φιλαρακι μου και Περιστεριωτη φιλε μου.Τον πηρα τηλεφωνο αλλα αποτι βλέπω δεν ειναι και πολυ επαγγελματιας ο τυπος.Μου τσαμπουναγε κατι κουλα δε μπαινει το 1000 με το 650 εχουν αλλο υποπλαισιο και τετια.Ελεος δηλαδη.Λεφτα θα του εδινα και αρκετα μαλιστα.Εγω το μονο που εψαξα ειναι οτι εχει αλλο πατακι για τον πισω το 1000 ξερει κανεις να μου λυσει τις αποριες?Α και πηρα και τον raceguns που ηταν απολυτος λεγοντας μου,(φιλε μου το μονο που μπορω να κανω για το 650 ειναι ενα τελικο.)Βοηθηστεεεεεεε!!!!!!!

Η GPR βγάζει για το SV εξάτμιση που καταλήγει σε 2 τελικά...
Ίσως να μπορούσες να πάρεις τους λεμούς μέχρι εκεί που κάνουν το διαχωρισμό και να φτιάξεις σωλήνα για να έρθουν τα τελικά στο ύψος που πρέπει...
Αλλά για να γίνει όμορφο θα πρέπει να βάλεις και την ουρά από το 1000.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 17:56

Τάσσο σε ποια ουρά αναφέρεσαι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 18:28

Λοιπον εχουμε και λεμε για να μπει 2πλη εξατμιση θελει κοπο απο εμενα πιο πολυ παρα απτον εξατμισα.Δηλαδη θελω τον κολο απτο 1000 γιατι εχει υποδοχη για τις 2 εξατμισεις τα πατακια τα πισω του 1000 και το αριστερο φτερο του 1000 ολα τα αλλα ειναι ιδια δηλαδη μπορω να του δωσω ενα μαμα λαιμο απο 1000 του πισω κυλινδρου και να τον τροποποιηση και να μου το φτιαξει σαν να ηταν ακριβως ο μεγαλος αδερφος δε ξερω γιατι μου απαντησε οχι.Ελεος οσο για την επαγγελματικοτητα που ειπα πριν φιλε δε το λεω μονο εγω αν μπεις και στο site των tdm θα δεις οτι των κραζουν για τον ιδιο λογο τωρα αν ειστε φιλοι και σας συμπεριφερεται ωραια αν τον νοιαζουν μονο τα λεφτα και οι ευκολες λυσεις που ειναι δοκιμασμενες σε αυτον αλλο αυτο.Αλλα εγω επειδη εχω και μαγαζι (οχι σχεση με μηχανες) ξερω οτι ο πελατης εχει παντα δικιο.

ΥΓ.Δε του ζητησα και να μου βαλει εξατμιση απο νταλικα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 19:19

kostas έγραψε:
τωρα αν ειστε φιλοι και σας συμπεριφερεται ωραια αν τον νοιαζουν μονο τα λεφτα και οι ευκολες λυσεις που ειναι δοκιμασμενες σε αυτον αλλο αυτο.

οχι φιλε .
με παρεξηγησες.
ουτε φιλος ουτε γνωστος καν ειμαι με τον παπαγιαννη , ευχαριστημενος με τη δικη μου μηχανη και 2-3 φιλων που πηγαμε εκει ειμαι απλα και γι αυτο σου προτεινα να περνουσες απο εκει.
δεν εχω λογο να μην πιστεψω τα λεγομενα σου και στην τελικη ειμαι μαζι σου σαν καταναλωτης και εγω αλλα δεν ειδα στα γραγομενα σου να σου λεει και κατι τραγικο ...............................(Μου τσαμπουναγε κατι κουλα δε μπαινει το 1000 με το 650 εχουν αλλο υποπλαισιο και τετια.Ελεος δηλαδη.Λεφτα θα του εδινα και αρκετα μαλιστα.).....................................................
ψαξε τριγυρω κι αλλους.
απ οσο θυμαμαι παντως ο μοναδικος εξατμισας που ειχε πατεντα για 2 τελικα στο 650 ειναι καποιος βορειοελλαδιτης πρεπει να ειχε ποσταρει σχετικα ο εκεινος...........οι παλαιοτεροι στο φορουμ πρεπει να το θυμουνται.
οπως και να χει καλη τυχη στην αναζητηση σου και να μας κρατας ενημερους...............που ξερεις μπορει να ενδιαφερει κι αλλους η δικη σου μοντα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Νοε 15 2010, 23:44

Θα σας ενημερωνω παιδια κατι εχω στο νου μου βγαινει λιγο απο το project μου γιαυτο θα το αργησω λιγο αλλα κατι πιστευω θα γινει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tassos...
Member
Member
tassos...

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/04/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Νοε 16 2010, 00:26

tazakos έγραψε:
Τάσσο σε ποια ουρά αναφέρεσαι?

Τον κώλο του 1000 ρε 'σύ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι Νοε 16 2010, 08:29

Mπορει καπιος με 1000 να μου βγαλει μια δυο φωτογραφιες την αριστερη πλευρα της εξατμισης και αν εχει αλλαξει το λαιμο να μου τον βγαλει και αυτον μια φωτο.Ερωτηση ο πισω κιλυνδρος του 1000 με τον μπροστα ειναι ο ιδιος λαιμος ή εχει δυο ξεχωριστους ενοω ενωνεται ο μπροστα με τον πισω?Μια φωτογραφια παρακαλω.Να σας πω τη σκεφτομαι.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johndoe

johndoe

Τόπος : larizona
Registration date : 28/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 00:57

race guns με kn φιλτρο σε 05 μοντελο και το μηχανακι δουλευει μια χαρα! μπορω να πω οτι εχω προσεξει μειωση καταναλωσης σε καυσιμο. για παραδειγμα στα 120 χλμ το στροφομετρο ειναι στις 5500 ,ενω πριν με μαμα εξατμιση και μαμα φιλτρο στα ιδια χλμ οι στροφες 6000 παρα κατι ψιλα. καλος ο mr race guns αλλα πολυ της υπομονης το παλικαρι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 01:08

johndoe έγραψε:
race guns με kn φιλτρο σε 05 μοντελο και το μηχανακι δουλευει μια χαρα! μπορω να πω οτι εχω προσεξει μειωση καταναλωσης σε καυσιμο. για παραδειγμα στα 120 χλμ το στροφομετρο ειναι στις 5500 ,ενω πριν με μαμα εξατμιση και μαμα φιλτρο στα ιδια χλμ οι στροφες 6000 παρα κατι ψιλα. καλος ο mr race guns αλλα πολυ της υπομονης το παλικαρι....



νομιζω οτι αυτο που λες γινετε μονο με αλλαγη γραναζωματος....γινετε και με την εξατμιση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 01:13

Apache έγραψε:
johndoe έγραψε:
race guns με kn φιλτρο σε 05 μοντελο και το μηχανακι δουλευει μια χαρα! μπορω να πω οτι εχω προσεξει μειωση καταναλωσης σε καυσιμο. για παραδειγμα στα 120 χλμ το στροφομετρο ειναι στις 5500 ,ενω πριν με μαμα εξατμιση και μαμα φιλτρο στα ιδια χλμ οι στροφες 6000 παρα κατι ψιλα. καλος ο mr race guns αλλα πολυ της υπομονης το παλικαρι....



νομιζω οτι αυτο που λες γινετε μονο με αλλαγη γραναζωματος....γινετε και με την εξατμιση?


Mε την καμια ομως!
Κλασσικο placebo effect!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 01:15

johndoe έγραψε:
race guns με kn φιλτρο σε 05 μοντελο και το μηχανακι δουλευει μια χαρα! μπορω να πω οτι εχω προσεξει μειωση καταναλωσης σε καυσιμο. για παραδειγμα στα 120 χλμ το στροφομετρο ειναι στις 5500 ,ενω πριν με μαμα εξατμιση και μαμα φιλτρο στα ιδια χλμ οι στροφες 6000 παρα κατι ψιλα. καλος ο mr race guns αλλα πολυ της υπομονης το παλικαρι....

Έμένα πάλι γιατί στις 5500 έχω 120 και στις 6000 έχω 130?

Μαμά όλα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 02:49

εγω στις 6000 130κμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 09:34

παιδες στις 6000 εχουμε πραγματικα 120 χλμ Smile το μαμα κοντερ ειναι πολυ πολυ γεναιοδωρο........+8% σε ολο το φασμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johndoe

johndoe

Τόπος : larizona
Registration date : 28/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 10:30

loxias έγραψε:
Apache έγραψε:
johndoe έγραψε:
race guns με kn φιλτρο σε 05 μοντελο και το μηχανακι δουλευει μια χαρα! μπορω να πω οτι εχω προσεξει μειωση καταναλωσης σε καυσιμο. για παραδειγμα στα 120 χλμ το στροφομετρο ειναι στις 5500 ,ενω πριν με μαμα εξατμιση και μαμα φιλτρο στα ιδια χλμ οι στροφες 6000 παρα κατι ψιλα. καλος ο mr race guns αλλα πολυ της υπομονης το παλικαρι....



νομιζω οτι αυτο που λες γινετε μονο με αλλαγη γραναζωματος....γινετε και με την εξατμιση?


Mε την καμια ομως!
Κλασσικο placebo effect!

placebo και kiss my ass Very Happy Razz .πιθανων να ειναι ιδεα μου , αλλα απο την αλλαγή του φιλτρου το μηχανακι δουλευε πολυ πιο ανετα. με την αλλαγη της εξατμισης ειναι πιο εντονο αυτο και λογικα νομιζω. οποιαδηποτε after market εξατμιση ειναι πιο ανοιχτη απο την μαμα οποτε δεν πνιγει την μηχανη.. βεβαια απο ολα αυτα πιθανων να μην ισχυει τπτ απλα αναφερα πως ΕΓΩ νιωθω το μηχανακι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 11:48

Παιδια να πω κατι αλλο που παρατηρησα.O race guns ο τυπος φτιαχνει μονο τελικα?Τον πηρα τηλεφωνο ξανα και του ειπα αν φτιαχνει ολοκληρη για το στρωμα και μου λεει παλι οχι μονο τελικο και βαζω ενα φιλαρακι μου να παρει τηλεφωνο που εχει ενα χορνετ και καλα οτι θελει εξατμιση(θελει ομως αλλα οχι απο αυτον)και του λεει φιλαρακι μου μονο τελικο συγνωμη.Τι παιζει με αυτον γιατι μου φενεται πιο πολυ σαν εξατμισας της κακιας ωρας παρα σαν επαγγελματιας.Τελικο ρε φιλε και το πατερα μου να παρω που δουλευει κουρμπαδορους τον εκανα εξατμισα.Ελεος δηλαδη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 11:51

Εγώ πάντως που, μέχρι στιγμής, άλλαξα μόνο φίλτρο αέρα (pipercross) και νιώθω τη μηχανή να μην "τραβάει"/"ροπιάζει" στις αλλαγές σε μεγάλες σχέσεις απο 4η σε 5η ελάχιστα και από 5η σε 6η πολύ περισσότερο στις 4,500 στροφές. Ποιά αλλάζω απο 5η σε 6η τουλάχιστον στις 5,000 στροφές για να μη νιώθω στο γκάζι καθόλου αυτό το μικροκόμπιασμα του κινητήρα. Σίγουρα "ανασαίνει" καλύτερα, το νιώθω και το ακούω αλλά απ' την άλλη έχασε αυτό το ομοιόμορφο άνοιγμα και τη γραμμικότητα που είχε ο κινητήρας απ' το μαμά φίλτρο. Ίσως σε συνδιασμό με μια εξατμισούλα να απέδιδε καλύτερα αλλά για εξατμίσεις κλπ, μετά το Δ.Ν.Τ. (σε καμιά 20αριά - 30αριά χρόνια δλδ Razz )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 11:52

προσωπικα αυριο παω συνεργειο για το σερβις των 6000 και θα μπει και το φιλτρο pipercross!!!!θα γινει και η ρυθμιση και θα δουμε πως θα πηγαινει απο εδω και περα!μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενος!!οσον αφορα τον πετρο, εχω την ακριβως αντιθετη αποψη!εμενα μου φανηκε πολυ καλος επαγγελματιας!!!η εξατμιση δεν ειναι τελικο!!!!βγηκε η μαμα αθικτη και μπηκε η καινουρια!!!απλα πραγματα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 11:53

dimnik83 έγραψε:
Εγώ πάντως που, μέχρι στιγμής, άλλαξα μόνο φίλτρο αέρα (pipercross) και νιώθω τη μηχανή να μην "τραβάει"/"ροπιάζει" στις αλλαγές σε μεγάλες σχέσεις απο 4η σε 5η ελάχιστα και από 5η σε 6η πολύ περισσότερο στις 4,500 στροφές. Ποιά αλλάζω απο 5η σε 6η τουλάχιστον στις 5,000 στροφές για να μη νιώθω στο γκάζι καθόλου αυτό το μικροκόμπιασμα του κινητήρα. Σίγουρα "ανασαίνει" καλύτερα, το νιώθω και το ακούω αλλά απ' την άλλη έχασε αυτό το ομοιόμορφο άνοιγμα και τη γραμμικότητα που είχε ο κινητήρας απ' το μαμά φίλτρο. Ίσως σε συνδιασμό με μια εξατμισούλα να απέδιδε καλύτερα αλλά για εξατμίσεις κλπ, μετά το Δ.Ν.Τ. (σε καμιά 20αριά - 30αριά χρόνια δλδ Razz )
ναι μητσο αυτο φταιει!οτι δεν φορας εξατμιση!!!νομιζω οτι με μια εξατμιση (ακομα και τελικο μονο) θα δεις διαφορα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 11:56

akaliptos, να υποθέσω πως θα κάνεις ρύθμιση μείγματος. Σε παρακαλώ πολύ, κάνε μια ερώτηση εκεί που θα κάνεις το service. Αν φορέσουμε μόνο το Pipercross στη μηχανή και με τη μαμά εξάτμιση, χρειάζεται να κάνουμε ρύθμιση μείγματος;;;;
Μακάρι να μπορούσα ν' αλλάξω εξάτμιση και θα το έκανα τώρα αλλά ας όψεται που πέσαμε στην κρίση και κοντεύω να πάθω κρίση μ' αυτά που συμβαίνουν τελευταία στη ζωή μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 12:00

αυριο πρωι που θα το παω θα το ρωτησω δημητρη και θα σου πω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 12:09

Akaliptos διαβασε ξανα τι εγραψα.RAce guns οχι race tech ειπα στη παρατηρηση μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 12:14

σορρυ κωστα!δεν το ειδα οτι εγραφες για τον διονυση!νομιζα οτι μιλουσαμε για τον πετρο!σορρυ και παλι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 12:19

Oχι ρε σιγα τι σορυ απλως επειδη μπορει να βαλω εξατμιση στον Πετρο μην γραψω αυριο μεθαυριο οτι εβαλα και με κραξετε οτι τον ελεγα βλ....κα και τετια χααχχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 8 από 14Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: